Jak osiągnąć efekty pozycjonowania szybciej niż zwykle?

jak osiagnac efekty pzoycjonowania szybciej niz zwykle
Spis treści

• Jak długo czeka się na efekty pozycjonowania?

• Jak skutecznie pozycjonować stronę internetową?

• Jak szybko polepszyć pozycjonowanie stron?

• Podsumowanie

Pozycjonowanie stron internetowych to długi proces, który często wystawia na próbę cierpliwość przedsiębiorców. Czas oczekiwania na efekty SEO może zajmować rok, a nawet dwa lata. Czy można ten proces przyspieszyć? Jest dostępnych wiele sposobów, które pozwolą Ci wpłynąć na szybkość pozycjonowania i osiągnąć poprawę SEO. W tym artykule omówimy część z nich.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jak długo czeka się na efekty pozycjonowania?

Efekty pozycjonowania strony internetowej mogą przyjść nawet po kilkunastu miesiącach prac nad witryną i mogą się wiązać z początkowymi spadkami widoczności strony w wyszukiwarce Google. Szybkość uzyskiwania efektów jest uzależniona od wielu czynników, w tym na przykład od tego, jak silna jest konkurencja i od historii domeny. Zależności wpływające na efekty pozycjonowania możecie lepiej zaobserwować na poniższym wykresie.

Szacunkowy czas oczekiwania na efekty pozycjonowania stron internetowych.

Więcej w tym temacie dowiesz się z naszych wpisów:


Jak skutecznie pozycjonować stronę internetową?

Zanim omówimy sprawdzone sposoby na to, jak w szybki sposób poprawić pozycję w Google, przyjrzyjmy się podstawowym zasadom, jak skutecznie pozycjonować stronę internetową. Być może niezadowalające efekty wiążą się z tym, że nie zadbałeś/zadbałaś o kluczowe wskaźniki rankingowe?

Sprawdź, czy Twoja strategia SEO obejmuje następujące elementy:

 • zrealizowanie intuicyjnej mapy strony,
 • dodanie pliku robots.txt,
 • optymalizacja meta tagów,
 • wdrożenie certyfikatu SSL,
 • optymalizacja adresów URL,
 • spójna struktury linków wewnętrznych,
 • wdrożenie danych strukturalnych,
 • wdrożenie przekierowań,
 • wdrożenie linków kanonicznych,
 • zadbanie o szybkie ładowanie się strony,
 • dostosowanie strony do Mobile-First Index,
 • dostosowanie strony pod kątem UX.

Zależy Ci na wyższych pozycjach w Google?

Dowiedz się więcej o tym, co jest najważniejsze w procesie pozycjonowania stron internetowych:


Jak szybko polepszyć pozycjonowanie stron?

Aby szybko osiągnąć satysfakcjonujące efekty pozycjonowania należy obrać odpowiednią strategię działania. Chaotyczne działanie nie sprzyja polepszeniu widoczności witryny, a wręcz przeciwnie - daje szerokie pole do działania dla Twojej konkurencji. Poniżej przedstawiamy listę sprawdzonych rozwiązań, które pokażą Ci, jak poprawić SEO w szybki sposób.


Skutecznie określ priorytety działania w SEO

Pamiętaj, że wymienione wcześniej czynniki rankingowe to lista, której wdrożenie może zająć dużo czasu, a także pieniędzy za współpracę z odpowiednimi specjalistami. Jeżeli zależy Ci na tym, by szybko osiągnąć efekty pozycjonowania, musisz odpowiednio nadać priorytet swoim działaniom. Jak określić, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze? Przede wszystkim wykonać audyt SEO swojej strony internetowej, a także audyt konkurencji. W ten sposób określisz swoje mocne strony i luki w strategii, a także zdefiniujesz słabe strony konkurencji, dzięki temu będziesz wiedział/wiedziała, jakie działania mogą Ci przynieść największe profity.

Dodatkowo poddaj czynniki SEO dodatkowej analizie pod kątem możliwych do osiągnięcia efektów, a wymagane wysiłku. Zastanów się, czego będzie od Ciebie wymagało zrealizowanie danej optymalizacji, a następnie skup się na tych elementach, które dadzą Ci jednocześnie szybkie i efektowne profity. W Twojej firmie pracuje zdolny copywriter? Zaangażuj go do tworzenia jakościowej treści na Twoją stronę. Masz dobre kontakty w branży? Może Ci to ułatwić proces zdobywania linków zewnętrznych! Poniżej przedstawiamy przykładowy schemat, który może Ci pomóc w procesie nadawania priorytetów swoich działań w SEO.

Jak nadać priorytety swoim działaniom w strategii pozycjonowania stron internetowych?


Wykorzystaj narzędzia, które ułatwią Ci proces pozycjonowania

Możesz zdecydowanie szybciej wdrażać optymalizacje, jeżeli nie będziesz się skupiać na pracy samodzielnej. Współcześnie istnieje bardzo wiele rozwiązań wspierających strategię SEO. Co możesz wykorzystać i w jakim stopniu Ci to pomoże? Poniżej omawiamy kilka rozwiązań.

PageImprove - to innowacyjne narzędzie, które pomoże Ci tworzyć meta descriptions, meta title, linki, adresy html i tym podobne aspekty, a nie wymaga przy tym dostępu do CMS. Narzędzie pozwala tworzyć zmiany, które są natychmiastowo indeksowane przez Google, dzięki czemu będą one natychmiast wyświetlane użytkownikom sieci.

Screaming Frog - to najpopularniejszy crawler SEO na komputer, który pomoże Ci sprawnie przeprowadzić audyt techniczny SEO. Stał się on tak popularny głównie dzięki swojej szerokiej funkcjonalności, a także dzięki temu, że jego podstawowy pakiet jest dostępny za darmo. Wykorzystując Screaming Frog możesz sprawdzić takie elementy jak: tagi kanoniczne, kody statusu, tytuły, nagłówki itp. Co więcej, możesz go zintegrować z Google Analytics i Google Search Console.

Potrzebujesz profesjonalnego audytu SEO?

Więcej przykładów narzędzi do wykonania audytu technicznego SEO znajdziesz w naszym wcześniejszym artykule:


Wykonuj testy A/B, żeby poprawić SEO

Testy A/B są kojarzone głównie z kampaniami w Google Ads, ale możesz je wykorzystywać również przy pozycjonowaniu stron internetowych. Kiedyś testowanie SEO było zarezerwowane tylko dla dużych firm, które mogły inwestować we własne, dedykowane rozwiązania. Teraz jest to dostępne również dla mniejszych firm - Semrush przygotowało narzędzie SplitSignal, czyli platformę do testowania SEO w testach A/B. Opiera się to na formie pojedynczego piksela, który można zaimplementować na przykład za pomocą Google Tag Manager.

Po co przeprowadzać testy A/B przy pozycjonowaniu stron internetowych? Takie testy mogą pomóc Ci poprawić pozycję strony w Google, dzięki temu, że wskażą, które ze zmian będą miały pozytywny lub negatywny wpływ na widoczność strony. Taka wiedza pomoże Ci skupić się na tych rozwiązaniach, które z pewnością przyniosą pozytywne rezultaty - zaoszczędzisz w ten sposób czas, energię i zasoby finansowe. Możesz również poczytać w internecie case studies innych firm, które korzystały z SplitSignal - wówczas będziesz wiedzieć, które rozwiązania są uniwersalnie skuteczne i przynoszą efekty, które Cię zadowolą.


Upewnij się, że Google indeksuje Twoją witrynę

Kolejny aspekt, o który musisz zadbać, jeśli chcesz szybko osiągnąć efekty SEO, to indeksowanie strony w Google. W tym celu zaloguj się do panelu Google Search Console i kliknij w witrynę, którą chcesz, żeby Google zaczęło indeksować. Następnie kliknij „Pobierz jako Google” w sekcji „Indeksowanie”. Możesz tam również zweryfikować, czy Twoja strona ma błędy z indeksowaniem. Przejdź do raportu “Stan” w GSC i sprawdź, które strony w Twojej witrynie zostały zaindeksowane, a przy których podczas indeksacji wystąpiły jakieś problemy. W raporcie znajdziesz informacje na temat wszystkich adresów URL na Twojej stronie, które zostały odwiedzone przez roboty Google.

Chcesz lepiej zrozumieć indeksowanie stron przez Google? Przeczytaj te artykuły:

Chcesz poprawić poziom konwersji?


Sprawdź mapę witryny XML

Jednym z elementów, które można uznać za tzw. Game changer w strategii pozycjonowania strony internetowej, jest upewnienie się, że mapa witryny jest zarejestrowana w Google Search Console. To pomoże Google w analizie i interpretowaniu treści znajdującej się na Twojej witrynie internetowej.

Aby dodać mapę witryny do Google Search Console musisz w panelu przejść do zakładki Sitemap. Następnie powinieneś/powinnaś wskazać adres, pod którym można znaleźć plik z wygenerowaną mapą strony, później kliknij przycisk Prześlij. W ten prosty sposób informacja o mapie Twojej witryny została przekazana do Google.

Przykładowa mapa witryny XML.

Chcesz samodzielnie przygotować mapę strony? Sprawdź nasz wpis:


Znajdź swoje najlepsze treści

Na Twojej stronie internetowej znajdują się treści, które mogą znacząco podbijać widoczność Twojej strony w sieci i generują więcej konwersji. Korzystając z Google Analytics 4 możesz w prosty sposób dowiedzieć się, które z Twoich treści są najczęściej czytane przez użytkowników sieci. Tę wiedzę możesz wykorzystać by działać jeszcze skuteczniej i naturalnie poprawić pozycję w Google. Jak sprawdzić, które treści są najchętniej czytane? Przejdź do panelu Google Analytics, a następnie kliknij w raport Zaangażowanie, przejdź do Strony i ekrany > Strona docelowa. Wyświetlą Ci się nie tylko tytuły najbardziej interesujących stron, ale również ilość wyświetleń, liczba użytkowników, liczba nowych odbiorców, wyświetlenia na użytkownika i średni czas zaangażowania. Wykorzystaj tę wiedzę do tworzenia treści, która będzie skuteczniej przyciągać czytelników. Content is a king to popularne stwierdzenie w marketingu, ale należy pamiętać, że tworzymy treści dla odbiorców i to do nich powinniśmy dostosować poruszaną tematykę, a także formę contentu.

Chcesz skutecznie wdrożyć i wykorzystywać Google Analytics 4 w swojej strategii SEO? Sprawdź ten wpis:

Zależy ci na skutecznej i szybkiej reklamie?


Jak osiągnąć efekty pozycjonowania szybciej niż zwykle. Podsumowanie

Pozycjonowanie stron internetowych to proces, który na wiele sposobów potrafi ćwiczyć cierpliwość przedsiębiorców i marketingowców. Jednak gwarancją sukcesu i szybkich efektów jest przygotowanie odpowiedniej strategii i umiejętność dostosowania jej do własnych zasobów. Bazując na naszych poradach możesz szybko i sprawnie poprawić pozycję strony w Google.

 

Zobacz historie sukcesu naszych klientów:

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak osiągnąć efekty pozycjonowania szybciej niż zwykle?

Średnia ocen użytkowników4.71 na podstawie 118 głosów

UDOSTĘPNIJ