Skuteczne sposoby na zwiększenie ruchu w sklepie internetowym

skuteczne sposoby na zwiekszenie ruchu na stronie
Spis treści

• Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez optymalizację pod SEO

• Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez płatne reklamy

• Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez social media

• Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez content marketing

• Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez influencer marketing

• Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez marketing polecający

• Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym dzięki mobilnej wersji strony

• Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez e-mail marketing

• Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez poczucie pilności

Prowadzisz sklep internetowy, ale wciąż nie jest on widoczny w sieci? Zwiększenie ruchu na stronie powinno być Twoim celem priorytetowym, ponieważ to właśnie on jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wysokość współczynnika konwersji. Jeśli chcesz mieć wysokie wyniki sprzedaży, musisz zadbać o to, by na Twoją stronę trafiało więcej osób. Jak zwiększyć ruch w sklepie internetowym? Sprawdź, jakie strategie działania polecamy i ciesz się wymarzonymi efektami!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jak zwiększyć ruch w sklepie internetowym? 9 podstawowych działań

Według najnowszych danych, od wybuchu pandemii globalna sprzedaż e-commerce wzrosła prawie o 30% (źródło: https://www.emarketer.com/content/global-ecommerce-update-2021). Zwiększa się liczba osób kupujących online, ale zwiększa się również ilość firm, która decyduje się przenieść swój biznes do sieci. Zachęcenie odbiorcy do odwiedzenia sklepu nie jest takie proste i trzeba umieć się wyróżnić. Jednak zanim skupisz się na dodatkowych rozwiązaniach, upewnij się, że zadbałeś o podstawy.


Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez optymalizację pod SEO

Jeżeli chcesz, żeby klienci trafiali do Twojego sklepu, musisz mieć pewność, że zapewniasz im możliwość dostrzeżenia go w wynikach wyszukiwania.
Według badania (źródło: https://backlinko.com/google-ctr-stats) przeprowadzonego przez marketera Briana Deana, 75% kliknięć jest kierowanych do trzech pierwszych wyników wyszukiwania. Jeżeli nie dbasz o pozycjonowanie strony internetowej, Twój sklep prawdopodobnie nie znajduje się nawet w pierwszych pięćdziesięciu wynikach wyszukiwania. Jeżeli zadbasz o SEO, zyskasz szansę wygenerowania trwałego, stabilnego ruchu na stronie Twojego sklepu internetowego.

Pozycjonowanie to długi proces, ale wart zaangażowania. Jeśli zwiększenie ruchu w sklepie internetowym jest dla Ciebie priorytetem, skup się na optymalizacji najważniejszych czynników rankingowych Google. Składają się na nie między innymi:

 • Wykorzystanie słów kluczowych,
 • Stosowanie linków kanonicznych,
 • Wykorzystanie linków wewnętrznych i zewnętrznych,
 • Szybkość ładowania strony,
 • Dopasowanie do urządzeń mobilnych,
 • Wykorzystanie danych strukturalnych,
 • Ustawienie robots.txt,
 • Stworzenie intuicyjnej mapy strony,
 • Wykorzystanie przekierowań 301,
 • Zapewnienie bezpieczeństwa strony,
 • Wykorzystanie domeny o dobrym autorytecie i wieku,
 • Zapewnienie dobrej historii domeny.

Chcesz wiedzieć więcej o optymalizacji sklepu internetowego pod SEO? Sprawdź nasze artykuły w tym temacie:


Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez płatne reklamy

SEO to świetny sposób na zwiększenie ruchu w sklepie internetowym, ale osiągnięcie wymarzonych pozycji w wynikach wyszukiwania wymaga czasu. Jeśli zależy Ci na szybkich efektach, warto wykorzystać płatne reklamy - szczególnie weź pod uwagę reklamy Google oraz reklamy w mediach społecznościowych. To, gdzie umieścisz reklamy swojego sklepu internetowego zależy przede wszystkim od Twojej oferty i grupy docelowej. Musisz być w stanie ocenić, gdzie najszybciej dotrzesz do potencjalnych odbiorców.

Dzięki Google Ads masz szansę dotrzeć do klientów, którzy rzeczywiście szukają w sieci produktu, który masz w ofercie. Jeśli prowadzisz sklep z roletami, możesz na przykład ustawić wyświetlanie reklamy swojej strony na frazę “rolety rzymskie na karnisz”. Wówczas masz gwarancję, że Twoja reklama będzie się natychmiastowo wyświetlać w pierwszych wynikach wyszukiwania. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobranie fraz oraz odpowiednie zarządzanie budżetem.

W skutecznym przygotowaniu kampanii w Google Ads pomogą Ci nasze poradniki:

Z kolei płatna reklama w mediach społecznościowych opiera się na docieraniu do osób, które mogą być potencjalnie zainteresowane zakupem Twojego produktu. Docieranie do odpowiedniej grupy odbiorców opiera się o wiedzę na ich temat - jakie mają zainteresowania, jakie strony w internecie ich interesują, w jakim są wieku, gdzie mieszkają itp. Dzięki temu reklama Twojego sklepu może mieć bardzo wysoką skuteczność - odbiorca chętniej kliknie w odnośnik.

Chcesz szybko zbudować widoczność w sieci?


Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez social media

Zastanawiasz się, jak zwiększyć ruch na stronie sklepu, a nadal nie działasz w mediach społecznościowych? To spory błąd! Aktualnie coraz więcej osób podejmuje swoje decyzje zakupowe na bazie tego, co znajdą w mediach społecznościowych - wpływają na nich reklamy, posty publikowane przez strony, które obserwują, opinie influencerów itp. Działając aktywnie w mediach społecznościowych masz szansę na dotarcie do nowych odbiorców i zachęcenie ich do odwiedzenia Twojej strony internetowej, dzięki temu skutecznie zwiększysz ruch w swoim sklepie internetowym. Zależnie od branży w której działasz, możesz rozważyć różne media społecznościowe - Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, a może nawet TikTok.

Jeśli dopiero zaczynasz działać w mediach społecznościowych, skup się na zbudowaniu wokół siebie odpowiednio dużej grupy odbiorców. Zaproś do obserwowania Twojego fanpage swoją rodziną i znajomych, a także zachęć ich, żeby polecili Twoją stronę dalej. Natomiast jeżeli działasz już od jakiegoś czasu zadbaj o zaangażowanie na swoim profilu - publikuj regularnie posty, zachęcaj do dyskusji, wzbudzaj emocje. Możesz tam organizować konkursy, informować o promocjach i nowym asortymencie. Pamiętaj, że angażować się nie tylko na swoim profilu - obserwuj profile marek z branży, buduj relacje. Im bardziej angażujący profil w mediach społecznościowych będziesz prowadzić, tym większa szansa na to, że Twoi obserwatorzy odwiedzą Twój sklep internetowy.


Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez content marketing

Jeśli wciąż starasz się znaleźć sposób na to, jak zwiększyć ruch w sklepie internetowym, powinieneś wykorzystać marketing treści. Jeżeli będziesz tworzyć interesujące, przydatne treści na swojej stronie, przyciągniesz na nią nowych odbiorców. Dodatkowo, angażujący content pomaga osiągnąć pozycję lidera w branży i zbudować wizerunek eksperta. Jeśli będziesz dbać także o to, żeby Twoje teksty były dobrze zoptymalizowane pod SEO, sprawisz, że Twój sklep będzie miał lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania - to także wpłynie na zwiększenie ruchu w sklepie.

Pamiętaj, że content marketing to nie tylko artykuły na blogu. Możesz także przygotowywać nagrania wideo, audio (np. podcasty), ebooki. To, jakie treści przygotujesz jest zależne tylko od Twojej kreatywności, pamiętaj jednak, żeby skupiać się na zapewnieniu konkretnej wartości dla odbiorców. Możesz zaprezentować tutorial wykorzystania jednego z Twoich produktów, napisać recenzję, zrobić porównanie dwóch podobnych produktów, nagrać opinie klientów na temat oferty.


Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez influencer marketing

Zyskującym coraz większą popularność sposobem na zwiększenie ruchu w sklepie internetowym jest influencer marketing. To strategia, która pomaga również zwiększyć wyniki konwersji, dlatego szczególnie warto się nim zainteresować. Według badań przeprowadzonych przez BrightLocal, aż 88% ludzi ufa recenzjom online pisanym przez innych konsumentów tak samo, jak ufa rekomendacjom z kontaktów osobistych. Influencerzy mają bardzo szerokie zasięgi i cieszą się dużym zaufaniem społecznym, dlatego współpraca z nimi może zaowocować świetnym zwiększeniem ruchu na stronie. Jednym z ciekawszych trendów marketingowych jest nawiązywanie długotrwałych współprac z influencerami, tak by byli oni swego rodzaju ambasadorami marki.

Jakie przykładowe formy współpracy możesz rozważyć w ramach influencer marketingu?

 • Współpraca barterowa,
 • Płatna współpraca,
 • Wysłanie prezentu,
 • Wsparcie wydarzenia/akcji, w której są zaangażowani influencerzy,
 • Zaangażowanie influencerów w tworzenie contentu dla Twojej marki.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak skutecznie prowadzić influencer marketing? Sprawdź nasz artykuł w tym temacie:


Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez marketing polecający

Chcesz, żeby na Twoją stronę trafiały nowe osoby? Zadbaj o to, by inni chętnie ją polecali. Według danych podawanych przez Annex Cloud, u 81% konsumentów rekomendacja od znajomego lub członka rodziny ma duży wpływ na ich decyzje zakupowe. Co więcej, poleceni klienci zapewniają o 20% (źródło: https://www.huffpost.com/entry/the-importance-of-a-gener_b_8814476) wyższą średnią roczną wartość zamówień. Nie ma wątpliwości, że warto wdrażać program poleceń w sklepie internetowym. Jak to zrobić? Wbrew pozorom nie musi być to skomplikowany proces.

Chcesz zbudować widoczność w internecie?

Przykładem skutecznego wykorzystania marketingu polecającego może być akcja promująca Gmail. Strategia Google polegała na tym, że osoby chcące skorzystać z serwisu, musiały najpierw uzyskać zaproszenie od jednego z jego użytkowników. Użytkownicy mieli ograniczoną liczbę osób, której mogli przekazać zaproszenie. W efekcie zainteresowanie Gmailem rosło z każdym dniem.

Zaproszenie do dołączenia do serwisu Gmail. Źródło: https://www.askdavetaylor.com/how_do_i_invite_people_to_join_gmail/

Możesz również wzorować się na przykładzie innego popularnego serwisu - Airbnb. Chcąc zwiększyć ruch na stronie i zainteresowanie ofertą, wdrożono na platformie program polecania gości. Zyskiwali na nim zarówno osoby, które już skorzystały z oferty, jak i nowi klienci. Idąc tym tropem możesz zaoferować na przykład 10% zniżki dla klientów, którzy zachęcą do skorzystania z Twojej oferty inne osoby.

Program poleceń w serwisie Airbnb.

Co jeszcze możesz zrobić? Zapewnij możliwość szybkiego dodawania poleceń w mediach społecznościowych. Jeśli Twoi klienci zobaczą, przy interesującej treści widoczne odnośniki do udostępnienia publikacji, a także chwytliwe CTA - chętniej zdecydują się na takie działanie.


Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym dzięki mobilnej wersji strony

Jeżeli prowadzisz sprzedaż internetową, musisz koniecznie dostosować swój sklep do urządzeń mobilnych. Pełnią one coraz ważniejszą rolę na rynku e-commerce i nie powinno się tego ignorować, jeśli chce się osiągnąć lepsze wyniki sprzedażowe. W 2021 roku aż 72,9% (źródło: https://www.statista.com/chart/13139/estimated-worldwide-mobile-e-commerce-sales/) sprzedaży w e-commerce dotyczyło sprzedaży poprzez urządzenia mobilne, a tendencja wciąż jest wzrostowa. Dodatkowo, Google zadeklarowało, że większe szanse w zdobywaniu pozycji w wynikach wyszukiwania mają strony, które są dostosowane do urządzeń mobilnych. Jest to indeks, który nazwano Mobile-First - polega on na tym, że roboty Google najpierw analizują wersje mobilne stron internetowych, dopiero później strony dostosowane do urządzeń stacjonarnych.

Wiedząc, że użytkownicy coraz chętniej korzystają z urządzeń mobilnych, powinieneś dostosować swój sklep internetowy do tych wymogów. W innym przypadku będziesz wciąż tracił odbiorców. Jeżeli nie jesteś pewien, czy Twój sklep internetowy jest odpowiednio dostosowany do urządzeń mobilnych, możesz skorzystać z przygotowanego przez Google testu optymalizacji mobilnej.

Wynik testu optymalizacji mobilnej w narzędziu Google.


Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez e-mail marketing

Skuteczną odpowiedzią na pytanie, jak zwiększyć ruch w sklepie internetowym, może być również e-mail marketing. Rozbudowana lista subskrybentów to źródło osób, które już były zainteresowane Twoją ofertą. Teraz wystarczy skutecznie zachęcać ich do ponownych odwiedzin, by zwiększyć ruch. Newsletter może służyć na przykład za narzędzie do budowania lojalności klientów - stali klienci wydają średnio 67% więcej niż nowi klienci. Co więcej, aż 61% ekspertów ds. marketingu potwierdza, że e-mail marketing jest jednym z najlepszych narzędzi dla marketerów do nawiązania kontaktu z odbiorcami.

Nie wiesz, jaką formę promocji w internecie wybrać?


Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym przez poczucie pilności

Jeżeli przy promowaniu swojego sklepu internetowego wykorzystasz poczucie pilności, będziesz miał większą szansę na to, że odbiorcy zdecydują się wejść na Twoją stronę internetową. Poczucie pilności możesz stworzyć na wiele sposobów. Możesz na przykład zwrócić uwagę na ograniczoną ilość produktów w magazynie, możesz również podkreślić, że oferta jest ograniczona czasowo - w ten sposób wykorzystasz efekt FOMO. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie CTA w stylu “Kup teraz” lub “Nie przegap”. Treści, które wykorzystują poczucie pilności, mają o 14% (źródło: https://www.business2community.com/strategy/8-stats-urgency-scarcity-thatll-surprise-01827556) wyższe wyniki kliknięć w link.

 

Skuteczne sposoby na zwiększenie ruchu w sklepie internetowym. Podsumowanie

Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym wiąże się ze znajomością aktualnych trendów w marketingu internetowym, a także znajomość własnej branży. Musisz wiedzieć, do kogo chcesz dotrzeć, a następnie dobrać do swojego celu działania. Istnieje wiele skutecznych sprawdzonych sposobów na zachęcenie odbiorców do odwiedzenia Twojej strony. Kierując się naszymi wskazówkami, bez wątpienia uda Ci się osiągnąć lepsze wyniki.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Skuteczne sposoby na zwiększenie ruchu w sklepie internetowym

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 126 głosów

UDOSTĘPNIJ