Jak wykorzystać treści generowane przez użytkowników w strategii marketingowej?

Jak wykorzystac tresci generowane przez uzytkownikow w strategii marketingowej
Spis treści

• Co to jest User Generated Content?

• Korzyści User Generated Content

• Określ cel User Generated Content

• Jak zdobyć User Generated Content?

• Dobre praktyki wykorzystania User Generated Content

• Podsumowanie

User Generated Content (UGC), czyli treść generowana przez użytkowników, jest cennym elementem strategii marketingowej. Twoi odbiorcy i klienci nieustannie tworzą różnego rodzaju treści, które mogą pomóc Ci zwiększyć zasięg i świadomość marki. Czym dokładnie jest UGC i dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? W tym artykule przedstawimy tajniki treści generowanych przez użytkowników i pokażemy, jak je skutecznie wykorzystać w Twoim biznesie. Gotowy? Zapraszamy!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest User Generated Content?

User Generated Content (UGC) to wszelkie treści tworzone przez użytkowników, które nawiązują do konkretnej marki. Za ich pośrednictwem odbiorcy wyrażają swoje zdanie na temat produktu czy usługi. Są skutecznym narzędziem promocji marki. Mogą to być m.in.:

 • zdjęcia i filmy - wizualna forma UGC najsilniej oddziałuje na użytkowników; pozwala ocenić, czego mogą się spodziewać, kupując produkt (przeznaczenie oraz wrażenie podczas korzystania); ma to znaczenie zwłaszcza dla młodszej grupy konsumentów; dobrym źródłem tego rodzaju contentu są m.in. pracownicy, influencerzy,
 • referencje - niezależnie od rodzaju branży rekomendacje Twojego produktu lub współpracy zwiększą szansę na sprzedaż; pokazując niezdecydowanym użytkownikom pozytywne opinie i rezultaty swoich działań, pomagasz im podjąć decyzję o zakupie,
 • recenzje i opinie - pełnią podobną funkcję do referencji; występują głównie na stronach firmowych czy portalach turystycznych, na których użytkownicy polecają Twój produkt, zachęcając do skorzystania z Twojej oferty; zwiększają zaufanie i autentyczność marki oraz przyczyniają się do wzrostu zysków,
 • artykuły na blogach odbiorców - popularność blogów może pomóc Ci wypromować ofertę, autorzy przedstawiają swoje opinie dotyczące usług, udzielają wskazówek i porad; to stanowi inspirację dla innych użytkowników do podzielenia się swoimi odczuciami oraz wpływa na podjęcie decyzji o zakupie towaru lub usługi,
 • wpisy w mediach społecznościowy - to aktualny i niewyczerpany kanał do tworzenia i rozpowszechniania opinii, dzięki któremu możesz zwiększyć zasięg i świadomość marki; przydatne informacje znajdziesz też w naszym artykule: Co to jest social media marketing?

Przykłady User Generated Content

 

Korzyści User Generated Content

Podstawą skuteczności marketingu wirtualnego są opinie klientów, ponieważ stanowią kluczowy czynnik zachęcający innych do zrobienia zakupów. Potwierdza to prawie 80% konsumentów (źródło: https://neilpatel.com/blog/user-generated-content/). Najlepszą reklamą marki są osobiste doświadczenia użytkowników, bo dostarczają większy ładunek emocjonalny i wywołują poczucie przywiązania do marki. Dlaczego User Generated Content jest tak ważny w strategii marketingowej? Otóż:

 • jest autentyczny i wiarygodny, tworzą go inni ludzie, co buduje zaufanie; większość użytkowników zdecydowanie szybciej uwierzy w opinie wystawione przez innych klientów niż zapewniania właściciela marki,
 • koncentruje się na odczuciach konsumenta, a nie na marce - to skraca dystans oraz sprawia, że użytkownik ufa poleceniom wirtualnym i może utożsamić się z autorem,
 • zwiększa zaangażowanie użytkowników - zachęcając użytkowników do udostępniania postów, zdjęć itp., zwiększysz ich aktywność w mediach społecznościowych oraz przyciągniesz ruch na stronę,
 • buduje lojalną społeczność - twórcy treści, którzy nawiązują w postach do marki mają poczucie przynależności do niej; dzielą się wskazówkami i poradami, co może być bardzo pomocne w optymalizacji strategii biznesowej,
 • oszczędza czas i zasoby - dzięki dużej aktywności Twoich odbiorców zwiększysz zasięg i świadomość marki; możesz w ten sposób również zaoszczędzić budżet przeznaczony na promocję marki,
 • przyczynia się do wzrostu współczynnika klikalności CTR - im więcej osób publikuje treści powiązane z Twoją marką, tym większa szansa na zainteresowanie nimi innych użytkowników i przyciągnięcie ich na Twoją stronę.

 

Określ cel User Generated Content

Kluczem efektywnego wykorzystania User Generated Content w Twojej strategii marketingowej jest określenie celu generowania treści. Ponad 50% klientów oczekuje od właścicieli marek jasnego komunikatu dotyczącego rodzaju i zasad udostępnienia treści (źródło:https://www.tintup.com/blog/user-generated-content-stats-study/).
Dokładnie przeanalizuj więc potrzeby swojego biznesu, preferencje i oczekiwania oraz wzorce zakupowe swojej grupy docelowej, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. To pozwoli Ci określić właściwy kierunek swoich działań marketingowych. Pamiętaj, możesz korzystać z kilku rodzajów treści jednocześnie, jednak skoncentruj się na tych, które najlepiej odpowiadają profilowi Twojej działalności i spełniają oczekiwania odbiorców. Opierając się na zgromadzonych danych, będziesz mógł określić, czy Twoja strategia biznesowa dąży do:

 • zwiększenia świadomość marki,
 • wzrostu współczynnika konwersji,
 • uświadamiania klientów i zachęcania do korzystania z Twojej oferty,
 • budowania zaufania do marki,
 • zwiększenia zaangażowania użytkowników,
 • inspirowania odbiorców.

Przeczytaj także koniecznie:

15 trików marketingowych do zastosowania tu i teraz


Jak zdobyć User Generated Content?

Zdobywanie User Generated Content to proces dwukierunkowy, w którym kluczową rolę odgrywają zaangażowanie i emocje. Chcąc uzyskać treści od użytkowników, dzięki którym zbudujesz pozycję swojej marki, powinieneś postawić na interesujący i zachęcający sposób prezentacji oferty oraz skierować do nich konkretne wezwanie do działania (CTA), np. prośbę o pozostawienie opinii. Wszystko zaczyna się od przemyślanego planu, dlatego zacznij od przeanalizowania ścieżki zakupowej klienta, by znaleźć punkt wywołujący jego największą ekscytację, np. chwila zakupu, dostawa, moment rozpakowania paczki, rezultat usługi. To pozwoli Ci dostosować precyzyjne wezwanie do działania i zmobilizuje klienta to stworzenia contentu.
Sposobów na pozyskanie User Generated Content jest wiele. Wszystko zależy od specyfiki Twojej branży oraz pomysłowości. Powinieneś też uwzględniać preferencje i oczekiwania odbiorców. Poniżej przygotowaliśmy przykładową listę pomysłów, jak możesz wygenerować treści użytkowników przydatne dla Twojego biznesu!


Poproś klientów o opinie

To jeden z najważniejszych i zarazem najskuteczniejszych sposobów na zdobycie User Generated Content. Subiektywna ocena użytkowników zdecydowanie bardziej przemawia do potencjalnych klientów, bo stwarza szerszą perspektywę co do jakości i sposobu użycia produkty i pozwala podjąć ostateczną decyzję o zakupie, np. wysyłanie automatycznych próśb o opinie po zakupie, można to zrobić za pomocą wtyczek do platform e-commerce. Zobacz sprawdzone taktyki na zdobywanie opinii klientów.


Dodaj pod treścią formularz do wypełnienia

Pamiętaj, aby jego forma była przejrzysta i przystępna. Skoncentruj się tylko na najważniejszych dla Ciebie informacjach. Im mniej pól do wypełnienia, tym większa szansa, że klient uzupełni dane.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Przeanalizuj trendy konsumenckie

Weź pod uwagę grupę publikujących (np. milenialsi, miłośnicy zwierząt), cel publikacji (np. promowanie stylu życia, porady), kiedy najchętniej generują treści (m.in. święta, wakacje, awans zawodowy), dlaczego są zainteresowani Twoją marką (co ich motywuje), jaki format przekazu ich najbardziej interesuje (zdjęcia, filmy itp.). W ten sposób opracujesz skuteczną strategię marketingową. Dobrym źródłem informacji są w szczególności media społecznościowe, w tym popularne hashtagi.


Stwórz swój unikalny hashtag

Możesz zainteresować użytkowników social mediów swoją oryginalną ofertą i stworzyć unikalny hashtag lub zdecydować się na stworzenie hashtagu, za pomocą których będziesz budował swoją społeczność. Dzięki temu wzbudzisz ich zaufanie i wywołasz poczucie przynależności do marki. Jest to też dobra inspiracja do zwiększania zaangażowania.


Promuj silne CTA w strategicznych miejscach

Kieruj do odbiorcy silne, precyzyjne i chwytliwe wezwanie do działania. Umieść je w strategicznych miejscach, czyli tam, gdzie najprawdopodobniej użytkownik zareaguje, np. znacznik lokalizacji, podpis zdjęcia. To wzmocni skuteczność CTA.


Dodaj oznakowanie w swoich sklepach stacjonarnych

Jeśli prowadzisz równolegle sklep stacjonarny, dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie w widocznym miejscu naklejki zachęcającej do udostępnienia treści w social mediach, np. w garderobie, przy kasie, przy lustrze czy miejscu zaaranżowanym do robienia zdjęć.


Zorganizuj wydarzenie

W ten sposób skutecznie wypromujesz produkt i zwiększysz świadomość marki. Przygotuj ciekawą i modną aranżację. Staraj się zachęcić do udziału w nim, tworząc interaktywny, wzbudzający zainteresowanie post. Podtrzymuj interakcję z klientem w ten sposób zyskasz jego zaufanie. Dla stworzenia niezapomnianych wrażeń klienta, po zakończeniu wydarzenia wyślij mu torbę z darmowymi próbkami lub gadżetami, najlepszym miejscem do tworzenia tego rodzaju eventów są social media.


Nawiąż współpracę z influencerem

Istota tej strategii opiera się na autorytecie influencera i jakości jego kanału. Im bardziej atrakcyjny, tym większa szansa na przyciągnięcie dużego grona klientów. To powoduje, że jego opinia i zamieszczane treści mają znaczący wpływ na decyzje zakupowe Twoich potencjalnych klientów. Szukając influencera do promowania swojej marki, weź pod uwagę jego dopasowanie do profilu Twoich odbiorców, czy publikuje na tych samych kanałach co Ty, co intensyfikuje skuteczność działań, czy jest wiarygodny i udostępnia rzetelne treści.


Przygotuj dla swoich odbiorców konkurs

Klienci lubią wyzwania, są kreatywni i chętnie dzielą się treściami, zwłaszcza jeśli mogą zdobyć za to nagrodę. To wzmacnia ich zaangażowanie, motywuje do działania. Ponadto, generuje ruch na stronie oraz zwiększa szansę na rozszerzenie zasięgu marki.


Zbuduj społeczność za pomocą contentu

Przywiązanie do marki i zaangażowanie klientów to dwa podstawowe elementy skutecznego User Generated Content. Stwórz przestrzeń, w której użytkownicy w zamian za wypromowanie Twojej marki, np. przygotowanie nietuzinkowej formy promocji, i udostępnienie swojej pracy efektów w mediach społecznościowych, otrzymają jakieś profity w postaci, np. kodu zniżkowego, bezpłatnej próbki. Dzięki temu możesz wygenerować dynamiczne treści w ciekawej, kreatywnej formie. Dodatkowo zainteresujesz swoją marką, zaakcentujesz swoją oryginalność i zwiększysz świadomość swojej marki.


Pokazuj zdjęcia klientów na swojej stronie

Typ zdjęć zależy od profilu działalności, mogą być związane np. z wystrojem wnętrz, branżą modową. Ważne, aby znajdowały się na nich produkty związane z Twoją marką. Zdjęcia wizualizują użycie produktów z Twojej oferty w codziennym życiu, dzięki temu pomagają kupującym w podjęciu decyzji zakupowej, intensyfikują wrażenia zakupowe. Dobrze, jeśli systematycznie wyróżniasz i nagradzasz osoby najbardziej aktywne na Twojej stronie, wtedy okazujesz klientom szacunek oraz wzmacniasz ich zaangażowanie.


Motywuj odbiorców do aktywności w social mediach

Zachęć użytkowników do udostępniania Twoich wydarzeń, postów i akcji promocyjnych w mediach społecznościowych oraz oznaczenia Twojej marki. Dzięki temu istotnie zwiększysz zasięg swojej marki oraz wygenerujesz ruch na stronie.


Pamiętaj o podziękowaniu za zakupy

Wyślij swoim klientowi e-mail w podziękowaniu za dokonane zakupy. Wtedy okażesz mu zainteresowanie i szacunek. To pozytywnie wpłynie na jego wrażenia zakupowe i zachęci do pozostawienia opinii na temat przebiegu transakcji. Może to być też cenna wskazówka do optymalizacji strategii biznesowej. Możesz także dołączyć do przesyłki kartkę z podziękowaniami oraz zachęcić do pozostawienia opinii na stronie. Określ precyzyjnie swoje oczekiwania i miejsce, w którym klient może zostawić swój komentarz. Możesz skierować do niego spersonalizowaną ofertę, np. indywidualny kod rabatowy na następne zakupy. Dzięki temu zwiększysz szansę na ponowne zakupy.


Postaw na aktywność w social mediach

Bądź aktywny w mediach społecznościowych! W ten sposób skrócisz dystans pomiędzy klientami a marką, zachęcisz ich do interakcji. Użytkownicy będą aktywnie komentować Twoje posty, wyrażać opinie na temat oferty. Zaproponuj im stworzenie własnych interpretacji korzystania z Twoich towarów, które będą publikować na swoich social mediach. Jeśli zdecydujesz się na live chat, będziesz mógł w czasie rzeczywistym odpowiadać na pytania użytkowników, by w ten sposób wpłynąć na podjęcie decyzji o zakupie i kierować do nich bezpośrednio prośby o pozostawienie komentarza, opinii; tak zbudowany User Generated Content zbuduje wiarygodność Twojej marki.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Zaangażuj w promocję marki członków zespołu

Zaangażuj w promocję marki członków swojego zespołu. W ten sposób wezmą aktywny udział w budowaniu pozycji Twojej marki. Są też pośrednio jej ambasadorami. Ich poziom zaangażowania ma bezpośrednie przełożenie na reputację i dochody firmy. Im bardziej są aktywni, tym większa szansa na zdobycie zaufania potencjalnych klientów. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że konsumenci zaufają opiniom pracowników, niż zapewnieniom przedstawicieli kadry wyższego szczebla. Komentarze pracowników odczytują jako bardziej wiarygodną ocenę firmy, mogą też się z nią bardziej utożsamić. Dobrze jeśli stworzysz w mediach społecznościowych profil swojej firmy, gdzie pracownicy będą publikować treści i jednocześnie zachęcać inne osoby do podzielenia się swoimi wrażeniami.


Twórz ankiety satysfakcji klienta

Ważnym elementem sukcesu skutecznej strategii zdobycia wartościowego User Generated Content jest systematyczna analiza poziomu zadowolenia klientów z Twoich usług. Możesz sprawdzić jaka forma treści jest najczęściej generowana, czego oczekują od Ciebie użytkownicy. Dysponując tymi danymi, możesz odpowiednio ukierunkować, czy zaktualizować swoje działania. W ten sposób pokażesz również klientowi, że traktujesz jego potrzeby i odczucia priorytetowo, czym zbudujesz jego zaufanie oraz okażesz profesjonalizm w prowadzeniu biznesu.


Dobre praktyki wykorzystania User Generated Content

Opierając swoją strategię marketingową na User Generated Content, pamiętaj o zachowaniu standardów korzystania z tych treści. Kieruj się uczciwością i rzetelnością w swoich działaniach. Dzięki temu zyskasz szacunek użytkowników oraz zapewnisz swojej marce ugruntowaną pozycję w branży. O czym warto pamiętać? Oto kilka wskazówek:

 • uzyskaj zgodę użytkowników na wykorzystanie ich zdjęć - dotyczy to zwłaszcza zdjęć zawierających twarze klientów; wykorzystując ich wizerunek wbrew woli, narażasz się na konsekwencje prawne; zadbaj o RODO; zawsze skontaktuj się z użytkownikiem, udziel kompleksowej informacji o planowanym celu i sposobie wykorzystania,
 • szanuj odbiorcę - wykorzystuj User Generated Content tylko wtedy, gdy jest powiązany z Twoją marką, tak by nie naruszyć prywatności użytkownika,
 • prezentuj efekty współpracy z klientami na stronie firmowej - w ten sposób okażesz im szacunek, a także pomożesz poznać potencjalnym klientom swoją markę,
 • systematycznie analizuj wykorzystywany content - monitoruj m.in. liczbę wyświetleń, zasięg wykorzystania, ruch organiczny, stopień zaangażowania, liczbę interakcji, współczynnik konwersji. Sprawdzaj zainteresowanie użytkowników, dostosowuj do zmieniających się trendów. Dzięki temu Twoja strategia marketingowa będzie zawsze aktualna i przyniesie zamierzone efekty.
 • szanuj autora treści - strategia User Generated Content opiera się na szacunku i autentyczności, oznacza to, że powinieneś zawsze wyraźnie oznaczyć autora treści; w ten sposób zadbasz o zaufanie odbiorców; potwierdzasz również, że treść jest autentyczna, a nie automatycznie wygenerowana,
 • promuj User Generated Content - zaplanuj strategię reklamową dopasowaną do Twojej branży oraz kanału dystrybucji, np. Facebook Ads, Instagram, wykorzystuj treści w e-mail marketingu, wysyłając do odbiorcy automatyczne wiadomości z ofertą promocyjną, np. kodem rabatowy, voucherem na zakupy, możesz zamieścić w niej pozytywne opinie klientów; w ten sposób zaakcentujesz korzyści, jakie użytkownik może zyskać, korzystając z Twojej oferty;
 • zastosuj logiczny układ User Generated Content - to zapewni przejrzystość treści oraz przekazu; o ile to możliwe, podziel go według kryterium tematycznego lub formy; staraj się zapewnić użytkownik jak najlepsze wrażenia; to zwiększa szanse na przyciągnięcie jego uwagi i zaangażowanie.


Jak wykorzystać User Generated Content w strategii marketingowej? Podsumowanie

User Generated Content to nie tylko trend w marketingu internetowy, ale przede wszystkim skuteczna strategia wzmocnienia pozycji marki. Dzięki niej stajesz się w oczach odbiorców bardziej wiarygodny i autentyczny. Kluczem do sukcesu jest zaangażowanie, zarówno Twoje, jak i Twoich odbiorców. Dlatego dobrze, jeśli motywujesz ich do udziału w rozpowszechnianiu Twojej oferty. Dzięki temu nie tylko stworzysz więź z odbiorcami, ale także zainspirujesz ich tworzenia coraz bardziej kreatywnych treści. Pamiętaj o przestrzeganiu prywatności odbiorców, okazywaniu im szacunku oraz systematycznym monitorowaniu swoich działań. Klient jest najlepszym popularyzatorem Twojej marki, a jego działanie może stać się efektywnym elementem promocji. To gwarantuje rozwój i sukces Twojego biznesu!

Co to jest treść generowana przez użytkownika (UGC) i dlaczego jest to kwestia strategii marketingowej?
Down arrow

Treść generowana przez użytkownika (UGC) to treści udostępniane przez użytkowników, takie jak recenzje, zdjęcia, opinie i komentarze. UGC jest kluczową strategią marketingową, ponieważ uwzględnia zdanie użytkowników w budowaniu zaufania do marki. Korzystanie z treści generowanych przez użytkowników pozwala na rozszerzenie grona odbiorców i tworzenie społeczności wokół swoich produktów lub usług.

Jakie są przykłady skutecznego wykorzystania treści generowanych przez użytkowników w strategii marketingowej?
Down arrow

Istnieje wiele sposobów wykorzystania UGC w strategii marketingowej:

 • Konkursy i wyzwania: organizacja konkursów, które zachęcają użytkowników do udostępniania kreatywnych treści związanych z użytkowaniem; przykładem może być prośba o udostępnienie zdjęcia z wykorzystaniem funkcji hashtagu.
 • Recenzje i opinie: publikowanie opinii klientów na stronie produktu lub w mediach społecznościowych; to zwiększa zaufanie do marki i wpływ na decyzje zakupowe innych użytkowników.
 • Udostępnianie zdjęć: udostępnienie klientom zdjęć, które prezentują jak korzystają z produktów lub usług w codziennym życiu; to świadczy, że produkty są wartościowe, użyteczne i zachęca innych do zakup.
 • Historia sukcesu: publikowanie historii klientów, którzy osiągnęli sukces lub korzyści dzięki produktowi lub ostatecznemu; to inspiruje innych do zakupu.
 • Kampanie hashtagowe: tworzenie ozdobnych hashtagów i zachęcanie klientów do ich kontrolowania podczas publikowania treści związanych z marką, aby umożliwić tworzenie społeczności wokół marki.
Jak można uzyskać dostęp do treści i programów powstających w treści generowanej przez użytkowników?
Down arrow

Aby uzyskać dostęp do UGC, warto:

 • Oferować nagrody: organizuj konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla uczestników, co zmotywuje ich do udziału w zawodach.
 • Współtworzyć treści: angażuj klientów w proces tworzenia, pytając o ich opinie, propozycje lub historie związane z wnioskiem.
 • Zagwarantować bezpieczne zasady korzystania z UGC: informować klientów, że ich rozpowszechnianie ma wpływ na społeczność i ma realny wpływ na markę.
 • Zadbać o widoczność treści: zapewnij, że treści użytkowników są widoczne na stronie internetowej, społecznościowych i w kampaniach marketingowych.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak wykorzystać treści generowane przez użytkowników w strategii marketingowej?

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 126 głosów

UDOSTĘPNIJ