Historia sukcesu Sanpol
Sukces
Sanpol - Ekspert w zakresie aranżacji i wyposażenia łazienek
5 razy więcej odwiedzin i powrót do top 10 rankingu Google
Wyzwania
Co osiągneliśmy?
500% WZROST
wejść organicznych
12-KROTNY WZROST
współczynnika konwersji
6 MIESIĘCY
na zdominowanie top 10 rankingu Google
Proces
Pomysł i kreacja
 • Profilowanie lingwistyczne – proces wyboru najważniejszych fraz i zwrotów wpisywanych do wyszukiwarki przez użytkowników poszukujących produktów i usług związanych z aranżacją i remontem łazienek
 • Kompleksowa usługa Content Marketing na potrzeby SEO z zastosowaniem fraz wyłonionych podczas profilowania lingwistycznego
 • Schemat wewnętrznego linkowania, wspierający promocję podstron
 • Mapowanie – przygotowanie macierzy zależności tematycznych fraza <-> podstrona tj. modelu mapowania opisującego tematyczne powiązania podstrony Twojego serwisu (funkcjonujących w ramach zaprojektowanych silosów tematycznych) z frazami, na które będą pozycjonowane.
Promocja
 • Pozycjonowanie szerokie – budowa wizerunku eksperta z branży aranżacji, remontu i projektowania łazienek poprzez zastosowanie tysięcy fraz tematycznych oraz fraz zawierających nazwy marek produktów
 • Linki sponsorowane – geolokalizowane kampanie AdWords dla Wrocławia, Poznania, Zielonej Góry i ich okolic
 • Remarketing – cykliczne kampanie wspierające okazjonalne akcje promocyjne
 • Behawioralne kampanie remarketingowe – reklamy personalizowane na podstawie wcześniej odwiedzanych podstron
 • Kampanie w sieci reklamowej Adkontekst z wykorzystaniem tematycznie dobranych serwisów
Pomiar i optymalizacja
 • Optymalizacja konwersji na podstawie analizy realizacji wyznaczonych celów w Google Analytics
 • Live tracking - przebudowa serwisu w oparciu o analizę zachowań klientów na stronie z zastosowaniem narzędzi śledzących
 • Audyt strony pod kątem pozycjonowania i przygotowanie zaleceń optymalizacyjnych - kompletna analiza serwisu, której wynikiem jest dokument zestawu zaleceń optymalizacyjnych dotyczących przebudowy serwisu w celu poprawy jego rankingu w Google.
Referencje
Referencje

Sanpol to firma działająca w branży łazienek już od 1992 roku. Początkowo swoją ofertę kierowaliśmy do profesjonalistów, wprowadzając do hurtowni importowane produkty z zakresu systemów grzewczych, sieci instalacyjnych, armatury i wyposażenia łazienek. W miarę rozwoju firmy, zdecydowaliśmy się na otwarcie salonów łazienek w Poznaniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Postanowiliśmy wykorzystać narzędzia promocji w sieci, aby wzmocnić nasz przekaz reklamowy komunikowany w tradycyjny sposób – za pośrednictwem radia i prasy. Zależało nam na dotarciu do klientów przez Internet, jednak utracona widoczność strony w wynikach wyszukiwania nie ułatwiała nam tego zadania. Odbudowę pozycji oraz kampanie reklamowe online powierzyliśmy agencji Widoczni.

Dzięki skutecznej optymalizacji naszego serwisu oraz weryfikacji tysięcy linków przychodzących przez firmę Widoczni, strona Sanpol.pl ponownie pojawiła się w top 10. Agencja przeprowadziła dla nas kompleksowe wyszukiwanie słów kluczowych i synonimów, które uplasowały nas w czołówce wyników wyszukiwania Google. W ciągu kilku miesięcy liczba odwiedzin na stronę wzrosła pięciokrotnie, co dało efekt również w postaci wzrostu liczby zapytań i zwiększonej sprzedaży. Bez wsparcia profesjonalistów w zakresie pozycjonowania i marketingu internetowego nie bylibyśmy w stanie osiągnąć takich wyników w kanale online.

Aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, łącznie z usługą pozycjonowania skorzystaliśmy również z kampanii w sieciach reklamowych Google i Adkontekst. Narzędzia te potraktowaliśmy jako skuteczną formę wsparcia działań reklamowych prowadzonych w radiu oraz prasie. Naszym celem było pozyskanie klientów dla salonów łazienek Sanpol. Agencja Widoczni efektywnie wykorzystała powierzony jej budżet reklamowy, docierając z ofertą produktową oraz promocyjną Sanpol do wyselekcjonowanych grup klientów z Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry. Wzmożony ruch w sklepach stacjonarnych był bezpośrednim efektem wszystkich internetowych kampanii reklamowych.

Zwróciliśmy się do agencji Widoczni z konkretnym celem do osiągnięcia. Mając na uwadze obciążający naszą stronę filtr, nie spodziewaliśmy się tak spektakularnych efektów. Odnotowaliśmy w ciągu zaledwie 6 miesięcy 5-krotny wzrost liczby odwiedzin, co przyniosło skutek w postaci rosnącej sprzedaży i liczby zapytań od nowych klientów. To wszystko sprawia, że jesteśmy przekonani o skuteczności firmy Widoczni.

Dobrochna Kasperek, Sanpol

 

 

 

Współpraca
Zróbmy Razem Kolejną
Skuteczną Kampanię!
Zadzwoń do nas
Wyślij zapytanie
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO