Pozycjonowanie sklepu - CENA

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego?

Realizujemy skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego, które nie jest kosztem, lecz zyskowną inwestycją.

Nasza usługa wyróżnia się na tle konkurencyjnych ofert szerokim zakresem działań oraz koncentracją na pozyskaniu jak największej liczby konwersji dla Twojego sklepu internetowego. Cennik SEO dla e-commerce oraz koszt pozycjonowania google jest ściśle związany z kompleksowością tej usługi. Cena usług marketingu internetowego ustalana jest przez każdą agencję osobno.

Nie rozliczamy się za pozycje, uznając ten model za nieefektywny. Koszt pozycjonowania zawiera stałą usługę optymalizacji i rozbudowy sklepu internetowego, która ma skutkować czymś więcej niż widocznością strony w sieci – rosnącą sprzedażą.

Nasz cennik dla e-commerce konstruujemy w taki sposób, aby był przystępny dla każdego sklepu internetowego, niezależnie od branży, zasięgu i stażu na rynku. Zobacz, na co zwracamy uwagę, przygotowując wycenę pozycjonowania sklepu internetowego!

 

Wyślij Zapytanie o cenę

Koszty SEO dla sklepu

Czynniki decydujące o cenie pozycjonowania

To, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego, zależy od wstępnej analizy sklepu, celów sprzedażowych oraz branży.
Stały cennik pozycjonowania dla e-commerce nie jest dobrym rozwiązaniem, także dlatego że inaczej przebiegają prace dla małego sklepu, a inaczej dla rozbudowanej platformy e-commerce. Niektóre agencje posiadają cennik, w którym znajdziemy tanie pozycjonowanie stron już od 100 zł. Taka współpraca może okazać się bardzo ryzykowna i doprowadzić do Filtra Google.  Eksperci SEO i dobre agencje od pozycjonowania uwzględniają wiele czynników biznesu online i w oparciu o nie ustalają cennik pozycjonowania sklepu online. 

Co jeszcze decyduje o kosztach pozycjonowania sklepu internetowego?

1. Zakres prac a cena pozycjonowania sklepu internetowego

Każdy biznes online jest inny i nie chodzi tylko o ofertę. Aby ocenić, jaki będzie koszt pozycjonowania sklepu internetowego dla Ciebie, sprawdzamy:

  • od jak dawna na rynku jest Twój sklep,
  • czy korzystałeś/aś już z usług agencji pod pozycjonowanie sklepu internetowego,
  • czy prowadziłeś/aś takie działania jak optymalizacja sklepu internetowego lub linkowanie na własną rękę,
  • czy w wyniku wcześniejszych działań nie wynikły błędy na stronie,
  • czy nie dodano wcześniej zmian zagrażających pozycji sklepu,
  • czy sklep nie został ukarany filtrem przez Google.

Te i inne podobne pytania pozwalają określić punkt wyjściowy do dalszych prac nad stroną. Im większy zakres prac, tym koszt pozycjonowania w Google będzie wyższy. To, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego, zależy od tego, czy dana strona otrzymała Filtr Google. Usunięcie go jest bardzo kosztowne, gdyż wiąże się z ponownym przywróceniem sklepu w wyszukiwarkę.  

2. Objętość witryny a cennik SEO dla e-sklepu

Na cenę pozycjonowania sklepu internetowego ma wpływ także budowa witryny, a w szczególności liczba podstron. Im więcej podstron, tym więcej pracy. Objętość witryny odróżnia e-sklep od każdej innej pozycjonowanej strony. Tanie pozycjonowanie sklepu internetowego w swoim cenniku może zawierać wyłącznie optymalizacje strony głównej. W naszej agencji pracom podlegają również strony informacyjne, kategorie produktowe i wreszcie karty produktowe. Koszt pozycjonowania sklepu internetowego będzie zależeć od ilość produktów i zaawansowania witryny.

3. Branża a cena pozycjonowania sklepu internetowego

Uzyskanie efektów pozycjonowania dla e-sklepu w wysoko konkurencyjnej branży jest bardziej pracochłonne. Wymaga opracowania strategii i wybrania niszy, w której Twój sklep ma największe szanse na dotarcie do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania. Jeśli działasz w branży zdominowanej przez gigantów e-commerce, trudniej będzie zawalczyć o top 10 Google niż w przypadku sklepów działających w niszowych, wąskich branżach. Cennik pozycjonowania sklepu internetowego w konkurencyjnej branży będzie będzie wyższy niż koszt pozycjonowanie sklepu niszowego.

Jak za pozycjonowanie rozliczają się inne agencje?

pozycja frazy 5 fraz 10 fraz 20 fraz agencja widoczni
wszystkie frazy związane z ofertą
1-3 350zł 700zł 1400zł już od 1300 zł
4-7 250zł 500zł 1000zł
8-10 150zł 300zł 600zł

*Są to uśrednione ceny, wynikające z analizy cenników agencji, które stosują model rozliczania za frazy, dla fraz średnio konkurencyjnych - wyszukiwalność na poziomie do 500 wyszukiwań miesięcznie.

INWESTYCJA TEJ SAMEJ KWOTY
W POZYCJONOWANIE I ADWORDS

Porównanie modeli rozliczeń

Rozliczanie za pozycje Rozliczanie z widoczni
DBAŁOŚĆ O ZYSK KLIENTA + OPTYMALIZACJA KONWERSJI Brak
Agencji nie interesuje zysk Klienta. Zależy jej wyłącznie na osiągnięciu zysku za wprowadzenie określonych na starcie fraz na płatne pozycje. Agencji nie interesuje, czy idzie to w parze z rosnącą liczbą zapytań i sprzedaży (konwersje), czy rosnącą liczbą wejść z pozycjonowania.
Najważniejsza
Budujemy nie tylko wysokie pozycje i ruch na stronie, ale przede wszystkim wspieramy sprzedaż. Skupiamy się na optymalizacji konwersji na założone cele (np. zapytania ofertowe) zwiększając zyski z prowadzonych kampanii w ramach tego samego budżetu. Na sukces strony składa się wiele elementów, które w naszym przypadku realizowane są w jednym budżecie tj.

a) pozycjonowanie szerokie
b) optymalizacja konwersji na założone cele (np. zapytania)
c) zwiększenie użyteczności strony
d) content marketing
e) inbound marketing na forach internetowych
f) analityka internetowa
LICZBA POZYCJONOWANYCH FRAZ Ściśle określona
Przez cały okres trwania umowy stała bez możliwości zmiany. Zagrożenie: wybór nieodpowiednich fraz, za które musisz płacić, a nie będą przynosić zysku (np. konwersji w postaci otrzymanych zapytań ofertowych).
Stale rosnąca
Na starcie określona + cykliczne poszerzamy listę fraz o Twoje nowe sugestie oraz frazy wpisywane do Google przez użytkowników poszukujących Twojego produktu lub usługi.
POMOC W OPTYMALNYM DOBORZE FRAZ Jednorazowa
Jednorazowy dobór fraz przed startem umowy.
Cykliczna
Cykliczny dobór optymalnych fraz czyli takich, które zapewnią stały wzrost konwersji (np. zapytań) oraz stały wzrost ruchu na stronie.
DODATKOWA OPŁATA ZA NOWE FRAZY Tak
Każda dodatkowa fraz wiąże się z nową opłatą.
Nie
Listę fraz i ich priorytety można dowolnie poszerzać w trakcie trwania umowy.
KOSZT POZYSKANIA KLIENTA (KONWERSJI) Stały w czasie
Agencja skupia się wyłącznie na określonej liście słów kluczowych, przez co nie jest w stanie stale zwiększać ani ilości odwiedzin, ani liczby konwersji.
Malejący w czasie
Dzięki temu, że strona jest:

a) zoptymalizowana pod kątem użyteczności i optymalizacji konwersji
b) widoczna w wynikach Google na coraz większą liczbę fraz zwiększa się ilość wejść z pozycjonowania, a co za tym idzie rośnie liczba konwersji.
SPRZECZNOŚĆ INTERESU AGENCJI Z TWOIM INTERESEM Tak
Agencja pozwoli Tobie wybrać dowolne frazy, zasugeruje własne (często mało konkurencyjne), a następnie:

a) aby szybko osiągnąć efekt i mieć przychód skupi się na pozycjonowaniu wyłącznie najłatwiejszych fraz, często zasugerowanych Klientowi i mało konkurencyjnych

b) w przypadku zbyt wysokich kosztów związanych z osiągnięciem efektów na trudniejsze frazy, agencja zaprzestanie ich pozycjonowania, dlatego prawdopodobnie Twoja strona nigdy się na te frazy nie pojawi w wynikach.
Nie
Zależy nam przede wszystkim na uzyskaniu efektu w postaci zwiększenia ilości zapytań i sprzedaży z Twojej strony dlatego robimy wszystko aby:

a) zwiększać ilość konwersji (np. zapytań)
b) zapewnić najwyższą widoczność w Google na jak największą liczbę (frazy główne i ich dopełnienia)
c) zwiększać ruch organiczny (z pozycjonowania).
RYZYKO NAŁOŻENIA FILTRA PRZEZ GOOGLE Wysokie
Bardzo często agencja w celu osiągnięcia jak najszybszego efektu dodaje za pomocą programów automatów masowo dużą liczbę linków na konkretne frazy, albo pozycjonuje agresywnie niezgodnie z wytycznymi Google (Black Hat SEO)
Niskie
Działamy bezpiecznie tylko zgodnie z zasadami Google. Każdą czynnaość w procesie pozycjonowania wykonuje u nas Człowiek co sprawia, że są one traktowane dla Google jako bardziej naturalne (White Hat SEO)
CZAS TRWANIA UMOWY Określony (zwykle długi na wiele miesięcy)
Nieokreślony
OKRES WYPOWIEDZENIA Długi lub jego brak
1 m-c
ZAGROŻENIE STRAT Tak
Jesteś związany z agencją na wiele miesięcy. Jeśli agencji nie uda się osiągnąć efektu nic nie zarobi, ale to Ty przez cały ten czas ponosisz straty – utraconych potencjalnych klientów i sprzedaż.
Nie
Jesteśmy przekonani o skuteczności naszych działań, dlatego nie wymagamy umów długoterminowych. Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą - nie dlatego że muszą.

Pozycjonowanie sklepu - cena

Ostateczną koszt pozycjonowania sklepu internetowego określamy na podstawie analizy Twojego biznesu, konkurencji oraz celów, jakie chcesz osiągnąć. Nasza oferta pozycjonowania dla e-commerce jest dostępna dla każdego od małych sklepów, które dopiero wkraczają na rynek, po duże serwisy ze sprzedażą online, właśnie dzięki indywidualnej wycenie usług.

Skontaktuj się z naszymi doradcami, aby dowiedzieć się ile kosztuje skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego i wybrać pakiet usług marketingu internetowego pasujący do Twojego e-biznesu!

01

Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego i solidni eksperci

Pozycjonowanie sklepu internetowego realizowane jest przez zespół doświadczonych ekspertów – pozycjonerów, specjalistów od link buildingu i marketingu internetowego, copywriterów. Nie jest to usługa zautomatyzowana, lecz dobrze zaprojektowany proces, oparty o cele biznesowe indywidualnego klienta.

Co więcej klient obejmowany jest stałą opieką pozycjonera, który pracuje nad efektywnością strony nie tylko w pierwszych tygodniach współpracy, ale przez cały okres trwania umowy. W ten sposób uzyskujemy w pełni spersonalizowaną usługę najwyższej jakości. Koszt pozycjonowania sklepu internetowego może się zwrócić już po kilku miesiącach.

 

02

Efektywność pozycjonowania sklepu internetowego a cennik SEO

Cena pozycjonowania sklepu internetowego wynika także z koncentracji na pozyskaniu konwersji. Nasza praca nie kończy się na etapie pozyskania wysokich pozycji w top 10 Google. Cena pozycjonowania dla e-commerce zawiera najważniejszy cel - pozyskanie dla Twojego sklepu internetowego jak największej liczby konwersji, co wymaga pracy w zakresie optymalizacji współczynnika konwersji.

Płacisz więc nie tylko za pozycjonowanie sklepu rozumiane jako budowa wysokich pozycji strony w wynikach wyszukiwania, lecz za SEO zorientowane na sprzedaż. Dzięki temu ponoszony co miesiąc koszt pozycjonowania zwracaja się w formie przychodu generowanego przez pozyskanych w procesie pozycjonowania użytkowników.

Co więcej, z każdym miesiącem liczba konwersji wzrasta, chociaż Ty wciąż płacisz ten sam abonament. W efekcie cena pojedynczej konwersji maleje wraz z upływem czasu.

 

 

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Blog
Ostatnio na blogu
Chcesz pozycjonować swój sklep bez żadnych trudności technicznych?
więcej
Zobacz jak prosty sposób zarządzać i korzystać z Google Analytics!
więcej
Zobacz, jak znaleźć frazy do pozycjonowania strony. Narzędzia + sprytne metody
więcej
SEO DLA SKLEPU - CENA

Koszt pozycjonowania stron - sklep internetowy w TOP 10 Google

Nasz model rozliczeń, w którym płacisz stałą kwotę za pozycjonowanie strony lub pozycjonowanie sklepu to dla Ciebie bardzo opłacalna inwestycja. Z każdym kolejnym miesiącem trwania usługi efekty pozycjonowania e-commerce są coraz lepsze: stopniowo rośnie liczba trafnych odwiedzin na stronie oraz liczba konwersji. Tym samym przy stałej opłacie średni koszt konwersji / pozyskania klienta z czasem jest coraz niższy. Pozycjonowanie sklepu internetowego posiada koszt zależny od danego pakietu, na który się zdecydujesz. Nasi konsultanci z chęcią opowiedzą o możliwościach współpracy i konkretnie powiedzą ile kosztuje najlepszy pakiet na pozycjonowanie sklepu internetowego.

Chociaż na efekty trzeba poczekać, poniesiony koszt pozycjonowania sklepu internetowego, w dłuższej perspektywie czasu jest jedną z najbardziej opłacalnych usług marketingu internetowego.

Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO