Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego?
Tanie i skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego. Nasze Kampanie Finansują się Same. Sprawdź!
SEO

Pozycjonowanie sklepów cennik - ile to kosztuje?

Realizujemy pozycjonowanie sklepu internetowego, które nie jest kosztem, lecz zyskowną inwestycją.

Nasza usługa wyróżnia się na tle konkurencyjnych ofert szerokim zakresem działań oraz koncentracją na pozyskaniu jak największej liczby konwersji dla Twojego sklepu internetowego.

Nie rozliczamy się za pozycje, uznając ten model za nieefektywny. Zamiast tego oferujemy stałą usługę optymalizacji i rozbudowy strony, która ma skutkować czymś więcej niż widocznością strony w sieci – rosnącą sprzedażą.

Nasz cennik konstruujemy w taki sposób, aby był przystępny dla każdego sklepu internetowego, niezależnie od branży, zasięgu i stażu na rynku. Zobacz, na co zwracamy uwagę, przygotowując wycenę pozycjonowania sklepu internetowego!

 

Wyślij zapytanie o cenę

Koszty SEO

Czynniki decydujące o cenie pozycjonowania

Cena pozycjonowania sklepu internetowego jest ustalana w oparciu o wstępna analizę sklepu, celów sprzedażowych oraz branży.
Stały cennik pozycjonowania dla e-commerce nie jest dobry rozwiązaniem, także dlatego że inaczej przebiegają prace dla małego sklepu, a inaczej dla rozbudowanej platformy e-commerce.

Co jeszcze decyduje o kosztach pozycjonowania?

1. Zakres prac

Każdy sklep jest inny i nie chodzi tylko o ofertę. Aby ocenić, jakiego zakresu prac będzie wymagać pozycjonowanie sklepu internetowego dla Ciebie, sprawdzamy:

  • od jak dawna na rynku jest Twój sklep,
  • czy korzystałeś już z usług agencji pod pozycjonowanie sklepu internetowego,
  • czy prowadziłeś takie działania jak optymalizacja sklepu internetowego lub linkowanie na własną rękę,
  • czy w wyniku wcześniejszych działań nie wynikły błędy na stronie,
  • czy nie dodano wcześniej zmian zagrażających pozycji sklepu,
  • czy sklep nie został ukarany filtrem przez Google.

Te i inne podobne pytania pozwalają określić punkt wyjściowy do dalszych prac nad stroną. Im większy zakres prac, tym cena pozycjonowania będzie wyższa. Szczególnie kosztowne jest przywracanie sklepu w wyszukiwarce po otrzymaniu filtra.

2. Objętość witryny

Na cenę ma wpływ także budowa sklepu, a w szczególności liczba podstron. Im więcej podstron, tym więcej pracy. Objętość witryny odróżnia sklep internetowy od każdej innej pozycjonowanej strony. Nie wystarczy optymalizować stronę główną. Pracom podlegają również strony informacyjne, kategorie produktowe i wreszcie karty produktowe. Cena pozycjonowania sklepu z tysiącem produktów będzie więc wyższa niż cena pozycjonowania początkującego sklepu z kilkunastoma produktami.

3. Branża

Uzyskanie efektów pozycjonowania w wysoko konkurencyjnej branży jest bardziej pracochłonne. Wymaga opracowania strategii i wybrania niszy, w której Twój sklep ma największe szanse na dotarcie do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania. Jeśli działasz w branży zdominowanej przez gigantów e-commerce, trudniej będzie zawalczyć o top 10 Google niż w przypadku sklepów działających w niszowych, wąskich branżach. Koszt działań w konkurencyjnej branży będzie więc przewyższał koszt pozycjonowania sklepu niszowego.

Cennik

Ile kosztuje pozycjonowanie Twojego sklepu?

Ostateczną cenę pozycjonowania określamy na podstawie analizy Twojego biznesu, konkurencji oraz celów, jakie chcesz osiągnąć. Nasza oferta jest dostępna dla każdego od małych sklepów, które dopiero wkraczają na rynek, po duże serwisy e-commerce, właśnie dzięki indywidualnej wycenie usług.

Skontaktuj się z naszymi doradcami, aby wybrać pakiet usług marketingu internetowego pasujący do Twojego sklepu!

Jak za pozycjonowanie rozliczają się inne agencje?

pozycja frazy 5 fraz 10 fraz 20 fraz agencja widoczni
wszystkie frazy związane z ofertą
1-3 350zł 700zł 1400zł już od 800 zł
4-7 250zł 500zł 1000zł
8-10 150zł 300zł 600zł

*Są to uśrednione ceny, wynikające z analizy cenników agencji, które stosują model rozliczania za frazy, dla fraz średnio konkurencyjnych - wyszukiwalność na poziomie do 500 wyszukiwań miesięcznie.

INWESTYCJA TEJ SAMEJ KWOTY
W POZYCJONOWANIE I ADWORDS

Porównanie modeli rozliczeń

Rozliczanie za pozycje Rozliczanie z widoczni
DBAŁOŚĆ O ZYSK KLIENTA + OPTYMALIZACJA KONWERSJI Brak
Agencji nie interesuje zysk Klienta. Zależy jej wyłącznie na osiągnięciu zysku za wprowadzenie określonych na starcie fraz na płatne pozycje. Agencji nie interesuje, czy idzie to w parze z rosnącą liczbą zapytań i sprzedaży (konwersje), czy rosnącą liczbą wejść z pozycjonowania.
Najważniejsza
Budujemy nie tylko wysokie pozycje i ruch na stronie, ale przede wszystkim wspieramy sprzedaż. Skupiamy się na optymalizacji konwersji na założone cele (np. zapytania ofertowe) zwiększając zyski z prowadzonych kampanii w ramach tego samego budżetu. Na sukces strony składa się wiele elementów, które w naszym przypadku realizowane są w jednym budżecie tj.

a) pozycjonowanie szerokie
b) optymalizacja konwersji na założone cele (np. zapytania)
c) zwiększenie użyteczności strony
d) content marketing
e) inbound marketing na forach internetowych
f) analityka internetowa
LICZBA POZYCJONOWANYCH FRAZ Ściśle określona
Przez cały okres trwania umowy stała bez możliwości zmiany. Zagrożenie: wybór nieodpowiednich fraz, za które musisz płacić, a nie będą przynosić zysku (np. konwersji w postaci otrzymanych zapytań ofertowych).
Stale rosnąca
Na starcie określona + cykliczne poszerzamy listę fraz o Twoje nowe sugestie oraz frazy wpisywane do Google przez użytkowników poszukujących Twojego produktu lub usługi.
POMOC W OPTYMALNYM DOBORZE FRAZ Jednorazowa
Jednorazowy dobór fraz przed startem umowy.
Cykliczna
Cykliczny dobór optymalnych fraz czyli takich, które zapewnią stały wzrost konwersji (np. zapytań) oraz stały wzrost ruchu na stronie.
DODATKOWA OPŁATA ZA NOWE FRAZY Tak
Każda dodatkowa fraz wiąże się z nową opłatą.
Nie
Listę fraz i ich priorytety można dowolnie poszerzać w trakcie trwania umowy.
KOSZT POZYSKANIA KLIENTA (KONWERSJI) Stały w czasie
Agencja skupia się wyłącznie na określonej liście słów kluczowych, przez co nie jest w stanie stale zwiększać ani ilości odwiedzin, ani liczby konwersji.
Malejący w czasie
Dzięki temu, że strona jest:

a) zoptymalizowana pod kątem użyteczności i optymalizacji konwersji
b) widoczna w wynikach Google na coraz większą liczbę fraz zwiększa się ilość wejść z pozycjonowania, a co za tym idzie rośnie liczba konwersji.
SPRZECZNOŚĆ INTERESU AGENCJI Z TWOIM INTERESEM Tak
Agencja pozwoli Tobie wybrać dowolne frazy, zasugeruje własne (często mało konkurencyjne), a następnie:

a) aby szybko osiągnąć efekt i mieć przychód skupi się na pozycjonowaniu wyłącznie najłatwiejszych fraz, często zasugerowanych Klientowi i mało konkurencyjnych

b) w przypadku zbyt wysokich kosztów związanych z osiągnięciem efektów na trudniejsze frazy, agencja zaprzestanie ich pozycjonowania, dlatego prawdopodobnie Twoja strona nigdy się na te frazy nie pojawi w wynikach.
Nie
Zależy nam przede wszystkim na uzyskaniu efektu w postaci zwiększenia ilości zapytań i sprzedaży z Twojej strony dlatego robimy wszystko aby:

a) zwiększać ilość konwersji (np. zapytań)
b) zapewnić najwyższą widoczność w Google na jak największą liczbę (frazy główne i ich dopełnienia)
c) zwiększać ruch organiczny (z pozycjonowania).
RYZYKO NAŁOŻENIA FILTRA PRZEZ GOOGLE Wysokie
Bardzo często agencja w celu osiągnięcia jak najszybszego efektu dodaje za pomocą programów automatów masowo dużą liczbę linków na konkretne frazy, albo pozycjonuje agresywnie niezgodnie z wytycznymi Google (Black Hat SEO)
Niskie
Działamy bezpiecznie tylko zgodnie z zasadami Google. Każdą czynnaość w procesie pozycjonowania wykonuje u nas Człowiek co sprawia, że są one traktowane dla Google jako bardziej naturalne (White Hat SEO)
CZAS TRWANIA UMOWY Określony (zwykle długi na wiele miesięcy)
Nieokreślony
OKRES WYPOWIEDZENIA Długi lub jego brak
1 m-c
ZAGROŻENIE STRAT Tak
Jesteś związany z agencją na wiele miesięcy. Jeśli agencji nie uda się osiągnąć efektu nic nie zarobi, ale to Ty przez cały ten czas ponosisz straty – utraconych potencjalnych klientów i sprzedaż.
Nie
Jesteśmy przekonani o skuteczności naszych działań, dlatego nie wymagamy umów długoterminowych. Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą - nie dlatego że muszą.

Pozycjonowanie z widoczni jest opłacalne

01
Solidny zespół ekspertów

Pozycjonowanie realizowane jest przez zespół doświadczonych ekspertów – pozycjonerów, specjalistów od link buildingu i marketingu internetowego, copywriterów. Nie jest to usługa zautomatyzowana, lecz dobrze zaprojektowany proces, oparty o cele biznesowe indywidualnego klienta.

Co więcej klient obejmowany jest stałą opieką pozycjonera, który pracuje nad efektywnością strony nie tylko w pierwszych tygodniach współpracy, ale przez cały okres trwania umowy. W ten sposób uzyskujemy w pełni spersonalizowaną usługę najwyższej jakości.

 

02
Cena efektywności

Koszt wynika także z koncentracji na pozyskaniu konwersji. Nasza praca nie kończy się na etapie pozyskania wysokich pozycji w top 10 Google. Celem jest pozyskanie dla Ciebie jak największej liczby konwersji, co wymaga pracy w zakresie optymalizacji współczynnika konwersji.

Płacisz więc nie tylko za pozycjonowanie rozumiane jako budowa wysokich pozycji strony w wynikach wyszukiwania, lecz za pozycjonowanie zorientowane na sprzedaż. Dzięki temu ponoszone co miesiąc koszty zwracają się w formie przychodu generowanego przez pozyskanych w procesie pozycjonowania użytkowników.

Co więcej, z każdym miesiącem liczba konwersji wzrasta, chociaż Ty wciąż płacisz ten sam abonament. W efekcie koszt pojedynczej konwersji maleje wraz z upływem czasu.

 

 

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Newsletter
Blog
Ostatnio na blogu
Przygotowaliśmy prosty poradnik dla właścicieli sklepów internetowych i nie tylko. Zobacz, jakie działania pozwolą Ci zbudować sprzedaż online!
więcej
Lekkie pióro i znajomość oferty nie wystarczy... Aby pisać skuteczne treści dla sklepu internetowego potrzebny tak przede wszystkim dobrze przeprowadzony resear...
więcej
Sprawdź, jakie błędy mogą hamować rozwój sprzedaży w Twoim sklepie internetowym i zaplanuj zmiany.
więcej
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
WordCamp 2018 - nasze posumowanie tegorocznej konferencji

Masz pytania?

Zadzwoń do Nas

61 224 83 26