10 alternatywnych wyszukiwarek, które biją Google na głowę

10 alternatywnych wyszukiwarek ktore bija Google na glowe
Spis treści

• Monopol Google na rynku wyszukiwarek. Dominacja niezachwiana?

• Odkryj, co mają do zaoferowania alternatywy dla wyszukiwarki Google!

• Najlepsze alternatywy dla Google - giganci wyszukiwania

• Bing

• Wyszukiwarka Yahoo

• Wyszukiwarka wykorzystująca sztuczną inteligencję (AI)

• You

• Alternatywy Google, które stawiają na prywatność

• Wyszukiwarka DuckDuckGO

• Starpage.com

• Qwant

• Swisscows

• Search Encrypt

• Brave Search

• Ecosia

• Podsumowanie

Mówisz: "Wyszukiwarka" - myślisz: Google. Silnik stworzony przez markę Google od lat przyciąga miliardy użytkowników na całym świecie i ma niemal monopol na rynku. Są jednak alternatywne wyszukiwarki dla Google, które pod pewnymi względami i funkcjami biją Google na głowę. Sprawdź listę alternatywnych wyszukiwarek dla Google i dowiedz się, dlaczego warto z nich skorzystać. 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Monopol Google na rynku wyszukiwarek. Dominacja niezachwiana?

Obecna sytuacja na rynku wyszukiwarek internetowych jest mocno zdominowana przez Google. Gigant technologiczny utrzymuje swoją pozycję jako najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, zdobywając zdecydowaną większość udziałów rynkowych. Według najnowszych danych Google kontroluje ponad 90% globalnego rynku wyszukiwarek, co czyni go absolutnym liderem. To niezaprzeczalna dominacja, która budzi pytania dotyczące zdrowej konkurencji i różnorodności wyboru dla użytkowników.

Konkurencyjne wyszukiwarki, takie jak DuckDuckGo, Bing, Startpage, Qwant czy Ecosia, stają przed dużym wyzwaniem, próbując przebić się przez tę potężną dominację. Pomimo wysiłków tych alternatywnych platform, większość użytkowników wciąż wybiera Google jako swoją główną wyszukiwarkę. Google oferuje zaawansowane funkcje, personalizowane wyniki i integracje z innymi usługami, co przyciąga użytkowników i utrwala jego pozycję jako "dominującego gracza".

Jednak warto zauważyć, że rośnie świadomość użytkowników na temat prywatności online i wpływu, jaki duże korporacje mogą mieć na nasze dane. Alternatywne wyszukiwarki, takie jak DuckDuckGo, odnotowują wzrost popularności, zwłaszcza wśród osób zaniepokojonych prywatnością. Pomimo niewielkich udziałów procentowych w porównaniu z Google, te wyszukiwarki zyskują na znaczeniu, ponieważ coraz więcej osób poszukuje alternatyw, które zapewniają większą ochronę prywatności i niestandardowe wyniki.

Mimo dominacji Google istnieje ciągła potrzeba promowania zdrowej konkurencji i wspierania różnorodności wśród wyszukiwarek internetowych. Alternatywne wyszukiwarki dążą do tego, oferując unikalne cechy i korzyści, takie jak ochrona prywatności, wyniki bez personallizacji czy wsparcie dla działań ekologicznych. Dużą zmianę na rynku wywołało też pojawienie się ChatGPT i wdrożenie go w wyszukiwarce Bing. W efekcie wyszukiwarka odnotowało 100 milionów unikalnych użytkowników dziennie (https://www.pcmag.com/news/microsofts-bing-tops-100-million-users-with-chatgpt-integration).

Rynek wyszukiwarek internetowych na urządzeniach typu desktop w latach 2015-2023, źródło: Statista.com


Wyjdź poza Google. Odkryj, co mają do zaoferowania alternatywy dla wyszukiwarki Google!

Warto spojrzeć poza Google i poznać alternatywne wyszukiwarki, które oferują unikalne korzyści i funkcje. Oto dlaczego warto rozważyć poszukiwanie alternatyw:

 • prywatność w centrum uwagi - alternatywne wyszukiwarki, takie jak DuckDuckGo, Startpage czy Qwant, kładą ogromny nacisk na ochronę prywatności użytkowników. Nie śledzą Twoich działań, nie gromadzą danych osobowych i nie personalizują wyników. To doskonała opcja dla osób, które pragną zachować swoją prywatność i uniknąć profilowania.
 • Niesterowane wyniki - Google dostosowuje wyniki wyszukiwania do Twojego profilu i preferencji, co może prowadzić do utraty różnorodności informacji. Alternatywne wyszukiwarki nie korzystają z personalizacji i plików cookies co oznacza, że otrzymujesz ogólniejsze i bardziej obiektywne wyniki. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zobaczyć szerszą perspektywę i odkryć nowe treści.
 • Innowacyjne funkcje: - alternatywne wyszukiwarki wciąż wprowadzają nowe i innowacyjne funkcje, które mogą poprawić Twoje doświadczenie wyszukiwania. Bing oferuje nie tylko konwersacją z ChatGPT, ale także rozbudowane wyniki wizualne i integrację z usługami Microsoft, co ułatwia dostęp do różnych narzędzi. Ecosia przekazuje część swoich dochodów na sadzenie drzew, co pozwala Ci wspierać ochronę środowiska przy każdym wyszukiwaniu.
 • Zachowanie zdrowej konkurencji - korzystanie z alternatywnych wyszukiwarek to sposób na wspieranie zdrowej konkurencji na rynku. To zachęca do innowacji i usprawnień w dziedzinie wyszukiwania internetowego. Wybierając alternatywne wyszukiwarki, tworzysz większą różnorodność i zachowujesz równowagę między różnymi dostawcami usług wyszukiwania.
 • Perspektywa ekologiczna - Ecosia to doskonały przykład alternatywnej wyszukiwarki, która łączy wyszukiwanie z ochroną środowiska. Twoje wyszukiwania przyczyniają się do sadzenia drzew, co przynosi realne korzyści dla naszej planety. Jeśli zależy ci na zrównoważonym rozwoju i wspieraniu działań na rzecz ochrony środowiska, warto dać Ecosii szansę.


Najlepsze alternatywy dla Google - giganci wyszukiwania

Myśląc o alternatywach dla Google, z pewnością przyjdą Ci do głowy inne znane wyszukiwarki. Co giganci wyszukiwania robią lepiej od Google? Sprawdźmy!


1. Bing (https://www.bing.com/)

Bing to jedna z najpopularniejszych alternatywnych wyszukiwarek, która oferuje kilka interesujących funkcji i korzyści, które mogą przewyższać Google w niektórych obszarach. Co Bing robi lepiej od Google?

 • Wdrożenie ChatGPT - od niedawna w wyszukiwarce Bing dostępnej za pośrednictwem Microsoft Edge dostępny jest ChatGPT, a użytkownik może wybrać, czy decyduje się na korzystanie z tradycyjnych wyników wyszukiwania, czy na konwersację z chatbotem. To spowodowało, że w ostatnim czasie popularność wyszukiwarki Bing znacznie wzrosła.
 • Wyniki wizualne - Bing jest znany z rozbudowanych wyników wizualnych i darmowych materiałów multimedialnych, które mogą dostarczać bardziej interaktywne i atrakcyjne informacje. Na przykład, podczas wyszukiwania związanych z podróżami Bing może wyświetlić interaktywną mapę z sugerowanymi atrakcjami turystycznymi, informacjami o pogodzie i zdjęciami. Informuje także o najlepszej porze na pobyt w danym mieście. To znacznie wzbogaca doświadczenie użytkownika i pozwala na szybsze znalezienie potrzebnych informacji.
 • Integracja z usługami Microsoft - Bing jest silnie zintegrowany z innymi usługami Microsoft, takimi jak Office Online, Outlook i OneDrive. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do swoich plików, skorzystać z narzędzi biurowych i sprawdzić swoją pocztę bez konieczności opuszczania strony wyszukiwania. Ta synergia między różnymi usługami Microsoft może być atrakcyjna dla osób korzystających z ekosystemu Microsoft.
 • Wyszukiwanie obrazów - Bing ma zaawansowane funkcje wyszukiwania obrazów, które mogą być przydatne dla osób poszukujących konkretnych zdjęć lub inspiracji wizualnych. Można przeprowadzać wyszukiwanie obrazów na podstawie kolorów, rozmiaru, typu lub nawet podobieństwa do konkretnego obrazu. Ta funkcja może być przydatna dla projektantów, artystów czy osób szukających inspiracji wizualnych.

Sekcja podróży w wyszukiwarce Bing, która umożliwia zaplanowanie wycieczki w dane miejsce


2. Wyszukiwarka Yahoo (https://www.yahoo.com/)

Yahoo Search to kolejna popularna alternatywa dla Google, która ma swoje unikalne cechy i korzyści. W czym serwis przewyższa Google?

 • Wiadomości i treści informacyjne - Yahoo odgrywa ważną rolę jako serwis internetowy, który oferuje szeroki zakres treści informacyjnych, artykułów i wiadomości ze wszystkich dziedzin życia. Wyszukiwarka Yahoo jest dobrze zintegrowana z tymi treściami, co oznacza, że użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do aktualności, ciekawostek, recenzji i innych informacji bez konieczności opuszczania strony wyszukiwania. Dla osób, które lubią być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami, Yahoo może być atrakcyjną opcją.
 • Lokalne informacje - Yahoo Search oferuje silną funkcjonalność związaną z lokalnymi informacjami i usługami. Podobnie jak w Google możesz znaleźć lokalne firmy, recenzje restauracji, informacje o pogodzie, mapy i wiele innych, bez potrzeby przechodzenia na osobne strony lub aplikacje. To przydatne dla osób poszukujących konkretnych miejsc lub potrzebujących informacji o okolicy.
 • Udogodnienia dostępne dla użytkowników innych usług Yahoo - dla użytkowników korzystających z innych usług (np. poczty Yahoo!, kalendarz czy portale społecznościowe) przeglądarka oferuje łatwą integrację. Można wykorzystać jedno konto, aby mieć dostęp do wielu funkcji i usług, co może ułatwić zarządzanie i dostęp do różnych aspektów życia online.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Wyszukiwarka wykorzystująca sztuczną inteligencję (AI)


3. You (https://you.com/)

Wyszukiwarka You nie tylko kładzie nacisk na prywatność, ale także w pełni wykorzystuje rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Użytkownicy mają dostęp do dwóch trybów - osobistego i prywatnego. W tym drugim użytkownicy cieszą się pełną anonimowością, a żadne dane nie są zbierane przez firmę. Firma oferuje również YouCode, asystenta kodowania opartego na sztucznej inteligencji oraz YouWrite, asystenta pisania AI. Co jeszcze wyróżnia przeglądarkę?

 • Inteligentna personalizacja - w trupie osobistym, dzięki zastosowaniu AI, You.com dostosowuje wyniki wyszukiwania do indywidualnych preferencji i kontekstu użytkownika. System uczy się na podstawie interakcji użytkownika, analizując zachowania, preferencje i kontekst wyszukiwania, aby dostarczać bardziej spersonalizowane wyniki.
 • Naturalne zapytania - You.com stawia na naturalne zapytania, które umożliwiają użytkownikom zadawanie pytań w bardziej konwersacyjny sposób. Dzięki temu, zamiast skupiać się na zestawie kluczowych słów, wyszukiwarka jest w stanie zrozumieć intencję użytkownika i dostarczyć trafniejsze wyniki.
 • Wieloaspektowe wyniki - You.com prezentuje wyniki, które uwzględniają różne aspekty związane z danym zapytaniem. Wyszukiwarka może dostarczyć nie tylko tekstowe wyniki, ale również wyniki multimedialne, takie jak obrazy, filmy czy dokumenty, aby zapewnić bardziej wszechstronne doświadczenie użytkownikom.
 • Blokowanie reklam i śledzenia: przeglądarka ma wbudowane funkcje blokowania reklam i śledzenia, co przyczynia się do lepszej ochrony prywatności użytkowników. Dzięki temu, podczas korzystania z You.com, użytkownicy mogą uniknąć uciążliwych reklam i śledzenia ich aktywności online.
 • Ulepszona indeksacja - dzięki zastosowaniu AI You.com może dokładniej indeksować treści internetowe, co może prowadzić do lepszej precyzji i trafności wyników wyszukiwania. To oznacza, że użytkownicy mogą otrzymać bardziej odpowiednie i pomocne wyniki dla ich zapytań.

Wyszukiwarka You.com wykorzystująca AI


Alternatywy Google, które stawiają na prywatność

Google, chociaż jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie, ma swoje wady. Mianowicie nie dba o prywatność użytkowników, korzystając z danych zarówno na własny użytek, jak i osób trzecich. Na rynku istnieje co najmniej kilka alternatyw, które kładą większy nacisk na zadbanie prywatność odbiorców.


4. Wyszukiwarka DuckDuckGO (https://duckduckgo.com/)

DuckDuckGo to wyszukiwarka, która kładzie nacisk na ochronę prywatności użytkowników. Zobaczysz różnicę od razu - DuckDuckGo nie śledzi twoich działań, nie przechowuje twoich danych osobowych ani nie personalizuje wyników. Twój profil jest anonimowy, co oznacza, że otrzymasz wyniki oparte na ogólnej popularności strony, a nie na twoich preferencjach. Dzięki temu, korzystając z DuckDuckGo, możesz mieć pewność, że Twoje wyszukiwania nie są monitorowane ani wykorzystywane w celach reklamowych. To doskonały wybór dla tych, którzy cenią swoją prywatność i chcą uniknąć personalizacji wyników wyszukiwania.

Wyszukiwarka DuckDuckGO w różnych krajach w latach 2019-2023

Widok przeglądarki DuchDuckGo


5. Starpage.com (https://www.startpage.com/)

Startpage.com to wyszukiwarka internetowa, która skupia się na ochronie prywatności użytkowników. Co ją wyróżnia?

 • Bezpieczne wyszukiwanie - Startpage.com zapewnia anonimowe wyszukiwanie, nie gromadząc danych osobowych ani śledząc aktywności użytkownika. Twoje zapytania są przekazywane do popularnych wyszukiwarek, takich jak Google, w sposób, który nie pozwala na identyfikację tożsamości.
 • Brak śledzenia - wyszukiwarka nie korzysta z technologii śledzenia ani nie umożliwia innych stronom śledzenia twoich działań. To oznacza, że twoje wyszukiwania pozostają prywatne, a nie jesteś bombardowany personalizowanymi reklamami.
 • Korzystanie z wyników wyszukiwania Google - pomimo dbania o prywatność Startpage.com wykorzystuje wyniki wyszukiwania dostarczane przez Google. Oznacza to, że otrzymujesz wysokiej jakości wyniki, podobne do tych, które otrzymywałbyś w Google, ale bez śledzenia i braku ochrony prywatności.

Widok okna wyszukiwania w Startpage


6. Qwant (https://www.qwant.com/)

Qwant to wyszukiwarka, która wyróżnia się swoim zaangażowaniem w ochronę prywatności użytkowników. W jakich aspektach działa lepiej od Google pod względem prywatności?

 • Brak śledzenia użytkownika - Qwant nie śledzi ani nie gromadzi danych osobowych swoich użytkowników. Twój profil jest anonimowy, a Twoje wyszukiwania nie są powiązane z tożsamością. Nie ma personalizacji wyników na podstawie Twoich preferencji czy historii przeglądania.
 • Neutralność - Qwant promuje neutralność wobec wyników wyszukiwania. Nie faworyzuje ani nie manipuluje wynikami pod kątem interesów reklamodawców czy korporacji. Daje to użytkownikom większą pewność, że otrzymują obiektywne wyniki wyszukiwania.
 • Ochrona danych osobowych - Qwant stosuje silne zabezpieczenia w celu ochrony prywatności swoich użytkowników. Działa zgodnie z europejskimi przepisami dotyczącymi ochrony danych, co oznacza, że ma bardziej rygorystyczne standardy w porównaniu z niektórymi innymi wyszukiwarkami.
 • Niespersonalizowane reklamy - w przeciwieństwie do Google Qwant prezentuje reklamy w sposób pozbawiony personalizacji. Reklamy są wyświetlane na podstawie słów kluczowych wprowadzonych do wyszukiwarki, a nie na podstawie profilu użytkownika. To oznacza, że twoje dane nie są wykorzystywane do celów reklamowych.
  Co więcej, firma ma siedzibę w Paryżu, więc musi dostosować się do znacznie bardziej rygorystycznych, europejskich przepisów w zakresie prywatności (w stosunku do Google z siedzibą w USA).

Wyszukiwarka Qwant


7. Swisscows (https://swisscows.com/)

Swisscows to unikalna wyszukiwarka internetowa, która oferuje kilka istotnych korzyści w porównaniu z Google.

 • Twoje wyszukiwania pozostają anonimowe i nie są wykorzystywane do celów reklamowych.
 • Ma silne zabezpieczenia, które sprawiają, że jest idealna dla dzieci. Wyszukiwarka wykorzystuje zaawansowane filtry, aby wyeliminować treści nieodpowiednie dla dzieci i zapewnić im bezpieczne doświadczenie online.
 • Prezentuje neutralne wyniki wyszukiwania, które nie są personalizowane na podstawie danych użytkownika. To oznacza, że otrzymujesz wyniki oparte na ogólnej popularności strony, a nie na Twoich preferencjach czy historii wyszukiwania.
 • Nie wykorzystuje reklam do generowania przychodów. W przeciwieństwie do Google nie będziesz bombardowany reklamami podczas przeglądania wyników wyszukiwania. To pozwala skoncentrować się na samej treści i uniknąć uciążliwych reklam.
 • Zapewnia wolność słowa i nie stosuje cenzury w swoich wynikach wyszukiwania. To oznacza, że otrzymasz wyniki niezależnie od politycznych, religijnych czy innych ograniczeń.

Wyszukiwarka Swisscows


8. Search Encrypt (https://www.searchencrypt.com/)

Search Encrypt to wyszukiwarka internetowa, która wyróżnia się swoim podejściem do prywatności użytkowników. Oto kilka aspektów, w których Search Encrypt może działać lepiej niż Google:

 • Zapewnia ochronę prywatności poprzez szyfrowanie zapytań wyszukiwania. Oznacza to, że Twoje wyszukiwania są zabezpieczone i nie są dostępne dla osób trzecich, co odróżnia to od Google, który ma dostęp do informacji na temat Twoich wyszukiwań.
 • Nie śledzi ani nie monitoruje tTojej aktywności wyszukiwania. W przeciwieństwie do Google, nie tworzy profilu użytkownika ani nie gromadzi danych osobowych w celu personalizacji wyników czy ukierunkowanych reklam. Historię przechowuje jedynie przez 30 minut.
 • Zapewnia szyfrowane połączenie między Twoim urządzeniem a ich serwerami, co dodatkowo zabezpiecza Twoje dane przed przechwyceniem lub wykorzystaniem przez nieupoważnione osoby.
 • Regularnie usuwa dane wyszukiwania z ich serwerów, co ogranicza możliwość śledzenia lub przechwycenia tych informacji przez inne strony.
 • Prezentuje neutralne wyniki wyszukiwania, które nie są personalizowane na podstawie wcześniejszych wyszukiwań czy profilu użytkownika. To zapewnia bardziej obiektywne wyniki wyszukiwania.

Wyszukiwarka Search Encrypt


9. Brave Search (https://search.brave.com/)

Wyszukiwarka jest częścią Brave Software, której współzałożycielami są Brendan Eich (twórca JavaScript i współzałożyciel przeglądarki Mozilla Firefox) oraz Brian Bondy (były starszy inżynier platformy w Mozilli). Podobnie jak w przypadku innych alternatywnych wyszukiwarek Google, i w tym przypadku nie ma zbierania danych na temat swoich użytkowników ani spersonalizowanych ani ukierunkowanych reklam. Podobnie jak Google, Brave Search udostępnia panele wiedzy.

Wyniki wyszukiwania w Brave Search


Wyszukiwarka wspierające działania charytatywne

Chcesz zrobić coś dobrego? Skorzystaj z alternatywnych wyszukiwarek Google, które za każdym razem, gdy w nich wyszukujesz, przekazują datki na działalność charytatywną. 

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


10. Ecosia (https://www.ecosia.org/)

Celem marki Ecosia jako firmy jest wprowadzanie pozytywnych zmian środowiskowych i wykorzystywanie swoich dochodów do sadzenia drzew na całym świecie. Serwery wyszukiwarki są zasilane energią odnawialną. Wyszukiwarkę korzysta z wyników Binga, co oznacza, że wciąż będziesz mieć dostęp do świetnych rezultatów wyszukiwania (mapy z nawigacją, wyszukiwanie lotów samolotowych,, tłumaczenia, fragmenty rozszerzone). Co więcej, wyszukiwarka lepiej dba o prywatność od giganta z Mountain View, ponieważ pozwala użytkownikowi samodzielnie wyłączyć śledzenie.
Inne wyszukiwarki, które chwalą się działalnością charytatywną: giveWater (https://www.givewater.com/) i Ekoru (https://www.ekoru.org/).


Alternatywy dla Google. Podsumowanie

Google to niewątpliwie najpopularniejsza i najbardziej wszechstronna wyszukiwarka internetowa na świecie. Jednak nie jest to jedyna opcja dla internautów, którzy szukają informacji, rozrywki lub prywatności w sieci. Istnieje wiele innych wyszukiwarek, które oferują ulepszone funkcje. Niektóre kładą nacisk na ochronę danych użytkowników i nie śledzą ich aktywności online. Jeszcze inne wykorzystują sztuczną inteligencję lub stawiają na działania charytatywne. Pamiętaj, że każda wyszukiwarka ma swoje mocne i słabe strony, dlatego warto je porównać i wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom i preferencjom. Nie musisz ograniczać się do jednej wyszukiwarki – możesz korzystać z kilku z nich w zależności od sytuacji i celu wyszukiwania. W ten sposób uzyskasz lepsze wyniki, większą różnorodność i kontrolę nad naszym doświadczeniem online. 

Jakie są alternatywne wyszukiwarki dla Google?
Down arrow

Istnieje wiele alternatywnych wyszukiwarek, które można wykorzystać zamiast Google. Oto kilka popularnych opcji:

 • DuckDuckGo: Wyszukiwarka, która kładzie duży nacisk na prywatność użytkowników i nie śledzi ich aktywności online.
 • Bing: Wyszukiwarka Microsoftu, która oferuje różne funkcje, w tym integrację z usługami Microsoftu.
 • Yahoo: Wyszukiwarka, która dostarcza wyników opartych na silniku Bing.

Warto eksperymentować z różnymi wyszukiwarkami, aby znaleźć tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jakie są zalety korzystania z alternatywnych wyszukiwarek?
Down arrow

Korzystanie z alternatywnych wyszukiwarek może mieć kilka zalet. Oto niektóre z nich:

 • Prywatność - niektóre wyszukiwarki, takie jak DuckDuckGo, skupiają się na ochronie prywatności użytkowników i nie śledzą ich aktywności online.
 • Różnorodność wyników - różne wyszukiwarki mogą dostarczać różne wyniki, co daje możliwość znalezienia informacji, które niekoniecznie pojawiają się na pierwszych stronach wyników Google.
 • Lokalne wyszukiwanie - w niektórych krajach nie Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką, dlatego korzystanie z lokalnych alternatyw może dostarczyć lepszych wyników dla lokalnych zapytań.
 • Dywersyfikacja - korzystanie z innych wyszukiwarek może pomóc w dywersyfikacji doświadczenia online i odkrywaniu nowych źródeł informacji.
Czy alternatywne wyszukiwarki są równie skuteczne co Google?
Down arrow

Skuteczność alternatywnych wyszukiwarek może się różnić w zależności od konkretnej wyszukiwarki i obszaru geograficznego. Google jest powszechnie uważane za najbardziej wszechstronną i skuteczną wyszukiwarkę, ale inne wyszukiwarki również mają swoje zalety. Jeśli chodzi o popularność i udział w rynku, Google dominuje, ale to nie oznacza, że inne wyszukiwarki nie mogą dostarczyć wartościowe wyniki.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
10 alternatywnych wyszukiwarek, które biją Google na głowę

Średnia ocen użytkowników1.50 na podstawie 2 głosów

UDOSTĘPNIJ