Daj się znaleźć klientom - odkryj 9 sekretów skutecznego rankingu Google

Daj sie znalezc klientom odkryj 9 sekretow skutecznego rankingu Google
Spis treści

• Ranking Google - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

• 9 strategii, które mogą poprawić Twój ranking w Google

• Zacznij od analizy strony w specjalistycznych narzędziach

• Zaprojektuj przemyślany projekt strony, by wzmocnić swoją pozycję w Google

• Przygotuj wartościowe treści, które wzmocnią Twoje SEO

• Stwórz przemyślane linkowanie wewnętrzne, by poprawić pozycję strony w Google

• Zadbaj o przemyślaną strukturę adresów URL

• Stwórz mapę strony i plik robots.txt, by poprawić widoczność strony w Google

• Zoptymalizuj szybkość ładowania strony i zwiększ szanse na lepszą widoczność w Google

• Zbuduj silną strukturę linków przychodzących i zadbaj o autorytet strony

• Podsumowanie

Prowadząc biznes online, chcesz dotrzeć z ofertą do jak najszerszego grona klientów. Konkurencja branżowa systematycznie rośnie, dlatego powinieneś dbać o swoją pozycję w rankingu Google. Jak poprawić widoczność w Google, by Twoja strona wyświetlała się na najwyższych pozycjach w bezpłatnych wynikach wyszukiwania? Poznaj nasze wskazówki i daj się znaleźć klientom!

Z artykułu dowiesz się:

 • czym jest ranking Google,
 • jak dzięki analizie strony możesz poprawić jej widoczność w rankingu Google,
 • jak poprawić pozycję strony w Google dzięki wartościowym treściom,
 • dlaczego optymalizacja techniczna strony jest ważna dla rankingu Google.


Ranking Google - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

W bezpłatnych wynikach wyszukiwania możesz znaleźć bardzo dużą liczbę stron internetowych. Sposób ich wyświetlenia nie jest przypadkowy. O tym, na którym miejscu w SERP pojawi się Twoja strona, decyduje system. Czym jest ranking Google? To system klasyfikacji strony internetowej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania dla konkretnego zapytania użytkownika. Im lepsze będzie dopasowanie wyników do intencji wyszukiwania, tym wyższa pozycja w rankingu. To przekłada się na lepszą widoczność strony oraz może wygenerować większy ruch organiczny.

Jednym z pierwszych algorytmów używanych do oceny ważności strony był PageRank. Oceniał jej jakość na podstawie struktury linków i przypisywał im konkretną wartość liczbową. To wskazywało na ważność strony w porównaniu z innymi stronami. Obecnie system oceny jest bardziej rozbudowany i bierze pod uwagę znacznie więcej czynników rankingowych. Ich ostateczna liczba i waga jest tajemnicą handlową Google. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, jak poprawić pozycję swojej strony w Google, powinieneś dbać o jakość wszystkich elementów na stronie, m.in.:

Każdy z tych elementów jest analizowany przez odpowiednie algorytmy Google, które razem tworzą ranking Google strony w wynikach wyszukiwania. Dlatego jeśli chcesz zapewnić skuteczność swojej strategii pozycjonowania, warto na bieżąco śledzić wytyczne Google, np. na oficjalnych stronach. To pozwoli Ci dostosowywać stronę do obowiązujących wymogów Google oraz zwiększyć szanse na znalezienie się na wysokich pozycjach w SERP.


9 strategii, które mogą poprawić Twój ranking w Google

Kluczem do znalezienia się na wysokich pozycjach w Google jest przygotowanie odpowiedniej strategii. To wymaga zastosowania wielowymiarowej strategii SEO, która obejmuje optymalizację zarówno pod kątem czynników na stronie (on-site SEO), jak i poza nią (off-site SEO). Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pokażą Ci jak poprawić widoczność strony w Google, by przyciągała klientów.


1. Zacznij od analizy strony w specjalistycznych narzędziach

Podstawowym krokiem, który powinieneś zrobić, jeśli chcesz zrozumieć, czym jest ranking Google, jest analiza swojej strony w specjalistycznych narzędziach. Pierwszym z nich jest Gogole Search Console. Służy do kompleksowego monitorowania i analizowania strony. Pozwala ocenić jej pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania oraz zidentyfikować przeszkody obniżające wydajność strony. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak skutecznie poprawić jej pozycję w Google. W Google Search Console znajdziesz w nim m.in.:

 • raport Skuteczność, określający m.in. średnią pozycję strony w Google, współczynnik klikalności (CTR), łączną liczbę kliknięć,
 • raport Indeksowanie - wskazuje, które podstrony są dodane do Google, a które nie oraz błędy dotyczące indeksowania, np. błąd 404,
 • raport Linków (wewnętrznych i przychodzących), który informuje m.in. o strukturze i wydajności linkowania na stronie oraz poza nią,
 • mapy strony - zawierają zestawienie najważniejszych podstron, które algorytmy Google powinny rozpoznać.

Jak korzystać z Google Search Console? Systematycznie analizuj raporty i wykorzystuj wygenerowane wskazówki, np. błąd przekierowania, strona niezaindeksowana, by poprawiać jakość swojej strony. Dzięki temu zadbasz o jej wysoką pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Raport Skuteczność w Google Search Console

Raport problemów na stronie w Google Search Console

Drugim ważnym narzędziem SEO, które wskaże, jak możesz poprawić widoczność strony w rankingu Google, jest Google Analytics 4 (GA4). Możesz w nim monitorować m.in. ruch na stronie, konwersje, zaangażowanie. To narzędzie pozwala też kompleksowo przeanalizować grupę docelową na podstawie kluczowych czynników demograficznych, m.in. wieku, płci, lokalizacji, języka. W ten sposób będziesz mógł określić stopień dopasowania strony do preferencji użytkowników, tak aby algorytmy Google wyświetlały ją na wyższych pozycjach w SERP. Możesz też tworzyć segmenty w GA4, w ramach których zbudujesz niestandardowe grupy odbiorów. W ten sposób zwiększasz szansę na przygotowania spersonalizowanego przekazu. Tak, aby dotrzeć do właściwej grupy klientów i zwiększyć szanse na wygenerowanie wartościowego ruchu organicznego. Im lepszy stopień dopasowania zawartości strony do Twojej grupy odbiorów, tym większa szansa, by poprawić jej pozycję w Google.

Dowiedz się więcej o możliwościach GA4 tutaj:

Analiza zaangażowania użytkowników na stronie w Google Analytics 4

Raport zawierający dane demograficzne odbiorców w Google Analytics 4


2. Zaprojektuj przemyślany projekt strony, by wzmocnić swoją pozycję w Google

Kolejnym ważnym elementem, od którego zależy Twoja pozycja w Google, jest struktura strony. Powinna być m.in. przemyślana i przejrzysta. To ułatwi użytkownikom poruszanie się po stronie oraz wpłynie na ich ogólny komfort, a także poprawi efektywność indeksowania strony. Pamiętaj, że boty Google promują strony wartościowe dla odbiorcy. Dlatego jeśli Twoja zapewni klientom pozytywne wrażenia (UX), algorytmy odczytają ją jako przydatną i mogą wyświetlać ją na wyższych pozycjach w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Jak poprawić widoczność w rankingu Google poprzez odpowiedni projekt strony?

 • Starannie zaplanuj strukturę menu - podziel swoją ofertę na logiczne kategorie, np. według typów kursów językowych (przygotowawcze, zaawansowane itp.), kawa, herbata, akcesoria do parzenia. Dzięki temu odbiorca łatwiej przejrzy Twoją ofertę i może chętniej z niej skorzystać.
 • Stwórz intuicyjną nawigację - zadbaj, by była wygodna dla użytkownika i ułatwiała botom Google rozpoznanie zawartości strony. Jeśli korzystanie z Twojej strony będzie przyjemne, możesz utrzymać uwagę odbiorców. Dasz sygnał botom Google, że dostarczasz przydatnych informacji. To może wzmocnić Twoją pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania.
 • Zadbaj o czytelność treści na stronie - jeśli chcesz wiedzieć, jak poprawić widoczność strony w Google, to jednym z kluczowych elementów jest poprawa czytelności treści. To ułatwia odbiorcy przeglądanie oferty oraz przyswojenie informacji. Dlatego wybierz odpowiedni rozmiar czcionki, by pasował do designu strony oraz zapewniał użytkownikowi komfort. Zastosuj m.in. pogrubienia, wypunktowania, by ułatwić przeskanowanie i zrozumienie treści na stronie. Rozmieść tekst na stronie w atrakcyjny i przystępny sposób. Dzięki temu klient nie poczuje się przytłoczony i może chętniej pozostać na stronie.
 • Popraw design strony - powinen być estetyczny, atrakcyjny dla Twojej grupy docelowej oraz odpowiadać aktualnym trendom. Warto zastosować minimalizm na stronie, by dzięki temu efektywniej wyeksponować jej zawartość. Możesz wykorzystać białą przestrzeń, by skupić uwagę odbiorców na ofercie. Zadbaj o spójny dobór kolorów. Dzięki temu poprawisz wrażenia odbiorcy.
 • Wykorzystaj możliwości sztucznej inteligencji (AI) - świetnym sposobem, by wzmocnić zaangażowanie klienta oraz poprawić jego komfort jest zastosowanie rozwiązań wirtualnej rzeczywistości (VR), np. wirtualnych projektów, prezentacji towarów, przymierzalni. Interaktywne elementy mogą nadać Twojej stronie unikalnego charakteru i przyciągnąć ruch organiczny na stronę. Zapewnisz użytkownikom wyjątkowe wrażania podczas przeglądania oferty oraz będziesz mógł poprawić pozycję strony w Google.
 • Wzmocnij skuteczność CTA - wezwanie do działania to bardzo ważny element na stronie, który zachęca użytkowników do konwersji, np. dokonania zakupów, zapisania się do newslettera. Powinno być m.in. zrozumiałe i chwytliwe, tak by użytkownik mógł bez przeszkód zidentyfikować Twoje oczekiwania, np. Kup teraz, Rejestracja tylko w 30 sekund. Dzięki temu możesz zwiększyć prawdopodobieństwo konwersji, a tym samym poprawić swoją pozycję rankingową. Poszukaj inspiracji do silnych CTA wśród 30 genialnych przykładów CTA, które możesz wykorzystać.

Więcej o trendach w projektowaniu stron znajdziesz tutaj:

Strona główna restauracji McDonald’s. Treść jest optymalnie rozmieszczona, co zapewnia komfort użytkownika i zachęca do poznania oferty


3. Przygotuj wartościowe treści, które wzmocnią Twoje SEO

Content marketing jest nieodłącznym elementem strategii pozycjonowania strony. Dzięki treściom możesz zaprezentować swoją ofertę i dotrzeć z przekazem do właściwych odbiorców. Powinny odpowiadać preferencjom Twojej grupy docelowej oraz współgrać z algorytmami Google, np. Panda, Koliber. Dzięki temu możesz wzbudzić zainteresowanie klientów oraz utrzymać ruch na swojej stronie. To da sygnał botom Google, że treści na Twojej stronie są wartościowe i przydatne. Zwiększysz szansę na znalezienie się na wysokich pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak poprawić widoczność w Google za pomocą contentu, sprawdź kilka naszych wskazówek:

 • Rób research słów kluczowych - oczekiwania klientów systematycznie się zmieniają. Dlatego sprawdzaj np. w Keyword Planner, Senuto, czego aktualnie poszukują użytkownicy. Zwróć uwagę m.in. na popularność fraz, ich konkurencyjność i stopień dopasowania do profilu Twojej działalności. Dzięki temu będziesz mógł przygotować treści uwzględniające intencje wyszukiwania. To może przełożyć się na zwiększenie zaangażowania. Weź pod uwagę frazy typu long tail, czyli np. drewniany stolik kawowy do salonu. One dokładniej odzwierciedlają aktualne potrzeby użytkowników. Mogą pomóc Ci efektywniej dotrzeć do grupy klientów rzeczywiście zainteresowanych Twoją ofertą. Warto wykorzystać też frazy poradnikowe, np. Kiedy najlepiej przesadzać kwiaty?, które możesz wpleść w artykuły blogowe.
 • Twórz wysokiej jakości content - podkreśl wartość swoich treści, korzystając z wiarygodnych źródeł. To zwiększy zaufanie czytelników oraz autorytet Twojej strony w oczach robotów Google. Jeśli chcesz wiedzieć, jak poprawić widoczność w rankingu Google, strategicznie i naturalnie wplataj słowa kluczowe w treści. Uwzględniaj je m.in. w nagłówkach, głównej treści. Unikaj ich nadmiernego stosowania (tzw. keyword stuffing), co jest jedną najgorszych praktyk SEO i może być penalizowane przez Google oraz grozić spadkiem widoczności w SERP. Twórz angażujące, przystępne i przejrzyste treści. Zastosuj m.in. podział na akapity, wypunktowania, pogrubienia. Wzbogać content o treści interaktywne, np. quizy, infografiki. To może zachęcić użytkowników do ich przeczytania oraz zwiększyć użyteczność treści.
 • Twórz unikalne treści, które spełnią oczekiwania Twoich odbiorców oraz będą dla nich wartościowe. Przedstawiaj je w oryginalny i przystępny sposób. Dzięki temu wyróżnisz się na tle konkurencji i zainteresujesz klientów. Unikaj duplikacji treści, czyli powielania treści, zarówno w obrębie strony, jak i kopiowania z innych stron. To negatywna praktyka, która może wprowadzać w błąd użytkowników oraz utrudniać algorytmom Google decydowanie, która wersja jest najbardziej istotna w kontekście danego zapytania.
 • Regularnie aktualizuj treści - Google ceni świeżość i aktualność contentu. Dlatego, by poprawić pozycję strony w Google, sprawdzaj m.in. aktualność danych powoływanych w artykułach blogowych, tematykę treści, format. Wprowadzaj nowe treści, które odpowiadają trendom oraz bieżącym oczekiwaniom Twojej niszy. To ważne dla utrzymania uwagi odbiorców i poprawy pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Sprawdź też:

Analiza słów kluczowych w Keyword Planner


4. Stwórz przemyślane linkowanie wewnętrzne, by poprawić pozycję strony w Google

Linki wewnętrzne to hiperłącza w obrębie strony internetowej, które kierują z jednej podstrony na inną w tej samej domenie. To kluczowy element strategii SEO, ponieważ m.in.:

 • poprawia nawigację na stronie, czym zwiększa komfort użytkowników,
 • pomaga określić wartości strony w Google,
 • ułatwia algorytmów Google indeksowanie i rozumienie struktury strony.

Dzięki przemyślanemu linkowaniu wewnętrznemu możesz podnieść autorytet swojej strony i zwiększyć szanse na osiągnięcie wysokiej pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Kluczem do sukcesu jest umiejętne rozmieszczenie linków wewnętrznych na stronie. Oto kilka wskazówek, jak dzięki nim możesz poprawić pozycję strony w Google:

 • twórz dużo treści, do których będziesz odsyłać użytkowników,
 • określ hierarchię linków, tak by odsyłać użytkownika do stron, które są podstawą Twojej działalności, np. strony ofertowe,
 • zadbaj o jakość linkowania wewnętrznego - upewnij się, że linki wewnętrzne prowadzą do stron powiązanych tematycznie; to pomaga w utrzymaniu spójności linków, poprawia komfort użytkownika i zwiększa użyteczność strategii,
 • użyj skutecznego anchor text - powinien m.in. być krótki i zwięzły (najlepiej do 4 słów), nawiązywać tematycznie do strony, do której prowadzi; to pomaga botom Google zrozumieć kontekst i tematykę połączonych stron; może zawierać słowo kluczowe lub nazwę marki; unikaj zbyt ogólnych anchor text, np. Kliknij tu, ponieważ mogą wywołać niepokój użytkownika i zniechęcić do interakcji; nie używaj tego samego anchor text na dwóch różnych stronach; to może wprowadzać w błąd użytkowników i boty,
 • strategicznie rozmieść linki wewnętrzne - równomierne rozłożenie linków w całym tekście i na całej stronie pomaga w zapewnieniu dobrej nawigacji użytkownika i ułatwia robotom wyszukiwarek zrozumienie struktury witryny.

Jeśli chcesz poprawić widoczność strony w rankingu Google, pamiętaj, by systematycznie analizować, np. w Google Search Console, aktualność i skuteczność linkowania wewnętrznego. Dzięki temu zapewnisz użytkownikom komfort korzystania ze strony. To może zachęcić ich do dłuższego pozostania na stronie oraz zwiększyć szanse na poprawę widoczności w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.


5. Zadbaj o przemyślaną strukturę adresów URL

Adresy URL mają istotne znaczenie dla widoczności Twojej strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Są jednym z elementów, które pomagają algorytmom Google zrozumieć zawartość danej strony oraz ułatwiają proces klasyfikacji strony w rankingu. Dlatego struktura adresów URL powinna odzwierciedlać strukturę strony. To pomaga w organizacji treści na stronie oraz w poruszaniu się po niej. Jak możesz poprawić widoczność swojej strony w rankingu Google dzięki optymalizacji adresów URL? Dobre praktyki tworzenia przyjaznych adresów URL obejmują kilka ważnych kwestii. Zadbaj, by adresy URL:

 • były krótkie i zwięzłe - dzięki temu będą bardziej przystępne dla użytkowników i algorytmów wyszukiwarek,
 • zawierały słowa kluczowe odnoszące się do tematyki strony - to ułatwia użytkownikom i robotom Google zrozumieć zawartość strony, co może poprawić pozycjonowanie strony,
 • miały przejrzystą strukturę - hierarchiczna struktura, odzwierciedlająca organizację strony (np. strona główna > kategoria > podkategoria > artykuł), pomaga użytkownikom i wyszukiwarkom w nawigacji,
 • zawierały małe litery - dzięki temu zwiększysz szanse, że Twoje strona wyświetli się w SERP; adresy URL o różnych wielkościach liter są trudniejsze do wpisania ręcznie; gdy użytkownik wpisze błędnie adres, serwer może nie wyświetlić strony, a Ty stracisz szanse na miejsce w top10 Google,
 • zawierały myślniki, a nie inne znaki specjalne, np. _, %,&; algorytmy Google lepiej interpretują myślniki jako spacje, co ułatwia im proces indeksowania,
 • były unikalne - każda strona powinna mieć inny adres URL; to eliminuje problem zduplikowanych treści i ułatwia indeksowanie przez boty Google,
 • były stałe - częste zmiany mogą wprowadzać zamieszanie u użytkowników i utrudniać śledzenie strony przez algorytmy Google.

Rekomendacje Google dotyczące stosowania myślników w adresie URL


6. Stwórz mapę strony i plik robots.txt, by poprawić widoczność strony w Google

Jak jeszcze możesz poprawić pozycję strony w Google? Świetnym rozwiązaniem jest stworzenie mapy strony i pliku robots.txt. Pliki wpływają bezpośrednio na sposób, w jaki wyszukiwarka indeksuje i rozumie zawartość strony.

Mapa strony to plik XML, który zawiera linki do wszystkich najważniejszych dla Ciebie podstron na Twojej stronie. Jeśli ją stworzysz, możesz m.in.:

 • ułatwić robotom Google proces indeksowania - dzęki niej będą mogły zidentyfikować ważne dla Ciebie strony, szczególnie te, do których trudno dotrzeć lub które są nowe,
 • poprawić organizację i priorytetyzację treści - możesz określić priorytet niektórych stron, co sugeruje wyszukiwarkom, które treści są bardziej istotne,
 • poprawić widoczność strony w Google - jeśli boty Google dokładniej określą treść Twojej strony, będą mogły łatwiej dopasować ją do intencji wyszukiwania; to może przełożyć się na wygenerowanie ruchu na stronie i ogólną poprawę widoczności strony w SERP.

Plik robots.txt to plik tekstowy, dzięki któremu możesz poinformować algorytmy Google o zasadach indeksowania i dostępu do poszczególnych podstron w obrębie Twojej strony. Kluczowe funkcje pliku robots.txt to m.in.:

 • zezwalanie na indeksowanie - dzieki temu określasz algorytmom zakres dostępu do Twojej strony,
 • blokowanie indeksowania - możesz zabronić robotom Google indeksowania określonych sekcji Twojej strony, np. folderów zawierających dane prywatne, strony administracyjne, duplikaty stron, czy strony w budowie, co pomaga uniknąć indeksowania niepożądanych treści,
 • zarządzanie zasobami, co może przyczynić się do lepszego wykorzystania zasobów serwera i szybszego indeksowania ważniejszych treści.

Optymalne wykorzystanie mapy strony i pliku robots.txt może znacząco poprawić widoczność strony w rankingu Google. Dzięki nim zapewnisz, że wszystkie ważne treści są widoczne i dostępne dla wyszukiwarki, a mniej istotne są odpowiednio chronione przed indeksowaniem.


7. Zoptymalizuj szybkość ładowania strony i zwiększ szanse na lepszą widoczność w Google

Aż 83% użytkowników oczekuje, że czas ładowania strony wyniesie maksymalnie trzy sekundy! (źródło: https://www.webfx.com/blog/seo/site-speed-statistics/). Te dane pokazują, że powinieneś dbać o szybkość ładowania strony. To nie tylko jeden z ważniejszych czynników rankingowych, ale także wskaźnik poziomu komfortu i ogólnej satysfakcji użytkowników. Dzięki optymalizacji prędkości strony możesz m.in.:

 • poprawić pozycję strony w Google - strony, które ładują się szybciej, mają tendencję do lepszego pozycjonowania w bezpłatnych wynikach wyszukiwania,
  zwiększyć współczynnik konwersji, ponieważ użytkownicy mogą chętniej podejmować interakcje ze stroną, np. zapisać się do newslettera,
  poprawić doświadczenia użytkowników - użytkownicy będą mniej zniecierpliwieni i mogą chętniej pozostać na stronie; a statystyki pokazują, że 40% użytkowników opuści stronę, gdy czas jej ładowania przekracza 3 sekundy (źródło: https://www.webfx.com/blog/seo/site-speed-statistics/),
 • wzmocnić zaangażowanie - szybki czas ładowania strony może skuteczniej zachęcić do interakcji,
  zwiększyć szanse na zyski - większy ruch organiczny może poprawić pozycję Twojej strony w Google i zwiększyć zasięg marki; to może przełożyć się na wyższe zyski.

Jak możesz poprawić widoczność w rankingu Google dzięki optymalizacji czasu ładowania strony? Skorzystaj np. narzędzia Google PageSpeed Insights i przeanalizuj jak Twoja strona działa na komputerach i urządzeniach mobilnych. Narzędzie wygeneruje dla Ciebie m.in. raporty dotyczące potencjalnych błędów, przez które czas ładowania strony się może się wydłużać. Dzięki temu określisz kierunek niezbędnych optymalizacji i zwiększysz efektywność swoich działań. Najczęstsze błędy wpływające na prędkość ładowania stron to m.in.:

 • zbyt duża liczba reklam,
 • za długi kod CSS i HTML,
 • niezoptymalizowane obrazy,
 • nieodpowiedni serwer,
 • niska przepustowość.

SCREEN:https://widoczni.com/assets/blog/Jak-poprawic-szybkosc-ladowania-strony/PageSpeed-Insights-wyniki-na-telefon.jpg z opisem: Analiza czasu ładowania strony na komórkach w Google PageSpeed Insights
SCREEN:https://widoczni.com/assets/blog/Jak-poprawic-szybkosc-ladowania-strony/PageSpeed-Insights-wyniki-na-komputer.jpg z opisem: Analiza czasu ładowania strony na komputerach w Google PageSpeed Insights
SCREEN:https://widoczni.com/assets/blog/google-PageSpeed-Insights/pagespeed-insights-raporty.jpg z opisem: Raport Google PageSpeed Insights określający potencjalne błędy na stronie


8. Dostosuj stronę do urządzeń mobilnych, by wzmocnić pozycję strony w Google

Jak umiejętnie poprawić widoczność strony w rankingu Google? Zadbaj, aby Twoja strona była mobile-friendly! Dane statyczne pokazują, że wyniki wyszukiwania na urządzeniach mobilnych osiągają o 85,8% więcej wyświetleń niż na komputerach! (źródło: https://compile.blog/mobile-seo-stats/). To niekwestionowany dowód na to, jak ważna jest optymalizacja mobilna strony. Dzięki niej zaoferujesz klientom lepsze doświadczenia oraz poprawisz ich komfort podczas korzystania ze strony. To jest kluczowe dla utrzymania konkurencyjności na rynku online oraz wysokiej pozycji w rankingu Google. Oto kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę:

 • stwórz responsywny projekt strony - dzięki niemu strona automatycznie dostosuje się do rozmiaru ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana,
 • zoptymalizuj obrazy, aby szybko się ładowały na urządzeniach mobilnych, np. skompresuj obrazy, zastosuj inne formaty zdjęć, np.WebP.
 • zminimalizuj ilość tekstu, aby użytkownicy mogli łatwiej przeglądać treści na mniejszych ekranach,
 • popraw jakość przycisków, by były wystarczająco duże i umieszczone w odpowiedniej odległości od siebie, aby ułatwić klikanie na ekranach dotykowych.
 • dostosuj rozmiar czcionki do małych ekranów, aby tekst był czytelny bez konieczności powiększania,
 • sprawdź wykorzystywane technologie - unikaj oprogramowania niekompatybilnego z urządzeniami mobilnymi, np. wtyczek Flash.

Regularnie analizuj swoją stronę. Możesz skorzystać np. z Google Mobile-Friendly Test, aby sprawdzać jej działanie i identyfikować obszary do poprawy.


9. Zbuduj silną strukturę linków przychodzących i zadbaj o autorytet strony

Jeśli chcesz wiedzieć, jak jeszcze możesz poprawić pozycję strony w Google, to zadbaj o przemyślaną strukturę linków przychodzących. Jeśli do Twojej strony będą prowadziły linki z wiarygodnych i zaufanych stron, możesz podnieść jej autorytet. To będzie sygnał dla algorytmów Google, że Twoja strona jest wiarygodna, wartościowa i godna polecenia. To sprzyja lepszemu pozycjonowaniu i zwiększeniu organicznego ruchu na stronie. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów na pozyskanie linków:

 • twórz wysokiej jakości treści, które naturalnie zachęcą do linkowania, np. poradniki, case study, oryginalne badania,
 • pisz publikacje gościnne - możesz np. nawiązać współpracę z przedstawicielami Twojej branży i zaproponować im napisanie artykułu, posta,
 • bądź aktywny w branży - bierz udział m.in. w wywiadach i podcastach; dzięki temu możesz pokazać się jako ekspert w branży i zadbać o naturalny link building,
 • twórz infografiki - odbiorcy mogą chętnej udostępniać atrakcyjnie wizualnie elementy; to może przyciągnąć uwagę innych i zachęcić do linkowania.

Pamiętaj, że budowanie linków przychodzących to proces długoterminowy, który wymaga cierpliwości i konsekwencji. Systematycznie analizuj profil linków, np. w narzędziu Ahrefs. Dzięki temu określisz kierunek swoich działań i zdecydujesz, jak możesz na bieżąco poprawić swoją widoczność w Google.

Analiza profilu linków w Ahrefs


Daj się znaleźć klientom - odkryj 9 sekretów skutecznego rankingu Google. Podsumowanie

Odkrywanie sekretów skutecznego rankingu Google jest kluczem do zwiększenia widoczności Twojej strony w internecie. Przygotowane przez wskazówki pokażą Ci, jak możesz poprawić pozycję strony w Google. To może przełożyć się na większy ruch organiczny i lepszą rozpoznawalność marki. Pamiętaj, sukces w Google to efekt przemyślanej strategii i ciągłej pracy nad optymalizacją strony.


FAQ - Pytania i odpowiedzi

Czym jest ranking Google?
Down arrow

Ranking Google to system oceny stron internetowych, który determinuje ich pozycję w wynikach wyszukiwania na podstawie różnorodnych czynników, takich jak jakość treści, optymalizacja pod kątem słów kluczowych, linki zwrotne oraz wiele innych. Jego głównym celem jest zapewnienie użytkownikom najbardziej trafnych i wartościowych wyników wyszukiwania.

Jak poprawić widoczność w rankingu Google?
Down arrow

Aby poprawić widoczność w rankingu Google, skoncentruj się na optymalizacji strony (SEO), m.in. na dostosowaniu treści pod kątem słów kluczowych, poprawie szybkości ładowania strony, zapewnieniu kompatybilności z urządzeniami mobilnymi oraz budowaniu wartościowych linków zwrotnych. Ważne jest też regularne aktualizowanie treści i utrzymanie jej wysokiej jakości.

Co to jest Page Rank Google?
Down arrow

Page Rank Google to algorytm opracowany przez założycieli Google, Larry'ego Page'a i Sergeya Brina. Służy do mierzenia ważności stron internetowych w wynikach wyszukiwania Google. Algorytm, wykorzystując strukturę linków w internecie, ocenia stronę na podstawie liczby i jakości linków do niej kierujących. Im więcej wysokiej jakości stron linkuje do danej strony, tym wyższy Page Rank i tym lepsza jej pozycja w wynikach wyszukiwania. Page Rank był jednym z pierwszych algorytmów, który pomógł Google wyróżnić się na tle innych wyszukiwarek przez skuteczniejsze sortowanie i prezentowanie wyników wyszukiwania na podstawie autorstwa i znaczenia stron.

 

Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Daj się znaleźć klientom - odkryj 9 sekretów skutecznego rankingu Google
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ