Jak promować firmę w Bing na rynku lokalnym?

7 najlepszych metod SEO lokalnego w Bing
Spis treści

• Jak efektywnie pozycjonować lokalną firmę w Bing?

• Użyj profilu firmy w Bing Places

• Dodaj zdjęcia do profilu w Bing Places

• Zdobądź recenzje od klientów

• Korzystaj z mediów społecznościowych

• Wykorzystaj sprawdzone techniki on-page SEO

• Pozyskuj wartościowe linki przychodzące

• Popraw czas ładowania Twojej strony internetowej

• Podsumowanie

Pozycjonowanie stron internetowych to sztuka, która wymaga elastyczności, wytrwałości i ciągłego uczenia się. Większość strategii SEO skupia się na optymalizacji dla Google, ale istnieje inna wyszukiwarka, która także zasługuje na Twoją uwagę - Bing. Z mniejszą konkurencją i innym algorytmem, Bing oferuje unikalne możliwości dla Twojego biznesu, szczególnie jeśli chodzi o pozycjonowanie lokalne. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wypozycjonować swoją stronę w Bing pod kątem lokalnym i zyskać przewagę nad konkurencją.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jak efektywnie pozycjonować lokalną firmę w Bing?

Optymalizacja lokalnej firmy dla Bing może wydawać się zadaniem zniechęcającym, zwłaszcza jeśli do tej pory skupiałeś się przede wszystkim na Google. Czy zastanawiałeś się jednak, jak wiele możesz zyskać, kierując swoje działania również w stronę Bing? Ta mniej popularna wyszukiwarka to źródło niewykorzystanego potencjału dla Twojego lokalnego biznesu. Poniżej prezentujemy kilka metod, które pomogą Ci skutecznie pozycjonować lokalną firmę w Bing.


1. Użyj profilu firmy w Bing Places

Bing Places to odpowiednik wizytówki Google. Jest to miejsce, gdzie firmy mogą bardzo skutecznie wyeksponować najważniejsze informacje o swojej działalności. Profil firmy w Bing Places zawiera dane takie jak:

 • nazwa firmy,
 • adres,
 • numer telefonu,
 • godziny pracy,
 • kategoria biznesowa,
 • link do strony internetowej,
 • zdjęcia przedstawiające firmę, jej produkty lub usługi.

Dodatkowo Bing pozwala na wyświetlenie opinii, które klienci umieścili na portalach takich jak Facebook czy TripAdvisor. Dzięki temu możesz zyskać większe zaufanie i wiarygodność wśród przyszłych klientów. Dowiedz się więcej o Bing Places z naszego artykułu „Jak wypromować swoją firmę w Bing?”.

Jak stworzyć profil firmy w Bing Places?

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z Bing, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja firma została tam automatycznie umieszczona. W takim przypadku możesz zgłosić biznes jako swój i dokonać wszelkich potrzebnych modyfikacji. Jeśli nie widzisz tam swojej firmy, możesz ją dodać, podążając za instrukcjami Bing lub zsynchronizować dane z wizytówki Google.

Następnym krokiem jest weryfikacja. Bing Places będzie musiał wysłać Ci kod autoryzacyjny, aby zweryfikować Cię jako właściciela i zapewnić, że nikt inny nie może dokonać nieautoryzowanych zmian w Twoim profilu. Po weryfikacji Twoja firma zostanie automatycznie opublikowana przez Bing. Zobacz, jak wygląda przykładowy profil firmy w Bing Places:

Przykładowy profil firmy w Bing Places.

Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu lokalnym:


2. Dodaj zdjęcia do profilu w Bing Places

Wyszukiwarka Bing bardzo ceni wszelkie treści wizualne, które dodają wartości dla użytkowników. Atrakcyjne, dobrze wykonane zdjęcia umieszczone w Twoim profilu firmy w Bing Places są kluczowe dla budowania pozytywnego wrażenia i zwiększania zainteresowania Twoją firmą. Mogą one przedstawiać wnętrze Twojej firmy, produkty, wykonane projekty, czy nawet zespół pracowników - cokolwiek, co pozwoli Ci pokazać unikalne cechy Twojego biznesu, a także pomoże klientom lepiej zrozumieć, czym się zajmujesz i co możesz zaoferować. Zobacz, czym jest visual content i jak go zastosować w swojej strategii!

Odpowiednio przygotowany profil firmy w Bing może być bardzo pomocny w pozycjonowaniu lokalnym - im bardziej atrakcyjny, tym więcej generuje kliknięć, co sprzyja SEO.


3. Zdobądź recenzje od klientów

Większość użytkowników przed pojęciem decyzji o skorzystaniu z usług czy zakupie, sprawdza opinie innych klientów, dlatego pozyskiwanie pozytywnych recenzji online jest bardzo istotne. Jest to pewnego rodzaju potwierdzenie Twojej wiarygodności, które buduje zaufanie wśród grupy docelowej. Dodatkowo opinie są też cennym źródłem informacji zwrotnej, które mogą pomóc Ci ulepszać swój biznes.

Pamiętaj, że Bing bierze pod uwagę recenzje podczas rankingu lokalnego, dlatego zachęcaj swoich klientów do pozostawiania opinii i opisywania doświadczeń. Nie ulegaj pokusie zakupu lub tworzenia fałszywych recenzji, ponieważ algorytm może je wykryć, co negatywnie wpłynie na Twoją pozycję w wyszukiwarce. Sto 5-gwiazdkowych recenzji bez żadnych wad wygląda podejrzanie - okazjonalna „mniej korzystna” opinia zwiększa Twoją wiarygodność. Dowiedz się, jak pozyskiwać opinie w lokalnym SEO.

Jak pozyskiwać opinie online?

 • Poproś o nie! - bezpośrednia prośba o opinie jest najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem na pozyskanie informacji zwrotnej od klientów. Po zakupie produktu lub skorzystaniu z usługi poproś klienta o opinię. Możesz to zrobić za pomocą e-maila, SMS-a, czy poprzez social media.
 • Stwórz ankiety - ankiety online są doskonałym narzędziem do gromadzenia opinii. Przesyłaj je e-mailem lub udostępnij na stronie internetowej, zadając konkretne i proste pytania dotyczące zadowolenia klienta.
 • Użyj mediów społecznościowych - media społecznościowe są doskonałym miejscem do zbierania opinii. Możesz poprosić o recenzje na swoim profilu, lub monitorować wzmianki o Twojej marce, aby zobaczyć, co użytkownicy o niej sądzą.
 • Dodaj sekcję z opiniami na stronie - daj klientom możliwość pozostawienia opinii bezpośrednio na Twojej stronie internetowej. Może to być specjalna sekcja umieszczona na stronie produktowej lub osobna zakładka w Twojej witrynie.
 • Zachęcaj klientów do dzielenia się swoimi opiniami - zaoferuj im coś w zamian, na przykład rabaty na kolejne zakupy, darmowe próbki itp. Pamiętaj jednak, że nagrody nie powinny wpływać na szczerość i prawdziwość opinii.
 • Zadbaj o odpowiednią atmosferę - klienci będą chętniej dzielić się swoimi opiniami, jeśli poczują, że są cenne i że zostaną wysłuchani. Pokazuj, że cenisz ich opinie i bierzesz je pod uwagę.
  Odpowiadaj na opinie w profesjonalny sposób - dziękuj za pozytywne opinie, ale nie omijaj tych negatywnych. Dopytaj niezadowolonego klienta, w czym jest problem i spróbuj go rozwiązać.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


4. Korzystaj z mediów społecznościowych

Algorytm Bing uwzględnia sygnały społecznościowe w ocenie jakości treści, co z kolei wpływa na pozycje w rankingu. Im więcej udostępnień, polubień czy komentarzy zdobędziesz, tym większe szanse, że osiągniesz dobrą pozycję w Bing. Jak to zrobić? Publikuj posty regularnie, staraj się, aby Twoje treści były interesujące i użyteczne dla odbiorców oraz przyciągaj ich uwagę, np. ciekawymi grafikami, zdjęciami czy krótkimi filmami wideo. Media społecznościowe dają Ci ogromne możliwości, więc wykorzystaj je jak najlepiej!

Ważne jest również, aby odpowiednio dobrać platformę społecznościową, tak aby pasowała do charakteru Twojej firmy. Przykładowo Pinterest czy Instagram będą świetne dla fryzjera lub fotografa, natomiast dla adwokata czy doradcy finansowego lepiej sprawdzi się LinkedIn. Pod kątem pozycjonowania lokalnego, na pewno warto dodać do swojego profilu w mediach społecznościowych dokładny adres firmy, godziny otwarcia czy wskazówki dojazdu.

Dowiedz się więcej o promowaniu firm w mediach społecznościowych:


5. Wykorzystaj sprawdzone techniki on-page SEO

Algorytm Bing, chociaż często uważany za mniej zaawansowany niż algorytm Google'a, ma swoje specyficzne wymagania, które można skutecznie wykorzystać w pozycjonowaniu lokalnym. Bing docenia stosowanie dokładnych słów kluczowych nie tylko w tytułach (H1) i podtytułach (H2), ale również w pierwszym akapicie tekstu.

Podobne zasady dotyczą umieszczania konkretnych słów kluczowych w opisach alternatywnych (alt) oraz w title i description. Przydają się one w znacznej mierze do zrozumienia kontekstu strony przez algorytm.

Bing szczególnie ceni też treści wiarygodne i wartościowe dla użytkownika, jak również wszelkie elementy multimedialne. Właściwe wykorzystanie tych aspektów może zdecydowanie poprawić widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania Bing.

Chociaż istnieją pewnie różnice między algorytmem Google i Bing, to podstawowe metody pozycjonowania sprawdzą się w obu przypadkach. Oto kilka technik on-page SEO, których możesz użyć w pozycjonowaniu lokalnym Bing:

 • Optymalizacja title i description - tytuł strony powinien być unikalny, krótki, a jednocześnie opisowy. To jedno z pierwszych miejsc, gdzie powinno się umieścić słowo kluczowe. To samo tyczy się description, czyli krótkiego opisu strony, który powinien zachęcać do kliknięcia i zawierać odpowiednie słowo kluczowe. Sprawdź, jak pisać lepsze meta tagi z ChatGPT.
 • Optymalizacja nagłówków - nagłówki (H1, H2, H3, itd.) powinny być używane do strukturyzowania zawartości na stronie i również zawierać słowa kluczowe.
 • Optymalizacja obrazów - obrazy na stronie powinny być zoptymalizowane pod kątem SEO. Oznacza to, że należy je odpowiednio nazwać, np. buty-damskie-zamszowe.jpg oraz dodać opisy alt, które zawierają słowa kluczowe.
 • Optymalizacja URL - adresy URL powinny być proste i konkretne, tak aby były łatwe do zrozumienia dla użytkowników oraz algorytmów Bing.
 • Optymalizacja treści - treści powinny być użyteczne dla odbiorców, zawierać odpowiednio dobrane słowa kluczowe oraz elementy wizualne. Pod kątem pozycjonowania lokalnego warto w niektórych z nich umieścić fraz z określoną lokalizacją, np. barber Poznań, serwis komputerowy Toruń. Dowiedz się, jak napisać skuteczny tekst na stronę główną.


6. Pozyskuj wartościowe linki przychodzące

Linki przychodzące, znane również jako backlinki, odgrywają kluczową rolę w procesie pozycjonowania stron internetowych. Są one istotnym sygnałem dla wyszukiwarek, takich jak Bing, że Twoja strona jest wiarygodnym źródłem informacji.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty pozycjonowania lokalnego, najlepiej jest pozyskiwać linki z renomowanych i jakościowych stron takich jak katalogi firm, czy lokalne serwisy informacyjne. Bing docenia też wszelkie wzmianki o Twojej firmie w mediach społecznościowych, więc zadbaj o to, aby być tam aktywnym. Sprawdź, jak pozyskiwać wartościowe linki do strony!

Pamiętaj jednak, że linki muszą być naturalne i wartościowe - Bing, podobnie jak Google, nie patrzy przychylnym okiem na sztuczne generowanie linków przychodzących. Metody takie jak kupowanie linków, czy pozyskiwanie ich ze stron spamerskich może być odebrane bardzo negatywnie przez algorytmy. Chociaż jest powszechnie uważane, że Bing może bardziej zwracać uwagę na liczbę linków niż na ich jakość, to zdobywanie odnośników z zaufanych oraz wiarygodnych stron jest najlepszą strategią zarówno dla Google, jak i Bing.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


7. Popraw czas ładowania Twojej strony internetowej

Szybkość ładowania strony to czynnik, który ma bezpośredni wpływ na doświadczenia użytkownika oraz Twoją pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania Bing. W szybkim tempie współczesnego świata nawet najdrobniejsze opóźnienia mogą sprawić, że potencjalny klient odejdzie i zwróci się do konkurencji. Bing, jak większość wyszukiwarek, zwraca uwagę na ten aspekt przy ocenie stron internetowych.

Aby sprawdzić, czy Twoja strona ładuje się w odpowiednim tempie, możesz skorzystać z darmowego narzędzia od Google - PageSpeed Insights. Jeśli okaże się, że witryna nie jest tak szybka, jak mogłaby być, narzędzie to zaproponuje różne sposoby na jej optymalizację. Możliwe sugestie to usunięcie nieużywanych JavaScript, kompresja obrazów, czy zminimalizowanie kodu CSS. Zobacz, jak zwiększyć prędkość ładowania strony!

Propozycje optymalizacji w PageSpeed Insights,

Każda sekunda jest na wagę złota, zwłaszcza gdy chodzi o utrzymanie zainteresowania użytkowników. Poprawa szybkości ładowania strony to nie tylko korzyść dla SEO. To również sposób na poprawę ogólnego doświadczenia użytkowników, co z kolei może prowadzić do zwiększenia zaangażowania, zmniejszenia współczynnika odrzuceń i, co najważniejsze, zwiększenia konwersji. Zatem nie lekceważ tego elementu i podczas pozycjonowania w Bing zainwestuj w poprawę czasu ładowania swojej strony.


7 najlepszych metod SEO lokalnego w Bing! Podsumowanie

Pozycjonowanie lokalne w Bing to proces, który wymaga czasu, ale korzyści mogą być zaskakujące! Te proste kroki pomogą Ci zwiększyć widoczność w lokalnych wynikach wyszukiwania Bing i przyciągnąć więcej klientów do Twojej firmy. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w SEO, niezależnie od wyszukiwarki, jest ciągłe udoskonalanie strategii i analizowanie wyników. Przy właściwym podejściu, Bing może stać się ważnym narzędziem w rozwoju Twojego biznesu.

Jak mogę pozyskać wartościowe linki przychodzące?
Down arrow

Budowanie profilu linków przychodzących to proces długoterminowy, który wymaga tworzenia wartościowej, ciekawej treści, która naturalnie przyciąga linki z innych stron. Dodatkowo możesz też publikować posty gościnne, umieszczać linki w katalogach firm czy pozyskiwać je ze stron o zbliżonej tematyce.

Czy warto korzystać z Bing Places?
Down arrow

Bing Places to narzędzie, które pozwala na podniesienie widoczności lokalnej firmy w wyszukiwarce Bing. Podobnie jak profil firmy w Google, Bing Places umożliwia dodawanie kluczowych informacji o Twojej firmie, takich jak nazwa, adres, godziny otwarcia, strona internetowa czy zdjęcia. Dzięki nim potencjalni klienci z okolicy mogą znaleźć Cię o wiele szybciej.

Jakie zdjęcia powinienem dodać do mojego profilu Bing Places?
Down arrow

Zdjęcia, które dodajesz do swojego profilu, powinny być wysokiej jakości i reprezentować Twoją firmę. Mogą to być zdjęcia Twojego miejsca pracy, produktów, zrealizowanych projektów, a nawet Twojego zespołu. Ważne, aby pokazywały Twój biznes w pozytywnym świetle i przyciągały uwagę użytkowników.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak promować firmę w Bing na rynku lokalnym?

Średnia ocen użytkowników4.96 na podstawie 129 głosów

UDOSTĘPNIJ