Jak napisać dobrą stronę „O nas” i „O firmie”

blog widoczni seo22

Strona „O nas” lub "O firmie" jest jedną z najczęściej odwiedzanych zakładek każdej strony firmowej. Bardzo często to właśnie na jej podstawie potencjalny klient dokonuje wyboru odnośnie skorzystania, bądź nie, z naszych usług. Dlatego też stworzenie dobrego tekstu o firmie jest niezwykle istotne.

Co napisać o sobie, jako usługodawcy, aby klienci chcieli to przeczytać? Oto kilka trików, które podpowiedzą jak napisać dobrą stronę „O nas” oraz co opis firmy powinien zawierać?

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie internetowym? Sprawdź naszą ofertę!

 

 

Opis firmy, który wzbudza zaufanie klienta

Słowem klucz w relacjach z potencjalnymi klientami jest zaufanie. Internauta skorzysta z naszych usług tylko wtedy, jeśli nam zaufa. Jak to zrobić? Idealnym narzędziem do nawiązania pozytywnych relacji z klientem jest właśnie strona „o nas”.  Opis firmy do strony internetowej to jedna z pierwszy rzeczy, jaką powinieneś stworzyć zaraz po jej założeniu.  Zakładka "O Firmie" to jedna z pierwszych podstron, jakie odwiedzi internauta zainteresowany naszymi usługami lub produktami.

Podstrona „O nas” generuje najwięcej ruchu. Jest odwiedzana przez większość internautów wchodzących na firmową stronę. Co to oznacza? Oznacza to, że znajdujący się tam tekst musi być interesujący dla odbiorców. Taki, żeby po jego lekturze konsument stwierdził: „Wow, to jest ta firma, której szukałem. Ufam jej, dlatego skorzystam z oferowanych przez nią usług. Na pewno będzie nam się dobrze współpracować”.

Tylko jak to zrobić? Co napisać o sobie? Jak wywołać u internauty taką reakcję?

 

 

 Jak przebiega proces pozycjonowania? - zobacz poradnik!

 

 

Co powinien zawierać opis firmy?

1. Oryginalność i emocje

W tym momencie przechodzimy do kolejnego już słowa klucz. Jest nim oryginalność. Żyjemy w czasach, w których praktycznie każda firma, mała lub większa, posiada swoją własną stronę internetową. Bez niej biznes nie ma praktycznie prawa bytu. Brak firmowej strony powoduje, że nasza firma nie istnieje. Nie istnieje, czyli konsumenci nie wiedzą o jej istnieniu.

Powszechność stron firmowych powoduje, ze większość tekstów „O nas” wygląda tak samo. Napisane są podobnym, formalnym, sztywnym językiem. Nie przekazują żadnych emocji. 

Większość z nich posiada wyświechtane slogany i sformułowania, na przykład:

  • „Nasza oferta jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta.”,
  • „Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku.”
  • „Celem naszej firmy jest satysfakcja klienta”,
  • „Oferujemy wysoką jakość w niskiej cenie”.

Tego typu teksty "o firmie", stworzone z reguły na podstawie szablonu, wyglądają sztucznie. Nie wnoszą nic, co mogłoby być wartościowe z punktu widzenia konsumenta. Z tak napisanego tekstu klient nie dowie się, jacy jesteśmy naprawdę. Czy można nam zaufać? Czy warto skorzystać z naszych usług?

 

Jak pisać teksty na stronę internetową pod SEO? Sprawdź!

 

 

o nas widoczni poznaj nas

 

2. Autentyczność

Tekst na stronie „O nas” jest wizytówką naszej firmy. Dobrze napisany ociepla wizerunek firmy. Pokazuje klientowi, że ma do czynienia z takimi samymi ludźmi jak on. Mamy podobne zainteresowania. Oglądamy takie same filmy. Słuchamy takiej samej muzyki.

Podstrona „O firmie” to idealne miejsce do pokazania pracowników, zespołu firmy. Niekoniecznie siedzących za biurkiem, ubranych w służbowy uniform, korpoludków.

Opisy „O firmie” powinny być autentyczne. Mają pokazywać nas takimi, jakimi jesteśmy naprawdę, a nie takimi, jakimi chcielibyśmy być. Dzisiaj internauci to świadomi konsumenci, którzy z łatwością wyłapują fałsz wynikający z twierdzeń typu „indywidualne podejście do klienta”.

Oczywiście to jacy jesteśmy nie każdemu się spodoba. Tak samo jak my nie wszystkich lubimy. Wiarygodny przekaz spowoduje jednak, że w końcu natrafimy na idealnych klientów, z którymi chcielibyśmy współpracować. Po jego przeczytaniu konsument dojdzie do wniosku, że nadajemy na tych samych falach.

zespol tekst o nas widoczni

 

 

Chcesz zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej? Skontaktuj się z naszymi specjalistami!

 

 

3. Opowiedzenie historii

Świetnym pomysłem na opis firmy na stronie internetowej jest zastosowanie storytellingu. Chodzi w nim o to, żeby przedstawić odbiorcy jakąś historię. Każdy z nas lubi słuchać opowieści. Dobrze opowiedziana historia to taka, która wywołuje u odbiorcy emocje. Czytelnik powinien poczuć więź emocjonalną z bohaterem opowiadania. Jeśli ją poczuje, to możemy być niemal pewni, że właśnie pozyskaliśmy nowego klienta.

Oczywiście historia ma być autentyczna, prawdziwa. Nie wymyślona. Za pomocą opowieści można w ciekawy sposób przedstawić na przykład historię powstania naszej firmy.

autentycznosc tekst o nas widoczni

 

4. Prosty i konkretny przekaz

Opowiedziana historia powinna być krótka i treściwa. Nie chodzi o napisanie powieści „W pustyni i w puszczy 2”. Opisy o sobie powinny być napisane w sposób prosty. I co najważniejsze, muszą być zrozumiałe dla czytelnika. Dobry tekst content marketingowy to taki, który zawiera krótkie zdania. Strona „O firmie” pisana jest dla konsumentów, a nie dla nas. To odbiorca ma wiedzieć, o co nam chodzi i co chcemy mu przekazać, zaoferować.

 

 

Podsumowanie

Strona „O nas” i opisy o firmie to wizytówka biznesu. Musimy pamiętać, że jej treść wpływa na nasz wizerunek i to, w jaki sposób będziemy postrzegani przez konsumentów.

 

Pytania i odpowiedzi

1. Co to jest strona "o nas"?

Strona "o nas" powinna być jedną z podstron strony firmowej i opisywać działalność firmy, jej pracowników i zakres wykonywanych usług. Dobrze napisana strona "o nas" powinna wzbudzać zaufanie do firmy i zachęcać do nawiązania współpracy. 

2. Kto odwiedza stronę "o nas"?

Podstrona "o nas" jest najczęściej odwiedza przez użytkowników, którzy nie mieli jeszcze styczności z Twoją firmy i chcą ją lepiej poznać. Prawdopodobnie  taki użytkownik potrzebuje  Twojej usługi/produktu, ale nie wie, czy może zaufać Twojej firmie.

3. Jak napisać podstronę "o firmie"?

Unikaj przebrzmiałych sloganów i nie powielaj schematów innych. Postaraj się, aby opis Twojej firmy był oryginalny i jak najlepiej oddawał charakter działalności. Postaw na emocje i bezpośredni język.

4. Co zawrzeć w opisie firmy?

Zamiast pisać wyłącznie o zakresie oferowanych usług i tego, jakie sukcesy odniosła Twoja firma, pokaż także osoby które ją tworzą, kulturę organizacji, projekty dodatkowe. Warto w tej zakładce dodać zdjęcia ze wspólnych wyjazdów, czy szkoleń.

5. Jak zastosowanie storytelling w opisie firmy?

Możesz także opowiedzieć historię/anegdotę na temat swojej firmy. Pamiętaj, aby dana historia była autentyczna i rzeczywista. Storytelling warto użyć opowiadając, jak powstała firma lub opisując konkretne case'y klientów. 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Oceń ten artykuł:
Jak napisać dobrą stronę „O nas” i „O firmie”

Średnia ocen użytkowników4.69 na podstawie 229 głosów

UDOSTĘPNIJ