Jak napisać stronę “O nas”? Najlepsze praktyki dla opisu firmy

blog widoczni seo22
Spis treści

• Czym jest strona "O nas"?

• Co powinna zawierać strona “O nas”?

• Jak napisać stronę “O nas”?

• Podsumowanie

Sekcja "O nas" to miejsce na stronie firmy, które pokazuje, co nas wyróżnia, co napędza do działania i jak pomagamy naszym klientom. Ta podstrona w dużej mierze odpowiada za pierwsze wrażenie, jakie Twoja organizacja zrobi na kliencie — i czy będzie chciał poznać ją bliżej. Jak napisać stronę “O nas’? Dowiedz się z naszego artykułu!

 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Czym jest strona "O nas"?

Strona "O nas" to sekcja na stronie internetowej firmy, organizacji, czy marki, która ma za zadanie przedstawić informacje o niej samej. To miejsce, gdzie potencjalni klienci mogą dowiedzieć się więcej o firmie i lepiej ją zrozumieć. Opis przedstawia historię, wartości, misję, zespół oraz osiągnięcia organizacji.
Strona, zazwyczaj umieszczona w nawigacji stopki na większości stron biznesowych, jest potężnym elementem skutecznej strategii content marketingu na stronie Twojej firmy. Jednak czasem są również pomijane.

 

Dlaczego strona “O nas” jest ważna?

Głównym problem, który pojawia się na przeciętnej stronie "O nas", jest to, że jest całkowicie poświęcona opisywaniu firmy. Choć w pierwszej chwili może to brzmieć dziwnie, ta sekcja nie powinna dotyczyć wyłącznie Twojej marki.

Jej celem jest budowanie zaufania i związku emocjonalnego z użytkownikiem, pokazując, kim jest firma, co oferuje i jakie ma wartości. Chodzi o pokazanie, dlaczego klient ma wybrać właśnie Ciebie. Opis Twojej firmy ma pokazać Cię jako autorytet i przekonać odwiedzającego, że to właśnie Ty jesteś najlepszą osobą do rozwiązania jego problemu.

Warto stworzyć tę sekcję z kilku powodów:

 • Jest chętnie sprawdzana przez nowych odwiedzających — zwykle więcej osób odwiedza stronę "O nas" niż praktycznie inne sekcje na stronie Twojej firmy. Użytkownicy są ciekawi nie tylko Twojej oferty. Ludzie lubią opowieści i chcą dowiedzieć się więcej o samej marce. Strona "O nas" zaspokaja te trzy potrzeby.
 • Pokazuje, dlaczego jesteś wyjątkowy — nikt inny nie prowadzi biznesu z tych samych powodów, co Ty. Strona "O nas" to doskonałe miejsce, aby o nich opowiedzieć. Twoja unikalna historia to to, co wyróżnia Cię spośród konkurencji. Ponadto, jeśli ludzie doświadczyli podobnych trudności i zwycięstw jak Twoja marka, naturalnie będą przyciągani Twoją historią.
 • Umacnia wizerunek marki — dobrze napisana strona "O nas" to doskonałe miejsce, aby jednoznacznie potwierdzić, kim jesteś i w jaki sposób chcesz być postrzegany przez świat.

 

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

Co powinna zawierać strona “O nas”?

Jakie elementy są ważne w efektywnej stronie "O nas"? Sprawdźmy, co warto umieścić na takiej podstronie!

 

Pokaż wartości i misję firmy

Ważnym elementem strony "O nas" są wartości i misja firmy. Możesz opowiedzieć o celach marki i przekonaniach, które kierują jej działaniem. To ważne, aby odbiorcy wiedzieli, jakie wartości są dla firmy najważniejsze i się z nimi zgadzają.

 

Zarysuj historię firmy

Opis Twojej marki powinien zawierać historię firmy. Możesz opowiedzieć, kiedy firma została założona, przez kogo i jakie były jej pierwsze kroki. Nie ma innej historii takiej jak Twoja, dlatego ważne jest, abyś zwrócił na nią uwagę. Nawet jeśli prowadzisz startup z krótką historią, podziel się postępem Twojej firmy. Opowiedz o tym, jak doszliście do miejsca, w którym dzisiaj jesteście.

 

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

Przedstaw zespół

Sekcja "O nas" to doskonałe miejsce, aby przedstawić zespół firmy. Opisz członków zespołu, ich doświadczenie i kompetencje. Pokaż, dlaczego właśnie oni znaleźli się na tym miejscu. To pozwoli klientom lepiej poznać ludzi, którzy stoją za firmą i zbudować zaufanie. Warto też zamieścić zdjęcia osób z zespołu — widok twarzy naturalnie przyciąga nasz wzrok.

 

Zaprezentuj sukcesy i osiągnięcia

Jeśli jako firma macie na swoim koncie sukcesy i osiągnięcia, warto o nich wspomnieć w zakładce "O nas". Wymień nagrody, certyfikaty czy wyniki, których osiągnięcie było dla Was wyjątkowo ważne. To potwierdza wiarygodność firmy i przekonuje klientów o jej kompetencjach.

 

Podaj przykłady swoich działań

Masz w portfolio współprace, z których jesteś szczególnie dumny? Wymień swoich najbardziej udanych klientów i dodaj link do case study. Studium przypadku może wpłynąć na decyzje zakupowe potencjalnych klientów, ponieważ pokazują udane współprace Twojej firmy. Ponadto pomagają potencjalnym klientom wyobrazić sobie ich przyszły sukces, jaki czeka ich dzięki wspólnemu działaniu.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

Udostępnij kontakt

Na końcu strony "O nas" nie zapomnij umieścić informacji kontaktowych. To ważne, aby potencjalni klienci mieli możliwość skontaktowania się z firmą w razie pytań lub zainteresowania ofertą.

 

Jak napisać stronę “O nas”?

Jak widać, opowiadanie o Twojej marce pozwala nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami przez wspólne wartości. To również jedno z najpotężniejszych narzędzi do budowania wizerunku Twojej marki. Jak napisać dobrą stronę “O nas”?

 

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę

Zacznij od zrozumienia swoich klientów

Żeby mogła powstać dobra strona “O nas”, musisz wiedzieć, do kogo chcesz przemówić. Określ swoją grupę docelową i dostosuj do niej przekaz. Czy klientami Twojej marki są zapracowani właściciele firm informatycznych, kobiety zainteresowane ekologicznymi produktami do pielęgnacji twarzy, rodziny podróżujące z małymi dziećmi? W zależności od tego, kto jest po drugiej stronie ekranu, użyjesz innego tonu i strategii, by się im przedstawić.

 

Stwórz ciekawą opowieść

Klienci szukają nie tylko marki, która jest dobra w swojej branży, ale takiej, z którą mogą się utożsamić. Świetnym narzędziem, by przekonać ich do siebie, jest storytelling. Jeśli pokażesz klientom nie tylko, że umiesz rozwiązać ich problemy, ale także, że macie ze sobą wiele wspólnego, stworzysz między Wami więź emocjonalną.

Pisz zwięźle — choć może to być kuszące, nie pisz opowieści, która liczy ponad 2000 słów. Mało prawdopodobne, że klient przeczyta ją w całości. Zamiast tego pisz krótko, na temat i skup się na istocie. Unikaj nadmiernego chwalenia, rozpisywania się i odbiegania od tematu.

 

Powiedz użytkownikom, co robić dalej

Dobra strona “O nas” nie tylko dostarcza podstawowych informacji o Twojej firmie. Ta sekcja może być furtką do innych obszarów działalności Twojej firmy, takich jak sklep internetowy, post na blogu czy profil na mediach społecznościowych.

Jeśli chcesz, aby czytelnicy dowiedzieli się więcej na dany temat, umieść wezwanie do działania (CTA). Dołącz też linki wewnętrzne do ważnych podstron swojej witryny. Do czego możesz zachęcić swoich odbiorców?

 • do śledzenia profilu Twojej firmy w mediach społecznościowych
 • do subskrybowania Twojej listy mailingowej
 • do sprawdzenia Twoich produktów
 • do zgłoszenia aplikacji o pracę w Twojej firmie
 • do odwiedzenia Twojego bloga.

 

Opisz historię i misję firmy

Historia Twojej firmy może być znakomitą inspiracją i magnesem przyciągającym klientów. Umieść w niej następujące informacje:

 • Początki działalności - zaczynając od założenia firmy, warto opisać, co skłoniło założycieli do jej utworzenia. Może to być rozwiązanie konkretnego problemu rynkowego, pasja do branży czy chęć wprowadzenia innowacji. Historia powinna także zawierać informacje o tym, kiedy i gdzie firma została założona, oraz jakie były jej pierwsze kroki na rynku.

 • Kluczowe momenty i osiągnięcia - przedstaw najważniejsze wydarzenia w historii firmy, takie jak znaczące wzrosty, ekspansja na nowe rynki, ważne nagrody i wyróżnienia czy przełomowe projekty. To pokazuje dynamikę rozwoju i podkreśla doświadczenie.

 • Przemiany i adaptacje  - wspomnij o tym, jak firma adaptowała się do zmieniającego się rynku oraz jakie innowacje wprowadziła, by sprostać nowym wyzwaniom. To świadczy o jej elastyczności i zdolności do innowacji.

 • Cel i założenia - podkreśl, do czego Twoja organizacja dąży oraz jakie wartości przyświecają jej działalności. Dobrze jest wyrazić, w jaki sposób firma chce wpływać na życie swoich klientów, branżę czy społeczność.

 • Wizję długoterminową - misja często wiąże się z długoterminową wizją firmy, ukazującą, gdzie organizacja widzi siebie w przyszłości. Opisując wizję, można podkreślić aspiracje firmy i kierunek, w którym zmierza.

 • Zaangażowanie w wartości - ważne jest, aby misja odzwierciedlała głęboko zakorzenione wartości firmy, takie jak zrównoważony rozwój, etyka biznesowa czy zaangażowanie społeczne. Pokazuje to, jak firma wpisuje swoją działalność w szerszy kontekst społeczny i środowiskowy.

 

Zaprezentuj członków zespołu i ich kompetencje

Prezentacja członków zespołu i ich kompetencji na stronie "O nas" jest kluczowym elementem, który buduje zaufanie do marki i pokazuje ludzką stronę firmy. Jak opracował taką sekcję na stronie "O nas"?

 • Zacznij od krótkiego wprowadzenia, które podkreśla znaczenie zespołu dla sukcesu firmy, podkreślając, jak ważna jest współpraca i różnorodność kompetencji.
 • Jeśli firma jest duża, przedstaw członków zespołu według działów lub zespołów projektowych, zaznaczając liderów zespołów i kluczowe osoby.
 • Dla każdego członka zespołu utwórz profil zawierający zdjęcie, nazwisko, stanowisko i krótki opis kompetencji oraz doświadczenia.
 • Przygotuj opis - opisz kluczowe umiejętności, certyfikaty i obszary specjalizacji, które wyróżniają daną osobę w zespole, a także Krótko przedstaw doświadczenie zawodowe, w tym poprzednie role i osiągnięcia, które świadczą o kompetencjach i wiedzy członka zespołu. Możesz dodać kilka słów o pasjach i zainteresowaniach, co pokazuje członków zespołu jako wielowymiarowe postaci i buduje bardziej osobisty związek z odbiorcami.
 • Dołącz linki do profesjonalnych profili w mediach społecznościowych (np. LinkedIn), aby umożliwić zainteresowanym głębsze poznanie kompetencji i doświadczenia członków zespołu.

 

Jak napisać stronę “O nas”? Najlepsze praktyki dla opisu firmy. Podsumowanie

Strona „O nas” jest kluczowym elementem każdej witryny internetowej, odzwierciedlającą tożsamość firmy, jej misję, wartości i historię. Efektywne wykorzystanie tej strony może zwiększyć zaufanie odbiorców, budować relacje z klientami i wyróżnić firmę na tle konkurencji. Pamiętając o najlepszych praktykach, takich jak skupienie się na odbiorcy, opowiadanie historii firmy, wykorzystanie autentycznych zdjęć i wideo, jasne przedstawienie misji i wartości oraz włączenie świadectw i osiągnięć, każda organizacja może stworzyć przyciągającą uwagę i inspirującą stronę „O nas”. Ważne jest, aby pamiętać, że ta strona to nie tylko opis działalności, ale przestrzeń, w której marka może nawiązać głębszą więź z odwiedzającymi, dlatego też należy poświęcić jej należytą uwagę i ciągle aktualizować, aby odzwierciedlała aktualny stan i aspiracje firmy.

 

FAQ - pytania i odpowiedzi

Jak często należy aktualizować stronę „O nas”?

Down arrow

Zaleca się aktualizację strony „O nas” przynajmniej raz w roku lub częściej, jeśli zachodzą znaczące zmiany w firmie, takie jak wprowadzenie nowych produktów lub usług, zmiana misji firmy, rebranding lub dodanie nowych kluczowych pracowników. Regularne aktualizacje pomagają utrzymać stronę świeżą i relacyjną dla odwiedzających, odzwierciedlając aktualny stan i kierunek rozwoju organizacji.

Czy na stronie „O nas” powinno się umieścić informacje o cenach usług lub produktów?

Down arrow

Strona „O nas” zazwyczaj koncentruje się na przedstawieniu misji, wartości i historii firmy, a nie na szczegółach dotyczących cen. Informacje o cenach najlepiej jest umieszczać na dedykowanych stronach produktów lub usług. Strona „O nas” może jednak zawierać ogólne informacje o oferowanych rozwiązaniach lub wyróżnikach, które mogą zainteresować potencjalnych klientów i zachęcić ich do dalszego eksplorowania oferty firmy.

Jak sprawić, by strona „O nas” wyróżniała się na tle konkurencji?

Down arrow

Aby strona „O nas” wyróżniała się, ważne jest skupienie się na unikalnej historii firmy, jej misji i wartościach, które oddzielają ją od konkurentów. Wykorzystanie autentycznych zdjęć zespołu, wideo opowiadających historię marki, a także włączenie świadectw klientów i osiągnięć może przyciągnąć uwagę i zbudować emocjonalne połączenie z odwiedzającymi. Ponadto, przedstawienie sposobu, w jaki firma wpływa na społeczność lub branżę, może dodatkowo podkreślić jej unikalność i zaangażowanie w wykraczanie poza standardową ofertę.

 

Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Zofia Podbielska
Zofia Podbielska

Doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pisząc teksty podczas praktyk w działach marketingu, a także tworząc materiały graficzne na media społecznościowe. Regularnie pogłębia znajomość content marketingu i SEO podczas szkoleń wewnętrznych oraz we własnym zakresie.

Studiowała na kierunku Grafika warsztatowa oraz Filologia polska, łącząc dwie ścieżki twórczego myślenia. Ukończyła kursy dotyczące copywritingu i pozycjonowania, a zdobytą wiedzę wykorzystuje w pracy na stanowisku Junior Content Specialist. Na co dzień doszkala się, czytając blogi o marketingu internetowym i pozycjonowaniu.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak napisać stronę “O nas”? Najlepsze praktyki dla opisu firmy

Średnia ocen użytkowników4.73 na podstawie 227 głosów

UDOSTĘPNIJ