12 pomysłów na tanią i skuteczną reklamę w internecie!

12 sposobow na tania i skuteczna reklame
Spis treści

• Pisanie bloga

• Wykorzystanie contentu w formie wideo

• Pozycjonowanie strony internetowej

• Wykorzystanie newslettera

• Publikowanie postów gościnnych

• Współpraca reklamowa z micro-influencerami

• Wykorzystanie link baitingu

• Recykling treści

• Założenie profilu firmy w Google

• Lead magnet

• Optymalizacja meta danych strony internetowej

• Reklama firmy w mediach społecznościowych

• Podsumowanie

Promowanie swojej firmy w internecie to teraz niemal obowiązkowy punkt w strategii marketingowej. Wiemy, że są osoby, które wciąż się przed tym wzbraniają, zakładając, że takie działania są bardzo kosztowne. Wbrew pozorom, wcale nie musi tak być. Jest szereg sposobów na tanią i skuteczną reklamę w internecie - przedstawimy Wam aż dwanaście propozycji.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


1. Pisanie bloga jako reklama firmy

Wiele osób wciąż nie docenia potencjału, jaki może im dać tworzenie treści blogowych. To świetny sposób na wypozycjonowanie strony internetowej, zwiększenie konwersji, a także zbudowanie wizerunku eksperta w sieci. Prawdopodobnie świetnie znasz się na swojej branży, więc jeśli potrafisz również ciekawie pisać, możesz tworzyć bloga praktycznie bez żadnej inwestycji finansowej. Pamiętaj, żeby opierać swoje treści o wyszukiwane słowa kluczowe, aby przygotowane przez Ciebie teksty realnie docierały do interesującej Cię grupy docelowej. Frazy dla swoich treści możesz znaleźć w takich narzędziach jak Google Keyword Planner, Keywords Explorer by Ahrefs, Senuto, Surfer, Semstorm lub Ubersuggest.

Wyszukiwanie słów kluczowych w panelu narzędzia Senuto

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie pisać firmowego bloga? W naszych wpisach znajdziesz wiele wskazówek:

[section id="35149"]


2. Wykorzystanie contentu w formie wideo

Aktualnie tworzenie filmów nie jest tak drogie, jak było kiedyś. Dziś możesz nagrać świetny film nawet swoim smartfonem - nie musisz inwestować w drogie aparaty. Wideo możesz wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań jest tworzenie nagrań produktowych, ale możesz również tworzyć np. poradniki, wywiady, recenzje. Tworząc wideo na potrzeby reklamy, warto wykorzystywać wyszukiwane słowa kluczowe. Wówczas masz szansę, że Twoje nagranie pojawi się w wynikach wyszukiwania Google w zakładce wideo. Przy szukaniu fraz może Ci pomóc narzędzie Keyword Explorer w Ahrefs, które ma specjalną funkcję poświęconą treściom wideo.

Wyszukiwanie fraz dla platformy Youtube z użyciem Ahrehs

Sprawdź nasze wcześniejsze wpisy blogowe i dowiedz się, jak skutecznie wykorzystać wideo w swojej strategii marketingowej:


3. Pozycjonowanie strony internetowej

Pozycjonowanie, znane również jako SEO, to strategia, która wiąże się z szeregiem działań mających na celu osiągnięcie przez stronę wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe. Dużą zaletą SEO jest to, że sam proces działania jest darmowy, a ostateczny koszt realizacji kampanii zależy od tego, jak zaawansowane działania będziesz prowadzić. Główne wydatki są związane z wykupieniem dostępu do specjalistycznych narzędzi i współpracą ze specjalistami od SEO. Pozycjonowanie stron internetowych jest nie tylko przystępne cenowo, ale również wysoce skutecznie. Jeśli uda Ci się wypozycjonować stronę na efektywne słowa kluczowe na pozycje w TOP 10, możesz spodziewać się znaczącego wzrostu konwersji w swoim sklepie internetowym. Ważne jest jednak dobre opracowanie strategii pozycjonowania i cierpliwe oczekiwanie na efekty. Mogą się one pojawić po dwóch, trzech miesiącach, ale przy wysoce konkurencyjnych branżach efekty mogą pojawić się nawet po roku lub dwóch.

Szacunkowy czas oczekiwania na efekty pozycjonowania strony internetowej

Jeśli chcesz, żeby Twoja strona znajdowała się w TOP 10 wyników wyszukiwania Google, przeczytaj nasze artykuły i dowiedz się, jak stworzyć skuteczną strategię SEO:


4. Wykorzystanie newslettera do reklamy swojej firmy

Stwórz swoją bazę mailingową i kontaktuj się ze swoimi odbiorcami regularnie. Wysyłanie do nich newslettera z ważnymi informacjami, nowościami i zniżkami pomoże Ci zadbać nie tylko o dobrą relację z odbiorcami, ale także o zwiększenie konwersji. Newsletter to tania i skuteczna reklama dla Twojej firmy, ponieważ kontaktujesz się osobami, które już wstępnie wyraziły zainteresowanie Twoją marką i ofertą. Pamiętaj jednak, że łatwo jest stracić osoby, które znajdują się w Twojej liście mailingowej. Musisz zadbać o to, by Twój newsletter nie był wysyłany zbyt często i by zawierał naprawdę przydatne treści i informacje. Przyłóż również wagę do spersonalizowanego przekazu wysyłanych maili, wówczas masz większą szansę na zainteresowanie odbiorców ofertą.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


5. Publikowanie postów gościnnych jako skuteczna reklama firmy

Współpraca z innymi przedsiębiorcami to dla Ciebie duża szansa - nie możesz ich postrzegać wyłącznie, jako swoją konkurencję! Publikowanie postów gościnnych na innych stronach pozwala Ci na:

 • zwiększenie ruchu na swojej stronie internetowej,
 • zwiększenie świadomości marki w sieci,
 • zwiększenie liczby silnych linków prowadzących do Twojej witryny,
 • zdobycie nowych znajomości w branży.

Jeśli nawiążesz kontakt z odpowiednimi osobami i dobrze przedstawisz swoją ofertę, możesz zrealizować post gościnny za darmo. Pamiętaj, że to także korzyść dla drugiej strony - dostanie za darmo wysokiej jakości treść dla swoich czytelników.

Więcej na ten temat dowiesz się z naszego wpisu:


6. Współpraca reklamowa z micro-influencerami

Współpraca z popularnymi influencerami jest kosztowna, ale na szczęście jest wiele osób, z którymi możesz podjąć współpracę! Poświęć czas na znalezienie influencerów powiązanych z Twoją branżą, którzy mają mniejsze zasięgi, ale oddaną grupę odbiorców. Współpraca z nimi będzie zdecydowanie tańsza, a jednocześnie pozwoli Ci dotrzeć do nowej grupy odbiorców i zwiększyć zaufanie do marki. Warto wiedzieć, że aż 80% konsumentów kupiło coś dzięki rekomendacji influencera, według raportu Rakuten z 2019 roku (źródło: https://go.rakutenmarketing.com/hubfs/docs/2019%20Influencer%20Marketing%20Report%20-%20Rakuten%20Marketing.pdf).

Pomysły na to, jak realizować współpracę z micro-influencerami, znajdziesz w naszym wpisie:


7. Wykorzystanie link baitingu

Pozyskiwanie silnych linków zewnętrznych będzie bardzo dobrze wpływać na pozycję Twojej strony w sieci, ale niestety samo ich zdobycie nie należy do najprostszych. W tym celu możesz wykorzystać link baiting, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza przynętę na linki. Takie podejście polega na tworzeniu treści, która jest zaprojektowana pod samoczynne przyciąganie linków zwrotnych. Twoim celem jest stworzenie tak interesującej, wartościowej lub kontrowersyjnej treści, że inni będą ją z własnej woli udostępniać. Świetnie sprawdza się tutaj ego baiting, czyli pisanie o innych osobach lub markach w taki sposób, by chętnie podzielili się z innymi stworzoną przez Ciebie treścią. W link baitingu największą inwestycją jest czas, który musisz poświęcić na opracowanie skutecznej strategii. Warto jednak wypróbować tę metodę, bo może się okazać świetnym narzędziem taniej i skutecznej reklamy.

Chcesz poznać więcej sposobów na zdobywanie linków zwrotnych? Sprawdź inne wskazówki:


8. Recykling treści jako niskobudżetowa reklama firmy

Nie musisz stale tworzyć nowych treści na swojej stronie internetowej. Wiemy, że jest to pracochłonne i potrafi generować wysokie koszta. Zamiast tego spróbuj wykorzystać te treści, które już masz i przedstawić je w nowej formie. Możesz na przykład wpis blogowy przebudować i przedstawić w formie wideo, podcastu, ebooka, infografiki, postu na Facebooku itp.

Spodobało Ci się to rozwiązanie? Przeczytaj nasz artykuł, który jest w pełni poświęcony tematowi recyklingu treści:

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


9. Założenie profilu firmy w Google - lokalna reklama

W swojej strategii marketingowej warto również uwzględnić pozycjonowanie lokalne, które obejmuje między innymi stworzenie profilu firmy w Google. To darmowe narzędzie, które pozwoli wyświetlać podstawowe informacje o Twojej firmie w mapach Google oraz, przy odpowiednim pozycjonowaniu, w tzw. local pack. To szczególnie przydatne rozwiązanie dla osób, które poza sprzedażą online, prowadzą także lokalną sprzedaż. Dzięki profilowi w Google Moja Firma bez problemu znajdą Cię użytkownicy, którzy znajdują się w pobliżu Twojej stacjonarnej siedziby. Wizytówkę w Google polecamy wszystkim, ale szczególnie docenią ją właściciele np. punktów gastronomicznych, stacjonarnych sklepów czy hoteli.

Wyniki lokalne z Google przedstawiane na podstawie lokalizacji użytkownika

Wskazówki dotyczące tego, jak stworzyć skuteczny profil w Google Moja Firma, znajdziesz w poniższych artykułach:


10. Lead magnet jako tania i skuteczna reklama

Lead magnet jest formą marketingu internetowego, które pozwoli Ci zwiększyć zaangażowanie użytkownika na stronie i zrealizować konkretne działanie (np. zapis do newslettera). Lead magnet powinien przybrać formę jakiejś korzyści dla odbiorcy, która przekona go do zrealizowania konwersji. Możesz mu zaoferować na przykład:

 • darmowego e-book'a,
 • darmową konsultację,
 • free trial usługi,
 • dostęp do ekskluzywnego webinaru,
 • darmowe szkolenie w cenie usługi,
 • rabat na zakupy,
 • darmową dostawę.

Pamiętaj przy tym, że dobry lead magnet powinien nie tylko zwiększyć zaangażowanie Twoich odbiorców, ale również pozwolić im lepiej poznać Twoją markę. W ten sposób zadbasz o więź na linii klient - marka.

Przykład lead magnet w postaci maili z poradami dotyczącymi content marektingu, źródło: copyblogger.com

Dowiedz się więcej o skutecznym tworzeniu lead magnet dla swojej firmy:

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


11. Optymalizacja meta danych strony internetowej

Jeśli interesuje Cię tania reklama firmy w internecie, koniecznie zadbaj o optymalizację metadanych, takich jak title oraz meta description. Są to elementy kodu HTML, które są widoczne dla użytkowników z poziomu wyników wyszukiwania, przez co wpływają na liczbę wejść na stronę oraz współczynnik CTR. Dodatkowo informują również algorytmy Google, czego dotyczy dana strona. Zadbaj o to, by metadane jasno określały tematykę strony, a także były chwytliwe i zachęcały do kliknięcia w link.

Meta opis i meta title wpisu blogowego

Przeczytaj nasze artykuły i dowiedz się więcej o optymalizacji metadanych:


12. Reklama firmy w mediach społecznościowych

Nie możemy zapomnieć o mediach społecznościowych, które są aktualnie jedną z popularniejszych form promowania marki w internecie. Wbrew pozorom nie potrzebujesz dużego budżetu, aby Twoja firma była rozpoznawalna w mediach społecznościowych. Jeśli opracujesz chwytliwą strategię, możesz bazować na postach organicznych i osiągać świetne efekty. Pamiętaj, że często to kreatywność wpływa na to, czy reklama jest skuteczna. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem działania w social media, wykonać research konkurencji, wybrać odpowiednie kanały społecznościowe i szczegółowo określić swoją grupę docelową. Dzięki temu treści, które będziesz publikować na swoich profilach, będą miały większą szansę na zaangażowanie odbiorców.

Jeśli interesują Cię tematy promowania marki w mediach społecznościowych, sprawdź nasze artykuły:


12 pomysłów na tanią i skuteczną reklamę w internecie! Podsumowanie

Promowanie firmy w internecie nie musi się wiązać z dużą inwestycją finansową. Czasami wystarczy kreatywność i dobre opracowanie swojej strategii. Przedstawiliśmy Ci wiele niskobudżetowych pomysłów, które już teraz możesz wdrożyć do swojej strategii marketingowej i cieszyć się zwiększeniem rozpoznawalności Twojej marki.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
12 pomysłów na tanią i skuteczną reklamę w internecie!

Średnia ocen użytkowników4.80 na podstawie 83 głosów

UDOSTĘPNIJ