Jak promować usługi w internecie?

promocja uslug w internecie jak robic to dobrze
Spis treści

• Jakie są rodzaje reklam w internecie?

• 8 sprawdzonych strategii promowania usług w internecie

• Jak stworzyć skuteczną strategię promocji usług w internecie?

• Podsumowanie

W dobie rozwijającej się technologii i coraz większego znaczenia Internetu w naszym codziennym życiu promocja usług w sieci stała się kluczowym elementem strategii marketingowej wielu firm. W dzisiejszych czasach, aby odnieść sukces i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, trzeba umieć skutecznie promować swoje usługi w Internecie. W tym artykule omówimy najważniejsze aspekty tego procesu i pokażemy, jak robić to dobrze, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jakie są rodzaje reklam w internecie?

Reklamę usług w internecie można zrealizować na wiele sposobów, najważniejsze jest jednak, aby wśród wielu możliwości wybrać te, które są najlepiej dopasowane do konkretnego rodzaju biznesu i celów marketingowych. Każda marka jest w jakiś sposób inna, dlatego nie istnieje jedna, skuteczna strategia promocji usług w internecie.

Wśród działań promocyjnych online możesz wybrać na przykład:

Która reklam w internecie będzie najlepsza do promowania usług? Brakuje jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Aby działać skutecznie, należy oprzeć swoją strategię o testy, obserwację i analizę osiąganych wyników. Dopiero w ten sposób można stwierdzić, która reklama usług jest najskuteczniejsza w procesie promowania Twojego biznesu, dotarcia do grupy docelowej i przekonania jej do konwersji. Skuteczna reklama usług w internecie to najczęściej ta, która została przygotowana idealnie pod konkretną firmę. Istnieją jednak działania promocyjne w internecie, które są powszechnie uznawane za skuteczne w przypadku promowania usług i wiele osób się na nie decyduje - osiem takich działań omówimy w dalszej części artykułu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rodzajach reklamy w internecie i dobrać odpowiednią do swojego biznesu, sprawdź nasz artykuł:

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 


8 sprawdzonych strategii promowania usług w internecie

Zastanawiasz się nad wyborem skutecznej reklamy usług? Sprawdź osiem naszych propozycji!


1. Pozycjonowanie strony internetowej

SEO to jedno z podstawowych działań, które trzeba zrobić, by wypromować swoje usługi w internecie. Dzięki pozycjonowaniu strony internetowej można uzyskać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania dla słów kluczowych związanych z oferowanymi usługami, co pozwala na dotarcie do odpowiedniej grupy odbiorców. Takie działanie pomoże Ci w uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ponieważ zyskasz jakościowy ruch organiczny, zwiększysz zaufanie do marki i zoptymalizujesz współczynnik konwersji.

Dowiedz się, jak promować swoje usługi, wykorzystując strategię SEO:


2. Dokładne określenie niszy dla swoich usług

Według wyników przeprowadzonych badań (https://hingemarketing.com/library/article/spiraling_up_create_a_high_growth_high_value_professional_services_firm) firmy, które najlepiej się rozwijają to te, które działają w precyzyjnie określonej niszy. Prawdopodobnie wszyscy się zgodzą ze stwierdzeniem, że nie można być ekspertem we wszystkim. Im bardziej ukierunkujesz profil swoich usług, tym łatwiej będzie Ci stać się cenionym specjalistą i zdobyć zaufanie innych.

Co więcej, dokładne określenie niszy dla swoich usług pomoże Ci lepiej kierować reklamy do odbiorców. Możesz tworzyć bardziej spersonalizowane treści, wybierać słowa kluczowe o wysokim prawdopodobieństwie konwersji, docierać do osób zainteresowanych konkretnym tematem. Specjalizacja umożliwia efektywne działania marketingowe, ponieważ prowadzi do precyzyjnego określenia profilu działalności oraz do wyróżnienia się na tle konkurentów. W dodatku często stanowi również klucz do przewagi konkurencyjnej w branży. Kiedy lepiej niż ktokolwiek inny rozumiesz konkretną niszę na rynku, jesteś w stanie najlepiej rozpoznać, co jest dla niej istotne, więc będziesz skutecznie przyciągać odbiorców do marki poprzez poruszanie ważnych dla nich tematów.


3. Zatrudnianie znanych ekspertów

Wciąż niewiele osób docenia znaczenie marki osobistej. Konsumenci chętniej ufają markom, za którymi stoją konkretne twarze, bo mogą się z nimi utożsamić, łatwiej im się do nich odnieść. Jeśli do promocji swoich usług będziesz wykorzystywać czołowych ekspertów z branży, sprawisz, że Twoja marka będzie cieszyła się większym zaufaniem i znacząco podniesiesz poziom konwersji.

Według badań przeprowadzonych przez Hinge Marketing (https://hingemarketing.com/library/article/the-visible-expert-study-research-summary) ​​firmy zatrudniające znanych ekspertów generują więcej potencjalnych klientów i łatwiej domykają sprzedaż. Niestety, pozyskanie takiego eksperta jest zwykle kosztowne i niewiele firm na to stać. Jeśli jednak chcesz wykorzystać tę strategię do promowania usług w internecie, możesz opracować własny system budowania silnej marki osobistej.

Dowiedz się, jak zbudować silną markę:


4. Tworzenie wartościowych treści na blogu

Pisanie bloga to niezwykle skuteczna forma promocji usług. Oprócz prezentowania wiedzy specjalistycznej i pokazywania się jako eksperta w danej dziedzinie blogowanie pozwala także na zwiększenie widoczności firmy w Internecie i pozyskiwanie nowych klientów.

Badania pokazują, że ponad połowa konsumentów preferuje czytać artykuły lub publikacje, aby zdobyć dodatkowe informacje (https://hingemarketing.com/library/article/inside-the-buyers-brain-third-edition-executive-summary) na temat, który jest dla nich ważny pod kątem zawodowym. Dlatego też publikując treści na swoim blogu masz szansę na dotarcie do swojej docelowej grupy i zdobycie jej zaufania poprzez edukowanie i prezentowanie swoich kwalifikacji. Poza tym, wyszukiwarki, takie jak Google lubią świeże treści i dają pierwszeństwo stronom, które regularnie publikują. Tworzenie angażujących artykułów na swojej stronie to skuteczna taktyka marketingowa, która pozwala na uzyskanie m.in. wyższych wyników w rankingu Google.

Dowiedz się, jak wykorzystywać content marketing w promowaniu swoich usług:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


5. Zoptymalizowanie strony pod generowanie leadów

Witryna jest sercem Twojego działania marketingowego online, to tam odwiedzający powinni znaleźć atrakcyjne informacje, które przekształcą ich w potencjalnych klientów. Badania pokazują, że aż 80% kupujących sprawdza usługodawcę poprzez jego stronę internetową (https://hingemarketing.com/library/article/inside-the-buyers-brain-third-edition-executive-summary). Jeśli przygotujesz swoją witrynę pod generowanie leadów, osiągniesz większe prawdopodobieństwo, że Twoi odbiorcy staną się Twoimi klientami lub pozostaną w kontakcie z Twoją marką, np. poprzez zasubskrybowanie newslettera.

Naucz się skutecznie pozyskiwać leady w marketingu internetowym:


6. Udział w branżowych targach

Uczestniczenie w branżowych wydarzeniach to świetny sposób nie tylko na dotarcie do potencjalnych klientów, ale również na budowanie wizerunku eksperta. Targi tematyczne mają tę zaletę, że gromadzą osoby zainteresowane konkretnym tematem, branżą, a to oznacza, że dotrzesz do osób ukierunkowanych na Twoją ofertę. Na targach możesz dzielić się wiedzą, a także nawiązywać wartościowe kontakty i przedstawiać swoją ofertę. Kluczem do sukcesu jest jedna bycie proaktywnym na takich wydarzeniach i maksymalne wykorzystywanie nadarzających się okazji.


7. Aktywność na portalu Linkedin

LinkedIn to sieć społecznościowa dedykowana profesjonalistom, którzy chcą wzbogacić swoją sieć kontaktów zawodowych, dyskutować i dzielić się wiedzą. To nie tylko sposób na nawiązanie bezpośredniego kontaktu, ale także centrum społeczności skupiających się na usługach profesjonalnych. Aktywne działanie na portalu Linkedin pomaga również promować usługi na kilka sposobów. Umożliwia na przykład udział w tematycznych dyskusjach, co pomaga zwiększyć ekspozycję na branżowe wydarzenia. Pozwala także na tworzenie i udostępnianie wartościowych treści, takich jak artykuły i filmy, co pozytywnie wpływa na zwiększenie rozpoznawalności marki, a także ruch na stronie. Aktywność na portalu Linkedin prowadzi również do większej ekspozycji, co pomaga w budowaniu marki i zdobywaniu zaufania potencjalnych klientów.


8. Wykorzystanie wideo marketingu

Współcześnie wideo jest bardziej angażującym medium niż tekst i obrazy, przez co pomaga w pobudzaniu emocji i zwiększaniu zainteresowania klientów. Warto zainwestować w tę formę promocji usług - daje ona szerokie możliwości pod kątem dotarcia do odbiorców.

Jak wykorzystać wideo w reklamie usług w internecie? Oto kilka propozycji:

 1. Tworzenie filmów promocyjnych: nagrywanie krótkich filmów, które przedstawiają usługi i ich korzyści dla klientów.
 2. Live streamy: transmitowanie na żywo Q&A lub prezentacji usług, aby udzielić odpowiedzi na pytania i zwiększyć zaufanie do marki.
 3. Reklamy wideo na platformach społecznościowych: wykorzystywanie platform takich jak Facebook, Instagram i YouTube do promowania usług.
 4. Storytelling w wideo: tworzenie krótkich filmów, które opowiadają historię marki i jej usług, aby pomóc w budowaniu relacji z klientami.
 5. Tutoriale i instruktaże: nagrywanie filmów, w których pokazuje się, jak korzystać z usług, aby pomóc klientom w ich używaniu.
 6. Filmy z rekomendacjami: nagrywanie filmów, w których klienci opowiadają o swoich doświadczeniach z usługami, aby zwiększyć zaufanie do marki.

Przeczytaj nasze artykuły i naucz się skutecznie wykorzystywać wideo w promowaniu usług:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Jak stworzyć skuteczną strategię promocji usług w internecie?

Powyższe działania to tylko przykłady skutecznych sposobów na promowanie swojej marki w internecie. Marketing internetowy daje nieograniczone możliwości, a kluczem do celu jest ich testowanie i dobranie takiego sposobu, na który najlepiej reagują Twoi odbiorcy. Poświęć czas na zgłębianie wiedzy marketingowej, sprawdzanie różnych rozwiązań i analizowanie osiąganych wyników.

Pamiętaj, że jednym z pierwszych kroków na Twojej drodze do określenia skutecznej strategii jest wyznaczenie celu biznesowego. To właśnie pod względem niego powinna być później wybierana reklama usług w internecie. Twój cel biznesowy powinien być:

 • mierzalny
 • konkretny,
 • określony w czasie,
 • realny (możliwy do osiągnięcia),
 • trafny (dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości).

Aby przygotować się do skutecznego promowania usług, sprawdź, jak ułożyć swój plan działania:


Promocja usług w internecie - jak robić to dobrze? Podsumowanie

Promocja usług w internecie jest kluczowa dla sukcesu każdej marki, bo pomaga w pozyskiwaniu nowych klientów i zwiększaniu przychodów. Wideo marketing, silna marka osobista, content marketing to tylko kilka z wielu działań, które można wykorzystać, aby skutecznie wypromować usługi w sieci. Ważne jest jednak, aby pamiętać o tym, że promocja w internecie wymaga ciągłego analizowania rynku, weryfikowania skuteczności działań i optymalizowania strategii, aby dostosować się do zmieniających się potrzeb i wymagań klientów.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak promować usługi w internecie?

Średnia ocen użytkowników4.88 na podstawie 117 głosów

UDOSTĘPNIJ