10 praktyk Instagram Ads na 2023

10 praktyk Instagram Ads na 2023
Spis treści

• Przygotuj się do kampanii reklamowej na Instagramie

• Dopasuj reklamy na Instagramie do grupy docelowej

• Ustaw targetowanie reklam w kampaniach Instagram Ads

• Stwórz przekonujący tekst reklamowy w kampaniach Instagram Ads

• Wykorzystaj hashtagi w reklamie na Instagramie w 2023 roku

• Zadbaj o atrakcyjną prezentację reklamy na Instagramie

• Wybierz rodzaj reklamy na Instagramie i dopasuj go do potrzeb swojej marki

• Twórz reklamy mobilne w kampaniach Instagram Ads

• Przeprowadzaj testy A/B kampaniach Instagram Ads

• Sprawdzaj skuteczność swoich kampanii reklamowych

• Podsumowanie

Chcesz zwiększyć świadomość swojej marki, zaangażowanie w mediach społecznościowych lub sprzedaż? Jeśli tak, to reklamy na Instagramie są dla Ciebie. Instagram to jedna z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych na świecie i świetne miejsce, aby dotrzeć do potencjalnych klientów oraz osiągnąć swoje cele biznesowe. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 10 sprawdzonych praktyk w Instagram Ads, które powinieneś wykorzystać w 2023 roku!

Z artykułu dowiesz się:

 • na co zwrócić uwagę przygotują strategię reklamową na Instagramie,
 • jak dopasować swoje kampanie Instagram Ads 2023 do grupy docelowej i dlaczego to jest ważne,
 • jak stworzyć przekonujący tekst reklamowy w kampaniach Instagram Ads 2023,
 • dlaczego warto dostosować reklamy na Instagramie do urządzeń mobilnych,
 • jak analizować efekty kampanii Instagram Ads 2023.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


1. Przygotuj się do kampanii reklamowej na Instagramie

Chcąc zmaksymalizować zyski z kampanii reklamowych na Instagramie w 2023 roku, przygotuj skuteczną strategię gromadzenia danych o użytkownikach oraz planowania swoich działań reklamowych. Dzięki temu będziesz mógł lepiej zarządzać reklamami i zwiększysz szansę na ich powodzenie. Jak tego dokonać?

 • korzystaj z jednego konta - dzięki temu ułatwisz zarządzanie treściami; Twoi odbiorcy będą mogli zobaczyć wszystkie Twoje wpisy na jednym koncie, co wpłynie na spójność marki i zwiększy jej świadomość; łatwiej zbierzesz dane o odbiorcach mediów społecznościowych, co pomoże Ci lepiej zrozumieć ich potrzeby i zainteresowania,
 • analizuj dane w Instagram Insights - ocenisz wydajność swojego konta na Instagramie oraz zbadasz kluczowe dane o swoich użytkownikach, m.in. ich zaangażowanie i dane demograficzne, np. wiek, płeć; zgromadzone informacje posłużą Ci do optymalizacji treści i strategii kierowania reklam,
 • używaj narzędzi do automatyzacji pracy, np. Hootsuite - dzięki niemu możesz m.in. tworzyć, planować, edytować posty na Instagramie oraz korzystać z pomocy sztucznej inteligencji do generowania hashtagów, analizować komentarze pod wpisami; możesz też skorzystać z Ikonsquare - to bezpłatne narzędzie analityczne, za pomocą którego zrobisz audyt swojego konta na Instagramie, ocenisz ogólną wydajność profilu oraz uzyskasz wskazówki optymalizacyjne.

Tendencje i oczekiwania użytkowników Instagrama zmieniają się dynamicznie, dlatego warto śledzić również działania konkurencji. Możesz ocenić jakość swoich kampanii oraz zainspirować się do wprowadzenia aktualnych propozycji reklamy, które zainteresują odbiorców. Im bardziej przemyślana będzie Twoja strategia działania, tym lepsze wyniki może przynieść Twoja kampania Instagram Ads.

Zobacz też:

Coś na dobry początek

Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Możemy dla Ciebie pozyskać aż 1200 zł budżetu do wykorzystania w kampaniach Google Ads.

To specjalna oferta dla klientów agencji o statusie Partnera Google, niedostępna w żaden inny sposób. Czy to nie jest dobry początek kampanii? Zapytaj naszych doradców o możliwość uzyskania budżetu dla swojej firmy.

 

Wyślij zapytanie
widoczni 135


2. Dopasuj reklamy na Instagramie do grupy docelowej

Jeśli chcesz, aby Twoje kampanie Instagram Ads odniosły sukces w 2023 roku, dopasuj przekaz reklamowy do swojej grupy docelowej. Powinien on współgrać z ich oczekiwaniami oraz preferencjami, a także odpowiadać aktualnym trendom. To zwiększy szanse na:

 • ich interakcję,
 • wzrost zaangażowania,
 • generowanie leadów,
 • wyższy współczynnik konwersji.
 • większe zyski z reklamy.

W procesie analizy Twoich użytkowników pomoże Ci narzędzie Instagram Insights, dzięki któremu poznasz dane m.in. o liczbie użytkowników, którzy:

 • obserwują Twoje konto na Instagramie - możesz też sprawdzić przedział czasowy największej aktywności,
 • co najmniej raz widzieli Twoje treści, np. posty, filmy, nagrania, reklamy; grupa odbiorów może być podzielona według wskaźników demograficznych, np. płci, wieku, lokalizacji; możesz sprawdzić, do jakiej liczby użytkowników dotarłeś m.in. za pomocą płatnej reklamy,
 • weszli w interakcję z Twoimi treściami, np. zostawili komentarz, udostępnili post; możesz sprawdzić m.in. liczbę wyświetleń, kliknięć w posty,
 • przejawiają największe zaangażowanie - dane możesz ocenić według kryterium demograficznego, np. lokalizacji, wieku.

Stwórz swoją personę do kampanii reklamowych w social mediach. Weź pod uwagę kluczowe czynniki demograficzne (m.in. wiek, lokalizację, płeć) oraz swoje cele biznesowe. Uwzględnij język, jakim posługuje się Twój modelowy klient, oraz wzorce zachowań użytkowników, aby skutecznej dotrzeć do niego z przekazem reklamowym.
Pamiętaj, social media marketing opiera się na bezpośrednim i kreatywnym przekazie, dzięki któremu zaangażujesz odbiorców i zachęcisz ich do interakcji. Dlatego postaw na świeży oraz atrakcyjny przekaz, który jednocześnie będzie bezpośredni i zrozumiały dla Twoich użytkowników.
Szukając inspiracji do kampanii reklamowych, możesz np. przeanalizować fora, by sprawdzić, jakie są aktualne potrzeby Twoich klientów oraz jakim językiem się posługują (może np. jakaś fraza jeszcze szczególnie popularna i powiązana z Twoją branżą). Możesz skorzystać też z narzędzia Google Trends, aby dokonać analizy trendów, sprawdzić popularność wyszukiwanych słów kluczowych w konkretnym czasie oraz lokalizacji, a także zweryfikować najlepszy czas na wyświetlanie reklam.
Jeśli dokładnie poznasz swoich odbiorców, lepiej dostosujesz przekaz reklamowy do ich oczekiwań. To może zwiększyć szanse na powodzenie kampanii Instagram Ads, a tym samym przyczynić się do wzrostu zysków z inwestycji.

Raport popularności frazy kluczowej w narzędziu Google Trends

Analiza najlepszego czasu wyświetlania reklamy w narzędziu Google Trends dla frazy “grill”


3. Ustaw targetowanie reklam w kampaniach Instagram Ads

W ramach kampanii Instagram Ads możesz targetować odbiorców, czyli kierować przekaz do precyzyjnie określonej grupy docelowej na podstawie kluczowych kryteriów i skierować promocję do konkretnych użytkowników, najbardziej zainteresowanych Twoją ofertą. Statystyki pokazują, że 83% użytkowników Instagrama znajduje tam nowe produkty, 81% korzysta z platformy podczas aktywnego wyszukiwania produktów, a 80 uważa, że ​​Instagram jest przydatny przy podejmowaniu decyzji (źródło: https://www.wpromote.com/blog/social/retargeting-instagram-four-simple-steps).
Precyzyjne targetowanie może Ci pomóc osiągnąć większą skuteczność kampanii reklamowej. Możesz skorzystać m.in. z targetowania:

 • demograficznego - pozwala na ustalenia grupy odbiorców na podstawie m.in. wieku, płci, miejsca zamieszkania, wykształcenia,
 • zainteresowań - możesz stworzyć kampanię promocyjną, kierując się zainteresowaniami Twoich odbiorców, które są powiązane z Twoją branżą, np. podróże, muzyka, samochody,
 • zachowań - dzięki temu Twoje reklamy mogą dotrzeć do osób podejmujących konkretne działania, np. poszukują konkretnego produktu.

Biorąc pod uwagę, że aż 72% konsumentów korzysta wyłącznie z kampanii spersonalizowanych, uwzględniających ich zainteresowania, prowadząc kampanie Instagram Ads, warto wdrożyć również retargeting (źródło: https://www.wpromote.com/blog/social/retargeting-instagram-four-simple-steps). Ta strategia reklamowa opiera się na wykorzystywaniu wcześniejszej interakcji użytkowników z Twoim profilem na Instagramie, aby przypomnieć im o przeglądanych produktach czy usługach. Spersonalizowana promocja pozwala dotrzeć do konkretnych odbiorców zainteresowanych Twoją marką. Dzięki temu możesz zwiększyć jakość swoich reklam oraz szanse na powodzenie kampanii Instagram Ads.
Zobacz też:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


4. Stwórz przekonujący tekst reklamowy w kampaniach Instagram Ads

Jakie powinny być teksty Twoich reklam na Instagramie w 2023? Chwytliwe i przekonujące. Powinieneś zainteresować użytkowników social mediów od pierwszej chwili. Jak to zrobić?

 • pisz zwięźle - staraj się nie pisać zbyt długich postów, aby nie zniechęcić użytkownika,
 • zadbaj o dynamiczny początek, tak aby zaciekawić odbiorcę i zwiększyć szanse na kliknięcie reklamy; wykorzystaj pierwsze 3 sekundy, czyli średni czas, jaki użytkownik social mediów poświęca na przejrzenie postów na Instagramie (źródło: https://www.blog.shippypro.com/en/instagram-ads-ecommerce),
 • bądź oryginalny - świeży oraz nietuzinkowy sposób prezentacji Twojej oferty może bardziej zainteresować odbiorcę i zachęcić do interakcji, np. Otwórz drzwi do swojego sukcesu,
 • pisz przejrzyście - dostosuj język do potrzeb konkretnej grupy docelowej, by tekst reklamowy był zrozumiały; dzięki temu użytkownik od razu zidentyfikuje Twoją ofertę; to zwiększy szansę na konwersję,
 • przygotuj skutecznie CTA (wezwanie do działania) - komunikat powinien być prosty, czytelny i zrozumiały dla użytkownika; dzięki temu nic nie zaburzy jego ścieżki zakupowej; możesz wyróżnić CTA innym kolorem, aby skoncentrować wzrok użytkownika na przycisk; warto zadbać o
 • strategiczne rozmieszczenie CTA na zdjęciu - 90% populacji na świecie jest praworęczna (źródło: https://link.springer.com/article/10.1007/BF01067189), dlatego umieść go po prawej stronie, by zwiększyć szanse na kliknięcie.


5. Wykorzystaj hashtagi w reklamie na Instagramie w 2023 roku

Nic tak nie pomaga w zwiększeniu sprzedaży na Instagramie jak hashtagi. Dlaczego powinieneś z nich korzystać, prowadząc kampanie Instagram Ads w 2023 roku? Ponieważ:

 • pomagają przyciągnąć nowych użytkowników,
 • wzmacniają zaangażowanie,
 • zwiększają zasięg postów, a tym samym marki.

Korzystając z hashtagów na Instagramie, dobrze jeśli zaplanujesz strategię ich zastosowania. Możesz rozważyć np. konkurs z wykorzystaniem hashtagów Twojej marki, by przyciągać uwagę użytkowników oraz zwiększyć zainteresowanie produktem lub usługą, na które prowadzisz kampanię reklamową. Tworząc hashtagi, powinieneś pamiętać m.in., aby:

 • dobierać właściwe - powinien być spójny z Twoją marką oraz unikalny, powiązany z kampanią promocyjną; może to być Twoje hasło firmowe, czy nazwa marki; możesz użyć słów z języka potocznego, by zwiększyć zasięg marki; dobrze, jeśli jest żartobliwy, bo to zwraca uwagę i wzbudza zainteresowanie, np. #twojewlosynaszblask; staraj się unikać ogólnych hashtagów, np. #włosy, bo możesz nie dotrzeć do żadnej grupy odbiorców,
 • wpisywać różnorodne, by w ten sposób rozszerzyć zasięg marki, związanych m.in. z lokalizacją, np. #jubilerwarszawa, określoną tematyką, np. #moleksiążkowe,
 • miały odpowiednią długość - dostosuj ją do potrzeb kampanii; najlepiej jak wykorzystasz 5-10 hashtagów; pamiętaj, by nie przekroczyć limitu 30 hashtagów,
 • zadbać o ich rozmieszczenie - możesz umieścić je w poście lub pod postem; hashtag w treści zwiększy efektywność postu, zwłaszcza jeśli jest powiązany z marką, natomiast hashtag umieszczony pod postem pozwoli utrzymać przejrzystość przekazu,
 • analizować ich skuteczność - obserwuj, które generują największe zaangażowanie odbiorców; analizę możesz przeprowadzić w narzędziu Instagram Insights albo przeglądając posty na Instagramie; w razie potrzeby wprowadź działania optymalizacyjne, np. zmień hashtagi lub skróć ich długość.

Sprawdź też: Jak promować firmę na Instagramie w 2023?

Przykład posta na Instagramie agencji widoczni, z wykorzystaniem hashtagów pod postem


6. Zadbaj o atrakcyjną prezentację reklamy na Instagramie

Chcąc osiągnąć wysokie wyniki sprzedażowe, powinieneś dbać o swój wizerunek oraz wyróżniać się na tle konkurencji. To pozwoli Ci generować wartościowy ruch na Twoim profilu. Skuteczność kampanii Instagram Ads w 2023 roku zależy od sposobu prezentacji oferty reklamowej. Sprawdź nasze wskazówki!


Zadbaj o jakość oraz aranżację zdjęć do reklamy

Użytkownicy Instagrama oczekują interesujących i nietuzinkowych zdjęć produktów. Zwrócą uwagę na post, jeśli dołączony do niego obraz będzie ciekawy, atrakcyjny oraz wysokiej jakości. Weź pod uwagę, że konkurencja na Instagramie jest duża, dlatego Twoje zdjęcia powinny się wyróżniać na tle branży. Inaczej użytkownicy mogą zignorować Twoją reklamę i nie osiągniesz zamierzonego celu.
Jeśli chcesz stworzyć zachęcającą i skuteczną reklamę na Instagramie, to zadbaj m.in. o:

 • wysoką jakość zdjęć, aby zapewnić klientowi jak najwyższy komfort przeglądania oferty,
 • atrakcyjne ujęcie - zaprezentuj produkt w naturalnym otoczeniu, np. w parku; dzięki temu produkt stanie się bardziej przystępny dla odbiorcy; bardzo skutecznym trikiem jest, aby osoba na zdjęciu
 • trzymała towar - zgodnie z badaniami to może zwiększyć chęć zakupu o 70% (źródło: https://ariyh.beehiiv.com/p/product-selfies), ale twórz nieoczywiste ujęcia,
 • podkreślenie unikalnych cech produktu - jeśli zależy Ci na jego funkcjonalności, pokaż, jak z niego korzystać; gdy cechą główną jest kolor, zadbaj, aby inne elementy zdjęcia nie odwróciły uwagi klienta,
 • umiejętne wykorzystanie filtrów - możesz używać filtrów do zdjęć na Instagramie, by wzmocnić efekt wizualny i zachęcić do zapoznania się z Twoją ofertą; pamiętaj, aby nie przesadzić i nie zniekształcić towaru; jeśli w rzeczywistości nie będzie odpowiadał zdjęciu, użytkownik będzie rozczarowany i może już nie skorzystać z Twojej oferty,
 • selfie z Twoimi produktami - zadbaj o dobre oświetlenie, by dobrze wyeksponować towary; staraj się, aby osoby prezentujące Twoje produkty miały miły i przyjemny wyraz twarzy; to może zwiększyć zaangażowanie klientów i łatwiej zidentyfikować się z marką; warto nawiązać współpracę np. z influencerem; dzięki temu możesz zwiększyć grono swoich klientów, zasięg marki oraz wzmocnić efekt reklamy.


Wykorzystaj reklamy bez dźwięku

Badania pokazują, że 85% konsumentów ogląda wideo w internecie bez dźwięku (źródło:https://www.hypebot.com/hypebot/2021/10/85-watch-your-videos-with-the-sound-off-plus-what-you-can-do-about-it.html). Jeśli chcesz odnieść sukces w kampaniach Instagram Ads w 2023 roku, sprawdź nasze wskazówki:

 • skoncentruj się na wizualizacji - to kluczowy element Twojej reklamy na Instagramie; powinna być spójna z marką i celem kampanii oraz odpowiadać preferencjom odbiorców; możesz np. wykorzystać filmy nawiązujące do bieżących wydarzeń; staraj się opowiedzieć historię, która zainteresuje Twojego klienta; możesz inspirować się rzeczywistością; zaprezentuj swoją ofertę za pomocą obrazu, bo taka reklama może łatwiej zapaść w pamięć odbiorcom,
 • dodaj napisy do reklam - dzięki nim ułatwisz użytkownikowi zrozumienie Twojego przekazu reklamowego; powinny pasować do reklamy oraz wskazywać najważniejsze informacje dotyczące towaru, np. rodzaj produktu, efekt, jaki użytkownik osiągnie dzięki skorzystaniu z oferty; nie mogą przytłoczyć odbiorcy, bo może zrezygnować z oglądania reklamy.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


7. Wybierz rodzaj reklamy na Instagramie i dopasuj go do potrzeb swojej marki

Jak wykorzystać reklamy na Instagramie 2023? Eksperymentuj! Wybierz rodzaj reklamy
dopasowany do profilu Twojej działalności i estetyki marki oraz preferencji Twoich odbiorców. Staraj się zaskoczyć użytkownika. Wtedy przyciągniesz jego uwagę i możesz zachęcić go do zapoznania się z Twoją ofertą oraz do konwersji.
Dużą popularnością cieszą się dynamiczne reklamy. Możesz m.in. spróbować wpleść w reklamy memy, stworzyć niestandardowe ilustracje nawiązujące do bieżących trendów i Twojej marki, pliki GIF.
Instagram oferuje wiele rodzajów reklam. Możesz wybrać m.in. reklamę w formie:

 • obrazu
 • wideo
 • karuzeli
 • InstaStories

Obserwuj poziom zainteresowania i zaangażowania odbiorców, np. w narzędziu Instagram Insights albo przeglądając profil swojej marki. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco dostosowywać przekaz reklamowy do potrzeb oraz oczekiwań użytkowników, np. zmieniając rodzaj reklamy. Jeśli nie będzie sprawdzał efektów kampanii, Twoja reklama może nie dotrzeć do grupy docelowej i nie przysienie oczekiwanych efektów.


8. Twórz reklamy mobilne w kampaniach Instagram Ads

Chcąc przygotować skuteczną kampanię Instagram Ads w 2023 roku, twórz reklamy przyjazne urządzeniom mobilnym. Weź pod uwagę, że ponad 4,08 miliarda użytkowników mediów społecznościowych korzysta z urządzeń mobilnych (źródło: https://www.statista.com/topics/2478/mobile-social-networks/#topicOverview).
Jak stworzyć dobrą reklamę mobilną?

 • staraj się tworzyć reklamy wideo w pionie, by ułatwić odbiorcy obejrzenie filmu,
 • ogranicz tekst do niezbędnego minimum - umieść tylko najważniejsze informacji związane z danym produktem, np. nazwa, cena, unikalne cechy,
 • dodając tekst, używaj czcionek w dużym rozmiarze - to ułatwi użytkownikowi zapoznanie się z treścią reklamy; duże formaty czcionek lepiej sprawdzają się na urządzeniach mobilnych, są czytelniejsze, co zwiększa komfort użytkownika,
 • wzbogać przekaz o elementy wizualne, np. interesujące animacje - to zainteresuje użytkowników i może zwiększyć ich zaangażowanie oraz chęć do poznania Twojej oferty,
 • zachowaj optymalną długość filmu - najlepej, jeśli Twoja reklama trwa maksymalnie 15 sekund; to wystarczający czas, aby zwrócić uwagę odbiorcy i zachęcić go do obejrzenia produktu; dłuższe filmy mogą znużyć odbiorcę i może zmniejszyć szanse na powodzenie kampanii reklamowej.


9. Przeprowadzaj testy A/B kampaniach Instagram Ads

Dla zmaksymalizowania efektów kampanii Instagram Ads 2023 roku warto przeprowadzać testy A/B. Polegają one na przedstawieniu dwóch różnych wersji tej samej reklamy dwóm grupom badawczym i ustaleniu, która wersja reklamy przypadnie do gustu użytkownikom i przyniesie lepsze efekty sprzedażowe. Przygotowując wersje reklamy, zmień z jeden element, np. nagłówek, CTA, dla uzyskania bardziej wiarygodnych wyników.
Testy A/B pomogą Ci poznać preferencje i oczekiwania Twoich odbiorców. Możesz dzięki nim odpowiednio przygotować kampanię reklamową na Instagramie, by zwiększyć szanse na jej powiedzenie. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz budżet reklamowy. Testy A/B możesz uruchomić np. w Menedżerze reklam.


10. Sprawdzaj skuteczność swoich kampanii reklamowych

Monitorowanie wyników kampanii Instagram Ads jest bardzo ważne, by dokonać rzetelnej oceny skuteczności reklam. Możesz korzystać z Instagram Insights. Sprawdzisz w nim wskaźniki istotne dla Twoich kampanii, takie jak np. liczbę wyświetleń, kliknięć, współczynnik zaangażowania, zwrot z inwestycji.
Analizę wskaźników możesz również przeprowadzić w narzędziu Menedżer Reklam Meta lub Meta Business Suite. Będziesz mógł wygenerować raport dotyczący efektów Twoich kampanii, np. zainteresowanie reklamą wśród konkretnej grupy docelowej.
Analiza efektów kampanii Instagram Ads pozwoli Ci na bieżąco śledzić trendy oraz zainteresowanie Twoimi produtkami. Dzięki temu będziesz mógł ocenić efektywność swoich dotychczasowych działań promocyjnych, zaplanować niezbędne optymalizacje oraz skuteczność wykorzystania budżetu reklamowego.
Sprawdź:

Analiza wyników kampanii przeprowadzona w narzędziu Menedżer reklam


10 praktyk w Instagram Ads, które powinieneś wykorzystać w 2023 roku. Podsumowanie

Kampanie Instagram Ads w 2023 roku dają Ci wiele możliwości i mogą pomóc odnieść sukces w marketingu internetowym. Przygotowaliśmy zestawienie sprawdzonych praktyki, by Twoje reklamy na Instagramie wyprzedziły konkurencje oraz przyciągnęły szerokie grono odbiorców. Pamiętaj, aby precyzyjnie określić swoją grupę docelową, zadbać o kreatywny i świeży przekaz reklamowy oraz chwytliwą treść reklamy. Systematycznie analizuj wyniki oraz wdrażaj niezbędne działania optymalizacyjne, by maksymalizować zyski z inwestycji!

Jakie są najważniejsze zmiany w Instagram Ads w 2023 roku?
Down arrow

W 2023 roku Instagram Ads ewoluują, przynosząc nowe możliwości i narzędzia. Jedną z głównych zmian jest jeszcze większy nacisk na treści wideo, zwłaszcza w formatach takich jak Instagram Live i Reels Ads. Instagram również rozwija funkcje interaktywne, takie jak quizy i ankiety, które pozwalają na bardziej zaangażowanie użytkowników. Warto również śledzić nowości w zakresie narzędzi do analizy i optymalizacji kampanii, aby utrzymać konkurencyjność w 2023 roku.

Jakie są najlepsze praktyki przy tworzeniu treści wizualnych dla kampanii Instagram Ads?
Down arrow

Tworząc treści wizualne dla Instagram Ads w 2023 roku, warto skupić się na jakości i kreatywności. Staraj się dostosować treści do swojej grupy docelowej. Korzystaj z różnych formatów, takich jak zdjęcia, wideo i karuzele, aby zróżnicować kampanie. Unikaj zatłoczenia treścią i postaw na prostotę oraz czytelność. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest kluczowe, więc staranne opracowanie grafik i filmów jest niezwykle istotne.

Jak mogę monitorować skuteczność moich kampanii Instagram Ads?
Down arrow

Aby monitorować skuteczność kampanii Instagram Ads, warto skorzystać z dostępnych narzędzi analitycznych. Instagram oferuje wbudowane narzędzia do analizy, które pozwalają śledzić wskaźniki takie jak zasięg, zaangażowanie i konwersje. Ponadto stosuj narzędzia zewnętrzne, takie jak Google Analytics, aby uzyskać bardziej zaawansowane dane. Regularnie analizuj wyniki, eksperymentuj z różnymi strategiami i optymalizuj kampanie na podstawie zebranych informacji, aby osiągnąć lepsze wyniki w 2023 roku.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.9
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 580 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria z wykształcenia jest prawniczką, jednak pasja do pisania kiełkowała w niej powoli, aż w końcu rozkwitła i doprowadziła do marketingu. Doświadczenie w zawodzie pozwoliło jej zdobyć umiejętność obiektywnego myślenia, rozumienia potrzeb obu stron i szukania optymalnego rozwiązania. Zaczęła od kursu z copywritingu, a potem odbyła szkolenie z podstaw SEO i content marketingu. Obecnie systematycznie poszerza swoją wiedzę z zakresu pozycjonowania i marketingu internetowego. Rozwija także swoje umiejętności podczas korzystania z narzędzi, takich jak Senuto czy Keyword Planner.

Prywatnie zapalona podróżniczka, zafascynowana kulturą azjatycką, dla której podróżowanie to przede wszystkim doświadczanie, pokonywanie swoich barier i szansa na poznanie siebie. Specjalistka w ekonomicznym pakowaniu bagażu. Maria to też miłośniczka czytania kilku książek jednocześnie i kreatywnego gotowania.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
10 praktyk Instagram Ads na 2023

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 121 głosów

UDOSTĘPNIJ