47 promptów ChatGPT do działań w social mediach

47 promptow w ChatGPT do social mediow
Spis treści

• Jak tworzyć prompty w ChatGPT do postów w mediach społecznościowych?

• Najlepsze prompty w ChatGPT do tworzenia reklam w social mediach

• Praktyczne prompty w ChatGPT do analizy działań w social mediach

• Przykłady promptów w ChatGPT do tworzenia strategii marketingowej mediów społecznościowych

• Jak ustalić harmonogram treści w social mediach? Użyj odpowiednich promptów w ChatGPT!

• 47 promptów w ChatGPT, które warto wykorzystać w social mediach!Podsumowanie

Prowadzisz media społecznościowe swojej firmy, ale nie przynoszą one oczekiwanych wyników? A może dopiero chcesz zacząć działać i budować swoją obecność w social mediach? Skorzystaj z pomocy narzędzia ChatGPT! Stosując odpowiednie prompty (komendy) możesz dzięki niemu stworzyć całą strategię mediów społecznościowych, wygenerować pomysły na posty czy przeanalizować swoje wyniki. Poznaj 47 promptów w ChatGPT, które pomogą Ci ulepszyć Twoje działania w mediach społecznościowych!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jak tworzyć prompty w ChatGPT do postów w mediach społecznościowych?

Tworzenie efektywnych i angażujących postów w social mediach to dzisiaj prawdziwa sztuka. Aby wyróżnić się w gąszczu treści, potrzebujesz czegoś więcej niż tylko zdjęć i krótkich opisów. Właśnie tu wkracza potęga ChatGPT. Dzięki niemu możesz stworzyć spersonalizowane i przyciągające treści, które będą angażować odbiorców oraz motywować ich do interakcji. Poniżej przedstawiamy przykłady promptów w ChatGPT, do tworzenia postów, które zostaną zauważone i zapadną w pamięć użytkowników.

 

1. Wygeneruj 3 pomysły na posty na <nazwa platformy> na temat <temat treści>, które zaangażują grupę docelową <krótki opis grupy docelowej>. W miarę możliwości dodaj do postów wezwania do działania, propozycje obrazów i hashtagi.

2. Zadaj interesujące i wciągające pytanie, abym mógł opublikować je w moim poście na <nazwa platformy> na temat <temat treści>.

3. Utwórz 3 podpisy do posta na <nazwa platformy> związanego z <temat treści>, który zaangażuje grupę docelową <krótki opis grupy docelowej>. Dołącz odpowiednie hashtagi, cytaty i inne elementy, aby wyróżnić te podpisy.

4. Czuję, że utknąłem z moimi postami w mediach społecznościowych na temat <temat>. Czy możesz wygenerować dla mnie kilka kreatywnych pomysłów do wykorzystania na <nazwa platformy>?

5. Mam trudności z wymyśleniem pomysłów na treści w serwisie <nazwa platformy>. Czy możesz przeprowadzić ze mną burzę mózgów na temat <temat>?

6. <Krótki opis Twojej firmy>. Wymień pięć tematów związanych z <branża>, które mogłyby zainteresować naszych obserwatorów w mediach społecznościowych.

7. <Krótki opis Twojej firmy>. Poszukuję nowych i unikalnych pomysłów na treści w mediach społecznościowych. Czy możesz podać mi kilka sugestii dotyczących <rodzaj treści, np. post ze zdjęciem, Stories, krótki film wideo>, które mogłyby zainteresować moich odbiorców na <nazwa platformy>?

8. Czy możesz zaproponować zabawny i żartobliwy podpis do mojego posta w mediach społecznościowych na temat <temat>?

9. Pomóż mi stworzyć post do mediów społecznościowych na temat <temat>, który odzwierciedla tożsamość mojej marki <przedstaw czym się zajmujesz>.

10. Chcę promować mój <produkt/usługę> w mediach społecznościowych. Zaproponuj kilka pomysłów na posty w mediach społecznościowych, które pomogłyby mi osiągnąć ten cel.

11. Wymyśl energiczny i angażujący post na <nazwa platformy>, aby promować <produkt/usługę>.

12. Jesteśmy firmą specjalizującą się w <krótki opis marki>. Wygeneruj pięć pomysłów na posty promujące nasz <produkt/usługę> wśród <opis grupy docelowej>.

13. Zachowuj się jak menedżer mediów społecznościowych i wymyśl co najmniej 20 tweetów/postów dla <zawód, nisza biznesowa lub branża>. W każdym z nich umieszczaj popularne hashtagi i emotikony.

14. Napisz wyjątkowy i intrygujący opis filmu na <nazwa platformy> zatytułowanego <tytuł filmu>. Udawaj, że jesteś ekspertem w tej branży i udzielaj najlepszych osobistych porad w pierwszej osobie. Wyjaśnij, dlaczego uważasz, że udostępnienie tego filmu byłoby przydatne i jakie korzyści odniosą użytkownicy z oglądania tego filmu.

15. Zaproponuj co najmniej 3 pomysły na stworzenie interesującej i przekonującej miniatury do filmu na <nazwa platformy>, korzystając z następującego opisu: <opis filmu wideo>.

16. Zaproponuj kilka pomysłów na post w mediach społecznościowych, który łączy <temat A> i <temat B>.

17. Zaproponuj kilka pomysłów na relacje na <nazwa platformy>, które będą promować <krótki opis oferty>.

18. Zaproponuj viralowe pomysły na krótki film wideo dla <konkretny temat lub branża firmy>.

Pomysły ChatGPT na posty do social mediów.


Najlepsze prompty w ChatGPT do tworzenia reklam w social mediach

Platformy społecznościowe nie dostarczają już tylko rozrywki i umożliwiają utrzymywanie kontaktów, ale są też idealnym miejscem do reklamowania swojego biznesu. Niestety w świecie, gdzie w prawie każdej branży jest konkurencja, nie wystarczy stworzyć prostej reklamy - należy przyciągnąć uwagę użytkowników, personalizować przekaz i zaskakiwać. W tym celu możesz użyć ChatGPT, który jest bardzo pomocny w planowaniu całej kampanii reklamowej. Sprawdź, jakie prompty warto wykorzystać do tworzenia niezapomnianych reklam w social mediach!

19. Utwórz atrakcyjny i przyciągający tekst reklamy na <nazwa platformy>, aby promować <opis produktu/usługi>.

20. Wygeneruj 5 chwytliwych nagłówków do tekstu reklamy na <nazwa platformy>, aby promować <opis produktu/usługi>.

21. Utwórz 5 przyciągających nagłówków reklam na <nazwa platformy> dla <adres URL witryny lub konkretnej strony>.

22. Sprzedaję/promuję/oferuję <szczegóły dotyczące Twojego produktu/usługi>. Utwórz reklamę karuzelową z <liczba slajdów> slajdami, aby promować ją wśród <krótki opis grupy docelowej>.

23. Wygeneruj skrypt 30-sekundowej reklamy wideo dla <produkt/usługa>, która mówi o funkcjach i korzyściach tego produktu/usługi. Pamiętaj, aby dołączyć wezwanie do działania.

24. Utwórz reklamę w mediach społecznościowych promującą ograniczoną czasowo ofertę lub zniżkę na <produkt/usługa>.

25. Utwórz reklamę w mediach społecznościowych, która odnosi się do <problem lub wyzwanie, które ma Twoja grupa docelowa> i pokazuje, jak <produkt/usługa> może pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

26. Opracuj kampanię w mediach społecznościowych, która wykorzystuje formaty reklam na <nazwa platformy>, aby skutecznie promować <produkt/usługę> poprzez opisanie ich zalet i korzyści takich jak <propozycje wartości> i wykorzystanie elementu wizualnego.

27. Utwórz reklamę na <nazwa platformy> skierowaną do <krótki opis grupy docelowej> i promującą <produkt/usługę> wykorzystując wezwanie do działania, aby zachęcić do <pożądane działanie>.

28. Zachowuj się jak specjalista ds. marketingu z doświadczeniem w pisaniu reklam na <nazwa platformy> o wysokiej konwersji. Chcę, abyś napisał tekst reklamy na <nazwa platformy> dla następujących produktów/usług: <opis marki oraz produktów lub usług, które oferujesz>. Stwórz tekst reklamy o długości od 100 do 150 słów, z przyciągającym uwagę nagłówkiem i mocnym CTA, które przekona użytkowników do działania. Chcę, abyś zbadał potencjalną grupę docelową i zoptymalizował tekst reklamy, aby przemawiał do tych konkretnych odbiorców.

29. Utwórz kampanię reklamową dotyczącą <firma, produkt lub usługi> skierowaną do <krótki opis grupy docelowej>. Dołącz wezwania do działania i hasła reklamowe oraz wybierz najlepsze kanały mediów społecznościowych do promocji.

Przykłady reklam w social mediach wygenerowane przez ChatGPT.

Dowiedz się więcej na temat reklamy w mediach społecznościowych:


Praktyczne prompty w ChatGPT do analizy działań w social mediach

Kiedy serwisy społecznościowe stają się coraz ważniejsze w marketingu, umiejętność analizy działań jest bardzo potrzebna w skutecznej strategii. W tym kontekście ChatGPT wkracza jako niezastąpiony pomocnik, oferując kilka możliwości analizy danych, raportów itp. Dzięki temu narzędziu możesz wnikać głębiej w statystyki, zyskując cenne informacje dotyczące skuteczności Twoich działań w social mediach. Zobacz, jakich promptów możesz użyć, aby w pełni wykorzystać potencjał ChatGPT do analizy działań w social mediach.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

30. <Szczegóły dotyczące Twojej średniej liczby polubień i komentarzy oraz obserwujących>. Czy możesz mi pomóc obliczyć wskaźnik zaangażowania moich odbiorców?

31. Jaki jest dobry współczynnik klikalności (CTR) dla posta w mediach społecznościowych lub reklamy kierowanej na <krótki opis grupy docelowej>? Wygeneruj listę dobrych wskaźników CTR, do których należy dążyć.

32. Podsumuj ten raport z mediów społecznościowych. Skup się na metrykach takich jak na <metryki>: <raport>.

33. Udawaj, że jesteś moim szefem. Jesteś <opis jego stanowiska i czym zajmuje się firma>. Przedstawiam Ci kwartalny raport dotyczący mediów społecznościowych – co chcesz w nim znaleźć?

34. Przeanalizuj ten post w mediach społecznościowych pod kątem plagiatu: <treść posta>.

35. Jakie są kluczowe wskaźniki efektywności dla <branża>? Wymień listę tych wskaźników, które warto obserwować.

Sprawdź, jak analizować skuteczność reklam na Facebooku!

Analiza współczynnika klikalności postów dla konkretnych platform w ChatGPT.


Przykłady promptów w ChatGPT do tworzenia strategii marketingowej mediów społecznościowych

Strategia działań w mediach społecznościowych jest niezbędna do osiągania pożądanych wyników. Warto w niej określić swoje cele marketingowe i biznesowe, kanały promocyjne, czy grupę docelową, do której chcesz dotrzeć. W stworzeniu kompleksowej strategii może pomóc Ci ChatGPT. W tym akapicie przyjrzymy się praktycznym przykładom promptów, które można wykorzystać przy tworzeniu strategii marketingowej opartej na mediach społecznościowych. Te proste, a jednocześnie efektywne sugestie mogą pomóc w generowaniu pomysłów i inspiracji, które zbudują Twoją obecność online.

36. Zidentyfikuj trzy konkretne cele strategii mediów społecznościowych dla <krótki opis firmy>. Określ również grupę docelową, czas realizacji celu i plan działania dla każdego z celów.

37. Zbuduj trzymiesięczną strategię kampanii w mediach społecznościowych dla <krótki opis firmy>. W trakcie tej kampanii marka chce kierować reklamy na <krótki opis grupy docelowej> w <lokalizacja>.

38. Zaproponuj najlepsze kanały mediów społecznościowych, które są najkorzystniejsze dla <krótki opis firmy>. Jakie treści powinienem publikować na każdym kanale?

39. Wygeneruj kompleksowy plan mediów społecznościowych dla <krótki opis firmy>. Dołącz listę tematów do opublikowania, rodzaj treści, oraz kiedy i jak często je dodawać.

40. Zidentyfikuj 5 najpopularniejszych typów postów w mediach społecznościowych, w które <grupa społeczna, np. milenialsi> najczęściej się angażują.

41. Podaj mi kilka pomysłów na zdjęcia do konta <krótki opis firmy> na <nazwa platformy>. Sklep/firma chce za pomocą tych zdjęć promować <produkty/usługi>.

42. Utwórz profil klienta dla osoby zainteresowanej <krótki opis produktu lub usługi>. Uwzględnij wiek, płeć, lokalizację, potrzeby i kanały mediów społecznościowych, które często odwiedza.

43. Chcę, abyś działał jako menedżer ds. mediów społecznościowych w moim <krótki opis firmy, marki oraz ogólnie tego, czym się zajmujesz>. Podaj mi przynajmniej 5 przykładów ciekawej sekcji Informacje/O nas/O mnie dla mojego profilu na <nazwa platformy>.

Przykład strategii marketingowe w social mediach wygenerowanej przez ChatGPT.

Sprawdź, jak skutecznie promować firmę w poszczególnych portalach społecznościowych:


Jak ustalić harmonogram treści w social mediach? Użyj odpowiednich promptów w ChatGPT!

Regularne publikowanie treści w mediach społecznościowych jest niezbędne dla skutecznej komunikacji z klientami i utrzymania pozytywnych relacji. Warto w takiej sytuacji stworzyć spójny i dobrze przemyślany harmonogram umieszczania treści - możesz to łatwo zrobić przy pomocy ChatGPT! Poznaj użyteczne prompty w ChatGPT, dzięki którym otrzymasz harmonogram publikowania treści w Twoich mediach społecznościowych.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

44. Utwórz kalendarz mediów społecznościowych dla <krótki opis firmy> na <liczba dni> w formacie tabeli, który zawiera pomysły na treści, częstotliwość postów, czas ich publikowania i strategie zaangażowania.

45. Utwórz kalendarz treści w mediach społecznościowych dla <krótki opis firmy>. Uwzględnij 5 tygodni postów w sezonie <typ sezonu, np. sezon letni, okres świąteczny>. W postach chcemy przedstawić następujące produkty: <lista produktów>.

46. Zachowuj się jak mój menedżer mediów społecznościowych promujący <krótki opis firmy lub marki>. Wygeneruj kalendarz treści na <nazwa platformy> na następne dwa tygodnie. Wygeneruj co najmniej 3 posty każdego dnia skierowane do odpowiednich klientów. Dołączaj hashtagi i emotikony do każdego z nich.

47. Zachowuj się jak mój menedżer mediów społecznościowych promujący <krótki opis firmy lub oferty> i stwórz kalendarz treści dla naszego kanału/profilu na <nazwa platformy>. Skomponuj miesięczny kalendarz postów z co najmniej jednym filmem tygodniowo. Zaproponuj pomysły na filmy ze szczegółowym skryptem. Dołącz wezwania do działania i hashtagi do każdego filmu.

Przykład harmonogramu publikowania treści wygenerowanych przez ChatGPT.


47 promptów w ChatGPT, które warto wykorzystać w social mediach!Podsumowanie

Zastosowanie odpowiednich promptów w ChatGPT do tworzenia treści w mediach społecznościowych może pomóc Ci bardzo skutecznie ulepszyć Twoje działania marketingowe. Dzięki powyższym przykładom promptów możesz tworzyć angażujące posty, ustalić harmonogram publikowania treści, analizować swoje działania czy skomponować całą strategię. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest kreatywność i dostosowanie promptów do swojej marki oraz społeczności. Rozwijaj swój wizerunek online, czerpiąc z mocy ChatGPT, by tworzyć treści, które nie tylko przyciągną uwagę, ale również zapadną w pamięć i zbudują wartościową więź z Twoją społecznością.

Co to są prompty w ChatGPT?
Down arrow

Prompty w ChatGPT to krótkie komendy lub pytania wprowadzane przez użytkownika, aby uzyskać odpowiedzi lub treści generowane przez ten model językowy. Prompty pozwalają użytkownikom w prosty sposób komunikować się z narzędziem, uzyskiwać sugestie tekstowe i generować różnorodne treści, takie jak opisy, pytania, hasła reklamowe czy inne materiały do wykorzystania na platformach społecznościowych.

Co to jest ChatGPT i w jaki sposób może pomóc w tworzeniu treści w mediach społecznościowych?
Down arrow

ChatGPT to zaawansowany model językowy oparty na sztucznej inteligencji, który może generować teksty na podstawie wprowadzonych promptów. Może pomóc w tworzeniu zróżnicowanych treści, takich jak posty, harmonogram publikacji, propozycje skryptów do filmów wideo czy utworzyć całą strategię marketingową.

Jakie rodzaje treści można tworzyć za pomocą promptów w ChatGPT do social mediów?
Down arrow

Za pomocą ChatGPT można tworzyć różnorodne treści, takie jak hasła reklamowe, opisy produktów, pytania potrzebne do interakcji z użytkownikami, inspirujące cytaty, opowieści w formie storytellingu oraz wiele innych.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
47 promptów ChatGPT do działań w social mediach

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 136 głosów

UDOSTĘPNIJ