10 pytań do agencji Google Ads, które warto zadać

10 pytan do agencji Google Ads ktore warto zadac.jpeg
Spis treści

• Dlaczego warto podjąć współpracę z agencja Google Ads?

• 10 pytań do agencji Google Ads przed rozpoczęciem współpracy

• Podsumowanie

Przed podjęciem decyzji o współpracy z agencją Google Ads warto zadać pytania, które pomogą Ci dokonać świadomego wyboru. Upewnij się, że agencja posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, prowadzi transparentne działania, oraz wykorzystuje skuteczne metody komunikacji i raportowania. Są to kluczowe czynniki, które w dużej mierze mają wpływ na sukces Twojej kampanii reklamowej. Poniżej przedstawiamy 10 pytań, które warto zadać, aby wybrać najlepszą agencję Google Ads do podjęcia współpracy.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Dlaczego warto podjąć współpracę z agencja Google Ads?

Samodzielne prowadzenie kampanii reklamowych w Google może wydawać się atrakcyjne z perspektywy ograniczenia kosztów, jednak w rzeczywistości może to prowadzić do poważnych strat finansowych. Brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w optymalizacji kampanii może być powodem nieefektywnego wykorzystania budżetu reklamowego. Korzystanie z automatycznych rozwiązań zazwyczaj nie jest dobrą praktyką, ponieważ każda marka potrzebuje indywidualnego podejścia i wymaga doświadczenia. Dodatkowo jednorazowe utworzenie kampanii nie jest wystarczające, ponieważ optymalizacja wymaga stałej uwagi i dostosowywania strategii w odpowiedzi na zmieniające się trendy i wyniki.

Dlaczego warto powierzyć prowadzenie kampanii promocyjnej doświadczonej agencji Google Ads? Oto kilka ważnych argumentów:

 • Członkowie agencji specjalizują się w tworzeniu i optymalizacji kampanii PPC (Pay per Click), posiadając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również wieloletnie doświadczenie. Regularnie podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach oraz na bieżąco śledzą zmiany i trendy w Google Ads. Dzięki współpracy z różnymi klientami w różnych branżach mają dostęp do wielu sprawdzonych rozwiązań.
 • Współpraca z agencją Google Ads pozwala na skorzystanie z najnowszych strategii reklamowych stosowanych na rynku. Agencje śledzą działania konkurencji i są w stanie tak dostosować strategie reklamowe, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Warto również zaznaczyć, że agencje Google Ads często oferują elastyczne umowy, miesięczne lub 3-miesięczne, dając klientom większą swobodę i kontrolę na budżetem.
 • Współpraca z agencją PPC (Google Ads) często generuje niższe koszty w porównaniu do tworzenia i utrzymania własnego działu marketingowego. Ponadto możesz mieć pewność, że umiejętności pracowników agencji zostały zweryfikowane przez profesjonalistów. To da Ci większą pewność, co do osiągnięcia efektywnych wyników reklamowych Twojej kampanii.


10 pytań do agencji Google Ads przed rozpoczęciem współpracy

Decyzja o wyborze agencji SEM specjalizującej się prowadzeniu kampanii Google Ads może być trudna, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy nie posiadają wiedzy na temat marketingu internetowego. Dlatego też przygotowaliśmy zestaw podstawowych pytań do agencji Google Ads, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego reklamodawcy:


1. Jakie są kwalifikacje i doświadczenie zespołu agencji Google Ads?

Jednym z kluczowych elementów, który musisz wziąć pod uwagę podczas wyboru agencji Google Ads, są kwalifikacje i doświadczenie członków zespołu. Dlatego też powinieneś omówić z agencją następujące kwestie:

 • Dowiedz się, czy pracownicy posiadają certyfikaty potwierdzające ich wiedzę i umiejętności w zakresie optymalizacji kampanii Google Ads. Certyfikaty od Google są ważnym wskaźnikiem, że pracownicy agencji przeszli odpowiednie szkolenia i mają rzetelną i aktualną wiedzę w obszarze tworzenia i prowadzenia kampanii promocyjnej dla firm.
 • Dowiedz się, ile lat doświadczenia w branży mają pracownicy agencji. Osoby z dłuższym stażem i praktyką w tworzeniu i optymalizacji kampanii Google Ads będą miały większą wiedzę i lepsze zrozumienie skutecznych strategii reklamowych. Jeśli agencja zatrudnia zarówno specjalistów z większym doświadczeniem, jak i młodszych stażem pracowników, zapytaj, czy ci ostatni mają możliwość konsultacji swoich działań z bardziej doświadczonymi kolegami. To da Ci pewność, że Twoja kampania będzie nadzorowana przez zróżnicowany zespół z różnymi poziomami wiedzy, co może być korzystne dla skuteczności działań.
 • Dopytaj, czy agencja specjalizuje się wyłącznie w kampaniach Google Ads czy też równolegle prowadzi działania związane z SEO. Czasami agencje oferują pełne spektrum usług marketingowych, ale niekoniecznie mają ekspertów w każdej dziedzinie. Jeśli Twoim głównym celem jest reklama Google Ads, warto wybrać agencję, której pracownicy są wyspecjalizowani w tym konkretnym obszarze.


2. Z jakimi branżami i markami współpracowała agencja Google Ads?

Podczas wyboru konkretnej agencji Google Ads warto zapytać o przykłady firm, z którymi agencja współpracowała w przeszłości i o kampanie reklamowe, które dla nich zrealizowała. Możesz poprosić o case study lub referencje, które pokazują, jakie były efekty kampanii, które dana agencja zrealizowała dla klientów z podobnych branż.
Nawet jeśli agencja nie miała bezpośredniego doświadczenia w obsłudze firm z Twojej branży, warto sprawdzić, czy posiadają opracowane analizy konkretnych przypadków, które w pewien sposób pokrywają się z Twoimi celami biznesowymi.
Ważne jest to, aby agencja umiała dostosowywać strategie do różnych specjalizacji. Ta umiejętność gwarantuje skuteczność prowadzonych działań, niezależnie od konkretnego sektora biznesowego. Wykwalifikowani eksperci Google Ads mają zdolności i umiejętności do pracy w różnych branżach i są w stanie tworzyć skuteczne kampanie reklamowe dla różnych rodzajów firm. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu są w stanie szybko zrozumieć specyfikę danej branży, zidentyfikować kluczowe elementy i dostosować strategię reklamową, aby osiągnąć pożądane wyniki.


3. Czy agencja posiada aktualny status Google Partner?

Posiadanie aktualnego statusu Google Partner to jedno z wyróżnień, które agencje Google Ads mogą otrzymać od Google. Status ten jest przyznawany agencjom, które spełniają określone kryteria, takie jak:

 • Zatrudnianie określonej liczby certyfikowanych pracowników z certyfikatami Google Ads.
 • Prowadzenie kampanii reklamowych w budżetach ustalonych przez Google.

Posiadanie statusu Google Partner to wyróżnienie, które świadczy o tym, że agencja spełnia określone wymagania, czyli posiada pewien poziom wiedzy i doświadczenia w obszarze Google Ads. Warto jednak mieć na uwadze, że posiadanie tego wyróżnienia nie oznacza, że agencja ma zespół pracowników bezpośrednio zatrudnionych przez Google, a brak statusu Google Partner nie jest jednoznaczny z tym, że agencja nie będzie w stanie zapewnić Twojej firmie skutecznych rozwiązań reklamowych. Dlatego też nie powinien to być główny czynnik decydujący o wyborze agencji Google Ads. Ważne jest, aby zrozumieć, że doświadczenie i umiejętności agencji są kluczowe dla skutecznego prowadzenia kampanii reklamowych, niezależnie od posiadania statusu Google Partner.


4. Czy będę miał pełny wgląd w dane kampanii?

Transparentność działań agencji Google Ads jest bardzo ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Obejmuje ona kilka ważnych aspektów, które wpływają na ogólną jakość współpracy i bezpieczeństwo prowadzonej kampanii. Są to:

 • Konto kampanii - upewnij się, że agencja będzie prowadzić kampanię na Twoim koncie Google Ads. Taki sposób działania zapewni Ci pełny dostęp do danych i kontrolę nad nimi, a w przypadku zakończenia współpracy z daną agencją zachowasz wszystkie informacje i historię swojej kampanii.
 • Komunikacja - agencja powinna zapewnić regularną komunikację i wysyłanie raportów na temat postępów kampanii. Powinieneś otrzymywać aktualne informacje na temat statusu kampanii reklamowej, poniesionych kosztów i efektów działań agencji.
 • Dedykowany opiekun - profesjonalne agencje SEM przydzielają swoim klientom indywidualnych opiekunów kampanii, którzy czuwają nad jej efektami i ogólnymi wydatkami. Dedykowany opiekun utrzymuje regularny kontakt z klientem, proponuje wprowadzanie usprawnień i odpowiednio reaguje na zmieniające się potrzeby i cele kampanii.

Współpraca z agencją, która zapewnia transparentność działań, pozwoli Ci na pełniejsze zrozumienie i kontrolę nad procesem reklamowym. Taki sposób pracy z klientem to sugestia, że warto wybrać daną agencję.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


5. Jakie są metody raportowania efektów kampanii Google Ads?

Przy wyborze agencji warto poruszyć kwestię sposobu raportowania efektów kampanii Google Ads. Dobra agencja SEM powinna co miesiąc dostarczać regularne i zrozumiałe raporty, które dają pełny obraz kampanii i umożliwiają wgląd w wyniki prowadzonych działań.
Dlatego zanim podpiszesz umowę, dowiedz się, z jakich narzędzi i wskaźników do śledzenia oraz prezentacji wyników korzystają specjaliści w danej agencji. Comiesięczne raporty powinny zawierać następujące informacje:

 • liczba wyświetleń danej reklamy,
 • liczba kliknięć w reklamę,
 • stosunek liczby wyświetleń w stosunku do liczby kliknięć - (CTR, Click Through Rate),
 • średni koszt kliknięcia,
 • liczba konwersji - czyli liczba akcji, które są dla Ciebie wartościowe, takie jak zakup lub pobranie pliku,
 • współczynnik konwersji - stosunek liczby konwersji do liczby kliknięć,
 • średnia liczba stron wyświetlanych w trakcie jednej sesji,
 • całkowita wartość konwersji,
 • całkowity koszt konwersji,
  przychód (ROAS, Return on Ad Spend) - czyli stosunek przychodu do poniesionego kosztu reklamy.

Jeżeli chodzi o sposób raportowania, upewnij się, że agencja:

 • Korzysta z Google Analytics 4 oraz łączy konto Google Ads z Google Analytics 4. Dzięki temu narzędziu dowiesz się np. czy źródłem ruchu na stronie jest kampania Google Ads, jakie strony odwiedzają użytkownicy w Twojej witrynie i ile czasu spędzili na przeglądaniu strony. A zintegrowanie z kontem Google Ads umożliwi jeszcze lepsze śledzenie i ocenę skuteczności kampanii.
 • Używa Google Tag Managera.
 • Śledzi konwersje (np. połączenia, wypełnienia formularza, pobrania) i weryfikuje z jakich urządzeń pochodzą.
 • Analizuje rentowność kampanii, czyli zwrot z inwestycji, wartość sprzedaży i ilość sprzedaży.
 • Zapewnia opiekę dedykowanego opiekuna, który omówi z Tobą przesłany raport i wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Dowiedz się jak ocenić skuteczność marketingu internetowego i jak ocenić efektywność płatnych reklam Google?


6. Jaką metodę komunikacji preferuje agencja i jak często utrzymuje kontakt z klientami?

Przejrzysta i regularna komunikacja z agencją Google Ads jest kluczowa dla efektywnej współpracy. Upewnij się, że agencja jest gotowa zapewnić Ci wartościowe wsparcie i dostęp do aktualnych informacji na temat kampanii. Przed podjęciem dopytaj o następujące kwestie:

 • Sposób kontaktu - czy preferowany jest kontakt np. telefoniczny lub mailowy.
 • Częstotliwość dostarczania aktualizacji oraz raportów.
 • Informacje, jakie powinieneś dostarczyć agencji na początku współpracy, aby mogła prowadzić kampanię efektywnie.
 • Wsparcie dedykowanego opiekuna i zakres jego obowiązków względem Ciebie.
 • Forma pomocy ze strony agencji w przypadku pojawienia się pytań i problemów.

Jeżeli przedstawiciele agencji posiadają niewłaściwe podejście do komunikacji, może to negatywnie wpływać również na proces tworzenia kampanii. W takiej sytuacji warto rozważyć inne agencje, które zapewniają regularny kontakt i są dostępne dla swoich klientów.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


7. Co dokładnie obejmuje cena usługi w agencji Google Ads?

Cena jest istotnym czynnikiem przy wyborze agencji Google Ads, jednak nie powinna być jedynym decydującym czynnikiem. Przed podpisaniem umowy warto dowiedzieć się, co dokładnie obejmuje cena usług Google Ads i czy zawiera:

 • utworzenie i zarządzanie kampanią,
 • wyszukiwanie słów i fraz kluczowych powiązanych z Twoimi produktami,
 • połączenie konta Google Analytics z kontem Google Ads,
 • stworzenie kodu Google Tag Manager,
 • tworzenie atrakcyjnych tekstów reklamowych,
 • prowadzenie kampanii remarketingowych,
 • regularne badanie konkurencji w Twojej branży,
 • ustawienie kierowania reklam np. na urządzenia, użytkowników, lokalizację,
 • badanie interakcji użytkowników z kampanią i ich ocenę pod kątem efektywności,
 • optymalizację i bieżące testy kampanii w celu sprawdzenia ich skuteczności.

Warto zapytać o proponowany budżet na kliknięcia i jednocześnie ocenić, czy Twój założony budżet będzie wystarczający do osiągnięcia efektów w danej branży. Istotne jest również to, czy agencja zajmuje się tworzeniem stron docelowych i materiałów wizualnych dla kampanii i czy ta usługa jest w cenie kampanii. Pamiętaj, że żadna renomowana agencja Google Ads nie zagwarantuje Ci konkretnych efektów po miesiącu, ponieważ skuteczność kampanii zależy od zbyt wielu czynników.

Dowiedz się więcej:


8. Jaki jest przewidywany czas trwania umowy z agencją Google Ads?

Agencje SEM mogą oferować umowy o różnym okresie trwania, np. miesięczne, trzymiesięczne lub dłuższe. Często na początku klientom wygodniej jest podpisać umowę krótkoterminową, która pozwala na sprawdzenie sposobu pracy danej agencji, a także na ocenę wzajemnej komunikacji i jakości raportowania. Warto jednak mieć na uwadze, że pierwsze trzy miesiące kampanii to okres testowania, a efekty sprzedażowe mogą być zauważalne dopiero po dłuższym czasie.
Dobrym rozwiązaniem może być podpisanie pierwszej umowy na okres 3 miesięcy, a następnie kontynuowanie współpracy na umowach miesięcznych. Dzięki temu agencja będzie miała wystarczającą ilość czasu na przeprowadzenie testów i optymalizację kampanii. Jednocześnie zapewni to klientowi elastyczność i możliwość rezygnacji ze współpracy w sytuacji, gdyby kampania Google Ads nie przynosiła oczekiwanych rezultatów.


9. Jakie narzędzia do konfiguracji kampanii wykorzystuje agencja Google Ads?

Przy wyborze agencji warto dowiedzieć się z jakich narzędzi i strategii korzystają specjaliści Google Ads przy optymalizacji i konfigurowaniu kampanii reklamowej. Upewnij się, że agencja z którą chcesz podjąć współpracę:

 • dba o to, aby klient wypełnił brief na temat swojej firmy i branży,
 • przeprowadza audyt konta i istniejących kampanii klienta,
 • analizuje konkurencję oraz potrzeby użytkowników w danej branży,
 • korzysta z profesjonalnych narzędzi i strategii w celu zoptymalizowania kampanii i osiągnięcia jak najlepszych wyników,
 • wykorzystuje kampanie inteligentne i elastyczne,
 • buduje logiczne, pogrupowane tematycznie struktury dla kampanii reklamowej.

Wnikliwa analiza konta to niezbędny krok do osiągnięcia sukcesu kampanii reklamowej. Dzięki temu specjaliści Google Ads mogą sprawdzić, jakie działania przynoszą zamierzone efekty, a jakie są nieskuteczne. Na tej podstawie mogą również wskazać obszary wymagające uwagi oraz sprawdzić, czy struktura kampanii wymaga udoskonalenia.

Przeczytaj koniecznie:

W jaki sposób agencja Google Ads zoptymalizuje współczynnik konwersji mojej kampanii?
Przed podpisaniem umowy z agencją Google Ads zapytaj o to, jak agencja optymalizuje współczynnik konwersji w kampaniach w Twojej branży. W tym celu:

 • Upewnij się, że agencja ma doświadczenie w optymalizacji stron internetowych, tworzeniu atrakcyjnych ofert i testowaniu różnych elementów reklamy w celu zwiększenia jej skuteczności.
 • Dowiedz się, jakie strategie i narzędzia są wykorzystywane do śledzenia i poprawy konwersji.
 • Dopytaj, czy agencja oferuje kompleksową analizę danych oraz rekomendacje dotyczące optymalizacji działań w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników konwersji.

Optymalizacja konwersji polega na dostosowaniu kampanii i strony docelowej w taki sposób, aby ułatwić użytkownikom wykonanie pożądanego działania (rejestracja, pobranie newslettera, zakup). Ważne jest, aby agencja skupiała się nie tylko na wyświetleniach i kliknięciach, ale przede wszystkim na generowaniu i maksymalizacji przychodów i przekształcaniu użytkowników w klientów. Dzięki temu osiągniesz zwrot z inwestycji i zaczniesz zarabiać, ponieważ Twoja kampania reklamowa sfinansuje się z Twoich przychodów z reklamy. Gdy przedstawiciel agencji stawia za główny cel waszej współpracy wzrost Twoich przychodów i osiągnięcie realnych efektów sprzedażowych, trafiłeś na odpowiednią firmę! Poznaj inspirujące historie sukcesu naszych klientów, którzy dzięki strategicznie zaplanowanej kampanii Google Ads odnotowali niesamowity wzrost przychodów, konwersji i transakcji:

Te historie to dowód na to, że skuteczne wykorzystanie Google Ads może zwiększyć świadomość marki i przynieść ogromne korzyści dla Twojego biznesu.


10 pytań do agencji Google Ads, które warto zadać. Podsumowanie

Współpraca z agencją Google Ads to ważna decyzja dla każdej firmy, która chce osiągnąć sukces w reklamie internetowej. Zadawanie pytań o kluczowe aspekty takie jak kwalifikacje, doświadczenie, transparentność działań, komunikacja, cena usługi, czas trwania umowy, konfiguracja konta i kampanii, optymalizacja konwersji oraz realizowane projekty pozwoli Ci dokonać świadomego wyboru. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że agencja, z którą chcesz podjąć współpracę, będzie skutecznie promować Twoją firmę w internecie.

Jak agencja identyfikuje odpowiednie słowa kluczowe i grupy reklam dla mojej branży?
Down arrow

Agencje Google Ads mogą wykorzystywać różne strategie i narzędzia do identyfikacji odpowiednich słów kluczowych i grup reklam dla Twojej branży. Przed rozpoczęciem kampanii agencja może przeprowadzić badania rynkowe, analizę konkurencji i wywiad z Tobą, aby zrozumieć specyfikę Twojego biznesu. Mogą również korzystać z narzędzi do badania słów kluczowych, takich jak Google Keyword Planner, aby znaleźć popularne i trafne słowa kluczowe dla Twojej branży. Na podstawie tych informacji agencja może opracować strategię słów kluczowych i grup reklam, która będzie dopasowana do Twoich celów i targetowanej grupy odbiorców.

Jakie są typowe wyniki, jakie agencja osiąga dla swoich klientów w ramach kampanii Google Ads?
Down arrow

Typowe wyniki kampanii Google Ads będą zależały od wielu czynników, takich jak branża, konkurencja, budżet reklamowy i cele kampanii. Agencje powinny być w stanie przedstawić swoje osiągnięcia i case study z poprzednich kampanii dla nowych klientów. Wyniki mogą obejmować zwiększenie ruchu na stronie internetowej, wzrost liczby kliknięć, poprawę wskaźników konwersji, obniżenie kosztu za kliknięcie (CPC), zwiększenie świadomości marki itp. Warto zauważyć, że osiągnięcie pożądanych wyników wymaga czasu, testowania i optymalizacji kampanii, dlatego ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania i długoterminowy plan działania.

Czy agencja Google Ads świadczy również inne usługi związane z marketingiem internetowym, takie jak SEO, marketing społecznościowy itp.?
Down arrow

Niektóre agencje Google Ads mogą oferować również inne usługi związane z marketingiem internetowym, takie jak SEO (Search Engine Optimization), marketing w social mediach, tworzenie treści, remarketing, analityka internetowa i wiele innych. To zależy od zakresu usług, jakie świadczy dana agencja. Oferowanie różnorodnych usług może być korzystne, ponieważ pozwala na zintegrowane podejście do marketingu online i lepsze dopasowanie strategii do potrzeb klienta


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Eliza Tomaka
Eliza Tomaka

Eliza zdobywała doświadczenie w marketingu internetowym, pracując jako copywriterka oraz jako freelancerka. Ukończyła kurs SEO copywritingu oraz kurs korekty tekstów. Regularnie pogłębia swoją wiedzę w zakresie promowania biznesu, content marketingu, SEO i Google Ads czytając blogi o promowaniu biznesu i poznając nowe zagadnienia branżowe. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze dane pozyskane z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs. Eliza ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna, ze specjalizacją w malarstwie.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
10 pytań do agencji Google Ads, które warto zadać

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 126 głosów

UDOSTĘPNIJ