Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Kampanie produktowe Google Shopping Skutecznie i na 100% w Super Cenie Zwiększamy Sprzedaż
Google Shopping

Reklama Google Zakupy

Reklama z listą produktów, inaczej Google Zakupy (Google Shopping), to atrakcyjna forma reklamowa w wynikach wyszukiwania Google przeznaczona dla sklepów internetowych. Reklama ma postać zdjęcia produktu z podstawowymi informacjami w formie tekstowej. To reklama, która przyciągnie uwagę Twoich potencjalnych klientów i skróci ich drogę z wyszukiwarki do karty produktowej. Poznaj korzyści kampanii Google Shopping (Google zakupy).

 

Jak pomożemy promować Twoje produkty w Google Zakupy (Kampanie produktowe)?

1
Przeprowadzimy audyt Twojego e-sklepu pod kątem wymagań Google Shopping (Zakupy w Google)
2
Zarejestrujemy Twój sklep w Google Merchant Center
3
Założymy dla Ciebie konto Adwords i połączymy je z Google Merchant Center
4
Pomożemy Ci zoptymalizować plik produktowy
5
Przygotujemy kampanię PLA na podstawie wygenerowanego przez Ciebie pliku produktowego
6
Wygenerujemy reklamy z listą produktów
Zalety

Google Zakupy - poznaj swoje korzyści

Reklamy z listą produktów (PLA) to rewelacyjne narzędzie do budowy sprzedaży w Twoim sklepie internetowym. Wyświetlają się w Google w formie zdjęć produktów z cenami i innymi niezbędnymi informacjami. Tym samym pole z reklamami Google Zakupy (Google Shopping) pełni rolę porównywarki produktów i pozwala docierać tylko do odbiorców zainteresowanych ofertą. Klienci nie muszą generować kosztów kampanii, aby poznać Twoją ofertę. Taki format reklamowy skutecznie przyciąga uwagę i pozwala na pozyskiwanie klientów niskim kosztem.

widoczni 88
Poznaj Google Zakupy

Dlaczego warto zainwestować w kampanię Google Shopping?

1

Widoczność wysoko w wynikach wyszukiwania

Reklamy produktowe Google Ads (Zakupy w Google) są zawsze widoczne u góry strony lub lub wysoko po prawej stronie wyników wyszukiwania. To pierwsze, co widzą użytkownicy Google bez konieczności scrollowania.

2

Duży zasięg

Możesz połączyć kampanię Google Shopping (Zakupy w Google) z kampanią w Google Ads w sieci wyszukiwania i tym samym zdominować pierwszą stronę Google. Część użytkowników woli korzystać z reklam produktowych, inni klikną w Twoją tekstową reklamę. Połącz moc tych dwóch typów kampanii i zwiększaj sprzedaż.

3

Precyzyjne dotarcie do odbiorcy

Kampanie produktowe bazują na pliku z informacjami o produkcie. Reklama wyświetli się osobom, które szukają konkretnego produktu. Dzięki temu, że już na poziomie wyszukiwarki widać cenę i zdjęcie produktu, użytkownik jeszcze przed kliknięciem w reklamę może odrzucić oferty, które mu nie odpowiadają.

 

4

Atrakcyjny format bez wysiłku

Dzięki załączonym zdjęciom produktów, reklamy Google Zakupy przyciągają wzrok i są czytelne dla odbiorcy. Wcale nie musisz zlecać drogich prac graficznych, aby osiągnąć ten efekt. Wystarczą te same zdjęcia produktów, które wykorzystujesz w swoim sklepie.

5

Krótka droga do sprzedaży

Po kliknięciu w reklamę produktową użytkownik przenosi się bezpośrednio na kartę produktu. Nie ma ryzyka, że zabłądzi na Twojej stronie lub że coś odwróci jego uwagę. Dzięki temu są większe szanse, że dokona zakupu.

 

6

Widoczność w wielu miejscach

Reklamy Google Zakupy wyświetlają się nie tylko w wynikach wyszukiwania Google, ale również w Google Grafice, w witrynach partnerskich, sieci reklamowej i w niektórych krajach w zakładce Zakupy. Przygotowujesz kampanię raz, a docierasz do różnych miejsc.

 

7

Wygodne zarządzanie budżetem

Google Ads pozwala śledzić i optymalizować wydatki. Wiesz, ile płacisz za każde kliknięcie i jak przekłada się to na sprzedaż. Dzięki bieżącej analityce kampanię można optymalizować i zwiększać jej efektywność.

Nasze kampanie finansują się same

Bez długoterminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta kampanii Google Ads nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą, nie - dlatego że muszą.

Wyślij zapytanie
widoczni 67
Kampania z listą produktów

Jak działa Google Ads Zakupy (PLA)?

Konfiguracja kampanii Google Shopping (Zakupy Google) wiąże się z innymi przygotowaniami niż pozostałe typy kampanii Google. Po pierwsze sklep, który decyduje się na taką reklamę powinien spełniać określone wymogi odnośnie strony, m.in.:

 • certyfikat bezpieczeństwa SSL
 • pełne dane kontaktowe
 • polityka prywatności
 • regulamin zakupów uwzględniający np. warunki zwrotów i płatności

W kampanii Google Shopping (Zakupy Google) można promować tylko dozwolone regulaminem produkty. Należy też spełniać takie kryteria w kampanii jak:

 • promowanie wyłącznie produktów, które można kupić w sklepie
 • używanie języka urzędowego i miejscowej waluty
 • spełnianie wymogów RODO w zakresie zarządzania danymi klientów
 • działanie zgodnie z regulaminem kampanii produktowych
 • zweryfikowana i zarezerwowana witryna
 • regularne logowanie się do Google Merchant Center

Strona docelowa w kampanii reklamowej musi przede wszystkim prezentować ten sam produkt, który użytkownik widział w reklamie. Produkt musi być wyeksponowany, wraz z ceną, przyciskiem kierującym do zakupu i innymi ważnymi informacjami.

Jeśli spełniasz te wymagania, możesz skorzystać z naszej oferty i reklamować się w kampanii Google Ads z listą produktów. Co realizujemy w ramach kampanii?

 1. Założenie konta Google Merchant Center
 2. Połączenie konta Google Ads i Merchant Center
 3. Konfiguracja kampanii
 4. Wybór stawek i określenie budżetu
 5. Bieżąca analiza i optymalizacja kampanii
 6. Zarządzanie kampanią

Najpopularniejszą formą kampanii Zakupy Google (są reklamy produktowe, ale oprócz tego masz do dyspozycji także takie typy jak:

 • reklamy produktowe z funkcją prezentacji - tutaj rozliczasz się za zaangażowanie użytkowników; w jednej reklamie pokazujesz kilka produktów np. z tej samej kategorii.
 • reklamy katalogowe lokalnych produktów - ich celem jest pozyskanie odwiedzin w sklepie stacjonarnym.

W Zakupach Google reklama wyświetla się czasem jednocześnie tekstowo i produktowo.

 

Reklama tekstowa vs. reklama Google Zakupy - różnice

Porównanie
 Reklama tekstowa w Google
   Reklama Google Zakupy
wyświetlanie reklamy na podstawie wybranych fraz
wyświetlanie reklamy na podstawie danych z pliku produktowego
forma tekstowa
forma graficzna
dostępne dla wszystkich firm
dostępne tylko dla sklepów internetowych
realizacja w panelu Google Ads
realizacja w panelu Google Ads połączonym z kontem Merchant Center
Artboard
Jak zarabiać na Google Ads?

Oddaj kampanię w ręce certyfikowanych ekspertów widoczni

Skuteczne kampanie Google Ads (Adwords) nie zrobią się same :)

Z pomocą przyjdzie Ci doświadczony i dynamiczny zespół specjalistów z agencji widoczni. Zapewniamy Ci kompleksową obsługę od audytu poprzez konfigurację kampanii i bieżącą optymalizację. 

U nas współpracujesz z indywidualnym opiekunem kampanii, który dobrze zna Twoją firmę i cele biznesowe. Bieżący kontakt z Tobą i kreatywne podejście naszych specjalistów Google Ads, sprawiają, że Twoje kampanie zawsze będą o krok przed konkurencją. Zawsze szukamy nowych rozwiązań, aby jeszcze uatrakcyjnić Twoje reklamy i zmotywować odbiorców do zakupu.

Podejmujemy wszystkie niezbędne kroki w kierunku optymalizacji konwersji dla kampanii linków sponsorowanych.

widoczni 90
widoczni 88 widoczni 68
Cena

Ile kosztuje reklama Google Zakupy?

Kampanię z listą produktów zrealizujesz z nami już od 3000 zł netto miesięcznie. Na ten koszy składa się budżet na kliknięcia i opłata za konfigurację i obsługę kampanii. Za co ponosisz koszty w kampanii Zakupy Google?

W zależności od typu kampanii rozliczasz się:

1
Za kliknięcia

Powszechny model, który pozwala kontrolować koszt odwiedzin w sklepie, płacisz nie za wyświetlenie produktu, a za kliknięcie w reklamę.

2
W formie eCPC

Ten model ma na celu pozyskanie jak największej liczby konwersji, dlatego stawki dostosowywane są tak, aby docierać właśnie do potencjalnych klientów.

3
W modelu ROAS

Automatyczny model ustalania stawek, którego celem jest maksymalizacja zwrotu z inwestycji i pozyskiwania dużej liczby konwersji.

Zanim rozpoczniesz kampanię

Co to jest Merchant Center

Google Merchant Center to panel do przesyłania niezbędnych danych do kampanii produktowej. To właśnie w Merchant Center należy dodać listę produktów i skonfigurować konto sklepu. Na konto należy logować się regularnie, minimum raz na 14 miesięcy. W przeciwnym razie konto zostanie dezaktywowane.

Widoczni w liczbach

Nasze kampanie finansują się same

Zoom

560+

pozytywnych opinii w Google

Zoom

80+

pozytywnych opinii na Clutch.co

Zoom

170+

specjalistów marketingu
internetowego

Zoom

25+
lat na rynku

Kampania produktowa w wyszukiwarce - pytania i odpowiedzi

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat działania kampanii produktowej Adwords? Przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiedzi na najważniejsze pytania, które pozwolą Ci określić, czy jest to rozwiązanie dla Twojego biznesu!

Jak działają kampanie produktowe?

Down arrow

Aby określić sposób i miejsce wyświetlania reklamy produktowej w Google wykorzystywane są nie słowa kluczowe, a dane produktów z z konta GMC Google (Merchant Center). Zawarte tam dane zawierają informacje o produktach, które masz w ofercie. Będą one użyte podczas dopasowania zapytania klienta do reklam, by wyświetlić mu najbardziej trafne propozycje artykułów.

Jak naliczane są opłaty za reklamę w Google Zakupy?

Down arrow

W przypadku reklamy produktowej Adwords (Google Ads) opłata naliczana jest na podstawie kosztu kliknięcia (CPC),. A więc płacisz w momencie, gdy ktoś kliknie w Twoją kampanię. Google Zakupy pozwala także określić maksymalna stawkę CPE (koszt zaangażowania). Ustawiając kampanię produktową Adwords sam określasz jak wysoka ma ona być. 

Klienci - strony internetowe
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
protan elmark logo
carnet logo
nickel development logo
saint gobain logo
karlik logo czarne
9
3
6
DHL logo
astat logo
pblechbud logo
wadowscy logo
bm cat logo v2
stadion poznan
widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

skuteczna agencja SEO / Google ADS

Dlaczego agencja widoczni?

Zoom
Ponad 560 pozytywnych opinii

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce

Zoom
Działamy w branży od 1999 roku

Wystartowaliśmy w 1999 roku! Wykorzystujemy technologię, wiedzę i doświadczenie, aby zapewnić jak największe zyski naszym Klientom.

Zoom
Skutecznie wspieramy sprzedaż

Nasze kampanie finansują się same! Budujemy nie tylko wysokie pozycje i ruch w Twojej stronie, ale przede wszystkim wspieramy sprzedaż.

Zoom
100% polski kapitał

Jesteśmy w 100% polską firmą i uważamy, że to powód do dumy.

Artboard

Bezpłatne szkolenia z marketingu internetowego dla klientów!

Dołącz do grona naszych klientów i korzystaj z darmowych szkoleń!

Dzielimy się wiedzą z naszymi klientami


Cykl szkoleń "Oko w oko z marketingiem internetowym" stworzyliśmy specjalnie z myślą o Tobie, naszym kliencie.

Nasze doświadczenie pokazuje, że większość osób, decydujących się na pozycjonowanie nie ma podstawowej wiedzy z zakresu marketingu internetowego, nawet jeśli ma już za sobą doświadczenie współpracy z różnymi agencjami SEM i SEO. Tymczasem dobre zrozumienie działań marketingowych, pojęć i analityki to podstawa efektywnej współpracy z agencją.

 

Widoczni prowadzą szkolenie w WSB
akademia widoczni w plus jeden warsztaty dla copywritera oko w oko szkolenie widoczni Artur Wojczal
Sukces

Historie Sukcesów

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski.

Nasze kampanie finansują się same!

Oceń ten artykuł:
Reklama Google Zakupy

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 172 głosów