Google Shopping

Reklama Google Zakupy

Reklama z listą produktów, inaczej Google Zakupy, to atrakcyjna forma reklamowa w wynikach wyszukiwania Google przeznaczona dla sklepów internetowych. Reklama ma postać zdjęcia produktu z podstawowymi informacjami w formie tekstowej. To reklama, która przyciągnie uwagę Twoich potencjalnych klientów i skróci ich drogę z wyszukiwarki do karty produktowej. Poznaj korzyści kampanii Google Shopping.

Jak pomożemy promować Twoje produkty w Google Zakupy (Kampanie produktowe)?

 • Przeprowadzimy audyt Twojego e-sklepu pod kątem wymagań Google Shopping
 • Zarejestrujemy Twój sklep w Google Merchant Center
 • Założymy dla Ciebie konto Adwords i połączymy je z Google Merchant Center
 • Przygotujemy kampanię PLA na podstawie wygenerowanego przez Ciebie pliku produktowego
 • Wygenerujemy reklamy z listą produktów.

 

Wyślij zapytanie o cenę

Google Zakupy - poznaj swoje korzyści

Reklamy z listą produktów (PLA) to rewelacyjne narzędzie do budowy sprzedaży w Twoim sklepie internetowym. Wyświetlają się w Google w formie zdjęć produktów z cenami i innymi niezbędnymi informacjami. Tym samym pole z reklamami Google Zakupy pełni rolę porównywarki produktów i pozwala docierać tylko do odbiorców zainteresowanych ofertą. Klienci nie muszą generować kosztów kampanii, aby poznać Twoją ofertę. Taki format reklamowy skutecznie przyciąga uwagę i pozwala na pozyskiwanie klientów niskim kosztem.

Dlaczego warto zainwestować w tę kampanię?

Widoczność wysoko w wynikach wyszukiwania

Reklamy produktowe Google Ads są zawsze widoczne u góry strony lub lub wysoko po prawej stronie wyników wyszukiwania. To pierwsze, co widzą użytkownicy Google bez konieczności scrollowania. 

 

Duży zasięg

Możesz połączyć kampanię Google Shopping z kampanią w Google Ads w sieci wyszukiwania i tym samym zdominować pierwszą stronę Google. Część użytkowników woli korzystać z reklam produktowych, inni klikną w Twoją tekstową reklamę. Połącz moc tych dwóch typów kampanii i zwiększaj sprzedaż.

 

Precyzyjne dotarcie do odbiorcy

Kampanie produktowe bazują na pliku z informacjami o produkcie. Reklama wyświetli się osobom, które szukają konkretnego produktu. Dzięki temu, że już na poziomie wyszukiwarki widać cenę i zdjęcie produktu, użytkownik jeszcze przed kliknięciem w reklamę może odrzucić oferty, które mu nie odpowiadają.

 

Atrakcyjny format bez wysiłku

Dzięki załączonym zdjęciom produktów, reklamy Google Zakupy przyciągają wzrok i są czytelne dla odbiorcy. Wcale nie musisz zlecać drogich prac graficznych, aby osiągnąć ten efekt. Wystarczą te same zdjęcia produktów, które wykorzystujesz w swoim sklepie.

 

Krótka droga do sprzedaży

Po kliknięciu w reklamę produktową użytkownik przenosi się bezpośrednio na kartę produktu. Nie ma ryzyka, że zabłądzi na Twojej stronie lub że coś odwróci jego uwagę. Dzięki temu są większe szanse, że dokona zakupu.

 

Widoczność w wielu miejscach

Reklamy Google Zakupy wyświetlają się nie tylko w wynikach wyszukiwania Google, ale również w Google Grafice, w witrynach partnerskich, sieci reklamowej i w niektórych krajach w zakładce Zakupy. Przygotowujesz kampanię raz, a docierasz do różnych miejsc.

 

Wygodne zarządzanie budżetem

Google Ads pozwala śledzić i optymalizować wydatki. Wiesz, ile płacisz za każde kliknięcie i jak przekłada się to na sprzedaż. Dzięki bieżącej analityce kampanię można optymalizować i zwiększać jej efektywność.

 

Bez długo-
-terminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania stron internetowych nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą - nie, dlatego że muszą.

Jak działa Google Ads Zakupy (PLA)?

Konfiguracja kampanii Google Shopping wiąże się z innymi przygotowaniami niż pozostałe typy kampanii Google. Po pierwsze sklep, który decyduje się na taką reklamę powinien spełniać określone wymogi odnośnie strony, m.in.:

 • certyfikat bezpieczeństwa SSL
 • pełne dane kontaktowe
 • polityka prywatności
 • regulamin zakupów uwzględniający np. warunki zwrotów i płatności

W kampanii Google Shopping można promować tylko dozwolone regulaminem produkty. Należy też spełniać takie kryteria w kampanii jak:

 • promowanie wyłącznie produktów, które można kupić w sklepie
 • używanie języka urzędowego i miejscowej waluty
 • spełnianie wymogów RODO w zakresie zarządzania danymi klientów
 • działanie zgodnie z regulaminem kampanii produktowych
 • zweryfikowana i zarezerwowana witryna
 • regularne logowanie się do Google Merchant Center

Strona docelowa w kampanii reklamowej musi przede wszystkim prezentować ten sam produkt, który użytkownik widział w reklamie. Produkt musi być wyeksponowany, wraz z ceną, przyciskiem kierującym do zakupu i innymi ważnymi informacjami.

Jeśli spełniasz te wymagania, możesz skorzystać z naszej oferty i reklamować się w kampanii Google Ads z listą produktów. Co realizujemy w ramach kampanii?

 • Założenie konta Google Merchant Center
 • Połączenie konta Google Ads i Merchant Center
 • Stworzenie i optymalizacja pliku produktowego
 • Konfiguracja kampanii
 • Wybór stawek i określenie budżetu
 • Bieżąca analiza i optymalizacja kampanii
 • Zarządzanie kampanią

Najpopularniejszą formą kampanii Google Zakupy są reklamy produktowe, ale oprócz tego masz do dyspozycji także takie typy jak:

 • reklamy produktowe z funkcją prezentacji - tutaj rozliczasz się za zaangażowanie użytkowników; w jednej reklamie pokazujesz kilka produktów np. z tej samej kategorii.

 • reklamy katalogowe lokalnych produktów - ich celem jest pozyskanie odwiedzin w sklepie stacjonarnym.

W Zakupach Google reklama wyświetla się czasem jednocześnie tekstowo i produktowo.

Reklama tekstowa vs reklama Google Zakupy - różnice
   Reklama tekstowa w Google   Reklama Google Zakupy
wyświetlanie reklamy na podstawie wybranych fraz wyświetlanie reklamy na podstawie danych z pliku produktowego
forma tekstowa forma graficzna
dostępne dla wszystkich firm dostępne tylko dla sklepów internetowych
realizacja w panelu Google Ads realizacja w panelu Google Ads połączonym z kontem Merchant Center

Certyfikowani eksperci Google Ads

Nad przebiegiem całej kampanii będą czuwać certyfikowani eksperci Google Adwords. To oni będą dostarczać Tobie niezbędnej wiedzy na temat prowadzonych działań, przesyłać raporty, analizować wpływ kampanii na Twój biznes i wspólnie z Tobą określać kolejne cele.

Ile kosztuje reklama Google Zakupy?

Kampanię z listą produktów zrealizujesz z nami już od 2500 zł netto miesięcznie. Na ten koszy składa się budżet na kliknięcia i opłata za konfigurację i obsługę kampanii. Za co ponosisz koszty w kampanii Google Zakupy? W zależności od typu kampanii rozliczasz się:

 • za kliknięcia - powszechny model, który pozwala kontrolować koszt odwiedzin w sklepie, płacisz nie za wyświetlenie produktu, a za kliknięcie w reklamę
 • w formie eCPC - ten model ma na celu pozyskanie jak największej liczby konwersji, dlatego stawki dostosowywane są tak, aby docierać właśnie do potencjalnych klientów
 • w modelu ROAS - automatyczny model ustalania stawek, którego celem jest maksymalizacja zwrotu z inwestycji i pozyskiwania dużej liczby konwersji

Co to jest Merchant Center

Google Merchant Center to panel do przesyłania niezbędnych danych do kampanii produktowej. To właśnie w Merchant Center należy dodać listę produktów i skonfigurować konto sklepu. Na konto należy logować się regularnie, minimum raz na 14 miesięcy. W przeciwnym razie konto zostanie dezaktywowane.

Skala
Widoczni w liczbach
lat doświadczenia w branży
Współpracuj z najlepszymi!
certyfikowanych specjalistów
Wszyscy posiadamy certyfikaty Google.
rekordowa dynamika wzrostu sprzedaży naszego klienta
Zbuduj swoją sprzedaż dzięki naszemu doświadczeniu!
rekordowy miesięczny wzrost sprzedaży naszego klienta
Tak wygląda sukces obsługiwanych przez nas sklepów internetowych!
 • lat doświadczenia w branży
  Współpracuj z najlepszymi!
 • certyfikowanych specjalistów
  Wszyscy posiadamy certyfikaty Google.
 • rekordowa dynamika wzrostu sprzedaży naszego klienta
  Zbuduj swoją sprzedaż dzięki naszemu doświadczeniu!
 • rekordowy miesięczny wzrost sprzedaży naszego klienta
  Tak wygląda sukces obsługiwanych przez nas sklepów internetowych!
Z nami będziesz w doborowym towarzystwie!

250 pozytywnych opinii

Od 1999 realizujemy skuteczne kampanie generujące zyski. Pracowaliśmy z setkami Klientów  z niemal każdej branży jaką można sobie wyobrazić.

Ponad 250 pozytywnych opinii w Google - to zobowiązuje!

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce.

Zdaniem naszych klientów jesteśmy skuteczną i profesjonalną firmą, która zawsze dotrzymuje słowa. A przy tym sympatycznymi ludźmi, z którymi dobrze się współpracuje.

dobre opinie o agencji widoczni na Facebooku
dobre opinie o agencji widoczni w Google
 • dobre opinie o agencji widoczni na Facebooku
 • dobre opinie o agencji widoczni w Google
SEO

Dlaczego agencja widoczni?

Wspieramy sprzedaż
Dzięki pozycjonowaniu stron budujemy nie tylko wysokie pozycje i ruch na stronie, ale przede wszystkim wspieramy sprzedaż.
20 lat doświadczenia
Wystartowaliśmy w 1999 roku! Wykorzystujemy technologię, wiedzę i doświadczenie, aby zapewnić jak największe zyski naszym Klientom.
Nielimitowana liczba fraz
Sprawimy, że Twoja strona będzie pojawiać się w wynikach wyszukiwania nie na kilka wybranych, ale na setki skutecznych fraz powiązanych z Twoim biznesem.
1-miesięczne wypowiedzenie
Jesteśmy przekonani o skuteczności naszych działań - nie wymagamy umów długoterminowych. Nasi Klienci są z nami dlatego, że chcą - nie dlatego, że muszą.
 • Wspieramy sprzedaż
  Dzięki pozycjonowaniu stron budujemy nie tylko wysokie pozycje i ruch na stronie, ale przede wszystkim wspieramy sprzedaż.
 • 20 lat doświadczenia
  Wystartowaliśmy w 1999 roku! Wykorzystujemy technologię, wiedzę i doświadczenie, aby zapewnić jak największe zyski naszym Klientom.
 • Nielimitowana liczba fraz
  Sprawimy, że Twoja strona będzie pojawiać się w wynikach wyszukiwania nie na kilka wybranych, ale na setki skutecznych fraz powiązanych z Twoim biznesem.
 • 1-miesięczne wypowiedzenie
  Jesteśmy przekonani o skuteczności naszych działań - nie wymagamy umów długoterminowych. Nasi Klienci są z nami dlatego, że chcą - nie dlatego, że muszą.
Akademia

Bezpłatne szkolenia z marketingu internetowego dla klientów!

Dołącz do grona naszych klientów i korzystaj z darmowych szkoleń!
Dzielimy się widzą z naszymi klientami

Cykl szkoleń "Oko w oko z marketingiem internetowym" stworzyliśmy specjalnie z myślą o Tobie, naszym kliencie.

Nasze doświadczenie pokazuje, że większość osób, decydujących się na pozycjonowanie nie ma podstawowej wiedzy z zakresu marketingu internetowego, nawet jeśli ma już za sobą doświadczenie współpracy z różnymi agencjami SEM i SEO. Tymczasem dobre zrozumienie działań marketingowych, pojęć i analityki to podstawa efektywnej współpracy z agencją.

Sukces
Historie Sukcesów
20 lat skutecznych działań. Od 1999 realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski. Nasze kampanie finansują się same!
 • 20 krotna dynamika wzrostu sprzedaży
 • 3 razy więcej zapytań ofertowych rok do roku
 • Ponad 3500 fraz w czołówce Google
Protan Elmark
 • 3 razy więcej rezerwacji wynajmu samochodów
 • 3 razy więcej odwiedzających na stronie
 • Ponad 9500 fraz w czołówce wyników Google
Carnet
 • 500% wzrost wejść organicznych
 • 12-krotny wzrost współczynnika konwersji
 • 6 miesięcy na zdominowanie top 10 rankingu Google
Sanpol
 • 187% więcej konwersji z pozycjonowania
Starter24
 • Kilkaset fraz w czołówce Google
 • Stały i stabilny wzrost ruchu na stronie
Volkswagen
 • 270% wzrost współczynnika konwersji
Karlik
  • 3 razy więcej rezerwacji wynajmu samochodów
  • 3 razy więcej odwiedzających na stronie
  • Ponad 9500 fraz w czołówce wyników Google
  Carnet
  • 500% wzrost wejść organicznych
  • 12-krotny wzrost współczynnika konwersji
  • 6 miesięcy na zdominowanie top 10 rankingu Google
  Sanpol
  • 187% więcej konwersji z pozycjonowania
  Starter24
  • Kilkaset fraz w czołówce Google
  • Stały i stabilny wzrost ruchu na stronie
  Volkswagen
  • 270% wzrost współczynnika konwersji
  Karlik
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Blog
Ostatnio na blogu
Wybrane, sprawdzone przez nas narzędzia do analizy profilu linków. Zobacz przegląd!
więcej
Media społecznościowe jako sposób promocji sklepu internetowego. Dowiedz się więcej!
więcej
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę prowadząc sklep internetowy.
więcej
Oceń ten artykuł
Reklama Google Zakupy
Średnia ocen użytkowników 4.95 na podstawie 172 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO