Jak reklamować usługi wellness w internecie?

Jak reklamowac uslugi wellness w internecie
Spis treści

• Reklama usług wellness w internecie — wyzwania

• Pozycjonowanie lokalne dla hoteli i innych miejsc z usługami wellness

• Reklama i promocja usług wellness w Google Ads

• Optymalizacja konwersji oraz UX w reklamie usług wellness

• Facebook Ads — skuteczna reklama usług wellness

• Podsumowanie

W ostatnich latach rozwój rynku wellness w Polsce przyspieszył i coraz więcej ludzi decyduje się na korzystanie z usług związanych z tym obszarem. Zdrowy styl życia, dbanie o ciało i umysł stały się priorytetami dla wielu osób, dlatego też powstaje coraz więcej miejsc oferujących strefy wellness. Jednym z kluczowych aspektów promocji usług wellness jest reklama w internecie. W obecnych czasach większość konsumentów poszukuje informacji o produktach i usługach w sieci, co sprawia, że marketing internetowy stał się niezbędny w strategii reklamowej. Sprawdź, jak skutecznie reklamować usługi wellness w internecie, aby przyciągnąć klientów i zwiększyć swoje zyski.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Reklama usług wellness w internecie — wyzwania

Reklamowanie usług wellness w internecie wiąże się z kilkoma wyzwaniami, z którymi muszą mierzyć się zarówno właściciele, jak i marketerzy:

 • Jednym z głównych wyzwań jest duża konkurencja na rynku. Wraz z rozwojem branży wellness, pojawia się coraz więcej firm oferujących podobne usługi, co oznacza, że reklamodawcy muszą włożyć dodatkowe wysiłki, aby wyróżnić ofertę na tle konkurencji.
 • Innym wyzwaniem jest dynamiczny rozwój technologiczny i zmieniające się trendy w branży wellness. Właściciele muszą na bieżąco udoskonalać swoje usługi, szkolić pracowników i dodawać nowe możliwości odpoczynku oraz relaksu do swojej oferty.
 • Branża wellness wiąże się również z wysokim poziomem zaufania i jakości usług. Oznacza to, że reklamy muszą być wiarygodne i rzetelne, aby przyciągnąć klientów. Wymaga to również starannego przygotowania kampanii reklamowej i dbałości o wizerunek marki.
 • Należy również pamiętać o zróżnicowanej grupie odbiorców usług wellness, co oznacza, że reklamy muszą być dopasowane do różnych potrzeb i preferencji.
 • Ostatnim wyzwaniem jest konieczność uzupełnienia strony o profesjonalne opisy usług, poparte wiedzą specjalistów. Może to wymagać współpracy między specjalistą ds. content marketingu i pracownikiem lub właścicielem miejsca, które oferuje usługi wellness.


Pozycjonowanie lokalne dla hoteli i innych miejsc z usługami wellness

Pozycjonowanie lokalne jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów, aby wypromować swoje usługi wellness w internecie. Za jego pomocą można zbudować widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania Google, co skutecznie pozwala dotrzeć do osób poszukujących miejsc oferujących strefę wellness. Korzystanie z pozycjonowania, jako metody reklamy usług wellness, wymaga jednak odpowiedniej strategii. Agencja Widoczni specjalizuje się w prowadzeniu kampanii SEO i stosuje sprawdzone techniki, które pomogą Ci zwiększyć zasięg i pozyskać nowych klientów.


Podstawy pozycjonowania lokalnego w reklamie usług wellness

W przypadku biznesów działających w określonej lokalizacji, pozycjonowanie stron internetowych wymaga złożonej strategii SEO, obejmującej wiele elementów. Należy stworzyć i zoptymalizować profil firmy w Google, a także zadbać o pozycjonowanie w mapach Google. Kolejnym krokiem jest zapewnienie spójności informacji teleadresowych na różnych platformach online - na stronie internetowej, w profilu Google czy na portalach społecznościowych. Na koniec pozostaje pozyskanie wartościowych linków przychodzących z lokalnych serwisów ogłoszeniowych czy katalogów firm.

Wdrożenie powyższych działań pozwala na zwiększenie widoczności i dostępności Twoich usług wellness dla mieszkańców w okolicy i nie tylko. Dzięki lokalnemu pozycjonowaniu Twoja firma może znaleźć się w local packu, czyli 3 pierwszych wynikach wyszukiwania Google z widoczną mapką, co zwiększa Twoją szansę na dotarcie do potencjalnych klientów szukających strefy wellness w Twojej lokalizacji.

Wyniki local pack dla usług wellness w Poznaniu.


Promowanie usług wellness — audyt SEO

Aby osiągnąć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania dla miejsc oferujących usługi wellness, niezbędne jest przeprowadzenie dokładnego audytu strony internetowej pod kątem SEO. Taka analiza pozwala na ocenę wyników generowanych przez witrynę, takich jak jej widoczność, ruch czy sprzedaż z wyników organicznych, a także na wykrycie ewentualnych problemów technicznych, które mogą negatywnie wpłynąć na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Audyt SEO stanowi klucz do opracowania skutecznej strategii pozycjonowania, która pozwoli na zwiększenie widoczności Twoich usług wellness w sieci.

Podczas przeprowadzania analizy SEO dla strony internetowej, skupiamy się na kilku istotnych aspektach.

 • Po pierwsze, dokładnie sprawdzamy, czy strona jest optymalizowana zgodnie z wymaganiami robotów Google.
 • Analizujemy słowa kluczowe, które są ważne dla witryny i sprawdzamy jakie pozycje zajmuje w wynikach wyszukiwania w danym momencie.
 • Następnie, dokonujemy oceny ruchu na stronie i monitorujemy, czy witryna przyczynia się do generowania sprzedaży — jeśli tak to sprawdzamy z jakich kanałów.
 • Kolejnym krokiem jest sprawdzenie szybkości ładowania strony, jej responsywności na urządzeniach mobilnych oraz jakości znajdujących się na niej treści.
 • Dodatkowo analizujemy liczbę i jakość linków przychodzących na stronę oraz poziom optymalizacji konwersji.
 • Na końcu, dokładnie oceniamy doświadczenia użytkowników przeglądających stronę, by stwierdzić, jak wysoki jest poziom UX.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Reklama usług wellness w internecie. Analiza konkurencji w SEO

Zanim rozpoczniemy pozycjonowanie dla miejsc ze strefą wellness, musimy dokładnie przeanalizować, kim jest najważniejsza konkurencja i jakie stosuje strategie marketingowe. Analiza działań konkurencji pozwoli nam poznać sposoby i techniki reklamowania innych biznesów z branży wellness. Podczas przeglądu konkurencji skupiamy się na elementach takich jak:

 • profil linków przychodzących i źródła ich pozyskiwania,
 • słowa i frazy kluczowe, które konkurencja stosuje w reklamach oraz treściach na stronie,
 • stan optymalizacji witryny pod kątem technicznym,
 • jakość oraz ilość tworzonych treści,
 • poziom ruchu na stronie oraz jej widoczność w wyszukiwarce.

Dzięki tak wnikliwej analizie rynku będziemy w stanie precyzyjnie określić, jakie są potrzeby Twoich odbiorców, a także dokładnie oszacować czas, jaki będzie potrzebny, aby osiągnąć pierwsze, zauważalne wyniki w zakresie pozycjonowania.


Wybór słów kluczowym w pozycjonowaniu usług wellness

W jaki sposób szukamy i wybieramy słowa kluczowe w pozycjonowaniu lokalnym, by efektywnie reklamować usługi wellness?

 • W naszej pracy wykorzystujemy narzędzia SEO, takie jak Google Keyword Planner, SEMSTORM i Senuto, aby odnaleźć zarówno słowa kluczowe o charakterze sprzedażowym, jak i poradnikowym czy edukacyjnym do bloga.
 • Skupiamy się na słowach kluczowych, które są ściśle związane z ofertą wellness oraz na frazach kluczowych długiego ogona, które będą oddawać intencje użytkowników, pomimo mniejszej popularności.
 • Dodatkowo szukamy fraz uwzględniających lokalizację, taką jak miasto lub dzielnica, aby w pełni dostosować naszą strategię do Twoich potencjalnych klientów w okolicy.

Po otrzymaniu zatwierdzonej przez klienta listy przystępujemy do planowania struktury i rozbudowy witryny. W ten sposób unikamy kanibalizacji słów kluczowych i możemy opracować ogólny plan treści, które mają znaleźć się na stronie. Dzięki temu strona będzie wyposażona w logiczną i spójną strukturę, która pozwoli użytkownikom łatwo odnaleźć poszukiwane przez nich informacje.

W jaki sposób przyporządkowujemy frazy kluczowe konkretnych miejsc na stronie?

 • Ogólne frazy kluczowe, takie jak „strefa wellness Poznań/hotel wellness Poznań” itp. dodajemy do strony głównej.
 • Frazy dotyczące konkretnych usług, np. „sauna Poznań”, „masaż relaksacyjny Poznań Podolany” przyporządkowujemy do stron z ofertą.
 • Frazy poradnikowe i edukacyjne, np. „Co wchodzi w skład wellness?” wykorzystujemy do bloga.

Analiza słów kluczowych w narzędziu Senuto.


Jak reklamować usługi wellness za pomocą treści?

Tworzenie wartościowych treści to kluczowy element w strategii pozycjonowania. W agencji Widoczni specjalista ds. content marketingu dba o to, by strony internetowe naszych klientów oferujących usługi z zakresu wellness były pełne angażujących treści. Jego obowiązki obejmują m.in.:

 • Dostarczanie wartościowych treści, napisanych językiem korzyści, które pomogą potencjalnym klientom zrozumieć, dlaczego warto skorzystać z usług wellness.
 • Optymalizację treści zgodnie z zasadami SEO i dbanie o czytelność, poprzez stosowanie takich elementów jak: boldowanie, wypunktowania, śródtytuły i nagłówki.
 • Naturalne umieszczenie fraz kluczowych w treściach, tak aby nie zakłócały czytelnikom odbioru tekstu.
 • Stosowanie różnych rodzajów treści, takich jak: teksty ofertowe, treści na stronę główną oraz wpisy blogowe w stylu poradnikowym i edukacyjnym.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Promocja usług wellness a optymalizacja techniczna strony

W ramach pozycjonowania Twojego hotelu ze strefą wellness, czy innego miejsca oferującego relaksacyjne usługi, dbamy również o optymalizację techniczną strony internetowej. W ramach tej usługi podejmujemy różnorodne działania, takie jak:

 • Wdrożenie mapy strony oraz pliku robots.txt.
 • Wykluczenie adresów URL, które nie mają być pozycjonowane.
 • Optymalizacja adresów URL, aby były bardziej przyjazne dla użytkowników oraz botów wyszukiwarek.
 • Wdrożenie certyfikatu SSL, zapewniającego bezpieczeństwo przesyłanych danych.
 • Zapobieganie duplikacji treści na stronie.
 • Tworzenie konkretnych i chwytliwych title oraz description dla każdej strony, aby przyciągać uwagę użytkowników i wspomóc indeksowanie.
 • Poprawa szybkości ładowania strony, co pozytywnie wpływa na doświadczenie użytkowników i pozycjonowanie.
 • Zoptymalizowanie strony pod kątem urządzeń mobilnych, co jest szczególnie istotne w erze smartfonów i tabletów.
 • Planowanie struktury linków wewnętrznych, aby ułatwić użytkownikom oraz botom wyszukiwarek poruszanie się po stronie.


Pozyskiwanie linków w SEO dla miejsc oferujących usługi wellness

Osiągnięcie sukcesu w pozycjonowaniu usług wellness wymaga skutecznego budowania profilu linków przychodzących. Agencja Widoczni wykorzystuje kilka sprawdzonych działań, aby osiągnąć ten cel:

 • Dokładnie przeszukujemy strony o wysokiej widoczności i popularności, aby znaleźć nowe sposoby na pozyskanie wartościowych linków.
 • Tworzymy sieć linków z witryn związanych z branżą wellness i dziedzinami pokrewnymi.
 • Promujemy Twoje usługi wellness na lokalnych portalach oraz w katalogach firm, aby zwiększyć jej zasięg.
 • Skupiamy się na jakości linków, co pozwala stopniowo i naturalnie rozwijać profil linków Twojej witryny.
 • Regularnie analizujemy profil linków i śledzimy wyniki naszych działań promocyjnych, aby w razie potrzeby dostosować nasze strategie.

Analiza linków przychodzących w narzędziu Ahrefs.


Reklama i promocja usług wellness w Google Ads

Posiadając hotel czy inną placówkę oferującą usługi wellness, możesz zwiększyć zasięg swojej reklamy poprzez wykorzystanie popularnego narzędzia, jakim są reklamy Google Ads. Jest to rozwiązanie, które umożliwia Ci wyróżnienie się w wynikach wyszukiwania Google oraz promowanie na innych stronach partnerskich. Jakie formaty reklam Google Ads warto wykorzystać, aby skutecznie dotrzeć do klientów zainteresowanych relaksem i wypoczynkiem? Oto nasze propozycje:


Reklama w sieci wyszukiwania dla usług wellness

Aby z powodzeniem reklamować usługi wellness w sieci wyszukiwania, potrzebna jest odpowiednia strategia działania. W agencji Widoczni stosujemy sprawdzone metody i niezbędne kroki:

 • Przygotowujemy kompleksowy audyt Twojego konta Google Ads, szczególnie jeśli wcześniej prowadzono już kampanie reklamowe dla Twojego hotelu lub salonu wellness.
 • Tworząc oddzielne grupy reklam, dbamy o spójną organizację struktury konta i kampanii.
 • Dobieramy słowa kluczowe, które najlepiej oddają intencję użytkowników i Twoją ofertę wellness.
 • Dodatkowo wybieramy odpowiedni typ dopasowań słów kluczowych i dodajemy frazy wykluczające.
 • Określamy miesięczny budżet na kliknięcia oraz maksymalne kwoty za kliknięcie, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie Twoich zasobów.
 • Optymalizujemy Twoje strony docelowe pod kątem UX oraz dopasowania treści do zapytań użytkowników.
 • Korzystamy z różnych rozszerzeń reklam, co pozwala nam na zwiększenie współczynnika CTR oraz efektywności Twoich kampanii. Sprawdź, jak jeszcze możesz poprawić CTR w Google Ads.
 • Regularnie optymalizujemy Twoje kampanie w celu uzyskania jak najlepszych wyników. Analizujemy efekty naszych działań, co umożliwia szybką reakcję na zmieniające się trendy i potrzeby Twoich klientów.


Remarketing dla usług wellness

Remarketing w Google Ads to doskonałe narzędzie promocyjne dla właścicieli miejsc ze strefą wellness. Dzięki temu rodzajowi reklamy można dotrzeć do osób, które już wcześniej odwiedziły Twoją stronę internetową i wyraziły zainteresowanie ofertą. Reklamy remarketingowe umożliwiają przypomnienie użytkownikom o Twojej ofercie i zachęcenie ich do powrotu na stronę. Co więcej, remarketing w Google Ads pozwala na personalizację reklamy i jej dostosowanie do konkretnych grup odbiorców, co jeszcze bardziej zwiększa jej skuteczność. W przypadku miejsc ze strefą wellness, remarketing może być wykorzystany do promocji usług, takich jak masaże, treningi, zajęcia fitness, a także sprzedaży produktów zdrowotnych. Dzięki remarketingowi, właściciele miejsc wellness mogą skutecznie zwiększać zainteresowanie swoją ofertą i przyciągać nowych klientów.


Reklama wideo usług wellness

Jeśli prowadzisz hotel lub inny obiekt oferujący usługi wellness, to reklama wideo na YouTube może być doskonałym narzędziem marketingowym dla Ciebie. Dzięki precyzyjnej segmentacji grupy docelowej, masz możliwość dotarcia do potencjalnych klientów z konkretnych lokalizacji lub o określonych zainteresowaniach związanych z tematyką wellness. Atrakcyjne i łatwe do przyswojenia filmy wideo z pewnością przyciągną uwagę użytkowników serwisu, a możliwość dodawania linków pozwoli skutecznie kierować ich na Twoją stronę internetową, gdzie będą mogli zapoznać się z Twoją ofertą i dokonać rezerwacji.

Przykład reklamy w serwisie YouTube.


Optymalizacja konwersji oraz UX w reklamie usług wellness

Jeśli chcesz, aby Twoje usługi wellness przyciągały tłumy zainteresowanych, warto postawić na kompleksowe podejście do promowania biznesu. Polecamy Ci zainwestować w usługę SXO, która połączy w sobie najlepsze praktyki pozycjonowania, optymalizacji konwersji oraz UX. W agencji Widoczni opracowaliśmy niezawodną strategię SXO, która składa się z działań takich jak:

 • Wdrożenie możliwości dokonania rezerwacji poprzez Twoją stronę internetową.
 • Dodanie kalendarza, w którym można przejrzeć wolne terminy.
 • Optymalizacja menu strony, by zwiększyć wygodę korzystania z witryny.
 • Poprawa czasu ładowania strony, co pozytywnie wpływa na pozycjonowanie.
 • Dostosowanie witryny pod kątem urządzeń mobilnych.
 • Umieszczenie atrakcyjnej i przejrzystej oferty usług wraz z cennikiem.
 • Udostępnienie opinii klientów na temat Twoich usług.
 • Umieszczenie danych kontaktowych w widocznych miejscach — na każdej podstronie w stopce lub w nagłówku.


Facebook Ads — skuteczna reklama usług wellness

Współcześnie, media społecznościowe cieszą się wyjątkową popularnością jako kanał reklamowy. Dzięki przemyślanej strategii reklamowej w Facebook Ads możliwe jest skuteczne promowanie ofert wellness wśród docelowych odbiorców. W agencji Widoczni nieustannie udoskonalamy nasze metody kampanii reklamowych na Facebooku i Instagramie, aby z powodzeniem przyciągać jak najwięcej klientów do Twojego biznesu. Przygotowując kampanię reklamową w Facebook Ads, stosujemy następujące kroki:

 • Określenie celu działań marketingowych, takich jak zwiększenie ilości zamówień lub zbudowanie świadomości marki.
 • Promocja najpopularniejszych usług, skupiając się na kluczowych informacjach i korzyściach dla klientów.
 • Wybór grupy docelowej uwzględniający lokalizację, zainteresowania, wiek i płeć użytkowników.
 • Zastosowanie retargetingu, aby dotrzeć do osób, które porzuciły proces rezerwacji lub wypełnienia formularza kontaktowego.
 • Zastosowanie różnych formatów reklamowych, takich jak karuzele, posty i reklamy wideo.
  Stosowanie konkretnych i skutecznych wezwań do działania, takich jak „zarezerwuj teraz".

Przykład reklamy na Facebooku.


Jak reklamować usługi wellness w internecie? Podsumowanie

Reklamowanie usług wellness w internecie wymaga uważnego planowania i wykorzystania różnorodnych narzędzi marketingowych. Pozycjonowanie jest kluczowe dla zapewnienia, że Twoja strona internetowa jest widoczna dla potencjalnych klientów, którzy szukają usług wellness online. Reklamy w Google Ads i Facebook Ads są również niezwykle skutecznym sposobem na przyciągnięcie uwagi klientów i skierowanie ich na Twoją stronę internetową. Dzięki odpowiedniej strategii marketingowej i wykorzystaniu dostępnych narzędzi reklamowych, możesz zwiększyć zasięg marki i przyciągnąć więcej klientów do swojej firmy wellness.

Czym jest wellness?
Down arrow

Wellness to pojęcie związane z podejściem do zdrowia i samopoczucia człowieka, które zakłada, że dobry stan zdrowia i kondycji fizycznej jest wynikiem równowagi między sferą fizyczną, psychiczną i społeczną. W tym podejściu ważne jest dbanie nie tylko o swoją kondycję, ale także o zdrowie emocjonalne i duchowe. W ramach wellness oferowane są różnego rodzaju usługi i aktywności, takie jak np. masaże, terapie relaksacyjne, joga, medytacje, a także porady dietetyczne i coaching zdrowotny.

Jak stworzyć skuteczną kampanię reklamową dla usług wellness?
Down arrow

Aby stworzyć skuteczną kampanię reklamową dla usług wellness, należy przede wszystkim określić grupę docelową, czyli osoby, które są zainteresowane tego typu ofertą. Następnie warto wybrać kanały reklamowe, które najlepiej docierają do tej grupy docelowej i przygotować atrakcyjne grafiki oraz treści reklamowe. Na koniec należy monitorować i optymalizować kampanię, aby osiągnąć jak największy sukces.

Jakie są zalety reklamy usług wellness w internecie?
Down arrow

Zalety reklamy usług wellness w internecie to między innymi zwiększenie zasięgu oferty, dotarcie do nowych klientów, zwiększenie rozpoznawalności marki, a także możliwość monitorowania efektywności kampanii reklamowej.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować usługi wellness w internecie?

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 146 głosów

UDOSTĘPNIJ