14 skutecznych sposobów na promocję firmy

14 skutecznych sposobow na promocje firmy
Spis treści

• 14 najskuteczniejszych sposobów na promocję Twojej firmy

• 1. Załóż stronę internetową dla swojego biznesu

• Postaw na SEO

• Załóż profil firmy w Google

• 4. Zainwestuj w Google Ads

• Załóż firmowe profile w mediach społecznościowych

• Zainwestuj w reklamę w mediach społecznościowych

• 7. Stwórz blog firmowy i udostępniaj swoje treści

• Postaw na marketing wideo — YouTube

• Współpracuj z influencerami

• Wykorzystaj marketing afiliacyjny

• Zorganizuj bezpłatne szkolenia lub webinar

• Stwórz własny podcast

• Udzielaj się w społeczności lokalnej

• Wykorzystaj e-mail marketing

• Podsumowanie

W konkurencyjnym świecie biznesu skuteczna promocja firmy jest niezwykle istotnym elementem, który może przesądzić o sukcesie lub porażce całego przedsiębiorstwa. Skuteczna reklama firmy może przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, zbudować rozpoznawalność marki i wygenerować wzrost sprzedaży. W tym artykule przedstawimy nowoczesne metody marketingu i różnorodne strategie, które można zastosować w celu skutecznej promocji firmy. Razem z nami odkryjesz rozwiązania, które mogą pomóc Twojej firmie osiągnąć sukces i zdobyć przewagę nad konkurencją. 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


14 najskuteczniejszych sposobów na promocję Twojej firmy

Wprowadzenie skutecznej strategii promocyjnej jest kluczowym elementem przesądzającym o sukcesie każdej firmy. Istnieje wiele różnych metod, które można wykorzystać, aby wypromować Twój biznes i zwiększyć jego widoczność. Oto kilka z nich:


1. Załóż stronę internetową dla swojego biznesu

Założenie strony internetowej dla swojej firmy to istotny krok w budowaniu marki i skutecznej promocji firmy w erze cyfrowej. W dzisiejszych czasach większość osób korzysta z internetu, aby znaleźć informacje o produktach i usługach. Posiadanie strony internetowej umożliwia klientom znalezienie Cię w dowolnym momencie. Posiadanie witryny firmowej pozwoli Ci na:

 • szczegółową prezentację produktów i usług (opisy, zdjęcia, filmy oraz informacje o cenach i dostępności),
 • lepszą komunikację z klientami (formularze kontaktowe i chat na żywo),
 • przedstawienie informacji o firmie, takich jak historia, misja, wartości, skład zespołu i dane kontaktowe w jednym miejscu,
 • budowanie wizerunku marki, dzięki tworzeniu spójnego wizerunku i treści na stronie internetowej.

Warto zainwestować w profesjonalną stronę internetową, która będzie godnie reprezentować Twój biznes w sieci i pomoże Ci w osiągnięciu większego sukcesu.


2. Postaw na SEO

Pozycjonowanie to skuteczna strategia, która polega na kompleksowej optymalizacji strony internetowej pod kątem wymagań algorytmów wyszukiwarek. Pozwala to na osiągnięcie jak najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania na kluczowe frazy powiązane z ofertą i tym samym dotarcie do docelowych odbiorców. SEO jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy poszukują efektywnych sposobów na reklamę swojego biznesu w internecie. Pozycjonowanie to działanie długofalowe i jednocześnie przynoszące bardzo dobre efekty. W skład SEO wchodzą następujące obszary: SEO on-site, czyli optymalizacja Twojej witryny i tworzenie treści, oraz SEO off-site, czyli pozyskiwanie wartościowych backlinków. Dodatkowo Search Engine Optimization jest niezwykle skutecznym narzędziem w promocji firmy online. Co możesz zyskać?:

 • Wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.
 • Większy ruch organiczny na stronie — im więcej osób odwiedza stronę, tym większe szanse na konwersję i generowanie sprzedaży.
 • Wiarygodność i zaufanie — wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, budują większe zaufanie u potencjalnych klientów.
 • Precyzyjne targetowanie odbiorców — optymalizacja treści na stronie pozwala dotrzeć do tych, którzy są zainteresowani oferowanymi przez firmę produktami lub usługami.
 • Wzrost lokalnej widoczności — jeśli firma działa lokalnie, optymalizacja SEO może pomóc w zdobyciu większej widoczności w wyszukiwaniach lokalnych. To idealne rozwiązanie dla firm, które chcą przyciągnąć klientów z określonego obszaru geograficznego.
 • Lepsza struktura i nawigacja strony — dzięki SEO witryna jest bardziej przyjazna dla użytkowników, co przekłada się na lepsze doświadczenia klienta.
 • Zwiększenie świadomości marki.


3. Załóż profil firmy w Google

Założenie profilu firmy w Google jest skutecznym sposobem na promocję firmy w wyszukiwarce oraz mapach Google. Dzięki temu podstawowe informacje o Twojej firmie (adres, godziny otwarcia, numer telefonu i link do strony internetowej) będą się wyświetlać bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Oto, jak założyć wizytówkę krok po kroku:

 • Zarejestruj się na stronie w Google Moja Firma i wypełnij formularze (https://www.google.com/intl/pl_pl/business/).
 • Zweryfikuj swoje dane za pomocą dostępnych opcji (pocztówka przesłana na podany adres).
 • Uzupełnij pełny profil i podaj wszystkie szczegóły dotyczące Twojej firmy. Im bardziej kompletny i atrakcyjny profil stworzysz, tym większe szanse na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów.

Po utworzeniu profilu regularnie monitoruj statystyki, recenzje i oceny wystawiane przez klientów na Twoim profilu, a także wykorzystaj funkcję Google Moja Firma do udostępniania aktualizacji, ofert specjalnych, wydarzeń lub innych ważnych informacji.

Dowiedz się więcej:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


4. Zainwestuj w Google Ads

Inwestycja w Google Ads to jedna z najskuteczniejszych strategii promocji firmy online. Płatne kampanie Google Ads umożliwiają reklamę zarówno w wynikach wyszukiwania, jak i na stronach oraz platformach w sieci wyszukiwania Google. Dzięki Google Ads możesz poprawić widoczność Twojej firmy w wyszukiwarce Google, przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć ruch na stronie internetowej. Skuteczne zarządzanie kampanią wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego przy tej opcji warto skorzystać z pomocy specjalistów. Samo wyświetlenie reklamy w kampanii Google jest darmowe, natomiast koszty naliczają się dopiero wtedy, gdy użytkownik kliknie Twoją reklamę. Jest to tzw. kampania PPC w Google Ads. Pay per Click to skuteczny sposób na uzyskanie natychmiastowych wyników związanych z widocznością, bez nadwyrężania budżetu. Google udostępnia kilka opcji płatnej reklamy, które obejmują m.in.:

 • Reklamę tekstową w wynikach wyszukiwania — to reklamy, które wyświetlają się nad lub pod wynikami wyszukiwania w formie tekstu z adnotacją „Reklama”. Ta forma reklamy jest wyświetlana użytkownikom, którzy wpiszą w okno wyszukiwarki hasło, na które się reklamujesz, czyli na Twoje słowa kluczowe.

Reklama sieć wyszukiwania

 • Reklamę produktową Google Ads — to reklama dedykowana sklepom internetowym, ponieważ umożliwia bezpośrednie promowanie produktów na szczycie wyników wyszukiwania w Google. Kliknięcie reklamy przekierowuje użytkownika do danego sklepu internetowego, gdzie może dokonać zakupu. Google Shopping pozwala również na porównywanie produktów pochodzących od różnych sprzedawców z poziomu wyszukiwarki.

Reklama produktowa

 • Remarketing — technika ta polega na wyświetlaniu spersonalizowanych reklam użytkownikom, którzy uprzednio dokonali u Ciebie zakupu lub odwiedzili Twoją stronę internetową w przeszłości. Dzięki remarketingowi reklama dociera do konkretnych osób i oferuje im rabaty lub darmową dostawę. Szczególnie skuteczna jest funkcja remarketingu dynamicznego, która pozwala wyświetlić użytkownikowi spersonalizowane reklamy dotyczące produktów, które klient uprzednio dodał do swojego koszyka.
 • Reklamy wideo — pojawiają się w trakcie lub po odtworzeniu filmu w wyszukiwarce. Jest to bardzo atrakcyjna forma reklamy w internecie w relatywnie niskiej cenie, która pozwala na dotarcie do dużej i zróżnicowanej grupy odbiorców.
 • Reklamy w sieci reklamowej Google — to forma reklamy, która może przybierać formę tekstową, graficzną, a także interaktywną (animacja) lub wideo. Zawiera informacje o Twojej firmie, usługach lub produktach i jest umieszczana na stronach partnerskich Google oraz w aplikacjach. Użytkownicy, którzy klikną reklamę w dowolnym miejscu, zostaną przekierowani bezpośrednio do Twojej witryny.

Możliwe do wyboru cele w trakcie tworzenia kampanii Google Ads.


5. Załóż firmowe profile w mediach społecznościowych

Media społecznościowe są niezbędnym narzędziem marketingowym dla firm, które chcą przyciągnąć nowych klientów i osiągnąć sukces. Bardzo ważnym krokiem jest wcześniejsze rozpoznanie swojej grupy docelowej i na tej podstawie wybranie konkretnej platformy social mediów. Każda sieć ma swoją specyfikę oraz przyciąga konkretną grupę społeczną, dlatego, aby dobrze dostosować treści do konkretnego serwisu społecznościowego, musisz najpierw zbadać preferencje i oczekiwania Twoich potencjalnych klientów. Instagram i Tik Tok będą świetnym wyborem, jeśli kierujesz swoją ofertę do milenialsów i młodych konsumentów, tzw. pokolenia Z. LinkedIn i Facebook to kluczowe platformy dla firm oferujących usługi biznesowe i tych związanych z branżą IT.

Przeczytaj koniecznie:


6. Zainwestuj w reklamę w mediach społecznościowych

Reklama w social mediach pozwoli Ci wypromować biznes wśród osób korzystających z mediów społecznościowych. Facebook Ads to płatna forma reklamy, która pozwala na przygotowanie skutecznej kampanii promocyjnej, dzięki precyzyjnemu ustawieniu grupy docelowej. Jej dodatkową zaletą jest to, że nie jest ograniczona tylko do tej konkretnej platformy społecznościowej. Dzięki reklamom Facebook Ads możesz dotrzeć również do odbiorców na Instagramie, Messengerze i w Audience Network. Z kolei reklama na LinkedIn to skuteczne narzędzie promocyjne dla profesjonalistów i firm, które chcą dotrzeć do szerokiej grupy specjalistów z różnych branż. Dzięki precyzyjnemu targetowaniu i budowaniu relacji zawodowych LinkedIn umożliwia skuteczne promowanie usług i pozyskiwanie klientów w profesjonalnym środowisku online.


7. Stwórz blog firmowy i udostępniaj swoje treści

Jednym z efektywniejszych sposobów na reklamę internetową dla biznesu jest stworzenie bloga firmowego i regularne udostępnianie wartościowych treści. Blog stanowi platformę, na której możesz dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i perspektywami związanymi z Twoją branżą. Tworzenie ciekawych i angażujących artykułów, poradników, wywiadów czy udostępnianie informacji branżowych, przyciąga uwagę czytelników i buduje zaufanie wobec Twojej firmy. Udostępnianie materiałów do pobrania (e-booki) po podaniu adresu e-mail to również skuteczny sposób na budowanie bazy potencjalnych klientów i zapewnienie im wartościowych zasobów.
Pamiętaj, aby treści były dopasowane do specyfiki i preferencji odbiorców. Blog daje Ci możliwość interakcji z czytelnikami poprzez sekcję komentarzy, gdzie mogą zadawać pytania, wyrażać swoje opinie i nawiązywać dyskusje. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu bloga firmowego jest regularność w tworzeniu i udostępnianiu treści oraz dbałość o ich jakość. Dzięki temu pozyskasz lojalność czytelników i potencjalnych klientów, którzy chętnie będą wracać na Twój blog i rekomendować go innym.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


8. Postaw na marketing wideo — YouTube

Marketing wideo jest niezwykle skutecznym narzędziem promocji firmy. Jedną z najpopularniejszych platform tego typu jest YouTube. Reklamy wideo są dynamicznymi treściami, które angażują odbiorców na wielu płaszczyznach. Kluczowym aspektem tego kanału marketingowego jest tworzenie wartościowych i interesujących treści wideo, np. filmów promocyjnych, poradników, recenzji produktów, vlogów czy relacji z wydarzeń. Reklamy wideo powinny spełniać określone kryteria, takie jak:

 • wysoka jakość produkcji,
 • odpowiedni czas trwania,
 • styl i treści dopasowane do Twojej grupy docelowej.

Marketing na YouTube daje przedsiębiorstwom możliwość dotarcia do szerokiej publiczności, w tym do osób zainteresowanych danymi produktami lub usługami. Co więcej, umieszczanie linków do sklepów internetowych lub stron internetowych w reklamach wideo może przyspieszyć proces zakupowy i zwiększyć liczbę transakcji.

Liczba wyświetleń reklam Allegro na YouTube

Dowiedz się więcej:


9. Współpracuj z influencerami

W influencer marketingu firma współpracuje z influencerami, aby wypromować swoje produkty lub usługi poprzez różne formy działań, np. posty sponsorowane, konkursy, udział w wydarzeniach promocyjnych i wiele innych. Dzięki temu możesz dotrzeć do nowych potencjalnych klientów i zwiększyć świadomość swojej marki, korzystając z autorytetu i popularności influencerów. Jak wybrać influencera do współpracy?:

 • Weź pod uwagę tematykę i branżę, w której działa dany influencer. Powinien on być związany z Twoją branżą, aby wiarygodnie reprezentował produkty lub usługi.
 • Zbadaj zasięgi i relacje influencera z jego obserwatorami. Ważne jest, aby posiadał aktywną społeczność i osiągał dobre rezultaty w postaci pozytywnych komentarzy, polubień czy udostępnień.

Współpraca z influencerem powinna być długoterminowa i oparta na wzajemnym zaufaniu. Dodatkowo Twoja firma może zaoferować influencerom rabaty lub bezpłatne próbki produktów, które mogą przyciągnąć uwagę jego obserwujących i zachęcić ich do zakupu.


10. Wykorzystaj marketing afiliacyjny

Wykorzystanie marketingu afiliacyjnego jest kolejnym skutecznym sposobem na promocję firmy w sieci. Polega on na nawiązaniu współpracy z partnerami, którzy w zamian za prowizję promują Twoje produkty lub usługi na swoich stronach internetowych, blogach lub kanałach społecznościowych. Dzięki temu możesz skutecznie zwiększyć widoczność firmy, dotrzeć do nowych grup odbiorców i generować sprzedaż, płacąc prowizję za rzeczywiste rezultaty. Kluczem do sukcesu w marketingu afiliacyjnym jest wybór odpowiednich partnerów, odpowiednie ustawienie programu afiliacyjnego oraz regularna analiza wyników, aby zoptymalizować działania i osiągać jak najlepsze rezultaty.


11. Zorganizuj bezpłatne szkolenia lub webinar

Organizacja bezpłatnych szkoleń lub webinarów stanowi skuteczną strategię promocyjną dla firmy. Oferowanie wartościowej wiedzy i informacji w formie wykładu przyciąga uwagę potencjalnych klientów i buduje Twój wizerunek eksperta. Wybierz temat szkolenia lub webinaru, który jest związany z branżą lub obszarem, w którym działa Twoja firma. Skoncentruj się na tematach, które są istotne dla potencjalnych klientów i które rozwiązują ich problemy lub dostarczają wartościowych informacji.

Dla przykładu, jeżeli jesteś makijażystą, możesz zorganizować webinar na temat: „Makijaż wieczorowy dla totalnie początkujących". Wykorzystaj prezentacje multimedialne lub dyskusje panelowe. Rejestracja na platformie do organizacji webinarów umożliwi Ci prowadzenie interaktywnych sesji online, udostępnianie materiałów i prowadzenie dyskusji z uczestnikami online. Warto pamiętać, aby swoje szkolenia promować na stronie internetowej, na social mediach, grupach branżowych itp.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę


12. Stwórz własny podcast

Stworzenie własnego podcastu lub gościnne uczestnictwo w podcastach związanych z Twoją branżą, to skuteczna forma pozyskiwania linków dla e-commerce. Dzięki tej formie reklamy możesz dotrzeć do nowych odbiorców i budować relacje z właścicielami innych witryn. W podcastach możesz dzielić się wiedzą i doświadczeniem, opowiadać o swoich produktach lub usługach, a także dyskutować na tematy związane z branżą. Dla przykładu, jeżeli prowadzisz firmę motoryzacyjną, możesz nagrać serię podcastów na temat: „Motoryzacja dla pasjonatów”, w którym omówisz różne aspekty motoryzacji, takie jak nowe modele samochodów, aktualne trendy i historie związane ze światem motoryzacji.


13. Udzielaj się w społeczności lokalnej

Budowanie świadomości marki na rynku lokalnym to skuteczna strategia, której wartością jest wykorzystanie różnych kanałów. Współpracuj z lokalnymi mediami, aby publikować artykuły branżowe, wywiady lub ogłoszenia, zwiększając przy tym świadomość marki wśród mieszkańców. Bierz udział w lokalnych targach i wydarzeniach branżowych, aby nawiązać bezpośredni kontakt z potencjalnymi klientami. Wsparcie lokalnych inicjatyw pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy jako zaangażowanego członka danej społeczności. Współpracuj również z lokalnymi influencerami, aby dotrzeć do jeszcze większej liczby osób z Twojego obszaru.


14. Wykorzystaj e-mail marketing

E-mail marketing polega na wysyłaniu spersonalizowanych wiadomości do klientów, w celu zwiększenia sprzedaży i budowania wzajemnych więzi. Jest to bardzo skuteczna i popularna forma marketingu, ponieważ umożliwia bezpośredni kontakt z użytkownikami i przekazywanie im cennych informacji na temat marki. Ważnym elementem e-mail marketingu jest tworzenie listy subskrybentów, którzy wyrazili zainteresowanie produktem lub usługą, a także personalizacja treści wiadomości, czyli dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. W ramach e-mail marketingu wykorzystuje się: newslettery, kampanie reklamowe, powiadomienia o nowych produktach lub usługach, a także przypomnienia o opuszczonych koszykach w sklepie internetowym.


14 skutecznych sposobów na promocję firmy. Podsumowanie.

Skuteczna promocja firmy to działania długofalowe i wymagające systematycznego podejścia. Warto eksperymentować z różnymi strategiami, monitorować wyniki i dostosowywać swoje działania do potrzeb i oczekiwań rynku. Pamiętaj, że kampania marketingowa to inwestycja, która może przynieść znaczące korzyści dla Twojej firmy. Wykorzystaj dostępne narzędzia i metody, bądź kreatywny i konsekwentny w swoich działaniach, a z pewnością zauważysz pozytywne rezultaty. 

Jak skutecznie promować firmę online?
Down arrow

Skuteczne metody promocji firmy online obejmują m.in. zbudowanie profesjonalnej strony internetowej, reklamowanie firmy za pomocą płatnych kampanii reklamowych — Google Ads, wykorzystywanie marketingu treści takich jak blogowanie i tworzenie wartościowych materiałów, aktywność w mediach społecznościowych, korzystanie z marketingu e-mailowego i udzielanie w społeczności lokalnej.

Jak wykorzystać social media do promocji firmy?
Down arrow

Aby jak najlepiej wykorzystać media społecznościowe w promocji firmy, należy regularnie publikować angażujące treści, takie jak posty, zdjęcia oraz filmy. Bardzo ważna jest również interakcja z obserwatorami poprzez odpowiedzi na komentarze i wiadomości oraz organizowanie konkursów i akcji promocyjnych. W ramach reklamy firmy na social mediach można również podjąć współpracę z influencerami oraz postawić na płatną kampanię reklamową Facebook Ads.

Jak promować firmę lokalnie?
Down arrow

Promocja firmy w społeczności lokalnej może obejmować: reklamę w lokalnych mediach (gazety, stacje radiowe czy telewizja), wykorzystanie lokalnych katalogów online (Google Moja Firma, Yelp, GoldenLine), udział w lokalnych wydarzeniach i sponsorowanie lokalnych organizacji, a także udział w inicjatywach społecznych


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
5
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 600 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Eliza Tomaka
Eliza Tomaka

Eliza zdobywała doświadczenie w marketingu internetowym, pracując jako copywriterka oraz jako freelancerka. Ukończyła kurs SEO copywritingu oraz kurs korekty tekstów. Regularnie pogłębia swoją wiedzę w zakresie promowania biznesu, content marketingu, SEO i Google Ads czytając blogi o promowaniu biznesu i poznając nowe zagadnienia branżowe. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze dane pozyskane z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs. Eliza ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna, ze specjalizacją w malarstwie.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
14 skutecznych sposobów na promocję firmy

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 137 głosów

UDOSTĘPNIJ