Jak dodać stronę do Google i co to znaczy?

autor: Adrianna Nowak

Dostałeś kiedykolwiek ofertę dodania strony do Google, a potem z rozczarowaniem stwierdziłeś, że wcale nie ma jej na pierwszej stronie wyników wyszukiwania? Ten filmik jest dla Ciebie. Przemysław Michałek wyjaśnia, co to właściwie jest dodanie strony do wyszukiwarki i dlaczego to nie koniec przygód z Google.

 

 

Jak dodać stronę do Google i co to znaczy?

Strona internetowa w wyszukiwarce Google - jak do niej trafia?

Wyszukiwarka internetowa Google samodzielnie rozpoznaje nowe serwisy internetowe. Jeśli na swojej stronie zadbałeś o wartościowy link building, a więc linki prowadzące do tej strony na różnych rodzaju:

  • portalach,
  • katalogach firm,
  • forach,

jest duża szansa, że roboty Google w końcu trafią na nią. Po tym, jak googleboty zindeksują stronę, ocenią ją także pod kątem optymalizacji i wartości dla użytkownika. Im wyżej oceniona strona tym większa szansa, że strona znajdzie sie w TOP10 Google i zostanie dodana do wyszukiwarki Google.

 

Dodawanie strony do wyszukiwarki przez google Search Console

Drugim sposobem (bardziej technicznym) na dodanie strony internetowej do wyszukiwarki Google jest wykorzystanie narzędzia Google Search Console. Po zarejestrowaniu się w GSC i wprowadzeniu domeny strony internetowej, jest ona automatycznie sprawdzana przez robota Google.Weryfikacja strona może trwać od kilku minut do nawet kilku godzin. Po tym czasie strona powinna być już widoczna w wyszukiwarce Google. 

 Warto dodać, ze samo dodanie strony do wyszukiwarki nie oznacza jeszcze, że strona będzie wysoko wypoozycjonowana na wybrane frazy. Nowo dodana witryna może być widoczna w Google jedynie po nazwie firmy. Wypozycjonowanie strony na frazy związane z ofertą, branżą itp. wymaga czasu a takżę umiejętności. W tej kwestii warto współpracować z doświadczonymi agencjami SEO. 

Nie wiesz, czy potrzebujesz pozycjonowania? Chętnie doradzimy :)
Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO