10% zniżki na wszystkie usługi z okazji Dnia Kobiet!
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Docieramy do każdego odbiorcyPakiet usług premium, które budują zasięg, wizerunek i sprzedaż firmy na rynku polskim i zagranicznym
Długi ogon SEO

Pozycjonowanie szerokie - long tail pozycjonowanie

Pozycjonowanie szerokie (pozycjonowanie długi ogon ang. long tail) zwiększa Twoje szanse na skuteczne dotarcie do szerokiej grupy odbiorców. Strategia pozycjonowania na długi ogon oparta jest na budowie widoczności strony na setki fraz, pozwala docierać do użytkowników bez ograniczeń, zachowując przy tym wysoką trafność pozyskanych odwiedzin. Sprawdź jakie korzyści daje pozycjonowanie stron long tail.

SEO

Co to jest pozycjonowanie szerokie? Długi ogon SEO

Pozycjonowanie szerokie, inaczej pozycjonowanie długi ogon, opiera się na pozycjonowaniu strony nie tylko na frazy ogólne, ale również na ich wersje z dopełnieniami. Pozycjonowanie szerokie i jego popularność wynika z rosnącej liczby użytkowników, którzy wpisują w wyszukiwarkę precyzyjne frazy złożone nawet z 5 słów i więcej. W efekcie pozycjonowania szerokiego (pozycjonowania long tail) strona widoczna jest w wynikach wyszukiwania na setki fraz powiązanych z ofertą.

widoczni 170
Dlaczego warto?

Korzyści pozycjonowania szerokiego

Long tail pozycjonowanie

Zobacz, dlaczego warto zainwestować w długi ogon i pozycjonowanie szerokie. Pozycjonowanie LONG TAIL to najlepsza strategia w branżach konkurencyjnych, w sklepach internetowych oraz dla firm, które chcą stale poszerzać zasięg. Poznaj najważniejsze korzyści pozycjonowania na długi ogon. 

1

Szybsze efekty pozycjonowania szerokiego

Pozycjonowanie long tail może przynieść efekty znacznie szybciej niż pozycjonowanie na kilka ogólnych fraz. Wynika to z mniejszej konkurencji na frazy long tail. Zamiast konkurować ze wszystkimi firmami z branży, konkurujesz tylko z tymi, które posiadają bardzo podobną ofertę, zasięg i grupę odbiorców. Masz tym samym pewność, że budżet pozycjonowania na długi ogon nie jest przeznaczany na nieefektywne działania.

2

Long tail pozycjonowanie a sprzedaż

Frazy long tail (z długiego ogona pozycjonowania szerokiego) służą do realizacji celów sprzedażowych. Celem pozycjonowania szerokiego jest nie tylko dotarcie do top 10 wyników wyszukiwania, ale również pozyskanie trafnych odwiedzin zakończonych konwersją. Użytkownicy, którzy wyszukują precyzyjnych fraz należą do grupy świadomych użytkowników, często poszukujących produktów lub usług z zamiarem kupna. Odwiedziny z pozycjonowania na długi ogon wyróżniają się większym prawdopodobieństwem pozyskania konwersji.

Długi ogon SEO

Long tail pozycjonowanie - cele

Przeciwieństwem pozycjonowania szerokiego jest pozycjonowanie na kilka pojedynczych fraz i szybka widoczność w top 10 Google. Takie pozycjonowanie może być pułapką. Szybkie efekty osiągane są zwykle dzięki działaniom niedozwolonym przez Google lub narażającym stronę na karę i spadek z widoczności. Podejmując współpracę z agencją SEO warto upewnić się, że cele agencji i cele Twojej firmy pokrywają się.

Pozycjonowanie szerokie, czyli tzw. pozycjonowanie long tail z założenia opiera się na ciągłej rozbudowie bazy pozycjonowanych fraz, w szczególności fraz z długiego ogona SEO. Docierasz dzięki temu do różnych grup klientów, z różną świadomością Twojej marki i oferty. Long tail pozycjonowanie to długotrwały proces, ale również efekty takiego pozycjonowania są bardziej trwałe. Co równie ważne, stałe wzbogacanie zasobu fraz z długiego ogona, na które strona jest pozycjonowania, mieści się w ramach abonamentu za pozycjonowanie na długi ogon. Nie musisz się opłacać dodatkowo zmian w strategii kampanii SEO.

widoczni 176
widoczni 231widoczni 107
FAQ

Częste pytania i odpowiedzi - pozycjonowanie szerokie

Co to jest pozycjonowanie szerokie?
Pozycjonowanie szerokie to optymalizacja strony na wiele fraz jednocześnie, a nie na kilka wybranych. Do strategii pozycjonowania wybierane są dziesiątki, a nawet setki fraz powiązanych z ofertą i uzasadnionych biznesowo.

Dlaczego warto wybrać pozycjonowanie szerokie?
Pozycjonowanie szerokie zwiększa zasięg strony internetowej i pozwala wypromować ofertę pośród różnych odbiorców. Frazy dotyczą nie tylko konkretnych usług czy produktów, ale opisują też problemy i potrzeby klientów. Często są to frazy z długiego ogona.

Jakie działania obejmuje pozycjonowanie szerokie?
Pozycjonowanie szerokie obejmuje takie obszary działań jak optymalizacja techniczna strony, optymalizacja on-site, w tym rozbudowa treści i dobór fraz, optymalizacja off-site i optymalizacja konwersji. Ważnym elementem jest również zaawansowana analityka.

Ile kosztuje pozycjonowanie szerokie?
Cena pozycjonowania szerokiego jest ustalana indywidualnie i zależy od wielu czynników, jak np. wielkość domeny i konkurencja. Jednak przeciętny budżet na pozycjonowanie oscyluje w okolicach 2000 zł - może być mniej lub więcej.

Oceń ten artykuł:
Pozycjonowanie szerokie

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 135 głosów

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej