Docieramy do każdego odbiorcy
Pakiet usług premium, które budują zasięg, wizerunek i sprzedaż firmy na rynku polskim i zagranicznym
SEO

Pozycjonowanie szerokie

Pozycjonowanie szerokie (pozycjonowanie długi ogon ang. long tail) zwiększa Twoje szanse na skuteczne dotarcie do szerokiej grupy odbiorców. Strategia oparta na budowie widoczności strony na setki fraz, pozwala docierać do użytkowników bez ograniczeń, zachowując przy tym wysoką trafność pozyskanych odwiedzin. Sprawdź jakie korzyści daje pozycjonowanie stron.

Wyślij zapytanie o cenę

SEO

Co to jest pozycjonowanie szerokie?

Pozycjonowanie szerokie, inaczej long tail, opiera się na pozycjonowaniu strony nie tylko na frazy ogólne, ale również na ich wersje z dopełnieniami. Model ten wynika z rosnącej liczby użytkowników, którzy wpisują w wyszukiwarkę precyzyjne frazy złożone nawet z 5 słów i więcej. W efekcie pozycjonowania szerokiego strona widoczna jest w wynikach wyszukiwania na setki fraz powiązanych z ofertą.

Korzyści pozycjonowania szerokiego

01
Szybsze efekty

Pozycjonowanie na frazy long tail może przynieść efekty znacznie szybciej niż pozycjonowanie na kilka ogólnych fraz. Wynika to z mniejszej konkurencji. Zamiast konkurować ze wszystkimi firmami z branży, konkurujesz tylko z tymi, które posiadają bardzo podobną ofertę, zasięg i grupę odbiorców. Masz tym samym pewność, że budżet nie jest przeznaczany na nieefektywne działania.

02
Więcej niż odwiedziny

Frazy long tail (z długiego ogona pozycjonowania szerokiego) służą do realizacji celów sprzedażowych. Celem takiego pozycjonowania jest nie tylko dotarcie do top 10 wyników wyszukiwania, ale również pozyskanie trafnych odwiedzin zakończonych konwersją. Użytkownicy, którzy wyszukują precyzyjnych fraz należą do grupy świadomych użytkowników, często poszukujących produktów lub usług z zamiarem kupna. Odwiedziny takich osób na Twojej stronie wyróżniają się większym prawdopodobieństwem pozyskania konwersji.

Cele

Cele pozycjonowania szerokiego

Pozycjonowanie na kilka pojedynczych fraz i szybka widoczność w top 10 Google może być pułapką. Szybkie efekty osiągane są zwykle dzięki działaniom niedozwolonym przez Google lub narażającym stronę na karę i spadek z widoczności. Podejmując współpracę z agencją SEO warto upewnić się, że cele agencji i cele Twojej firmy pokrywają się.

Pozycjonowanie szerokie z założenia opiera się na ciągłej rozbudowie bazy pozycjonowanych fraz. Docierasz dzięki temu do różnych grup klientów, z różną świadomością Twojej marki i oferty. To długotrwały proces, ale również efekty takiego pozycjonowania są bardziej trwałe. Co równie ważne, stałe wzbogacanie zasobu fraz, na które strona jest pozycjonowania, mieści się w ramach abonamentu za pozycjonowanie na długi ogon. Nie musisz się opłacać dodatkowo zmian w strategii kampanii.

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Blog
Ostatnio na blogu
Wybrane, sprawdzone przez nas narzędzia do analizy profilu linków. Zobacz przegląd!
więcej
Media społecznościowe jako sposób promocji sklepu internetowego. Dowiedz się więcej!
więcej
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę prowadząc sklep internetowy.
więcej
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO