Odkryj moc AI w analizie słów kluczowych i wyprzedź konkurencję

X tajemnic skutecznej analizy slow kluczowych z AI w SEO
Spis treści

• Dlaczego warto wykorzystać AI do badania słów kluczowych?

• Jak AI rewolucjonizuje badanie słów kluczowych?

• Do czego narzędzia do analizy słów kluczowych wykorzystują AI?

• Jak efektywnie pracować z narzędziami AI do doboru słów kluczowych?

• Poznanie narzędzia AI do badania słów kluczowych

• Burza mózgów w badaniu słów kluczowych z AI

• Poszukiwanie odmian słów kluczowych z AI

• Tworzenie klastrów tematycznych słów kluczowych z AI

• Analiza i monitorowanie skuteczności fraz

• Podsumowanie

Analiza słów kluczowych odgrywa kluczową rolę w optymalizacji wyszukiwarek internetowych (SEO), stanowiąc fundament strategii marketingowych w internecie. Tradycyjne metody tej analizy polegały na ręcznym wyszukiwaniu i ocenie słów kluczowych pod kątem ich popularności i konkurencyjności. Jednak postęp technologiczny, zwłaszcza w dziedzinie sztucznej inteligencji, zrewolucjonizował ten proces. AI, wykorzystując zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, pozwala na automatyczne i dokładniejsze badanie oraz prognozowanie efektywności słów kluczowych. Dzięki temu specjaliści ds. marketingu treści oraz SEO i SEM mogą nie tylko szybciej identyfikować odpowiednie słowa kluczowe, ale także lepiej rozumieć intencje wyszukiwania użytkowników oraz trendy w wyszukiwaniach. Umożliwia to tworzenie bardziej celowanych i efektywnych strategii marketingowych. W artykule tym przyjrzymy się, jak AI zmienia krajobraz analizy słów kluczowych i jakie możliwości otwiera przed branżą SEO, pozwalając firmom wyprzedzać konkurencję i lepiej docierać do swoich klientów.

Z artykułu dowiesz się:

 • dlaczego powinieneś korzystać z narzędzi AI do doboru słów kluczowych i jaką przewagę Ci to daje,
 • na jakie obszary analizy słów kluczowych wpływa zastosowanie AI w narzędziach do ich doboru,
 • do jakich działań narzędzia do badania słów kluczowych wykorzystują sztuczną inteligencję,
 • jak efektywnie pracować z narzędzia wykorzystującymi AI oraz uczenie maszynowe do badania słów kluczowych.

 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Dlaczego warto wykorzystać AI do badania słów kluczowych?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w badaniu słów kluczowych otwiera nowe możliwości dla specjalistów SEO i marketerów, pozwalając na zdecydowanie efektywniejsze i dokładniejsze działania w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Istnieje kilka kluczowych powodów, dla których warto zastosować AI do researchu słów kluczowych:

 • Wzrost dokładności analizy — AI jest w stanie przetwarzać ogromne ilości danych szybciej i dokładniej niż ludzki analityk. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardziej szczegółowego i wszechstronnego obrazu słów kluczowych, co jest niezbędne do skutecznego planowania SEO.
 • Zrozumienie intencji użytkowników — AI potrafi lepiej interpretować intencje stojące za zapytaniami użytkowników. Dzięki temu można lepiej dopasować treści do tego, czego szukają użytkownicy, co zwiększa szansę na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.
 • Przewidywanie trendów i zachowań użytkowników — sztuczna inteligencja umożliwia nie tylko analizę obecnych danych, ale również prognozowanie przyszłych trendów w wyszukiwaniu. Pozwala to na wyprzedzanie zmian w zachowaniach użytkowników i dostosowywanie strategii SEO na bieżąco.
 • Automatyzacja i oszczędność czasu — automatyzacja procesu badania słów kluczowych dzięki AI pozwala na oszczędność czasu, zwłaszcza przy obsłudze dużych ilości danych. Specjaliści mogą skupić się na strategii i tworzeniu treści, zamiast na czasochłonnym badaniu słów kluczowych.
 • Zwiększona wydajność i produktywność — narzędzia AI do badania słów kluczowych automatycznie wykonują powtarzalne zadania, odciążając pracowników od czasochłonnych procesów.
 • Optymalizacja treści — AI pomaga w tworzeniu treści, które są nie tylko optymalizowane pod kątem słów kluczowych, ale także dostosowane do specyficznych potrzeb i zainteresowań docelowej grupy odbiorców.
 • Przewaga konkurencyjna — w czasach, w których konkurencja SEO jest coraz większa, wykorzystanie AI do analizy słów kluczowych może stanowić znaczącą przewagę. Daje to możliwość szybszego i bardziej efektywnego reagowania na zmiany na rynku i zachowania użytkowników.

 

Jak AI rewolucjonizuje badanie słów kluczowych?

Dzięki możliwości automatycznego wykonywania obliczeń, prognozowania na podstawie danych i przeszukiwania ogromnych ilości danych w ciągu zaledwie kilku sekund sztuczna inteligencja pozwala nam myśleć z wyprzedzeniem, działać szybciej i działać ze znacznie większym poziomem dokładności, niż jesteśmy w stanie samodzielnie. Wszystko w znacznie krótszym czasie. Narzędzia AI do analizy słów kluczowych pozwalają wskazać dokładne frazy, które wykorzystują użytkownicy poszukujący konkretnych produktów lub usług. Co więcej, funkcje tych narzędzi pozwalają odpowiednio sortować wyniki (np. wyselekcjonować frazy-pytania, frazy brandowe i niebrandowe — takie funkcje mają na przykład Google Keyword Planner czy Senuto). Co jeszcze oferuje AI w zakresie analizy słów kluczowych w SEO i Google Ads?

 • Zaawansowane sugestie słów kluczowych — kompleksowy wgląd w oczekiwania użytkowników i frazy, które wykorzystują do poszukiwania produktów lub usług.
 • Informacje predykcyjne — sztuczna inteligencja może nie tylko dostarczać sugestie na podstawie tego, czego konsumenci wyszukiwali w przeszłości i obecnie, ale także wykorzystuje te dane do tworzenia świadomych przewidywań dotyczących tego, czego mogą szukać w przyszłości, dzięki czemu będziesz o krok przed konkurencją.
 • Optymalizacja treści — odpowiednie narzędzia AI mogą również oferować sugestie dotyczące optymalizacji treści cyfrowych wykraczających poza zwykłe użycie silnych słów kluczowych, co podniesie poziom Twojej gry SEO. Takie funkcje oferują np. Surfer i Contadu oraz Semstorm.
 • Skalowalna analiza danych — podczas gdy człowiek jest w stanie przetwarzać jednocześnie tylko małe ilości danych, sztuczna inteligencja wykonuje to ważne zadanie na dużą skalę, dzięki czemu badanie słów kluczowych jest szersze i wszechstronniejsze.
 • Analiza konkurencji — ważne jest, aby wiedzieć, co robią konkurenci, a sztuczna inteligencja z zapałem przyjmuje tę rolę, analizując słowa kluczowe konkurencji i identyfikując luki narynku. Takie dane oferuje na przykład Surfer.

 

Korzyści na start

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads.

Ciesz się korzyściami już od pierwszego dnia współpracy. Więcej szczegółów uzyskasz u naszych doradców.

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Kampania na Twoim koncie
Kampania na Twoim koncie
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta

 

Do czego narzędzia do analizy słów kluczowych wykorzystują AI?

Zastosowanie sztucznej inteligencji w analizie słów kluczowych nie jest czymś nowym. AI już od dawna wspiera pracę takich narzędzi do badania słów kluczowych, jak Google Keyword Planner, Senuto czy Surfer. Bez niej narzędzia te nie będą w stanie właściwie analizować popularności fraz, a zwłaszcza trendów. W jakich obszarach narzędzia do wyboru fraz wykorzystują sztuczną inteligencję?

 

Prognozowanie trendów z AI w badaniu słów kluczowych

Predykcja trendów jest jedną z kluczowych funkcji wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) w narzędziach do analizy słów kluczowych. Ta funkcjonalność ma na celu nie tylko zrozumienie obecnego krajobrazu słów kluczowych, ale również przewidywanie przyszłych zmian i trendów w zakresie popularności konkretnych fraz. Na przykład na podstawie danych historycznych, takich jak wzorce wyszukiwań z przeszłości, zmiany w popularności określonych słów kluczowych, a także sezonowe wahania, algorytmy AI są w stanie wykryć ukryte wzorce i zależności, które nie są oczywiste dla analizy ludzkiej. W tym procesie wykorzystywane są modele uczenia maszynowego, które są trenowane, aby rozpoznawać i przewidywać przyszłe trendy na podstawie historycznych danych. Są one ciągle doskonalone i trenowane w taki sposób, by jeszcze lepiej radzić sobie z analizą predykcyjną.

Propozycje słów kluczowych w Senuto wraz z prognozowaniem trendów

 

Lepsza analiza semantyczna dzięki AI

Narzędzia do analizy słów kluczowych wykorzystują AI także do analizy semantycznej, czyli lepszego rozumienia kontekstu i znaczenia zapytań generowanych przez użytkowników. W efekcie rozpoznają intencję wyszukiwania danego słowa kluczowego (np. jego charakter informacyjny, zakupowy itp.). W analizie semantycznej AI wykorzystuje także rozumienie języka naturalnego, co umożliwia wykrywanie powiązań pomiędzy konkretnymi terminami, a nawet rozpoznawanie emocji. Pozyskanie takich informacji o preferencjach i przyzwyczajeniach językowych użytkowników pozwala przedsiębiorcom na lepszą personalizację (np. treści czy wyników wyszukiwania na stronie) i generowanie większego zaangażowania wśród odbiorców. Zobacz także, jak wykorzystać SEO semantyczne do poprawy efektów SEO.

 

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

Optymalizacja treści w analizie słów kluczowych z AI

Niektóre narzędzia do poszukiwania słów kluczowych, np. takie jak Senuto, Surfer czy SEMSTORM, oferują także inne funkcje, jak edytory treści. Stosują w nich zaawansowane funkcje AI, które tworzą spersonalizowane sugestie co do optymalizacji treści i aktualizują je w procesie ich tworzenia. Polega to na tym, że narzędzie generuje wskazówki co do konkretnej treści, np. co do liczy nagłówków, liczby wykorzystania słów kluczowych, liczby akapitów itp. Aktualizuje wskazówki w czasie rzeczywistym, co oznacza, że narzędzie aktualizuje zalecenie (np. zaznacza na określony kolor wykorzystane frazy w momencie ich wykorzystania).

Content Editor w narzędziu Surfer

 

Edytor treści w narzędziu SEMSTORM

 

Content Suite w Senuto


Jak analizować słowa kluczowe konkurencji dzięki AI?

Narzędzia do analizy słów kluczowych mogą także pomóc w analizie konkurencji i weryfikacji, jakie frazy wykorzystują inne firmy do promocji w zakresie pozycjonowania. Takie funkcje oferują np. SEMSTORM czy Senuto i w efekcie pozwalają odnaleźć luki w treściach na Twojej stronie, porównując je z contentem u konkurencji. Taka analiza umożliwia:

 • porównanie widoczności Twojej oraz konkurencji — algorytmy mogą śledzić, jak zmienia się pozycja strony konkurencji w wynikach wyszukiwania dla określonych słów kluczowych. Tobie umożliwia to zrozumienie, jakie techniki SEO i treści działają na korzyść konkurencji,
 • analizę luk w treściach – AI pomaga w identyfikacji "luk" w słowach kluczowych – terminów, na które konkurenci nie są optymalizowani, ale które mogą generować ruch,
 • analizy treści konkurencji — zaawansowane narzędzia AI mogą analizować treści konkurencji, oceniając ich jakość, strukturę, oraz sposób użycia słów kluczowych.

Analiza konkurencji w SEMSTORM pod kątem słów kluczowych

 

Analiza konkurencji w narzędziu Senuto

 

Personalizacja i segmentacja a analiza słów kluczowych z AI

Personalizacja i segmentacja są kluczowymi aspektami skutecznej strategii marketingowej, pozwalającymi dostarczać treści bardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji odbiorców. AI znacząco wpływa na te obszary, wykorzystując zaawansowane algorytmy do analizy danych i zachowań użytkowników. W kontekście narzędzi do analizy słów kluczowych AI przyczynia się do personalizacji i segmentacji w następujących obszarach:

 • Zrozumienie intencji użytkownika — AI pomaga w analizie zapytań wyszukiwania, by zrozumieć intencje stojące za słowami kluczowymi, czyli to, co użytkownicy naprawdę szukają. Rozpoznawanie, czy zapytanie ma charakter informacyjny, transakcyjny, czy nawigacyjny, pozwala na lepsze dopasowanie treści do potrzeb użytkownika.
 • Optymalizacja słów kluczowych dla różnych segmentów — narzędzia AI mogą identyfikować, które słowa kluczowe są najbardziej efektywne dla różnych segmentów odbiorców. Pozwala to na dostosowanie strategii słów kluczowych i treści w celu lepszego zaangażowania i konwersji w konkretnych grupach.
 • Dynamiczne dostosowywanie strategii — AI może analizować efektywność treści w czasie rzeczywistym i automatycznie dostosowywać strategie słów kluczowych i treści, by lepiej odpowiadać na potrzeby i preferencje użytkowników. Daje to możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się trendy i zachowania, utrzymując treści na bieżąco.
 • Prognozowanie zachowań i preferencji — zaawansowane modele predykcyjne mogą przewidywać przyszłe zachowania i preferencje użytkowników na podstawie zgromadzonych danych. Firmy mogą wykorzystać te informacje do tworzenia treści i strategii słów kluczowych, które będą odpowiadać przyszłym potrzebom i trendom.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

Jak efektywnie pracować z narzędziami AI do doboru słów kluczowych?

Jak korzystać z AI na potrzeby słów kluczowych? Jak generować pomysły na frazy ze sztuczną inteligencją, jak oceniać intencję wyszukiwania dzięki narzędziom AI? Sprawdź nasze pomysły na działania!

1. Poznanie narzędzia AI do badania słów kluczowych

Efektywna analiza słów kluczowych z wykorzystaniem AI zależy od głębokiego zrozumienia narzędzia i jego funkcjonalności. Znajomość możliwości, ograniczeń, a także najlepszych praktyk korzystania z narzędzia AI jest kluczowa do maksymalizacji jego potencjału. Jak poznać narzędzia i efektywnie korzystać z AI do analizy fraz?

 • Zdobądź wiedzę na temat algorytmów i modeli AI wykorzystywanych przez narzędzie. Zrozumienie, jak narzędzie przetwarza dane i dokonuje analiz, może pomóc w lepszym wykorzystaniu jego potencjału.
 • Poznaj funkcje i możliwości narzędzia — zrozum, jak te funkcje mogą być wykorzystane do spełnienia konkretnych celów biznesowych i marketingowych.
 • Zapoznaj się z procesem wdrażania narzędzia i jego integracji z innymi platformami, takimi jak systemy CRM, platformy analityczne (np. Google Analytics), oraz inne narzędzia SEO.
 • Naucz się interpretować wyniki i metryki generowane przez narzędzie. Zrozumienie, co oznaczają poszczególne liczby i wykresy, jest kluczowe do wyciągania trafnych wniosków.
 • Śledź aktualizacje i ulepszenia narzędzia. AI i uczenie maszynowe to szybko rozwijające się dziedziny, a narzędzia są regularnie aktualizowane o nowe funkcje i możliwości.

 

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

2. Burza mózgów w badaniu słów kluczowych z AI

Pierwszym krokiem w skutecznym badaniu słów kluczowych z AI jest burza mózgów. Narzędzia z zakresu sztucznej inteligencji świetnie się do niej nadają, ponieważ wskazują szeroką gamę słów kluczowych, tematów i propozycji. Jak rozpocząć burzę mózgów w zakresie fraz kluczowych z AI? Poproś narzędzie o wskazanie listy popularnych wątków związanych z danym tematem. Na podstawie otrzymanej listy dla każdego z tematów możesz poszukać słów kluczowych.

 

3. Poszukiwanie odmian słów kluczowych z AI

Narzędzia AI do poszukiwania słów kluczowych sprawdzą się nie tylko do wyszukiwania tematów interesujący użytkowników, ale także konkretnych fraz. Możesz w tym celu w pierwszym kroku wykorzystać na przykład ChatGPT i poprosić go o przygotowanie listy fraz ogólnych oraz long tail powiązanych z danym tematem, usługą czy produktem. W drugim kroku warto samodzielnie przeanalizować, które słowa najlepiej pasują do realizowanej treści i przeprowadzić badanie tych słów kluczowych za pomocą takich narzędzi, jak Google Keyword Planner, Senuto czy Semstorm. Wybierz te frazy kluczowe, które mają największą liczbę wyszukiwań i niską lub średnią konkurencję. Te frazy dają szansę na relatywnie szybkie efekty. Narzędzie AI możesz poprosić także narzędzie o usunięcie duplikatów fraz, fraz z błędami ortograficznymi itp. Zobacz koniecznie, jak wykorzystać ChatGPT do badania słów kluczowych.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę

 

4. Tworzenie klastrów tematycznych słów kluczowych z AI

Gdy masz już obszerną listę słów kluczowych, poproś narzędzie o przygotowanie na jej podstawie klastrów tematycznych. Są to grupy fraz kluczowych skupione wokół konkretnego tematu i powiązane ze sobą. Dzięki opracowaniu takiej listy możesz nie tylko opracować skuteczne treści, ale także powiązać ze sobą adresy URL za pomocą spójnej struktury linków wewnętrznych.

 

 

 

Przykład klastrów tematycznych stworzonych przez ChatGPT

 

Przykład klastra tematycznego dla stron filarowych w sklepie internetowym z obuwiem

 

 

5. Analiza i monitorowanie skuteczności fraz

Monitoring i analiza wyników są nieodłącznymi elementami skutecznej strategii słów kluczowych wspomaganej przez AI. Nie wystarczy jedynie wdrożyć narzędzia AI do analizy słów kluczowych; równie ważne jest bieżące śledzenie efektywności i dokonywanie niezbędnych dostosowań na podstawie zebranych danych. Kluczowe kroki do analizy efektywności fraz generowanych z pomocą AI obejmują:

 • Ustalenie KPI i celów — określ kluczowe wskaźniki efektywności i cele, które chcesz osiągnąć za pomocą analizy słów kluczowych. Może to być poprawa pozycji w wynikach wyszukiwania, wzrost ruchu na stronie, zwiększenie wskaźnika konwersji, itp. Upewnij się, że wybrałeś cele SMART (specyficzne, mierzalne, osiągalne, relewantne i ograniczone w czasie).
 • Regularne śledzenie wyników — korzystaj z narzędzi AI i innych platform analitycznych do regularnego monitorowania wydajności słów kluczowych i związanych z nimi treści. Śledź zmiany w pozycji w wynikach wyszukiwania, ruchu na stronie, zachowaniach użytkowników, wskaźnikach konwersji, i innych ważnych metrykach.
 • Analiza wyników i trendów — przeprowadzaj regularne analizy, by zrozumieć, które strategie słów kluczowych działają, a które wymagają zmian. Zwracaj uwagę na trendy, wzorce i wszelkie anomalie w danych, które mogą wskazywać na nowe możliwości lub potrzebę interwencji.
 • Wykorzystanie AI do głębsziej analizy — wykorzystaj potencjał AI do przeprowadzania zaawansowanych analiz, takich jak analiza sentymentu, analiza intencji użytkownika, czy prognozowanie trendów. Pozwól narzędziom AI na automatyczną identyfikację wzorców i korelacji, które mogą nie być oczywiste podczas manualnej analizy.
 • Dostosowywanie strategii na podstawie danych — na podstawie analiz, dostosuj swoją strategię słów kluczowych i treści. Eksperymentuj z nowymi podejściami, jeśli dane wskazują na taką potrzebę. Bądź elastyczny i gotowy do szybkiego reagowania na zmiany w algorytmach wyszukiwarek, trendach w branży, czy zachowaniach użytkowników.

 

Odkryj moc AI w analizie słów kluczowych i wyprzedź konkurencję. Podsumowanie

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w analizie słów kluczowych to klucz do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej w dzisiejszym świecie marketingu online. AI umożliwia nie tylko lepsze zrozumienie intencji użytkowników, ale także personalizację treści, optymalizację strategii słów kluczowych, analizę konkurencji, a także opracowywanie klastrów tematycznych. Dzięki tym narzędziom można dostarczać bardziej wartościowe treści, zwiększać widoczność w wynikach wyszukiwania i skuteczniej angażować klientów. Jednak ważne jest, aby podchodzić do wykorzystywania AI z rozwagą i elastycznością. Technologie te stale się rozwijają, a konkurencja jest coraz większa. Dlatego warto być na bieżąco z najnowszymi trendami i dostosowywać strategie do zmieniającej się rzeczywistości online.

 

FAQ — pytania i odpowiedzi


Jakie korzyści przynosi wykorzystanie AI w analizie słów kluczowych?
Down arrow

Wykorzystanie AI w analizie słów kluczowych przynosi wiele korzyści, takich jak:

 • Zrozumienie intencji użytkowników, co prowadzi do dostarczania bardziej trafnych treści.
 • Personalizacja treści dla różnych grup odbiorców, zwiększając zaangażowanie.
 • Optymalizacja strategii słów kluczowych, poprawiająca widoczność w wynikach wyszukiwania.
 • Analiza konkurencji, pomagająca dostosować strategię do rynkowych trendów.
 • Opracowywanie klastrów tematycznych, ułatwiające tworzenie treści skoncentrowanych na konkretnych tematach.
Czy potrzebuję zaawansowanej wiedzy technicznej, aby korzystać z narzędzi AI do analizy słów kluczowych?
Down arrow

Niekoniecznie. Wiele narzędzi AI jest dostępnych w formie interfejsów użytkownika, które są łatwe do obsługi nawet bez zaawansowanej wiedzy technicznej. Jednak zrozumienie podstawowych koncepcji z zakresu SEO i analizy danych może być przydatne w lepszym wykorzystaniu tych narzędzi.

Czy stosowanie AI w analizie słów kluczowych jest drogie?
Down arrow

Koszty wykorzystania AI w analizie słów kluczowych mogą się różnić w zależności od narzędzia i zakresu zastosowania. Istnieją dostępne zarówno bezpłatne, jak i płatne narzędzia. Ważne jest, aby ocenić, jakie korzyści może przynieść AI w kontekście konkretnej strategii marketingowej i dostosować budżet do swoich potrzeb. Warto również rozważyć długofalowe korzyści zwiększonej efektywności i skuteczności działań marketingowych.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Odkryj moc AI w analizie słów kluczowych i wyprzedź konkurencję
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ