Jak wykorzystać ChatGPT w kampaniach Google Ads? 10 sprawdzonych zastosowań

Jak wykorzystac ChatGPT w kampaniach Google Ads
Spis treści

• Jak skutecznie wykorzystać ChatGPT do stworzenia kampanii Google Ads? Najlepsze sposoby

• 2. Generuj pomysły na reklamę typu display dzięki ChatGPT

• 7. Poproś ChatGPT o propozycje na skuteczne CTA

• 8. Twórz treści na stronę docelową z pomocą ChatGPT

• 9. Skorzystaj z pomocy ChatGPT w tworzeniu reklam do testu A/B

• 10. Skorzystaj z raportowania i analizy wydajności wykonanej przez ChatGPT

• Podsumowanie

Wiele firm szuka rozwiązań na skuteczne promowanie swojej oferty w internecie i coraz więcej z nich zaczyna korzystać z Google Ads, aby dotrzeć do swoich potencjalnych klientów. Wraz z rozwojem technologii powstały nowe narzędzia, które mogą znacznie ułatwić tworzenie i zarządzanie kampaniami reklamowymi. Jednym z takich narzędzi jest ChatGPT — sztuczna inteligencja, która może pomóc w zwiększeniu efektywności działań marketingowych i ułatwić pracę specjalistom Google Ads. Jeśli chcesz usprawnić swoje działania i uzyskać lepsze wyniki z reklamy swojej firmy za pomocą Google Ads, zobacz 10 naszych sprawdzonych sposobów wykorzystania narzędzia, jakim jest ChatGPT.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jak skutecznie wykorzystać ChatGPT do stworzenia kampanii Google Ads? Najlepsze sposoby

W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja na rynku sprzedaży i usług w internecie jest tak wysoka, trzeba wykazać się innowacyjnością i zaskakiwać użytkowników. W tej sytuacji, wykorzystanie sztucznej inteligencji, takiej jak ChatGPT, może doskonale zadziałać i pomóc w wyróżnieniu się pośród konkurentów. ChatGPT to zaawansowany system, który może pomóc w tworzeniu kampanii Google Ads w sposób znacznie bardziej efektywny i zgodny z oczekiwaniami odbiorców. Sprawdź najlepsze sposoby wykorzystania ChatGPT do stworzenia skutecznej kampanii reklamowej na platformie Google Ads.


1. Określ słowa kluczowe i frazy wykluczające przy pomocy ChatGPT

ChatGPT może również przedstawić Ci propozycje słów kluczowych, które najlepiej opisują Twój produkt lub usługę i są najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę Google przez Twoich potencjalnych klientów. Na podstawie tych informacji, możesz stworzyć listę słów kluczowych, które będą skuteczne w dotarciu do właściwych odbiorców i poprawią jakość reklamy.

Dodatkowo ChatGPT możesz również wykorzystać do identyfikacji słów wykluczających, czyli słów i zwrotów, które nie są istotne dla danego produktu lub usługi i które należy wykluczyć z kampanii reklamowej. Na przykład, jeśli reklamujemy szampon dla psów, to nie chcielibyśmy, aby nasza reklama była wyświetlana dla osób, które szukają szamponu dla kotów. Dlatego należy wykluczyć słowa, takie jak „szampon dla kota”, „pielęgnacja kota”, „kosmetyki dla kota”.

UWAGA: Pamiętaj, że ChatGPT nie jest w stanie podać danych o popularności słów kluczowych w czasie rzeczywistym - jego wiedza kończy się na 2021 roku. Dlatego też, jeśli chcesz wykorzystać narzędzie od OpenAI do researchu słów kluczowych, sprawdź wskazane przez ChatGPT frazy w innych narzędziach, np. Google Keyword Plannerze, a nawet w wyszukiwarce Google. Zweryfikuj, czy inne firmy reklamują się na te frazy.

Oto przykładowe zapytanie, którego możesz użyć do określenia słów kluczowych i wykluczających: Zachowuj się jak doświadczony specjalista Google Ads. Chcę utworzyć reklamy Google dla (szczegóły dotyczące produktu lub usługi). Pomóż mi znaleźć najskuteczniejsze słowa kluczowe w dopasowaniu ścisłym wraz z wykluczającymi słowami kluczowymi, aby precyzyjnie kierować reklamy na moich odbiorców i uzyskać jak najwięcej konwersji.

Zobacz, jak odpowiedział ChatGPT:

Słowa kluczowe i wykluczające zaproponowane przez ChatGPT.


2. Generuj pomysły na reklamę typu display dzięki ChatGPT

Responsywna reklama display to jeden z formatów reklamy w Google Ads wykorzystywanych do budowania świadomości marki. Pozwala ona na prezentowanie reklam w formie graficznej na stronach partnerskich Google. Reklamy displayowe wyróżnia to, że dostosowują się one do przestrzeni, w której są wyświetlane — zmieniają rozmiar, format, itp. Dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji ChatGPT może generować kreatywne pomysły na stworzenie reklamy typu display, która skutecznie przyciągnie uwagę odbiorców i pozwoli zaoszczędzić czas poświęcany na tworzenie takiej reklamy. ChatGPT może wygenerować inspiracje na nagłówki, grafiki i teksty reklamowe, które będą bardziej atrakcyjne i dostosowane do preferencji Twojej grupy docelowej. Dzięki temu korzystanie z ChatGPT może zwiększyć efektywność kampanii i przyczynić się do zwiększenia ich konwersji oraz zwrotów z inwestycji.

Oto przykładowe zapytanie, którego możesz użyć, by otrzymać propozycję na reklamę display: Zachowuj się jak doświadczony specjalista Google Ads. Chcę utworzyć responsywne reklamy displayowe. Zaproponuj mi kreatywne obrazy, nagłówki i opisy do reklamy (szczegóły dotyczące produktu lub usługi, którą chcesz promować).

Zobacz, jak odpowiedział ChatGPT:

Propozycja od ChatGPT na reklamę typu display.


3. Analizuj grupę docelową za pomocą ChatGPT

Masz problem z identyfikacją swojej grupy docelowej? ChatGPT może Ci w tym skutecznie pomóc. Dzięki niemu możesz wyszukiwać informacje i dowiedzieć się, kto dokładnie jest zainteresowany danym produktem lub usługą z Twojej oferty — ChatGPT pokaże Ci zainteresowania, zachowania w internecie czy też demografię Twoich odbiorców. Mając takie informacje, możesz opracować kampanię reklamową Google Ads, która będzie trafiała do osób faktycznie zainteresowanych Twoja ofertą i bardziej skłonnych do zakupu.

Oto przykładowe zapytanie, które możesz wpisać, by otrzymać informacje o grupie docelowej: Zachowuj się jak doświadczony specjalista Google Ads. Chcę uruchomić reklamy Google Ads dla (szczegóły produktu lub usługi). Utwórz idealną grupę odbiorców dla tej reklamy.

Zobacz, jak odpowiedział ChatGPT:

Analiza grupy docelowej w narzędziu ChatGPT.

 

Sprawdź, jak jeszcze możesz przeprowadzić analizę grupy docelowej:

 

4. Analizuj „pain points” potencjalnych klientów, dzięki ChatGPT

ChatGPT może pomóc w tworzeniu kampanii Google Ads poprzez analizę „pain points”, czyli problemów, z jakimi borykają się klienci w kontekście danego produktu lub usługi. Narzędzie jest w stanie wygenerować wiele trafnych propozycji i skutecznie wspomóc w weryfikacji najważniejszych trudności i dylematów Twoich odbiorców. Pozwala to na stworzenie reklamy, która skutecznie rozwiązuje te problemy i przyciąga uwagę potencjalnych klientów.

Oto przykładowe zapytanie, którego możesz użyć do analizy „pain points” klientów: Zachowuj się jak doświadczony specjalista Google Ads. Chcę utworzyć reklamy Google dla (szczegóły dotyczące produktu lub usługi). Zidentyfikuj główne problemy klienta związane z tym produktem, na których mogę się skupić, aby zwiększyć skuteczność reklam.

Zobacz, jak odpowiedział ChatGPT:

Analiza „pain points” w narzędziu ChatGPT.

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


5. Wykorzystaj ChatGPT do tworzenia nagłówków

ChatGPT to zaawansowany model językowy, który może pomóc w tworzeniu skutecznych i chwytliwych nagłówków dla reklam Google Ads. Dzięki swoim umiejętnościom z zakresu generowania tekstu ChatGPT przygotować nagłówki, które przyciągną uwagę użytkowników i skłonią ich do kliknięcia reklamy. Ponadto narzędzie może pomóc w zoptymalizowaniu nagłówków pod kątem robotów Google, co może znacznie zwiększyć widoczność reklam. Dzięki temu, korzystając z ChatGPT, możesz uzyskać większą liczbę kliknięć, konwersji i zysków dla firmy. Pamiętaj jednak, że ChatGPT jest tylko narzędziem wspomagającym, więc staraj się zweryfikować jego odpowiedzi zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem. Nagłówek powinien być krótki, konkretny i dostosowany do Twojej grupy docelowej.

Oto przykładowe zapytanie, którego możesz użyć do wygenerowania inspiracji lub propozycji na nagłówki: Zaproponuj kilka skutecznych i chwytliwych nagłówków dla reklamy (szczegóły dotyczące produktu lub usługi).

Zobacz, jak odpowiedział ChatGPT:

Nagłówki zaproponowane przez ChatGPT.


6. Skorzystaj z pomocy ChatGPT w utworzeniu treści reklam

ChatGPT doskonale sprawdza się także w tworzeniu treści reklamowych do kampanii Google Ads. Dzięki swojej zdolności do generowania unikalnych i ciekawych tekstów ChatGPT może wspomóc twórców kampanii w pisaniu skutecznych opisów reklamowych, które przyciągną uwagę potencjalnych klientów. Dodatkowo narzędzie może pomóc w doborze słów kluczowych, które są istotne dla danej branży i zwiększą skuteczność kampanii reklamowej. Z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, twórcy kampanii reklamowych Google Ads mogą osiągnąć lepsze wyniki i zwiększyć konwersje pozyskiwane z reklam.

Oto przykładowe zapytanie, którego możesz użyć do generowania opisów reklamowych: Zachowuj się jak doświadczony specjalista Google Ads. Chcę utworzyć reklamy Google Ads dla (szczegóły dotyczące produktu lub usługi). Wygeneruj skuteczne opisy reklam dla następujących nagłówków: (nagłówki reklam).

Zobacz, jak odpowiedział ChatGPT:

Przykładowe opisy reklam wygenerowane przez ChatGPT.


7. Poproś ChatGPT o propozycje na skuteczne CTA

ChatGPT jest narzędziem, które może być pomocne w tworzeniu skutecznych CTA do reklam Google Ads. Dzięki swoim zaawansowanym algorytmom i bogatej bazie wiedzy ChatGPT jest w stanie wygenerować różnorodne i przyciągające uwagę propozycje wezwań do działania, które zainteresują potencjalnych klientów i zachęcą ich do kliknięcia reklamy.

Oto przykładowe zapytanie, którego możesz użyć, by wygenerować chwytliwe wezwania do działania: Zaproponuj krótkie i skuteczne CTA, które mogę wykorzystać do utworzenia kampanii Google Ads dla (szczegóły dotyczące produktu lub usługi).

Zobacz, jak odpowiedział ChatGPT:

Wezwania do działania zaproponowane przez ChatGPT.


8. Twórz treści na stronę docelową z pomocą ChatGPT

Prowadzenie kampanii reklamowej w Google jest niezwykle ważne dla wielu firm i coraz bardziej powszechne, ale tylko te biznesy, które skupiają się na każdym etapie drogi potencjalnego klienta, odnoszą sukces. Jednym z kluczowych elementów tej strategii jest strona docelowa, która często bywa pomijana przez reklamodawców. Jednakże jest ona kluczowym miejscem, gdzie potencjalni klienci decydują o kontynuowaniu interakcji z Twoją firmą lub rezygnacji. Dlatego ważne jest, aby strona docelowa była atrakcyjna, intuicyjna i oferowała wartościowe treści zgodne z oczekiwaniami grupy docelowej. Zobacz, jak tworzyć konwertujące strony docelowe.

Aby osiągnąć optymalną konwersję z reklam w Google Ads lub innych form reklamy PPC, możesz poprosić ChatGPT o stworzenie skutecznego tekstu na stronę docelową. Narzędzie jest w stanie wygenerować kompletną treść na landing page'a — nagłówki, opis reklamy czy też zaproponować zdjęcia, które byłyby odpowiednie do danej kampanii.

Oto przykładowe zapytanie, które możesz wpisać, by wygenerować przykładowy tekst na stronę docelową: Zachowuj się jak specjalista CRO. Napisz skuteczny tekst na stronę docelową dla reklamy (informacje dotyczące produktu lub usługi), aby uzyskać maksymalną liczbę konwersji dzięki kampanii Google Ads.

Zobacz, jak odpowiedział ChatGPT:

Przykładowy tekst strony docelowej wygenerowany przez ChatGPT.


9. Skorzystaj z pomocy ChatGPT w tworzeniu reklam do testu A/B

Chat OpenAI to źródło niezliczonych inspiracji, aktualnych informacji oraz danych z różnych dziedzin. Dzięki swojej zdolności do generowania naturalnego języka ChatGPT może podawać różne warianty tekstów reklamowych, które możesz wykorzystać w testach A/B. To narzędzie jest w stanie zaproponować rozmaite kombinacje nagłówków, opisów i przycisków CTA, aby pomóc w testowaniu różnych wariantów i wyborze najlepszej wersji dla danego celu i grupy reklam. Ponadto, dzięki swojej zdolności do analizowania danych i wykorzystywania wcześniejszych informacji, ChatGPT może zaproponować słowa kluczowe i zwroty, które są najbardziej skuteczne w przyciąganiu uwagi i zachęcaniu do kliknięcia. Dzięki temu to narzędzie może bardzo efektywnie pomóc w optymalizacji kampanii reklamowej, co prowadzi do lepszych wyników i większej skuteczności działań marketingowych. Sprawdź, jak możesz wykorzystać testy A/B w marketingu internetowym.

Oto przykładowe zapytanie, którego możesz użyć, by otrzymać pomysł na treść reklamy do testu A/B: Zachowuj się jak doświadczony specjalista Google Ads. Chcę utworzyć dwie reklamy w wyszukiwarce Google do celów testów A/B dla reklamy (tutaj szczegóły dotyczące usługi lub produktu). Uzasadnij również swój wybór.

Zobacz, jak odpowiedział ChatGPT:

Propozycja od ChatGPT na treści reklam do testu A/B.


10. Skorzystaj z raportowania i analizy wydajności wykonanej przez ChatGPT

ChatGPT może Ci również pomóc w analizie wydajności reklam Google Ads oraz weryfikacji osiąganych wyników. Narzędzie nie tylko świetnie radzi sobie z wygenerowaniem raportu, ale także ma zdolność do przetwarzania danych, dzięki czemu może przekazać Ci wartościowe wskazówki dotyczące poprawy skuteczności kampanii reklamowych. Jeśli chcesz zwiększyć wydajność swoich reklam w Google, możesz skorzystać z ChatGPT i przesłać mu swoje dane z konta Google Ads. Narzędzie dokładnie przeanalizuje Twoje dane, zidentyfikuje trendy i zaproponuje rozwiązania, które pomogą Ci zoptymalizować Twoją kampanię i osiągnąć lepsze wyniki. Pamiętaj jednak, że takie wskazówki nie zastąpią analizy profesjonalisty.

Oto przykładowe zapytanie, którego możesz użyć, by otrzymać raport: Zachowuj się jak doświadczony specjalista Google Ads. Przeanalizuj następujące dane pobrane z Google Ads i wygeneruj raport. Zasugeruj również elementy do poprawy (tutaj wklej dane z konta Google Ads).

Zobacz, jak wyglądało zapytanie i odpowiedź od ChatGPT:

Przykładowe zapytanie do narzędzia ChatGPT w celu wygenerowania raportu Google Ads.

Przykładowy raport i analiza reklamy Google Ads.


Jak wykorzystać ChatGPT w kampaniach Google Ads? 10 sprawdzonych zastosowań. Podsumowanie

W dzisiejszych czasach, aby osiągnąć sukces w kampaniach Google Ads, nie wystarczy już tylko odpowiednio zoptymalizować słowa kluczowe i stworzyć atrakcyjne reklamy. Wprowadzenie sztucznej inteligencji do kampanii reklamowych jest coraz bardziej popularne, a ChatGPT stanowi jedną z najnowocześniejszych metod wykorzystania AI. Zastosowanie ChatGPT w reklamach daje możliwość osiągnięcia lepszych wyników i większej skuteczności kampanii. Wprowadzenie tej technologii otwiera przed marketerami nowe możliwości i pozwala na bardziej zaawansowaną personalizację kampanii reklamowych. Zdecydowanie warto zacząć korzystać z ChatGPT w kampaniach Google Ads, aby osiągnąć sukces w dzisiejszym wymagającym świecie marketingu internetowego. 


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak wykorzystać ChatGPT w kampaniach Google Ads? 10 sprawdzonych zastosowań

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 132 głosów

UDOSTĘPNIJ