Treści AI - co na to Google?

Tresci AI co na to Google
Spis treści

• Przyszłość tworzenia treści za pomocą AI

• Zasady weryfikacji treści AI przez Google

• Wytyczne E-E-A-T a treści generowane przez AI

• Strategia tworzenia treści AI zgodnie z wytycznymi Google

• Podsumowanie

Sztuczna inteligencja (AI) daje Ci ogromne możliwości udoskonalania strategii content marketingu. Możesz m.in. poprawić jakość treści, tworzyć posty w social mediach. Dzięki temu masz szanse zwiększyć efektywność swoich działań marketingowych. To może przełożyć się na wyższe zyski. Tylko jak Google ocenia treści tworzone przez AI? Mamy dla Ciebie odpowiedź! Sprawdź, jak będzie wyglądać przyszłość treści w marketingu internetowym.

Z artykułu dowiesz się:

 • jaka będzie przyszłość tworzenia treści pisanych przy pomocy AI,
 • jak Google weryfikuje treści AI,
 • jak pisać content za pomocą AI, by spełniał wytyczne E-E-A-T,
 • jak przygotować strategię tworzenia treści AI zgodnie z wytycznymi Google.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Przyszłość tworzenia treści za pomocą AI

Jak Google ocenia treści tworzone przez AI? We fragmencie dokumentu z 8 lutego 2023 roku (źródło: https://developers.google.com/search/blog/2023/02/google-search-and-ai-content?hl=pl) przedstawiciele Google podkreślają możliwości sztucznej inteligencji oraz jej pozytywny wpływ na tworzenie contentu. To oznacza, że, zgodnie z ich polityką, samo wykorzystywanie w strategii content marketingu narzędzi AI nie jest zabronione. Dla Google ważne jest, aby treści były tworzone z myślą o użytkownikach, a nie tylko o algorytmach wyszukiwarek. Jak powinieneś tworzyć treści AI zgodnie z wytycznymi Google? Skoncentruj się m.in. na:

 • zadbaniu o jakość treści generowanych przez AI - weryfikuj je m.in. pod względem poprawności językowej oraz stopnia dopasowania do potrzeb odbiorców,
 • tworzeniu treści dopasowanych do potrzeb i preferencji Twojej grupy docelowej, tak by ich zainteresowały i zachęcały do podjęcia interakcji,
 • dostarczaniu użytecznych treści AI - Google promuje content, który jest wartościowy dla użytkownika, m.in. pomaga mu rozwiązać nurtujące go problemy, znaleźć ważne informacje, ułatwia interakcję ze stroną.

Rozwój technologii i sztucznej inteligencji może dać Ci wiele możliwości, by efektywnie rozwijać swój biznes. Wykorzystuj narzędzia AI do wzbogacania swojej kreatywności i projektowania doświadczeń użytkowników, a nie zastępowania swojej pracy. Dzięki temu wyróżnisz się na tle konkurencji oraz Twoje treści mogą zostać wysoko ocenione przez algorytmy Google.

Dowiedz się także:

Fragment dokumentu z 8 lutego 2023 roku, w którym przedstawiciele Google odnoszą się do tworzenia treści za pomocą AI, źródło, www.developers.google.com/search/blog


Zasady weryfikacji treści AI przez Google

Jak pisać content za pomocą AI? Google nie udostępnia szczegółowych informacji na temat zasad weryfikacji treści generowanych przez AI. Podstawą oceny jest zestawienie wytycznych jakości (Search Quality Evaluator Guidelines). Zgodnie z nimi content powinna cechować:

 • jakość,
 • użyteczność,
 • wartość i przydatność dla użytkownika.

Od 2023 roku Google kładzie szczególny nacisk na kryterium jakości tekstów, niezależnie do sposobu ich tworzenia. Oznacza to, że algorytmy nie koncentrują się wyłącznie na analizowaniu, czy treści zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję, tylko na ocenianiu, czy content spełnia standardy jakości Google. Zgodnie z tym założeniem, treści tworzone przez człowieka i AI powinny spełniać te same standardy jakości.

Google zaleca, by unikać tworzenia tzw. treści automatycznie generowanej, która może być uznana jako spam. W rozumieniu Google to rodzaj contentu tworzony mechanicznie, który nie wnosi nic oryginalnego ani wartościowego dla użytkownika. To założenie współgra z wymogami algorytmów Google, np. algorytmem Panda, który faworyzuje wysokiej jakości content, przydatny dla odbiorców, i może wyświetlać je na wyższych pozycjach w SERP.

Kolejnym ważnym wskaźnikiem jakości treści jest analiza pod kątem natężenia i jakości użytych słów kluczowych. Nadmierne używanie fraz kluczowych w treściach, tzw. keyword stuffing, może być odczytane przez roboty Google jako manipulowanie wynikami wyszukiwania. To jedna z najgorszych praktyk SEO, która może prowadzić do spadku pozycji Twojej strony internetowej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania i obniżyć skuteczność pozycjonowania.

Oznacza to, że dla algorytmów Google najważniejsze jest dostarczenie użytkownikowi wartościowych treści. Jego przedstawiciele zachęcają do skupiania się na potrzebach i zainteresowaniach ich odbiorców, a nie na oczekiwaniach algorytmów wyszukiwarek. Tak, aby treści były pomocne, informacyjne, a przekaz spersonalizowany. Dlatego jeśli chcesz tworzyć treści AI zgodnie z wytycznymi Google, zadbaj by były:

 • dokładne,
 • rzetelne,
 • dostarczały unikalnej wartości użytkownikom, która wyróżni je na tle innych materiałów dostępnych w internecie.


Wytyczne E-E-A-T a treści generowane przez AI

Koncepcja E-E-A-T (ang. Experience, Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness), czyli Doświadczenie, Fachowa wiedza, Autorytet i Wiarygodność, jest częścią wytycznych Google (ang. Quality Raters), które pomagają algorytmom Google weryfikować m.in. jakość treści oraz stopień ich dopasowania do intencji wyszukiwania. Do grudnia 2022 roku wytyczne zawierały trzy kryteria - E-A-T (Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness). Doświadczenie (Experience) zostało dodane, by podkreślić znaczenie osobistego doświadczenia i unikalnych perspektyw w tworzeniu treści, które mogą dostarczyć użytkownikom dodatkowej wartości.

E-E-A-T odnosi się do kilku kluczowych aspektów:

 • Doświadczenie (Experience) - określa, czy autor treści ma osobiste doświadczenie w temacie, o którym pisze.
 • Fachowość (Expertise) - wskazuje, czy treść została napisana przez eksperta lub osobę posiadającą fachową wiedzę w danej dziedzinie.
 • Autorytet (Authoritativeness) - określa, czy twórca treści jest autorytetem w swojej dziedzinie, i potwierdza to jakość strony, na której udostępnia treści.
 • Wiarygodność (Trustworthiness) - wskazuje, czy strona internetowa, na której znajduje się treść, oraz jej autor są uznani za godnych zaufania.

Jak Google ocenia treści tworzone przez AI w kontekście kryteriów E-E-A-T? Wskazuje na konieczność oceny treści generowanych maszynowo z uwzględnieniem tych samych standardów E-E-A-T, co treści tworzonych przez ludzi. Co to oznacza dla Ciebie? Powinieneś zadbać, aby Twój content był nie tylko wysokiej jakości i przydatny dla użytkowników, ale również odzwierciedlał odpowiednie doświadczenie, ekspertyzę, autorytet i wiarygodność. Przy tworzeniu treści biznesowych, powinieneś wyeksponować każdy z elementów E-E-A-T, aby zmaksymalizować wartość tych treści i poprawić ich widoczność w wyszukiwarkach. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak tworzyć treści AI zgodnie z powyższymi wytycznymi Google.


Doświadczenie (Experience)

Prezentuj treści oparte na osobistych doświadczeniach. To wzmocni Twoją wiarygodność w oczach odbiorców i wyszukiwarek. Wartościowe będą m.in. case study, w którym opiszesz, jak Twoja firma pomogła klientowi rozwiązać konkretny problem biznesowy, osobiste doświadczenia zespołu, zaprezentowanie osiągniętych wyników, które pokazuje praktyczne zastosowanie Twojej wiedzy i umiejętności. Wykorzystaj narzędzia AI do nowatorskiego zaprezentowania tych treści, np. w formie ciekawej infografiki, interesującego wykresu. To może zwrócić uwagę użytkowników oraz pomóc im w przyswojeniu informacji. Dzięki temu możesz zbudować zaufanie do marki i poprawić swojego wyniki w Google.

Nowoczesna infografika stworzona przez AI, która przedstawia zalety stosowania kremu pod oczy


Fachowość (Expertise)

Google promuje treści, których autorzy są ekspetami w danej dziedzinie. Dlatego, jeśli chcesz zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia wyższej pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, skorzystaj z pomocy sztucznej inteligencji, by np. poszukać inspiracji do tematów na artykuły blogowe, e-booka, porównać najnowsze dane branżowe itp. Dzięki temu będziesz mógł szybciej i efektywniej np. zaprezentować swoje osiągnięcia w innowacyjny sposób. Pamiętaj, by opierać się na wiedzy i doświadczeniu, które zdobyłeś, ponieważ Google potrafi zweryfikować czy Twoja ekspertyza będzie odpowiadać publikacji. Miej na uwadze potrzebę dostarczenia użytkownikom przydatnych informacji, a nie tylko zaprezentowanie swoich osiągnięć. W ten sposób wyróżnisz się na tle branży i zwiększysz szanse na przyciągnięcie wysokiej jakości ruchu na stronie.

Sprawdź też:

Zestawienie fraz kluczowych wygenerowane przez ChatGPT, które możesz wykorzystać jako inspirację do treści blogowych


Autorytet (Authoritativeness)

To element oceny jakości treści, który odnosi się bezpośrednio do Twojej pozycji w branży. Dlatego, aby ją wzmocnić, dobrą praktyką jest np. pisanie gościnnych postów, artykułów na renomowanych stronach branżowych, publikowanie treści w ekskluzywnych magazynach branżowych. Jak pisać content za pomocą AI, by uzyskać pozytywną ocenę Google? W takich publikacjach powinieneś zadbać w szczególności o ich odpowiedni poziom merytoryczny i językowy. Dlatego możesz wykorzystać możliwości sztucznej inteligencji, by udoskonalić styl tekstu, np. poprosić narzędzie o napisanie fragmentu tekstu językiem encyklopedycznym. To może być dla Ciebie świetna inspiracja do poprawy jakości tekstu. Pamiętaj, by zweryfikować poprawność językową i stopień dopasowania do tematyki.

Przykład tekstu wygenerowanego przez ChatGPT, napisany językiem encyklopedycznym


Wiarygodność (Trustworthiness)

Google oczekuje wysokiego poziomu wiarygodności marek oraz treści udostępnianych na ich stronach. Dlatego zadbaj, aby informacje na temat Twojej firmy, w tym dane kontaktowe, certyfikaty, wyróżnienia branżowe, recenzje klientów i case studies, były widoczne dla użytkowników. W tym aspekcie możesz skorzystać z pomocy narzędzi AI do stworzenia np. listy FAQ, tekstu w sekcji „O nas”. W ten sposób możesz poprawić komfort użytkowników i rozwiązać ich problemy. W ten sposób zbudujesz zaufanie w oczach odbiorców. To z kolei da sygnał wyszukiwarkom o wiarygodności Twojej strony oaz może przełożyć się na poprawę jej pozycji rankingowej.

Lista najczęściej zadawanych pytań stworzona przez narzędzie AI


Strategia tworzenia treści AI zgodnie z wytycznymi Google

Google promuje wartościowe, oryginalne treści, które są bezpośrednio związane z zainteresowaniami i potrzebami Twoich odbiorców. Jeśli chcesz zwiększyć efektywność swojej strategii content marketingowej, wykorzystując narzędzia AI do generowania treści, powinieneś opanować strategię łączenia kryteriów jakości Google z możliwościami sztucznej inteligencji. Jak tworzyć treści AI zgodnie z wytycznymi Google, by osiągnąć sukces online? Sprawdź nasze wskazówki.


1. Zadbaj o użyteczność treści dla użytkowników

Skuteczność Twojej strategii content marketingu zależy do umiejętnego dopasowania go do potrzeb odbiorców. Google promuje treści tworzone z myślą o dostarczaniu użytkownikom pozytywnych wrażeń oraz wartości. Może penalizować takie, które generujesz wyłącznie w celu uzyskania wysokiej pozycji rankingowej. Chociaż algorytmy wyszukiwarek nie są w stanie bezpośrednio ocenić Twoich intencji, treści, które rzeczywiści są pomocne, zwykle osiągają lepsze wyniki w SERP. Jeśli zastanawiasz się, jak pisać content za pomocą AI, by zmaksymalizować szanse powodzenia swojej strategii, wykorzystaj wytyczne Google jako inspirację do udoskonalenia swoich treści. Powinieneś m.in.:

 • poznać swoich odbiorców - przeanalizuj swoją grupę docelową np. w Google Analytics 4 na podstawie kluczowych czynników demograficznych, np. wieku, płci, lokalizacji; dzięki temu dowiesz się m.in. jaka grupa wiekowa stanowi Twoją główną klientelę, jakim językiem się posługuje; to pomoże Ci ustalić jaki rodzaj treści może być dla nich odpowiedni (mniej sformalizowany, bardziej wyrafinowany itp.); wykorzystaj możliwości AI m.in. do personalizacji przekazu, inspiracji do tworzenia kampanii reklamowych, poprawy jakości opisów produktów, by zwiększyć skuteczność contentu,
 • dbać użyteczność treści - jeśli poznasz swoich odbiorców, będziesz mógł opracować efektywniejszą strategię content marketingu; będziesz wiedział, czego szukają, jakie są ich aktualne potrzeby itp.; to pomoże Ci wyznaczyć kierunek działań marketingowych; przy pomocy sztucznej inteligencji możesz udoskonalić jakość swoich pomysłów i znaleźć inspirację do tworzenia treści; dzięki temu zaoszczędzisz czas, możesz poprawić ich stopień dopasowania do potrzeb użytkowników,
 • tworzyć wysokiej jakości treści, czyli przejrzyste i zrozumiałe dla odbiorcy; pisz prosto i przystępnie; używaj powszechnie znanych słów, by utrzymać zainteresowanie odbiorcy i nie przytłoczyć go poziomem skomplikowania treści; możesz skorzystać z pomocy narzędzia AI, by poprawić przejrzystość teksu, uprościć go; dzięki temu może być bardziej przystępny i zachęcać do podjęcia interakcji,
 • dostarczać wartościowych treści - jeśli chcesz tworzyć treści zgodnie z wytycznymi Google, powinieneś przygotować przemyślaną strategię marketingu treści; powinna spełniać oczekiwania odbiorców i być dla nich przydatna; pamiętaj, że wysokiej jakości strony tworzą content precyzyjnie dopasowany do konkretnego odbiorcy; taki, za pomocą którego możesz zaprezentować swoją wiedzę i zbudować autorytet; takie strony są pozytywnie oceniane przez roboty Google,
 • udostępniać kreatywne i świeże treści - odbiorcy lubią, unikalne treści, które wpasowują się aktualne trendy oraz przedstawiają zagadnienie w nietuzinkowy sposób; dlatego dobrze, gdy treści są wzbogacone o treści interaktywne, np. infografiki, wykresy, wideo; to ułatwia zrozumienie przekazu i przyswojenie informacji; dzięki temu możesz wzmocnić zaangażowanie odbiorców oraz zachęcić ich do interakcji; sztuczna inteligencja może pomóc Ci m.in. przygotować ciekawe elementy wizualne, które zaskoczą odbiorców i wzbudzą ich zainteresowanie; dzięki temu dostarczysz im pozytywnych wrażeń oraz wyróżnisz się na tle konkurencji.

Przeczytaj koniecznie:

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


2. Weryfikuj treści AI pod względem merytorycznym

Sztuczna inteligencja, pomimo swoich zaawansowanych możliwości, nie osiągnie poziomu rozumienia niuansów językowych czy emocji charakterystycznych dla człowieka. Może wzmocnić skuteczność Twojej strategii biznesowej, ale kluczem do maksymalnego wykorzystania jej potencjału jest umiejętne zarządzanie jej możliwościami. Zastanawiasz się, jak pisać content za pomocą AI, by zrealizować ten cel? Zakres zastosowania sztucznej inteligencji jest ogromny. Możesz ją wykorzystać np. do tworzenia konspektów artykułów blogowych, podsumowywania fragmentów tekstów, tłumaczenia z języków obcych na język polski zagranicznych źródeł. Przeanalizuj swoje cele biznesowe, przygotuj zarys strategii content marketingu i oceń, jak narzędzia AI mogą Ci pomóc. Jeśli chcesz zachować jakość i przydatność treści, powinieneś weryfikować treści wygenerowane przez AI. Oto główne powody, dla których treści generowane przez AI wymagają ludzkiej weryfikacji:

 • zachowanie dokładności i rzetelności informacji - AI może niepoprawnie interpretować dane lub wyciągać błędne wnioski, generując informacje, które są nieprecyzyjne lub zwyczajnie fałszywe, np. wygenerować artykuł na temat zdrowotnych korzyści pewnego produktu, opierając się na przestarzałych lub niezweryfikowanych źródłach, co może wprowadzić czytelników w błąd i obniżyć wiarygodność Twojego contentu i narazić Cię na spadek pozycji rankingowej.
 • unikanie problemów związanych z prawami autorskimi - narzędzia AI mogą nieświadomie wykorzystać istniejące treści bez odpowiedniego przypisania lub naruszyć prawa autorskie, tworząc materiał zbyt podobny do już opublikowanych dzieł; dlatego powinieneś za każdym razem weryfikować treści AI,
 • dostosowanie tonu i stylu treści do odbiorców - AI może mieć trudności z dostosowaniem tonu oraz stylu contentu do specyficznych potrzeb i oczekiwań określonej grupy docelowej, np. treści przeznaczone dla profesjonalistów medycznych będą wymagały innego podejścia niż te skierowane do konsumentów; dlatego powinieneś przygotować dla chatbota precyzyjny i dobry prompt, by odpowiednio go ukierunkować i określić swojego oczekiwania; po wygenerowaniu treści powinieneś sprawdzić, czy odpowiada Twoim potrzebom oraz wytycznym Google,
 • zachowanie rzetelności informacji - sztuczna inteligencja przetwarza już istniejące treści; potrafi je znaleźć w internecie i przeanalizować; to może przyspieszyć proces szukania informacji, jednak powinieneś zawsze zweryfikować poprawność i wiarygodność danych oraz ich zgodność z obowiązującymi regulacjami, np. prawnymi.

Sprawdź też:


3. Bądź na bieżąco z wytycznymi Google dotyczącymi contentu

Jeśli chcesz wiedzieć, jak tworzyć treść AI zgodnie z wytycznymi Google, powinieneś na bieżąco śledzić:

 • aktualizacje algorytmów,
 • możliwości sztucznej inteligencji,
 • potrzeby i oczekiwania użytkowników,
 • trendy.

To pomoże Ci utrzymywać aktualność i jakość treści. Dzięki temu będziesz mógł dbać o pozytywne wrażenia użytkowników (UX) oraz pozycję rankingową Twojej strony. Oto kilka strategii, które pomogą Ci być na bieżąco:

 • śledź oficjalne źródła Google - regularnie sprawdzaj blogi i fora Google, np. Google Search Central Blog, gdzie publikowane są aktualizacje i najlepsze praktyki dotyczące SEO i zmian w algorytmach,
 • korzystaj ze specjalistycznych narzędzi, np. Google Analytics 4, Google Search Console, SEMrusch; oferują funkcje monitorowania zmian w rankingu, które mogą wskazywać na aktualizacje algorytmu; dostarczają również analiz trendów i sugestii słów kluczowych;
 • udzielaj się w branży - bierz udział m.in. w wydarzeniach branżowych, konferencjach, zarówno te online, jak i stacjonarnie; to doskonała okazja do poznania nowinek branżowych, trendów; możesz dołączyć do grup dyskusyjnych z Twojej branży, np. na Facebooku,
 • obserwuj liderów z branży - śledź m.in. ich media społecznościowe, czytaj blog firmowy uznanych ekspertów; mogą tam dzielić się swoimi spostrzeżeniami lub udostępniać analizy najnowszych zmian w algorytmach Google; to może być bardzo pomocne dla udoskonalenia Twojej strategii marketingowej,
 • analizuj konkurencję - skorzystaj ze specjalistycznych narzędzi, np. Senuto, Ahrefs, które mogą dostarczyć Ci informacji na temat ich strategii biznesowych; będziesz mógł m.in. zidentyfikować słowa kluczowe, które wykorzystują w swoich treściach; możesz wchodzić też na ich strony i analizować rodzaj treści oraz sposób komunikacji z klientami, by zainspirować się do tworzenia unikalnego contentu,
 • sprawdzaj nowinki technologiczne - możliwości AI ciągle się rozwijają; dlatego sprawdzaj regularnie wprowadzane zmiany i dodatkowe funkcje narzędzi AI; dzięki temu zwiększysz efektywność swoich działań oraz lepiej spersonalizujesz przekaz, by trafił do odpowiedniej grupy docelowej.

Pamiętaj, że podstawą sukcesu są systematyczna analiza i adaptacja do zmieniającego się środowiska. Proces tworzenia efektywnych treści wymaga stałej uwagi i gotowości do dostosowywania się do nowych wytycznych i trendów.
Sprawdź też:

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


4. Korzystaj umiejętnie z narzędzi AI do tworzenia treści

Jeśli chcesz przygotować wartościowy i nowoczesny content, powinieneś odpowiednio wykorzystywać narzędzia AI w swojej strategii. Dopasuj je m.in. do swoich indywidualnych potrzeb, uwzględnij profil oraz oczekiwania grupy docelowej, a także swoje możliwości finansowe. Zobacz, jak umiejętnie tworzyć treści AI zgodnie z wytycznymi Google.

 • Wybierz odpowiednie narzędzie AI - określ, do jakich czynności najbardziej potrzebujesz pomocy sztucznej inteligencji, np. pisaniu postów w social mediach, uatrakcyjnienia treści - wtedy warto rozważyć skorzystanie z generatorów obrazów AI; określ swój budżet, ponieważ niektóre narzędzia są płatne i wybierz to, które wzmocni efektywność Twoich działań.
 • Spersonalizuj ustawienia narzędzia AI - większość z nich pozwala na dostosowanie ustawień do specyficznych potrzeb Twojego biznesu. Wykorzystaj te funkcje, aby np. dostosować ton i styl generowanych treści do Twojej marki oraz preferencji Twojej grupy docelowej.
 • Weryfikuj treści generowane przez AI - używaj sztucznej inteligencji jako wsparcia, a nie zastępstwa dla Twojej kreatywności. Pamiętaj, że jak Google ocenia treści tworzone przez AI i jak ważna jest ich wysoka jakość i użyteczność. Dlatego zawsze upewnij się, że wygenerowane treści są unikalne, angażujące i dopasowane do preferencji odbiorców.
 • Wykorzystuj narzędzia AI do optymalizacji strategii SEO - dzięki nim możesz m.in. optymalizować treści pod kątem SEO, włączając w to analizę słów kluczowych, generowanie lepszych meta tagów czy optymalizację struktury treści. Pamiętaj jednak, aby treści były przede wszystkim wartościowe dla czytelników, a nie tylko zoptymalizowane pod algorytmy wyszukiwarek.
 • Monitoruj wyniki działań - korzystaj z narzędzi analitycznych, np. Google Analytics 4, aby monitorować, jak treści generowane przez AI wpływają m.in. na zaangażowanie, ruch na stronie, konwersje. Analiza wyników pomoże Ci dostosować strategię i poprawić skuteczność przyszłych treści.


Treści AI - co na to Google? Podsumowanie

Strategia nowoczesnego marketingu powinna uwzględniać potrzeby użytkowników, jednak kluczem do sukcesu jest zrozumienie, jak Google ocenia treści tworzone przez AI. Głównym kryterium jest wysoka jakość contentu. Powinien być użyteczny i spełniać oczekiwania odbiorców. Wtedy masz duże szanse na poprawę pozycji rankingowej Twojej strony. Dlatego określ cele i potrzeby swojego biznesu, przeanalizuj swoją grupę docelową i umiejętnie korzystaj z narzędzi sztucznej inteligencji. Pamiętaj, by wspierać swoje działania narzędziami AI oraz samodzielnie weryfikować jakość tekstów generowanych przez AI. W ten sposób zadbasz o efektywność swojej strategii marketingowej.


FAQ - pytania i odpowiedzi

Jak pisać content za pomocą AI, aby był wysoko oceniany przez Google?
Down arrow

Aby content generowany przez AI był wysoko oceniany przez Google, kluczowe jest tworzenie materiałów, które są unikalne, wartościowe dla czytelników i odpowiednio zoptymalizowane pod kątem SEO. Google promuje treści, które są pomocne, dokładne i zapewniają użytkownikom to, czego szukają. Używając AI do tworzenia contentu, należy więc dbać o to, aby teksty były dobrze strukturyzowane, zawierały odpowiednie słowa kluczowe, ale przede wszystkim, aby były interesujące i użyteczne dla odbiorców. Niezwykle ważne jest również, aby treści AI były redagowane i weryfikowane przez ludzi, co zapewni ich większą jakość i zgodność z wytycznymi Google.

Jak Google ocenia treści tworzone przez AI?
Down arrow

Google ocenia treści generowane przez AI w ten sam sposób, co każdy inny rodzaj contentu. Wyszukiwarka koncentruje się na jakości, wartości dla użytkownika i zgodności z wytycznymi dotyczącymi optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Algorytmy Google poszukują treści, które są informatywne, odpowiednio zorganizowane i oferują odpowiedzi na pytania użytkowników. Ważne jest, aby treści AI były nie tylko technicznie poprawne, ale również angażujące i przydatne dla czytelników. Treści, które są sztuczne, mało zrozumiałe lub wygenerowane masowo bez uwzględnienia potrzeb użytkowników, mogą być oceniane negatywnie.

Jaka jest przyszłość tekstów AI w kontekście wytycznych Google?
Down arrow

Przyszłość tekstów generowanych przez AI w kontekście wytycznych Google wydaje się być obiecująca, lecz wymaga ciągłej adaptacji i zrozumienia ewoluujących standardów. Google konsekwentnie podkreśla znaczenie jakości, unikalności i użyteczności treści dla użytkowników. W miarę jak technologie AI rozwijają się, oferując coraz bardziej zaawansowane narzędzia do tworzenia treści, Google równolegle dostosowuje swoje algorytmy, aby lepiej rozpoznawać i nagradzać wysokiej jakości content generowany z wykorzystaniem AI, który spełnia te kryteria. Oznacza to, że twórcy treści, którzy chcą wykorzystywać możliwości AI, muszą skupić się na tworzeniu wartościowych, dobrze zredagowanych i na tyle unikalnych tekstów, aby wyróżnić się na tle innych. Jednocześnie muszą być gotowi na ciągłe śledzenie zmian w wytycznych Google, aby ich treści były zawsze zgodne z najnowszymi standardami wyszukiwarki. W związku z tym przyszłość tekstów AI zależeć będzie od równowagi między innowacyjnością technologiczną a przestrzeganiem wytycznych, mających na celu zachowanie wysokiej jakości i wartości treści dla użytkowników internetu.

 

Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Treści AI - co na to Google?

Średnia ocen użytkowników4.86 na podstawie 133 głosów

UDOSTĘPNIJ