Jak reklamować sexshop w internecie?

jak promowac sexshop
Spis treści

• Jak reklamować sklep erotyczny? Wyzwania i specyfika branży

• Pozycjonowanie sklepu erotycznego - jakie efekty można osiągnąć?

• Strategia SEO dla sklepu erotycznego

• Optymalizacja UX - strategia dla sklepu erotycznego

• Jak reklamować i promować sklep erotyczny w mediach społecznościowych?

• Podsumowanie

Branża erotyczna coraz lepiej radzi sobie w internecie, a jej popularność rośnie. Początkowo popularność internetowych sexshopów przypisywano temu, że pójście do sklepu stacjonarnego wzbudzało poczucie wstydu. Dzisiaj, gdy ludzie coraz śmielej mówią o swoich potrzebach seksualnych, rośnie także konkurencja wśród sexshopów online. Pojawia się pytanie, jak skutecznie wypromować sexshop. Jak zaplanować strategię SEO dla sklepu erotycznego? Jak reklamować sexshop w internecie? Dowiedz się, jak to robimy w agencji widoczni. 

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Jak reklamować sklep erotyczny? Wyzwania i specyfika branży

Bez wątpienia branża erotyczna jest jedną z najtrudniejszych pod względem promowania w internecie. Reklamowanie sexshopów powinny być wykonywane bardzo ostrożnie, ze szczególną uważnością na problematyczne kwestie tej branży. Reklama sklepu erotycznego wiąże się z kilkoma wyzwaniami i ograniczeniami.

 

Branża erotyczna to temat tabu 

Chociaż o seksualności mówi się coraz śmielej to wciąż jest to temat, który wzbudza wśród wielu osób zawstydzenie. Niewiele osób rozmawia o tym otwarcie, a wielu użytkowników sieci szukając zabawek erotycznych i sexshopów online, wykorzystuje tryb incognito. Dotarcie do klienta jest tym trudniejsze, gdy on stara się nie okazywać zainteresowania branżą. 

 

Rosnąca konkurencja wśród sexshopów

E-commerce w branży erotycznej przybiera na sile, pojawia się coraz więcej sexshopów, przez co promowanie swojego sklepu jest trudniejsze. Duże sexshopy intensywnie wykorzystują możliwości marketingu internetowgo, dlatego brak internetowych działań reklamowych w tej branży jest sporym błędem. Znaczącą zmianą w tej branży był między innymi moment, gdy influencerzy w ramach współprac z sexshopami zaczęli otwarcie reklamować gadżety erotyczne w swoich mediach społecznościowych. Przyczyniło się to nie tylko do normalizacji tematu, ale również do zwiększenia zainteresowania produktami erotycznymi. 

 

Branża erotyczna dotyka wrażliwych tematów

Reklamowanie sexshopów jest dużym wyzwaniem przede wszystkim ze względu na trudność przedstawienia tematu. Z jednej strony należy to zrobić subtelnie, a z drugiej strony pozwolić na pobudzenie wyobraźni odbiorcy - to zadanie nie należy do najprostszych. Konieczne jest edukowanie konsumentów na temat użycia dostępnych w sklepie gadżetów, ale jednocześnie należy uważać na dobór słów, aby nie dostać kary od Google. Konieczne jest znalezienie złotego środka - bez wątpienia przyda się wsparcie doświadczonego copywritera. 

 

Pisząc artykuły dla branży erotycznej, na pewno wymagana jest otwartość. Często poruszamy tematy, o których nie każdy jest w stanie coś napisać. Niektórzy nie lubią albo nie potrafią podejmować tematów – które notabene powinny być dla wszystkich normalnością – związanych z erotyką. Nie każda osoba jest też na tyle otwarta i świadoma, jednak uważam, że bycie copywriterem wymaga analizy najtrudniejszych i najbardziej delikatnych tematów i pisania o nich w sposób przystępny dla odbiorcy.”

Daria Wejman, coprywiterka agencji widoczni

 

Ograniczone możliwości reklamy sklepu erotycznego w mediach społecznościowych

Reklama sexshopu (sklepu erotycznego) w Facebook Ads jest bardzo ograniczona. Nie ma możliwości promowania takich produktów, jak gadżety erotyczne. Dlatego też w przypadku sklepu erotycznego lepiej skupić się na promocji i reklamie za pomocą pozycjonowania sklepu.

 

Ograniczone możliwości promowania branży erotycznej 

Sexshopy nie mogą być tak swobodnie promowne w internecie, jak inne sklepy internetowe. Treści o charakterze seksualnym są przez Google Ads częściowo lub znacznie ograniczane. Jakie ograniczenia reklam Google są szczególnie istotne dla sexshopów? 

Kategorie reklam znacznie ograniczonych przez Google w branży erotycznej

Zdjęcia lub obrazy przedstawiające ludzi z odsłoniętymi intymnymi częściami ciała. Dotyczy to również zdjęć, które są rozmyte lub ocenzurowane. Dotyczy to na przykład widocznych narządów płciowych, kobiecych piersi lub pośladków. 

Znaczne ograniczenie reklam przez Google oznacza, że wyświetlanie takich reklam, jest uzależnione od:

 • wieku użytkownika,
 • przepisów obowiązujących w danym kraju,
 • ustawienia filtra SafeSearch użytkownika,
 • wyszukiwania haseł związanych z treściami o charakterze seksualnym przez użytkownika.

Kategorie reklam częściowo ograniczonych przez Google w branży erotycznej

Kategorii reklam, które Google obejmuje częściowym ograniczeniem, jest znacznie więcej. Google szczególnie zwraca uwagę na następujące elementy:

 • Częściowa nagość - na przykład odsłonięta dolna lub boczna część kobiecych piersi, odsłonięta znaczna część pośladków.
 • Produkty erotyczne - na przykład akcesoria erotyczne, lubrykanty, afrodyzjaki, środki wzmagające potencję lub wzmacniające doznania seksualne, bielizna fetyszowa.
 • Elementy i motywy o charakterze seksualnym - treści, które można interpretować jako seksualne lub z podtekstem seksualnym, w tym treści zawierające pozycje lub pozy o charakterze seksualnym. Na przykład obscenicznym lub seksualny język, obrazy przedstawiające rozłożone nogi, dotykanie zakrytych intymnych części ciała, naśladowanie pozycji lub ruchów seksualnych.

Częściowe ograniczenie reklam przez Google oznacza, że wyświetlanie takich reklam, jest uzależnione od:

 • wieku użytkownika,
 • przepisów obowiązujących w danym kraju,
 • ustawienia filtra SafeSearch użytkownika.

  Zasady wyświetlania reklam o charakterze erotycznym, według Google. Źródło: Centrum Zasad Google Ads

 

Historia Współpracy

Zobacz, jak wypozycjonowaliśmy sklep erotyczny!

W naszym portfolio mamy również sklepy erotyczne. Jednym z nich jest sexshop.com.pl u którego efekty naszej pracy widoczne były już po 3. miesiącach współpracy! Dzięki pozycjonowaniu klient ten odnotował 5-krotny wzrost transakcji online!

Zobacz, jak to zrobiliśmy!
MICHAL BORZYSZKOWSKI ekspert DS. SEO W AGENCJI WIDOCZNI

  

Pozycjonowanie sklepu erotycznego - jakie efekty można osiągnąć?

Wśród klientów agencji widoczni znajdują się również sexshopy. Większość z nich skupia się na działaniach w sieci i nie prowadzi sklepów stacjonarnych. W takim wypadku celem jest wypozycjonowanie strony na frazy ogólne, a nie lokalne, a także zwiększenie widoczności strony internetowej. 

Jednym z naszych klientów jest erotyczny sklep internetowy, z którym rozpoczęliśmy współpracę w kwietniu 2020 roku. Już po roku współpracy można było zauważyć pozytywne efekty promowania sexshopu z wykorzystaniem SEO. Ilość fraz w top10 wzrosła ponad trzykrotnie, natomiast po upłynięciu kolejnych sześciu miesięcy ilość fraz w top10 była wyższa ponad pięciokrotnie w porównaniu do sytuacji sprzed współpracy. 

 

 Wzrost ilości słów kluczowych, na które sklep erotyczny jest widoczny w Top10 w wynikach wyszukiwania

 

Widocznie wzrosła także ilość fraz w top50. Od rozpoczęcia współpracy ilość słów kluczowych, na które ten sexshop jest widoczny w top50, wzrosła ponad trzykrotnie. 

 

 Wzrost ilości słów kluczowych, na które sklep erotyczny jest widoczny w Top50 w wynikach wyszukiwania

 

Jak reklamować sexshop? Strategia SEO dla sklepu erotycznego

Promowanie sklepu erotycznego należy rozpocząć od przygotowania odpowiedniej strategii działania. Jeśli chodzi o pozycjonowanie strony internetowej, pierwszym krokiem jest wypełnienie przez klienta briefu. Wysyłamy go na samym początku współpracy, aby móc lepiej poznać ofertę danej firmy, oczekiwania klienta, preferencje itp. Na podstawie przygotowanego briefu jesteśmy w stanie skutecznie dobrać frazy kluczowe do pozycjonowania strony, przeanalizować działania konkurencji, a także przygotować efektywną strategię treści i rozbudowy struktury strony. 

Zależy Ci na szybkim dotarciu do nowych odbiorców?

 

Promowanie sexshopu - analiza konkurencji

Przed rozpoczęciem działań SEO na stronie sexshopu, przeprowadzamy dokładną analizę konkurencji. W tym celu sprawdzamy między innymi: 

 • Frazy, na które pozycjonują się konkurencyjne sexshopy;
 • Ofertę produktową w konkurencyjnych sklepach;
 • Strukturę strony konkurencyjnych firm (nawigacja, menu)
 •  Źródła linków zewnętrznych konkurencji. 

Więcej na temat badań konkurencji możesz dowiedzieć się z naszego artykułu: 

 

Promowanie sexshopu - dobór słów kluczowych 

Lista dobrze dobranych fraz to kluczowy element skutecznej strategii SEO. Słowa kluczowe powinny być dobrze dobrane do oferty firmy oraz do potrzeb klientów. Powinny one być dobrane pod względem wyszukiwania i konkurencyjności. W tym celu korzystamy z takich narzędzi jak Google Keyword Planner, Senuto czy Surfer. W poszukiwaniu słów kluczowych warto również skorzystać z wyszukiwarki Google - hasła, na które pozycjonują się inne sexshopy, mogą być świetnym źródłem inspiracji. 

 

  Pokrewne słowa kluczowe dla frazy sexshop. 

 

W takich narzędziach sprawdzamy popularność wybranych słów kluczowych. Szczególnie na samym początku pozycjonowania warto skupić się na tym, by wybierać frazy nie tylko wysoce wyszukiwane, ale również bardziej rozbudowane, tzw. frazy long-tail. Bardzo dobrze oddają one oczekiwania użytkowników, mimo mniejszej popularności od słów ogólnych dają większą szansę na konwersję, a także są łatwiejsze do wypozycjonowania.

Dowiedz się więcej o doborze słów kluczowych:

Słowa kluczowe do pozycjonowania sex-shopu pozwolą Ci nie tylko zrozumieć, jakich produktów szukają w sieci odbiorcy, ale również zrozumieć ich problemy i wątpliwości. Na przykład w narzędziu Senuto masz specjalną sekcję przeznaczoną na słowa kluczowe w formie pytań, które wpisują użytkownicy sieci w pole wyszukiwarki. Przygotowywanie treści warto na stronie warto oprzeć o rozwiązywanie rzeczywistych problemów potencjalnych klientów. 

 

  Wyszukiwane pytania związane z frazą wibrator. 

 

 

Po tym, jak określimy najbardziej skuteczne frazy dla sexshopu, przyporządkowujemy do konkretnych podstron według poniższych zasad.

Strona główna - ogólne frazy, na przykład sexshop online, sklep erotyczny, sklep z bielizną erotyczną, sklep z gadżetami erotycznymi. 

Kategorie produktowe -  frazy mniej ogólne, bardziej szczegółowo opisujące ofertę produktową sklepu, na przykład wibrator dla par, bielizna erotyczna damska duże rozmiary. 

Strony produktów - w tym miejscu są wykorzystywane najbardziej szczegółowe frazy, które dokładniej opisują produkt. Na przykład satisfyer pro penguin, wibrator z wypustkami itp. 

Zastanawiasz się nad wdrożeniem SEO?

 

Promowanie sexshopu - optymalizacja techniczna strony

Chcąc skutecznie wypromować sexshop, konieczne jest poprawne zoptymalizowanie strony pod kątem technicznym. W agencji widoczni skupiamy się na tym, by wykonać szczegółowy techniczny audyt strony i na podstawie jego wyników przygotować zalecenia optymalizacyjne. Wśród działań, które podejmujemy, znajdują się między innymi: 

 • poprawa struktury menu,
 • poprawa struktury kategorii produktowych,
 • stworzenie nowych podstron,
 • wdrożenie menu okruszkowego,
 • możliwość dodawania atrybutu nofollow na linkach,
 • możliwość edycji adresów URL,
 • dodanie bezwzględnych adresów URL w kategoriach produktowych i stronach produktowych,
 • możliwość dodawania danych strukturalnych Schema.org,
 • przygotowanie i edycja pliku meta robots. 

Aby dostosować sklep erotyczny do najlepszych standardów SEO, wdrażamy również poniższe praktyki:

 • przygotowanie unikalnych, dobrze zoptymalizowanych title i description na stronie,
 • wykorzystanie nagłówków h1-h6,
 • przyspieszenie czasu ładowania się strony,
 • wykorzystanie słów kluczowych w opisie podstron,
 • wdrożenie przekierowań,
 • wykorzystanie linkowania wewnętrznego,
 • optymalizacja stron 404. 

 

Promowanie sexshopu - budowanie profilu linków 

Jednym z bardzo ważnych czynników wpływających na pozycję Google są linki zewnętrzne. W ramach współpracy z klientem, dbamy o to, by rozbudować profil linków prowadzących do jego sklepu. W ten sposób wpływamy nie tylko na efekty pozycjonowania, ale również na ogólną widoczność sexshopu. W przypadku tej branży, miejsce umieszczania linków należy wybierać szczególnie ostrożnie. W tym celu sprawdzą się na przykład:

 • Katalogi firm, 
 • Fora dyskusyjne,
 • Blogi o tematyce edukacji seksualnej,
 • Wpisy gościnne;
 • Media społecznościowe. 

Wdrażając linkowanie zewnętrzne warto pamiętać, by zachowywać zróżnicowany profil linków i różnorodną treść anchorów. Dbając o poprawną optymalizację stron naszych klientów, skupiamy się także na tym, by strony linkujące miały wysoki wskaźnik  autorytetu. W tym celu wykorzystujemy takie narzędzia jak Domain Authority, Ahrefs Rating, a także URL Rating. 

Chcesz lepiej zoptymalizować swoją stronę internetową?

 

Optymalizacja UX - strategia dla sklepu erotycznego

Warto zastanowić się nie tylko nad tym, jak reklamować sexshop w sieci, ale także, jak zwiększyć zadowolenie klienta z korzystania ze sklepu. Dobrze wdrożony User Experience oraz strategia SXO pomagają użytkownikom szybciej znaleźć to, czego potrzebują, dzięki czemu skutecznie zwiększają konwersję. Chcąc skutecznie wdrożyć UX na stronie sexshopu, warto najpierw określić:

 • cel biznesowy witryny, 
 • grupę docelową,
 • potrzeby grupy docelowej.

Skuteczne określenie grupy docelowej jest ważnym elementem promowania sexshopu, dlatego właśnie takie pytanie znajdują w briefie nasi klienci. Aby dowiedzieć się, kim są użytkownicy Twojej strony internetowej, możesz wygenerować specjalny raport  “Użytkownik - dane demograficzne” z narzędzia Google Analytics. Znając już swoich klientów, można odpowiednio dostosować działanie sklepu, do ich potrzeb. 

W ramach strategii SXO dbamy szczególnie o takie elementy jak:

 • Szybkość ładowania strony,
 • Czytelną i chwytliwą treść,
 • Przystępne elementy wizualne,
 • Skuteczne linkowanie wewnętrzne,
 • Title i description,
 • Menu z czytelną nawigacją,
 • Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych,
 • Wykorzystanie Call to Action. 

Dowiedz się więcej o wdrażaniu strategii SXO na stronach internetowych w naszym artykule.

 

Jak reklamować i promować sklep erotyczny w mediach społecznościowych?

Reklama sklepu erotycznego w mediach społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram, jest bardzo ograniczona. Jakie zakazy wiążą się z promocją sexshopu w systemie Facebook Ads?

 • W Facebook Ads można reklamować jedynie produkty związane ze zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym, czyli w praktyce są to preparaty antykoncepcyjne.
 • Na Facebooku i Instagramie nie można reklamować produktów związanych z przyjemnością seksualną, takich jak gadżety eroptyczne, lubrykanty itp.
 • Produkty związane ze zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym można reklamować jedynie osobom w wieku 18 lat i więcej.
 • Treści reklamowe w Facebook Ads i Instagram Ads nie mogą skupiać się na przyjemności seksualnej.

 

Jak promować sexshop? Zobacz, naszą strategię! Podsumowanie

Reklamowanie sexshopu w sieci nie należy do najprostszych zadań - to działanie, które wymaga przemyślanej strategii oraz ostrożności w działaniach promocyjnych. Ważne jest jednak to, aby nie rezygnować z promowania sklepu - konkurencja w branży erotycznej jest coraz większa, przez co brak odpowiednich działań może się bardzo źle skończyć. Warto zainwestować w pozycjonowanie sexshopu, a także we wdrożenie strategii SXO i reklamy w mediach społecznościowych.
  

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować sexshop w internecie?

Średnia ocen użytkowników4.00 na podstawie 140 głosów

UDOSTĘPNIJ