Jak reklamować małą firmę na Facebooku?

Jak reklamowac mala firme na Facebooku 12 wskazowek
Spis treści

• Czym są reklamy na Facebooku?

• Jak utworzyć kampanię reklamową na Facebooku?

• Poznaj swoich odbiorców — podstawa reklamy małej firmy na Facebooku

• Wypróbuj podobne grupy docelowe w reklamie lokalnej na Facebooku

• Dobierz odpowiedni format reklamy Facebook Ads dla małej firmy

• Stwórz krótki i jasny przekaz reklamy dla małej firmy na Facebooku

• Wykorzystaj obraz, który zwraca uwagę

• Zacznij od popularnego posta

• Zainstaluj Meta Pixel do utworzenia reklamy Facebook Ads dla małej firmy

• Umieść CTA na końcu reklamy

• Przygotuj osobną stronę docelową dla kampanii promocyjnej

• Testuj różne elementy reklamy dla małej firmy na Facebooku

• Wykorzystaj retargeting w reklamie małej firmyna Facebooku

• Podsumowanie

Facebook to platforma, która umożliwia elastyczne zarządzanie budżetem reklamowym, co jest istotne dla firm o mniejszym budżecie. Dodatkowo, dzięki różnorodnym formatom reklamowym i możliwościom monitorowania wyników, małe firmy mogą efektywnie budować świadomość marki, zwiększać zasięg oraz generować sprzedaż. To sprawia, że reklama Facebook Ads dla małej firmy jest warta uwagi. Jak efektywnie promować małą firmę na FB?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie są etapy przy tworzeniu kampanii reklamowej dla małej firmy na Facebooku?
 • Jakie typy reklam na Facebooku najlepiej sprawdzają się dla lokalnych przedsiębiorstw?
 • Jak przygotować treści do kampanii reklamowej na platformie Facebook?

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Czym są reklamy na Facebooku?

Reklamy na Facebooku to płatne, ukierunkowane reklamy, które wyświetlane są w różnych miejscach na platformie zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych na głównej tablicy, w aktualnościach, komunikatorze i innych miejscach. Pozwalają one firmom prezentować swoje produkty, usługi lub treści wybranej grupie odbiorców na podstawie czynników, takich jak demografia, zainteresowania i zachowania. Skuteczne strategie reklamowe na Facebooku mogą zwiększyć świadomość marki, zwiększyć ruch na stronie internetowej, a nawet generować sprzedaż.

 

Dlaczego reklama na Facebooku jest istotna dla małych firm?

Reklama na Facebooku dla małych firm to ważny element strategii marketingowej z kilku powodów:

 • Precyzyjne targetowanie — Facebook Ads dla małej firmy umożliwia dokładne określenie grupy docelowej na podstawie demografii, zainteresowań i zachowań użytkowników.
 • Lokalne zasięgi — dzięki narzędziom geolokalizacyjnym i możliwości docierania do osób w konkretnym obszarze promowanie lokalnej firmy na Facebooku może dać świetne rezultaty.
 • Elastyczność budżetu — reklama na Facebooku dla małych firm pozwala na elastyczne dostosowanie budżetu reklamowego. Dzięki temu płacisz za efektywność reklam, a nie tylko za ich wyświetlenie.
 • Różnorodne formaty reklamowe — platforma oferuje różnorodne opcje reklamowe, takie jak obrazy, filmy, karuzele czy ankiety. To pozwala eksperymentować z różnymi typami treści i formatów.
 • Analiza i optymalizacja wyników — dzięki Facebook Ads możesz monitorować wyniki swoich kampanii na bieżąco i ulepszać reklamy.
 • Zwiększenie sprzedaży i zaangażowania — promowanie produktów, ofert specjalnych czy angażujących treści pozwala nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale również budować lojalność oraz zaangażowanie klientów.

Korzyści na start

Odbierz 2400 zł na kampanię Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads.

Ciesz się korzyściami już od pierwszego dnia współpracy. Więcej szczegółów uzyskasz u naszych doradców.

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Kampania na Twoim koncie
Kampania na Twoim koncie
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta

 

Jak utworzyć kampanię reklamową na Facebooku?

Zanim przejdziemy do wskazówek, warto poznać etapy tworzenia skutecznej reklamy na Facebooku. Oto jak zrobić kampanię Facebook Ads:

 • Utwórz konto w menedżerze reklam Meta Ads — zanim utworzysz kampanię reklamową, będziesz potrzebować strony firmowej na Facebooku oraz konta w menedżerze reklam Meta Ads.
 • Określ cel kampanii — zdefiniuj, co chcesz osiągnąć dzięki reklamie, i wybierz odpowiedni cel. Może to być zwiększenie świadomości marki, konwersje czy generowanie leadów.
 • Wybierz swoją grupę docelową — następnie wybierz swoją grupę docelową. Facebook oferuje wiele opcji targetowania opartych na demografii, zainteresowaniach i zachowaniach.
 • Dodaj przykuwające uwagę grafiki i tekst — twórz chwytliwe nagłówki, które zainteresują Twoją grupą docelową.
 • Ustal budżet i strategię — następnie określ swój budżet i wybierz strategię licytacji, która współgra z Twoimi celami.
 • Wybierz miejsce wyświetlania reklam — zdecyduj, gdzie mają być wyświetlane Twoje reklamy: na stronie głównej Facebooka, Stories, Messengerze czy w innym miejscu na platformach Meta.
 • Monitoruj i optymalizuj swoje reklamy — pamiętaj, by na bieżąco analizować wyniki kampanii i osiągnąć lepsze rezultaty.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

1. Poznaj swoich odbiorców — podstawa reklamy małej firmy na Facebooku

Zrozumienie, kim jest grupa docelowa Twojej marki, to podstawa skutecznej reklamy na Facebooku. Każdy krok Twojej kampanii — od tekstu reklamy po miejsce jej wyświetlania — powinien być dopasowany do potrzeb i upodobań Twoich potencjalnych klientów. Pamiętaj, że każda grupa ma swoje własne cechy. Użytkownicy różnią się pod względem wieku, zainteresowań, zachowań oraz reakcji na reklamy.


Należy pamiętać, że określanie grupy docelowej to ciągły proces. Identyfikacja Twoich potencjalnych klientów na podstawie wyników kampanii, badań rynku i zmieniających się tendencji jest niezmiernie istotna. Im lepiej poznasz swoich odbiorców, tym bardziej skuteczna Twoja reklama małej firmy na Facebooku.


Przeczytaj też:

 

2. Wypróbuj podobne grupy docelowe w reklamie lokalnej na Facebooku

Najlepszą cechą, jaką ma reklama na Facebooku dla małych firm, jest możliwość wybrania grupy odbiorców podobnej do tej, która już odniosła sukces w poprzedniej kampanii. Facebook, korzystając z zaawansowanych algorytmów, znajduje użytkowników o podobnych cechach i wzorcach zachowań online. Dzięki temu kampanie reklamowe dla małego biznesu trafiają do osób, które z większym prawdopodobieństwem zainteresują się Twoją ofertą. Na przykład, jeśli sprzedajesz kawę, możesz kierować reklamy do osób zainteresowanych innymi popularnymi firmami kawowymi, które mają duże zasięgi na Facebooku.
Tworząc nową kampanię, wypróbuj lookalike audience, a zwiększysz skuteczność swoich reklam oraz ROI w Facebook Ads. Jednocześnie zmniejszysz ryzyko nieprecyzyjnego targetowania. Wybierz opcję "Grupa docelowa o podobnych cechach" podczas wyboru odbiorców dla nowej kampanii marketingowej.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

3. Wybierz odpowiedni cel reklamowy

Skuteczna reklama na Facebooku w dużej mierze zależy od tego, jaki wybierzesz cel reklamowy Facebook Ads. Nie tylko wpływa na osiągane efekty, ale także decyduje o tym, ile pieniędzy potrzebujesz na prowadzenie kampanii. Zanim rozpoczniesz kampanię Facebook Ads dla małej firmy, zastanów się, na jakim etapie ścieżki zakupowej znajdują się Twoi potencjalni klienci, a więc jak możesz wpłynąć na decyzje zakupowe odbiorców.

 


Tworząc reklamę w Facebook Ads należy wybrać cel reklamowy.

 

Wypróbuj reklamy związane z zaangażowaniem

Rozważając skuteczne strategie reklamowe na Facebooku, warto zwrócić uwagę na rozszerzenie zasięgu za pomocą reklam dotyczących zaangażowania pod postem na stronie. Czasem algorytm Facebooka sprawia, że niektóre posty nie docierają do wszystkich Twoich obserwujących. Dzięki reklamom zwiększającym zaangażowanie dotrzesz do odbiorców, których już interesują Twoje treści. Aby osiągnąć ten efekt, wystarczy wybrać cel marketingowy "Zaangażowanie".

 

4. Dobierz odpowiedni format reklamy Facebook Ads dla małej firmy

Reklama małej firmy na Facebooku musi uwzględniać taki format reklamy Facebook Ads, który najlepiej przyciągnie uwagę Twojej grupy docelowej. Planując kampanię Facebook Ads dla małej firmy, masz do wyboru 5 podstawowych formatów:

 • Reklama graficzna: prosty format z jednym obrazem, idealny do promocji produktów lub marki. Wymaga starannej selekcji obrazu i dbałości o proporcje, jakość oraz treść.
 • Reklama wideo: dynamiczne filmy to format, który zyskuje coraz większą popularność. Są idealne do promocji produktów, usług i budowania zaangażowania odbiorców.
 • Reklama w formie karuzeli: pozwala na prezentację wielu zdjęć w jednym ogłoszeniu, idealna do pokazania różnorodnych produktów lub opowiedzenia historii marki.
 • Reklama Instant Experience: mobilna forma reklamy umożliwiająca interakcję użytkownika za pomocą urządzeń mobilnych. Szybko ładująca się, efektowna i angażująca.
 • Reklama kolekcji: pozwala na wyeksponowanie wielu produktów w jednej reklamie, zachęcając użytkowników do przeglądania i zakupów prosto ze smartfona. Idealna dla większych sklepów internetowych.

 

Reklama graficzna to najprostszy format dostępny w Facebook Ads.

 

Postaw na wideo marketing

Warto zwrócić uwagę na reklamy w formie wideo na Facebooku. Krótkie filmy są coraz bardziej popularne na stronach i w aplikacjach, a algorytmy platform często faworyzują takie treści. Choć na początku wymaga opanowania podstawowych kwestii technicznych, może się okazać, że angażujący i chętnie udostępniany wideo marketing przyniesie dużą korzyść Twojej firmie.

 

Filmy reklamowe są coraz bardziej popularne w Facebook Ads.

 

5. Stwórz krótki i jasny przekaz reklamy dla małej firmy na Facebooku

Kiedy planujesz budżet na kampanie reklamowe dla małego biznesu, możesz chcieć wykorzystać okazję i umieścić jak najwięcej informacji naraz. Jednak by naprawdę zwrócić uwagę odbiorców, reklama musi być krótka i podkreślać wartość dla odbiorcy. Co zyska klient, jeśli skorzysta z Twojej oferty? Jak Twój produkt poprawi jego codzienne życie? Skup się na użytkowniku, a nie produkcie — wtedy Twoja reklama Facebook Ads pozyska klientów.


Reklama na Facebooku dla małych firm musi być zrozumiała dla każdego odbiorcy. Jeśli samodzielnie przygotowujesz tekst, możesz skorzystać z narzędzia Jasnopis, który pomoże Ci ocenić klarowność treści. Gdy użytkownikowi wyświetli się Twoja reklama małej firmy na Facebooku, powinien od razu wiedzieć:

 • co oferujesz,
 • jakie korzyści mu to przyniesie,
 • jak może skorzystać z Twojej oferty.

 

6. Wykorzystaj obraz, który zwraca uwagę

Wykorzystaj ciekawe multimedia, by zwiększyć zaangażowanie w reklamę Twojej kampanii Facebook Ads dla małej firmy. Obrazy znacznie lepiej zwracają uwagę niż tekst — zwłaszcza w masie aktualności Facebooka. O czym należy pamiętać, dodając treści wizualne?

 • użyj schematu kolorów, który odzwierciedla Twoją markę,
 • dobierz obraz, który współgra z tekstem reklamowym,
 • wybierz grafikę, która wyróżni się w newsfeedzie użytkownika i przyciągnie jego uwagę,
 • zadbaj o wysoką jakość — unikaj widocznych pikseli oraz nieostrych filmów i obrazów,
 • stosuj się do wytycznych Facebooka, dotyczących rozmiaru obrazów i filmów.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

7. Zacznij od popularnego posta

Jeśli rozważasz skuteczne strategie reklamowe na Facebooku, spróbuj zacząć od promocji posta, który już osiąga wysokie wyniki. Niektórzy mogą zrobić odwrotnie i promować treści, które "potrzebują trochę pomocy" w zyskaniu większej popularności.


Jeśli jednak post już angażuje innych, wyobraź sobie, jaką uwagę przyciągnie dzięki płatnej kampanii. Szybko zauważysz więcej komentarzy pod postem i większy ruch na Twojej stronie internetowej.

 

8. Zainstaluj Meta Pixel do utworzenia reklamy Facebook Ads dla małej firmy

Meta Pixel to kod umieszczony na stronie internetowej, który umożliwia monitorowanie działań użytkownika. Pełni funkcję zaawansowanego narzędzia analitycznego. Zbiera istotne dane, które można później skutecznie wykorzystać do kampanii reklamowych oraz jeszcze trafniejszego targetowania wybranych grup odbiorców. Co daje Meta Pixel?

 • Monitorowanie konwersji: Dzięki Pixelowi Meta możesz śledzić interakcje oraz zachowania klientów w swoim sklepie internetowym.
 • Optymalizacja reklam: Meta Pixel jest kluczowym elementem w reklamach dynamicznych, co pozwala zwiększyć efektywność prowadzonych kampanii.
 • Skuteczny remarketing: Pozwala na ponowne pokazanie klientom produktów, które już przeglądali w sklepie, lecz nie dokonali zakupu lub dali je na listę życzeń.
 • Tworzenie grup odbiorców: Dzięki Pixelowi możesz zidentyfikować grupy klientów zainteresowanych Twoimi produktami. To umożliwia tworzenie efektywnych reklam skierowanych do tych klientów lub tworzenie reklam dla nowych grup odbiorców, których chcesz przyciągnąć.

Jakie zdarzenia pozwala monitorować?

 • Dodanie produktu do koszyka (Add to Cart)
 • Przeglądanie strony produktu (View Content)
 • Dodanie do listy życzeń (Add To Wishlist)
 • Zakup (Purchase)
 • Wejście na stronę sklepu (PageView)

Aby śledzić te działania, włącz ich śledzenie po stronie platformy Meta.

 

9. Umieść CTA na końcu reklamy

Call To Action (CTA) to krótki tekst, przycisk lub ikona, która zachęca odbiorców w internecie do podjęcia konkretngo działania. Skuteczne CTA motywuje odbiorców do podjęcia pożądanej akcji, np. złożenia zamówienia, pobrania pliku, subskrypcji newslettera lub skontaktowania się z firmą.

Wdrażając skuteczne strategie reklamowe na Facebooku, upewnij się, że zachęcasz użytkowników do konkretnego działania. Umieść wezwanie do działania na końcu posta — tak, by zapadło w pamięć i nie pozostawiało wątpliwości, jak odbiorca może skorzystać z Twojej oferty. To może być takie proste jak „sprawdź ofertę”, albo „podziel się swoim zdaniem w komentarzu” lub nawet „obserwuj profil, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami”.

 

10. Przygotuj osobną stronę docelową dla kampanii promocyjnej

Gdy przygotowujesz kampanię reklamową związaną z konkretną akcją lub promocją, stwórz odrębny landing page dla tego wydarzenia. Osobna strona od razu skieruje uwagę użytkownika na Twoją kampanię, co zwiększa szansę konwersji. Umieść tylko niezbędne linki wewnętrzne, aby nie rozpraszać odbiorców i zwrócić ich uwagę na najważniejsze informacje oraz wezwanie do działania (call to action).

Co powinna zawierać strona docelowa promocji?

 • chwytliwy nagłówek, który od razu zwróci uwagę użytkownika, np. rabat 25% na wszystkie artykuły dla zwierząt!,
 • wyróżnij te produkty, które są interesujące dla odwiedzającego; nie linkuj ogólnych stron głównych czy kategorii produktowych,
 • dołącz ciekawe video i zdjęcia, które zwiększą wizualną atrakcyjność strony,
 • przedstaw zalety oferty, by odwiedzający wiedzieli, dlaczego powinni z niej teraz skorzystać,
 • stwórz wezwanie do działania (CTA), które zachęci użytkownika do konkretnej akcji: Kup teraz, Sprawdź ofertę! itp.

 

11. Testuj różne elementy reklamy dla małej firmy na Facebooku

Jeśli Twoja reklama małej firmy na Facebooku ma ograniczony budżet, nie możesz zgadywać, który element przyniesie efekty, a który nie. Za każdym razem, gdy próbujesz czegoś nowego, powinieneś to przetestować w porównaniu do swoich poprzednich reklam. To pozwoli Ci zobaczyć, czy poprawiasz najważniejsze KPI Facebook Ads.

Skuteczne strategie reklamowe na Facebooku ciągle się zmieniają. Testowanie pozwala Ci zmieniać kampanię na bieżąco tak, by przynosiła świetne wyniki. Jeśli chcesz sprawdzić, jak działają różne wersje reklam Facebook Ads dla małej firmy, wypróbuj testy A/B. Pozwolą zobaczyć, która reklama skuteczniej zwraca uwagę odbiorców i przynosi lepsze rezultaty. Możesz testować różne elementy reklamy — jej wygląd, nagłówek, treść i ofertę, przyciski CTA.

Jak testować reklamy Facebook Ads dla małej firmy?

 • ustal cel testu — zanim zaczniesz, określ, co chcesz osiągnąć. Może to być poprawa CTR, obniżenie kosztów czy zwiększenie zasięgu,
 • wybierz element do testowania — może to być nagłówek, treść, obrazek, kolor przycisku CTA lub grupa docelowa,
 • utwórz dwie różne wersje — przygotuj dwie reklamy, które różnią się tylko jednym elementem, np. inną grafiką,
 • podziel odbiorców — pokaż jedną wersję reklamy jednej grupie, a drugą grupie inną wersję.
 • poczekaj na rezultaty — pozwól reklamom na zebranie danych przez pewien czas. Wtedy będziesz mógł ocenić, która wersja działa lepiej.
 • analizuj wyniki — zbadaj, co spowodowało, że jedna reklama była skuteczniejsza od drugiej.
  rozwijaj najlepszą wersję — jeśli jedna reklama osiągnęła lepsze wyniki, możesz ją rozwijać w kolejnych kampaniach. Nie zapominaj jednak o dalszych testach. Dowiedz się, jak skalować reklamy na Facebooku.

 

Testy A/B pozwalają sprawdzić, jak zmiana jednego elementu wpłynie na odbiór reklamy.

 

12. Wykorzystaj retargeting w reklamie małej firmyna Facebooku

Remarketing i retargeting są terminami używanymi zamiennie w branży marketingowej, choć mogą mieć nieco inne znaczenia w różnych kontekstach. W kontekście reklamy na Facebooku, oba terminy często odnoszą się do tego samego działania — czyli ponownego docierania do użytkowników, którzy mieli wcześniej kontakt z Twoją firmą.


Retargeting na Facebooku pozwala dotrzeć do użytkowników, którzy wcześniej wykazywali zainteresowanie Twoją marką i zachęcić ich do interakcji lub wykonania określonych działań. Kampanie retargetingowe na Facebooku wykorzystują informacje ze strony internetowej lub profilu na Facebooku, by dotrzeć do właściwych odbiorców.


Chcesz, by Twoja reklama małej firmy na Facebooku dotarła do właściwych ludzi? Możesz to zrobić na kilka sposobów:

 • Retargeting stron internetowych to podstawowa forma, która pozwala kierować reklamy do osób, które odwiedziły Twoją stronę. To nie tylko zwiększa świadomość marki, ale też może przyczynić się do wzrostu liczby obserwujących Twoją markę na Facebooku.
 • Retargeting zaangażowania na Facebooku pozwala dotrzeć do osób, które weszły już w interakcję z Twoim profilem na Facebooku, niezależnie od tego, czy odwiedziły też Twoją stronę. To sposób, by zachęcić zainteresowanych do konwersji.
 • Retargeting oparty o podobnych odbiorców pozwala docierać do osób podobnych do tych, które wykazały wcześniejsze zainteresowanie Twoją ofertą. To metoda na dotarcie do nowych klientów.
 • Retargeting grupy docelowej to kierowanie reklam do osób, które są potencjalnymi klientami na podstawie analizy danych Twoich dotychczasowych odbiorców. To sposób na docieranie do osób, które mają największe szanse na zainteresowanie się Twoją ofertą.

 

Podsumowanie

Jeśli interesują Cię kampanie reklamowe dla małego biznesu, Facebook Ads to świetny wybór. Platforma umożliwia precyzyjne dotarcie do docelowej grupy klientów, zwłaszcza na poziomie lokalnym, co sprzyja budowaniu świadomości marki i zwiększaniu zaangażowania klientów. Warto skorzystać z kilku kluczowych strategii, takich jak wybór właściwego celu reklamowego dopasowanego do potrzeb firmy, użycie różnorodnych formatów reklamowych (takich jak video czy karuzela) oraz wykorzystanie narzędzi jak Meta Pixel czy Lookalike Audiences dla lepszego targetowania i śledzenia wyników. Stałe monitorowanie, testowanie oraz dostosowywanie strategii reklamowej to skuteczne strategie reklamowe na Facebooku.

Czy reklamowanie na Facebooku jest opłacalne dla małych biznesów?

Down arrow

Tak, Facebook to świetne miejsce na kampanie reklamowe dla małego biznesu. Platforma umożliwia precyzyjne docieranie do lokalnej społeczności, pozwalając na promowanie ofert, budowanie świadomości marki i zwiększanie zaangażowania klientów w skali lokalnej.

Jakie narzędzia w Facebook Ads są szczególnie przydatne dla małych firm?

Down arrow

Narzędzia takie jak Meta Pixel są niezwykle przydatne, umożliwiając śledzenie konwersji z reklam oraz realizację kampanii remarketingowych. Lookalike Audiences pozwala na tworzenie nowych grup odbiorców na podstawie istniejących, co zwiększa szanse na dotarcie do osób zainteresowanych Twoją ofertą.

Jakie są skuteczne strategie reklamowe na Facebooku dla małych firm?

Down arrow

Gdy planujesz kampanie reklamowe dla małego biznesu, ważne jest stałe monitorowanie wyników kampanii i dostosowywanie strategii na podstawie analizy danych. Pamiętaj o testowaniu różnych treści, formatów reklamowych oraz docelowych grup, aby zidentyfikować najbardziej efektywne podejścia dla Twojej firmy.

 

 

Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
5
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 600 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Zofia Podbielska
Zofia Podbielska

Doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pisząc teksty podczas praktyk w działach marketingu, a także tworząc materiały graficzne na media społecznościowe. Regularnie pogłębia znajomość content marketingu i SEO podczas szkoleń wewnętrznych oraz we własnym zakresie.

Studiowała na kierunku Grafika warsztatowa oraz Filologia polska, łącząc dwie ścieżki twórczego myślenia. Ukończyła kursy dotyczące copywritingu i pozycjonowania, a zdobytą wiedzę wykorzystuje w pracy na stanowisku Junior Content Specialist. Na co dzień doszkala się, czytając blogi o marketingu internetowym i pozycjonowaniu.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować małą firmę na Facebooku?

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 131 głosów

UDOSTĘPNIJ