Firmowy marketing na LinkedIn krok po kroku. Jak wykorzystać potencjał platformy na 101%?

Firmowy marketing na LinkedIn krok po kroku. Jak wykorzystac potencjal platformy na 101
Spis treści

• Marketing na LinkedIn - dlaczego warto?

• Jak wykorzystać marketing LinkedIn do rozwoju firmy?

• Utwórz firmową stronę na LinkedIn

• Zoptymalizuj stronę firmową na LinkedIn

• Stwórz strategię treści na LinkedIn

• Zainwestuj w płatną reklamę LinkedIn Ads

• Używaj hashtagów

• Nawiązuj kontakty biznesowe za pomocą poczty InMail

• Publikuj artykuły na platformie wydawniczej LinkedIn

• Podsumowanie

Myśląc o marketingu w mediach społecznościowych, z pewnością zwracasz uwagę przede wszystkim na Facebook, Instagram oraz TikTok. Jednak LinkedIn to kolejna platforma społecznościowa, o której powinieneś pomyśleć pod kątem marketingowym, zwłaszcza jeśli oferujesz usługi B2B. Jeszcze nie ma Cię na LinkedIn łączącym specjalistów w różnych dziedzinach oraz właścicieli firm? Czas to nadrobić! Sprawdź nasz przewodnik po LinkedIn dla początkujących i zobacz, jak promować biznes wśród docelowych odbiorców, zwiększać zasięgi i budować sieć kontaktów biznesowych za pomocą narzędzia.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Marketing na LinkedIn - dlaczego warto?

LinkedIn to świetne narzędzie dla firm, które pozwala na docieranie do przedsiębiorców, ekspertów branżowych, kadry zarządzającej i potencjalnych klientów. Co sprawia, że jego popularność wciąż rośnie, a i Ty powinieneś rozważyć korzystanie z niego, jeśli prowadzisz marketing B2B?

 • Precyzyjne targetowanie - LinkedIn oferuje zaawansowane opcje targetowania, które umożliwiają skupienie się na konkretnych grupach odbiorców. Możesz wybierać spośród różnych kryteriów, takich jak stanowisko, branża, lokalizacja czy umiejętności, co pozwala dotrzeć do właściwych osób zainteresowanych Twoją ofertą.
 • Profesjonalne środowisko - LinkedIn to platforma biznesowa, na której użytkownicy aktywnie poszukują informacji, nawiązują kontakty zawodowe i angażują się w treści związane z biznesem. Dzięki temu Twoje marketingowe treści mają większe szanse na dotarcie do odpowiednich odbiorców w kontekście ich profesjonalnych potrzeb.
 • Budowanie wiarygodności i wizerunku marki - LinkedIn pozwala firmom budować silną obecność i wiarygodność w swojej branży. Możesz udostępniać wartościowe treści, eksperckie porady i informacje o branży, co pozwoli Ci budować zaufanie i wzmocnić wizerunek Twojej marki jako lidera opinii.
 • Generowanie leadsów i sprzedaż - platforma oferuje wiele narzędzi i funkcji, które wspierają generowanie leadsów i sprzedaż. Możesz wykorzystać formularze generowania leadów, reklamy, narzędzia do wyszukiwania potencjalnych klientów i wiele innych, aby skutecznie prowadzić kampanie sprzedażowe i zwiększać konwersje. Według badania HubSpot LinkedIn jest o 277% skuteczniejszy w generowaniu leadów od innych platform społecznościowych (Facebook i Twitter; źródło: https://blog.hubspot.com/blog/tabid/6307/bid/30030/linkedin-277-more-effective-for-lead-generation-than-facebook-twitter-new-data.aspx).
 • Możliwość nawiązywania relacji biznesowych - LinkedIn to doskonałe miejsce do nawiązywania kontaktów zawodowych, budowania relacji biznesowych i poszerzania swojej sieci kontaktów. Możesz znaleźć potencjalnych partnerów biznesowych, dostawców, pracowników i innych profesjonalistów, którzy mogą przyczynić się do rozwoju Twojej firmy.
 • Możliwość dotarcia do osób zorientowanych na biznes - nawet małe firmy i marki mają duże szanse zostać zauważone przez swoich docelowych odbiorców na LinkedIn, ponieważ treści są zazwyczaj pozbawione chaosu w postaci osobistych postów i dyskusji politycznych. Klienci odwiedzają LinkedIn w poszukiwaniu treści marketingowych i związanych z biznesem, a podczas przeglądania zazwyczaj mają wysoki poziom intencji.
 • Dostępność licznych narzędzi wspierających działania biznesowe - platforma zawiera wiele narzędzi, które pozwalają nie tylko budować świadomość marki i z sukcesem rozwijać kontakty biznesowe, ale także prowadzić rekrutacje czy działania reklamowe. 


Jak wykorzystać marketing LinkedIn do rozwoju firmy?

Dowiedz się, jak zacząć działać, publikować i sprzedawać na LinkedIn oraz docierać do kluczowych użytkowników z Twojej grupy docelowej.


1. Utwórz firmową stronę na LinkedIn

Twojej firmy nie ma na LinkedIn? Natychmiast to zmień! Poprzez stronę firmową możesz skutecznie budować relacje biznesowe w sektorze B2B, pozyskiwać klientów i wzmacniać świadomość marki. Zobacz, jak krok po kroku stworzyć firmową stronę na LinkedIn.

 • Przejdź do strony logowania LinkedIn i zaloguj się na swoje konto. Jeśli nie masz jeszcze konta na LinkedIn, zarejestruj się, aby rozpocząć proces tworzenia strony firmowej.
 • Na pasku nawigacyjnym LinkedIn znajdź ikonę "Dla firm" i rozwiń menu. Następnie wybierz opcję "Tworzenie strony" i kliknij "Utwórz stronę firmową".
 • Na ekranie tworzenia strony firmowej wybierz odpowiedni typ strony, który najlepiej odpowiada Twojej firmie. Możesz wybrać spośród opcji "Firma" (mała, średnia lub duża firma), "strona marki" lub "Instytucja edukacyjna".
 • Uzupełnij wszystkie wymagane informacje o Twojej firmie, takie jak nazwa firmy, adres e-mail, strona internetowa i branża. Dodaj także logo firmy, które będzie widoczne na stronie.
 • Po wprowadzeniu informacji o firmie możesz ustawić preferencje dotyczące strony publicznej. Możesz dostosować URL strony, opis i wybrać języki, w których będzie ona dostępna.
 • Przejdź do edycji strony firmowej i dodaj szczegółowe informacje o swojej firmie. Możesz opisać misję, wartości, produkty, usługi, historię firmy, a także zamieścić aktualności i zdjęcia.
 • Po utworzeniu strony firmowej zaproś swoich kontaktów na LinkedIn do obserwowania Twojej strony. Możesz wysłać zaproszenia do swoich połączeń lub udostępnić link do strony w innych kanałach komunikacji.

 Tworzenie firmowej strony na LonkedIn

Ekran z informacjami o firmie do uzupełnienia w procesie tworzenia firmowej strony na LinkedIn


2. Zoptymalizuj stronę firmową na LinkedIn

Większość klientów, którzy poznają lub wyszukują Twoją firmę na LinkedIn, trafia na firmową stronę. Właśnie dlatego musisz się upewnić, że jest ona spójna i zoptymalizowana pod kątem zaangażowania. Główną różnicą między stroną biznesową LinkedIn (inaczej stroną firmową) a osobistym profilem jest to, że strony Linkedin są publiczne i każdy może je przeglądać. Natomiast osoby, które chcą połączyć się z profilem innej osoby, muszą o to poprosić i czekać na zgodę. Jak zoptymalizować stronę firmy pod kątem użytkowników LinkedIn oraz ich potrzeb?

 • Uzupełnij wszystkie sekcje profilu - upewnij się, że uzupełniasz wszystkie dostępne sekcje na stronie firmy. Dodaj klarowny opis działalności firmy, skoncentruj się na unikalnych korzyściach, jakie oferujesz klientom. W sekcji "O nas" przedstaw obszary działalności, misję i wartości firmy, a także zamieść kontakty do swojego zespołu.
 • Dodaj atrakcyjne zdjęcie i logo - starannie wybierz profesjonalne zdjęcie tła dla swojej strony firmy na LinkedIn, które będzie wizualnie atrakcyjne i odzwierciedli charakter Twojej marki. Dodaj także logo firmy, które będzie łatwo rozpoznawalne i kojarzone z Twoją marką. Jako zdjęcie w tle możesz dodać na przykład fotografię całego zespołu.
 • Zoptymalizuj opis pod kątem słów kluczowych - podczas tworzenia opisu firmy, pamiętaj o uwzględnieniu odpowiednich słów kluczowych, które są ważne dla Twojej branży. Zoptymalizowanie opisu pomoże w lepszym indeksowaniu Twojej strony przez wyszukiwarki, co zwiększy jej widoczność dla potencjalnych klientów.
 • Wykorzystaj sekcję "Produkty i usługi" - LinkedIn oferuje sekcję "Produkty i usługi", gdzie możesz przedstawić swoje oferty dla klientów. Dodaj opisy, obrazy i linki do stron produktów/usług, aby zachęcić użytkowników do zapoznania się z Twoją ofertą.
 • Zadbaj ospójność z innymi kanałami - upewnij się, że Twoja strona firmowa na LinkedIn jest spójna z innymi kanałami marketingowymi Twojej firmy. Zastosuj takie same kolory, czcionki i stylizację grafiki, aby wzmocnić rozpoznawalność marki.
 • Regularnie aktualizuj informacje - nie zapominaj o regularnym aktualizowaniu treści na stronie firmy na LinkedIn. Publikuj najnowsze informacje o produktach, sukcesach, wydarzeniach i ważnych aktualizacjach związanych z Twoją firmą. To pomoże utrzymać zaangażowanie użytkowników i pokazywać, że Twoja firma jest aktywna i innowacyjna.

Zakładka "O nas" na firmowym profilu agencji widoczni na LinkedIn


3. Stwórz strategię treści na LinkedIn.

Skuteczna strategia content marketingowa na LinkedIn może przynieść wiele korzyści dla Twojej firmy, włączając w to zwiększenie zasięgu, zaangażowania użytkowników i budowanie wizerunku marki. Jak stworzyć efektywną strategię content marketingową dla swojej firmy na platformie?

 • Zdefiniuj swoje cele - na początku określ, jakie cele chcesz osiągnąć dzięki swojej strategii treści na LinkedIn. Czy chcesz zwiększyć zasięg, generować więcej leadów, budować zaangażowanie czy poprawić wizerunek firmy Jasne zdefiniowanie celów pomoże Ci skoncentrować się na odpowiednich działaniach i mierzyć ich skuteczność.
 • Zrozum swoją grupę docelową - przeanalizuj swoją grupę docelową na LinkedIn i zidentyfikuj ich potrzeby, zainteresowania i wyzwania. Dzięki temu będziesz w stanie tworzyć treści, które dostarczą im wartościowych informacji.
 • Zadbaj o różnorodność treści - postaraj się tworzyć różnorodne treści na LinkedIn, które będą przyciągać uwagę użytkowników. Możesz publikować artykuły, wpisy, filmy, infografiki, prezentacje czy case studies. Wprowadzając różnorodność, utrzymasz zainteresowanie i angażowanie użytkowników.
 • Podziel się ekspercką wiedzą - LinkedIn to platforma biznesowa, więc warto dzielić się ekspercką wiedzą związanych z Twoją branżą. Publikuj artykuły, porady, informacje o najnowszych trendach czy badaniach, które będą przydatne dla Twojej grupy docelowej. To pomoże Ci zbudować reputację jako autorytet w swojej dziedzinie.
 • Użyj atrakcyjnych nagłówków - nagłówki mają ogromne znaczenie, ponieważ przyciągają uwagę użytkowników i zachęcają do kliknięcia. Twórz nagłówki, które są chwytliwe, interesujące i obiecują wartość. Możesz wykorzystać pytania, liczby, wyzwania czy obietnice korzyści, aby zwrócić uwagę czytelników. Sprawdź 11 zasad tworzenia chwytliwych nagłówków dla treści w internecie.
 • Regularność i spójność: w działaniach marketingowych na LinkedIn ważne jest utrzymywanie regularności w publikowaniu treści. Określ harmonogram publikacji, który będzie dostosowany do potrzeb Twojej grupy docelowej. Jednocześnie, zachowaj spójność w tonie, stylu i wartościach, aby budować rozpoznawalność marki.

Jakie typy treści tworzyć na platformie LinkedIn i w jakim celu?

 • Artykuły eksperckie - pozwalają one budować wizerunek marki jako autorytetu w danej dziedzinie. Ten typ treści służy do dzielenia się głębszymi informacjami, poradami i wnioskami związanych z Twoją branżą, co pomaga budować zaufanie i pozycję lidera opinii.
 • Posty z aktualnościami - posty na LinkedIn są krótsze i bardziej przystępne niż artykuły, ale nadal mogą dostarczać wartościowych informacji. Możesz używać wpisów do udostępniania aktualności związanych z Twoją firmą, nowych produktów lub usług, informacji o wydarzeniach czy sukcesach. Ten typ treści pozwala na regularne angażowanie użytkowników i utrzymanie widoczności marki.
 • Zasoby do pobrania w zamian za adres e-mail - za pośrednictwem LinkedIn możesz także udostępniać treści, które wyślesz odbiorcom w zamian za udostępnienie adres e-mail. Mogą to być e-booki, szablony czy inne kompleksowe materiały, które pozwalają pozyskiwać leady i zwiększyć liczbę potencjalnych klientów.
 • Infografiki i grafiki, które przyciągają uwagę użytkowników dzięki wizualnemu charakterowi. Możesz wykorzystać je do przedstawiania danych, statystyk, porad czy innych informacji w bardziej przystępny i przyswajalny sposób. To dobra taktyka na zwiększenie zaangażowania i większą liczbę udostępnień treści przez użytkowników.
 • Filmy i prezentacje - możesz publikować nagrania prezentujące produkty lub usługi, nagrania z wywiadami, instruktaże czy prezentacje slajdów. Ten typ treści ma potencjał do generowania większego zasięgu i angażowania użytkowników na dłużej.
 • Badania i raporty - publikowanie wyników badań, raportów branżowych czy analiz trendów jest doskonałym sposobem na udostępnianie wartościowych informacji i pozycjonowanie swojej firmy jako źródła wiedzy. Badania i raporty mogą przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, partnerów biznesowych i mediów.
 • Ciekawostki i pytania - publikowanie ciekawostek, anegdot, pytań czy wskazówek to sposób na prowadzenie dyskusji i interakcji z użytkownikami. Możesz zadać pytanie, które pobudzi do udziału i komentarzy, lub podzielić się interesującym faktem, który wywoła zainteresowanie i angażowanie.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


4. Zainwestuj w płatną reklamę LinkedIn Ads

Jak wypromować firmę na LinkedIn? W tym zakresie nie musisz polegać wyłącznie na działaniach organicznych. Platforma oferuje także płatną promocję za pośrednictwem LinkedIn Ads. Jakie formaty reklamowe masz do dyspozycji na LinkedIn?

 • Treści sponsorowane - reklama wyświetla się w sekcji "Aktualności" na tablicy użytkowników. Może to być promowany post, artykuł lub prezentacja. Reklama jest oznaczona hasłem "Treść promowana" i może zawierać obraz, nagłówek, krótki opis i odnośnik do docelowej strony.
 • Wiadomość sponsorowane InMail - to płatne, spersonalizowane wiadomości wysyłane bezpośrednio do skrzynek odbiorców na LinkedIn.
 • Reklamy dynamiczne - to interaktywne reklamy spersonalizowane dla poszczególnych użytkowników. Wykorzystują dane z profilu użytkownika, takie jak zdjęcie profilowe czy imię, aby dostarczyć bardziej spersonalizowane przekazy. Mogą być wyświetlane na pasku bocznym, w sekcji "Ponowne wejście" lub w na głównej tablicy z aktualnościami.
  Reklamy tekstowe - są to krótkie reklamy tekstowe, wyświetlane na bocznym panelu i w sekcji "Ponowne wejście" na LinkedIn. Składają się z nagłówka, krótkiego opisu i odnośnika do docelowej strony. Mogą być używane do generowania kliknięć i zwiększania zasięgu.
 • Reklamy wideo - umożliwiają wyświetlanie filmów reklamowych w sekcji aktualności. Ta forma reklamy pozwala na bardziej dynamiczne i atrakcyjne przedstawienie treści marketingowej. Można wykorzystać video do promocji produktów, usług, wideo prezentacji czy filmów instruktażowych.

W LinkedIn Ads możesz kierować reklamy na podstawie:

 • danych demograficznych, takich jak wiek, płeć, lokalizacja i język,
 • stanowiska i branży,
 • informacji o edukacji i doświadczeniu zawodowym użytkowników,
 • zainteresowań,
 • listy kontaktów.

LinkedIn umożliwia także retargeting, czyli kierowanie reklam do osób, które już miały wcześniej interakcję z Twoją stroną internetową, treściami na LinkedIn lub innymi aktywnościami. To pozwala na skuteczne docieranie do osób, które już wykazywały zainteresowanie Twoją marką lub produktami. Sprawdź również:

Reklama dynamiczna w pasku bocznym na LinkedIn


5. Używaj hashtagów

Hashtagi są ważnym narzędziem w marketingu na LinkedIn, które pomaga w zwiększeniu widoczności Twoich treści i dotarciu do większej grupy docelowej. Oto kilka wskazówek, jak skutecznie używać hashtagów na LinkedIn:

 • Wybierz hashtagi, które są związane z Twoją branżą, tematyką treści i grupą docelową. Dobrze dobrany hashtag może pomóc Twojej treści znaleźć się w odpowiednich dyskusjach i przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych danym tematem.
 • Staraj się używać hashtagów, które są konkretnie związane z tematem Twojej treści. Unikaj ogólnych hashtagów, które są zbyt popularne, ponieważ Twoje treści mogą zginąć w tłumie. Konkretny hashtag pomaga dotrzeć do bardziej zaangażowanej grupy docelowej.
 • Przeanalizuj popularne hashtagi w Twojej branży i zobacz, które z nich są często używane przez influencerów, konkurencję czy liderów opinii. Wykorzystywanie tych popularnych hashtagów może pomóc w zwiększeniu zasięgu Twoich treści i dotarciu do nowych użytkowników.
 • Przy wyborze hashtagów zwróć uwagę na to, czy są one zgodne z treścią Twojego posta. Hashtagi powinny być naturalnie związane z tematem, który poruszasz. Unikaj nadmiernego użycia hashtagów, które nie mają bezpośredniego związku z treścią, ponieważ może to wyglądać na spamowanie.
 • Monitoruj skuteczność używanych hashtagów na LinkedIn. Obserwuj, jakie hashtagi przyciągają większe zaangażowanie i generują większy zasięg. Analizuj statystyki swoich postów, aby zidentyfikować najlepiej działające hashtagi i dostosować swoją strategię.

Używanie odpowiednich hashtagów na LinkedIn może pomóc Ci w budowaniu widoczności, generowaniu większego zasięgu i angażowaniu użytkowników. Pamiętaj jednak, że hashtagi to tylko jedno narzędzie w marketingu na LinkedIn, więc warto je integrować z całą strategią treści i działaniami promocyjnymi.


6. Nawiązuj kontakty biznesowe za pomocą poczty InMail

Poczta InMail to płatne narzędzie, które umożliwia dotarcie bezpośrednio do osób, które Cię interesują, nawet jeśli nie są w sieci Twoich kontaktów. W praktyce oznacza to, że możesz skierować do wybranej osoby prywatną wiadomość, nawet jeśli nie masz jej adresu e-mail. Istnieje kilka sposobów na to, jak efektywnie korzystać z poczty InMail w celu nawiązania cennych kontaktów biznesowych:

 • Podczas wysyłania wiadomości za pomocą poczty InMail upewnij się, że jest ona personalizowana i dostosowana do odbiorcy. Unikaj ogólnikowych wiadomości masowych i zamiast tego spersonalizuj treść, odwołując się do konkretnych informacji z profilu odbiorcy.
 • W treści wiadomości InMail skoncentruj się na tym, jak Twoja firma lub oferta może przynieść wartość odbiorcy. Pokaż korzyści, jakie mogą wyniknąć z nawiązania kontaktu z Tobą, i wyraź, dlaczego warto poświęcić czas na rozmowę.
 • W celu zwiększenia szansy na interakcję i odpowiedź od odbiorcy zadaj pytanie lub rozpocznij dyskusję na temat związany z jego profilem, branżą lub zainteresowaniami. To pomoże zaangażować odbiorcę i zapoczątkować wartościową interakcję.
 • Staraj się, aby treść wiadomości InMail była klarowna, zwięzła i łatwa do zrozumienia. Unikaj zbyt długich i skomplikowanych wiadomości, które mogą zniechęcić odbiorcę do czytania i odpowiedzi.
 • Przy korzystaniu z poczty InMail pamiętaj o zachowaniu odpowiednich zasad etykiety. Nie bombarduj odbiorców niechcianymi wiadomościami i szanuj ich prywatność. Zawsze stosuj się do polityki LinkedIn i przestrzegaj zasad obowiązujących w Twojej jurysdykcji.

Narzędzie ma również wbudowaną analitykę, która pokazuje, jakiego rodzaju wiadomości wywołują reakcje, dzięki czemu możesz zweryfikować, które działania faktycznie mają sens.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


6. Publikuj artykuły na platformie wydawniczej LinkedIn

Jedną z form marketingu, za pomocą której możesz wypromować firmowy profil na LinkedIn, jest publikowanie artykułów w sekcji wydawniczej LinkedIn. Jest to skuteczna strategia marketingowa w social mediach i marketingu B2B, która pozwala na budowanie autorytetu, wzmacniania marki i angażowania swojej grupy docelowej. Jak korzystać z platformy wydawniczej, by dotrzeć do nowych odbiorców i tworzyć pozytywny wizerunek marki?

 • Dostarczaj wartościowe treści - skoncentruj się na dostarczaniu contentu, którego członkowie Twojej grupy docelowej naprawdę potrzebują. Dziel się swoją wiedzą, doświadczeniem i perspektywą, aby pomóc innym w rozwiązywaniu problemów, zdobywaniu nowych umiejętności czy lepszemu zrozumieniu branży.
 • Optymalizuj tytuł i wstęp - przykuwający uwagę tytuł i interesujący wstęp są kluczowe, aby przyciągnąć czytelników do Twojego artykułu. Zadbać o to, aby tytuł był atrakcyjny, zwięzły i jednoznaczny, a wstęp zapowiadał treść, która czeka czytelnika. Zobacz, jak stworzyć perfekcyjny nagłówek H1 w marketingu internetowym, by przyciągać uwagę odbiorców.
 • Wykorzystuj formatowanie i obrazy - w celu uczynienia swojego artykułu bardziej atrakcyjnym i przystępnym dla czytelników, używaj odpowiedniego formatowania, takiego jak nagłówki, akapity, listy punktowane czy pogrubienie. Dodatkowo ilustruj swoje artykuły przykuwającymi uwagę obrazami lub grafikami, które wizualnie uzupełnią treść.
 • Promuj swoje artykuły - po opublikowaniu artykułu na LinkedIn skorzystaj z różnych sposobów promocji, aby dotrzeć do większej liczby osób. Udostępnij swój artykuł na innych platformach społecznościowych, zaproś kontakty na LinkedIn do przeczytania i udostępnienia go, a także promuj go w odpowiednich grupach tematycznych na LinkedIn.
 • Angażuj się w dyskusje - po publikacji artykułu na platformie wydawniczej LinkedIn zadbaj o angażowanie się w dyskusje i komentarze pod artykułem. Odpowiadaj na pytania czytelników, dziękuj za komentarze i włącz się w wartościową interakcję. To pomoże Ci budować więź z czytelnikami i rozwijać swoją sieć kontaktów biznesowych.


Jak wykorzystać LinkedIn w marketingu? Podsumowanie

LinkedIn jako narzędzie marketingowe może przynieść wiele korzyści dla firm. Warto zainwestować czas i wysiłek w rozwijanie obecności firmy na tej platformie, wykorzystując różne strategie i taktyki. Od skonfigurowania i zoptymalizowania strony firmowej, poprzez tworzenie wartościowych treści, korzystanie z płatnej reklamy, aż po nawiązywanie kontaktów biznesowych i publikowanie artykułów - istnieje wiele możliwości, które można wykorzystać na LinkedIn. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu na LinkedIn jest konsekwencja, jakość treści i autentyczność. Buduj trwałe relacje biznesowe, angażuj się w rozmowy i udzielaj wartościowych wskazówek. 

Jak często powinienem publikować treści na LinkedIn?
Down arrow

Odpowiedź: Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ częstotliwość publikacji zależy od wielu czynników, takich jak branża, grupa docelowa i dostępne zasoby. Ogólnie rzecz biorąc, warto publikować regularnie, utrzymując spójność i jakość treści. Warto rozważyć publikację co najmniej kilku postów tygodniowo, a także regularne publikowanie artykułów. Ważne jest również monitorowanie reakcji czytelników i dostosowanie strategii publikacji na podstawie wyników.

Jakie są najlepsze praktyki dotyczące tworzenia treści na LinkedIn?
Down arrow

Kilka najlepszych praktyk dotyczących tworzenia treści na LinkedIn obejmuje:

 • Dostarczanie wartościowej treści, która rozwiązuje problemy czytelników, udziela praktycznych wskazówek lub dzieli się wiedzą i perspektywą.
 • Personalizowanie treści i dostosowywanie jej do grupy docelowej.
 • Korzystanie z atrakcyjnych i skutecznych nagłówków, które przyciągają uwagę czytelników.
 • Używanie obrazów lub grafik, aby wizualnie uzupełnić treść i zwiększyć atrakcyjność postów.
 • Angażowanie się w dyskusje i odpowiedzi na komentarze pod postami w celu budowania interakcji z czytelnikami.
Czy powinienem korzystać z płatnej reklamy na LinkedIn, nawet jeśli publikuję regularnie treści organiczne?
Down arrow

Korzystanie z płatnej reklamy na LinkedIn może znacznie zwiększyć zasięg Twoich treści i przyspieszyć wzrost liczby połączeń biznesowych. Nawet jeśli publikujesz regularnie treści organiczne, płatna reklama może być skutecznym sposobem na dotarcie do nowych grup docelowych, promowanie konkretnych ofert lub zwiększenie widoczności Twojej firmy. Warto rozważyć zrównoważenie strategii organicznej i płatnej, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki marketingowe na LinkedIn.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Firmowy marketing na LinkedIn krok po kroku. Jak wykorzystać potencjał platformy na 101%?

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 129 głosów

UDOSTĘPNIJ