12 działań SEO, które warto wdrożyć tu i teraz

12 dzialan seo ktore warto wdrozyc tu i teraz
Spis treści

• Jak utworzenie Profilu firmy w Google wpływa na wyniki SEO?

• Jak dodanie spisu treści do bloga wpływa na wyniki SEO?

• Jak wykorzystanie słów z długim ogonem wpływa na wyniki SEO?

• Jak optymalizacja featured snippets wpływa na wyniki SEO?

• Jak odpowiadanie na pytania wpływa na wyniki SEO?

• Jak wykorzystanie słów o niskim poziomie konkurencji wpływa na wyniki SEO?

• Jak wykorzystywanie wpisów gościnnych wpływa na wyniki SEO?

• Jak śledzenie działań konkurencji wpływa na wyniki SEO?

• Jak odświeżanie starych treści wpływa na wyniki SEO?

• Jak optymalizacja meta tagów wpływa na wyniki SEO?

• Jak przyspieszenie ładowania się strony wpływa na wyniki SEO?

• Jak odzyskanie utraconych linków wpływa na SEO?

• Podsumowanie

W dzisiejszych czasach sukces w internecie zależy w dużej mierze od wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Działania SEO są niezwykle ważne, co sprawia, że liczba firm konkurujących o to samo miejsce w Google stale wzrasta. Na szczęście, istnieją proste i skuteczne działania SEO, które można szybko wdrożyć i tym samym poprawić swoją widoczność w wynikach wyszukiwania. Przedstawimy Ci aż dwanaście takich działań!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


1. Jak utworzenie Profilu firmy w Google wpływa na wyniki SEO?

Utworzenie profilu firmy w Google My Business może poprawić widoczność i rozpoznawalność marki dzięki wyświetlaniu w wynikach wyszukiwania Google takich informacji jak lokalizacja firmy, godziny otwarcia, recenzje itp. Poza zdobyciem większej widoczności można również skutecznie uzyskać wzrost ruchu na stronie internetowej, wyższy CTR, a także poprawić pozycję marki w wynikach wyszukiwania organicznego. 

Przykład Profilu firmy w Google

Ponadto, regularne zarządzanie Profilem firmy w Google, w tym odpowiadanie na recenzje i dodawanie zdjęć, może generować dodatkowe sygnały dla algorytmów wyszukiwarek, że jesteś aktywną, zaangażowaną marką, co może przyczynić się do poprawy pozycji w rankingu. Według Ahrefs, 6% SEOwców uważa, że Profil firmy w Google to najważniejszy czynnik rankingowy w przypadku organicznych wyników wyszukiwania. Natomiast aż 36% specjalistów uważa go za najważniejszy czynnik rankingowy w wynikach Google Map Pack (https://ahrefs.com/blog/seo-wins/).

Wynik badania Ahrefs na temat istotności utworzenia Profilu firmy w Google. Źrodło: https://ahrefs.com/blog/seo-wins/

Dowiedz się więcej o tym, jak stworzyć skuteczny Profil firmy w Google: 


2. Jak dodanie spisu treści do bloga wpływa na wyniki SEO?

Dodanie spisu treści do bloga może ułatwiać użytkownikom i wyszukiwarkom zrozumienie i znalezienie informacji na stronie, a tym samym pozytywnie wpłynąć na SEO. Spis treści jest mapą zawartości strony, która pomaga w orientacji i nawigacji, zapewnia wyższą wartość dla użytkownika, co może z kolei zwiększyć jego czas spędzony na stronie. Wiąże się to z zadbaniem o pozytywne doświadczenia klienta, co jest szczególnie ważne w nowoczesnej strategii pozycjonowania SXO, która łączy SEO i UX. Ponadto, zastosowanie odpowiednich nagłówków (H1, H2, H3 itd.) w artykule może pomóc wyszukiwarkom zrozumieć strukturę i zawartość strony, co wpłynie na jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Spis treści na blogu agencji widoczni

Spis treści na stronie możesz dodać poprzez stworzenie kodu HTML lub poprzez zainstalowanie odpowiedniej wtyczki, np. Easy Table of Contents.


3. Jak wykorzystanie słów z długim ogonem wpływa na wyniki SEO?

Wykorzystanie słów z długim ogonem (ang. long-tail keywords) bardzo pozytywnie wpływa na wyniki SEO, ponieważ pomaga w bardziej precyzyjnym określeniu treści dostępnej na stronie. Słowa kluczowe z długim ogonem są bardziej szczegółowe i konkretne niż ogólne frazy kluczowe, co oznacza, że ​​trafiają najczęściej do grupy użytkowników będącej na ostatnim etapie procesu zakupowego. To z kolei może prowadzić do wzrostu ruchu na stronie i zaangażowania użytkowników, co jest ważnym czynnikiem w określaniu pozycji strony przez wyszukiwarki, a także ma wpływ na wynik konwersji. Ponadto, konkurencyjność słów kluczowych z długim ogonem jest zwykle mniejsza niż w przypadku bardziej ogólnych fraz, co może ułatwić osiągnięcie wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. 

Dowiedz się więcej o tym, jakie efekty mogą przynieść frazy long-tail oraz, jak ich szukać: 


4. Jak optymalizacja featured snippets wpływa na wyniki SEO?

Featured snippets to jedne z pierwszych wyników, które widzą użytkownicy w wynikach wyszukiwania Google. Są one wyświetlane np. jako krótkie odpowiedzi na pytania w formie fragmentów tekstu, tabel lub list. Dzięki temu łatwo się wyróżniają i są atrakcyjne dla użytkowników, a to sprawia, że mogą zwiększyć liczbę kliknięć w link prowadzący do Twojej strony. Jeśli chcesz, żeby Twoja witryna wyświetlała się w wynikach featured snippets, musisz odpowiadać na pytania użytkowników w sposób jasny i precyzyjny, używać nagłówków, tworzyć logiczną strukturę tekstu - to ułatwi wyszukiwarkom zrozumienie treści, i wpłynie na wyświetlenie odpowiedzi.

Featured Snippets w wynikach wyszukiwania Google

Więcej na temat featured snippets dowiesz się z naszego artykułu: 

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


5. Jak odpowiadanie na pytania wpływa na wyniki SEO? 

Tworzenie treści, które odpowiadają na pytania użytkowników, jest niezwykle ważne. Pytania można uznać za formę fraz z długim ogonem, więc pomogą Ci dotrzeć do osób z bardzo skonkretyzowaną potrzebą. Zdecydowanie bardziej dopasowaną ofertę i treść możesz przedstawić użytkownikowi, który wpisuje w Google frazę "jakie ćwiczenia są dobre na ból pleców" niż temu, który wpisze "ból pleców". Koncentrując się na publikowaniu treści opartych o hasła long-tail zwiększasz wysokiej jakości ruch na stronie, co ma świetny wpływ na efekty pozycjonowania. Co więcej, wykorzystanie pytań w formie FAQ pomoże Ci zwiększyć poziom User Experience na stronie. W ten sposób pomożesz odbiorcom znaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące Twojej oferty i działalności.

Sekcja FAQ na stronie one-page z rozwijanymi odpowiedziami


6. Jak wykorzystanie słów o niskim poziomie konkurencji wpływa na wyniki SEO?

Jednym z ważniejszych czynników, od których zależy, jak szybko osiągniesz wymarzone wyniki w SEO, jest to, jaką strategię słów kluczowych obierzesz. Wykorzystywanie słów o niskiej konkurencji może pozytywnie wpłynąć na efekty, ponieważ Twoja strona znacznie szybciej znajdzie się w topowych wynikach wyszukiwania. Niższa konkurencyjność słów wiąże się zazwyczaj także z niższym poziomem wyszukiwania fraz, dlatego wiele osób może mieć wątpliwości co do ich wykorzystania. Pamiętaj jednak, że niski poziom wyszukiwania często wiąże się z wysokim poziomem uszczegółowienia frazy - osoby, które z nich korzystają wiedzą, czego szukają i chętniej decydują się na konwersję.

Uwaga - niektóre frazy, mimo że mają charakter bardziej ogólny, mogą mieć niską konkurencję. Przeświadczenie, że tylko frazy z długim ogonem mają niską konkurencję, jest błędne! Zdarza się, że frazy składające się z dwóch słów mogą mieć niską konkurencję, jeśli są dobrze sprecyzowane i odnoszą się do niszy. 

Warto pamiętać, że liczba słów kluczowych, na które jest widoczna strona, wpływa na zwiększenie jej wiarygodności w oczach Google. W związku z tym, jeśli wypozycjonujesz swoją stronę na wiele słów o niskiej konkurencji, później łatwiej będzie Ci wypozycjonować stronę również na te bardziej ogólne, konkurencyjne słowa kluczowe.

 

7. Jak wykorzystywanie wpisów gościnnych wpływa na wyniki SEO? 

Jednym z czynników rankingowych Google jest poziom generowanego ruchu na stronie. Możesz go zwiększać na różne sposoby, ale jednym ze skuteczniejszych jest publikowanie wpisów gościnnych na portalach powiązanych z Twoją branżą. Co więcej, raport firmy Aira wymienia wpisy gościnne jako trzecią najpopularniejszą technikę zdobywania linków (https://aira.net/state-of-link-building/link-building-techniques-and-tools/).

Dowiedz się, jak skutecznie wdrożyć wpisy gościnne do swojej strategii SEO:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


8. Jak śledzenie działań konkurencji wpływa na wyniki SEO? 

To, jakie efekty w SEO osiągniesz, zależy w dużej mierze od tego, jak intensywnie działa Twoja konkurencja. Jeżeli będziesz publikować dobrej jakości treści, ale teksty Twojej konkurencji będą równie wartościowe i będą pojawiać się znacznie częściej - to właśnie oni będą mieli większe szanse na zdobycie wyższych pozycji w Google. Dotyczy to również innych czynników rankingowych - strategii słów kluczowych, profilu linków zwrotnych itp. Obserwuj działania innych firm z branży i szukaj aspektów, które pomogą Ci udoskonalić własną strategię. 

Dowiedz się, jak skutecznie weryfikować działania konkurencji i inspirować się nimi:


9. Jak odświeżanie starych treści wpływa na wyniki SEO?

Publikowanie treści w witrynie daje sygnał robotom wyszukiwarek, że dana strona jest aktywna i stale aktualizowana. Niestety, tworzenie nowych tekstów wymaga dużo czasu i pracy. Dlatego warto decydować się na odświeżanie starych treści. Pojawiające się aktualizacje powodują, że roboty Google częściej indeksują witrynę. Takie działania będą również generować większy ruch w witrynie, co pośrednio wpływa na pozycjonowanie. Należy jednak pamiętać, że jeśli aktualizacje nie są wartościowe dla użytkowników, to algorytmy Google nie będą wyświetlać ich na wysokich pozycjach,

Przeczytaj więcej na temat w naszym artykule blogowym:


10. Jak optymalizacja meta tagów wpływa na wyniki SEO? 

Meta tagi są kodami HTML, które zawierają informacje o stronie, takie jak na przykład tytuł i opis. Na podstawie zawartych tam danych algorytmy Google pozyskują informacje o treści witryny, a także poznają jej zawartość. Co więcej, dane z meta tagów są później także wyświetlane użytkownikom w wynikach wyszukiwania, dlatego ich odpowiednie zoptymalizowanie może przyciągnąć więcej ruchu na Twoją stronę.

Prawidłowo zoptymalizowane meta tagi - title i description - widoczne w wynikach wyszukiwania Google

Dowiedz się, jak poprawnie optymalizować meta tagi w strategii SEO:


11. Jak przyspieszenie ładowania się strony wpływa na wyniki SEO?

Czas ładowania się strony to jeden z ważniejszych czynników rankingowych Google, ponieważ wpływa bezpośrednio na doświadczenia użytkowników w witrynie. Według wyników badań Google 40% internautów opuszcza strony, których ładowanie trwa dłużej niż 3 sekundy, a niemal połowa (47%) internautów oczekuje, że strona załaduje się w 2 sekundy (https://www.thinkwithgoogle.com/marketing-strategies/app-and-mobile/mobile-page-speed-load-time/).

Aby przyspieszyć czas ładowania się witryny, możesz zadbać o wielkość zdjęć i ich format. Szybkość strony jest zależna także od tego, jaki wybierzesz serwer. Przyspieszenie ładowania się strony jest ważnym elementem strategii SXO, należy jednak pamiętać, że samo przyspieszenie strony bez optymalizacji SEO nie da spektakularnych efektów - konieczne jest działanie kompleksowe. 

Dowiedz się więcej na ten temat: 

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


12. Jak odzyskanie utraconych linków wpływa na SEO?

Profil linków przychodzących ma bardzo duży wpływ na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania, jest to jeden z czynników rankingowych. Niestety, zdobywanie takich linków nie należy do najprostszych zadań. Skutecznym sposobem pozyskiwania linków jest wyszukiwanie opublikowanych artykułów, które wykorzystują Twoje grafiki lub teksty bez podawania źródła. Następnie, powołując się na prawa autorskie, możesz poprosić właściciela witryny o dodanie linku odsyłającego do Twojej witryny. Upewnij się jednak, że link jest pozycjonujący (follow), powinien on również kierować ruch na odpowiednią podstronę w Twojej witrynie.

Więcej sposobów na zdobywanie linków przychodzących możesz znaleźć w naszych artykułach: 


12 działań SEO, które możesz wdrożyć tu i teraz. Podsumowanie

Wdrożenie skutecznej strategii SEO może mieć ogromny wpływ na sukces Twojej strony internetowej. Istnieje wiele prostych działań, które można wprowadzić już dziś, aby poprawić widoczność w wynikach wyszukiwania i zwiększyć ruch na swojej stronie. Wśród tych działań możemy wymienić między innymi odpowiedni dobór słów kluczowych, optymalizację treści, dodawanie meta tagów i pozyskiwanie silnych linków przychodzących. Pamiętaj, że SEO to długofalowa strategia, ale wdrożenie tych działań pozwoli Ci na osiągnięcie widocznych rezultatów w krótszym czasie.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
12 działań SEO, które warto wdrożyć tu i teraz

Średnia ocen użytkowników4.80 na podstawie 125 głosów

UDOSTĘPNIJ