Jak pozyskiwać leady sprzedażowe z Google Ads? Zobacz nasze sposoby!

pexels fauxels 3184292
Spis treści

• Jak się przygotować do skutecznego pozyskiwania leadów?

• Jak śledzić konwersję z Google Ads?

• Jak zoptymalizować kampanię Google Ads, aby pozyskiwać więcej leadów?

• Podsumowanie

Google Ads to świetne narzędzie, aby docierać do nowych odbiorców, a także zwiększyć przychody w swojej firmie. Jednak żeby uzyskać leady sprzedażowe w tym medium, konieczne jest przygotowanie odpowiedniej strategii. Jak to zaplanować i na co zwrócić uwagę? Poruszamy ten temat w naszym artykule.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jak się przygotować do skutecznego pozyskiwania leadów?

Kluczem do efektywnego działania w jakiejkolwiek dziedzinie marketingu jest dobre przygotowanie. Działanie na ślepo to prosty przepis na przepalenie budżetu i marne wyniki. Jeśli chcesz wiedzieć, jak pozyskać leady z Google Ads, zacznij od tego, by dowiedzieć się, jak się przygotować do stworzenia efektywnej kampanii.


Konfiguracja konta Google Ads pod pozyskiwanie leadów sprzedażowych

Pierwszym krokiem na drodze do dobrze zrealizowanej kampanii jest upewnienie się, że nasze konto Google Ads jest odpowiednio zoptymalizowane. Aby założyć konto, przejdź na stronę Ads.Google.Com i kliknij "Rozpocznij teraz". Jeśli posiadasz już jakieś konto Google (na przykład Gmail), to zostanie ono automatycznie połączone z Twoim nowym kontem Google Ads, co usprawni cały proces rejestracji.

Zachowaj jednak czujność - po założeniu konta Google będzie próbowało nakierować Cię na zbudowanie kampanii, jeszcze zanim zdążysz zaplanować śledzenie konwersji. Nie decyduj się na to rozwiązanie - jeśli przewiniesz witrynę na sam dół, zauważysz mały napis „Czy jesteś profesjonalnym marketerem? Przełącz na tryb eksperta” - kliknij w niego. To pozwoli Ci na efektywniejsze zarządzanie kampanią.

Wybór celu reklamowego na początkowym zakładania konta Google Ads.

To jeszcze nie koniec - teraz Google postawi Cię przed możliwością stworzenia kampanii reklamowej opartej o wybrany szablon. Jednak to też nie jest rozwiązanie, na którym powinno Ci zależeć, ponieważ nie pozwoli Ci odpowiednio kontrolować konwersji. Zamiast wybierać, któryś z proponowanych celów, kliknij w opcję „Utwórz konto bez kampanii”. Dopiero w tym momencie możesz uzupełnić najważniejsze informacje dotyczące Twojej firmy.


Optymalizacja witryny pod pozyskiwanie leadów sprzedażowych

Chcesz skutecznie pozyskiwać leady biznesowe z Google Ads, ale nie dbasz o swoją stronę internetową? To się nie uda. Twoja witryna jest Twoją wizytówką i to do niej będą prowadzić linki z kampanii w wynikach wyszukiwania, dlatego musisz zadbać o to, by była ona atrakcyjna i funkcjonalna.

O co musisz priorytetowo zadbać na swojej stronie internetowej?

 • szybkość ładowania się witryny,
 • wysokiej jakości treść (w tym również zdjęcia, nagrania),
 • optymalizacja User Experience,
 • dowody społeczne (np. recenzje, opinie),
 • funkcjonalna mapa witryny,
 • łatwy dostęp do danych kontaktowych,
 • chwytliwe wezwania do działania,
 • atrakcyjne przedstawienie oferty,
 • bezpieczeństwo witryny.

Zastanawiasz się, czy Twoja strona potrzebuje optymalizacji?

Elementów, które składają się na dobrze zrealizowaną stronę internetową, jest znacznie więcej - wymieniliśmy tylko część tych, które są szczególnie ważne dla optymalizacji strony pod pozyskiwanie leadów biznesowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zadbać o swoją witrynę, zapoznaj się z poniższymi artykułami:


Jak śledzić konwersję z Google Ads?

Pozyskiwanie leadów z Google Ads powinno być wspierane przez odpowiednio realizowaną analizę - w tym pomoże Ci Google Tag Manager. Jest to darmowa platforma pozwalająca na umieszczanie w swojej witrynie fragmentów kodu, który odpowiada za śledzenie zachowań użytkowników. GTM przekazuje również informacje do Google Ads, dzięki czemu Google może lepiej zrozumieć Twoich odbiorców. Google Tag Manager jest tak ważnym elementem pozyskiwania leadów, ponieważ dzięki niemu Google Ads jest w stanie śledzić każdą konwersję.


Jak zainstalować Google Tag Manager?

Instalacja Google Tag Manager nie jest trudna, wystarczy przejść przez kilka kroków, które opisujemy poniżej. Jeśli współpracujesz z programistą, może on Cię wesprzeć na etapie wdrażania fragmentu kodu na stronie internetowej.

Utworzenie konta w Google Tag Manager, źródło: https://tagmanager.google.com/

 • Przejdź na stronę https://tagmanager.google.com/
 • W Google Tag Manager kliknij „Utwórz konto”.
 • Utwórz nowy „kontener” i dodaj interesującą Cię domenę.
 • Po konfiguracji otrzymasz fragment kodu do wklejenia w witrynie w kodzie po tagu <body>.
 • W celu aktywacji „kontenera” musisz dodać regułę uruchamiania poprzez kliknięcie przycisku „dodaj”, który znajduje się w prawym górnym rogu. Wybierz opcję „wszystkie strony” , następnie kliknij „Zapisz”.
 • Kliknij „Opublikuj”.

Konfiguracja konta GTM i utworzenie „kontenera”, źródło: https://tagmanager.google.com/

Po wdrożeniu kodów śledzenia w swojej witrynie warto upewnić się, czy na pewno działają poprawnie. Możesz to zrobić za pomocą narzędzia Google Tag Assistant. Jest to bezpłatne rozszerzenie przeglądarki Chrome, które pozwala na prawidłowe instalowanie tagów w witrynie.


Śledzenie konwersji w witrynie za pomocą Google Ads

Po zainstalowaniu Google Tag Manager możemy skupić się na zaplanowaniu śledzenia konwersji w Google Ads. Aby to zrealizować, musisz przejść przez poniższe etapy.

 • Zaloguj się do Ads.Google.Com.
 • Przejdź do ustawień i kliknij „Konwersje”.
 • Kliknij „ Dodaj konwersje”.
 • Wybierz konwersje „Witryny”.
 • Wybierz kategorię, która najlepiej pasuje do Twojego działania powodującego konwersję.
 • Nadaj nazwę swojej konwersji.

Dowiedz się więcej w tym temacie:

Jak zwiększyć ruch i konwersję na stronie?


Jak zoptymalizować kampanię Google Ads, aby pozyskiwać więcej leadów?

Prawidłowe skonfigurowanie kampanii Google Ads jest niezbędne, ale równie ważna jest umiejętność zarządzania nią już w trakcie jej trwania - monitorowanie wyników i optymalizacja. Przedstawiamy Ci pięć sposobów na poprawę dynamiki swojej kampanii reklamowej w Google.


Używaj słów kluczowych z długim ogonem w kampanii Google Ads

Przyjmując uproszczony podział, możemy słowa kluczowe podzielić na dwa rodzaje: ogólne i rozbudowane (tzw. frazy long-tail). W kampanii Google Ads możesz wykorzystywać oba rodzaje, ale pamiętaj, że każde z nich zapewniają inne możliwości i wiążą się z innymi ograniczeniami. Ogólne frazy skupiają się na konkretnym określeniu produktu lub usługi, które proponuje reklamodawca. Takie słowa kluczowe dobrze odwzorowują ofertę, ale wiążą się z wysoką liczbą wyszukiwań i wysoką konkurencją. W dodatku ogólne słowa kluczowe zwykle nie prowadzą do odbiorcy, który znajduje się na ostatnim etapie procesu zakupowego, lecz do odbiorcy, który dopiero zapoznaje się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. W rezultacie rzadko decydują się oni na konwersję, a inwestycja w takie frazy może spowodować przepalenie budżetu i mniejszą liczbę leadów. Natomiast rozbudowane słowa kluczowe zawierają co najmniej trzy wyrazy i są precyzyjniejsze, przez co pozwolą Ci dotrzeć do osób o jasnych oczekiwaniach.

Wizualizacja etapów ścieżki klienta w Google.

Chcesz dowiedzieć się więcej o doborze słów kluczowych? Sprawdź te artykuły:


Testowanie różnych rozwiązań w kampanii Google Ads

Nie istnieje jeden, uniwersalny sposób na przygotowanie skutecznej kampanii, która przyniesie dużą liczbę leadów sprzedażowych. Dlatego zawsze zalecamy próbowanie różnych rozwiązań - to najlepszy sposób na zrozumienie potrzeb swoich odbiorców i lepsze odpowiadanie na ich oczekiwania. Spróbuj wykorzystać różne stawki, słowa kluczowe, różne treści, różne rodzaje reklamy Google. Świetnym rozwiązaniem będzie realizowanie testów A/B w Google Ads, aby sprawdzić, która forma reklamy lepiej odpowiada Twojej grupie docelowej.

O realizacji testów A/B pisaliśmy również w tym wpisie blogowym:

Nie wiesz jaki rodzaj reklamy internetowej wybrać?


Usuń nieskuteczne słowa kluczowe w kampanii Google Ads

Regularnie wykonuj audyt swoich kampanii, przyglądaj się temu, co jest skuteczne, a co się nie sprawdza. Na pewno niejednokrotnie znajdziesz takie słowa kluczowe, które nie przynoszą Ci odpowiednich wyników i nie prowadzą Cię do założonego celu. W takiej sytuacji wyeliminuj je i zastąp innymi, które mają potencjał zapewnienia Ci leadów. Czasami słowa kluczowe generują duży ruch, ale nie przynoszą konwersji - szkoda tracić na nie swoje zasoby finansowe. Czasami jest nawet konieczne dodanie wykluczających słów kluczowych, aby Twoja reklama nie pojawiała się w wynikach wyszukiwania na frazy zupełnie niezwiązane z Twoją ofertą.

Więcej wskazówek dotyczących tego, jak lepiej zarządzać budżetem swojej kampanii, znajdziesz w naszym wcześniejszym artykule:


Wzmocnij wykorzystanie trafnych słowa kluczowe w kampanii Google Ads

Podczas przeprowadzania analizy swojej kampanii w Google Ads przyjrzyj się również tym słowom kluczowym, które szczególnie przyczyniają się do zwiększenia ruchu na stronie i wzrostu współczynnika konwersji. Gdy już zidentyfikujesz takie frazy, poszerz ich wykorzystanie. Jeśli stosujesz w swojej kampanii dopasowanie ścisłe, spróbuj je zmienić na dopasowanie do wyrażenia lub wykorzystaj modyfikator dopasowania przybliżonego. W ten sposób możesz sprawić, że Twoja reklama będzie się pojawiać w większej liczbie wyszukiwań.


Korzystaj z Optymalizatora konwersji Google Ads

Naszą ostatnią wskazówką jest wykorzystanie Optymalizatora konwersji Google Ads (Conversion Optimiser). Pozwala on na to, by na podstawie danych Twojej kampanii, zostały automatycznie ustalone stawki oraz reklamy. Celem wprowadzenia automatyzacji jest to, by Twoje reklamy generowały jak najwięcej leadów biznesowych. Pamiętaj jednak, żeby nie pozostawiać automatyzacji samych sobie - wymagają one stałej kontroli.


Jak pozyskiwać leady sprzedażowe z Google Ads? Zobacz nasze sposoby! Podsumowanie

Sama reklama w Google Ads nie przyniesie Ci sukcesu. Jeśli chcesz skutecznie pozyskiwać leady, musisz stale poszerzać swoją wiedzę z zakresu marketingu internetowego i nauczyć się korzystać z dostępnych narzędzi. Na blogu agencji widoczni znajdziesz wiele wskazówek w tym temacie. Jeśli jednak uważasz, że nie poradzisz sobie samodzielnie - skorzystaj ze wsparcia specjalistów.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak pozyskiwać leady sprzedażowe z Google Ads? Zobacz nasze sposoby!

Średnia ocen użytkowników4.75 na podstawie 102 głosów

UDOSTĘPNIJ