Jak tworzyć efektywne treści na landing page'e dla e-commerce?

Jak tworzyc efektywne tresci na landing pagee dla e commerce
Spis treści

• Określenie celu landing page’a

• Strategia tworzenia efektywnych treści na landing page’e

• Weryfikacja działania landing page za pomocą testów A/B

• Optymalizacja mobilna landing page

• Sprawdzanie efektywności landing page’ów

• Podsumowanie

Prowadząc sklep internetowy, przygotowujesz często kampanie reklamowe konkretnego produktu. Chcesz dotrzeć ze swoją ofertą do szerokiego grona klientów i wygenerować wysoką konwersję. Doskonałym sposobem na zrealizowanie tego celu jest stworzenie landing page’a dla każdej kampanii. Skuteczność landing page’y zależy od umiejętnie zaplanowanej strategii. Poznaj nasze sprawdzone praktykami, dzięki którym stworzysz efektywne treści na strony docelowe dla sklepu i będziesz mógł cieszyć się wysokimi zyskami!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Istota i znaczenie landing page w e-commerce

Landing page to inaczej strona docelowa, czyli strona, na której prezentujesz najważniejsze informacje dotyczące swojej oferty. Zawiera kluczowe informacje oraz wyraźne wezwanie do działania (CTA). Dzięki temu zwrócisz uwagę potencjalnych klientów i zachęcisz ich do podjęcia określonej konwersji, np. zakupu, pobrania e-booka, wypełnienie formularza rejestracyjnego. Dlaczego potrzebujesz strony docelowej? Ponieważ za jej pomocą:

 • koncentrujesz uwagę użytkownika na jednej akcji,
 • eliminujesz czynniki rozpierające uwagę,
 • zwiększasz szansę na konwersję,
 • zwiększasz zyski.


Określenie celu landing page’a

Landing page w e-commerce służy przede wszystkim do pozyskiwania klientów, by w ten sposób zmaksymalizować zyski. Efektywność tej strategii marketingowej zależy od potrzeb Twojego biznesu. Dlatego ustal, czy Twoja strona docelowa ma służyć:

 • budowaniu świadomości marki, poprzez zwiększenie grupy subskrybentów, tworzenie i wzmacnianie relacji z klientami, chcesz zainteresować marką,
 • generowaniu leadów sprzedażowych, jeśli klient jest zainteresowany Twoją ofertą i zostawi swoje dane kontaktowe, masz większe szanse na zbudowanie z nim trwałej relacji i systematyczne informowanie go o bieżącej ofercie,
 • zwiększeniu zysków, chcesz szybko i skutecznie przedstawić użytkownikowi konkretny produkt oraz zachęcić go do zakupu, bez konieczności opuszczania strony docelowej.


Strategia tworzenia efektywnych treści na landing page’e

Skuteczność landing page w branży e-commerce zależy do przemyślanej i precyzyjnej strategii. Jak ją przygotować? Mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek!


1. Zadbaj o przejrzystą strukturę i design landing page’a

Struktura landing page powinna ułatwić użytkownikom drogę do zrealizowania konkretnego działania. Atrakcyjny, ale prosty design służy przytrzymaniu uwagi odbiorcy i zainteresowaniu go Twoją ofertą. Przygotowując stronę docelową, powinieneś zadbać przede wszystkim o:

 • przejrzystą architekturę strony - organicz nawigację do niezbędnego minimum, możesz nawet zupełnie z niej zrezygnować; dzięki temu żadne linki czy dodatkowe elementy nie rozproszą uwagi użytkownika; zapewnisz klientowi komfort poruszania się po stronie i zwiększysz szanse na interakcję,
 • dostosowanie landing page’ów do grupy docelowej - w zależności od zastosowanej strategii marketingowej, np. marketingu mailowego, promocji w social mediach, pamiętaj, aby Twoja oferta odpowiadała oczekiwaniom użytkowników tego kanału, a także ich preferencjom zakupowym; dlatego dobrze, jeśli przygotujesz dla każdej strategii marketingowego oddzielną stronę docelową,
 • ciekawy i przyjemny wygląd landing page’a - powinieneś zapewnić użytkownikowi pozytywne wrażenia, zaciekawić formą przekazu, dzięki temu zainteresuje się Twoją ofertą; w ten sposób zachęcisz go do pozostania na stronie,
 • przyjemną kolorystykę - spraw, żeby była spójna i przemyślana, najlepiej jeśli nawiązuje do Twojej marki; dzięki temu użytkownik nie poczuje się przytłoczony stylistyką i łatwiej skojarzy Twoją firmę; pozwoli Ci to zbudować zaufanie; dobieraj kolory wywołujące pozytywne emocje, które jednocześnie ułatwiają zapoznanie się z treścią,
 • wyróżnienie przycisku CTA - najlepiej zastosuj inny kolor, np. czerwony, zielony lub żółty; użytkownik zwróci uwagę na przycisk i będzie dokładnie wiedział, jak zrealizować konkretny cel, co zwiększy szansę na konwersję,
  umieszczenie najważniejszych informacji i CTA u góry strony - dzięki temu zwiększysz skuteczność swoich działań; użytkownik będzie mógł od razu zidentyfikować Twoją ofertę oraz oczekiwania,
 • przygotowanie krótkiego formularza - szanuj czas i prywatność użytkowników; ogranicz zakres danych do niezbędnego minimum; pamiętaj o przejrzystej strukturze formularza - dzięki temu zwiększysz zaangażowanie odbiorców oraz szanse na zebranie danych; struktura formularza może również wpłynąć na poprawienie wrażeń zakupowych oraz wyższy współczynnik konwersji; najlepiej, jeśli umieścisz go u dołu strony.


2. Dopasuj landing page do odbiorców

Skuteczny landing page to taki, który spełni oczekiwania odbiorców. Zacznij od precyzyjnego zdefiniowania swojej grupy docelowej. Przeanalizuj jej potrzeby, preferencje i oczekiwania. Weź pod uwagę kryteria pozwalające na segmentację grup użytkowników, np. wiek, płeć, wykształcenie, lokalizacja, schematy zakupowe. To pozwoli Ci na stworzenie precyzyjnej oferty. Sprawdź, jakich produktów i usług poszukują Twoi odbiorcy i jak możesz je powiązać ze swoją ofertą oraz jaki kanał dystrybucji najskuteczniej przemawia do Twojej grupy docelowej, np. social media, newsletter. Analizę grupy docelowej możesz przeprowadzić w narzędziu Google Analytics 4.
Przeczytaj również koniecznie nasze porady Jak analizować grupę docelową w e-commerce? Wykorzystaj dane demograficzne

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


3. Znajdź konwertujące słowa kluczowe

Skuteczność kampanii przygotowanej na landing page’a zależy również precyzyjnie określonego zestawu fraz kluczowych. Przygotowanie zestawienia konwertujących słów kluczowych opiera się na zidentyfikowaniu popularnych wśród grupy docelowej fraz i wyborze tych faktycznie powiązanych z Twoją branżą. Skup się w szczególności na tzw. frazach long tail, które dokładniej określają preferencje użytkowników, by w ten sposób zwiększyć skuteczność swojej strategii marketingowej. Do analizy słów kluczowych możesz skorzystać ze specjalistycznych narzędzi np. z darmowego Keyword Plannera.

Wynik analizy popularności słów kluczowych w Keyword Plannerze


4. Przygotuj landing page do każdej kampanii

Przygotowując treści, zastanów się, w jaki sposób będziesz prezentować swoją ofertę, czy korzystasz z social mediów, e-maili, newslettera czy prowadzisz kampanie Google Ads. Koniecznością jest utworzenie odrębnej strony docelowej dla każdej kampanii. W ten sposób będziesz mógł lepiej monitorować efekty swoich działań. Pamiętaj jednak, aby zachować spójność designu landing page’a, aby w ten sposób wzmocnić świadomość marki.


5. Stwórz chwytliwy nagłówek

Użytkownik, trafiając na Twoją stronę, skanuje informacje i koncentruje swoją uwagę na najważniejszych informacjach. Chcąc osiągnąć jak najwyższy współczynnik konwersji, skup się na formule nagłówka, czy jest wystarczająco chwytliwa i przekonująca. Dla zapewnienia skuteczności nagłówka zadbaj, by:

 • zawierał najważniejsze informacje,
 • miał bezpośrednią formę,
 • był prosty i oryginalny
 • wzbudzał emocje,
 • był przekonujący,
 • akcentował korzyści, jakie klient otrzyma.

Jeśli chcesz poznać więcej sprawdzonych porad dotyczących tworzenia nagłówków, przeczytaj koniecznie nasze artykuły:


6. Zaprezentuj skutecznie swoją ofertę

Na dobrze zaplanowanym landing page’u odbiorca znajdzie skondensowany, atrakcyjny i precyzyjny komunikat. To przekona go do skorzystania z Twojej oferty. Jak ciekawie zaprezentować treść na stronie docelowej? Mamy dla Ciebie sprawdzone porady!

 • przedstaw tylko niezbędne informacje, potrzebne do wygenerowania określonej konwersji; zaakcentuj najważniejsze cechy produktu,
 • posługuj się językiem korzyści - wyraźnie zaprezentuj odbiorcy korzyści, jakie uzyska, decydując się na Twoją ofertę; klient poczuje wtedy, że jego potrzeby są dla Ciebie priorytetowe; staraj się również odwoływać do emocji, w szczególności ukierunkowanych na rozwiązanie problemów, np. ”ukoi ból”, “przyniesie spokój”, “rozbawi”,
 • wzbogać stronę docelową o aspekt wizualny - dzięki temu w przystępny sposób zaprezentujesz swoją ofertę i łatwiej trafisz do odbiorców; możesz wykorzystać grafiki, zdjęcia czy krótkie wideo, ważne, aby odpowiadały potrzebom grupy docelowej; pamiętaj o umiarze w doborze formy wizualnej, aby nie przytłoczyć odbiorcy; zadbaj też o responsywność elementów wizualnych.


7. Postaw na prosty i komunikatywny język

Tworząc treści na landing page’e, pisz prosto i zwięźle. Minimalizuj żargon biznesowy oraz modne słowa, których znaczenia użytkownicy mogą nie znać. Staraj się stworzyć płynną, przyjazną i naturalną narrację.To skróci dystans oraz wzmocni zaufanie do marki. Oto, co możesz zrobić, aby stworzyć efektywną i naturalną treść na landing page’a:

 • używaj zwrotów powszechnie znanych, z codziennego języka,
 • zwracaj się do odbiorcy bezpośrednio,
 • twórz krótkie zdania,
 • pisz z humorem, dynamicznie,
 • powołuj dane potwierdzające Twój przekaz i działalność,
 • korzystaj z case study,
 • bądź uczciwy i szczery, przedstawiając swoją ofertę,
 • staraj się podkreślać rozwój swojej marki,
 • twórz precyzyjny i czytelny przekaz, tak aby nie wywoływać u odbiorcy wątpliwości,
  stwarzaj pozytywny wydźwięk swojej oferty.


8. Zaakcentuj klientowi możliwe korzyści

Unikalna oferta, jaką prezentujesz klientowi na landing page’u, powinna również wyraźnie akcentować korzyści, jakie uzyska po skorzystaniu z oferty. Dobrze jeśli wzmocnisz przekaz oferując dodatkowe profity, np. bezpłatny e-book albo wersję próbną swojej usługi do wykorzystania w ciągu pewnego okresu. Wachlarz dodatkowych korzyści jest nieograniczony. Pamiętaj jednak, aby bezpośrednio wiązały się one z Twoją ofertą. Dzięki temu możesz wzmocnić user experience, czyli subiektywne odczucia i wrażenia klientów korzystających z Twoich usług i zwiększyć przywiązanie do marki.


9. Przygotuj skuteczne CTA

Kluczowym elementem zapewniającym skuteczność landing page’a jest przekonujące wezwanie do działania (CTA). Ma ono na celu zachęcić odbiorcę do podjęcia określonej akcji, dlatego powinno być bezpośrednie i precyzyjnie, a także określać działanie, jakie ma wykonać użytkownik. Skuteczne CTA powinno:

 • podkreślać korzyść i eliminować ewentualne wątpliwości klienta, np. “uzyskaj już dziś 30% rabatu”, “schudnij aż 10 kg w ciągu 7 dni”,
 • przyjmować bezpośrednią, ale nie nachalną formę, np. “skorzystaj”, “weź udział”,
 • motywować i inspirować do działania, co wywołuję potrzebę natychmiastowej reakcji,
 • zawierać czasowniki, liczby, polecania,
 • mieć czytelną i spójną z projektem landing page czcionkę,
 • wyróżniać się na tle pozostałej oferty, aby ułatwić odbiorcy skorzystanie z niej.

Propozycja prezentacji przycisku CTA na landing page’u


10. Pamiętaj o dowodzie słuszności

Dowód słuszności w branży e-commerce ma na celu zachęcić klientów do zakupu towaru lub usługi, odwołując się do powszechnego zachowania klientów, którzy już skorzystali z oferty. Wywołuje to u potencjalnego klienta silną potrzebę przynależności do tej grupy i zachęca do skorzystania z oferty. Dowód społeczny potęguje wiarygodność i buduje zaufanie do marki. Na landing page może przyjąć dowolną formę, np.:

 • opinie klientów,
 • wyróżnienia i nagrody dla marki,
 • recenzje,
 • liczbę pobrań produktu,
 • komentarze na blogach,
 • oznaczenia w social mediach,
 • logo partnerów,
 • referencje.


11. Zaprezentuj odbiorcy unikalną propozycję wartości

Unikalna propozycja wartości to komunikat, poprzez który pokazujesz potencjalnemu klientowi co wyróżnia Cię na tle konkurentów z branży i jak jesteś w stanie zaspokoić jego potrzeby. Twój przekaz powinien być krótki, a jednocześnie zawierać niezbędne informacje, które przekonają użytkownika do skorzystania właśnie z Twojej oferty.


12. Pamiętaj o podziękowaniach

Dobrze, jeśli podziękujesz klientowi za skorzystanie z Twojej oferty. Możesz to zrobić bezpośrednio po dokonaniu zakupów lub później. W ten sposób okażesz mu szacunek i możesz zachęcić do pozostawienia opinii o przebiegu zakupów. Dzięki temu będziesz mógł ocenić skuteczność swojej strategii marketingowej, zbadać preferencje swojej grupy docelowej. To też dobry sposób na wygenerowanie user generated content oraz zwiększenie świadomość i rozpoznawalności marki. Twoje podziękowania powinny więc zawierać następujące informacje:

 • wyraźne, uprzejme podziękowanie za skorzystanie z oferty,
 • link do treści znajdujących się na Twojej stronie,
 • zaproszenie do śledzenia Twojego profilu w social mediach,
 • prośbę o subskrypcję, np. bloga,
 • zaproszenie do skorzystania z kolejnej oferty.


Weryfikacja działania landing page za pomocą testów A/B

Testy A/B polegają na porównaniu efektywności działań marketingowych stosowanych np. na dwóch stronach internetowych pomiędzy dwiema grupami odbiorców. Każdej z grup przedstawia się inną wersję tej samej strony, żeby sprawdzić która bardziej odpowiada preferencjom użytkowników, na którą bardziej reagują.
Testy A/B mają szczególne znaczenie dla landing page’ów, których głównym celem jest sprecyzowanie ścieżki konwersji. Monitoruj systematycznie poszczególne elementy na każdej stronie docelowej, tak aby sprawdzać skuteczność swoich działań i wprowadzać niezbędne rozwiązania optymalizacyjne. Możesz sprawdzać wszystkie elementy landing page’a. Najkorzystniej, jeśli skoncentrujesz się na kilku kluczowych elementach zapewniających skuteczność strony docelowej, takich jak:

 • nagłówek,
 • tekst,
 • elementy wizualne,
 • kolor i skuteczność CTA,
 • struktura formularza kontaktowego.


Optymalizacja mobilna landing page

Ponad 50% użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych (źródło:https://www.statista.com/statistics/277125/share-of-website-traffic-coming-from-mobile). Dlatego, aby zapewnić jak największą skuteczność landing page’a, zadbaj o SEO mobilne. Użytkownicy powinni mieć komfort korzystania ze strony docelowej niezależnie od urządzenia. Łatwość i płynność przeglądania strony zwiększy szansę na pożądaną konwersję. Analizę strony pod kątem mobilnego SEO możesz przeprowadzić w narzędziu Google Search Console. Możesz sprawdzić m.in., czy:

 • zastosowałeś wtyczki obsługiwane przez urządzenia mobilne,
 • ustawiłeś widoczny obszar,
 • rozdzielczość widocznego obszaru jest dostosowana do urządzeń mobilnych,
 • rozmiar czcionki jest odpowiedni,
 • klikalne elementy są rozmieszczone w optymalnej odległości,
 • treść jest dostosowana do szerokości ekranu,
 • treść na urządzeniu mobilnym jest taka sama jak na komputerze,
 • dane strukturalne są takie same na urządzeniu mobilnym i stacjonarnym,
 • jakość zdjęć jest wysoka.

Wynik analizy korzystania ze strony na urządzeniach mobilnych w Google Search Console.


Sprawdzanie efektywności landing page’ów

Skuteczność landing page’a powinna być systematycznie sprawdzana oraz dostosowywana do potrzeb potencjalnych klientów i zmieniających się tendencji. Dzięki temu zapewnisz efektywność konwersji. Co możesz zrobić? Oto kilka sprawdzonych wskazówek:

 • optymalizuj landing page - uwzględniaj zmieniające się zwyczaje zakupowe swoich klientów; sprawdzaj skuteczność CTA; zapewniaj pozytywne wrażenia zakupowe; aktualizuj dane i swoje osiągnięcia,
 • dostosuj swoją ofertę do bieżących potrzeb użytkowników, tak aby zaspokoić ich aktualne potrzeby oraz zwiększyć szanse na konwersję,
 • sprawdź szybkość ładowania strony - długi czas ładowania strony może zniechęcić potencjalnego klienta do pozostania na niej, a nawet wywołać irytację, co zdecydowanie zmniejsza szansę na integrację ze stronę,
 • dbaj o customer journey - jeśli sprawdzasz poszczególne etapy ścieżki zakupowej klientów, potrafisz odpowiednio dostosować swoją strategię do jego potrzeb, tak aby skorzystał z Twojej oferty,
 • sprawdzaj przejrzystość ścieżki konwersji - czy przekaz na Twojej stronie docelowej jest jasny, precyzyjny i zapewnia skuteczność,
 • optymalizuj elementy wizualne, tak aby współgrały z Twoją ofertą, odzwierciedlały aktualny przekaz oraz działały na każdym urządzeniu,
 • sprawdzaj skuteczność formuły CTA - w razie konieczności zmodyfikuj ją albo zastosuj inny format wizualny.


Jak tworzyć efektywne treści na landing page’e? Podsumowanie

Landing page to skuteczny element Twojej strategii marketingowej. Dzięki niej możesz zaprezentować swoją ofertę konkretnej grupie docelowej i skrócić ścieżkę konwersji do minimum, by w ten sposób osiągnąć założone cele marketingowe, np. zwiększyć zyski. Przedstawiliśmy Ci wskazówki, jak określić cele biznesowe, by przygotować sprawdzoną strategię tworzenia efektywnych treści na landing page’e. To z kolei pozwoli Ci wykorzystać ich potencjał w branży e-commerce do maksimum. Wskazaliśmy Ci również, jak możesz sprawdzać skuteczność swoich działań marketingowych, by cieszyć się swoim sukcesem. Pamiętaj, wszystko zależy od odpowiedniej i przemyślanej strategii. Dlatego działaj i patrz, jak Twój biznes rozkwita!

Jakie są kluczowe elementy skutecznego landing page'a dla e-commerce?
Down arrow

Kluczowymi elementami skutecznego landing page'a dla e-commerce są:

 • nagłówek i podtytuł: powinny jasno określić wartość produktu lub oferty,
 • skuteczne i przekonujące CTA: wyraźnie i precyzyjnie sformułowane oraz zachęcające do działania,
 • zdjęcia i multimedia: przykłady elementów wizualnych o wysokiej jakości oraz wideo, które mogą zwiększyć zaangażowanie użytkowników,
 • ciekawy opis oferty: kompaktowy, ale przekonujący opis produktu lub korzyści z Twojej oferty,
 • dowód zaufania społecznego: czyli m.in. recenzje klientów, certyfikaty lub nagrody, które budują zaufanie,
 • formularz kontaktowy: ułatwiający zbieranie informacji od klientów.
Jakie są najlepsze praktyki tworzenia treści na stronie docelowej?
Down arrow

Kilka najlepszych praktyk tworzenia treści na stronie docelowej to:

 • klarowność i prostota: treść powinna być klarowna, przejrzysta, wyraźnie wskazywać produkt lub usługę, które oferujesz użytkownikowi, 
 • skoncentrowanie na korzyściach klienta: podkreślenie, jakie korzyści klient otrzyma, otrzymanie z ofert,
 • użycie mocnych, konwertujących słów kluczowych: wartościowe słowa kluczowe, które odpowiadają na oczekiwania odbiorców oraz nawiązują do Twojej marki, pomocne są także w pozycjonowaniu SEO,
 • optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych: służy to zapewnieniu, że strona jest responsywna i działa dobrze zarówno na smartfonach, jak i na tabletach,
 • testowanie A/B: wykonaj testy A/B, aby zoptymalizować skuteczność treści.
Jakie treści mogą być umieszczone na stronie docelowej dla e-commerce, aby uwzględnić konwersje?
Down arrow

Aby sprawdzić konwersje na stronach docelowych e-commerce, należy uwzględnić treść:

 • przejrzysty opis produktu/usługi - pokaż klientom, co oferujesz i dlaczego warto skorzystać z Twojej oferty,
 • rekomendacje i recenzje - recenzje zadowolonych klientów budują zaufanie.
 • cena i promocje - jasno przedstaw cenę i korzyści, które zachęcają do dokonania zakupu,
 • działanie CTA (Call to Action) — pamiętaj o wprowadzeniu skutecznego wezwania działania takie jak np. „Skorzystaj już dziś z 50% rabatu” lub „Kup teraz, a za 7 dni zobaczysz efekty”.
 • grafiki i multimedia - atrakcyjne zdjęcia i filmy produktowe, zdecydowanie lepiej przemawiają do odbiorców i tym samym przekonują do zakupu produktu lub usługi.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria z wykształcenia jest prawniczką, jednak pasja do pisania kiełkowała w niej powoli, aż w końcu rozkwitła i doprowadziła do marketingu. Doświadczenie w zawodzie pozwoliło jej zdobyć umiejętność obiektywnego myślenia, rozumienia potrzeb obu stron i szukania optymalnego rozwiązania. Zaczęła od kursu z copywritingu, a potem odbyła szkolenie z podstaw SEO i content marketingu. Obecnie systematycznie poszerza swoją wiedzę z zakresu pozycjonowania i marketingu internetowego. Rozwija także swoje umiejętności podczas korzystania z narzędzi, takich jak Senuto czy Keyword Planner.

Prywatnie zapalona podróżniczka, zafascynowana kulturą azjatycką, dla której podróżowanie to przede wszystkim doświadczanie, pokonywanie swoich barier i szansa na poznanie siebie. Specjalistka w ekonomicznym pakowaniu bagażu. Maria to też miłośniczka czytania kilku książek jednocześnie i kreatywnego gotowania.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak tworzyć efektywne treści na landing page'e dla e-commerce?

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 134 głosów

UDOSTĘPNIJ