SEO Prasówka z Widocznym - czerwiec 2020

W czerwcu nadal odczuwalne były reperkusje światowej pandemii. Także w branży SEO można było dostrzec szereg zmian i funkcjonalności, które Google wprowadził by wesprzeć lokalne biznesy. 

Sprawdźcie, jakie zmiany branżowe przyniósł poprzedni miesiąc. Zapraszamy na czerwcowy przegląd prasowy.

 

1
Zmiany w Top Stories

Dobra wiadomość dla portali informacyjnych! Google wprowadza zmiany w sekcji „Najważniejsze artykuły” w wynikach wyszukiwania. Od teraz AMP nie jest wymagane, aby znaleźć się wśród wyróżnionych artykułów.

 

Zobacz cały news

2
Nowy czynnik rankingowy

Google ogłosiło nowy czynnik rankingowy oceniający strony pod kątem wrażeń użytkowników. A więc jeśli odwiedzający będą mieli złe doświadczenia na Twojej stronie, Google może obniżyć jej pozycję!

Ocena strony będzie wystawiana na podstawie trzech wskaźników:
▶ LCP (wydajność)
▶ FID (interaktywność)
▶ CLS (stabilność wizualna)

 

Zobacz cały news

3
Problemy z indeksem

Google potwierdziło, że od wczoraj ma problemy z indeksem wyników wyszukiwania. W wyszukiwarce nie pojawiają się nowe treści. Przyczyna problemu nie jest jeszcze znana.

W przeszłości podobny problem zwykle dotyczył jednej z dwóch rzeczy: nowa treść albo nie była indeksowana, albo wcześniej indeksowana treść wypadła z indeksu Google.

 

Zobacz cały news

4
Wyniki wyszukiwania na Youtube

Google testuje wyświetlanie bezpłatnych wyników wyszukiwania na YouTube! Na poniższym przykładzie widać, jak wynik wyszukiwania Google jest umieszczony pomiędzy filmami.

Użytkownicy mogą odwiedzić stronę wyświetlaną przez YouTube lub kliknąć link, aby przeprowadzić wyszukiwanie bezpośrednio w Google.

 

Zobacz cały news

5
Nowe funkcje w GMF

Teraz w panelu Google Moja Firma można ustawić więcej godzin specjalnych. Mogą one dotyczyć m.in.:

  •  happy hours
  •  godzin dla seniorów
  •  odbioru
  •  dostawy
  •  kuchni itp.

Specjalne godziny można ustawiać według dnia tygodnia, jak i wiele razy dziennie.

 

Zobacz cały news

6
Zawężanie słów kluczowych

Google dodało możliwość zawężania słów kluczowych bezpośrednio w narzędziu Google Keyword Planner. Nowa opcja ma ułatwić znalezienie pomysłów na słowa kluczowe, które pasowałyby do nowych i istniejących kampanii.

Podczas dopracowywania słów kluczowych możesz grupować pomysły w oparciu o atrybuty produktu lub usługi, takie jak kolor, rozmiar i inne.

 

Zobacz cały news

7
Zmiany personalne w Google

W zeszłym tygodniu Google ogłosiło kilka poważnych zmian personalnych. Miejsce Bena Gomes, który uważany jest za jednego z założycieli wyszukiwarki Google, zajmuje Prabhakar Raghavan.

Według rzecznika Google Gomes nadal pozostanie w strukturach firmy i będzie m.in. doradcą technicznym Search oraz przejmie nową rolę związaną z różnymi inicjatywami edukacyjnymi Google.


Zobacz cały news

8
Nowe zasady w Google Ads

Google Ads ogłosiło, że aktualizuje swoje zasady reklamowe. Dotkną one reklam zawiązanych z zatrudnieniem, kredytami i nieruchomościami. Reklamodawcy nie będą mogli kierować i wykluczać reklam na podstawie kategorii takich jak: płeć, wiek, stan cywilny, kod pocztowy, status rodzicielski.

 

Zobacz cały news

9
Ukryte adresy URL?

Google poinformował, że obecnie pracuje nad sposobami ukrywania części adresu URL witryny w pasku adresu. Prawdopodobnie już kolejne wersje przeglądarki Google Chrome będą wyświetlać tylko nazwę domeny.

 

Zobacz cały news

10
Reklama w Google Maps za darmo

Od teraz do września 2020 r. Google daje firmom możliwość bezpłatnej promocji w Mapach Google! Opłaty nie będą naliczane za za kliknięcia, połączenia lub sprzedaż wygenerowaną z promowanych pinów.

W ten sposób Google chce pomóc małym firmom, które są teraz w trakcie ponownego otwierania po pandemii.

 

Zobacz cały news

11
Kryzys w Google?

Według najnowszego raportu eMarketer Google po raz pierwszy odnotuje spadek przychodów z reklam. Będzie to rekordowy spadek na poziomie ok. 5% do końca 2020 r. Spowoduje to mniejszy udział Google w amerykańskim rynku reklam cyfrowych, z 31,6% w ubiegłym roku do 29,4% na koniec tego roku. 

 

Zobacz cały news

12
Banki zdjęć a SEO

Zastanawialiście się, czy zdjęcia z darmowych banków mają wpływ na SEO? John Mueller odniósł się niedawno do tej kwestii. Wg niego „Nie ma to bezpośredniego znaczenia dla wyszukiwania w Internecie”. Jednak przyznał, że w przypadku publikacji obrazów, które są często wykorzystywane na innych stronach, może być trudniej znaleźć się w Google Grafice.

 

Zobacz cały news

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
Jak tworzyc opisy w sklepie internetowym pod katem SEO Skuteczne metody i sprawdzone triki
Jak tworzyć opisy w sklepie internetowym pod kątem SEO? Skuteczne metody i sprawdzone triki
Zobacz więcej
PRASOWKA WRZESIEN 2020
Jakimi nowinkami branżowymi zaskoczył nas wrzesień? Czy na część tych zmian wpływ nadal ma światowa ...
Zobacz więcej
czy warto czekac na efekty seo
Pozycjonowanie wymaga cierpliwości, ale gdy już przynosi efekty - są one spektakularne. Poznaj przyk...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
SEO Prasówka z Widocznym - czerwiec 2020
Średnia ocen użytkowników 4.16 na podstawie 113 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO