Rekrutujemy - zostań jednym z widocznych.
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni zespol p
Pozycjonowanie PrestaShop Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów PrestaShop
PrestaShop

Pozycjonowanie i Optymalizacja SEO Sklepu PrestaShop

Jesteśmy agencją marketingu internetowego i realizujemy efektywne pozycjonowanie sklepu Prestashop.

Prestashop to bezpłatna platforma e-commerce, która umożliwia prowadzenie sklepu internetowego, wdrożenie systemu rezerwacji online czy też udostępnianie płatnych materiałów do pobrania. Twórcy zadbali o to, aby pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepu PrestaShop nie sprawiała trudności – udostępniają szereg dodatków, które pozwalają na wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych.

Sprawdź, jakie działania w zakresie optymalizacji SEO prowadzimy dla sklepów na platformie PrestaShop.

Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży
widoczni 100
widoczni 128

Optymalizacja SEO sklepu PrestaShop

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop - pierwsze kroki

Optymalizacja SEO Prestashop nie różni się pod wieloma względami do optymalizacji każdej innej strony internetowej. Działanie na gotowej platformie e-commerce może jednak uniemożliwiać wprowadzenie podstawowych zaleceń optymalizacyjnych, np. optymalizację title, description, h1 czy też adresów URL.

Platforma PrestaShop daje możliwość zainstalowania dodatków, które pozwalają na szybką optymalizację SEO i podstawowe dostosowanie sklepu pod kątem pozycjonowania. Wszystkie dodatki dostępne są pod adresem: https://addons.prestashop.com.

O tym, jak zoptymalizować PrestaShop pod kątem pozycjonowania pisaliśmy także na naszym blogu.

 

Dobór skutecznych słów kluczowych - Prestashop SEO

Podstawowym etapem pozycjonowania sklepu w Prestashop jest dobrze przeprowadzony wybór słów kluczowych. Wynikiem powinna być rozbudowana macierz fraz – zarówno produktowych, z nazwą marki, jak i informacyjnych, wpisywanych w wyszukiwarkę przez użytkowników o niskiej świadomości produktu i marki. Szczególnie w SEO dla Prestashop istotny jest dobór fraz long-tail (tzw. długi ogon), które umożliwiają podjęcie konkurencji nawet z największymi graczami e-commerce w swoich branżach. Słowa kluczowe zostaną wykorzystane zarówno do optymalizacji technicznej SEO sklepu PrestaShop, jak i podczas tworzenia opisów produktów i innych treści na stronie.

Zestawienie e-commerce

Największe zestawienie platform e-commerce

Planujesz założyć sklep internetowy i zastanawiasz się jaka platformę e-commerce wybrać? Oto przegląd 10 najpopularniejszych oprogramować dla e-sklepów w Polsce. Sprawdzamy, które z nich wypadają najlepiej pod kątem funkcjonalności SEO oraz dlaczego warto wybrać właśnie je.

Pod uwagę wzięliśmy czynniki takie jak:

 • ogólna liczba wdrożeń
 • kraj pochodzenia
 • typ oprogramowania
 • cenę
 • liczbę sklepów w Polsce
 • dostęp do kodu źródłowego

Ponadto wymieniliśmy po dwa plusy i minusy każdej z platform, aby ułatwić wybór tej najbardziej funkcjonalnej i dostosowanej do swojego biznesu...

Zobacz całe zestawienie
PRZEGLAD Platform ecommerce okladka 1

 

Skuteczna rozbudowa treści

PrestaShop optymalizacja sklepu

Optymalizacja sklepu PrestaShop to także dostosowanie wyglądu sklepu do swoich potrzeb, poprzez wybór szablonu graficznego. Warto zwrócić uwagę, aby szablon strony umożliwiał prowadzenie bloga. Bogate treści nie tylko wpłyną pozytywnie na reklamę sklepu w Google, ale również będą pełnić funkcję sprzedażową. Aby wesprzeć optymalizację SEO PrestaShop, warto zaplanować rozbudowę treści w sklepie internetowym. Pomyślmy o użytkownikach na trzech różnych etapach procesu zakupowego:

 • nieświadomych swoich potrzeb – nie wiedzą, że oferta sklepu jest interesująca, potrzebują treści o charakterze edukacyjnym i informacyjnym „Dlaczego rower to najlepszy prezent dla dziecka?” lub „Rower z marketu czy ze sklepu rowerowego?”, „Czy opłaca się kupić tani rower?”.
 • nieświadomych najlepszego rozwiązania – użytkownik wie, że potrzebuje produktu spełniającego określone funkcje, ale nie wie, jak dokonać wyboru, potrzebuje więc poradników, recenzji i porównań produktów, np. takich treści jak: „Jaki rower do jazdy po mieście?”, „Jaki rower dla dziecka?”, „3 najtańsze rowery górskie godne uwagi” itd.
 • zdecydowanych – są to osoby, które maja sprecyzowane potrzeby lub są stałymi klientami, dla takich użytkowników warto tworzyć eksperckie artykuły, które prezentują korzyści z zakupionych produktów, a także poruszają tematy powiązane z produktem, np. osoby, które kupiły rower, skorzystają z porad: „Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?” czy też „5 niezbędnych akcesoriów rowerzysty”.
Nasze kampanie finansują się same

Bez długoterminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania sklepów online nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą, nie - dlatego że muszą.

PrestaShop SEO

Skuteczne pozycjonowanie sklepu PrestaShop

Optymalizacja konwersji w PrestaShop

Optymalizacja SEO w PrestaShop

Kiedy skorzystać z pomocy agencji SEO?

Sklep Prestashop cennik

Sklep internetowy ma na celu generować sprzedaż, dlatego tak ważne w pozycjonowaniu dla Prestashop jest regularne prowadzenie optymalizacji konwersji. W tym zakresie PrestaShop również oferuje szereg dodatków umożliwiających śledzenie, analizę i optymalizację konwersji. Pośród nich znajdują się m.in. moduły do oceniania produktów, zadawania pytań z poziomu karty produktowej czy też efektywnego informowania klientów o promocjach w sklepie.

PrestaShop to platforma opensource, co szczególnie dla początkujących firm jest dużą zaletą. Istotną zaletą PrestaShop są gotowe moduły ułatwiające pozycjonowanie i optymalizację SEO sklepu, służące m.in. budowy wewnętrznego linkowania, uzupełniania metatagów, map strony itd. Dodatki SEO PrestaShop, pozwolą Tobie zaoszczędzić cenny czas w procesie pozycjonowanie sklepu.

Wadą natomiast są ograniczone możliwości dalszej rozbudowy sklepu, dlatego PrestaShop może nie spełnić wymagać dużych firm e-commerce. Inną słabą stroną jest również konieczność płatności za niektóre dodatki, wzbogacające funkcjonalność sklepu lub skorzystanie z pomocy programisty, które wprowadzi potrzebne modyfikacje.

Sam dostęp do dodatków umożliwiających optymalizację to za mało, aby zrealizować skuteczne pozycjonowanie PrestaShop i optymalizacje sklepu. Jeśli nie posiadasz wiedzy z zakresu optymalizacji SEO lub jest ona na podstawowym poziomie, konieczne jest skorzystanie ze wsparcie ekspertów. Podejmując się działań na własną rękę ryzykujesz znacznie więcej niż brak efektu – spadek widoczności lub całkowite wykluczenie z wyników wyszukiwania Google. Cena pozycjonowania sklepu PrestaShop niezgodnego z zasadami Google może być wysoka.

Cenę usługi pozycjonowania ustala się indywidualnie z wybraną agencja SEO. Cennik Prestashop zależy od tego, jak bardzo rozbudowany jest sklep, w jakiej branży działa klient i jak silna jest konkurencja. Trzeba pamiętać, że koszt pozycjonowania sklepu jest dużo większy od pozycjonowania standardowej strony. 

Klienci
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
Optymalizacja PrestaShop pod kątem pozycjonowania

Pozycjonowanie sklepów internetowych na platformie PrestaShop wymaga zainstalowania dodatków. Pozwalają one na przeprowadzenie podstawowej optymalizacji SEO sklepu bez konieczności wprowadzania zmian bezpośrednio w kodzie strony. Jednak optymalizacja techniczna to nie wszystko. Przygotowaliśmy listę zmian optymalizacyjnych w sklepach PrestaShop, które mają wpływ na efektywność pozycjonowania.

1. Automatyczne powielanie opisu kategorii

To, co w zamyśle twórców miało zapewne oszczędzać nasz czas, powoduje duplikację treści na podstronach sklepu. Opis kategorii powielany jest:

 • na jej stronicowaniu – jeśli kategoria jest obszerna i składa się z kilku stron, opis kopiuje się na każdą stronę, ale zgodnie z zaleceniami powinien znajdować się tylko na pierwszej stronie kategorii
 • jako atrybut title="" na linkach do tej kategorii w menu bocznym
PrestaShop BackOffice

 

2. Niefunkcjonalne menu boczne

Zdarza się, że menu boczne zawęża się wraz z każdą kolejną podkategorią. Wchodząc coraz głębiej, widzimy w menu jedyne kolejne podkategorie. Nie wyświetlają się ani równorzędne, ani nadrzędne kategorie menu. To mało funkcjonalne i uniemożliwia swobodne poruszanie się po sklepie pomiędzy kategoriami. Z uwagi na potrzeby użytkowników, warto zmienić takie ustawienia menu.

3. Opcjonalne stronicowanie listy produktów

Wiele sklepów stosuje infinite scroll. Ta funkcja pozwala na stopniowe ładowanie się kolejnych produktów na stronie, bez konieczności przechodzenia na kolejne podstrony. Aby funkcja działała poprawnie, użytkownik musi obsługiwać javascript. Z myślą o pozostałych i na przykład o robocie Google warto wdrożyć również standardowe stronicowanie.

4. Atrybut follow na linkach wewnętrznych

Konieczne należy sprawdzić, czy linki wewnętrzne w sklepie internetowym na PrestaShop mają atrybut follow. Zdarza się, szczególnie w przypadku linków do stronicowania, że są to linki nofollow. Ma to duże znaczenie dla pozycjonowania całej witryny.

5. Indeksowanie stron

Szczególnie sklep internetowy posiada wiele podstron, których nie chcemy indeksować. Nie powinny być widoczne w wyszukiwarce np. koszyk, strona płatności itp. Indeksować nie powinniśmy również stron sortowania i filtrowania. Strony te tworzą duplikaty i są mało wartościowe dla robotów. Przy optymalizacji PrestaShop pod pozycjonowanie aby uniknąć indeksowania, zaleca się wdrożenie metatagu noindex.

PrestaShop visuals

6. Opisy produktów na jednym widoku

PrestaShop standardowo tworzy zakładki (np. http://demo.e-presta.pl/pl/obuwie-miejskie/6-nikon-d5100.html#idTab311 Opis, tagi, komentarze itd.) Ich treść jednak nie jest dobrze czytana przez roboty. Należy to zmienić tak, aby wszystkie elementy były widoczne dla użytkownika, bez ukrywania. Tak zrobił Amazon, po tym jak Google o tym poinformowało, dlatego teraz ich strony produktowe są takie podłużne.

7. Zdjęcia na kartach produktowych

Wszystkie zdjęcia produktów otrzymują automatycznie taką sama nazwę jak produkt. Powoduje to tworzenie duplikatów nazw zdjęć. Aby zachować unikalność tekstu alt, kolejne zdjęcia powinny w nazwie przyjmować dodatkowo numery.

8. Przyjazne url-e

PrestaShop wymaga włączenia przyjaznych url-i. W przeciwnym razie będą nieczytelne dla użytkownika. Zgodnie z zaleceniami url-e powinny odzwierciedlać zawartość strony, np. sklep.pl/warzywa-i-owoce.

Podsumowanie

Chociaż PrestaShop oferuje dodatki do strony, które znacznie ułatwiają pozycjonowanie i optymalizację strony, działania SEO nie mogą się ograniczać do podstawowych kroków optymalizacyjnych. Sklep powinien być zgodny z aktualnymi zaleceniami Google, być wzbogacony o unikalną treść i pozbawiony błędów, które obniżają jego pozycję w top 10. Powyższa lista pokazuje, jak wiele automatycznych funkcji PrestaShop może utrudniać osiągnięcie wysokich pozycji w Google.

 

Pozycjonowanie Prestashop - pytania i odpowiedzi

Co obejmuje pozycjonowanie na Prestashop?

Pozycjonowanie sklepów na Prestashop obejmuje wielotorowe działania i jest dużo bardziej złożone niż na przykład pozycjonowanie stron na Wordpress.W ramach pozycjonowania optymalizowane są meta dane, nagłówki h1 i h2, adresy URL. Specjaliści SEO w tym celu instalują dodatkowe rozszerzenia, które usprawniają proces SEO.

Jak dodawać treści na Prestashop?

Treści to jeden z najważniejszych elementów pozycjonowania. W Prestashop dodawanie contentu odbywa się w bardzo prosty i intuicyjny sposób - za pomocą system zarządzania treścią. Pamiętaj, aby treści któe dodajesz były zoptymalizowane pod Google i zawierały frazy kluczowe.

Jakie dodatki dla Prestashop wybrać?

Prestashop oferuje całą gamę dodatkowych rozszerzeń, które usprawnią proces pozycjonowania sklepu. Możesz skorzystać z zarówno płatnych, jak i bezpłatnych rozwiązań. Najczęściej polecanym jest “Expert SEO”, który pozwala automatycznie wygenerować meta dane i przyjazne adresy URL. W przypadku linkowania polecamy dodatek SEO Internal Linking, dzięki któremu stworzysz zoptymalizowane linki wewnętrzne.

Ile zapłacę za sklep Prestashop? Cennik

Prestashop to platforma e-commerce całkowicie darmowa. Możesz ją zainstalować bezpłatnie, jednak, żeby zwiększyć jej funkcjonalność i możliwości warto zainwestować w dodatkowe wtyczki zarówno płatne, jak i bezpłatne. 

Skala

Widoczni w liczbach

22 lata doświadczenia w branży

Ponad 80 specjalistów

Ponad 380 opinii

100% polski kapitał

widoczni 26 widoczni 17 widoczni 23 widoczni 54

Historie sukcesów sklepów internetowych

20 lat skutecznych działań. Od 1999 realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Skontaktuj się z nami

Oceń ten artykuł:
Pozycjonowanie sklepu internetowego PrestaShop

Średnia ocen użytkowników4.94 na podstawie 20 głosów

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej