Uwaga, oszuści podszywają się pod agencje na platformach społecznościowych!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Pozycjonowanie PrestaShop Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów PrestaShop

Pozycjonowanie PrestaShop
Nowa oferta na 2023 rok

Już dziś sprzedawaj więcej dzięki SEO!

Masz już swój sklep internetowy zbudowany na platformie PrestaShop? To dopiero początek Twojej drogi do sukcesu w biznesie e-commerce. Możesz podążać nią razem z nami - zdecyduj się na pozycjonowanie sklepu PrestaShop z agencją widoczni. Sprawdź, jak rozwiniemy Twój biznes i zwiększymy sprzedaż oraz liczbę klientów.

Pozycjonowanie z agencją widoczni to:

1
Koncentracja na pozyskiwaniu zapytań i sprzedaży
2
Ponad 150 doświadczonych specjalistów
3
Przejrzyste zasady współpracy, bez długoterminowej umowy
4
Transparentność w raportowaniu wyników pozycjonowania
5
Optymalizacja konwersji jako element pozycjonowania internetowego
6
Wsparcie najlepszych narzędzi analitycznych

Jak SEO zwiększa Twoją sprzedaż?

Zobacz, na jakie korzyści z pozycjonowania możesz liczyć!

1

Zbudujesz widoczność w wynikach organicznych Google

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop to w efekcie wysoka widoczność w wynikach organicznych Google. Pozycje w top10 wyników wyszukiwania pozwolą dotrzeć do użytkowników, którzy szukają właśnie Twoich produktów w wyszukiwarce. Dla sklepów opracowujemy strategię pozycjonowania szerokiego, która pozwala zbudować widoczność wielu fraz na pozycjach w top10. Dzięki pozycjonowaniu na frazy z długiego ogona zbudujesz wartościowy ruch i będziesz mógł konkurować nawet z dużymi i znanymi markami e-commerce.

2

Zbudujesz ruch na stronie sklepu

Wysoka widoczność to dopiero pierwszy krok na drodze pozycjonowania sklepów. Dzięki wysokim pozycjom w Google Twój sklep internetowy pozyskuje coraz większy ruch. Na Twoją stronę trafiają nowi użytkownicy, którzy szukają informacji i możliwości zakupu produktu. Wysoki ruch zwiększa szansę na pozyskanie nowych klientów i zwrot z inwestycji w SEO dla sklepu PrestaShop.

3

Zyskasz wartościowe i angażujące treści

Jednym z podstawowych elementów pozycjonowania sklepu są wartościowe treści. Dzięki współpracy z naszą agencją zyskasz content, który nie tylko zawiera frazy kluczowe, ale także zapewnia użytkownikom informacje, które ich interesują. Angażujące treści przyciągają ruch na stronę sklepu, zwiększają szansę na pozyskanie leadów, a ostatecznie konwersji. W strategii rozwoju treści uwzględniamy nie tylko materiały tekstowe, ale także proponujemy klientom inne działania, takie jak własny kanał na YouTube z recenzjami produktów czy zadbanie o jak najlepsze zdjęcia produktów.

4

Zbudujesz świadomość marki

Twojego sklepu nie ma w Google albo jest, ale na niskich pozycjach? To oznacza tylko jedno: Twoi potencjalni klienci o Tobie nie wiedzą i wybierają ofertę konkurencji. Pokaż się docelowym odbiorcom dzięki pozycjonowaniu sklepu PrestaShop. Działania SEO budują świadomość Twojej marki m.in. poprzez wzrost widoczności oraz wartościowe treści. Klient, który zapozna się z interesującym wpisem na Twoim blogu, prawdopodobnie wróci, gdy będzie potrzebował Twojego produktu. W ten sposób skutecznie konkurujesz z innymi firmami na rynku, które także inwestują w marketing internetowy. Nie pozostawaj w tyle!

5

Osiągniesz cele sprzedażowe

Pozycjonowanie sklepu to inwestycja - jeśli będziesz stale inwestować w działania SEO dla sklepu PrestaShop, zwiększasz szansę na coraz większe zyski. Zbudowanie widoczności i ruchu oraz sprzedaży z wyników organicznych może potrwać kilka miesięcy, ale w konsekwencji pozwoli Ci powiększyć portfolio lojalnych klientów, zwiększyć wolumen sprzedaży i zapewnić zwrot z inwestycji. Pamiętaj, że im dłużej inwestujesz w pozycjonowanie, tym koszt pozyskania pojedynczego klienta jest mniejszy.

PrestaShop - Twoja platforma e-commerce

PrestaShop - dowiedz się więcej o platformie!

Czy PrestaShop to dobry wybór pod pozycjonowanie?

Sprawdziliśmy to! Na naszym blogu znajdziesz szczegółowy opis platformy PrestaShop, uwzględniający szereg elementów. W czytelnych tabelach odnajdziesz dane o platformie dotyczące m.in.:

 • podstawowych informacje o platformie oraz jej przeznaczeniu,
 • funkcjonalności SEO,
 • funkcjonalności sprzedażowych.

Dowiedz się więcej o platformie PrestaShop - najpopularniejszej na polskim rynku! 

Zobacz opis PrestaShop!
presta shop okladka

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop z agencją widoczni - jak osiągamy wspólny sukces?

Jak przebiega współpraca z agencją widoczni przy pozycjonowaniu sklepu PrestaShop? Co zyskujesz? Zobacz przebieg prac i korzyści.

1

Analiza SEO dla sklepu PrestaShop

Nie da się odnieść sukcesu w e-commerce bez jasnych, mierzalnych celów. Dlatego też od początku współpracy przyjrzymy się bliżej Twojej witrynie e-commerce oraz pozycji Twojej marki na rynku, aby sprawdzić, co działa, a co można poprawić. Przeanalizujemy wskaźniki wydajności Twojego sklepu, zidentyfikujemy obszary wymagające optymalizacji i zaplanujemy działania w oparciu o twarde dane analityczne. Zbudujemy skuteczną strategię, a następnie wyjaśnimy Ci, jak krok po kroku chcemy zbudować widoczność, ruch i sprzedaż z pozycjonowania. Stawiamy na jasny język i prostą komunikację, dlatego współpracę z nami cenią również firmy, które nie dysponują wiedzą o pozycjonowaniu sklepów.

2

Doświadczony zespół projektowy

Efekty SEO trudno osiągnąć w pojedynkę. By naprawdę odnieść sukces w SEO, potrzebujesz zespołu ekspertów w różnych dziedzinach. Zespół ten znajdziesz właśnie w naszej agencji. Jego członkowie współpracują ze sobą, wymieniają się doświadczeniami i wdrażają w Twojej witrynie PrestaShop najlepsze praktyki SEO. Zespół projektowy tworzą:

 • opiekun klienta (specjalista Customer Success),
 • specjalista ds. pozycjonowania,
 • specjalista ds. content marketingu,
 • specjalista ds. SEO off-site (budowy profilu linków przychodzących,
 • specjalista ds. optymalizacji konwersji.

Nie wahaj się skontaktować z naszymi specjalistami. Ekspert Customer Success jest do Twojej dyspozycji, odpowie na pytania i rozwieje wątpliwości. Dysponuje szeroką wiedzą na temat marketingu internetowego i doradzi, w jaki sposób możesz rozwinąć swój biznes. Realizujemy także kampanie Google Ads, które mogą wspomóc efekty pozycjonowania w szczycie sprzedażowym.

3

Dostęp do specjalistycznej wiedzy

Samodzielne pozycjonowanie sklepu zbudowanego na platformie PrestaShop może być nie tylko drogie, ale także szkodliwe dla strony sklepu. Niewłaściwa strategia SEO sprawia, że zamiast osiągać kolejne kroki milowe w budowie widoczności, ruchu i sprzedaż, specjalista SEO musi poświęcić czas na eliminację błędów. Lepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z agencją SEO, która cieszy się dobrymi opiniami w internecie oraz zaufaniem klientów. Dzięki temu od początku będziesz mieć pewność, że działania są dopasowane do Twojego biznesu i zgodne z najnowszymi standardami Google. W ramach współpracy otrzymujesz dostęp do sprawdzonej i aktualnej wiedzy o marketingu internetowym oraz wsparcie specjalistów z doświadczeniem w zakresie SEO i optymalizacji konwersji.

4

Dostęp do nowoczesnych technologii i narzędzi

W agencji widoczni każde działanie na Twojej stronie ma swoją porzyczynę. Nie działamy po omacku - wręcz przeciwnie. Strategię SEO opieramy na twardych danych analitycznych pozyskanych z takich narzędzi, jak Senuto, Surfer, Google Keyword Planner, Ahrefs czy NetPeak Spider.

5

Raportowanie efektów pozycjonowania

Wiemy, jak ważna jest wiedza klienta i świadomość celu wykonywanych działań, dlatego też jesteśmy w stałym kontakcie z klientami. Z własnej inicjatywy kontaktujemy się mailowo i telefonicznie, by przekazać informacje o przebiegu prac oraz ich wynikach. Regularnie wysyłamy raporty z efektami i omawiamy je z klientami w trakcie rozmów telefonicznych lub za pośrednictwem komunikatorów video online. U nas zyskasz wyczerpującą wiedzę o marketingu internetowym - wyczerpująco odpowiadamy na pytania, rozwiewamy wątpliwości i tłumaczymy zawiłości pozycjonowania w trakcie bezpłatnych szkoleń online lub w siedzibie widocznych w Poznaniu.

6

Optymalizacja konwersji i UX

Nasz zespół projektowy aktywnie działa, by zwiększyć sprzedaż sklepów internetowych naszych klientów oraz poprawić komfort użytkowników. Dlatego w ramach pozycjonowania PrestaShop zachęcamy klientów także do wdrażania rozwiązań z zakresu optymalizacji konwersji oraz doświadczeń użytkowników. W ten sposób w ramach tego samego ruchu wygenerujesz większe przychody w swoim sklepie zbudowanym na platformie PrestaShop. Co więcej, zwiększysz zaangażowanie użytkowników, czas przebywania na stronie i ograniczysz procent porzuconych koszyków.

7

Nastawienie na efekty sprzedażowe

Wybierając zespół widocznych, stawiasz na profesjonalizm i wzrost sprzedaży. W procesie pozycjonowania sklepu skupiamy się nie tylko na optymalizacji strony, ale także na optymalizacji konwersji. Wszystko po to, by działania SEO przyniosły wymierne efekty w postaci wzrostu przychodów i portfela klientów. Dzięki pozycjonowaniu zaczniesz więcej zarabiać i zobaczysz, jak w praktyce działa hasło “Nasze kampanie finansują się same”.

8

Wyznaczanie celów biznesowych dla sklepów Shopgold

Po analizie i zaplanowanie strategii SEO wiemy już, jaka jest Twoja pozycja w branży. To jednak dopiero początek. Następnym krokiem będzie wspólne określenie Twoich celów. Stawiamy na realne, mierzalne i ograniczone w czasie cele, dzięki czemu nasi klienci dokładnie wiedzą, czego mogą się spodziewać i w jakim czasie. Nie obiecujemy gruszek na wierzbie, stawiamy na rzetelność i szczerą komunikację.

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Pozycjonowanie PrestaShop - usługi PRO SXO

Wyciśnij z pozycjonowania jeszcze więcej

Wyciśnij z pozycjonowania 101%! Dla wymagających klientów, którym zależy na opiece nad stroną sklepu od A do Z, przygotowaliśmy ofertę PRO SXO. To działania SEO połączone z działaniami z zakresu optymalizacji konwersji oraz UX (doświadczeń użytkowników). Dzięki nim:

 • zwiększysz liczbę klientów z tego samego ruchu,
 • ograniczysz liczbę porzuconych koszyków,
 • poprawisz efekty sprzedażowe pozycjonowania,
 • zyskasz stronę, która przyciąga użytkowników.
SXO

Optymalizacja konwersji w ramach SEO dla PrestaShop

Czy wiesz, że w ramach pozycjonowania sklepu realizujemy również optymalizację konwersji? Twój sklep PrestaShop może jeszcze skuteczniej zwiększać sprzedaż dzięki zmianom w wyglądzie, funkcjonalności i w ścieżkach klienta. Zobacz, jakie wybrane działania możemy realizować w ramach SXO dla PrestaShop:

1
Dostosowanie nawigacji
2
Analiza i optymalizacja ścieżki zakupowej
3
Zwiększenie dostępności danych kontaktowych
4
Zalecenia techniczne poprawiające działanie sklepu
5
Audyt nazewnictwa i opisów
6
Audyt dostępnych funkcjonalności dla klientów
Optymalizacja konwersji dla sklepów PrestaShop

Dlaczego warto zainwestować w optymalizację konwersji? Ponieważ dzięki niej:

 • ułatwisz użytkownikowi drogę do realizacji celu (zakupu),
 • zwiększysz liczbę konwersji w swoim sklepie,
 • zyskasz większe przychody z tego samego ruchu,
 • zoptymalizujesz stronę w oparciu o twarde dane analityczne,
 • zyskasz wgląd w dane behawioralne o użytkownikach,
 • wyeliminujesz problemy w witrynie, które mogą stanowić przeszkodę na drodze do realizacji konwersji.

Optymalizacja konwersji ułatwia korzystanie z interfejsu witryny sklepu, poprawia nawigację i zwiększa komfort użytkowników na stronie. Dzięki działaniom CRO zyskasz stronę łatwą w obsłudze, intuicyjną i atrakcyjną wizualnie. Jakie działania przeprowadzamy w ramach zaawansowanej optymalizacji konwersji?

 • wdrażamy wewnętrzną wyszukiwarkę oraz filtrowanie w sklepie PrestaShop,
 • optymalizujemy stronę koszyka zakupowego,
 • wdrażamy zakupy bez rejestracji,
 • optymalizujemy formularze z danymi osobowymi,
 • proponujemy rozszerzenie katalogu metod wysyłki i płatności,
 • wdrażamy działania z zakresu odzyskiwania utraconych koszyków,
 • dbamy o bezpieczeństwo (wdrażamy certyfikat SSL i niezbędne zabezpieczenia),
 • poprawiamy strukturę kategorii,
 • optymalizujemy nawigację,
 • rozbudowujemy opisy produktów, by ułatwić klientom podjęcie decyzji o zakupie,
 • dodajemy możliwość zamieszczenia recenzji na stronach produktów,
 • optymalizujemy CTA (wezwania do działania).
Optymalizacja UX w ramach SEO dla PrestaShop

Usługa PRO SXO dla sklepów internetowych zbudowanych na platformie PrestaShop obejmuje także optymalizację UX (USer Experience, doświadczeń użytkowników). Dzięki tym działaniom zyskujesz stronę, która spełnia oczekiwania odbiorców, działa płynnie i intuicyjnie. W ramach optymalizacji UX wykonujemy:

 • implementację narzędzi, takich jak Google Optimize, Yandex.metrica, Google Analytics, Google Search Console, Google Tag Manager do zbierania i analizy danych,
 • audyt strony pod kątem rozwiązań UX,
 • poprawę szybkości i czasu ładowania strony,
 • optymalizację mobilną stron (usuwamy błędy w działaniu strony na mobile),
 • poprawę nawigacji w witrynie na różnych urządzeniach,
 • analizę ergonomii i użyteczności formularzy oraz przycisków na stronie.

Zwiększ satysfakcję klientów z przebywania w Twoim sklepie dzięki optymalizacji User Experience. Przekonaj się, że zadowolony użytkownik chętniej stanie się Twoim klientem i wróci, by ponownie zrobić zakupy. Dzięki komfortowym doświadczeniom użytkowników możesz także budować zaufanie w e-commerce i grono zaufanych klientów, którzy nie tylko do Ciebie wracają, ale także polecają Twoje produkty oraz sklep innym osobom.

SEO + UX

Potrzebujesz czegoś więcej? Wybierz Pro SXO

Postaw na kompleksową usługę Pro SXO. W zakres działań SXO wchodzą m.in.:

 • Pozycjonowanie
 • Zaawansowana analityka
 • Optymalizacja konwersji
 • Optymalizacja UX

Pro SXO to usługa, która łączy w sobie skuteczne pozycjonowanie i optymalizację konwersji. Wybierając Pro SXO otrzymujesz zaawansowaną analitykę strony i działań marketingu internetowego. To idealne rozwiązanie, jeśli korzystasz już z pozycjonowania i chcesz maksymalizować wypracowywane efekty.

Łączymy moc analityki, user experience i pozycjonowania. Zobacz pełną ofertę.

Zobacz ofertę
widoczni 67

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Mamy rozwiązanie!

Person
Technical SEO
Optymalizacja techniczna SEO dla PrestaShop

Optymalizacja techniczna to kluczowy element strategii SEO, który pozwoli Ci zwiększyć widoczność Twojego sklepu oraz przyciągnąć nowych klientów. Wdrożenie technicznej optymalizacji w ramach pozycjonowania PrestaShop pozwoli Ci przyspieszyć uzyskanie efektów i zniwelować częste błędy. Zobacz, jakie działania techniczne warto wdrożyć dla sklepu na platformie PrestaShop:

1. Wybierz odpowiednią wersję PrestaShop

Przede wszystkim upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji PrestaShop, która zawiera wszystkie najważniejsze aktualizacje i poprawki związane z optymalizacją SEO. Regularnie aktualizuj platformę, aby uniknąć problemów z bezpieczeństwem i zapewnić optymalne funkcjonowanie sklepu.

 

2. Zoptymalizuj strukturę URL

Upewnij się, że adresy URL Twoich stron kategorii, produktów i podstron są czytelne, opisowe i zawierają istotne słowa kluczowe. Unikaj długich i nieczytelnych adresów URL, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na indeksację strony przez wyszukiwarki.

 

3. Użyj responsywnego projektu sklepu

Wybierz responsywny projekt (np. gotowy szablon dostosowujący się do różnych urządzeń, takich jak komputery, tablety i smartfony). Użytkownicy korzystają z różnych urządzeń do przeglądania stron internetowych, a popularność zakupów multi-device, czyli na wielu urządzeniach rośnie, dlatego responsywność jest kluczowym czynnikiem dla zwiększenia skuteczności sklepu.

 

4. Przyspiesz czas ładowania strony

Zoptymalizuj swoją stronę, aby ładowała się szybko. Optymalizacja rozmiaru obrazów, minimalizacja kodu CSS i JavaScript oraz skorzystanie z mechanizmów cache przyczyni się do skrócenia czasu ładowania strony. Szybka strona to nie tylko ważny czynnik dla SEO, ale także wpłynie na zadowolenie użytkowników i wskaźniki konwersji.

 

5. Utwórz sitemap XML i zainstaluj Google Search Console

Sitemap XML ułatwi robotom wyszukiwarek indeksację Twojego sklepu, podając im informacje o strukturze witryny. Zainstaluj także Google Search Console, aby monitorować indeksację, otrzymywać powiadomienia o błędach i śledzić statystyki ruchu.

 

6. Skup się na unikalnych meta tagach

Dla każdej strony w sklepie dostosuj unikalne meta tagi, takie jak meta tytuły i opisy. Upewnij się, że są one czytelne, zawierają odpowiednie słowa kluczowe i zachęcają do odwiedzenia Twojej strony.

 

7. Upraszczaj nawigację w sklepie

Upewnij się, że nawigacja w Twoim sklepie jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. Skoncentruj się na hierarchii kategorii i tagów, aby użytkownicy mogli łatwo znaleźć interesujące ich produkty.

 

8. Dbaj o strukturę i jakość treści

Starannie organizuj treści na swojej stronie, stosując odpowiednie nagłówki i akapity. Dbaj o wysoką jakość treści, dodawaj wartościowe opisy produktów i unikaj duplikatów, które mogą wpłynąć negatywnie na pozycjonowanie.

 

9. Wdrażaj przyjazne dla użytkownika adresy URL

Zastąp domyślne numeryczne identyfikatory produktów przyjaznymi dla użytkownika nazwami. To ułatwi klientom zapamiętanie i udostępnianie linków do Twoich produktów.

 

10. Monitoruj i analizuj wyniki optymalizacji

Regularnie sprawdzaj wyniki pozycjonowania swojego sklepu w wynikach wyszukiwania. Analizuj ruch, zachowanie użytkowników i wskaźniki konwersji. Wyciągaj wnioski z analiz i wdrażaj odpowiednie zmiany, aby stale doskonalić optymalizację SEO swojego sklepu PrestaShop.

PrestaShop

Pozycjonowanie i Optymalizacja SEO Sklepu PrestaShop

Jesteśmy agencją marketingu internetowego i realizujemy efektywne pozycjonowanie sklepu Prestashop.

Prestashop to bezpłatna platforma e-commerce, która umożliwia prowadzenie sklepu internetowego, wdrożenie systemu rezerwacji online czy też udostępnianie płatnych materiałów do pobrania. Twórcy zadbali o to, aby pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepu PrestaShop nie sprawiała trudności – udostępniają szereg dodatków, które pozwalają na wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych.

Sprawdź, jakie działania w zakresie optymalizacji SEO prowadzimy dla sklepów na platformie PrestaShop.

UX

Moduły, które zwiększą skuteczność SEO dla PrestaShop

Czy wiesz, że instalacja dodatkowych modułów w PrestaShop może znacząco zwiększyć skuteczność prowadzonych działań marketingowych i sprzedażowych? Podstawową platformę warto rozszerzyć o takie moduły jak:

1
PrestaShop Checkout

Umożliwia personalizowanie metod płatności, łatwe wdrażanie płatności zagranicznych i lokalnych, zapewnia bezpieczeństwo transakcji, a partnerem modułu jest PayPal.

2
PrestaShop marketing

Partnerem tego modułu jest Google, a sam moduł znacznie przyspiesza przygotowywanie kampanii z listą produktów oraz kampanii PerformanceMax.

3
PrestaShop Social

Z tym modułem skoordynujesz działania w reklamowe dla produktów na Facebooku i Instagramie; z łatwością wdrożysz Meta Pixel i zintegrujesz Messengera ze sklepem dla szybszego kontaktu z klientami.

4
Prestashop Automation

To moduł, który ułatwi Ci wdrożenie e-mail marketingu i tworzenie personalizowanych wiadomości do klientów.

5
PrestaShop Metrics

Da Ci dostęp do przydatnych danych na temat klientów i sprzedaży; świetne uzupełnienie dla Google Analytics z rzetelnymi danymi w czasie rzeczywistym.

artboard
Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży

Optymalizacja SEO sklepu PrestaShop

 

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop - pierwsze kroki

Optymalizacja SEO Prestashop nie różni się pod wieloma względami do optymalizacji każdej innej strony internetowej. Działanie na gotowej platformie e-commerce może jednak uniemożliwiać wprowadzenie podstawowych zaleceń optymalizacyjnych, np. optymalizację title, description, h1 czy też adresów URL.

Platforma PrestaShop daje możliwość zainstalowania dodatków, które pozwalają na szybką optymalizację SEO i podstawowe dostosowanie sklepu pod kątem pozycjonowania. Wszystkie dodatki dostępne są pod adresem: https://addons.prestashop.com.

O tym, jak zoptymalizować PrestaShop pod kątem pozycjonowania pisaliśmy także na naszym blogu.

 

Dobór skutecznych słów kluczowych - Prestashop SEO

Podstawowym etapem pozycjonowania sklepu w Prestashop jest dobrze przeprowadzony wybór słów kluczowych. Wynikiem powinna być rozbudowana macierz fraz – zarówno produktowych, z nazwą marki, jak i informacyjnych, wpisywanych w wyszukiwarkę przez użytkowników o niskiej świadomości produktu i marki. Szczególnie w SEO dla Prestashop istotny jest dobór fraz long-tail (tzw. długi ogon), które umożliwiają podjęcie konkurencji nawet z największymi graczami e-commerce w swoich branżach. Słowa kluczowe zostaną wykorzystane zarówno do optymalizacji technicznej SEO sklepu PrestaShop, jak i podczas tworzenia opisów produktów i innych treści na stronie.

Zestawienie e-commerce

Największe zestawienie platform e-commerce

Planujesz założyć sklep internetowy i zastanawiasz się jaka platformę e-commerce wybrać? Oto przegląd 10 najpopularniejszych oprogramować dla e-sklepów w Polsce. Sprawdzamy, które z nich wypadają najlepiej pod kątem funkcjonalności SEO oraz dlaczego warto wybrać właśnie je.

Pod uwagę wzięliśmy czynniki takie jak:

 • ogólna liczba wdrożeń
 • kraj pochodzenia
 • typ oprogramowania
 • cenę
 • liczbę sklepów w Polsce
 • dostęp do kodu źródłowego

Ponadto wymieniliśmy po dwa plusy i minusy każdej z platform, aby ułatwić wybór tej najbardziej funkcjonalnej i dostosowanej do swojego biznesu...

Zobacz całe zestawienie
PRZEGLAD Platform ecommerce okladka 1

 

Skuteczna rozbudowa treści

PrestaShop optymalizacja sklepu

Optymalizacja sklepu PrestaShop to także dostosowanie wyglądu sklepu do swoich potrzeb, poprzez wybór szablonu graficznego. Warto zwrócić uwagę, aby szablon strony umożliwiał prowadzenie bloga. Bogate treści nie tylko wpłyną pozytywnie na reklamę sklepu w Google, ale również będą pełnić funkcję sprzedażową. Aby wesprzeć optymalizację SEO PrestaShop, warto zaplanować rozbudowę treści w sklepie internetowym. Pomyślmy o użytkownikach na trzech różnych etapach procesu zakupowego:

 • nieświadomych swoich potrzeb – nie wiedzą, że oferta sklepu jest interesująca, potrzebują treści o charakterze edukacyjnym i informacyjnym „Dlaczego rower to najlepszy prezent dla dziecka?” lub „Rower z marketu czy ze sklepu rowerowego?”, „Czy opłaca się kupić tani rower?”.
 • nieświadomych najlepszego rozwiązania – użytkownik wie, że potrzebuje produktu spełniającego określone funkcje, ale nie wie, jak dokonać wyboru, potrzebuje więc poradników, recenzji i porównań produktów, np. takich treści jak: „Jaki rower do jazdy po mieście?”, „Jaki rower dla dziecka?”, „3 najtańsze rowery górskie godne uwagi” itd.
 • zdecydowanych – są to osoby, które maja sprecyzowane potrzeby lub są stałymi klientami, dla takich użytkowników warto tworzyć eksperckie artykuły, które prezentują korzyści z zakupionych produktów, a także poruszają tematy powiązane z produktem, np. osoby, które kupiły rower, skorzystają z porad: „Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?” czy też „5 niezbędnych akcesoriów rowerzysty”.
Nasze kampanie finansują się same

Bez długoterminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania sklepów online nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą, nie - dlatego że muszą.

widoczni 120
PrestaShop SEO

Skuteczne pozycjonowanie sklepu PrestaShop

Optymalizacja konwersji w PrestaShop

Optymalizacja SEO w PrestaShop

Kiedy skorzystać z pomocy agencji SEO?

Sklep Prestashop cennik

Sklep internetowy ma na celu generować sprzedaż, dlatego tak ważne w pozycjonowaniu dla Prestashop jest regularne prowadzenie optymalizacji konwersji. W tym zakresie PrestaShop również oferuje szereg dodatków umożliwiających śledzenie, analizę i optymalizację konwersji. Pośród nich znajdują się m.in. moduły do oceniania produktów, zadawania pytań z poziomu karty produktowej czy też efektywnego informowania klientów o promocjach w sklepie.

PrestaShop to platforma opensource, co szczególnie dla początkujących firm jest dużą zaletą. Istotną zaletą PrestaShop są gotowe moduły ułatwiające pozycjonowanie i optymalizację SEO sklepu, służące m.in. budowy wewnętrznego linkowania, uzupełniania metatagów, map strony itd. Dodatki SEO PrestaShop, pozwolą Tobie zaoszczędzić cenny czas w procesie pozycjonowanie sklepu.

Wadą natomiast są ograniczone możliwości dalszej rozbudowy sklepu, dlatego PrestaShop może nie spełnić wymagać dużych firm e-commerce. Inną słabą stroną jest również konieczność płatności za niektóre dodatki, wzbogacające funkcjonalność sklepu lub skorzystanie z pomocy programisty, które wprowadzi potrzebne modyfikacje.

Sam dostęp do dodatków umożliwiających optymalizację to za mało, aby zrealizować skuteczne pozycjonowanie PrestaShop i optymalizacje sklepu. Jeśli nie posiadasz wiedzy z zakresu optymalizacji SEO lub jest ona na podstawowym poziomie, konieczne jest skorzystanie ze wsparcie ekspertów. Podejmując się działań na własną rękę ryzykujesz znacznie więcej niż brak efektu – spadek widoczności lub całkowite wykluczenie z wyników wyszukiwania Google. Cena pozycjonowania sklepu PrestaShop niezgodnego z zasadami Google może być wysoka.

Cenę usługi pozycjonowania ustala się indywidualnie z wybraną agencja SEO. Cennik Prestashop zależy od tego, jak bardzo rozbudowany jest sklep, w jakiej branży działa klient i jak silna jest konkurencja. Trzeba pamiętać, że koszt pozycjonowania sklepu jest dużo większy od pozycjonowania standardowej strony. 

Klienci - Sklepy Internetowe

Z nami będziesz w dobrym towarzystwie!

1
10
11
2
4
5
7
8
ekogram logo
stanleymed logo
nasi klienci sanpol
Optymalizacja PrestaShop pod kątem pozycjonowania

Pozycjonowanie sklepów internetowych na platformie PrestaShop wymaga zainstalowania dodatków. Pozwalają one na przeprowadzenie podstawowej optymalizacji SEO sklepu bez konieczności wprowadzania zmian bezpośrednio w kodzie strony. Jednak optymalizacja techniczna to nie wszystko. Przygotowaliśmy listę zmian optymalizacyjnych w sklepach PrestaShop, które mają wpływ na efektywność pozycjonowania.

1. Automatyczne powielanie opisu kategorii

To, co w zamyśle twórców miało zapewne oszczędzać nasz czas, powoduje duplikację treści na podstronach sklepu. Opis kategorii powielany jest:

 • na jej stronicowaniu – jeśli kategoria jest obszerna i składa się z kilku stron, opis kopiuje się na każdą stronę, ale zgodnie z zaleceniami powinien znajdować się tylko na pierwszej stronie kategorii
 • jako atrybut title="" na linkach do tej kategorii w menu bocznym
PrestaShop BackOffice

 

2. Niefunkcjonalne menu boczne

Zdarza się, że menu boczne zawęża się wraz z każdą kolejną podkategorią. Wchodząc coraz głębiej, widzimy w menu jedyne kolejne podkategorie. Nie wyświetlają się ani równorzędne, ani nadrzędne kategorie menu. To mało funkcjonalne i uniemożliwia swobodne poruszanie się po sklepie pomiędzy kategoriami. Z uwagi na potrzeby użytkowników, warto zmienić takie ustawienia menu.

3. Opcjonalne stronicowanie listy produktów

Wiele sklepów stosuje infinite scroll. Ta funkcja pozwala na stopniowe ładowanie się kolejnych produktów na stronie, bez konieczności przechodzenia na kolejne podstrony. Aby funkcja działała poprawnie, użytkownik musi obsługiwać javascript. Z myślą o pozostałych i na przykład o robocie Google warto wdrożyć również standardowe stronicowanie.

4. Atrybut follow na linkach wewnętrznych

Konieczne należy sprawdzić, czy linki wewnętrzne w sklepie internetowym na PrestaShop mają atrybut follow. Zdarza się, szczególnie w przypadku linków do stronicowania, że są to linki nofollow. Ma to duże znaczenie dla pozycjonowania całej witryny.

5. Indeksowanie stron

Szczególnie sklep internetowy posiada wiele podstron, których nie chcemy indeksować. Nie powinny być widoczne w wyszukiwarce np. koszyk, strona płatności itp. Indeksować nie powinniśmy również stron sortowania i filtrowania. Strony te tworzą duplikaty i są mało wartościowe dla robotów. Przy optymalizacji PrestaShop pod pozycjonowanie aby uniknąć indeksowania, zaleca się wdrożenie metatagu noindex.

PrestaShop visuals

6. Opisy produktów na jednym widoku

PrestaShop standardowo tworzy zakładki (np. http://demo.e-presta.pl/pl/obuwie-miejskie/6-nikon-d5100.html#idTab311 Opis, tagi, komentarze itd.) Ich treść jednak nie jest dobrze czytana przez roboty. Należy to zmienić tak, aby wszystkie elementy były widoczne dla użytkownika, bez ukrywania. Tak zrobił Amazon, po tym jak Google o tym poinformowało, dlatego teraz ich strony produktowe są takie podłużne.

7. Zdjęcia na kartach produktowych

Wszystkie zdjęcia produktów otrzymują automatycznie taką sama nazwę jak produkt. Powoduje to tworzenie duplikatów nazw zdjęć. Aby zachować unikalność tekstu alt, kolejne zdjęcia powinny w nazwie przyjmować dodatkowo numery.

8. Przyjazne url-e

PrestaShop wymaga włączenia przyjaznych url-i. W przeciwnym razie będą nieczytelne dla użytkownika. Zgodnie z zaleceniami url-e powinny odzwierciedlać zawartość strony, np. sklep.pl/warzywa-i-owoce.

Podsumowanie

Chociaż PrestaShop oferuje dodatki do strony, które znacznie ułatwiają pozycjonowanie i optymalizację strony, działania SEO nie mogą się ograniczać do podstawowych kroków optymalizacyjnych. Sklep powinien być zgodny z aktualnymi zaleceniami Google, być wzbogacony o unikalną treść i pozbawiony błędów, które obniżają jego pozycję w top 10. Powyższa lista pokazuje, jak wiele automatycznych funkcji PrestaShop może utrudniać osiągnięcie wysokich pozycji w Google.

 

Pozycjonowanie Prestashop - pytania i odpowiedzi

Jak budujemy sprzedaż poprzez pozycjonowanie PrestaShop?

Down arrow

Chcemy, by nasi klienci widzieli zwrot z inwestycji w pozycjonowanie. Dlatego skupiamy się nie tylko na budowaniu widoczności oraz ruchu, ale także na wynikach sprzedażowych. W tym celu optymalizujemy konwersję na stronie oraz poprawimy komfort korzystania z niej. Analizujemy także współczynnik konwersji z wyników organicznych i stale wdrażamy zmiany mająca na celu wzrost sprzedaży z tego samego ruchu.

Co wyróżnia agencję SEO widoczni?

Down arrow

Jako jedyni na rynku tworzymy dla klienta zespół projektowy złożony ze specjalistów z różnych dziedzin SEO. Dzięki temu każdy specjalista zajmuje się określonym zagadnieniem i jest ekspertem w danej dziedzinie. Wszyscy współpracują ze sobą, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Możesz także liczyć na stały kontakt i raportowanie efektów oraz bezpłatne szkolenia dla klientów w cenie usługi SEO.

Co obejmuje pozycjonowanie na Prestashop?

Down arrow

Pozycjonowanie sklepów na Prestashop obejmuje wielotorowe działania i jest dużo bardziej złożone niż na przykład pozycjonowanie stron na Wordpress.W ramach pozycjonowania optymalizowane są meta dane, nagłówki h1 i h2, adresy URL. Specjaliści SEO w tym celu instalują dodatkowe rozszerzenia, które usprawniają proces SEO.

Jak dodawać treści na Prestashop?

Down arrow

Treści to jeden z najważniejszych elementów pozycjonowania. W Prestashop dodawanie contentu odbywa się w bardzo prosty i intuicyjny sposób - za pomocą system zarządzania treścią. Pamiętaj, aby treści któe dodajesz były zoptymalizowane pod Google i zawierały frazy kluczowe.

Jakie dodatki dla Prestashop wybrać?

Down arrow

Prestashop oferuje całą gamę dodatkowych rozszerzeń, które usprawnią proces pozycjonowania sklepu. Możesz skorzystać z zarówno płatnych, jak i bezpłatnych rozwiązań. Najczęściej polecanym jest “Expert SEO”, który pozwala automatycznie wygenerować meta dane i przyjazne adresy URL. W przypadku linkowania polecamy dodatek SEO Internal Linking, dzięki któremu stworzysz zoptymalizowane linki wewnętrzne.

Ile zapłacę za sklep Prestashop? Cennik

Down arrow

Prestashop to platforma e-commerce całkowicie darmowa. Możesz ją zainstalować bezpłatnie, jednak, żeby zwiększyć jej funkcjonalność i możliwości warto zainwestować w dodatkowe wtyczki zarówno płatne, jak i bezpłatne. 

Widoczni w liczbach

Nasze kampanie finansują się same

Zoom

560+

pozytywnych opinii w Google

Zoom

70+

pozytywnych opinii na Clutch.co

Zoom

160+

specjalistów marketingu
internetowego

Zoom

25+
lat na rynku

Historie sukcesów sklepów internetowych

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Skontaktuj się z nami

Person
Oceń ten artykuł:
Pozycjonowanie sklepu internetowego PrestaShop

Średnia ocen użytkowników4.94 na podstawie 20 głosów