688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 92
Pozycjonowanie sklepu internetowego PrestaShop Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów PrestaShop
PrestaShop

Pozycjonowanie i Optymalizacja SEO Sklepu PrestaShop

Jesteśmy agencją marketingu internetowego i realizujemy efektywne pozycjonowanie sklepu Prestashop.

Prestashop to bezpłatna platforma e-commerce, która umożliwia prowadzenie sklepu internetowego, wdrożenie systemu rezerwacji online czy też udostępnianie płatnych materiałów do pobrania. Twórcy zadbali o to, aby pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepu PrestaShop nie sprawiała trudności – udostępniają szereg dodatków, które pozwalają na wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych.

Sprawdź, jakie działania w zakresie optymalizacji SEO prowadzimy dla sklepów na platformie PrestaShop.

Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży

Optymalizacja SEO sklepu PrestaShop

Pozycjonowanie sklepu PrestaShop - pierwsze kroki

Optymalizacja SEO Prestashop nie różni się pod wieloma względami do optymalizacji każdej innej strony internetowej. Działanie na gotowej platformie e-commerce może jednak uniemożliwiać wprowadzenie podstawowych zaleceń optymalizacyjnych, np. optymalizację title, description, h1 czy też adresów URL.

Platforma PrestaShop daje możliwość zainstalowania dodatków, które pozwalają na szybką optymalizację SEO i podstawowe dostosowanie sklepu pod kątem pozycjonowania. Wszystkie dodatki dostępne są pod adresem: https://addons.prestashop.com.

O tym, jak zoptymalizować PrestaShop pod kątem pozycjonowania pisaliśmy także na naszym blogu.

 

Dobór skutecznych słów kluczowych - Prestashop SEO

Podstawowym etapem pozycjonowania sklepu w Prestashop jest dobrze przeprowadzony wybór słów kluczowych. Wynikiem powinna być rozbudowana macierz fraz – zarówno produktowych, z nazwą marki, jak i informacyjnych, wpisywanych w wyszukiwarkę przez użytkowników o niskiej świadomości produktu i marki. Szczególnie w SEO dla Prestashop istotny jest dobór fraz long-tail (tzw. długi ogon), które umożliwiają podjęcie konkurencji nawet z największymi graczami e-commerce w swoich branżach. Słowa kluczowe zostaną wykorzystane zarówno do optymalizacji technicznej SEO sklepu PrestaShop, jak i podczas tworzenia opisów produktów i innych treści na stronie.

 

Skuteczna rozbudowa treści

- PrestaShop optymalizacja sklepu

 

Optymalizacja sklepu PrestaShop to także dostosowanie wyglądu sklepu do swoich potrzeb, poprzez wybór szablonu graficznego. Warto zwrócić uwagę, aby szablon strony umożliwiał prowadzenie bloga. Bogate treści nie tylko wpłyną pozytywnie na reklamę sklepu w Google, ale również będą pełnić funkcję sprzedażową. Aby wesprzeć optymalizację SEO PrestaShop, warto zaplanować rozbudowę treści w sklepie internetowym. Pomyślmy o użytkownikach na trzech różnych etapach procesu zakupowego:

  • nieświadomych swoich potrzeb – nie wiedzą, że oferta sklepu jest interesująca, potrzebują treści o charakterze edukacyjnym i informacyjnym „Dlaczego rower to najlepszy prezent dla dziecka?” lub „Rower z marketu czy ze sklepu rowerowego?”, „Czy opłaca się kupić tani rower?”.
  • nieświadomych najlepszego rozwiązania – użytkownik wie, że potrzebuje produktu spełniającego określone funkcje, ale nie wie, jak dokonać wyboru, potrzebuje więc poradników, recenzji i porównań produktów, np. takich treści jak: „Jaki rower do jazdy po mieście?”, „Jaki rower dla dziecka?”, „3 najtańsze rowery górskie godne uwagi” itd.
  • zdecydowanych – są to osoby, które maja sprecyzowane potrzeby lub są stałymi klientami, dla takich użytkowników warto tworzyć eksperckie artykuły, które prezentują korzyści z zakupionych produktów, a także poruszają tematy powiązane z produktem, np. osoby, które kupiły rower, skorzystają z porad: „Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?” czy też „5 niezbędnych akcesoriów rowerzysty”.
Nasze kampanie finansują się same

Bez długoterminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania sklepów online nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą, nie - dlatego że muszą.

widoczni 243
widoczni 101
PrestaShop SEO

Skuteczne pozycjonowanie sklepu PrestaShop

Optymalizacja konwersji w PrestaShop

Optymalizacja SEO w PrestaShop

Kiedy skorzystać z pomocy agencji SEO?

Ile kosztuje SEO dla sklepu Prestashop? Cennik

Sklep internetowy ma na celu generować sprzedaż, dlatego tak ważne w pozycjonowaniu dla Prestashop jest regularne prowadzenie optymalizacji konwersji. W tym zakresie PrestaShop również oferuje szereg dodatków umożliwiających śledzenie, analizę i optymalizację konwersji. Pośród nich znajdują się m.in. moduły do oceniania produktów, zadawania pytań z poziomu karty produktowej czy też efektywnego informowania klientów o promocjach w sklepie.

PrestaShop to platforma opensource, co szczególnie dla początkujących firm jest dużą zaletą. Istotną zaletą PrestaShop są gotowe moduły ułatwiające pozycjonowanie i optymalizację SEO sklepu, służące m.in. budowy wewnętrznego linkowania, uzupełniania metatagów, map strony itd. Dodatki SEO PrestaShop, pozwolą Tobie zaoszczędzić cenny czas w procesie pozycjonowanie sklepu.

Wadą natomiast są ograniczone możliwości dalszej rozbudowy sklepu, dlatego PrestaShop może nie spełnić wymagać dużych firm e-commerce. Inną słabą stroną jest również konieczność płatności za niektóre dodatki, wzbogacające funkcjonalność sklepu lub skorzystanie z pomocy programisty, które wprowadzi potrzebne modyfikacje.

Sam dostęp do dodatków umożliwiających optymalizację to za mało, aby zrealizować skuteczne pozycjonowanie PrestaShop i optymalizacje sklepu. Jeśli nie posiadasz wiedzy z zakresu optymalizacji SEO lub jest ona na podstawowym poziomie, konieczne jest skorzystanie ze wsparcie ekspertów. Podejmując się działań na własną rękę ryzykujesz znacznie więcej niż brak efektu – spadek widoczności lub całkowite wykluczenie z wyników wyszukiwania Google. Cena pozycjonowania sklepu PrestaShop niezgodnego z zasadami Google może być wysoka.

Cenę usługi pozycjonowania ustala się indywidualnie z wybraną agencja SEO. Cennik Prestashop zależy od tego, jak bardzo rozbudowany jest sklep, w jakiej branży działa klient i jak silna jest konkurencja. Trzeba pamiętać, że koszt pozycjonowania sklepu jest dużo większy od pozycjonowania standardowej strony. 

Klienci
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie

Pozycjonowanie Prestashop - pytania i odpowiedzi

Co obejmuje pozycjonowanie na Prestashop?

Pozycjonowanie sklepów na Prestashop obejmuje wielotorowe działania i jest dużo bardziej złożone niż na przykład pozycjonowanie stron na Wordpress.W ramach pozycjonowania optymalizowane są meta dane, nagłówki h1 i h2, adresy URL. Specjaliści SEO w tym celu instalują dodatkowe rozszerzenia, które usprawniają proces SEO.

Jak dodawać treści na Prestashop?

Treści to jeden z najważniejszych elementów pozycjonowania. W Prestashop dodawanie contentu odbywa się w bardzo prosty i intuicyjny sposób - za pomocą system zarządzania treścią. Pamiętaj, aby treści któe dodajesz były zoptymalizowane pod Google i zawierały frazy kluczowe.

Jakie dodatki dla Prestashop wybrać?

Prestashop oferuje całą gamę dodatkowych rozszerzeń, które usprawnią proces pozycjonowania sklepu. Możesz skorzystać z zarówno płatnych, jak i bezpłatnych rozwiązań. Najczęściej polecanym jest “Expert SEO”, który pozwala automatycznie wygenerować meta dane i przyjazne adresy URL. W przypadku linkowania polecamy dodatek SEO Internal Linking, dzięki któremu stworzysz zoptymalizowane linki wewnętrzne.

Ile zapłacę za sklep Prestashop? Cennik

Prestashop to platforma e-commerce całkowicie darmowa. Możesz ją zainstalować bezpłatnie, jednak, żeby zwiększyć jej funkcjonalność i możliwości warto zainwestować w dodatkowe wtyczki zarówno płatne, jak i bezpłatne. 

Skala

Widoczni w liczbach

22 lata doświadczenia w branży

Ponad 60 specjalistów

Ponad 360 opinii

100% polski kapitał

widoczni 121 v2 widoczni 112 widoczni 168

Historie sukcesów sklepów internetowych

20 lat skutecznych działań. Od 1999 realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Skontaktuj się z nami

Oceń ten artykuł:
Pozycjonowanie sklepu internetowego PrestaShop

Średnia ocen użytkowników3.44 na podstawie 20 głosów

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej