Zwiększamy widoczność i zyski
Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów PrestaShop
SEO

Pozycjonowanie i Optymalizacja SEO Sklepu PrestaShop

Sklep internetowy PrestaShop to bezpłatna platforma e-commerce, która umożliwia prowadzenie sklepu internetowego, wdrożenie systemu rezerwacji online czy też udostępnianie płatnych materiałów do pobrania. Twórcy zadbali o to, aby pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepu PrestaShop nie sprawiała trudności – udostępniają szereg dodatków, które pozwalają na wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych.

Sprawdź jakie działania w zakresie optymalizacji SEO prowadzimy dla sklepów na platformie PrestaShop?

OPTYMALIZACJA SEO SKLEPU PRESTASHOP

Pozycjonowanie PrestaShop – pierwsze kroki

Optymalizacja sklepu internetowego nie różni się pod wieloma względami do optymalizacji każdej innej strony internetowej. Działanie na gotowej platformie e-commerce może jednak uniemożliwiać wprowadzenie podstawowych zaleceń optymalizacyjnych, np. optymalizację title, description, h1 czy też adresów URL. 

PrestaShop daje możliwość zainstalowania dodatków, które pozwalają na szybką optymalizację SEO i podstawowe dostosowanie sklepu pod kątem pozycjonowania. Wszystkie dodatki dostępne są pod adresem: https://addons.prestashop.com.

 

Dobór skutecznych słów kluczowych

Podstawowym etapem pozycjonowania sklepu internetowego jest dobrze przeprowadzony wybór  słów kluczowych. Wynikiem powinna być rozbudowana macierz fraz – zarówno produktowych, z nazwą marki, jak i informacyjnych, wpisywanych w wyszukiwarkę przez użytkowników o niskiej świadomości produktu i marki. Szczególnie istotny jest dobór fraz long-tail (tzw. długi ogon), które umożliwiają podjęcie konkurencji nawet z największymi graczami e-commerce w swoich branżach. Słowa kluczowe zostaną wykorzystane zarówno do optymalizacji technicznej SEO sklepu PrestaShop, jak i podczas tworzenia opisów produktów i innych treści na stronie.

Content Marketing
SKUTECZNA ROZBUDOWA TREŚCI SKLEPU PRESTASHOP

PrestaShop umożliwia dostosowanie wyglądu sklepu do swoich potrzeb, oferując wiele szablonów graficznych. Warto zwrócić uwagę, aby szablon strony umożliwiał prowadzenie bloga. Bogate treści nie tylko wpłyną pozytywnie na reklamę sklepu w Google, ale również będą pełnić funkcję sprzedażową. Planujemy rozbudowę treści w sklepie internetowym z myślą o użytkownikach na różnym etapie procesu zakupowego:

  • nieświadomych swoich potrzeb – nie wiedzą, że oferta sklepu jest interesująca, potrzebują treści o charakterze edukacyjnym i informacyjnym „Dlaczego rower to najlepszy prezent dla dziecka?” lub „Rower z marketu czy ze sklepu rowerowego?”, „Czy opłaca się kupić tani rower?”.
  • nieświadomych najlepszego rozwiązania – użytkownik wie, że potrzebuje produktu spełniającego określone funkcje, ale nie wie, jak dokonać wyboru, potrzebuje więc poradników, recenzji i porównań produktów, np. takich treści jak: „Jaki rower do jazdy po mieście?”, „Jaki rower dla dziecka?”, „3 najtańsze rowery górskie godne uwagi” itd.
  • zdecydowanych – są to osoby, które maja sprecyzowane potrzeby lub są stałymi klientami, dla takich użytkowników warto tworzyć eksperckie artykuły, które prezentują korzyści z zakupionych produktów, a także poruszają tematy powiązane z produktem, np. osoby, które kupiły rower, skorzystają z porad: „Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?” czy też „5 niezbędnych akcesoriów rowerzysty”.
JAK SKUTECZNIE POZYCJONOWAĆ SKLEP PRESTASHOP

Optymalizacja konwersji w PrestaShop

Sklep internetowy ma na celu generować sprzedaż, dlatego tak ważne jest regularne prowadzenie optymalizacji konwersji. W tym zakresie PrestaShop również oferuje szereg dodatków umożliwiających śledzenie, analizę i optymalizację konwersji. Pośród nich znajdują się m.in. moduły do oceniania produktów, zadawania pytań z poziomu karty produktowej czy też efektywnego informowania klientów o promocjach w sklepie.

 

Optymalizacja SEO w PrestaShop

PrestaShop to platforma opensource, co szczególnie dla początkujących firm jest dużą zaletą. Istotną zaletą PrestaShop są gotowe modułu ułatwiające pozycjonowanie i optymalizację SEO sklepu, służące m.in. budowy wewnętrznego linkowania, uzupełniania metatagów, map strony itd. Dodatki SEO PrestaShop, pozwolą Tobie zaoszczędzić cenny czas w procesie pozycjonowanie sklepu.

Wadą natomiast są ograniczone możliwości dalszej rozbudowy sklepu, dlatego PrestaShop może nie spełnić wymagać dużych firm e-commerce. Inną słabą stroną jest również konieczność płatności za niektóre dodatki, wzbogacające funkcjonalność sklepu lub skorzystanie z pomocy programisty, które wprowadzi potrzebne modyfikacje.

 

Kiedy skorzystać z pomocy agencji SEO?

Sam dostęp do dodatków umożliwiających optymalizację to za mało, aby zrealizować skuteczne pozycjonowanie PrestaShop. Jeśli nie posiadasz wiedzy z zakresu optymalizacji SEO lub jest ona na podstawowym poziomie, konieczne jest skorzystanie ze wsparcie ekspertów. Podejmując się działań na własną rękę ryzykujesz znacznie więcej niż brak efektu – spadek widoczności lub całkowite wykluczenie z wyników wyszukiwania Google. Cena pozycjonowania sklepu PrestaShop niezgodnego z zasadami Google może być wysoka.

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Newsletter
Blog
Ostatnio na blogu
13-06-2017
Możesz dotrzeć do swoich klientów, korzystając z wybranych przez nas skutecznych sposób na promocję sklepu w internecie. Zobacz, jakie masz możliwości.
więcej
05-06-2017
Przygotowaliśmy listę błędów w sklepach PrestaShop, które mogą utrudniać pozycjonowanie lub wręcz obniżać pozycję sklepu w wynikach wyszukiwania.
więcej
16-05-2017
Jak zmotywować użytkowników, aby korzystali z zapytań przez formularz online i tym samym generowali sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej? Odpowiedzią j...
więcej
Zadaj nam pytanie