Historia sukcesu
Stanley Med
Sukces
Stanley Med - Sklep internetowy ze sprzętem medycznym
5 razy większe przychody dzięki pozycjonowaniu sklepu
O firmie

Sklep medyczny Stanley-Med ewoluował od lokalnego biznesu do ogólnopolskiego sklepu internetowego. Zbudowanie sprzedaży online bazowało na intensywnych działaniach z zakresu marketingu internetowego. W przeciągu kilku miesięcy nasza współpraca zaowocowała znacznym wzrostem sprzedaży i obecnością sklepu w top 10 Google na najważniejsze frazy związane z ofertą.

Poznański sklep Stanley Med z powodzeniem działał na rynku lokalnym. Dobra lokalizacja sklepu i szeroki asortyment produktów i sprzętu ortopedycznego przyczyniły się do sukcesu sklepu stacjonarnego. Gdy przyszedł czas na budowę sprzedaży online, właściciele sklepu zwrócili się do nas z prośbą o zaplanowanie i wdrożenie jak najszerszej promocji sklepu w sieci.

Strategia i wdrożenie

 

Jak pozyskać klientów dla sklepu internetowego?

Na początku współpracy klient posiadał już sklep internetowy. Pozyskanie nowych klientów wymagało intensywnych działań w zakresie marketingu internetowego. Klient zdecydował się na pozycjonowanie sklepu w wynikach wyszukiwania Google.

 

Audyt i optymalizacja strony

Działania poprzedził audyt strony internetowej i przygotowanie zaleceń optymalizacyjnych. Zalecenia nie tylko miały na celu poprawę pozycji strony w Google, ale również uproszczenie drogi klienta do dokonania zakupu. Jedną z ważniejszych zmian było przeprowadzenie jasnej kategoryzacji produktów i nadanie odpowiednich nazw wybranych kategoriom.

 

Pozycjonowanie – najlepsze źródło pozyskania klienta

Szereg działań optymalizacyjnych to także wstęp do pozycjonowania sklepu. Klientów pozyskiwaliśmy pośród użytkowników wyszukujących sprzętu ortopedycznego w Google. Pracowaliśmy nad tym, aby sklep wyświetlał się na wszystkie frazy produktowe, ale także na ogólne, opisujące działalność, np. sklep ortopedyczny, sklep rehabilitacyjny, sklep medyczny i wiele innych. W ten sposób docieraliśmy zarówno do osób, które szukają konkretnego produktów, jak i do osób, które poszukują sklepu z określoną ofertą.

 

Funkcjonalność i wysokie pozycje

W następstwie naszych działań sklep znalazł się w top 10 Google na setki fraz związanych z ofertą. Połączenie działań optymalizacyjnych i pozycjonowania przyniosło wymierny efekt w postaci lawinowego wzrostu sprzedaży online – na przestrzeni 2 miesięcy przychody wzrosły aż 5 razy w stosunku do pierwszego miesiąca, kiedy w ogóle sklep odnotowywał przychody. Co więcej, sprzedaż ciągle wzrasta.

Co osiągneliśmy?
5 RAZY
większe przychody
400% WIĘCEJ
transakcji miesięcznie
3 RAZY
więcej sesji
Referencje
Referencje

Mieliśmy doświadczenie w sprzedaży – od lat prowadzimy sklep stacjonarny Stanley Med w Poznaniu. Potrzebowaliśmy doświadczonej agencji, która zbuduje z nami sprzedaż przez internet, ponieważ był to dla nas nowy obszar sprzedaży.
Zdecydowaliśmy się na usługę pozycjonowania w agencji Widoczni. W trakcie współpracy przeprowadziliśmy w sklepie wiele zalecanych przez agencję zmian. Dzięki temu, w efekcie działań agencji nie tylko zaobserwowaliśmy większą liczbę odwiedzin na stronie, ale także dynamicznie rosnącą liczbę zakupów. Przychody sklepu rosną z miesiąca na miesiąc, a większość klientów przychodzi do nas z pozycjonowania. Nie spodziewaliśmy się, że tak szybko uda się wypracować tak dobre efekty!

Polecamy współpracę z agencją Widoczni przy pozycjonowaniu sklepu internetowego.

Radek Jerzyk, Stanley Med

 

 

Współpraca
Zróbmy Razem Kolejną
Skuteczną Kampanię!
Zadzwoń do nas
Wyślij zapytanie
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO