Rekrutujemy - zostań jednym z widocznych.
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E stanley budynek
Historia sukcesu Stanley Med

Stanley Med - Sklep internetowy ze sprzętem medycznym

5 razy większe przychody dzięki pozycjonowaniu sklepu

O firmie

Sklep medyczny Stanley-Med ewoluował od lokalnego biznesu do ogólnopolskiego sklepu internetowego. Zbudowanie sprzedaży online bazowało na intensywnych działaniach z zakresu marketingu internetowego. W przeciągu kilku miesięcy nasza współpraca zaowocowała znacznym wzrostem sprzedaży i obecnością sklepu w top 10 Google na najważniejsze frazy związane z ofertą.

Poznański sklep Stanley Med z powodzeniem działał na rynku lokalnym. Dobra lokalizacja sklepu i szeroki asortyment produktów i sprzętu ortopedycznego przyczyniły się do sukcesu sklepu stacjonarnego. Gdy przyszedł czas na budowę sprzedaży online, właściciele sklepu zwrócili się do nas z prośbą o zaplanowanie i wdrożenie jak najszerszej promocji sklepu w sieci.

aston poduszka pozycjonujaca cylinder s
comfortabel obuwie zimowe 991403 spio expedition
Też możesz mieć takie sukces

Osiągnięte cele:

5 razy

większe przychody

400% więcej

transakcji miesięcznie

3 razy

więcej sesji

W efekcie działań agencji nie tylko zaobserwowaliśmy większą liczbę odwiedzin na stronie, ale także dynamicznie rosnącą liczbę zakupów. Przychody sklepu rosną z miesiąca na miesiąc, a większość klientów przychodzi do nas z pozycjonowania. Nie spodziewaliśmy się, że tak szybko uda się wypracować tak dobre efekty!
Centrum Medyczne Stanley
Stanley Med
Radek Jerzyk,

Mieliśmy doświadczenie w sprzedaży – od lat prowadzimy sklep stacjonarny Stanley Med w Poznaniu. Potrzebowaliśmy doświadczonej agencji, która zbuduje z nami sprzedaż przez internet, ponieważ był to dla nas nowy obszar sprzedaży.
Zdecydowaliśmy się na usługę pozycjonowania w agencji Widoczni. W trakcie współpracy przeprowadziliśmy w sklepie wiele zalecanych przez agencję zmian. Dzięki temu, w efekcie działań agencji nie tylko zaobserwowaliśmy większą liczbę odwiedzin na stronie, ale także dynamicznie rosnącą liczbę zakupów. Przychody sklepu rosną z miesiąca na miesiąc, a większość klientów przychodzi do nas z pozycjonowania. Nie spodziewaliśmy się, że tak szybko uda się wypracować tak dobre efekty!

Polecamy współpracę z agencją Widoczni przy pozycjonowaniu sklepu internetowego.

Strategia i wdrożenie

Jak pozyskać klientów dla sklepu internetowego?

Na początku współpracy klient posiadał już sklep internetowy. Pozyskanie nowych klientów wymagało intensywnych działań w zakresie marketingu internetowego. Klient zdecydował się na pozycjonowanie sklepu w wynikach wyszukiwania Google.

Wstęp
Audyt i optymalizacja strony

Działania poprzedził audyt strony internetowej i przygotowanie zaleceń optymalizacyjnych. Zalecenia nie tylko miały na celu poprawę pozycji strony w Google, ale również uproszczenie drogi klienta do dokonania zakupu. Jedną z ważniejszych zmian było przeprowadzenie jasnej kategoryzacji produktów i nadanie odpowiednich nazw wybranych kategoriom.

Etap I
Pozycjonowanie – najlepsze źródło pozyskania klienta

Szereg działań optymalizacyjnych to także wstęp do pozycjonowania sklepu. Klientów pozyskiwaliśmy pośród użytkowników wyszukujących sprzętu ortopedycznego w Google. Pracowaliśmy nad tym, aby sklep wyświetlał się na wszystkie frazy produktowe, ale także na ogólne, opisujące działalność, np. sklep ortopedyczny, sklep rehabilitacyjny, sklep medyczny i wiele innych. W ten sposób docieraliśmy zarówno do osób, które szukają konkretnego produktów, jak i do osób, które poszukują sklepu z określoną ofertą.

Etap II
Funkcjonalność i wysokie pozycje

W następstwie naszych działań sklep znalazł się w top 10 Google na setki fraz związanych z ofertą. Połączenie działań optymalizacyjnych i pozycjonowania przyniosło wymierny efekt w postaci lawinowego wzrostu sprzedaży online – na przestrzeni 2 miesięcy przychody wzrosły aż 5 razy w stosunku do pierwszego miesiąca, kiedy w ogóle sklep odnotowywał przychody. Co więcej, sprzedaż ciągle wzrasta.

Etap III
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej