Jak znaleźć agencję do optymalizacji konwersji?

Jak wybrac agencje do optymalizacji konwersji

Optymalizacja konwersji to proces, którego nie sposób pominąć na stronie internetowej oraz w sklepie. Jeśli nie masz doświadczenia w samodzielnych działaniach w tym zakresie, warto zdecydować się na współpracę z agencją ds. optymalizacji konwersji. Jak jednak wybrać agencję CRO, by skutecznie optymalizować konwersje i na jakie aspekty zwrócić uwagę? Sprawdź nasz poradnik.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Czym zajmuje się agencja ds. optymalizacji konwersji?

W zakres zadań agencji ds. optymalizacji konwersji wchodzi wdrażanie zmian na stronie, dzięki którym użytkownicy będą mieli ułatwioną drogę do realizacji celu (konwersji) w przypadku sklepu internetowego działania te zmierzają do ułatwienia drogi do zakupu, jednak na stronach internetowych mogą obejmować także procesy ułatwiające:

 • zapis do newslettera,
 • pobranie e-booka lub materiału PDF,
 • zapis na webinar,
 • skorzystanie z formularza kontaktowego.

Możesz znaleźć agencję ds. optymalizacji konwersji, która specjalizuje się także w innych usługach i oferuje pozycjonowanie stron, pozycjonowanie sklepów oraz działania SXO. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w SXO, które stanowi połączenie pozycjonowania, optymalizacji konwersji i doświadczeń użytkowników. Tak kompleksowa usługa pozwala całościowo zadbać o pozycję strony w internecie oraz pozyskiwanie klientów.


Kiedy warto skorzystać ze wsparcia agencji ds. optymalizacji konwersji?

W jakich sytuacjach współpraca z agencją ds. optymalizacji konwersji może okazać się opłacalna? Sprawdź możliwe scenariusze, które wymagają wsparcia specjalistów ds. CRO (Conversion Rate Optimization):

 • Twoja strona generuje duży ruch, ale pozyskuje niewielu klientów,
 • Twoja strona przyciąga niewielki ruch,
 • masz tylko jedną osobę zajmującą się optymalizacją konwersji, jednak Twoje potrzeby są większe i chcesz wdrożyć więcej działań,
 • masz duży odsetek porzuconych koszyków w sklepie internetowym,
 • chcesz stworzyć wewnętrzny zespół ds. optymalizacji konwersji, ale nie masz ku temu zasobów ani doświadczenia i nie jesteś w stanie samodzielnie zweryfikować kompetencji kandydatów w procesie rekrutacji.

Chcesz zainwestować w optymalizację konwersji?


Wybór agencji do optymalizacji konwersji. Zobacz, jak to zrobić

Zanim wybierzesz agencję do optymalizacji konwersji, warto przeanalizować pewne elementy swojej strategii marketingowej oraz działalności, a także zrobić rozeznanie na rynku agencji marketingu internetowego. Zobacz szczegółowe wskazówki, które pozwolą Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję.


1. Określ swoje cele biznesowe, by wybrać agencję do optymalizacji konwersji

Ważne w procesie wyboru agencji CRO jest określenie swoich celów biznesowych. Zastanów się, co chcesz osiągnąć i w jakim czasie, pomyśl, jakie deficyty może mieć Twoja strona. Pamiętaj, że cel biznesowy musi być konkretny, możliwy do zmierzenia i ograniczony czasowo. Przykładowe dobre cele biznesowe to na przykład:

 • wzrost współczynnika konwersji o 10% w ciągu roku,
 • wzrost wolumenu klientów o 20% w ciągu roku,
 • wzrost średniej wartości zamówienia o 15% w ciągu roku.

Dobra agencja do optymalizacji konwersji już na etapie rozmów biznesowych poinformuje Cię, czy założone cele są możliwe do realizacji. Bądź otwarty na negocjacje w tym zakresie - zazwyczaj specjaliści chcą Ci uświadomić, że nie jesteś w stanie zrealizować założonych celów i robią to w dobrej wierze, a nie po to, by Cię zniechęcić.


2. Określ budżet, by wybrać dobrą agencję CRO

Nie ma działań marketingowych bez budżetu - tak samo jest w przypadku optymalizacji konwersji. Wybór agencji CRO powinien uwzględniać Twoje środki przeznaczone na działania. Pamiętaj jednak, że cena usług nie powinna być ani jedynym, ani kluczowym elementem decydującym o wyborze konkretnej firmy. Jeśli masz ograniczony budżet, poinformuj o tym konkretną agencję. Gdy pozyskasz więcej konwersji, zarobione środki przeznacz na dalszy rozwój strategii optymalizacji konwersji.

Dlaczego warto współpracować z agencją widoczni?


3. Jak wybrać agencję do optymalizacji konwersji? Sprawna komunikacja to podstawa

Jak wybrać agencję do optymalizacji konwersji? Zwróć uwagę na sposób komunikacji z zespołem już na etapie negocjacji umowy i pierwszych rozmów. Zadaj sobie następujące pytania:

 • Czy członkowie zespołu sprzedażowego sprawnie odpowiadają na maile i odbierają telefony, a w razie gdy nie mogę odebrać, oddzwaniają?
 • Czy członkowie zespołu sprzedażowego pojawiają się na umówionych spotkaniach, są punktualni?
 • Jak przebiegają rozmowy negocjacyjny - czy jako potencjalny klient jesteś traktowany z szacunkiem?
 • Czy znasz wszystkie warunki potencjalnej współpracy, a umowa jest jasna, bez dodatkowych postanowień zapisanych drobnym drukiem? Czy rozumiesz wszystkie zapisy?

Te elementy, widoczne już na etapie negocjacji, budują wizerunek agencji i mogą mieć wpływ na późniejszą jakość współpracy oraz komunikację.


4. Wybór agencji ds. optymalizacji konwersji a wielkość zespołu

Teoretycznie wielkość zespołu agencji CRO nie ma większego znaczenia. Niestety - jest to tylko teoria. Im więcej członków zespołu tworzy agencję do optymalizacji konwersji, tym masz większe możliwości. W razie niedostępności Twojego opiekuna z powodu choroby czy urlopu z pewnością inna kompetentna osoba zajmie się Twoją stroną i odpowie na nurtujące Cię pytania czy przedstawi raport z działań. W największych agencjach SEO zazwyczaj pracują najlepsi specjaliści - przyciąga ich renoma, możliwość rozwoju, możliwość realizacji własnych pomysłów. To sprawia, że Ty jako klient zyskujesz zaufanego partnera biznesowego i specjalistyczną wiedzę od ekspertów z doświadczeniem.


5. Jak wybrać agencję CRO? Zapoznaj się z opiniami

Dobry research agencji ds. optymalizacji konwersji to podstawa. Jeśli nie znasz się na marketingu internetowym i nie wiesz, jak wybrać dobrą agencję CRO, skorzystaj z doświadczenia innych przedsiębiorców. Znajdziesz je w internecie - na stronach internetowych konkretnych agencji, w ich wizytówkach Google Moja Firma, na portalach społecznościowych. Zapoznaj się z nimi, zanim podejmiesz decyzję. Możesz także napisać do firm, które podzieliły się opinią, by dopytać o szczegóły. Zapytaj o zdanie także znajomych czy inne firmy z branży - być może współpracują z konkretną agencją i mogą ją polecić.


6. Dokładnie poznaj ofertę, by wybrać agencję do optymalizacji konwersji

Oferty poszczególnych agencji marketingu internetowego mogą znacząco się od siebie różnić, dlatego zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, co w cenie oferuje konkretna firma. Być może w jednej agencji będziesz mógł skorzystać nie tylko z optymalizacji konwersji, ale także wybrać pozycjonowanie strony, usługę SXO czy Google Ads i Facebook Ads. Wybór jednej agencji marketingu internetowego, która zapewnia szeroki katalog usług i specjalistów, to dobre rozwiązanie. Wszystko dlatego, że współpracujesz z jedną firmą, a nie z kilkoma. Dzięki temu masz lepszą kontrolę nad realizowanymi usługami i możesz kontaktować się z mniejszą liczbą osób z ramienia agencji, a w razie problemów zgłosisz się do opiekuna klienta. Członkowie zespołu w jednej agencji zazwyczaj współpracują ze sobą i przekazują sobie ważne informacje. Wystarczy, że Ty przekażesz je jednej osobie, która przekaże je całemu zespołowi.

Nie wiesz, jaką usługę marketingu internetowego wybrać?


7. Poznaj portfel klientów i wybierz agencję CRO

Szukasz agencji do optymalizacji konwersji? Dowiedz się, z jakimi klientami już współpracowała i jakie efekty osiągnęła. Najlepiej, by dana agencja miała już w portfolio sukcesy w Twojej branży. Nie jest to warunek konieczny, ale warto go wziąć pod uwagę w procesie podejmowania decyzji, ponieważ to sprawia, że specjalista będzie wiedział, jakie rozwiązania warto zastosować, a które mogą być nieskuteczne. Pamiętaj jednak, że najlepsze agencje CRO dostosowują strategię do konkretnego klienta i proponują indywidualne rozwiązania. Jak poznać portfel klientów agencji? Poproś o case studies z Twojej branży lub zapoznaj się z historiami sukcesu na stronie konkretnej firmy. Zobacz historie sukcesy klientów agencji widoczni.


8. Zapytaj o raportowanie w agencji SXO / CRO

Sprawna komunikacja to jedno, ale równie ważnym elementem współpracy z agencją SXO /CRO jest sposób raportowania działań i efektów. Zapytaj o niego już na etapie negocjacji umowy. Dowiedz się:

 • w jakiej formie przesyłane są raporty,
 • jak często będziesz otrzymywać raporty,
 • czy możesz liczyć na omówienie raportów przez specjalistę w trakcie rozmowy telefonicznej lub spotkania online,
 • jakie dane i wskaźniki znajdą się w raportach.

Jeśli nie znasz się na marketingu internetowym, raporty omówione przez specjalistę mogą okazać się konieczne, byś mógł zorientować się, czy działania zmierzają w dobrym kierunku.


9. Jak wybrać agencję CRO/ SXO? Szukaj edukacji w cenie

Najlepsze agencje CRO i SXO do optymalizacji konwersji oferują nie tylko swoje usługi, ale także edukują swoich klientów, zapewniając ciekawe szkolenia z zakresu marketingu w internecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o pozycjonowaniu, optymalizacji konwersji czy budowaniu wizerunku w sieci, wybierz ofertę agencji, która w cenie proponuje dodatkowe materiały edukacyjne i szkolenia stacjonarne oraz online.


10. Wybór agencji do optymalizacji konwersji. Sprawdź wykorzystywane narzędzia

Jak wybrać agencję do optymalizacji konwersji? Dowiedz się, z jakich narzędzi korzystają specjaliści w danej firmie. Największe i najlepsze agencje CRO wykorzystują w swoich działaniach szereg narzędzi, które usprawniają działania i ułatwiają analizę strony. Wśród najbardziej znanych narzędzi CRO znajdują się:

 • Google Analytics,
 • Crazy Egg,
 • Google Optimize,
 • Optimizely,
 • Hotjar,
 • Yandex.metrica,
 • Crazy Egg,
 • Piwik Pro.

Dzięki nim agencja może lepiej analizować zachowania użytkowników na stronie i dostosowywać działania do konkretnej grupy odbiorców.


Jak znaleźć agencję do optymalizacji konwersji? Podsumowanie

Dobra agencja do optymalizacji konwersji to taka, która oferuje sprawną komunikację, dostęp do doświadczonych specjalistów, narzędzi oraz wiedzy eksperckiej. W procesie podejmowania decyzji zwróć także uwagę na warunki umowy, zasady raportowania działań i wyników oraz na portfolio agencji. W ten sposób wybierze firmę, która gwarantuje najlepsze możliwe efekty.

Przeczytaj również:

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak znaleźć agencję do optymalizacji konwersji?

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 68 głosów

UDOSTĘPNIJ