Błędy w reklamach retargetingowych na FB

Bledy w reklamach retargetingowych na Facebooku v2
Spis treści

• Nie dostosowujesz reklam do grupy docelowej

• Prowadzisz zbyt szerokie targetowanie odbiorców kampanii retargetingowych

• Wybrałeś niewłaściwy cel kampanii retargetingowej na Facebooku

• Twoje treści reklamowe są mało skuteczne

• Powielasz treści reklam retargetingowych na Facebooku

• Kierujesz zbyt agresywny przekaz reklamowy

• Prowadzisz jednoformatowe kampanie retargetingowe na Facebooku

• Emitujesz reklamy retagretingowe tylko w jednym miejscu

• Masz problem z kontrolowaniem budżetu reklamowego

• Prowadzisz nieskuteczną analizę wyników kampanii retargetingowych na Facebooku

• Podsumowanie

Reklamy retargetingowe na Facebooku stały się nieodłącznym elementem strategii marketingu internetowego. Pozwalają dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy już mieli styczność z Twoją ofertą. Jednak retargeting na Facebooku kryje w sobie pułapki, które mogą skutkować marnowaniem budżetu reklamowego i utratą potencjalnych klientów. W tym artykule skupimy się na konkretnych błędach w reklamach na Facebooku, związanych z retargetingiem, oraz pokażemy Ci, jak ich unikać!

Z artykułu dowiesz się:

 • jak brak określenia grupy docelowej może ograniczyć efektywność kampanii retargetingowej na Facebooku,
 • dlaczego zbyt ogólne targetowanie odbiorów jest nieefektywne,
 • jak tworzyć skuteczne treści CTA do kampanii retargetingowych,
 • ile w kampaniach retargetingowych znaczy określenie właściwego celu reklamowego,
 • gdzie warto emitować reklamy,
 • jak kontrolować budżet reklamowy,
 • jak przeprowadzać skuteczną analizę kampanii retargetingowych na Facebooku.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


1. Nie dostosowujesz reklam do grupy docelowej

Jednym z głównych błędów w strategii retargetingu na Facebooku jest niedostosowanie reklam do grupy odbiorców w mediach społecznościowych. Twoimi klientami mogą być m.in. milenialsi, osoby z pokolenia Z, osoby dojrzałe (60+) czy klienci biznesowi. Każda z tych grup potrzebuje i oczekuje innego sposobu oraz kanału komunikacji. Młodsi konsumenci preferują krótki, kreatywny przekaz reklamowy, uwzględniający aktualne trendy. Klienci biznesowi spodziewają się treści o odpowiednim stopniu sformalizowania. Osoby dojrzałe potrzebują czytelnego przekazu uwzględniającego ich upodobania kulturowe. Dlatego ważne jest dostosowanie treści i tonu reklamy do ich oczekiwań.
Jak możesz naprawić ten błąd? Warto skorzystać z narzędzia Facebook Audience Insights, aby poznać trendy oraz aktualne preferencje użytkowników, takie jak m.in.:

 • częstotliwość korzystania z Facebooka,
 • zaangażowanie na Facebooku,
 • nawyki zakupowe,
 • sytuacja życiowa,
 • lokalizacja.

To pozwoli Ci zidentyfikować swoją grupę docelową. Dowiesz się, w jaki sposób możesz do nich dotrzeć, m.in. jakiego języka używają, jaki kanał komunikacji preferują. Uwzględnij bieżącą sytuację społeczną, m.in. szczyt zainteresowania danym zagadnieniem oraz profil zawodowy swoich klientów, np. lekarze, prawnicy, sprzedawcy roślin. To może pomóc Ci wyważyć ton Twojej reklamy. Unikniesz ewentualnych nieporozumień czy niejasności.

Sprawdź także:


2. Prowadzisz zbyt szerokie targetowanie odbiorców kampanii retargetingowych

Retargeting na Facebooku pozwala Ci kierować reklamy na podstawie kluczowych kryteriów, od których zależy skuteczność Twoich kampanii reklamowych, m.in. wcześniejszych odwiedzin Twojej strony, zaangażowaniu, podobnych odbiorcach. Dzięki tej funkcji możesz dotrzeć do precyzyjnej grupy docelowej. Częstym błędem, jaki możesz popełnić, jest zbyt szerokie targetowanie odbiorców. Wtedy Twój przekaz reklamowy trafi do dużej grupy odbiorców, ale mogą to być osoby niezainteresowane Twoją ofertą. Pamiętaj, że Twoim głównym celem jest przypomnienie osobom, które miały kontakt z Twoją stroną o niedokończonych zakupach i zachęcenie ich do interakcji. Jeśli nieumiejętnie przeprowadzisz targetowanie odbiorców, możesz stracić czas i pieniądze.
Jak możesz uchronić się przed tym błędem? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek:

 • unikaj zbyt ogólnych grup docelowych - tak określona grupa odbiorców może nie uwzględniać różnic w zachowaniach i preferencjach klientów, np. kobiety,
 • opieraj się na konkretnych danych demograficznych - wybieraj konkretną grupę demograficzną, np. kobiety w grupie wiekowej 22-34 lata, osoby wykazujące wysokie zaangażowanie Twoimi treściami; dzięki temu skuteczniej trafisz z przekazem reklamowy do określonych odbiorców zorientowanych na zakup; analizę możesz przeprowadzić np. w narzędziu Facebook Insights,
 • przeprowadzaj testy A/B, aby dowiedzieć się, która grupa docelowa generuje najlepsze wyniki; dzięki temu z większym prawdopodobieństwem zareagują na Twoją reklamę; możesz eksperymentować z różnymi kryteriami demograficznymi, np. wiekiem, płcią, lokalizacją, zainteresowaniami i wzorami zachowań, aby znaleźć najlepsze dopasowanie,
 • ustal cele kampanii i dopasuj swój cel, np. większą sprzedaż, do konkretnej grupy docelowej; dzięki temu skuteczniej poprowadzisz swoje działania promocyjne; zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Wykres kołowy użytkowników platform z grupy Meta w Polsce w styczniu 2022 z podziałem na płeć; źródło: https://www.slideshare.net/DataReportal/digital-2022-poland-february-2022-v01


3. Wybrałeś niewłaściwy cel kampanii retargetingowej na Facebooku

Jak jest częsty błąd przy tworzeniu kampanii retargetingowych na Facebooku? Niewłaściwie określony cel reklamowy. Chcąc skutecznie zarządzać swoimi kampaniami, powinieneś przyjąć konkretne założenia, np. zwiększenie liczby potencjalnych klientów, generowanie większych przychodów,

 • zwiększenie liczby rejestracji lub inny podobny cel.
  Po ich wyznaczeniu dostosuj je do poszczególnych kampanii. Jeśli zależy Ci np. na:
 • zwiększeniu zaangażowania lub pozyskania większej liczby potencjalnych klientów, możesz m.in. zachęcić klienta do skorzystania z bezpłatnej wersji próbnej usługi lub oprogramowania, stworzyć kampanię lojalnościową,
  zwiększeniu sprzedaży, warto np. przypomnieć klientowi o kupionym wcześniej produkcie i zaproponować podobne lub powiązane, które mogą spełniać jego oczekiwania, przypomnieć o niedokończonych zakupach i porzuconym koszyku,
 • przyciągnięciu ruchu na stronę, możesz wyświetlić m.in. w kanale głównym na Facebooku lub w Messengerze reklamę nadchodzącego wydarzenia, które może zainteresować klientów.

Pamiętaj, aby dostosować celów kampanii retargetingowej na Facebooku do swoich biznesowych założeń oraz preferencji grupy docelowej. W ten sposób trafisz do właściwych odbiorców i możesz zwiększyć szanse na osiągnięcie lepszych wyników marketingowych.
Więcej informacji znajdziesz w:


4. Twoje treści reklamowe są mało skuteczne

Jeśli chcesz przygotować skuteczną kampanię remarketigową na Facebooku, powinieneś zadbać o jej treść i wezwanie do działania CTA. To dwa kluczowe czynniki, które mają bezpośredni wpływ na to, jak Twoja reklama zostanie odebrana przez odbiorców.
Treść reklamy powinna być przekonująca i precyzyjnie przedstawiać ofertę. Obejmuje zarówno tekst, jak i elementy wizualne, takie jak obrazy czy filmy.
Chcąc uniknąć błędów przygotowywania reklam na Facebooku, weź pod uwagę kilka ważnych kwestii i przygotuj tekst reklamowy, który jest:

 • krótki i zwięzły - Facebook narzuca ograniczenia co do ilości tekstu, który może być zawarty w reklamie; dlatego umieść w tylko najważniejsze informacje, które są ważne dla odbiorcy i mogą zachęcić go do kliknięcia,
 • unikalny i intrygujący - zwracaj się do użytkowników bezpośrednio; używaj języka, który jest dla nich zrozumiały; przyciągaj uwagę odbiorców i zachęcaj ich do interakcji, wywołuj emocje; staraj się zaciekawić swoją ofertą,
 • wzbogacony o treści interaktywne, np. grafiki, zdjęcia i filmy - te elementy powinny być spójne z wizerunkiem Twojej marki; zachowuj jednolitą kolorystykę, czcionkę i styl komunikacji; to może wpłynąć na wzrost zaangażowania odbiorców; w ten sposób możesz zwiększyć swoje szanse na zyski.
 • zawierał przekonujące wezwania do działania - CTA ma na celu zachęcenie odbiorcy do podjęcia określonej akcji; Facebook oferuje wiele różnych CTA, takich jak np. Kup teraz, Zarejestruj się, Skontaktuj się z nami, Dowiedz się więcej; dokonując wyboru, kieruj się celem Twojej kampanii retargetingowej; umieść wezwanie do działania bezpośrednio w treści reklamy, aby jasno przekazać odbiorcy, jakie działanie ma podjąć po kliknięciu; to może zwiększyć skuteczność przekazu reklamowego.

Zestawienie najpopularniejszych treści przycisków CTA w reklamie na Facebooku (źródło:https://adespresso.com/blog/we-analyzed-37259-facebook-ads-and-heres-what-we-learned/)


5. Powielasz treści reklam retargetingowych na Facebooku

Jeśli chcesz, aby strategia retargetingu na Facebooku przyniosła satysfakcjonujące zyski, unikaj wyświetlania odbiorcom tych samych treści reklamowych. Statystyki pokazują, że 49% konsumentów znalazło wymarzony produkt, dzięki spersonalizowanej reklamie (2023, https://sproutsocial.com/insights/data/social-shopping-2022/). Te dane pokazują, że kluczowymi sposobami na zbudowanie trwałej relacji z użytkownikami social mediów jest różnorodność kierowanych do nich komunikatów oraz personalizacja oferty.
Dlatego jeśli chcesz uniknąć błędów w reklamach na Facebooku, powinieneś wzbudzać emocje i zachęcać klientów do skorzystania z Twojej oferty. Przeanalizuj wzorce zakupowe klientów w narzędziu Facebook Insights i Audience Insights zidentyfikować sposób zachowania swojej grupy docelowej, w szczególności w zakresie ich interakcji z Twoją stroną. Dzięki temu ustalisz m.in. osoby, które:

 • lubią twoją stronę,
 • odwiedziły Twoją witrynę,
 • dokonały wcześniej zakupów,
 • zareagowały na Twój post.

Dysponując takimi danymi, możesz opracować treści reklamowe do poszczególnych grup odbiorców i ich customer journey. Stworzysz spersonalizowane reklamy na podstawie ich wcześniejszych interakcji. Bądź kreatywny, bo tego oczekują od Ciebie użytkownicy social mediów. Wtedy klienci nie poczują się zmęczeni reklamą i utrzymasz ich zainteresowanie oraz zwiększysz szansę na zyski. Nie musisz tworzyć nowej reklamy od podstaw. Możesz m.in. zmienić kolor tła, zaprezentować produkt w innej scenerii, np. w ruchu, w parku lub w nietuzinkowy sposób, np. zdjęcie balsamów do ust w pudełku po czekoladach. Dzięki temu nadasz świeżości swojemu przekazowi, zainteresujesz i wzmocnisz zaangażowanie odbiorców. To może też pomóc Ci pokonać konkurencję w reklamie na Facebooku.
Warto poszukać inspiracji w:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


6. Kierujesz zbyt agresywny przekaz reklamowy

Retargeting na Facebooku może pomóc Ci dotrzeć do klientów, którzy już weszli w interakcję z Twoją witryną i wykazały zainteresowanie Twoją ofertą. Dlatego kluczem do sukcesu Twoich kampanii odpowiednie wyważenie tonu przekazu, by nie popełnić błędu polegającego na przytłoczeniu odbiorcy reklamą. Skuteczna reklama retargetigowa:

 • jest delikatna,
 • nie przytłacza odbiorcy, tylko zachęca go do działania,
 • jest dopasowana do preferencji zakupowych klienta,
 • harmonijnie wkomponowuje się w kontekst ogólnej strategii marketingowej.

Spójny, konkretny, spokojny i przekonujący przekaz reklamowy będzie świadczył o Twoim profesjonalizmie. Wyświetlaj reklamy np. w kanale, z którego najczęściej korzysta Twój odbiorca. Pamiętaj, wykorzystując strategię retargetingu na Facebooku, powinieneś subtelnie przypominać odbiorcy, np. o niedokończonych zakupach. Przygotuj tekst reklamowy, który zainteresuje klienta, np. Ostatnio przeglądałeś podobne, To może Ci się spodobać, Może już Ci się kończy. Wtedy wywołasz u niego chęć ponownego zapoznania się z Twoją ofertą i zwiększysz szansę na konwersję.
Jeśli będziesz prowadził zbyt intensywną promocję, np. bardzo często wyświetlał mu reklamy lub stosował agresywne hasła promocyjne (m.in. Musisz kupić!, Musisz to mieć!), możesz go zirytować, a nawet zniechęcić do sfinalizowania transakcji. Wtedy stracisz czas i pieniądze oraz ryzykujesz utrat klienta.


7. Prowadzisz jednoformatowe kampanie retargetingowe na Facebooku

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych w reklamach retargetingowych na Facebooku jest ograniczanie się do jednego lub dwóch formatów reklam Facebook Ads, np. koncentrujesz się na reklamach graficznych, a nie korzystasz z reklamy wideo. Wtedy tracisz szanse na dostarczenie użytkownikowi różnorodnych i wciąż nowych wrażeń. Pamiętaj, że Twoi klienci mogą oczekiwać różnych rodzajów treści oraz reagować na nie z różnym stopniem zaangażowania. Jeśli nie dopasujesz się do ich preferencji, Twoja reklama może nie wzbudzić w nich chęci kliknięcia. To może prowadzić do spadku zainteresowania Twoimi kampaniami reklamowymi oraz wpływać na obniżenie zaangażowania odbiorców. Według statystyk, posty zawierające wideo generują współczynnik zaangażowania odbiorców na poziomie 6,04% (źródło: 2020, https://www.advertisemint.com/facebook-advertising-statistics-for-2020-every-marketer-should-know/).
Te dane powinny zachęcić Cię do eksperymentowania z formatami. Dlatego jeśli chcesz wyeliminować te błędy ze swojej strategii remakretignu na Facebooku, powinieneś wziąć pod uwagę kilka zasadniczych kwestii:

 • zaspokojenie potrzeb klientów, jeśli użytkownik widział reklamę produktu w formie np. zdjęcia na stronie internetowej, może być bardziej przekonany do zakupu, jeśli zobaczy, np. reklamę w formie karuzeli, czyli kilku obrazów lub filmów w jednym poście,

Przykładowa reklama w formie karuzeli na Facebooku

 • dostosowanie reklam do różnych urządzeń - klienci, przeglądając Twoje reklamy, korzystają z komputerów i urządzeń mobilnych; niektóre formaty reklamowe, np. materiał błyskawiczny nie sprawdzi się na deteskopach i nie odniesie skutku,
 • dopasowanie formatu do treści reklamy - Twoja kampania odniesie skutek, jeśli format reklamowy będzie pasował do promowanego produktu; chcąc nakłonić klientów do interakcji, powinieneś ich zainteresować, ale jednocześnie dać im szanse na ponowne zapoznanie się z Twoją ofertą.

Warto, abyś przeczytał również:


8. Emitujesz reklamy retagretingowe tylko w jednym miejscu

Błędem w reklamach retargetingowych na Facebooku jest tworzenie jednolitych kampanii i używanie uniwersalnej strategii reklamowej i wyświetlanie ich tylko w jednym miejscu, np. w głównym kanale Facebooka. Dlaczego? Ponieważ każda grupa odbiorców wymaga indywidualnego podejścia. Chcąc przygotować skuteczny remarketing na Facebooku, powinieneś zacząć od przeanalizowania, np. w narzędziu Facebook Insights, zachowań użytkowników. Dzięki temu dostosujesz do ich indywidualnych potrzeb odpowiedni kanał reklamowy. Weź również pod uwagę cel reklamowy, np. Messenger będzie nieodpowiednim kanałem do zwiększenia sprzedaży. Dobrym sposobem jest automatyzacja procesu wyboru miejsc do wyświetlania reklam. Funkcja „umiejscowienia Advantage+” jest dostępna w panelu Facebook Ads. System samodzielnie dostosuje miejsce emisji do rodzaju i celu Twojej reklamy, by zapewnić jej jak największą skuteczność.
Tworząc kampanię retargetingową na Facebooku, możesz, oprócz kanału głównego Facebooka, wykorzystać m.in.

 • Messengera, wtedy Twojej reklamy mogą wyświetlić się w skrzynce odbiorczej Messengera, Messenger Stories lub w formie wiadomości sponsorowanej,
 • Meta Audience Network (sieci reklamowej Facebooka), czyli w różnych aplikacjach lub witrynach współpracujących z Facebookiem,
 • Instagrama, który jest platformą ściśle połączoną z Facebookiem.

Dzięki temu Twoje reklamy będą widoczne w różnych przestrzeniach dopasowanych do indywidualnych potrzeb Twoich odbiorców, np. aktualności na Facebooku, Marketplace, karta Eksploruj na Instagramie, Relacjach i Rolkach.
Więcej wskazówek i inspiracji znajdziesz tu:

 Przykład reklamy na Facebooku

Przykład reklamy InstaStories


9. Masz problem z kontrolowaniem budżetu reklamowego

Prowadząc kampanię retargetingową na Facebooku, możesz popełnić typowe błędy związane z zarządzaniem budżetem reklamowym. Mogą polegać m.in. na braku:

 • ustalenia konkretnego budżetu,
 • monitorowania i dostosowywania budżetu.

Chcąc naprawić te błędy, powinieneś zacząć od określenia swojego realnego budżetu. Pamiętaj, zasady określania budżetu reklamowego na Facebooku nie mają ściśle określonych ram, dlatego dostosuj budżet początkowy odpowiednio do swoich możliwości finansowych oraz celów marketingowych. Jeśli chcesz, aby Twoje reklamy były wyświetlane przez dłuższy okres, warto rozważyć korzystanie z budżetu dziennego, aby rozciągnąć inwestycję w czasie.
Pamiętaj o systematycznej optymalizacji budżetu marketingowego. Warto systematycznie śledzić m.in. koszty reklam, wysokość stawek, współczynnik klikalności CTR, konwersje, np. raz w miesiącu. Dzięki temu zrozumiesz, jakie wyniki osiągasz w stosunku do wydatków i będziesz mógł w odpowiednim czasie wdrożyć rozwiązania optymalizacyjne. W ten sposób dotrzesz do bardziej zainteresowanych potencjalnych klientów. To może przynieść Ci większe zyski oraz pomoże uniknąć marnowania budżetu na nieefektywne kampanie.
Wskazówki dotyczące budżetu reklamowego znajdziesz też tutaj:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


10. Prowadzisz nieskuteczną analizę wyników kampanii retargetingowych na Facebooku

Kolejnym typowym błędem w kampaniach retargetingowych na Facebooku jest brak testowania reklam. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie testów A/B, by ocenić, który element reklamowy może spodobać się użytkownikom i przynieść najlepsze wyniki w danej kampanii retargetingowej. Najlepiej, gdy testujesz jeden element w danej próbie, np. kolor przycisku CTA, element interaktywny, nagłówek. Dzięki temu będziesz w stanie dokładnie określić, która modyfikacja przynosi pozytywne rezultaty, a która może być nieefektywna. Testowanie jednej zmiany naraz umożliwia lepszą analizę i zoptymalizowanie kampanii reklamowych na Facebooku. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i środki finansowe oraz przyczynić się do skuteczniejszych reklam. Sprawdź też Praktyczny przewodnik po testach A/B dla e-commerce.

Przykładowy testu A/B wariantów kolorów przycisków dodania produktu do koszyka

 

Pamiętaj, że zbyt częste lub za szybkie wprowadzanie zmian może okazać się kosztowym błędem podczas prowadzenia kampanii retargetingowych na Facebooku. Dlaczego? Ponieważ osiągnięcie wyników reklamowych może wymagać pewnego czasu. Jeśli nie chcesz popełnić tego błędu, dostosuj moment wprowadzania zmian do charakteru kampanii reklamowej. Prowadząc kampanie:

 • długoterminowe, trwające np. miesiąc lub dłużej, warto poczekać przynajmniej tydzień lub dwa przed wprowadzeniem zmian; w tym czasie będziesz mógł zebrać wystarczającą ilość danych potrzebnych do oceny skuteczności reklamy na Facebooku,
 • krótkoterminowe, które trwają np. kilka dni lub tygodni, możesz poczekać np. 2 dni lub tydzień, zanim zoptymalizujesz swoją strategię.

Obserwuj swoje kampanie reklamowe, m.in. jak się rozwijają, jakim cieszą się zainteresowaniem. Weź pod uwagę, że proces dotarcia z przekazem reklamowym do odbiorcy wymaga czasu. Dlatego nie podejmuj pochopnych decyzji optymalizacyjnych, by nie narazić się na nieuzasadnione straty lub niepotrzebne koszty.


Błędy w reklamach retargetingowych na Facebooku. Podsumowanie

Błędy w kampaniach retargetingowych na Facebooku mogą obniżyć skuteczność Twoich działań reklamowych. Kluczem do sukcesu jest ich zidentyfikowanie i odpowiednie zoptymalizowanie reklam. Powinieneś m.in. precyzyjnie określić swoją grupę docelową, wybrać odpowiedni kanał przekazu oraz dostosować treść do potrzeb i oczekiwań odbiorców. Pamiętaj o systematycznej analizie wyników skuteczności kampanii oraz zasadach wprowadzania zmian. Przygotowane przez nas zestawienie 10 typowych błędów pomoże Ci przygotować skuteczną strategię retargetingu na Facebooku. Wykorzystaj nasze wskazówki i ciesz się większymi zyskami.

Jakie są najczęstsze błędy w kampaniach Facebook Ads dotyczące retargetingu?
Down arrow

Najczęstszymi błędami w kampaniach Facebook Ads dotyczącymi retargetingu są:

 • Niewłaściwa segmentacja odbiorców: segmentacja powinna być precyzyjna, aby trafić do odpowiedniej grupy klientów. Wybór niewłaściwych kryteriów demograficznych lub zachowań może prowadzić do marnowania budżetu.
 • Niewłaściwy czas retargetingu: zbyt długi lub zbyt krótki okres retargetingu może prowadzić do utraty efektywności reklam. Ważne jest znalezienie optymalnego momentu na docieranie do klientów ponownie.
 • Brak różnicowania treści reklam: powtarzanie tych samych treści reklam może być nudzące i mniej skuteczne; zmienianie treści reklam w zależności od etapu lejka konwersji może zwiększyć ich efektywność.
Jak uniknąć błędów retargetingu na Facebooku?
Down arrow

Aby uniknąć błędów retargetingu na Facebooku, należy:

 • Starannie planować segmentację: zdefiniuj dokładnie, kogo chcesz osiągnąć, wykorzystując dostępne narzędzia segmentacji na Facebooku.
 • Optymalizować okres retargetingu: przetestuj różne okresy retargetingu, aby znaleźć ten, który najlepiej działa dla Twojej branży i produktów.
 • Dostosowywać treści reklam: dostosowuj treści reklam do etapu lejka konwersji, aby dostarczać klientom właściwe przesłania na każdym etapie procesu zakupowego.
Czy istnieją narzędzia lub strategie, które mogą pomóc w optymalizacji kampanii retargetingowych na Facebooku?
Down arrow

Tak, istnieją narzędzia i strategie, które pomogą w optymalizacji kampanii retargetingowych na Facebooku, np.:

 • Dynamiczne reklamy produktowe: wykorzystaj dynamiczne reklamy, aby automatycznie dostosować treści reklam do zachowań użytkowników na Twojej stronie internetowej.
 • Użycie piksela Facebook: monitoruj zachowanie użytkowników na swojej stronie internetowej za pomocą piksela Facebook; to narzędzie pozwala na precyzyjniejszą segmentację i śledzenie konwersji.
 • Testy A/B: regularnie przeprowadzaj testy A/B, aby porównać różne elementy reklam, takie jak obrazy, nagłówki i treści, i dowiedzieć się, co działa najlepiej.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Błędy w reklamach retargetingowych na FB

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 120 głosów

UDOSTĘPNIJ