Jak pozyskać klientów dla firmy sprzątającej? Skuteczna reklama w internecie

jak pozyskiwac klientow dla firmy sprzatajacej
Spis treści

1. Reklama firmy sprzątającej - na jakie trudności musisz się przygotować?

2. Sposoby na to, jak zdobyć klientów do firmy sprzątającej

3. SEO dla firmy sprzątającej. Jak je dobrze realizować?

4. Jak wykonać audyt SEO i analizę konkurencji dla firmy sprzątającej?

5. Jak wybrać słowa kluczowe i stworzyć strukturę strony dla firmy sprzątającej?

6. Jak reklamować firmę sprzątającą przez marketing treści i linkowanie?

7. Jak zoptymalizować witrynę firmy sprzątającej?

8. Jak reklamować firmę sprzątającą na lokalnym rynku?

9. Jak reklamować firmę sprzątającą z Google Ads?

10. Podsumowanie

Prowadzisz firmę sprzątającą i nie wiesz, jak poradzić sobie z konkurencją? Dobrym rozwiązaniem będzie reklama firmy sprzątającej w internecie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak przygotować skuteczną strategię w internecie. Przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik, dzięki czemu będziesz poznasz możliwe trudności, a także sposoby, jak sobie z nimi poradzić.

Znasz już naszą ofertę? Zobacz, co dla Ciebie zrobimy :)


Reklama firmy sprzątającej - na jakie trudności musisz się przygotować?

Nie wiesz, jak zdobyć klientów do firmy sprzątającej i postanawiasz wykorzystać marketing internetowy? To świetne rozwiązanie, które może Ci przynieść zdecydowany wzrost zainteresowania ofertą. Musisz się jednak przygotować na to, że również reklama firmy sprzątającej w internecie nie należy do najprostszych. Przy realizacji odpowiedniej strategii należy wykazać się odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem. Jedną z największych trudności jest wysoka konkurencja w branży. To prawda, że wzrasta zainteresowanie ofertą firm sprzątających, ale intensywnie wzrasta również ilość osób świadczących takie usługi. Poniżej możesz zobaczyć popularność fraz, na które większość firm sprzątających chciałaby być widoczna. Nie tylko ogólna fraza “firma sprzątająca” jest bardzo często wpisywana w Google, ale równie wysokim zainteresowaniem cieszą się lokalne słowa kluczowe. Fraza “firma sprzątająca Wrocław” jest wpisywana do wyszukiwarki średnio 4,4 tys. razy w przeciągu jednego miesiąca. Osiągnięcie widoczności strony na taką frazę będzie wymagało dużo czasu i pracy.

Konkurencyjność fraz dotyczących firm sprzątających.

Kolejną kwestią, która okazuje się problematyczna dla wielu przedsiębiorców, jest określenie swojej grupy docelowej. Jeśli prowadząc firmę sprzątającą zastanawiasz się, jak pozyskać klientów, powinnaś/powinieneś najpierw sprecyzować do kogo chcesz dotrzeć. Wolisz współpracę z gospodarstwami domowymi, małymi i średnimi firmami czy też z dużymi przedsiębiorstwami? Każda z tych grup będzie miała inne oczekiwania i potrzeby, musisz to uwzględnić w swojej strategii marketingowej.

Nie wiesz, jak określić grupę docelową dla swojego biznesu? Te artykuły Ci pomogą:

Kolejną trudnością, którą warto być świadomym/świadomą, są możliwe wysokie koszty reklamy Google Ads. Przy wysokiej konkurencyjności słów kluczowych możliwe jest, że wydatki na pojedyncze kliknięcie będą dość wysokie. Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że Google Ads gwarantuje szybkie efekty i duża inwestycja może się przełożyć na wysoki zysk.

Zastanawiasz się, czy Twoja strona wymaga optymalizacji?


Sposoby na to, jak zdobyć klientów do firmy sprzątającej

Marketing internetowy oferuje wiele sposobów reklamy, ale jako agencja widoczni chcemy zaproponować Ci sprawdzone, skuteczne formy reklamy firmy sprzątającej. Wśród najpopularniejszych i najbardziej efektownych wymienia się następujące rodzaje.

Pozycjonowanie strony internetowej - SEO jest jednocześnie jednym z tańszych i skuteczniejszych sposobów na reklamę firmy w sieci. Pozycjonowanie pozwoli Ci dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej, zbudować wartościowy ruch na stronie, zwiększyć rozpoznawalność marki. Połączenie SEO ze strategią UX (tzw. strategia SXO - Search Experience Optimization) pozwoli także na zwiększenie zadowolenia użytkowników z korzystania z witryny. Pozycjonowanie stron ma również duży wpływ na optymalizację współczynnika konwersji.

Kampania Google Ads - mimo że SEO niesie ze sobą świetne efekty to nie przynosi efektów od razu, trzeba na nie czekać minimum kilka miesięcy, a czasami nawet rok lub dwa. Jeżeli zależy Ci na szybkich efektach zdecydowanie lepiej będzie zainwestować w kampanię Google Ads. To płatna promocja w Google i partnerskich witrynach, która pomoże Ci zwiększyć ruch w witrynie, dotrzeć do określonej grupy docelowej, a także zwiększyć konwersję.

Prowadzenie mediów społecznościowych - niezawodnym sposobem na zwiększenie widoczności swojej marki w sieci jest aktywność w mediach społecznościowych. To świetny sposób na dotarcie do dużej grupy różnorodnych uczestników sieci. Możesz tam realizować płatne kampanie, ale świetne zasięgi możesz osiągać również organicznie.

Dowiedz się więcej o marketingu społecznościowym:

Marketing treści - coraz częściej można usłyszeć sformułowanie “content marketing is a king”. Trudno się z tym nie zgodzić. To świetny sposób na przyciągnięcie uwagi odbiorców, zachęcenie ich do konwersji, a także na budowanie pozycji swojej marki jako eksperta w branży.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak pisać skuteczne treści? Sprawdź nasze artykuły:


SEO dla firmy sprzątającej. Jak je dobrze realizować?

Pozycjonowanie strony internetowej to wieloetapowy proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Wiele osób myśli, że SEO polega wyłącznie na nasyceniu witryny odpowiednimi słowami kluczowymi, lecz nic bardziej mylnego. Aby poprawnie zrealizować pozycjonowanie strony musisz przejść przez następujące etapy:

 • audyt strony,
 • analiza konkurencji,
 • wybór słów kluczowych i budowa struktury strony,
 • uzupełnienie strony o jakością treść,
 • pozyskanie linków przychodzących,
 • optymalizacja strony pod kątem technicznym, konwersji i UX.

Zastanawiasz się nad wdrożeniem SEO?


Jak wykonać audyt SEO i analizę konkurencji dla firmy sprzątającej?

Przed rozpoczęciem pracy nad pozycjonowaniem strony internetowej należy zweryfikować, jaki jest aktualny stan SEO witryny. Konieczne jest sprawdzenie takich aspektów, jak

 • widoczność witryny i ruch z wyników organicznych,
 • poziom generowanych konwersji,
 • frazy, na które widoczna jest strona,
 • optymalizacja techniczna strony,
 • liczba i jakość linków przychodzących,
 • struktura strony.

Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie są mocne i słabe strony Twojej witryny, a także dowiesz się, nad jakimi aspektami musisz szczególnie popracować, aby Twoja strona osiągała najlepszy efekty w SEO.

Więcej informacji o tym, jak zrealizować audyt SEO, znajdziesz w naszych wcześniejszych artykułach:

Podobnie wykonuje się analizę konkurencji w SEO - polega ona na zweryfikowaniu, kto jest Twoją główną konkurencją oraz jak silna jest ich witryna pod kątem SEO. W trakcie analizy strony konkurencji sprawdza się te same elementy, nieco inaczej będzie jednak wyglądała sama analiza wyników. Twoim celem jest znalezienie słabych stron konkurencji, aby znaleźć przestrzeń dla potencjalnego wzrostu dla Twojej marki. Więcej w tym temacie możesz dowiedzieć się z naszych artykułów:


Jak wybrać słowa kluczowe i stworzyć strukturę strony dla firmy sprzątającej?

Jednym z kluczowych elementów pozycjonowania stron internetowych jest wybór odpowiednich słów kluczowych do swojej działalności. W tym celu mogą Ci pomóc narzędzia SEO, takie jak na przykład Senuto, Semstorm, Google Keyword Planner czy też Ubersuggest. Jak wybrać słowa kluczowe, żeby zrealizować skuteczną reklamę dla firmy sprzątającej? Wykorzystaj poniższe wskazówki.

 • Wykorzystuj lokalne słowa kluczowe, np. z uwzględnieniem nazwy miasta, a nawet dzielnicy, np. “Firma sprzątająca Poznań” lub “Firma sprzątająca Warszawa Mokotów”.
 • Ogólne, najbardziej konkurencyjne frazy wykorzystuj tylko do pozycjonowania swojej strony głównej.
 • Staraj się szukać słów kluczowych, które mają dużą popularność i niską lub średnią konkurencję. To szczególnie dobre rozwiązanie, gdy dopiero zaczynasz działać z SEO.
 • Wykorzystuj frazy typu long-tail, które bardzo dokładnie opisują Twoją ofertę (np. sprzątanie po budowie cennik warszawa).

Na bazie wybranych słów kluczowych powinieneś/powinnaś zaplanować strukturę strony - ważne jest, aby nie dopuścić do wystąpienia kanibalizacji słów kluczowych. Pamiętaj, aby dla każdej usługi stworzyć osobną podstronę, a każdą ofertę umieścić pod własnym adresem URL. Jeśli działasz w różnych miastach, stwórz odrębny landing page dla każdej lokalizacji.


Jak reklamować firmę sprzątającą przez marketing treści i linkowanie?

Aby Twoja strona była atrakcyjna dla użytkowników i dobrze wypozycjonowana, musisz uzupełnić ją o wysokiej jakości treść. Content marketing jest to jeden z głównych filarów w przypadku SEO, to samo dotyczy linkowania zewnętrznego.

Zależy Ci na optymalizacji treści i linków?

Treść w witrynie powinna obejmować nie tylko szczegółowy opis oferty, ale również opis Twojej firmy i treści blogowe. Pamiętaj, żeby treści wzbogacać o słowa kluczowe. Ważne jest również, abyś przy opisywaniu swojej oferty rozróżnił/rozróżniła podstrony dla poszczególnych miast, a ofertę sprzątania na bardziej szczegółową - np. sprzątanie mieszkania, domu, biura, po budowie itp.

Dzięki temu, że przygotujesz interesującą, wartościową treść na swoją stronę, łatwiej będzie Ci pozyskać linki zewnętrzne. To bardzo ważne, ponieważ liczba i jakość linków prowadzących do Twojej witryny to jeden z najistotniejszych czynników rankingowych Google. W pracy nad pozyskiwaniem baclinków ważne jest aby zweryfikować:

 • Czy Twoja strona ma problem ze szkodliwymi linkami,
 • Czy na Twoją stronę został nałożony filtr Google,
 • Jaki stopień przyrostu linków (czy nie jest nienaturalnie intensywny).

Po tak wykonanej analizie można zadbać o skuteczną strategię pozyskiwania linków. Pamiętaj, że źródła linków powinny być zróżnicowane - możesz korzystać z własnych stron zapleczowych, for i blogów, mediów społecznościowych, branżowych serwisów itp.


Jak zoptymalizować witrynę firmy sprzątającej?

Jeżeli chcesz dotrzeć do nowych odbiorców, a także przekonać ich skutecznie do swojej oferty, musisz zadbać o to, żeby Twoja strona internetowa była poprawnie zoptymalizowana. W ten sposób wspomagasz efekty SEO, strona jest bardziej widoczna w Google, a użytkownikom łatwiej się na niej odnaleźć, przez co będą bardziej skłonni do skorzystania z Twojej oferty. Zadbaj przede wszystkim o optymalizację techniczną SEO, optymalizację konwersji oraz User Experience. Taka optymalizacja obejmuje między innymi poniższe elementy:

 • wdrożenie intuicyjnego linkowanie wewnętrzne,
 • analiza i ewentualna poprawa linków kanonicznych,
 • weryfikacja, czy strona nie jest wyłączona z indeksowania,
 • optymalizacja adresów URL,
 • optymalizacja szybkości ładowania się witryny,
 • dostosowanie do urządzeń mobilnych,
 • stworzenie pliku robots.txt,
 • stworzenie mapy strony i dodanie jej do Google Search Console,
 • optymalizacja meta title i description dla każdej podstrony.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zoptymalizować swoją stronę internetową, sprawdź nasze artykuły:


Jak reklamować firmę sprzątającą na lokalnym rynku?

Reklama firmy sprzątającej powinna być również skierowana bezpośrednio na rynek lokalny, zapewni Ci to szerokie możliwości dotarcia do klientów. W tym celu zadbaj o wizytówkę swojej firmy w Google Moja Firma. Będzie ona przypisana do Twojej lokalizacji, więc będzie wspierać lokalne pozycjonowanie. Z tego względu musisz również pamiętać, że jeżeli posiadasz siedziby w różnych miastach, dla każdej lokalizacji powinieneś/powinnaś stworzyć odrębną wizytówkę. Zadbaj o to by Twoja wizytówka była uzupełniona o:

 • dokładny adres,
 • numer kontaktowy,
 • godziny otwarcia,
 • zdjęcia,
 • opinie użytkowników.

Przykład wizytówki firmy sprzątającej w Google Moja Firma.

Planujesz reklamę lokalną? Sprawdź ten artykuł:

Chcesz dotrzeć do klientów z Twojej okolicy?


Jak reklamować firmę sprzątającą z Google Ads?

Pozycjonowanie stron internetowych wymaga czasu, by uzyskać efekty, dlatego nie jest rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorców. Jeżeli zależy Ci na szybkich efektach, zdecyduj się na zainwestowanie w kampanię Google Ads. Jest to forma płatnej promocji w wynikach wyszukiwania Google oraz partnerskich witrynach, która pozwala na szybkie dotarcie do wybranej grupy docelowej, zwiększenie wyników współczynnika konwersji, a także na budowę rozpoznawalności marki. Reklama firmy sprzątającej w Google może obejmować różne formy, jako agencja widoczni, szczególnie polecamy przyjrzeć się poniższym elementom:

 • reklama w sieci wyszukiwania,
 • reklama w sieci reklamowej Google,
 • remarketing w sieci reklamowej Google,
 • inteligentne kampanie reklamowe.

Zależy Ci na szybkim dotarciu do nowych odbiorców?


Jak pozyskać klientów dla firmy sprzątającej? Skuteczna strategia promocji. Podsumowanie

Dobrze przygotowana reklama firmy sprzątającej potrafi przynieść niesamowite efekty w postaci zwiększenia zasięgów i zainteresowania ofertą. Spróbuj wykorzystać nasze wskazówki w przygotowaniu swojej strategii reklamowej i obserwuj wyniki, jakie osiąga Twoja witryna.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

opinie

450 pozytywnych opinii

Ponad 450 pozytywnych opinii w Google - to zobowiązuje!

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na Facebooku i Google. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

"Zdaniem naszych klientów jesteśmy skuteczną i profesjonalną firmą, która zawsze dotrzymuje słowa. A przy tym sympatycznymi ludźmi, z którymi dobrze się współpracuje."

 

 

Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak pozyskać klientów dla firmy sprzątającej? Skuteczna reklama w internecie

Średnia ocen użytkowników4.82 na podstawie 113 głosów

UDOSTĘPNIJ