Jednoproduktowy sklep internetowy - jak przyciągnąć klientów i osiągnąć sukces

jednoproduktowy sklep internetowy jak rzyacignac klientow i osiagnac sukces
Spis treści

• Jakie są zagrożenia prowadzenia sklepu z jednym produktem?

• Jak się przygotować do założenia sklepu jednoproduktowego?

• Jak stworzyć skuteczny sklep jednoproduktowy?

• Jak zbudować markę sklepu jednoproduktowego?

• Jak wykorzystać storytelling w promowaniu sklepu jednoprodutkowego?

• Jak budować zaufanie w sklepie jednoproduktowym?

• Podsumowanie

Sklepy jednoproduktowe to coraz częstszy widok w handlu internetowym. W odróżnieniu od tradycyjnych sklepów, które oferują wiele różnych produktów, sklepy jednoproduktowe skupiają się na sprzedaży jednej, wybranej rzeczy. Choć taki model biznesowy może wydawać się ryzykowny, to jednak wiele takich działalności odnosi sukces. W jaki sposób przyciągnąć klientów do sklepu jednoproduktowego? Jak zaplanować działalność, żeby inwestycja była bezpieczna? W artykule przyjrzymy się tym aspektom!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jakie są zagrożenia prowadzenia sklepu z jednym produktem?

Założenie sklepu internetowego jest dla wielu osób kuszącą perspektywą, ale należy pamiętać, że wiąże się to z pewnym ryzykiem. Warto być świadomym wszystkich zagrożeń i opracować strategię w taki sposób, by minimalizowała ich wpływ na działalność. Zakładając sklep internetowy z jednym produktem, musisz patrzeć przyszłościowo i kompleksowo planować swoje działania - weź pod uwagę poniższe zagrożenia.

Ograniczony potencjał przychodów - mając tylko jeden produkt w sklepie, może się okazać, że Twoje przychody będą mocno ograniczone i problematyczne będzie wejście na wyższy poziom sprzedaży. To może utrudnić utrzymanie działalności w dłuższej perspektywie. Oczywiście, nie musi tak być - sprzedaż może iść znakomicie, ale wymaga to intensywnej pracy nad budowaniem marki i świadomości produktu wśród odbiorców.

Ograniczona baza klientów - posiadanie pojedynczego produktu ogranicza również bazę odbiorców, do których możesz kierować swoją ofertę. Może to utrudnić pozyskiwanie i utrzymanie klientów, co również wpływa na ograniczenie potencjału przychodów.

Brak dywersyfikacji - mając tylko jeden produkt, biznes nie jest zdywersyfikowany. To może sprawić, że jest bardziej podatny na wahania na rynku i zmiany preferencji konsumentów.

Uzależnienie od pojedynczego produktu - posiadanie jednoproduktowego sklepu oznacza, że biznes jest silnie uzależniony od tej jednej oferty. Może to utrudnić zmianę kierunku lub przekształcenie biznesu, jeśli sprzedawany produkt przestanie być pożądany.

Brak lojalności klientów - posiadanie pojedynczego produktu może utrudniać budowanie lojalności klientów, szczególnie jeśli nie jest to przedmiot częstego zakupu (np. produkt premium lub wielorazowego użytku). Bez różnorodności produktów do zaoferowania, trudniej jest sprawić, żeby klienci wracali do sklepu.

program edukacyjny

Chcesz zostać specjalistą sprzedaży internetowej?

Instytut Marki Online i Komunikacji stworzył nowatorski program „Specjalista sprzedaży internetowej”, a my jesteśmy dumni z bycia głównym opiekunem merytorycznym. Wybierając nasz program:

 • Poznasz tajniki branży e-commerce
 • Dowiesz się, jak założyć i zarządzać sklepem online
 • Opanujesz skuteczne strategie marketingowe online
 • Skorzystasz z wiedzy doświadczonych profesjonalistów branży

Jeśli chcesz rozwinąć swoje kompetencje w sprzedaży online, to ten program jest właśnie dla Ciebie!

Dowiedz się więcej o programie
widoczni 138


Jak się przygotować do założenia sklepu jednoproduktowego?

Wbrew pozorom jest wiele firm, które prowadzą sklep jednoproduktowy. Ty też możesz osiągnąć sukces sprzedażowy w tym biznesie, ale kluczem do sukcesu jest szczegółowe, kompletne przygotowanie się do wejścia na rynek. Poniżej przedstawiamy Ci cztery kluczowe elementy, które musisz wziąć pod uwagę podczas przygotowania się do założenia sklepu z jednym produktem.


Zbadaj swój produkt i rynek docelowy

Zanim wystartujesz ze swoim biznesem, musisz wiedzieć dokładnie, na jakim rynku przyjdzie Ci działać i do kogo kierować swoje produkty. Sprawdź, jak wygląda Twoja konkurencja, czy ktoś posiada taką samą lub podobną ofertę. Zbadaj swoich konkurentów i zastanów się, jak się wyróżnić. Aby Twój produkt odniósł sukces, powinien być bardzo wyjątkowy lub skierowany do określonej niszy. Wiedza o działaniach konkurencji przyda Ci się również przy określeniu planu działań marketingowych.

Nie wiesz, jak przeprowadzić analizę konkurencji w e-commerce? Te artykuły Ci pomogą:

Ważne jest również poznanie popytu na swój produkt i sprawdzenie, kim jest twój docelowy klient. Po identyfikacji grupy klientów, dla których produkt jest przeznaczony, przeprowadź badanie ich potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dotrzeć do odbiorców i przekonać do zakupu. Polecamy Ci również przeprowadzenie analizy SWOT, która pozwala określić mocne i słabe strony produktu, szanse i zagrożenia na rynku.

Wzór do przeprowadzenia analizy SWOT

Poznaj nasze wskazówki dotyczące profesjonalnej analizy grupy docelowej:


Stwórz plan marketingowy odpowiedni dla e-commerce

Zrozumienie Twojej grupy docelowej i zapoznanie się z działaniami konkurencji pomogą Ci w przygotowaniu skutecznego planu marketingowego. Łatwiej przyjdzie Ci wybieranie odpowiednich kanałów promocji, a także skuteczniej będziesz kierować reklamy do odbiorców.

Pamiętaj, że Twój plan marketingowy powinien uwzględniać różne etapy procesu zakupowego konsumentów. Jest to szczególnie ważne w przypadku nowych produktów i marek, które nie mają zbudowanej rozpoznawalności i nie zdobyły jeszcze zaufania odbiorców. Klasyczny lejek sprzedażowy obejmuje trzy etapy: budowanie świadomości o marce, wzbudzanie zainteresowania ofertą i przekonanie do konwersji. Uwzględnij w swojej strategii działania, które pomogą Ci dotrzeć do osób znajdujących się na różnych etapach swojej decyzji zakupowej.

Uproszczony wzór lejka sprzedażowego

Rozważ między innymi tak skuteczne działania marketingowe, jak na przykład:

Nie wiesz, na jakie działania marketingowe się zdecydować? Stwórz plan według naszych wskazówek:

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


Utwórz dokładny biznesplan dla sklepu jednoproduktowego

Nie rozpoczynaj swojej pracy nad sklepem bez określenia biznesplanu. Pozwoli Ci on nadać ramy przyszłej działalności, a także pomoże Ci przedstawić w zrozumiały sposób zarys Twojego pomysłu potencjalnym inwestorom i kredytodawcom. Zadbaj o to, żeby Twój biznesplan był przejrzysty i czytelny.

 1. Jasno określ swój cel biznesowy.
 2. Określ mocne i słabe strony swojej konkurencji, a także wypisz prognozy rynkowe.
 3. Szczegółowo opisz swój produkt wraz ze wskazaniem jego unikalnych cech i korzyści, które zapewni klientom.
 4. Opisz strategię działań, która pomoże Ci dotrzeć do klientów i osiągnąć odpowiedni poziom sprzedaży.
 5. Określ prognozy finansowe, które pozwolą Ci przewidzieć rentowność przedsiębiorstwa i wykazać zdolność do generowania zysków.
 6. Opisz sposób zarządzania przedsiębiorstwem - określ strukturę organizacyjną wraz z uwzględnieniem kwalifikacji i doświadczenia zawodowego założycieli i/lub pracowników.


Jak stworzyć skuteczny sklep jednoproduktowy?

Aby stworzyć skuteczny sklep jednoproduktowy, kluczowe jest skupienie się na trzech elementach: budowaniu silnej marki, zdobywaniu zaufania klientów oraz wykorzystaniu storytellingu. Skupienie się wyłącznie na wysokiej jakości produktach i konkurencyjnych cenach może nie wystarczyć, aby przyciągnąć i utrzymać uwagę klientów. Konieczna jest skuteczna komunikacja, która pozwoli na zdobycie zaufania klientów. W dalszej części artykułu przedstawimy, jak wykorzystać te elementy w strategii promocji sklepu jednoproduktowego.

Jeśli zależy Ci na poznaniu technicznych kwestii zakładania sklepu internetowego, sprawdź te artykuły:


Jak zbudować markę sklepu jednoproduktowego?

Sprzedając jeden produkt w sklepie internetowym, musisz znaleźć sposób na to, by wyróżnić się na tle konkurencji. Najlepszym sposobem będzie stworzenie silnej marki, która przyciągnie nowych odbiorców i utrzyma tych już pozyskanych, a także zbuduje zaufanie i lojalność. To pomoże Ci zwiększyć szansę na sukces w e-commerce.

Aby zbudować silną markę, musisz przede wszystkim skupić się na poznaniu i zrozumieniu potrzeb i oczekiwań swoich klientów oraz na wypracowaniu unikalnej i spójnej tożsamości. Należy również inwestować w marketing i reklamę, aby zwiększyć rozpoznawalność marki i przyciągnąć nowych klientów.

Budowanie silnej marki sklepu jednoproduktowego warto oprzeć o następujące kroki:

 • określenie misji i celów marki oraz jasne ich komunikowanie;
 • opracowanie planu działań dotyczących komunikacji, marketingu i rozwoju marki;
 • budowanie trwałych pozytywnych relacji z klientami, które będą opierać się na zrozumieniu ich potrzeb i oczekiwań;
 • konsekwentne komunikowanie wizerunku marki i jej wartości, utrzymywanie jednolitego przekazu;
 • dostarczanie wartości (produkty, usługi, treści), które rzeczywiście rozwiązują problemy odbiorców i spełniają ich potrzeby.

Dowiedz się więcej o procesie budowania swojej marki w internecie:


Jak wykorzystać storytelling w promowaniu sklepu jednoprodutkowego?

Eryk Mistewicz, autor książki "Marketing narracyjny", twierdzi, że każdego dnia przyswajamy około 100 tysięcy słów, co jest równowartością 34 gigabajtów danych. To znaczy, że w ciągu miesiąca otrzymujemy więcej informacji niż nasi przodkowie przez całe życie. W świecie przesyconym informacjami storytelling jest kluczową strategią marketingową, ponieważ pozwala na przyciągnięcie uwagi odbiorców i skupienie ich na konkretnym przekazie. W obliczu "syndromu zmęczenia informacją" ludzie selektywnie wybierają, na co zwrócić uwagę i skupiają się tylko na tym, co jest dla nich interesujące.

Opowiadanie historii jest ważnym elementem e-commerce, szczególnie w kontekście pokazywania procesu tworzenia produktu. Historie, które opowiadasz, mogą dotyczyć powstania produktu, jego produkcji czy nawet opinii klientów. Bez względu na to jaką formułę wykorzystasz, opowieści pozwolą Ci pozostawić określony obraz w głowie odbiorców i zwiększą wiarygodność Twojej marki. Dzięki temu ludzie będą lepiej rozumieć, co kupują i od kogo.

Podczas szukania inspiracji dla stworzenia historii o swojej marce zadaj sobie następujące pytania:

 • Kim jestem i co sprawiło, że sprzedaję ten produkt?
 • Dlaczego uważam, że ten produkt jest potrzebny?
 • Jaka wizja stoi za moją ofertą?
 • Jaką wiedzę chcę przekazać swoim odbiorcom?
 • Jakie wartości chcę przekazać swoim odbiorcom?
 • Jaka wiadomość chcę przekazywać światu poprzez swoją ofertę?

Poznaj więcej sposobów na wykorzystanie storytellingu w swojej strategii:


Jak budować zaufanie w sklepie jednoproduktowym?

Jednym z kluczowych elementów wpływających na poziom sprzedaży w sklepie internetowym jest poziom zaufania, którym darzą go odbiorcy. Od początku prowadzenia swojej działalności musisz mieć ten aspekt na uwadze. Jak zadbać o wysoki poziom zaufania odbiorców, skoro dopiero otwierasz sklep? Rozpocznij od przygotowania platformy sklepu zgodnie z zasadami User Experience. Wśród najważniejszych elementów UX wymienia się:

 • prosta, przejrzysta nawigacja strony,
 • dokładny opis produktów i jakościowe zdjęcia,
 • szybkość ładowania się strony,
 • dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych,
 • szybkość i bezpieczeństwo transakcji,
 • dostępność obsługi klienta,
 • łatwy proces zwrotów i reklamacji.

Sprawdź nasz artykuł:

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

Aby wzbudzić zaufanie wśród odbiorców, zadbaj również o widoczność swojej strony w internecie. Im lepiej wypozycjonowana będzie Twoja strona, tym szybciej zapadnie ona w pamięć użytkownikom - ludzie chętniej ufają markom, które kojarzą. Koniecznie wykorzystaj SEO w swojej strategii marketingowej.

Na zaufanie do marki wpływają również opinie innych - recenzje, opinie, rekomendacje. Projektując swój sklep internetowy, stwórz użytkownikom możliwość dodawania własnych treści. User-generated content sprawi, że klienci będą czuli się częścią społeczności i zachęci nowych odbiorców do sprawdzenia Twojej oferty. Takie treści pozwolą również podkreślić transparentność Twojej działalności. Jeśli masz taką możliwość, możesz wykorzystać również współpracę z influencerami lub mikro influencerami, których społeczność składa się z osób z Twojej grupy docelowej.

Zdobądź więcej wskazówek dotyczących zaufania do marki:


Jednoproduktowy sklep internetowy - jak przyciągnąć klientów i osiągnąć sukces. Podsumowanie

Prowadzenie sklepu jednoproduktowego może przynieść wiele korzyści, jednak, aby odnieść sukces, trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach, takich jak strategia marketingowa skupiona na silnej marce. Pamiętaj również, że prowadzenie sklepu jednoproduktowego wymaga ciągłego monitorowania i analizowania swojej sytuacji finansowej oraz dostosowywania strategii do zmieniających się warunków rynkowych. Dzięki temu będziesz mieć szansę na odniesienie sukcesu i stały rozwój swojego biznesu.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
5
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 600 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu SEO, copywritingu, Google Ads oraz content marketingu. Ma doświadczenie w pracy z marketingiem internetowym zarówno w agencji, jak i jako freelancerka. Jest absolwentką studiów na kierunku Komunikacja i Psychologia w Biznesie. Regularnie weryfikuje swoją wiedzę czytając polskie i zagraniczne blogi o marketingu internetowym, a także biorąc udział w kolejnych kursach. Treści, które publikuje, zawsze opiera o najnowsze informacje z branży. Do tworzenia artykułów wykorzystuje takie sprawdzone narzędzia marketingowe np. SENUTO, Ahrefs i SEMSTORM.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jednoproduktowy sklep internetowy - jak przyciągnąć klientów i osiągnąć sukces

Średnia ocen użytkowników4.77 na podstawie 121 głosów

UDOSTĘPNIJ