Budowa wiarygodności e-sklepu - kluczowe wskazówki

Budowa wiarygodnosci e sklepu kluczowe wskazowki
Spis treści

• Czym jest wiarygodność strony internetowej sklepu i dlaczego jest ważna?

• Techniczne aspekty e-sklepu, które budują wiarygodność

• Zaprezentuj swoją markę, by zbudować wiarygodność sklepu

• Jak zbudować wiarygodność sklepu za pomocą contentu?

• Triki na wzmocnienie wiarygodności sklepu internetowego

• Podsumowanie

Statystyki pokazują, że 75% konsumentów ocenia wiarygodność marki na postawie wyglądu strony internetowej sklepu (źródło: https://www.sweor.com/firstimpressions). Dlatego powinieneś zapewnić użytkownikom komfort i bezpieczeństwo zakupów. Jeśli Twój sklep internetowy będzie wiarygodny, zaufają Twojej marce i chętniej zrobią w nim zakupu. Dzięki temu przyciągniesz ruch na stronę i zwiększysz szanse na zyski. Zastanawiasz się, jak zbudować wiarygodność e-sklepu i przyciągnąć szerokie grono klientów? Sprawdź nasze porady!

Z artykułu dowiesz się:

 • co to jest wiarygodność sklepu internetowego,
 • jak techniczne aspekty strony e-sklepu wpływają na wiarygodność,
 • jak zaprezentować swoją markę, by zbudować wiarygodność sklepu,
 • ile dla budowania wiarygodności sklepu internetowego znaczy wartościowy content,
 • jakie są inne triki pomocne w budowie wiarygodności sklepu online.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Czym jest wiarygodność strony internetowej sklepu i dlaczego jest ważna?

Wiarygodność strony internetowej sklepu zależy od wielu czynników, m.in. projektu strony, bezpieczeństwa zakupów, rzetelności treści i aktualność informacji. Wpływa na nią ogólna satysfakcja klientów, która pozwala ocenić, czy strona jest postrzegana przez nich jako godna zaufania oraz bezpieczna. Od tego zależy, czy zdecydują się na dokonanie zakupów w Twoim sklepie.
Wyróżnia się cztery rodzaje wiarygodności strony:

 • domniemana wiarygodność - wynika z ogólnej oceny strony, m.in. powszechnie znana marka, rozpoznawalna domena, np. org.; klienci wierzą, że znane firmy są bardziej wiarygodne, pewne,
 • potwierdzona wiarygodność - opiera się na autorytecie innych osób rekomendujących markę, np. przedstawicielu branży, opiniach zadowolonych klientów; jeśli ktoś dzieli się negatywnymi doświadczeniami z określoną firmą, może to obniżyć jej wiarygodność,
 • tzw. powierzchowna wiarygodność - chodzi o pierwsze wrażenie użytkownika ze stroną, dotyczące m.in. intuicyjności nawigacji, kolorystyki, prezentacji oferty; czy projekt strony i jej zawartość przekonują go zapoznania się z ofertą sklepu,
 • nabyta wiarygodność - wynika z wcześniejszej interakcji ze stroną, m.in. czy użytkownik trafił na stronę z błędem 404, czy szybko znalazł poszukiwany produkt.

Wiarygodność strony internetowej sklepu w e-commerce jest ważna z dwóch zasadniczych powodów:

Dlatego powinieneś zadbać o spójny przekaz swojej marki (m.in. rzetelne treści) oraz bezpieczeństwo strony (m.in. wiarygodną domenę, szybkość ładowania strony). To pomoże zbudować Ci autorytet w oczach odbiorców i zachęcić ich do poznania Twojej oferty.


Techniczne aspekty e-sklepu, które budują wiarygodność

Budowa wiarygodności sklepu internetowego w e-commerce zaczyna się od stworzenia strony, które zapewni użytkownikom pozytywne doświadczenia (UX). Dzięki temu zwiększysz prawdopodobieństwo dokonania zakupów i szanse na zyski. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.
Wybierz wiarygodną domenę
Domena to indywidualny adres e-sklepu. Składa się z nazwy oraz rozszerzenia, np. pl, com. Nazwa powinna być:

 • krótka (maksymalnie 15 znaków),
 • łatwa do zapamiętania,
 • powiązana z Twoją marką,
 • chwytliwa.

Unikaj liter, cyfr czy znaków, które nie są znane w Polsce. To może wzbudzić nieufność oraz niechęć użytkowników. Rozszerzenie domeny wpływa na poziom zaufania użytkowników. Dlatego warto wybrać sprowadzoną domenę, z najwyższego poziomu TLD według rankingu krajowego. W Polsce najpopularniejszym sufixem TLD dla adresów jest pl.
Więcej o tym, jak wybrać wiarogodną domenę dowiesz się w:


Zadbaj o szybkość ładowania strony

Najnowsze badania wykazały, że w 2023 roku średni czas ładowania strony na urządzeniach stacjonarnych wynosi 2,5 sekundy, a na urządzeniach mobilnych 8,6 sekundy (źródło: https://www.tooltester.com/en/blog/website-loading-time-statistics/#Website_Loading_Times_Statistics_And_Impact). Oznacza to, że jeśli szybkość ładowania strony Twojego sklepu internetowego przekroczy ten czas, możesz nie osiągnąć zamierzonych celów. Klienci nie odwiedzą Twojej strony, ani nie wejdą z nią w interakcję. To może przełożyć się na obniżenie zaufania do marki oraz współczynnika konwersji. Dlatego warto sprawdzić np. w narzędziu Google Page Insights czas ładowania strony e-sklepu na komputerach i telefonach. Jeśli chcesz poprawić swoje statystyki, warto m.in.:

 • ograniczyć długość kodu JavaScript oraz HTML,
 • wykorzystywać zdjęcia w formacie JPG lub JPEG,
 • skompresować pliki przed dodaniem na serwer,
 • ograniczyć liczbę reklam na stronie.

Ocena wydajności strony na komórkach w narzędziu Google Page Insights

Zadbaj o responsywny design strony Twojego sklepu internetowego. Dzięki temu dostosuje się automatycznie do rozmiarów różnych ekranów. To ułatwi korzystanie ze strony m.in. na urządzeniach mobilnych. Zadbaj m.in., aby rozmiar czcionki był odpowiedni do małych ekranów, klikalne elementy nie były blisko siebie. Ponadto nie korzystaj z wtyczek, które są obsługiwane na urządzeniach mobilnych, np. Flash. Możesz przeanalizować swoją stronę np. w narzędziu Google Search Console lub Mobile Friendly Test. Dlaczego warto? Ponieważ to m.in.

 • wpłynie pozytywnie na doświadczenia użytkowników,
 • ma wpływ na pozycję strony w rankingach, co może przełożyć się na wzrost zaufania do marki,
 • może przyciągnąć ruch na stronę.

Sprawdź też: Mobile SEO - co to jest? Kompleksowy poradnik optymalizacji mobilnej stron

Przykład responsywnego designu strony internetowej


Stwórz atrakcyjny projekt strony sklepu online

Jednym z elementów budujących wiarygodność sklepu internetowego jest projekt strony internetowej. Aż 70% użytkowników nie ufa stronom, które są źle zaprojektowane (źródło:https://www.realwire.com/releases/70-Per-Cent-Of-People-Dont-Trust-Badly-Designed-Websites). Te dane pokazują, że skuteczność Twojej strategii marketingowej zależy od pierwszego wrażenia klienta. Dlatego powinieneś zadbać, aby Twoja strona była spójna z marką i Twoimi biznesowymi celami. Poznaj swoją grupę docelową oraz jej potrzeby. Przeanalizuj np. w narzędziu Google Analytics 4 kluczowe dane demograficzne, np. wiek, płeć, zachowania. Dzięki temu dostosujesz swoją strategię do ich potrzeb i customer journey. Personalizacja przekazu wzbudzi zadowolenie i zaufanie klientów, bo poczują się bezpiecznie i komfortowo na Twojej stronie. To może zwiększyć szanse na ich interakcję, np. dokonanie zakupów. Zadbaj także, aby strona Twojego e-sklepu m.in.:

 • była przejrzysta i uporządkowana - klient, wchodząc na Twoją stronę, powinien z łatwością znaleźć dane informacje, produkty; podziel swoją ofertą na logiczne kategorie i podkategorie; zadbaj o czytelny układ produktów na stronie produktowej, np. 4 produkty w rzędzie; przedstaw kluczowe informacje o produkcie, m.in. nazwę, cenę; zastosuj czytelną i wyraźną czcionkę,
 • miała intuicyjną nawigację - wzbudzisz zaufanie użytkowników, jeśli zapewnisz im komfort poruszania się po stronie; zadbaj, aby wszystkie przyciski były dla nich zrozumiałe i łatwe do zidentyfikowania; możesz wprowadzić np. menu okruszkowe, by klient wiedział, w jakiej części witryny się znajduje; warto wprowadzić nawigację fasetową, dzięki której klient szybko i z łatwością przejrzy Twoją ofertę; warto, żebyś poznał także Najczęstsze błędy w nawigacji e-commerce,
 • miała przyjazną kolorystykę - powinna być spójna z Twoją marką; wybierz np. jeden lub dwa główne kolory; dzięki temu łatwiej zapadniesz w pamięć; postaw na przyjazną kolorystykę, np. stosowane barwy; kluczowe informacje, np. cenę promocyjną, wezwanie do działania, podkreślaj innym kolorem, np. pomarańczowy, by precyzyjnie określić klientowi działanie,
 • nie zniechęcała użytkownika wyskakującymi okienkami - powinieneś umiejętnie wykorzystywać pop-upy; jeśli pojawią się zbyt szybko lub zbyt często, mogą zniechęcić użytkowników oraz wywołać niepokój, a nawet niechęć; wtedy użytkownik opuści stronę.

Przeczytaj też:

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


Zadbaj o bezpieczeństwo płatności

Bezpieczeństwo płatności online stanowi nieodłączny element budowania wiarygodności sklepu internetowego. Klienci e-commerce oczekują zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa płatności. Statystyki pokazują, że 7/10 konsumentów czuje się bardziej komfortowo, korzystając z metody płatności, która nie wymaga udostępniania sprzedawcom danych finansowych podczas zakupów online (źródło: https://www.statista.com/statistics/1381671/consumer-attitudes-on-online-payment-security-worldwide/). To wskazuje, jak ważne w budowaniu wiarygodności strony jest poczucie bezpieczeństwa Twoich klientów. Jak możesz sprostać ich oczekiwaniom? Warto m.in.:

 • wdrożyć protokół SSL, który zapewnia szyfrowanie transmisji danych pomiędzy przeglądarką klienta a serwerem sklepu; dzięki temu eliminujesz ryzyko przechwycenia poufnych informacji przez niepowołane osoby,
 • przedstawić przejrzystą politykę zasad płatności oraz zwrotów - wskaż wyraźnie na karcie koszyka zakupowego całkowitą wartość kosztów zamówienia;
 • udostępnić bezpieczną formę płatności, np. z poziomu banku lub znanego serwisu transakcyjnego,
 • zapewnić wiele metod płatności - opcję płatności mobilnych (w tym BLIK) oraz gotówką, także przy odbiorze,
 • stworzyć formularz zakupowy, w którym będą tylko niezbędne informacje, np. imię i nazwisko.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: Analityka internetowa bez plików Cookies. Sprawdź, jak się przygotować


Zaprezentuj swoją markę, by zbudować wiarygodność sklepu

Prezentacja marki stanowi bardzo ważny element budowania wiarygodności sklepu internetowego. Pokaż, że stoją za nią ludzie, którzy systematycznie ją rozwijają i dbają o jakość usług. W ten sposób Twój biznes e-commerce stanie się bardziej przystępny dla użytkowników. To może pomóc Ci nawiązać więź z klientami i wzbudzić ich zaufanie.
Jak możesz zaprezentować swoją markę, by zbudować wiarygodność sklepu internetowego? Oto kilka wskazówek:

 • udostępnij swoje zdjęcie i bio - krótko opisz najważniejsze informacje o sobie, np. wykształcenie, źródło pomysłu na swoją firmę, inspiracje do działań; pisz przystępnie; posługuj się słowami powszechnie znanymi, dzięki temu ułatwisz przekaz; staraj się nie przytłoczyć danymi, tylko zainteresować i zachęcić klienta do poznania Twojej marki; bądź bezpośredni, by skrócić dystans; wybierz aktualne zdjęcie, w naturalnym środowisku, które nawiązuje do Twojej branży,
 • pokaż zdjęcia swojego zespołu - dzięki temu klient poza ludzi, którymi tworzysz swoją markę; warto zamieścić nazwę zajmowanego stanowiska i krótką notkę bio przy każdym pracowniku, by użytkownik zidentyfikował zakres obowiązków każdego z nich; możesz udostępnić służbowe dane kontaktowe pracowników, by ułatwić z nimi kontakt,
  umieść najważniejsze informacje o Twojej firmie w jednym miejscu, np. w sekcji „O nas” - dzięki temu klient będzie mógł poznać główne założenia Twojej marki; możesz wykorzystać np. infografiki, by przekaz był bardziej przystępny; to zwiększy komfort korzystania ze strony,
 • publikuj kluczowe dane o sklepie internetowym - udostępniaj najnowsze i najważniejsze osiągnięcia; zdjęcia siedziby firmy (jeśli prowadzisz sprzedaż stacjonarną); możesz publikować krótkie filmy np. z życia firmy, wywiady z zadowolonymi klientami; to przybliży klientom Twoją markę; stanie się bardziej wiarygodna,
  udostępnij swoje dane kontaktowe, m.in. e-mail, adres, numer NIP, KRS, telefon; dzięki temu klient będzie mógł zweryfikować Twoją wiarygodność; poczuje się bezpiecznie i komfortowo.
 • bądź szczery i rzetelny - przedstawiaj swoje cele biznesowe, ale posługuj się językiem korzyści; podkreślaj profity, jakie możesz zapewnić klientowi; jeśli pokażesz, że to jego potrzeby są dla Ciebie najważniejsze, z większym prawdopodobieństwem przekonasz odbiorcę do skorzystania z Twoich usług; przedstawiaj aktualne informacje branżowe, sprawdzone dane; w ten sposób pokażesz swój profesjonalizm, co wzbudzi zaufanie klientów,
 • bądź konkretny - podkreślaj mocne strony swojej firmy i przytaczaj przykłady, np. Zaufało nam 60% konsumentów; Dostarczymy Twoją paczkę w 30 minut od złożenia zamówienia; jeśli nie wskażesz klientowi, co świadczy o Twojej wyjątkowości, w czym jesteś najlepszy, może uznać Twoją ofertę za mało wiarygodną,
 • stwórz ciekawą narrację marki dopasowaną do Twojej grupy docelowej - możesz wykorzystać np. storytelling, by zainteresować swoją marką; to wyróżni Cię na tle konkurencji; nowatorski sposób prezentacji marki pokaże Twoje zaangażowanie, co może przyciągnąć ruch na stronę i zwiększyć szanse na zyski.

Sprawdź też:


Jak zbudować wiarygodność sklepu za pomocą contentu?

Przemyślana strategia content marketingu może pomóc Ci zbudować wiarygodność Twojego sklepu internetowego. Treści powinny być aktualne, dopasowane do potrzeb i oczekiwań grupy docelowej. Warto sprawdzić np. w narzędziu Google Trends aktualne preferencje użytkowników. Przeanalizujesz w nim m.in. popularne w określonym czasie i lokalizacji frazy. Dzięki temu łatwiej dopasujesz treści do intencji wyszukiwania.

Analiza popularności frazy kluczowej w Google Trends

Zrób wnikliwy research słów kluczowych, np. w narzędziu Keyword Planner, czy Senuto, by przygotować treści dopasowane do oczekiwań odbiorców. Weź pod uwagę frazy typu long tail, np. krem do rąk z dobrym składem. Dzięki nim przygotujesz content, który trafi do właściwej grupy docelowej. Im lepsze dopasowanie do zapytania, tym większa szansa na zbudowanie zaufania klientów.
Sprawdź też 13 skutecznych narzędzi do doboru słów kluczowych.

Przykładowa analiza fraz kluczowych w narzędziu Keyword Planner

Jeśli chcesz zbudować wiarygodność swojego sklepu online za pomocą contentu, weź pod uwagę kilka zasadniczych kwestii:

 • pisz przystępnie - posługuj się codziennym językiem; nie używaj żargonu biznesowego, jeśli nie ma takiej potrzeby; pisz krótkimi zdaniami (maksymalnie 20 wyrazów), by utrzymać zainteresowanie i uwagę odbiorców; dzięki temu klient łatwiej zrozumie Twój przekaz, co wzbudzi jego zaufanie;
 • zadbaj o przejrzystość tekstu - odbiorcy lubią skanować tekst w poszukiwaniu najważniejszych informacji; dlatego zastosuj wyraźny podział m.in. na akapity, wyróżnij nagłówki, zastosuj pogrubienia wypunktowania; staraj się nie tworzyć ścian tekstu, by nie zmęczyć odbiorcy; to zwiększy komfort użytkownika i wzmocni Twoją wiarygodność,
 • zadbaj o poprawność językową - przestrzegaj m.in. zasad ortografii, interpunkcji; pisz poprawnie stylistycznie; dbaj o naturalność przekazu; dzięki temu Twój tekst będzie przyjemniejszy w odbiorze; odbiorca łatwiej go zrozumie,
 • przygotuj czytelne opisy produktów - wskaż kluczowe informacje, m.in. nazwę, cenę; pisz prosto i konkretnie; podkreślaj korzyści, jakie klient uzyska, dzięki Twoim produktom; ogranicz żargon biznesowy do niezbędnego minimum, np. symbolu produktu; bądź rzetelny, by wzmocnić swoją wiarygodność i zbudować zaufanie do marki,
 • twórz rzetelne treści, tzw. topical authotority - dobrym sposobem na wzmocnienie zaufania do marki jest dostarczanie użytkownikowi kompleksowych treści; dostosuj długość tekstu do zagadnienia; ważne, abyś wyczerpał zagadnienie i odpowiedział na wszystkie pytania odbiorcy; to wpłynie na pozytywne doświadczenia użytkownika i jego ogólną satysfakcję; jeśli zaspokoisz jego potrzeby informacyjne, wzbudzisz jego lojalność,
 • zacznij pisać blog firmowy - to doskonała przestrzeń do udzielania odbiorcom rad, wskazówek dotyczących Twojej branży; możesz wykazać się swoją wiedzą, by zachęcić ich do poznania Twojej marki; wykorzystuj frazy poradnikowe, np. Jaką objętość ma Wenus, dzięki którym łatwiej zaspokoisz potrzeby informacyjne użytkowników; zbudujesz w oczach klientów obraz eksperta, co przełoży się na wzrost zaufania do marki.

Więcej inspiracji i wskazówek do tworzenia treści budujących zaufanie znajdziesz tutaj:


Triki na wzmocnienie wiarygodności sklepu internetowego

Jak jeszcze możesz wzmocnić strategię budowania wiarygodności sklepu internetowego? Mamy dla Ciebie sprawdzone triki. Sprawdźmy


Zapewnij przyjazną obsługę klienta

Przyjazna obsługa klienta w e-commerce to ważny element strategii budowania wiarygodności Twojego e-sklepu. Jeśli chcesz zdobyć zaufanie użytkowników, zapewnij im szeroką ofertę kontaktu z Tobą, np. poprzez e-mail, chat na żywo, social media. Przedstaw precyzyjnie warunki dostawy oraz zwrotów. Dzięki temu klient poczuje się bezpieczenie.
Staraj się udzielać pomocy i kompleksowych porad w możliwie szybkim czasie. Jeśli klient będzie czekał zbyt długo na odpowiedź albo okaże się niepełna, możesz stracić jego zaufanie. Warto opracować przy pomocy np. Chata GPT zestaw najczęstszych pytań użytkowników i umieścić je np. w sekcji FAQ. Udostępnij ją np. na stronie głównej lub na stronie produktowej. Dzięki temu klient będzie miał do niej dostęp. To zwiększy jego komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


Wykorzystaj User Generated Content

User Generated Content, czyli m.in. opinie i recenzje, zdjęcia, filmy, wpisy w social mediach, mogą pomóc Ci zbudować wiarygodność Twojego sklepu internetowego. Treści tworzą użytkownicy, dlatego to pomaga innym w budowaniu zaufania do marki. Staje się autentyczna i wiarygodna. User Generated Content zwiększa zaangażowanie odbiorców. Zachęca do dzielenia się wrażeniami z interakcji z marką. Warto aktywnie odpowiadać na komentarze użytkowników, by nawiązać z nimi silną relację i zainteresować swoją firmą. Im więcej treści generowanych przez użytkowników, tym większa szansa na wzrost współczynnika klikalności (CTR). Dzięki temu możesz zwiększyć zasięg i świadomość marki.

Infografika z przykładami User Generated Content

Podczas budowania wiarygodności e-sklepu warto wdrożyć strategię społecznego dowodu słuszności. Polega na udostępnianiu m.in. opinii zadowolonych klientów, pozytywny opinii i rekomendacji przedstawicieli branży, statystyk, certyfikatów potwierdzających bezpieczeństwo jakości produktu lub usługi. Prezentujesz na swojej stronie dane, które potwierdzają Twoją wiarygodność jako sprzedawcy. Taki obiektywny dowód może przekonać do zapoznania się z Twoją marką. W ten sposób wywołujesz także u odbiorców silną potrzebę znalezienia się w gronie zadowolonych klientów, którzy już skorzystali z Twoich usług.
Zobacz także Jak zwiększyć ruch w e-commerce bez kupowania reklam?

Przykładowa strona produktowa sklepu internetowego, na której są opinie klientów


Zadbaj o wartościowy link buildingu

Link building to proces zdobywania linków prowadzących do strony internetowej. Odgrywa kluczową rolę w budowaniu wiarygodności sklepu internetowego. Linki m.in. wzmacniają pozycję strony w wynikach wyszukiwania, ale także budują zaufanie odbiorców.
Jeśli do strony Twojego sklepu internetowego prowadzą linki od rzetelnych stron branżowych, klienci mogą ją chętniej odwiedzić. Budowa linków przychodzących wskazuje m.in. na to, że Twój sklep jest wiarygodnym źródłem informacji. To daje również sygnał algorytmom Google, aby wyświetlały Twoją stroną na wyższych pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania. Link building może pomóc Ci zwiększyć zasięg marki o bardziej precyzyjną grupę odbiorców.
Jeśli chcesz zbudować skuteczną siatkę linków przychodzących, warto m.in.:

 • tworzyć ciekawe i wartościowe treści, które przykują uwagę odbiorców,
 • przygotowywać nowatorskie i kreatywne filmy wideo,
 • zachęcać odbiorców do udostępniania treści,
 • nawiązać współpracę z przedstawicielem branży lub influencerem,
 • uczestniczyć w wydarzeniach branżowych, by nawiązać,
 • wdrożyć strategię marketingu afiliacyjnego.

Sprawdź także 8 mitów o link buildingu w strategii SEO. Czy jeszcze w nie wierzysz?


Udostępnij politykę prywatności

Czy opublikowanie polityki prywatności może wpłynąć pozytywnie na budowę wiarygodności Twojego sklepu internetowego? Oczywiście! Prywatność się jednym z kluczowych elementów korzystania z internetu. Klienci są świadomi zakresu regulacji prawnych dotyczących ochrony ich danych osobowych, m.in. RODO. Dlatego docenią sklepy internetowe z transparentną polityką prywatności. Ważne są dla nich działania podejmowane na rzecz ochrony danych osobowych, np. stosowanie bezpiecznych protokołów transakcyjnych, szyfrowanie danych czy regularne audyty bezpieczeństwa.
Użytkownicy chętniej dokonają zakupów w sklepach online, które inwestują w bezpieczeństwo ich danych. Dzięki temu staniesz się w ich oczach odpowiedzialnym i rzetelnym przedsiębiorcą. To przełoży się na pozytywny odbiór marki oraz zwiększy lojalność klientów.


Budowa wiarygodności e-sklepu - kluczowe wskazówki. Podsumowanie

Budowa wiarygodności e-sklepu jest kluczowym elementem strategii marketingowej w e-commerce. Kluczem do Twojego sukcesu są autentyczność, naturalność i zaangażowanie. Pokaż odbiorcom, że sprzedaż nie jest Twoim jedynym celem. Jeśli pokażesz im, że w centrum Twojego zainteresowania są też ich potrzeby, możesz zwiększyć powodzenie swojej strategii. Przeanalizuj nasze porady i spraw, aby Twój sklep cieszył się zaufaniem klientów!

Dlaczego wiarygodność strony sklepu internetowego jest kluczowym elementem w e-commerce?
Down arrow

Wiarygodność strony sklepu internetowego jest kluczowa w e-commerce, ponieważ wpływa bezpośrednio na zaufanie klientów. Klienci skłonni są dokonywać zakupów tylko w miejscach, które uważają za godne zaufania. Budując wiarygodność sklepu poprzez transparentność, recenzje klientów i bezpieczne metody płatności, zwiększamy szanse na przyciągnięcie i utrzymanie lojalnych klientów.

Jakie są kluczowe czynniki budowy wiarygodności sklepu internetowego w e-commerce?
Down arrow

Kluczowe czynniki budowy wiarygodności sklepu internetowego obejmują:

 • Bezpieczeństwo transakcji: zapewnienie bezpiecznych i sprawdzonych metod płatności.
 • Transparentność: udostępnienie jasnych informacji dotyczących produktów, cen, kosztów dostawy i polityki zwrotów.
 • Recenzje klientów: aktywne zbieranie i prezentowanie pozytywnych recenzji, budujących zaufanie wśród potencjalnych klientów.
 • Aktualizacja zawartości: regularne aktualizacje strony, informacji o produktach i promocji, świadczące o aktywności sklepu.
Jakie korzyści przynosi sklepowi internetowemu solidna budowa wiarygodności?
Down arrow

Solidna budowa wiarygodności sklepu internetowego przynosi szereg korzyści, takich jak:

 • Większe zaufanie klientów: klienci są skłonni częściej dokonywać zakupów w sklepach, które uważają za wiarygodne.
 • Lepsza reputacja: pozytywne recenzje i opinie klientów budują pozytywną reputację sklepu.
 • Większa lojalność: klienci, którzy mają zaufanie do sklepu, są bardziej skłonni do powtarzalnych zakupów i polecania go innym.
 • Redukcja kosztów obsługi klienta: większa przejrzystość i jasność informacji mogą zmniejszyć liczbę zapytań i problemów klientów, co przekłada się na efektywność obsługi klienta.

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Budowa wiarygodności e-sklepu - kluczowe wskazówki

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 123 głosów

UDOSTĘPNIJ