Uwaga, oszuści podszywają się pod agencje na platformach społecznościowych!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E 4
Historia współpracy Dalpo

Dalpo - Producent materiałów samoprzylepnych

10-krotny wzrost bezpłatnych wejść na stronę

Artboard Artboard
2

O firmie

 

Dalpo to firma z 33-letnim doświadczeniem na rynku materiałów samoprzylepnych. Konsekwencja w działaniu, wykwalifikowana kadra, nieustanne inwestycje, nowoczesny i efektywny park maszynowy oraz dbałość o stabilną jakość produktów przekładają się na stały rozwój firmy i owocują współpracą z firmami z całego świata.

Do grona klientów agencji Widoczni firma Dalpo dołączyła w lipcu 2019 roku. Wcześniej strona dalpo.pl odnotowywała spadki, a naszym zadaniem było odbudować widoczność. Poza tym klient oczekiwał od współpracy z nami wzrostu sprzedaży w sklepie internetowym.

Wyzwania i wdrożenie pierwszych działań

Branża, w której działa klient jest dosyć wąska i trudno ją pozycjonować. Szczególnie, że samo Google waha się jeszcze czy pokazywać w wynikach wyszukiwania sklepy czy strony usługowe. Z tego powodu ze sklepem dalpo.pl mamy wypracowanych około 5 na 10 pozycji na których jesteśmy Widoczni. Ponadto specyfika branży nie pozwala nam w pełni zmierzyć efektów online - ponad 80% klientów nie kupuje na stronie ale poprzez kontakt telefoniczny.

3
Zakres działań

Proces SEO

Zoom
Optymalizacja techniczna

  • Skupiliśmy się na elementach utrudniających Google poprawną ocenę serwisu.
  • Optymalizacja meta danych i nagłówków H1 - przede wszystkim strony kategorii.

Zoom
Optymalizacja treści

  • Gdy kwestie techniczne zostały rozwiązane i kategorie zostały zoptymalizowane opisaliśmy każdą kategorię tekstowo. Potem zeszliśmy niżej optymalizując treściami podstrony produktowe.
  • Prowadzenie bloga, dzięki któremu zbudowaliśmy silny autorytet strony.

Zoom
Zmiana strony internetowej

  • Kilka miesięcy poświęciliśmy na przeniesienie działań na nową stronę. Konieczne były konsultacje przy wizualizacji nowej strony, przy funkcjach CMS.
  • Potem optymalizacja techniczna nowej strony, przed jej wdrożeniem na domenę docelową, dodanie przekierowań, zmiana linków wewnętrznych dodanych ręcznie w treści, czy zmiana linków zewnętrznych.

Zoom
Stały kontakt z klientem

  • Klient dedykował osobę do kontaktu z nami, co bardzo upłynniło naszą pracę.

quote
Obecnie sklep jest na tyle rentowny, by zatrudniać kilka osób w samym w dziale sprzedaży online.
michal borzyszkowski
opiekun SEO dalpo.pl
Michał Borzyszkowski

Przed wdrożeniem SEO sklep dalpo.pl nie przynosił na tyle zysków, by zatrudnić osobę do tego projektu. Wcześniej, przed współpracą z nami strona klienta posiadała historię i naturalne pozycje, jednak straciła je przez brak opieki SEO. Obecnie sklep jest na tyle rentowny, by zatrudniać kilka osób w samym w dziale sprzedaży online.

Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

Zoom
10-krotny wzrost

bezpłatnych wejść na stronę

Zoom
4-krotny wzrost

fraz w TOP10

Zoom
Wzrost o 50%

wyświetleń w GSC

Ty także możesz odnieść taki sukces!

Efekty, jakie wypracowaliśmy:

Pierwsze efekty były widać od razu, w ciągu 3 miesięcy.

Google Analytics - użytkownicy

 

Senuto - frazy w TOP10

 

quote
Agencja Widoczni od początku współpracy wykazywała się bardzo aktywną postawą
Projekt bez tytulu
Bartosz Popielewski
DALPO

Agencja Widoczni od początku współpracy wykazywała się bardzo aktywną postawą, zasypując nas licznymi pomysłami mającymi poprawić funkcjonowanie i widoczność sklepu. Dedykowanie licznego zespołu ze strony agencji pozwoliło uporządkować prace i realizować równolegle ileś powierzonych tematów. Szczególne słowa podziękowania dla Macieja Jeżewskiego za liczne konsultacje, dyskusje oraz bardzo elastyczne podejście a także dla Michała Borzyszkowskiego za dzielenie się ekspercką wiedzą i za trafne sugestie związane ze zmianami UX'owymi na stronie sklepu.