Do końca maja zniżka 20% na pozycjonowanie
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E 2
Historia współpracy M-ROL

M-ROL - Firma produkująca maszyny i urządzenia rolnicze

3-krotny wzrost fraz w TOP 3 Google

O firmie

M-ROL to firma zajmująca się produkcją maszyn i urządzeń dla rolnictwa już od 1974 roku. Jest najstarszym polskim producentem mieszalników do pasz. Marka M-ROL stała się rozpoznawalna nie tylko na rynku polskim, ale i czeskim, węgierskim, niemieckim i ukraińskim gdzie spółka jest liderem branży. Firma projektuje oraz realizuje zlecenia pod indywidualne zamówienie klienta. Posiada wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, która pracuje na halach produkcyjnych o powierzchni ponad 2200m2.

Do grona klientów agencji Widoczni firma dołączyła w lutym 2020 roku. Przed naszą współpracą strona internetowa klienta był widoczny dopiero na drugiej/trzeciej stronie Google na istotne frazy. Klient oczekiwał od nas przede wszystkim, zwiększenia świadomości marki M-ROL oraz zwiększenia ilości zapytań ofertowych.

Wyzwania i wdrożenie pierwszych działań

Proces pozycjonowania w tej branży jest specyficzny ponieważ jest to dość wąska specjalizacja. Klient posiada w swojej ofercie ograniczoną liczbę i rodzaje produktów. Konieczna jest więc praca równoległa nad kilkoma aspektami:

  • rozbudowa struktury;
  • opisanie kategorii oraz produktów;
  • tworzenie artykułów blogowych;
  • budowa profilu linkowego.

Konkurencja w branży rolniczej jest duża, jednak spora część firm specjalizuje się w konkretnej gałęzi, podobnie jak nasz klient.

Największe efekty przyniósł wartościowy content marketing
plebanski michal widoczni
opiekun SEO M-ROL
Michał Plebański

Największe efekty przyniósł wartościowy content marketing, czyli opisy jakie stworzyliśmy dla kategorii oraz artykuły blogowe. Google zaczął pozytywnie oceniać całą stronę. Nie bez znaczenia było to, że konkurencja nie miała rozbudowanego contentu na podstronach ofertowych oraz nie prowadzili regularnych działań na blogu.

Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

Ponad 4-krotny wzrost

ruchu organicznego na stronie

3-krotny wzrost

fraz w TOP 3 Google

2-krotny wzrost

fraz w TOP 10 Google

2-krotny wzrost

fraz w TOP 50 Google

Ty także możesz odnieść taki sukces!

Efekty, jakie wypracowaliśmy:

Pierwsze wyniki zauważyliśmy po 6 miesiącach od początku współpracy. Liczba fraz, która była widoczna na dalszych pozycjach (3-4 strona) zaczęła powoli "dobijać" do TOP10. Frazy, które były wcześniej widoczne na dalszych miejscach ale też nowe, wdrożone dzięki rozbudowie content marketingu regularnie rosły w wynikach wyszukiwaniach.

Google Analytics - ruch organiczny

Senuto - widoczność fraz w TOP 3

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej