Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E 2
Historia współpracy M-ROL

M-ROL - Firma produkująca maszyny i urządzenia rolnicze

3-krotny wzrost fraz w TOP 3 Google

Artboard Artboard
5

O firmie

M-ROL to firma zajmująca się produkcją maszyn i urządzeń dla rolnictwa już od 1974 roku. Jest najstarszym polskim producentem mieszalników do pasz. Marka M-ROL stała się rozpoznawalna nie tylko na rynku polskim, ale i czeskim, węgierskim, niemieckim i ukraińskim gdzie spółka jest liderem branży. Firma projektuje oraz realizuje zlecenia pod indywidualne zamówienie klienta. Posiada wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, która pracuje na halach produkcyjnych o powierzchni ponad 2200m2.

Do grona klientów agencji Widoczni firma dołączyła w lutym 2020 roku. Przed naszą współpracą strona internetowa klienta był widoczny dopiero na drugiej/trzeciej stronie Google na istotne frazy. Klient oczekiwał od nas przede wszystkim, zwiększenia świadomości marki M-ROL oraz zwiększenia ilości zapytań ofertowych.

Wyzwania i wdrożenie pierwszych działań

Proces pozycjonowania w tej branży jest specyficzny ponieważ jest to dość wąska specjalizacja. Klient posiada w swojej ofercie ograniczoną liczbę i rodzaje produktów. Konieczna jest więc praca równoległa nad kilkoma aspektami:

  • rozbudowa struktury;
  • opisanie kategorii oraz produktów;
  • tworzenie artykułów blogowych;
  • budowa profilu linkowego.

Konkurencja w branży rolniczej jest duża, jednak spora część firm specjalizuje się w konkretnej gałęzi, podobnie jak nasz klient.

3
Zakres działań

Proces SEO

Ustalenie priorytetów
Ustalenie priorytetów

po rozmowie z klientem na temat specyfiki branży. Był to najważniejszy etap ponieważ potrzebowaliśmy szczegółowych informacji o charakterystyce branży aby móc odpowiednio ustalić strategie.

Rozbudowa struktury kategorii
Rozbudowa struktury kategorii

tu kluczowa była kwestia tego, czy klient chce rozbudować ofertę o kolejne urządzenia.

Dobór fraz szczególnie istotnych
Dobór fraz szczególnie istotnych

polegał on głównie na rozbiciu istniejących już kategorii na mniejsze, bardziej szczegółowe, dzięki czemu każda grupa fraz była tematycznie dopasowana do danego adresu URL

Audyt techniczny strony
Audyt techniczny strony

wykonaliśmy go, aby wyeliminować błędy techniczne jakie mogłyby spowolnić efekty pozycjonowania

Realizacja strategii
Realizacja strategii

zaczęliśmy opisywać istniejące kategorie oraz optymalizować meta tagi dla kluczowych kategorii. Równolegle działaliśmy z linkowaniem zewnętrznym i wewnętrznym - szczególnie z bloga do tematycznych podstron ofertowych. Następnie zaczęliśmy tworzyć podstrony produktowe (dotychczas produkty były w formie sekcji na podstronach kategorii) dzięki czemu zyskaliśmy kolejne podstrony, które mogliśmy opisać rozbudowanym tekstem oraz podlinkować je wewnętrznie.

Content Marketing
Content Marketing

regularne publikacje wpisów blogowych

quote
Największe efekty przyniósł wartościowy content marketing
plebanski michal widoczni
opiekun SEO M-ROL
Michał Plebański

Największe efekty przyniósł wartościowy content marketing, czyli opisy jakie stworzyliśmy dla kategorii oraz artykuły blogowe. Google zaczął pozytywnie oceniać całą stronę. Nie bez znaczenia było to, że konkurencja nie miała rozbudowanego contentu na podstronach ofertowych oraz nie prowadzili regularnych działań na blogu.

Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

Zoom
Ponad 4-krotny wzrost

ruchu organicznego na stronie

Zoom
3-krotny wzrost

fraz w TOP 3 Google

Zoom
2-krotny wzrost

fraz w TOP 10 Google

Zoom
2-krotny wzrost

fraz w TOP 50 Google

Ty także możesz odnieść taki sukces!

Efekty, jakie wypracowaliśmy:

Pierwsze wyniki zauważyliśmy po 6 miesiącach od początku współpracy. Liczba fraz, która była widoczna na dalszych pozycjach (3-4 strona) zaczęła powoli "dobijać" do TOP10. Frazy, które były wcześniej widoczne na dalszych miejscach ale też nowe, wdrożone dzięki rozbudowie content marketingu regularnie rosły w wynikach wyszukiwaniach.

Google Analytics - ruch organiczny

Senuto - widoczność fraz w TOP 3

Konkurencja depcze Ci po piętach?

Umów bezpłatne konsultacje z ekspertem digital i wrzuć piąty bieg w biznesie.