Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E mamut glue 1
Historia współpracy Mamut Glue

Mamut Glue - Szybkoschnący klej budowlany

40-krotny wzrost ruchu na stronie

Artboard Artboard
mamut glue

O firmie

MamutGlue to polska marka uniwersalnego szybkoschnącego kleju montażowego firmy Bostik. Produkt cechuje się niezwykłą siłą i elastycznością. Klej wykonany jest na bazie MS POLIMERU (modyfikowanych silanów) do mocowania mocno obciążonych elementów i znajdujesz szerokie zastosowanie w budownictwie i przemyśle.

Aby lepiej wypromować w internecie ten produkt, firma Bostik (wcześniej DenBraven - 2 lata temu przeszła akwizycję) zdecydowała się na stworzenie osobnej strony internetowej poświęconej marce MamutGlue. W zwiększeniu widoczności witryny w Google miały pomóc działania e- marketingowe - kampanie Google Ads i pozycjonowanie. 

Wyzwania i współpraca w ramach pozycjonowania

Bostik zdecydował się na współpracę z naszą agencją. Nasz zespół ustalił szczegółową strategię SEO uwzględniającą m.in branżę, konkurencję i wielkość witryny. Strona mamutglue.pl należy do branży budowlanej, która jest trudna w pozycjonowaniu ze względu na dwa czynniki. Pierwszy z nich to bardzo duża i silna konkurencja. Drugi to wiedza, która jest potrzebna w celu przygotowywania treści potrzebnych do skutecznego pozycjonowania produktów w danej branży. 

KLEJ MONTAZOWY MAMUT GLUE BIALY 290ml DEN BRAVEN Rodzaj polimerowy
quote
Kluczowe było również nasze dotychczasowe doświadczenie, które wykazuje, że w branży budowlanej kluczowe są poradnikowe specjalistyczne artykuły.
lukasz jablonski.jpg
Łukasz Jabłoński, opiekun SEO mamutglue.pl

W celu dobrania optymalnej strategii przeanalizowaliśmy strony konkurencji i trendy w pozycjonowaniu danej branży. Kluczowe było również nasze dotychczasowe doświadczenie, które wykazuje, że w branży budowlanej kluczowe są poradnikowe specjalistyczne artykuły. Z tego typu artykułów wiele klientów dopiero dowiaduje się jakich produktów będą potrzebować przy różnorodnych projektach.

Rezultaty

Co osiągnęliśmy

Zoom
40-krotny wzrost

ruchu na stronie

Zoom
9-krotny wzrost fraz

w TOP 3 Google

Zoom
12-krotny wzrost fraz

w TOP 10 Google

Zoom
18-krotny wzrost fraz

w TOP 50 Google

Ty także możesz odnieść taki sukces!
Artboard

Działania, które przyniosły sukces!

Pierwszy etap pozycjonowania polegał na wybraniu odpowiednich fraz i zoptymalizowaniu całej strony pod ich kątem. Następnie skupiliśmy się przede wszystkim na cyklicznych działaniach mających na celu budowę profilu linkowego domeny oraz przygotowywaliśmy specjalistyczne artykuły poradnikowe, które były pozycjonowane pod kątem pytań zadawanych przez klientów w danej branży.

1-pozycjonowanie-centrum-widoczni.jpg
p2.jpg p1.jpg

Efekty, jakie wypracowaliśmy

W marcu 2018 ilość sesji z ruchu organicznego na stronie wynosiła 524. W tym samym okresie ilość fraz w TOP 3 wyników wyszukiwania to 15, ilość fraz w TOP 10 to 23 oraz ilość fraz w TOP 50 to 235.

Wzrost liczby sesji z ruchu bezpłatnego:
Na początku wykresu tj. marzec 2018 mamy 152 sesje. Miesiąc później jest 1257. Obecnie tj. w maju 2020 mamy już 6752 sesje.

Konkurencja depcze Ci po piętach?

Umów bezpłatne konsultacje z ekspertem digital i wrzuć piąty bieg w biznesie.