Historia współpracy
Mamut Glue
Sukces
Mamut Glue - Szybkoschnący klej budowlany
40-krotny wzrost ruchu na stronie

MamutGlue to polska marka uniwersalnego szybkoschnącego kleju montażowego firmy Bostik. Produkt cechuje się niezwykłą siłą i elastycznością. Klej wykonany jest na bazie MS POLIMERU (modyfikowanych silanów) do mocowania mocno obciążonych elementów i znajdujesz szerokie zastosowanie w budownictwie i przemyśle.

 

Pozycjonowanie marki z branży budowlanej

Aby lepiej wypromować w internecie ten produkt, firma Bostik (wcześniej DenBraven - 2 lata temu przeszła akwizycję) zdecydowała się na stworzenie osobnej strony internetowej poświęconej marce MamutGlue. W zwiększeniu widoczności witryny w Google miały pomóc działania e- marketingowe - kampanie Google Ads i pozycjonowanie. 

 

Wyzwania i współpraca w ramach pozycjonowania strony

Bostik zdecydował się na współpracę z naszą agencją. Nasz zespół ustalił szczegółową strategię SEO uwzględniającą m.in branżę, konkurencję i wielkość witryny. Strona mamutglue.pl należy do branży budowlanej, która jest trudna w pozycjonowaniu ze względu na dwa czynniki. Pierwszy z nich to bardzo duża i silna konkurencja. Drugi to wiedza, która jest potrzebna w celu przygotowywania treści potrzebnych do skutecznego pozycjonowania produktów w danej branży. 

Wypowiedź
Opinia opiekuna SEO

W celu dobrania optymalnej strategii przeanalizowaliśmy strony konkurencji i trendy w pozycjonowaniu danej branży. Kluczowe było również nasze dotychczasowe doświadczenie, które wykazuje, że w branży budowlanej kluczowe są poradnikowe specjalistyczne artykuły. Z tego typu artykułów wiele klientów dopiero dowiaduje się jakich produktów będą potrzebować przy różnorodnych projektach.

Łukasz Jabłoński, opiekun SEO mamutglue.pl

 

Co osiągneliśmy?
40-krotny wzrost
ruchu na stronie
9-krotny wzrost fraz
w TOP 3 Google
12-krotny wzrost fraz
w TOP 10 Google
18-krotny wzrost fraz
w TOP 50 Google
Działania, które przyniosły sukces!

Pierwszy etap pozycjonowania polegał na wybraniu odpowiednich fraz i zoptymalizowaniu całej strony pod ich kątem. Następnie skupiliśmy się przede wszystkim na cyklicznych działaniach mających na celu budowę profilu linkowego domeny oraz przygotowywaliśmy specjalistyczne artykuły poradnikowe, które były pozycjonowane pod kątem pytań zadawanych przez klientów w danej branży.

 

   

Efekty, jakie wypracowaliśmy

W marcu 2018 ilość sesji z ruchu organicznego na stronie wynosiła 524. W tym samym okresie ilość fraz w TOP 3 wyników wyszukiwania to 15, ilość fraz w TOP 10 to 23 oraz ilość fraz w TOP 50 to 235.

mamut glue wykres

Wzrost ilości sesji z ruchu bezpłatnego:
Na początku wykresu tj. marzec 2018 mamy 152 sesje. Miesiąc później jest 1257. Obecnie tj. w maju 2020 mamy już 6752 sesje.

ruch bezplatny mamut glue2

 

Współpraca
Zróbmy Razem Kolejną
Skuteczną Kampanię!
Zadzwoń do nas
Wyślij zapytanie
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO