Historia sukcesu Starter24
Sukces
Starter24 - Sprzedaż ubezpieczenia online
187% więcej konwersji z pozycjonowania
O firmie

Starter24 specjalizuje się w ubezpieczeniach car assistance. Wyróżnia się na rynku możliwością elastycznej konfiguracji ubezpieczenia, także w zakresie ubezpieczeń turystycznych i pakietów. Klienci mają możliwość skonfigurować polisę dowolnie, w zależności od swoich potrzeb i wykupić ją ze skutkiem natychmiastowym za pośrednictwem strony Starter24.

 

 

Co osiągneliśmy?
187% WIĘCEJ
konwersji z ruchu bezpłatnego
30% WIĘCEJ
odsłon z bezpłatnych wyników wyszukiwania
WZROST DO 52%
udziału ruchu organicznego w pozyskiwaniu konwersji
Proces
Wyzwanie

Usługa sprzedaży ubezpieczeń w Starter24 koncentruje się na klientach dokonujących zakupu online. Priorytetem było więc zbudowanie silnej pozycji tam, gdzie szukają takich usług potencjalni klienci – w top 10 Google. Podjęliśmy działania, które pozwoliły wyprzedzić konkurencję i pozyskać stabilnie rosnący ruch z wyszukiwarki Google. Ważnym etapem była również koncentracja ruchu użytkowników w kierunku konfiguratora ubezpieczeń.

Droga Starter24 do top 10 Google
  • Profilowanie lingwistyczne – proces wyboru fraz w oparciu o specjalistyczne narzędzia, badanie konkurencji oraz analizę potrzeb klienta. Selekcja fraz musiała uwzględniać zarówno ofertę całoroczną, jak i sezonową. Wybór priorytetowych słów kluczowych odbywał się przy współpracy z klientem, tak aby zapewnić pełną trafność dalszych działań.
  • Mapowanie - stworzenie zależności tematycznych pomiędzy stronami serwisu oraz budowa schematu linkowania wewnętrznego. Punktem wyjścia była budowa macierzy fraz, odzwierciedlająca przyszły schemat treści strony.
  • Cykliczna rozbudowa treści – rozbudowa treści strony w ramach usługi Content Marketing, a na kolejnym etapie działań zlecanie rozbudowy strony o artykuły poradnikowe, w oparciu o analizę potrzeb klientów
Promocja
  • Pozycjonowanie szerokie - budowa silnej pozycji w top 10 Google w branży ubezpieczeń samochodowych i turystycznych, dzięki gruntownej optymalizacji strony oraz zastosowaniu setek fraz powiązanych z ofertą.
  • Inbound Marketing – budowa wizerunku klienta na forach internetowych, dotarcie z informacją o ofercie i linkiem do strony internetowej, bezpośrednio do użytkowników poszukujących najlepszych rozwiązań ubezpieczeniowych.
Współpraca
Zróbmy Razem Kolejną
Skuteczną Kampanię!
Zadzwoń do nas
Wyślij zapytanie
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO