Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E starter tlo
Historia sukcesu Starter24

Starter24 - Sprzedaż ubezpieczenia online

187% więcej konwersji z pozycjonowania

Artboard Artboard
starter24 strona

O firmie

Starter24 specjalizuje się w ubezpieczeniach car assistance. Wyróżnia się na rynku możliwością elastycznej konfiguracji ubezpieczenia, także w zakresie ubezpieczeń turystycznych i pakietów. Klienci mają możliwość skonfigurować polisę dowolnie, w zależności od swoich potrzeb i wykupić ją ze skutkiem natychmiastowym za pośrednictwem strony Starter24.

Proces - etapy działań

Wyzwanie

Z czym się zmagaliśmy?

 

Usługa sprzedaży ubezpieczeń w Starter24 koncentruje się na klientach dokonujących zakupu online. Priorytetem było więc zbudowanie silnej pozycji tam, gdzie szukają takich usług potencjalni klienci – w top 10 Google. Podjęliśmy działania, które pozwoliły wyprzedzić konkurencję i pozyskać stabilnie rosnący ruch z wyszukiwarki Google. Ważnym etapem była również koncentracja ruchu użytkowników w kierunku konfiguratora ubezpieczeń.

Droga do TOP10 Google

Działania SEO
  • Profilowanie lingwistyczne – proces wyboru fraz w oparciu o specjalistyczne narzędzia, badanie konkurencji oraz analizę potrzeb klienta. Selekcja fraz musiała uwzględniać zarówno ofertę całoroczną, jak i sezonową. Wybór priorytetowych słów kluczowych odbywał się przy współpracy z klientem, tak aby zapewnić pełną trafność dalszych działań.
  • Mapowanie - stworzenie zależności tematycznych pomiędzy stronami serwisu oraz budowa schematu linkowania wewnętrznego. Punktem wyjścia była budowa macierzy fraz, odzwierciedlająca przyszły schemat treści strony.
  • Cykliczna rozbudowa treści – rozbudowa treści strony w ramach usługi Content Marketing, a na kolejnym etapie działań zlecanie rozbudowy strony o artykuły poradnikowe, w oparciu o analizę potrzeb klientów

Promocja

Działania wspierające
  • Pozycjonowanie szerokie - budowa silnej pozycji w top 10 Google w branży ubezpieczeń samochodowych i turystycznych, dzięki gruntownej optymalizacji strony oraz zastosowaniu setek fraz powiązanych z ofertą.
  • Inbound Marketing – budowa wizerunku klienta na forach internetowych, dotarcie z informacją o ofercie i linkiem do strony internetowej, bezpośrednio do użytkowników poszukujących najlepszych rozwiązań ubezpieczeniowych.
Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

Zoom
187% więcej

konwersji z ruchu bezpłatnego

Zoom
30% więcej

odsłon z bezpłatnych wyników wyszukiwania

Zoom
Wzrost do 52%

udziału ruchu organicznego w pozyskiwaniu konwersji

Ty także możesz osiągnąć taki sukces!
CaseStudyPage