Jak zarządzać budżetem indeksowania?

Jak zarzadzac budzetem indeksowania
Spis treści

• Co to jest budżet indeksowania?

• Budżet indeksowania - dlaczego jest ważny?

• Jak zaplanować budżet indeksowania dla swojej firmy?

• Strategia optymalizacji budżetu indeksowania

• Podsumowanie

Budżet indeksowania to kluczowy element skutecznego funkcjonowania strony online. Jak zarządzać budżetem indeksowania, by zmaksymalizować efektywność strategii SEO? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw sprawdzonych wskazówek. Zobacz, jak poprawić jakość i skuteczność indeksowania swojej strony.

Z artykułu dowiesz się:

 • czy jest crawl budget i jak wpływa na SEO,
 • dlaczego budżet indeksowania jest ważny dla pozycjonowania,
 • jak zaplanować skuteczną strategię optymalizacji budżetu indeksowania.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest budżet indeksowania?

Budżet indeksowania (crawl budget) odnosi się do ilości zasobów i częstotliwości, jakie wyszukiwarki, np. Google, Bing, mogą przeznaczyć na proces indeksowania Twojej strony internetowej.
Czym jest crawl budget i jak wpływa na SEO? Polega na analizie czynników, jakie roboty wyszukiwarek biorą pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o indeksowaniu konkretnych stron. Podczas przydzielania budżetu indeksowania, Google bierze pod uwagę cztery kluczowe elementy:

 • popularność Twojej strony,
 • częstotliwość aktualizacji,
 • ogólną liczbę stron,
 • zdolność obsługi indeksowania.

Im częściej roboty będą odwiedzać Twoją stronę, tym szybciej uwzględnią informacje o aktualizacji. Dzięki temu prace optymalizacyjne zajmą mniej czasu i zaczną wywierać wpływ na pozycjonowanie Twojej witryny.


Budżet indeksowania - dlaczego jest ważny?

Budżet indeksowania stanowi kluczowy element skutecznej strategii SEO. Jeśli jest efektywny, roboty wyszukiwarek są w stanie zebrać i zaindeksować pełną zawartość Twojej strony. To z kolei wpływa na jej skuteczne pozycjonowanie. Sam proces indeksacji strony nie gwarantuje automatycznie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Zaindeksowanie oznacza, że bot odwiedził stronę i zapisał informacje na swoich serwerach. Jej pozycja będzie zależała od opracowania efektywnej strategii pozycjonowania. Jak zarządzać budżetem indeksowania? Powinieneś zadbać m.in. o:

Niedostateczny crawl budget może spowodować, że roboty uznają zawartość strony za nieprzydatną dla użytkownika i pominą jej zawartość. To możesz obniżyć Twoją pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dowiedz się więcej o indeksowaniu tutaj:


Jak zaplanować budżet indeksowania dla swojej firmy?

Jak zarządzać budżetem indeksowania, by osiągnąć wysoką pozycję rankingową? Zacznij od określenia swoich priorytetów (co jest ważne dla Twojej strategii marketingowej, jakie cele chcesz osiągnąć itp.). Zidentyfikuj kluczowe strony i treści, które mają największe znaczenie dla Twojej firmy, np. strony produktów lub kategorii. Dzięki temu m.in.:

 • pomożesz skoncentrować uwagę wyszukiwarek na strony z najważniejszymi informacjami, co ułatwi i przyspieszy proces indeksacji,
 • przyspieszysz indeksowanie nowych treści, by wyszukiwarki szybko aktualizowały wyniki wyszukiwania dla użytkowników,
 • zapewnisz lepszą jakość wyników wyszukiwania - dzięki temu boty będą wyświetlać strony zawierające istotne informacje i dopasowane do intencji wyszukiwania; to wpływa na komfort użytkowników oraz pomaga osiągnąć wysoką pozycją w rankingach,
 • poprawisz swoją widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, to może przyciągnąć wartościowych ruch na stronę i zwiększyć zasięg marki.

Chcąc wiedzieć, czym jest crawl budżet i jak wpływa na SEO oraz jak go dobrze zaplanować, warto przeprowadzać analizę konkurencji. Możesz wykorzystać do tego sprawdzone narzędzia, np. Senuto, Ahrefs, Serfer, Semstorm lub samodzielnie sprawdzić strony konkurentów. Zwróć uwagę m.in. na frazy kluczowe, na które prowadzą pozycjonowanie, jakość i formę treści na stronie, profil linków przychodzących. Dzięki temu poznasz strategie wykorzystywane przez konkurentów branżowych i dostosujesz swoje działania do aktualnych trendów. Szukaj inspiracji, które będziesz mógł przełożyć na potrzeby swojego biznesu. W ten sposób wyróżnisz się na tle innych i będziesz o krok przed nimi.

Zestawie konkurentów branżowych w narzędziu Semstrom

Planowanie budżetu indeksowania powinno uwzględniać także m.in.:

 • optymalizację techniczną, czyli m.in. poprawę czasu ładowania strony, mobilne SEO - Google nadaje priorytet stronom responsywnym; dlatego warto uwzględnić to w strategii pozycjonowania; dzięki temu możesz poprawić swoją pozycję w rankingach,
 • regularną aktualizację treści, m.in. tworzenie świeżego contentu, dostarczanie wartościowych dla użytkowania treści, np. prowadząc blog firmowy, recykling treści,
 • zbudowanie efektywnej siatki linkowania wewnętrznego i link buildingu - zapewnienie spójności linków wewnętrznych oraz tworzenie wartościowych linków z innych, wartościowych stron to kluczowe aspekty indeksowania.

Dla budżetu indeksowania ma znaczenie, na jakim etapie jest Twoja firma, np. uruchamiasz stronę internetową, jesteś właścicielem rozbudowanej strony. Dlatego systematycznie analizuj swoją stronę, np. w Google Search Console, i wprowadzaj niezbędne optymalizacje, np. aktualizuj treści, popraw linkowanie wewnętrzne. Częstotliwość weryfikacji dopasuj do indywidualnych potrzeb biznesu, np. raz w miesiącu. Dzięki temu zmaksymalizujesz skuteczność swojej strategii.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Strategia optymalizacji budżetu indeksowania

Istnieje kilka czynności, które warto uwzględnić w strategii marketingowej, aby zmotywować roboty wyszukiwarek do indeksowania większej liczby stron w obrębie Twojej witryny i zwiększenia częstotliwości tego procesu. Zobacz, jak efektywnie zarządzać budżetem indeksowania.


1. Stwórz mapę strony i prześlij ją do Google Search Console

Mapa strony to plik w formacie XML zawierający strukturalne odwzorowanie wszystkich podstron w obrębie witryny wraz z ich datami modyfikacji. Jest niewidoczna dla użytkowników. Powinny się w niej znaleźć wszystkie linki do stron, które:

 • uznajesz za wartościowe,
 • chcesz, aby były widoczne w wynikach wyszukiwania.

Mapa strony pomaga botom wyszukiwarek w zrozumieniu struktury strony, jej kontekstu i zawartości. To pomaga zwiększyć efektywność indeksowania i szanse na lepszą widoczność i przyciągnięcie ruchu na stronę.
Pamiętaj, że jedna mapa strony nie może przekraczać 50 MB i powinna obejmować nie więcej niż 50 tysięcy adresów URL. Do jej wygenerowania będzie Ci potrzebna dodatkowa wtyczka, np. Yoast SEO. Możesz także skorzystać z narzędzia Screaming Frog. Mapę strony umieść na serwerze i prześlij do Google Search Console. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco śledzić proces indeksowania.
Jeśli nie stworzysz mapy strony, możesz narazić się m.in. na:

 • nieregularne indeksowanie - to może utrudniać botom dotarcie do ważnych treści i wpływać na spadek widoczności Twojej strony w SERP,
 • pominięcie niektórych podstron ze względu na brak spójnej struktury strony; w ten sposób Twoje treści mogą nie dotrzeć do grupy docelowej,
 • marnowanie potencjału strony internetowej i utratę konkurencyjności.

Przykładowa mapa strony

Funkcja dodania mapy strony w Google Search Console


2. Przygotuj plik robots.txt

Plik robots.txt to plik tekstowy umieszczany na serwerze, który informuje roboty wyszukiwarek, które części strony mają zostać zaindeksowane, a które powinny być zignorowane, np. są wersją przejściową strony.
Plik robots.txt m.in.:

 • pozwala skierować roboty wyszukiwarek na istotne dla indeksacji obszary strony; dzięki temu koncentruje uwagę botów na treściach mających kluczowe znaczenie dla rankingu wyszukiwania,
 • optymalizuje zużycie budżetu indeksowania poprzez wykluczenie nieistotnych stron, katalogów czy plików, które nie przyczyniają się istotnie do widoczności strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania,
 • pomaga kontrolować, które podstrony mają być indeksowane przez wyszukiwarki, a które powinny być pominięte.

Prawidłowo skonfigurowany plik robots.txt pozwala botom skoncentrować się na najważniejszych treściach na stronie. Dlatego sprawdź strukturę pliku (składnię, uwzględnienie istotnych ścieżek itp.). Jeśli popełnisz choć jeden błąd, boty mogą nie zaindeksować całej strony. Pamiętaj o systematycznej aktualizacji pliku robots.txt. Liczbę stron, które wskazałeś do zaindeksowania, możesz sprawdzić np. w Google Search Console.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


3. Zoptymalizuj adresy URL

Jak zarządzać budżetem indeksowania poprzez optymalizację adresu URL? Powinieneś wziąć pod uwagę, że boty wyszukiwarek preferują adres URL, które są:

 • krótkie,
 • czytelne i zrozumiałe,
 • unikalne,
 • precyzyjnie dopasowane do tematyki strony.

Dlatego chcąc stworzyć dobrze zoptymalizowany adres URL m.in.:

 • unikaj nadmiernie skomplikowanych struktur adresu,
 • używaj ważnych słów kluczowych, które są związane z tematyką strony,
 • rozdzielaj słowa myślnikami,
 • unikaj znaków specjalnych, np. _, %,& itp. i liczb,
 • zadbaj o przemyślaną hierarchię adresów URL - stwórz katalogi, podkatalogi.

Prawidłowo zoptymalizowany adres URL umożliwia botom wyszukiwarek łatwiejsze nawigowanie i zrozumienie struktury strony oraz jej zawartości. Dzięki temu mogą efektywniej przyporządkować treści do konkretnego zapytania użytkownika. Im lepsze dopasowanie, tym większy komfort odbiorcy. To może przełożyć się na zwiększenie widoczności Twojej strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania i wygenerowanie jakościowego ruchu.


4. Unikaj zbyt długich przekierowań

Jednym z bardzo istotnych elementów, które oddziałują na to, czym jest crawl budget i jak wpływa na SEO, są przekierowania 301. To narzędzie, które ma na celu trwałe przeniesienie strony z jednej lokalizacji na inną, bez utraty mocy wypracowanej pozycji adresu URL w rankingu. Możesz je wykorzystać kiedy m.in.:

 • zmieniasz domenę, np. z com na pl - pamiętaj o zapewnieniu bezpieczeństwa strony przy pomocy certyfikatu SSL,
 • porządkujesz adresy URL - różne wersje adresu (np. bez www lub z www) traktowane są przez roboty jako dwa odrębne adresy; dlatego, żeby nie marnować crawl budget’u, warto zastosować przekierowania 301 wszystkich wersji adresu strony do jednej, kanonicznej postaci,
 • poprawiasz strukturę nawigacji na stronie, by zwiększyć jej czytelność niejasna dla użytkowników.

Unikaj zbyt długich łańcuchów przekierowań. Stosuj je nie częściej niż dwukrotnie z rzędu i tylko w sytuacjach, gdy jest to absolutnie konieczne. Jeśli przygotujesz dłuższe łańcuchy, boty mogą zrezygnować ze śledzenia przekierowań, a strona przestanie być indeksowana. To może spowodować utratę linkowego autorytetu i skutkować spadkiem widoczności strony. Dlatego regularne monitoruj zmiany w strukturze URL, np. w Google Search Console, i aktualizuj łańcuch przekierowań.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


5. Popraw szybkość ładowania strony

Szybkość ładowania strony to jestem z ważniejszych czynników rankingowych. Im szybciej strona się ładuje, tym bardziej efektywnie boty mogą przeszukiwać i indeksować jej zawartość. Wolne ładowanie strony może skutkować obniżeniem rangi strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Roboty wyszukiwarek mogą wtedy zużywać większą część budżetu indeksowania na skanowanie tylko jednej witryny. To może wpływać negatywnie na indeksację innych stron.
Czas ładowania strony ma także znaczenie dla komfortu użytkowników. Zbyt długi może wywołać ich irytację i zniechęcić do pozostania na stronie. Zmniejsza również szanse na ponowne odwiedziny. To może negatywnie wpłynąć na widoczność strony i jej pozycję w SERP.
Prędkość ładowania strony możesz przeanalizować np. w narzędziu Google PageSpeed Insights. Monitoruj ją regularnie, np. raz w miesiącu, by móc na bieżąco wprowadzać optymalizacje i dbać o swoją pozycję rankingową. Dla zwiększenia prędkości strony możesz m.in.:

 • zoptymalizować obrazy,
 • sprawdzić przepustowość ruchu na stronie,
 • zweryfikować wydajność serwera,
 • ograniczyć liczbę reklam na stronie do niezbędnego minimum,
 • skrócić kod HTML,
 • zoptymalizować CSS, JavaScript.

Analiza czasu ładowania strony w narzędziu Google PageSpeed Insights


6. Przygotuj przyjazną dla SEO architekturę strony

Architektura strony internetowej obejmuje sposób organizacji jej zawartości. Polega na przemyślanym pogrupowaniu treści w taki sposób, by były zrozumiałe dla użytkowników oraz robotów wyszukiwarek. Przemyślana architektura informacji umożliwia robotom wyszukiwarek skoncentrować się na kluczowych elementach strony, np. strona z intuicyjnym układem kategorii i podkategorii ułatwia robotom zrozumienie hierarchii informacji. To ma szczególne znaczenie w przypadku rozbudowanych stron, np. sklepów, z wieloma podstronami. Dzięki temu wiesz, jak zarządzać budżetem indeksowania.
Jak zbudować strukturę strony w pozycjonowaniu? Stwórz m.in.:

 • przemyślaną hierarchię adresów URL, aby odzwierciedlały logiczną strukturę strony,
 • przejrzyste menu oraz intuicyjną nawigację, która ułatwi użytkownikom poruszanie się w obrębie strony,
 • menu okruszkowe - informując użytkownika o jego aktualnej lokalizacji, zwiększysz jego komfort przeglądania strony,
 • zaplanuj linkowanie wewnętrzne, aby podkreślić ważne strony i ułatwić robotom wyszukiwarki zrozumienie struktury całej strony.

Zadbaj o to, aby przejście pomiędzy stronami zajmowało użytkownikowi nie więcej niż trzy kliknięcia. Dzięki temu zwiększysz jego komfort i satysfakcję. To z kolei może wpłynąć korzystnie na pozycję rankingową strony.
Warto, żebyś przeczytał także:

Przykład menu na stronie agencji widoczni


7. Stwórz wysokiej jakości content

Content marketing odgrywa kluczową rolę w kontekście indeksowania stron internetowych. Algorytmy wyszukiwarek promują strony z bogatą i zróżnicowaną treścią. Dzięki temu możesz znaleźć się na wyższych pozycjach w rankingu. Jak zarządzać budżetem indeksowania poprzez tworzenie treści? Warto kierować się kilkoma kluczowymi zasadami:

 • zrób reaserch słów kluczowych i wykorzystuj je w treściach - wybieraj frazy kluczowe związane m.in. z tematyką Twojej strony, branżą, ofertą; podczas analizy możesz skorzystać ze specjalistycznych narzędzi, np. Keyword Planner, Senuto; naturalnie wplataj je w tekst; dzięki temu zachowasz przyjazny odbiór i nie przytłoczysz odbiorcy;
 • dopasuj treści do intencji wyszukiwania - staraj się zrozumieć, jakie pytania odbiorcy mogą wpisywać do wyszukiwarek, jakie zagadnienia interesują Twoją grupę docelową; Google promuje strony, które zaspokajają potrzeby użytkowników i są dla nich przydatne; dlatego im lepsze dopasowanie do intencji wyszukiwania, tym większa szansa, że Twoja strona będzie wyświetlona na wyższych pozycjach w SERP; to wpływa także na efektywność procesu indeksowania; inspiracji do tematów na strony możesz szukać np. na stronach konkurencji czy w specjalistycznych narzędziach, np. Google Trends,
  dostosuj content do oczekiwań odbiorców - skorzystaj np. z narzędzia Google Analytics 4, by dokonać analizy użytkowników na podstawie kluczowych kryteriów demograficznych, np. wieku, płci, lokalizacji; dzięki temu dokładnie poznasz swoją grupę docelową i dopasujesz do niej content; im bardziej trafne i wartościowe będą Twoje treści, tym efektywniejszy będzie proces ich indeksowania,
 • zadbaj o strukturę i czytelność treści - podziel teksty na logiczne sekcje, korzystaj z nagłówków, wypunktowań i pogrubień; dopasuj język do grupy docelowej, np. bardziej przystępny dla konsumentów, nieco bardziej sformalizowany dla klientów B2B; wykorzystuj m.in. modne zwroty i wyrażenia dopasowane do Twojej branży; pisz przejrzyście i przystępnie; dzięki temu ułatwisz użytkownikom znalezienie informacji, zwiększysz ich komfort; Twoja strona może wygenerować wartościowy ruch i osiągnąć lepsze wyniki,
 • regularne aktualizuj treści - m.in. sprawdzaj aktualność danych, na które się powołujesz, dodawaj nowe informacje, świeże przykłady.

Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest crawl budget i jak wpływa na SEO, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na oryginalność treści. Twórz content, który zainteresuje użytkowników oraz będzie przyjazny dla robotów wyszukiwarek. Możesz przedstawić ważne w Twojej branży zagadnienie w interesujący sposób, np. wykorzystując treści interaktywne (interaktywne quizy, mapy itp.). Warto zastosować oryginalną formę narracji, np. storytelling. To może przyciągnąć ruch na stronę i zwiększyć efektywność budżetu indeksowania.

Polecamy także:

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę


8. Unikaj duplikacji treści

Tworząc strategię content marketingu, unikaj duplikacji treści, czyli tworzenia tej samej lub bardzo zbliżonej treści pod więcej niż jednym adresem URL w obrębie jednej witryny, lub różnych serwisów. Jeśli np. dwie strony mają niemal identyczną treść, boty mogą uznać, że jedna z nich nie wnosi dodatkowej wartości i zignorować ją przy indeksowaniu. Duplikacja treści może prowadzić m.in. do:

 • zmniejszenia ruchu na stronie - roboty wyszukiwarek, m.in. Google, nie są zainteresowane ocenianiem stron, które zawierają treści skopiowane z innych stron; to może wpłynąć negatywnie na zasięg i świadomość Twojej marki oraz obniżyć szanse na zyski,
 • problemów z indeksacją - boty mogą odmówić indeksacji stron ze zduplikowaną treścią; to ma szczególne znaczenie, jeśli prowadzisz dużą stronę, np. w e-commerce,
 • nałożeniem kar - Google może nałożyć kary lub nawet całkowicie wykluczyć strony z indeksowania, jeśli jest na niej treść celowo zduplikowana lub przekopiowana z innej witryny; dlatego chcąc utrzymać swoją pozycję w rankingu, dbaj o unikalność contentu.

Najczęściej duplikowane treści w infografice

Jak możesz rozwiązać problem duplikacji treści? Zacznij od analizy swojej strony. Możesz m.in.:

 • wpisać ręcznie w wyszukiwarkę, np. Google, zwrot "site:domena.pl"; Google wyświetli wszystkie podstrony, jakie zostały zaindeksowane; dzięki temu zobaczysz, które strony są widoczne dla wyszukiwarki

Analiza strony pod kątem duplikacji za pomocą polecenia site:domena.pl

 • wygenerować raport w Google Search Console - w zakładce „stan” przeanalizuj kategorie: „błąd", „prawidłowe z ostrzeżeniem", „wykluczono"

Analiza duplikacji treści w Google Search Console

 • korzystać z narzędzi np. Screaming Frog, DeepCrawl, Semruch - pozwalają sprawdzić m.in. listę stron, które według dane narzędzia mogą być uznane za zduplikowane,
 • przeanalizować title i description - czy ich treść nie dezorientuje botów.

Jeśli okaże się, że strony w obrębie witryny mają zbliżoną treści, powinieneś zdecydować, która z nich jest stroną główną, a która jest duplikatem, i wprowadzić do kodu HTML link kanoniczny. Dzięki temu boty wyszukiwarek zignorują zduplikowane strony i skoncentrują się na indeksowaniu głównych wersji.


9. Stwórz przemyślaną strukturę linków wewnętrznych

Linkowanie wewnętrzne odgrywa kluczową rolę w optymalizacji budżetu indeksowania. Dzięki strategicznemu rozmieszczaniu linków wewnętrznych możesz zobaczyć, czym jest crawl budget i jak wpływa na SEO. Linkowanie wewnętrzne pozwala na skuteczne przekierowywanie uwagi robotów wyszukiwarek na kluczowe dla Ciebie strony. Pomagając im zidentyfikować najważniejsze treści na stronie, optymalizujesz budżet indeksowania i zwiększasz szanse na poprawę swojej pozycji rankingowej. Możesz np. na stronie głównej umieścić link do ważnej dla Ciebie podstrony, by dać sygnał robotom o wadze tej podstronie.
Wewnętrzne linkowanie wpływa również na równomierne rozłożenie mocy linków (PageRank) w obrębie strony. Dzięki temu:

 • kluczowe treści nie pozostają ukryte,
 • algorytmy są w stanie lepiej zrozumieć hierarchię treści i znaczenie różnych podstron dla pozycji strony w rankingu,
 • zwiększasz szanse na indeksowanie nowych treści i ogólną poprawę widoczności strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Opracowując strategię linkowania wewnętrznego, zadbaj m.in. o:

 • wnikliwą analizę struktury strony oraz zidentyfikowanie wartościowych stron, do których możesz poprowadzić linki wewnętrzne; skorzystaj w tym celu np. z narzędzia Ahrefs,
 • stworzenie logicznych i wartościowych powiązań między treści na Twojej stronie - to ułatwi robotom poruszanie się po niej; zwiększysz też komfort użytkowników korzystania ze strony, przytrzymasz ich uwagę i zainteresujesz swoją marką; to może przełożyć się na wygenerowanie wartościowego ruchu na stronie oraz wysoką pozycję rankingową,
 • stałą rozbudowę treści na stronie - dzięki temu będziesz mógł systematycznie rozszerzać siatkę linkowania wewnętrznego; to pomoże Ci utrzymywać stałą pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania,
 • przygotowanie wysokiej jakości anchor text, aby m.in. nawiązywały tematycznie do kontekstu strony, zawierały słowo kluczowe, nazwę marki itp.,
 • odsyłanie do wartościowych stron, np. ofertowych, najnowszych artykułów - dzięki temu zwracasz uwagę algorytmów oraz użytkowników na strony istotne dla Twojego biznesu; to pomaga w budowaniu świadomości marki oraz zwiększeniu jej zasięgu i pozycji rankingowej.

 Analiza jakości stron w Ahrefs


Jak zarządzać budżetem indeksowania? Podsumowanie

Zarządzania budżetem indeksowania polega na umiejętnym ukierunkowaniu botów, by indeksowały wartościowe dla Ciebie strony. Dzięki temu efektywnie wykorzystujesz ich zasoby. Powinieneś przeanalizować strukturę strony, aby zrozumieć, czym jest crawl budget i jak wpływa na SEO. Dzięki przemyślanym działaniom możesz zwiększyć swoją widoczność strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. To może przełożyć się na zwiększenie ruchu i konwersje. Długofalowe korzyści obejmują zwiększoną wiarygodność witryny w oczach wyszukiwarek oraz użytkowników, co może prowadzić do budowania lojalności i zaufania klientów.

Co to jest budżet indeksowania?
Down arrow

Budżet indeksowania to ilość zasobów, jakie wyszukiwarka przydziela na indeksowanie i analizowanie zawartości Twojej strony internetowej. Oznacza to, że im skuteczniej zarządzasz tym budżetem, tym częściej i efektywniej wyszukiwarki przeszukują i indeksują Twoją witrynę.

Jak skutecznie zarządzać budżetem indeksowania?
Down arrow

Aby efektywnie zarządzać budżetem indeksowania, warto skoncentrować się na optymalizacji strony pod kątem SEO, eliminacji nadmiarowych i niepotrzebnych stron, a także regularnym dostarczaniu wartościowej i aktualnej treści. Dbając o właściwą strukturę strony i unikając błędów technicznych, maksymalizujemy efektywność indeksacji.

Czym jest crawl budget i jak wpływa na SEO?
Down arrow

Crawl budget to zespół zasobów indeksacyjnych, który wyszukiwarka przydziela danej stronie internetowej. Optymalne wykorzystanie crew budget może znacznie wpłynąć na skuteczność działań SEO, umożliwiając częstsze i dokładniejsze indeksowanie istotnych treści. Zapewnienie, że ważne elementy strony są objęte crew budget, to kluczowy krok w zapewnieniu widoczności witryny w wynikach wyszukiwania.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
5
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 600 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria z wykształcenia jest prawniczką, jednak pasja do pisania kiełkowała w niej powoli, aż w końcu rozkwitła i doprowadziła do marketingu. Doświadczenie w zawodzie pozwoliło jej zdobyć umiejętność obiektywnego myślenia, rozumienia potrzeb obu stron i szukania optymalnego rozwiązania. Zaczęła od kursu z copywritingu, a potem odbyła szkolenie z podstaw SEO i content marketingu. Obecnie systematycznie poszerza swoją wiedzę z zakresu pozycjonowania i marketingu internetowego. Rozwija także swoje umiejętności podczas korzystania z narzędzi, takich jak Senuto czy Keyword Planner.

Prywatnie zapalona podróżniczka, zafascynowana kulturą azjatycką, dla której podróżowanie to przede wszystkim doświadczanie, pokonywanie swoich barier i szansa na poznanie siebie. Specjalistka w ekonomicznym pakowaniu bagażu. Maria to też miłośniczka czytania kilku książek jednocześnie i kreatywnego gotowania.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak zarządzać budżetem indeksowania?

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 134 głosów

UDOSTĘPNIJ