Jak skalować reklamy na Facebooku?

Jak skalowac reklamy na Facebooku 1
Spis treści

• Co to jest skalowanie kampanii na Facebooku?

• Jak zidentyfikować skalowalne kampanie na Facebooku?

• Jak uniknąć fazy uczenia się w skalowaniu reklam na Facebooku?

• 8 kluczowych sposobów skalowania kampanii na Facebooku

• Poszerz grupę docelową

• Znajdź nowych podobnych odbiorców na Facebooku

• Zwiększ budżet kampanii (we właściwy sposób)

• Duplikuj skuteczne reklamy

• Popraw wynik jakości reklamy

• Dopasuj treści reklamowe do etapu ścieżki zakupowej

• Segmentuj swoich zaangażowanych odbiorców

• Zmień kreacje reklam

• Podsumowanie

Uzyskujesz dobre wyników reklamach na Facebooku i chcesz podnieść budżet? To nie zawsze będzie właściwa droga do sukcesu, a większe środki nie muszą oznaczać lepszych wyników. Lepszym rozwiązaniem jest poznanie sposobów na skalowanie kampanii na Facebooku, dzięki którym być możesz osiągniesz jeszcze lepsze efekty bez konieczności podnoszenia stawek. Czym jest skalowanie reklamy Facebook Ads i jak robić to skuteczne? Sprawdź nasze strategie.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest skalowanie kampanii na Facebooku?

Skalowanie kampanii na Facebooku to strategia optymalizacji reklam w celu osiągnięcia większego zasięgu i lepszych rezultatów sprzedażowych. W skrócie oznacza to rozwój kampanii reklamowych w taki sposób, aby dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów lub zwiększyć wartość konwersji. W praktyce skalowanie oznacza wzrost wydatków na reklamę przy jednoczesnym utrzymaniu, a nawet poprawie efektów kampanii/

Skalowanie jest kluczowym elementem strategii marketingowych, pozwalając firmom wykorzystać potencjał platformy społecznościowej, takiej jak Facebook, do efektywnego promowania swoich produktów lub usług. Działania te jednak wymagają precyzyjnego planowania, monitorowania i dostosowywania kampanii, aby zapewnić jej sukces i uniknąć nadmiernego wydatku na reklamy.

Na Facebooku masz możliwość skalowania:

 • skalowanie pionowe - polega na zwiększeniu budżetu na reklamę; sekret skalowania pionowego leży w powolnym i stałym wzroście. Nagłe, drastyczne zwiększenie budżetu osłabi algorytm Facebooka, a Twoje dane mogą ucierpieć, podobnie jak zdolność platformy do efektywnego wykorzystania Twoich środków,
 • skalowanie poziome - polega na optymalizacji kampanii, np. poprzez odpowiednie kierowanie reklam oraz zmianę w kreacjach reklamowych, aby zmaksymalizować zasięg i efektywność reklam.


Jak zidentyfikować skalowalne kampanie na Facebooku?

Pierwszym krokiem do ulepszenia płatnych kampanii na Facebooku jest znalezienie zestawu reklam, który warto skalować. Zacznij od wyjaśnienia kluczowych wskaźników wydajności (KPI) kampanii reklamowej na Facebooku. Możesz na przykład chcieć osiągnąć cele związane ze zwrotem z nakładów na reklamę (ROAS), kosztem wyniku, współczynnikiem klikalności (CTR) lub innymi kluczowymi wskaźnikami.


Jak uniknąć fazy uczenia się w skalowaniu reklam na Facebooku?

Kluczem do skalowania reklam na Facebooku jest zwiększanie wyników bez utraty wydajności. W czym tkwi sekret? Aby skutecznie skalować najskuteczniejsze zestawy reklam, unikaj ponownego uruchamiania fazy uczenia się reklam na Facebooku. Na etapie uczenia się algorytm Facebooka aktywnie ocenia możliwości możliwie najskuteczniejszego dostarczania reklam. Prawdopodobnie zauważysz niestabilną skuteczność, ponieważ Facebook będzie szukać najbardziej opłacalnych kreacji, miejsc docelowych i odbiorców dla Twoich zestawów reklam.

Początkowa faza uczenia się trwa około tygodnia lub tyle, ile potrzeba, aby zestaw reklam osiągnął 50 zdarzeń optymalizacji. Po zakończeniu fazy uczenia się wydajność się wyrównuje, a zestawy reklam zaczynają dostarczać wyniki, które można wykorzystać do prognozowania wyników kampanii. Faza uczenia się zazwyczaj przekłada się na niedostatecznie zoptymalizowane reklamy i nieprzewidywalne wyniki. Powinieneś starać się tego unikać z dwóch powodów:

 • Na tym etapie Twoje reklamy nie osiągną ani nie utrzymają optymalnego ROAS. Zestawy reklam, które często wracają do fazy uczenia się, prawdopodobnie nie zapewnią docelowego ROAS, co może obniżyć wartość uzyskiwaną z kampanii.
 • Zestawy reklam w fazie uczenia się nie są dobrymi kandydatami do skalowania, ponieważ ich wydajność jest niestabilna. Jeśli regularnie musisz czekać, aż status zestawu reklam zmieni się z „Ucz się” na „Aktywny”, nie będziesz w stanie efektywnie skalować.

Jak uniknąć fazy uczenia się? Na początkowym etapie, po uruchomieniu kampanii, nie jest to możliwe. Jednak zestawy reklam mogą wielokrotnie wchodzić w fazę uczenia się – nawet tygodnie lub miesiące po uruchomieniu. Możesz ponownie rozpocząć etap optymalizacji za każdym razem, gdy dokonasz istotnej zmiany w kampanii, zestawie reklam lub reklamie. Zasadniczo wszelkie zmiany w kierowaniu na odbiorców, zdarzeniach optymalizacyjnych lub kreacjach reklamowych mogą wznowić fazę uczenia się. Ponadto wprowadzenie poważnych zmian w budżetach zestawów reklam i wybranie różnych strategii ustalania stawek ponownie uruchamia fazę uczenia się. W przypadku stałych działań reklamowych na Facebooku jest to w zasadzie nieuniknione.

Jak zatem zapewnić optymalizację kampanii i nadal uzyskiwać więcej wyników, nie narażając się na problemy na etapie uczenia się? Dzięki połączeniu testowania zestawu reklam i skalowania strategicznego możesz z powodzeniem rozwijać swoje kampanie reklamowe na Facebooku.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


8 kluczowych sposobów skalowania kampanii na Facebooku

Masz już efekty reklamy na Facebooku i docierasz do właściwych osób? Zrób następny krok i sprawdź, jak skalować kampanie na Facebooku, aby mądrze zwiększyć budżet i zanotować jeszcze lepsze wyniki.


1. Poszerz grupę docelową

Testując zestawy reklam, prawdopodobnie spędzisz dużo czasu na dopracowywaniu grupy docelowej. Chociaż dobrze zdefiniowana grupa docelowa może zapewniać świetne rezultaty przez tygodnie lub miesiące, nawet najlepsi odbiorcy w końcu ulegają nasyceniu.

Kiedy Facebook wyczerpie wszystkie opłacalne możliwości wyświetlania reklam, koszty w naturalny sposób zaczną rosnąć. Kiedy zauważysz rosnące koszty i częstotliwość, to dobry moment, aby pomyśleć o tym, jak poszerzyć grupę docelową – jest to rodzaj skalowania poziomego.

Pamiętaj, że wprowadzenie jakichkolwiek zmian w kierowaniu na odbiorców powoduje wznowienie fazy uczenia się. Aby uzyskać najlepsze wyniki, przetestuj nowe segmenty odbiorców w oddzielnym zestawie reklam. Możesz użyć narzędzia do testów A/B, aby porównać wiele opcji. Następnie możesz dodać zwycięski segment do zoptymalizowanego zestawu reklam, mając pewność, że będzie on skuteczny i skutecznie zakończy fazę uczenia się.

Aby rozszerzyć szczegółowe grupy docelowe, możesz poszerzyć ustawienia demograficzne lub dodać więcej zainteresowań i zachowań. Jeśli to możliwe, podejmij przemyślaną decyzję dotyczącą dodawanych segmentów, zamiast polegać na narzędziu automatycznego poszerzania grona odbiorców Menedżera reklam.


2. Znajdź nowych podobnych odbiorców na Facebooku

Istnieje kilka zasadniczych różnic pomiędzy reklamami Google Ads i reklamami na Facebooku. Jedną z nich jest sposób, w jaki znajdują odbiorców. Podczas gdy reklamy w wyszukiwarce są kierowane na wyszukiwania użytkowników, reklamy na Facebooku pozwalają dotrzeć do określonej grupy odbiorców. Pozwalają nawet znaleźć więcej osób takich jak Twoi najlepsi klienci dzięki funkcji Podobni odbiorcy (Lookalika Audience). Możesz na przykład poprosić Facebooka o utworzenie podobnych odbiorców na podstawie przesłanej listy klientów w formacie CSV.

Po utworzeniu niestandardowej grupy odbiorców możesz utworzyć grupę podobnych odbiorców, określając lokalizację i rozmiar. Facebook pozwala wybrać wartość procentową od 1 do 10, gdzie 1 oznacza najmniejszą grupę odbiorców, której członkowie najbardziej odpowiadają oryginalnej grupie odbiorców. Ty możesz zwiększyć zakres podobieństwa do 3-5%.


3. Zwiększ budżet kampanii (we właściwy sposób)

Zwiększenie budżetu prawdopodobnie jest pierwszym pomysłem, który przyjdzie Ci do głowy w momencie, gdy zechcesz skalować kampanie na Facebooku. Jest to rozsądne rozwiązanie pod warunkiem, że zrobisz to we właściwy sposób. Samo podniesienie budżetu może być też ryzykowne, ponieważ za każdym razem, gdy zmieniasz budżet na Facebooku, zmieniasz jeden z punktów danych zasilających jego algorytm i określających, kto i kiedy widzi Twoje reklamy. Dlatego za każdym razem, gdy dokonujesz zmiany budżetu, ryzykujesz zresetowaniem fazy uczenia się. Algorytm Facebooka potrzebuje określonej ilości czasu i budżetu, aby zdecydować, komu powinien wyświetlić Twoją reklamę. Po uruchomieniu nowego zestawu reklam Facebook rozpoczyna fazę uczenia się, dopóki nie dostarczy 50 zdarzeń optymalizacyjnych.

Co możesz zrobić, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych problemów? Nie wprowadzaj zmian w procesie uczenia się, by nie zaburzyć zbierania danych. Ponadto wszystkie zmiany budżetu ogranicz do maksymalnie 20% lub mniej pierwotnego budżetu. Jeśli chcesz dostosować swój budżet o większy procent, powinieneś to zrobić w kilku fazach, przy czym żadna z poszczególnych faz nie powinna zaburzać reguły 20%. Możesz na przykład zwiększać budżet o nie więcej niż 20% raz w tygodniu w skali miesiąca czy dwóch.

Nie chcesz wykonywać obliczeń ani ręcznie dostosowywać budżetu? Aby usprawnić proces skalowania w pionie, możesz skonfigurować automatyczne reguły. Otwórz narzędzie Reguły automatyczne w Menedżerze reklam. Następnie kliknij przycisk Utwórz regułę i wybierz opcję Niestandardowa reguła. Na końcu ustal wytyczne. Aby rozpocząć działanie, wybierz opcję Zwiększ dzienny budżet o, a następnie ustaw kwotę na 20%. Jako częstotliwość wybierz Raz w tygodniu i zastosuj regułę do wszystkich aktywnych zestawów reklam.


4. Duplikuj skuteczne reklamy

Z pewnością masz na swoim koncie skuteczne reklamy, które przynoszą konwersje i sprzedaż. Być może nie stanowią one większości, ale jakaś reklama prawdopodobnie się wyróżnia. Taką reklamę warto zduplikować, by jeszcze zwiększyć jej skuteczność. Jak to zrobić?

 • Rozpocznij od dokładnej analizy swoich kampanii. Zidentyfikuj reklamy, które osiągają najlepsze wyniki, takie jak wysoki wskaźnik klikalności (CTR), dobre konwersje czy niski koszt konwersji (CPC). Sprawdź również, które grupy docelowe najlepiej reagują na te reklamy.
 • Przejdź do wybranej kampanii na koncie w Menedżerze reklam i kliknij Duplikuj.
 • Wybierz liczbę kopii reklamy, które chcesz wykonać.
 • Po zduplikowaniu reklamy dostosuj jej kopię. Możesz zmieniać tytuł, tekst główny, nagłówki itp. Warto dostosować treść reklamy, aby przyciągnęła uwagę nowych odbiorców lub podkreśliła inną korzyść produktu lub usługi
 • Kliknij publikuj.

Zduplikowane reklamy można skierować na różne grupy docelowe, które wcześniej nie miały okazji zobaczyć oryginalnej reklamy. To pomoże zwiększyć zasięg kampanii. Eksperymentuj także z różnymi segmentami demograficznymi, zachowaniami lub zainteresowaniami, aby znaleźć te, które reagują najlepiej.


5. Popraw wynik jakości reklamy

Im bardziej trafne są Twoje reklamy, tym większa ich skuteczność i niższy koszt za kliknięcie. Trafność reklam na Facebooku obrazuje obecnie wynik jakości reklamy. Jak go poprawić?

 • Wyświetlaj więcej reklam wideo. Te generują większe zaangażowanie, co może przełożyć się na wyższy wynik jakości.
 • Ogranicz liczbę wyświetleń tej samej reklamy na jednego użytkownika. Im częściej ją widzi, tym większe ryzyko irytacji i w konsekwencji zablokuje lub ukryj reklamę, a takie działania mogą negatywnie wpłynąć na Twój wynik jakości.
 • Testuj różne reakcje reklamy, np. pod kątem grafiki, CTA itp., i sprawdź, które z nich generują najlepsze efekty (liczba konwersji, współczynnik CTR).

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


6. Dopasuj treści reklamowe do etapu ścieżki zakupowej

Odpowiednie treści reklamowe na różnych etapach lejka zakupowego (czyli ścieżki zakupowej) są kluczowe dla skutecznej kampanii reklamowej. Jak przygotować się do procesu tworzenia kreacji reklamowych dla różnych grup odbiorców w zależności od etapu zakupowego?

 • Przeprowadź segmentację grupy docelowej według etapu ścieżki zakupowej, na której się znajdują. Na przykład możesz mieć grupę osób, które dopiero dowiedziały się o Twoim produkcie (etap świadomości), a także tych, którzy już odwiedzili Twoją stronę internetową lub wyraźnie wykazywali zainteresowanie (etap zainteresowania) oraz tych, którzy dodali produkty do koszyka lub rozpoczęli proces zakupowy (etap zakupu).
 • Dla każdego etapu ścieżki zakupowej dostosuj treści reklamowe.
 • Wykorzystaj retargeting, aby docierać do osób, które odwiedziły Twoją stronę internetową, ale nie dokonały zakupu. Możesz wyświetlać im reklamy, które przypominają o produktach, które przeglądali, i zachęcać ich do powrotu i finalizacji zakupu.
 • Korzystaj z informacji o użytkowniku, takich jak zachowania na stronie internetowej czy historie zakupów, aby dostosować przekaz reklamowy. Personalizacja może znacznie zwiększyć skuteczność reklam.

Jakie treści reklamowe warto stosować na poszczególnych etapach ścieżki zakupowej?

 • Etap świadomości (szczyt lejka zakupowego):
  • Na tym etapie można użyć reklam wideo, które prezentują produkt lub usługę w sposób atrakcyjny. Skup się na wyjaśnieniu, jakie korzyści przynosi produkt lub usługa i dlaczego warto się nimi zainteresować.
  • Wykorzystaj kolorowe i przyciągające grafiki, które od razu przyciągną uwagę użytkowników. Unikaj zbyt rozbudowanych treści, skupiając się na pierwszym wrażeniu.
 • Etap rozważania (środek lejka zakupowego):
  • Reklamy wideo porównawcze - porównaj swoje produkty lub usługi z konkurencją, podkreślając ich unikalne cechy i zalety.
  • Reklamy edukacyjne i informacyjne - dostarcz użytkownikom bardziej szczegółowych informacji na temat produktu lub usługi. Możesz przedstawiać studia przypadków, przewodniki lub poradniki związane z korzystaniem z produktu
 • Etap zakupu (sam dół lejka konwersji):
  • Reklamy promocyjne i ofertowe - na tym etapie użytkownicy są gotowi do zakupu. Oferuj im promocje, rabaty, oferty specjalne lub darmową wysyłkę, aby zachęcić ich do dokonania transakcji.
  • Reklamy rekomendacyjne - wykorzystaj recenzje klientów i opinie, aby budować zaufanie do produktu lub usługi. Recenzje innych osób mogą pomóc w podjęciu decyzji zakupowej.


7. Segmentuj swoich zaangażowanych odbiorców

Masz wśród swoich odbiorców grupę, która chętnie targetuje i klika reklamy? Możesz jeszcze zwiększyć ich zaangażowanie dzięki segmentacji. Podziel odbiorców targetujących według różnych kryteriów, np. czas zaangażowania, i wyświetlaj im reklamy retargetingowe. Możesz zaprezentować odrębną reklamę odbiorcom, którzy:

 • wyświetlili odpowiedni procent reklamy wideo (25, 50, 75, 97%),
 • odwiedzili Twoją stronę w ciągu ostatnich 30, 60, 90, a nawet 365 dni,
 • dodały produkt do koszyka w ciągu ostatnich 7 lub 30 dni/

Aby określić, która grupa odbiorców osiąga najlepsze wyniki w przypadku retargetowania, przypisz indywidualne budżety dla każdego segmentu. Po znalezieniu najskuteczniejszych reklam możesz przesunąć większą część budżetu kampanii na te segmenty.


8. Zmień kreacje reklam

Prezentowanie odbiorcom wciąż tych samych reklam może doprowadzić do frustracji. Dlatego niezależnie od tego, czy udaje Ci się dotrzeć do nowych odbiorców czy też nie, regularnie aktualizuj swoje kreacje reklamowe i rozważ wdrożenie nowych formatów reklamowych. W tym celu zastanów się, co możesz uatrakcyjnić w reklamie, przygotuj nowe grafiki czy wideo na potrzeby kreacji reklamowych. W ten sposób” nawet jeśli Twój dotychczasowy odbiorca zobaczy reklamę, być może zainteresuje się nowym sposobem przekazu. Sprawdź dostępne typy reklam w reklamie Facebook Ads.

Po wprowadzeniu nowej kreacji na Facebooku upewnij się, że jest ona zoptymalizowana pod kątem wielu miejsc docelowych. Ponieważ kierujesz reklamy do klientów na różnych etapach ich ścieżki zakupowej, Twoje reklamy prawdopodobnie będą wyświetlane na urządzeniach mobilnych, komputerach stacjonarnych, Instagramie i Facebooku. Jeśli Twoja kreacja wygląda dobrze tylko w jednym miejscu docelowym na Facebooku, możesz stracić możliwość dotarcia do potencjalnych klientów w innych obszarach.

Facebook pozwala dostosować kreację do wielu miejsc docelowych, dzięki czemu Twoje wydatki na reklamę będą większe. Brak niestandardowej kreacji dla wielu typów kampanii reklamowych może znacznie utrudnić skalowanie reklam na Facebooku.

Tworząc kampanię reklamową, możesz wybrać opcję „Wybierz wszystkie miejsca docelowe, które obsługują dostosowywanie zasobów” na poziomie zestawu reklam. Warunkiem skutecznego zastosowania tej funkcji jest przygotowanie kreacji dostosowanych do konkretnych platform reklamowych. Dotyczy to m.in. rozmiarów zdjęć i wideo. Jeśli dostosujesz kreację do wszystkich miejsc docelowych, Facebook będzie mógł wyświetlać reklamy docelowym odbiorcom, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia lub platformy korzystają. Zwiększa to możliwości konwersji i zmniejsza CPM, umożliwiając wyświetlanie reklam w mniej konkurencyjnych miejscach docelowych.


Jak skalować reklamy na Facebooku? Podsumowanie

Skalowanie kampanii na Facebooku to nie tylko zwiększenie budżetu reklamowego. To kompleksowy proces optymalizacji reklam, który ma na celu osiągnięcie większego zasięgu i lepszych wyników sprzedażowych. Skuteczne skalowanie wymaga strategicznego podejścia, ciągłego testowania i dostosowywania kampanii oraz świadomości kluczowych czynników wpływających na wyniki reklam.

Jakie są podstawowe kroki do skalowania reklam na Facebooku?
Down arrow

Aby skalować reklamy na Facebooku, warto przede wszystkim zrozumieć, że proces ten wymaga starannego planowania i monitorowania. Oto kilka podstawowych kroków:

 • Optymalizacja kampanii - upewnij się, że twoja kampania jest zoptymalizowana pod kątem celów reklamowych, grupy docelowej oraz wybranych metryk sukcesu. Upewnij się, że masz dobrze działający zestaw reklam.
 • Zwiększenie budżetu - jednym z najprostszych sposobów na skalowanie reklam jest zwiększenie budżetu kampanii. Jednak zrób to ostrożnie, aby nie przekroczyć swojego zakresu finansowego.
 • Testowanie różnych grup docelowych - spróbuj targetować różne grupy docelowe, aby znaleźć te, które generują najlepsze wyniki. Testuj różne zainteresowania, demografię i zachowania.
 • Rozszerzenie geograficznego zasięgu - jeśli to możliwe, rozważ rozszerzenie geograficznego zasięgu kampanii. Możesz targetować nowe regiony lub kraje, jeśli widzisz potencjał dla swojego produktu lub usługi.
 • Zastosowanie retargetingu - wykorzystaj retargeting, aby dotrzeć do osób, które już miały kontakt z twoją marką lub stroną internetową. To często prowadzi do wyższej konwersji.
 • Monitorowanie wyników - regularnie śledź wyniki kampanii i dostosowuj strategię w oparciu o dane. Zwracaj uwagę na wskaźniki takie jak ROI (Zwrot z Inwestycji), CPC (Koszt Kliknięcia) i CTR (Wskaźnik Klikalności).
Czy zwiększenie budżetu automatycznie przynosi lepsze wyniki?
Down arrow

Niekoniecznie. Zwiększenie budżetu może pomóc w zwiększeniu zasięgu i liczby kliknięć, ale nie zawsze prowadzi to do lepszych wyników. Ważne jest, aby monitorować kampanię po zwiększeniu budżetu i upewnić się, że osiągane wyniki są zgodne z Twoimi celami. Czasami konieczne może być także dostosowanie innych elementów kampanii, takich jak treść reklam czy grupy docelowe.

Jak unikać nadmiernego skalowania, które może zaszkodzić kampanii?
Down arrow

Nadmierne skalowanie kampanii na Facebooku może prowadzić do obniżenia jakości reklam i wyższych kosztów. Aby tego uniknąć, warto:

 • Regularnie monitorować wskaźniki wydajności kampanii i reagować na ewentualne spadki jakości wyników.
 • Dokładnie analizować, czy zwiększenie budżetu lub innych czynników skalujących rzeczywiście przynosi korzyści w postaci większego zysku.
 • Nie tracić kontroli nad kampanią. Czasem bardziej efektywne może być utrzymanie kilku mniejszych kampanii niż próba jednoczesnego zarządzania dużą ilością reklam.
 • Uważnie planować i testować każdą zmianę, zanim zostanie wprowadzona w życie, aby uniknąć negatywnych skutków nadmiernego skalowania.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak skalować reklamy na Facebooku?

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 142 głosów

UDOSTĘPNIJ