Strona z podziękowaniami. Wyciśnij z niej maksimum możliwości!

Strona z podziekowaniami. Wycisnij z niej maksimum mozliwosci
Spis treści

• Strona z podziękowaniem - co to jest?

• Znaczenie strony z podziękowaniami w pozyskiwaniu konwersji

• Dlaczego warto optymalizować stronę z podziękowaniem za konwersję?

• Jak optymalizować stronę z podziękowaniami, by zwiększać sprzedaż i konwersje?

• Jak optymalizować stronę z podziękowaniami do budowania wiarygodności marki?

• Podsumowanie

Strona z podziękowaniem zazwyczaj ładuje się w witrynie sklepu już po dokonaniu zakupu, czyli na samym końcu ścieżki kupującego, dlatego jej optymalizacja jest często pomijana. Niesłusznie. Dobrze zoptymalizowana strona z podziękowaniami pozwoli Ci jeszcze zwiększyć ROI i poprawić efekty sprzedażowe. Sprawdźmy, dlaczego warto optymalizować stronę z podziękowaniami i jak to zrobić.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Strona z podziękowaniem - co to jest?

Co to jest strona z podziękowaniami? To adres URL w obrębie witryny, na który kierowany jest użytkownik, który dokonał zamówienia i opłacił je. Jak sama nazwa wskazuje, na stronie tej chcesz wyrazić wdzięczność, że użytkownik dokonał zakupu i został swoim klientem. Stronę z podziękowaniami można jednak wykorzystać również na wiele innych sposobów. Są one często niedoceniane, a szkoda, bo potencjał strony z podziękowaniami pod kątem generowania konwersji, zwiększania ROI oraz budowania lojalności jest duży.


Znaczenie strony z podziękowaniami w pozyskiwaniu konwersji

Z pewnością dużą część swojego budżetu marketingowego przeznaczasz na pozyskiwanie i utrzymywanie klientów - dlaczego więc nie poświęcić części środków na optymalizację strony z podziękowaniami? Może to być stosunkowo szybki i niedrogi sposób na zwiększenie efektywności działań marketingowych i utrzymanie zaangażowania klientów po zakupie.

Większość przedsiębiorców uważa stronę z podziękowaniami za szybki sposób poinformowania klienta lub potencjalnego klienta o konieczności sprawdzenia poczty e-mail w celu uzyskania potwierdzenia zakupu, linku do pobrania, a nawet potwierdzenia udziału w seminarium internetowym. Wiele firm nie zdaje sobie sprawy, że strona z podziękowaniami może (i powinna) zawierać o wiele więcej. To idealne miejsce na:

 • zastosowanie wezwania do działania,
 • promowanie powiązanych produktów,
 • skierowanie użytkownika do innych treści, które mogą go zainteresować.

[section id="35801"]


Dlaczego warto optymalizować stronę z podziękowaniem za konwersję?

Jakie funkcje pełni strona z podziękowaniami w sklepie internetowym? Są to:

 • podsumowanie zamówienia - na stronie z podziękowaniem użytkownik zobaczy jeszcze raz listę zamówionych produktów, wraz z ich liczbą, ceną, sposobem i terminem wysyłki i będzie mógł upewnić się, jakiego wyboru dokonał,
 • budowanie wiarygodności marki i lojalności oraz zaufania klientów,
 • pozyskanie subskrybenta newslettera - to ważne zwłaszcza w przypadku użytkowników, którzy dokonali zakupu jako gość, nie założyli konta - strona z podziękowaniami stanowi ostatni punkt, w którym możesz przyciągnąć odbiorcę na dłużej,
 • wyrażenie wdzięczności klientowi, który dokonał zakupu i wybrał właśnie Twój produkt lub usługę,
 • wykorzystanie strony z podsumowaniem do cross-sellingu i up-sellingu,
 • zachęcenie użytkowników do powrotu i ponownego zakupu.


Jak optymalizować stronę z podziękowaniami, by zwiększać sprzedaż i konwersje?

Strona z podziękowaniami nie musi służyć wyłącznie do wyrażenia wdzięczności za zakup. Za jej pomocą możesz także generować przychody i konwersje. Sprawdź nasze sposoby na zwrot z inwestycji w marketing za pomocą strony z podziękowaniem.


1. Zaoferuj kod rabatowy dla znajomych i rodziny na stronie z podziękowaniami

Jak zwiększyć liczbę konwersji za pomocą strony z podziękowaniami? Klientowi, który już dokonał zakupu, zaoferuj specjalny kod rabatowy dla rodziny i znajomych. W ten sposób nie tylko zachęcasz do kolejnych zakupów, ale także do podzielenia się Twoją ofertą z innymi osobami, które być może również z nich skorzystają.


2. Dodaj referencje na stronie z podziękowaniem

Dodanie referencji na stronie z podziękowaniami to świetny sposób przemówienia do wyobraźni tych odbiorców, którzy zrealizowali jakąś konwersję, ale mogą jeszcze zrealizować inną. Na przykład zapisali się do Twojego newslettera, ale nie dokonali zakupu bądź nie zapisali się na twój webinar czy konferencję. Możesz ich do tego zachęcić i zwiększyć ich zaangażowanie, jeśli na stronie z podziękowaniem za zapis do newslettera dodasz referencje klientów. Wbrew pozorom referencje mogą też sprawdzić się na stronie z podziękowaniem za zakup. Utwierdzają one klientów, że Twoja firma to dobry wybór. Wielu użytkowników, mimo podjęcia z Tobą współpracy, ma dalej wątpliwości. Za pomocą referencji widocznych na stronie z podziękowaniem za zakup możesz je ograniczyć.


3. Wykorzystaj stronę z podziękowaniem do promocji działań, produktów, usług

Strona z podziękowaniem to także skuteczna metoda na promowanie Twojej działalności. Organizujesz wydarzenie? Bierzesz udział w akcji charytatywnej? Masz inne usługi, do których chcesz namówić klientów? Powiedz o tym użytkownikom na stronie z podziękowaniem. Być może zainteresujesz ich branżowym wydarzeniem już po skorzystaniu z oferty, a to pozwoli Ci budować trwałe relacje i być w stałym kontakcie z klientami.


4. Motywuj do dalszego zaangażowania na stronie z podziękowaniami

Nie ma powodu, dla którego Twoi użytkownicy musieliby zatrzymywać się na stronie z podziękowaniami. To, że Twoja firma osiągnęła swój cel końcowy, nie oznacza, że ​​​​zrobił to użytkownik. Nawet jeśli odbiorca wypełnił formularz kontaktowy, być może wciąż szuka więcej informacji. Jeśli prowadzisz witrynę e-commerce, być może odwiedzający jest zainteresowany wieloma produktami, ale nie jest świadomy swojej potrzeby albo nie wie, że masz je w swojej ofercie. Wyróżnij niektóre z najnowszych lub popularnych postów na blogu, a nawet zasoby związane z ich zakupem. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego rodzaju strony z podziękowaniami, ale szczególnie przydatne dla konsumentów, którzy w tej chwili szukają więcej informacji o Twoich usługach. Chętnie dowiedzą się więcej o Twojej usłudze, a zapoznając się z wpisami na blogu, mają dodatkową szansę dowiedzieć się jeszcze więcej o Twojej firmie i jej ofercie. Filmy są również doskonałym dodatkiem do strony z podziękowaniami. Unikaj jednaj filmów o charakterze typowo komercyjnym. Postaw na filmy instruktażowe dotyczące produktów lub porad branżowych.


5. Strona z podziękowaniem do cross-sellingu i up-sellingu

To, że użytkownik dokonał zakupu, nie oznacza, że znalazł wszystko, czego szukał. Dlatego też na stronie z podziękowaniem za zamówienie możesz dodać linki do produktów podobnych i powiązanych, które mogą przypaść odbiorcy do gustu. To strategia cross-sellingu i up-sellingu, które pozwolą Ci skutecznie zwiększyć liczbę oraz średnią wartość konwersji.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


Jak optymalizować stronę z podziękowaniami do budowania wiarygodności marki?

Strona z podziękowaniami może generować także poprawiać wrażenia użytkowników i budować wiarygodność marki, zwiększać zaufanie i lojalność odbiorców. Jakie działania optymalizacyjne podjąć, by osiągnąć zamierzony efekt?


1. Szczerze podziękuj za skorzystanie z oferty

Ten krok nie wymaga zbyt dużego zaangażowania środków, dlatego jest szczególnie przydatny dla małych firm, które nie mają wysokiego budżetu marketingowego. Nie dawaj swoim klientom standardowego komunikatu: „Dziękujemy, przedstawiciel wkrótce się z Tobą skontaktuje”. Taką wiadomość widzą wszędzie indziej. Zamiast tego szczerze podziękuj swoim klientom i daj im znać, ile ich biznes naprawdę dla Ciebie znaczy. Być może wzrost sprzedaży w zeszłym roku pozwolił Ci przekazać część środków na cele charytatywne? Napisz o tym!

Powiedz klientom o swojej firmie coś, czego nie znajdą w innym miejscu. Daj im szansę poznać Twoją historię i pozwól im poczuć satysfakcję, że kupują od firmy takiej jak Twoja. Konsumenci łączą się z historią. Wpuszczając ich do swojej historii, dajesz im powód do powrotu. Zobacz, jak wykorzystać storytelling w strategii marketingowej.


2. Poinformuj klienta o kolejnych krokach na stronie z podziękowaniami

Stronę z podziękowaniami możesz wykorzystać jako element informacyjny. Daj znać klientowi, jakich następnych kroków może się spodziewać. Dodaj na stronie z podziękowaniami informację o:

 • numerze zamówienia,
 • przewidywanym terminie i sposobie dostawy oraz miejscu doręczenia,
 • liczbie sztuk zamówionego produktu.

Zaprezentowanie klientom tych informacji pomoże zbudować zaufanie i złagodzić wszelkie obawy związane z zakupami w Twoim sklepie.


3. Dodaj formularz zapisu do newslettera na stronie z podziękowaniami

Stronę z podziękowaniami możesz także wykorzystać do budowania długofalowych relacji i pozyskiwania danych kontaktowych od klientów. Jak to zrobić? Dodaj na stronie z podziękowaniami formularz zapisu do newslettera. Jest to szczególnie ważne w przypadku użytkowników, którzy zdecydowali się na zakupy bez rejestracji i nie utworzyły konta w sklepie. Strona z podziękowaniem za zamówienie jest Twoją ostatnią szansą na utrzymanie kontaktu z klientem. By zwiększyć prawdopodobieństwa, że klient dołączy do grona subskrybentów, zaoferuj mu jakąś dodatkową wartość w zamian za zapis, np. rabat na kolejne zakupy.


4. Zadbaj o zwięzłość przekazu na stronie z podziękowaniem

Pamiętaj, że skuteczna strona z podziękowaniem za zamówienie nie może przytłaczać użytkownika. Dlatego też ogranicz ilość prezentowanych informacji. Jeśli w jednym czasie masz kilka ofert rabatowych, na stronie z podziękowaniami zaprezentuj jedną lub dwie. Nie używaj zwrotów, które niewiele mówią. Stawiaj na konkretne informacje. Zamiast “Doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą” postaw na: “Oddzwonimy do Ciebie w ciągu 2 najbliższych godzin”. Wówczas klient wie, w jakim czasie może się spodziewać kontaktu, i zna kanał, za pomocą którego to nastąpi.


5. Wykorzystaj stronę z podziękowaniami do pozyskania informacji

Strona z podziękowaniami to świetny sposób na pozyskanie informacji zwrotnej od klientów, np. o poziomie satysfakcji z realizacji zamówienia i interakcji ze stroną czy o potrzebach w zakresie treści. Jak wykorzystać stronę z podziękowaniami do pozyskiwania informacji zwrotnej?

 • Poproś użytkowników o wypełnienie ankiety - zadbaj, by była krótka (maksymalnie 5-10 pytań), powiedz użytkownikom, ile czasu zajmie wypełnienie ankiety i korzystaj z Formularzy Google do pozyskiwania informacji.
 • Poznaj lepiej swojego odbiorcę - wykorzystaj stronę z podziękowaniem za zamówienie, by lepiej poznać użytkownika. Możesz go zapytać o najważniejsze cele i przeszkody w ich realizacji, potrzeby, przekonania.
 • Poproś klientów o opinię w postaci komentarza - możesz zapytać odbiorcę, co skłoniło go do wyboru Twojej oferty, co klient zmieniłby w usłudze lub produkcie, gdyby miał taką możliwość.


6. Zaproś użytkownika do kontaktu

Masz konta w mediach społecznościowych? Na stronie z podziękowaniami zaproś użytkownika do ich polubienia bądź obserwowania. Możesz wykorzystać komunikat: “Pozostań w kontakcie. Jako pierwszy dowiedz się o rabatach i nowościach w sklepie” wraz z linkami do profili na Facebooku, Instagramie i w innych kanałach”. Możesz także zachęcić odbiorcę do zaangażowania w życie Twojej społeczności - do dołączenia do grupy klientów na Facebooku, for tematycznych czy wysłuchania podcastu.

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


7. Promuj oryginalne treści za pomocą strony z podziękowaniem

Tworzysz oryginalne treści, które wyróżniają Cię spośród innych sklepów bądź firm z branży? Wykorzystaj to i promuj je na stronie z podziękowaniami za konwersję. Możesz umieścić tam wartościowe case studies, zestawienia i raporty, za pomocą których budujesz wizerunek eksperta w branży. W ten sposób zwiększysz zaangażowanie odbiorców na stronie nawet po zakupie i przekonasz ich, że współpraca z Twoją firmą to bardzo dobra decyzja.


Jak optymalizować stronę z podziękowaniami? Podsumowanie

Wdrażając kilka z tych prostych wskazówek, możesz zwiększyć ROI swojej strony z podziękowaniami, bez względu na to, w jakiej branży działasz. Niezależnie od tego, czy próbujesz uzyskać lepszy wgląd w swoich klientów, zwiększyć sprzedaż czy rozpowszechnić informacje o swojej firmie, możesz skorzystać z powyższych wskazówek, by zwiększyć potencjał swojej strony z podziękowaniami w zakresie budowania wiarygodności i pozyskiwania konwersji.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Strona z podziękowaniami. Wyciśnij z niej maksimum możliwości!

Średnia ocen użytkowników4.86 na podstawie 119 głosów

UDOSTĘPNIJ