Rekrutujemy - zostań jednym z widocznych.
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E lakey zdjecie
Historia współpracy LaKey

LaKey - Butik online z sukienkami wieczorowymi

5-krotne zwiększenie sprzedaży online!

Pozycjonowanie sklepu z sukniami wieczorowymi

Lakey.pl sklep internetowy oferujący luksusowe sukienki wieczorowe i koktajlowe dla dorosłych i dzieci. Sklep wyróżnia się ubraniami o bogatym wzornictwie, a także ofertą szycia sukien na miarę. Możemy tu znaleźć mnóstwo propozycji sukienek Plus Size.

Do grona klientów agencji Widoczni Lakey.pl dołączyło w lutym 2018 roku. Sklep dopiero co się otworzył, dlatego trzeba było rozpocząć działania “od podstaw’. Celem współpracy było zwiększenie widoczności sklepu w wyszukiwarce Google i mocna pozycja w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Naszemu klientowi zależało przede wszystkim na frazach związanych z sukniami wieczorowymi i sukienkami dla puszystych Pań.

lakey zdjecie3
zdjecie 4 lakey lakey zdjecie 2

Wyzwania

Niestety branża odzieżowa jest branżą bardzo konkurencyjną. W sieci znajdziemy zarówno mnóstwo małych butików z autorskimi kreacjami, jak i duże sklepy internetowe (Zalando, Domodi, AboutYou), które zajmują większą część ruchu.

Ze względu na specyfikę branży, na efekty bardzo mocno wpłynęła także pandemia koronawirusa. W marcu 2020 roku widać spadki w widoczności.

Jakie efekty osiągnęliśmy?

W tym roku odnotowujemy rekordy sprzedaży (2x większe niż rok temu i 5x większe niż w 2018 roku). Spadek w SENUTO ze stycznia tego roku nie przełożył się na spadek ruchu czy sprzedaży w Google Analytics. Wynika on z tego, że wycofaliśmy frazy niezwiązane z ofertą, na które witryna się wyświetlała. 

Ze względu na mocną sezonowość branży (wiosna/lato) cały proces pozycjonowania nieco się wydłużał. Mocne pozycje wypracowaliśmy po 9 miesiącach, jednak moment ten przypadał na sezon zimowy. O prawdziwym sukcesie możemy mówić po 1,5 roku współpracy, kiedy to sprzedaż w sklepie wzrosła 5-krotnie!

Ty także możesz odnieść taki sukces!
5-krotny wzrost

sprzedaży

140-krotny wzrost

fraz w TOP 10 Google

125-krotny wzrost

fraz w TOP 50

screenshot analytics.google.com 2020.08.10 11 27 31
Skupiliśmy się na optymalizacji meta danych i treści wszystkich kategorii produktowych i strony głównej. To pozwoliło nam ocenić, która z podstron przynosi najlepsze efekty.
michal borzyszkowski.jpg
Michał Borzyszkowski, opiekun SEO strony lakey.pl

Jako że sklep startował od zera i nie miał nigdy wcześniej wdrożonego pozycjonowania, działania rozpoczęliśmy od kompleksowej optymalizacji technicznej. Następnie skupiliśmy się na optymalizacji meta danych i treści wszystkich kategorii produktowych i strony głównej. To pozwoliło nam ocenić, która z podstron przynosi najlepsze efekty. Dalsze prace opierały się na “dopieszczaniu” tych części serwisu, które generują największy ruch i sprzedaż.

Niezbędnymi elementami pozycjonowania było także linkowanie zewnętrzne i linkowanie wewnętrzne. Dużą rolę odegrała również przebudowa graficzna serwisu, którą przeprowadziliśmy.

Widoczność w Senuto

top 10 lakey

140-krotny wzrost fraz w TOP 10

top 50 lakey

125-krotny wzrost fraz w TOP 50

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej