Historia współpracy
LaKey
Sukces
LaKey - Butik online z sukienkami wieczorowymi
5-krotne zwiększenie sprzedaży online!
Pozycjonowanie sklepu z sukniami wieczorowymi

Lakey.pl sklep internetowy oferujący luksusowe sukienki wieczorowe i koktajlowe dla dorosłych i dzieci. Sklep wyróżnia się ubraniami o bogatym wzornictwie, a także ofertą szycia sukien na miarę. Możemy tu znaleźć mnóstwo propozycji sukienek Plus Size.

Do grona klientów agencji Widoczni Lakey.pl dołączyło w lutym 2018 roku. Sklep dopiero co się otworzył, dlatego trzeba było rozpocząć działania “od podstaw’. Celem współpracy było zwiększenie widoczności sklepu w wyszukiwarce Google i mocna pozycja w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Naszemu klientowi zależało przede wszystkim na frazach związanych z sukniami wieczorowymi i sukienkami dla puszystych Pań.

Wyzwania

Niestety branża odzieżowa jest branżą bardzo konkurencyjną. W sieci znajdziemy zarówno mnóstwo małych butików z autorskimi kreacjami, jak i duże sklepy internetowe (Zalando, Domodi, AboutYou), które zajmują większą część ruchu.

Ze względu na specyfikę branży, na efekty bardzo mocno wpłynęła także pandemia koronawirusa. W marcu 2020 roku widać spadki w widoczności.

Jakie efekty osiągnęliśmy?

W tym roku odnotowujemy rekordy sprzedaży (2x większe niż rok temu i 5x większe niż w 2018 roku). Spadek w SENUTO ze stycznia tego roku nie przełożył się na spadek ruchu czy sprzedaży w Google Analytics. Wynika on z tego, że wycofaliśmy frazy niezwiązane z ofertą, na które witryna się wyświetlała. 

Ze względu na mocną sezonowość branży (wiosna/lato) cały proces pozycjonowania nieco się wydłużał. Mocne pozycje wypracowaliśmy po 9 miesiącach, jednak moment ten przypadał na sezon zimowy. O prawdziwym sukcesie możemy mówić po 1,5 roku współpracy, kiedy to sprzedaż w sklepie wzrosła 5-krotnie!

Jakie działania wdrożyliśmy?

Jako że sklep startował od zera i nie miał nigdy wcześniej wdrożonego pozycjonowania, działania rozpoczęliśmy od kompleksowej optymalizacji technicznej. Następnie skupiliśmy się na optymalizacji meta danych i treści wszystkich kategorii produktowych i strony głównej. To pozwoliło nam ocenić, która z podstron przynosi najlepsze efekty. Dalsze prace opierały się na “dopieszczaniu” tych części serwisu, które generują największy ruch i sprzedaż.

Niezbędnymi elementami pozycjonowania było także linkowanie zewnętrzne i linkowanie wewnętrzne. Dużą rolę odegrała również przebudowa graficzna serwisu, którą przeprowadziliśmy.

Michał Borzyszkowski, opiekun SEO strony lakey.pl

 

 

Co osiągneliśmy?
5-krotny wzrost
sprzedaży
140-krotny wzrost
fraz w TOP 10
125-krotny wzrost
fraz w TOP 50
Widoczność w Senuto

140-krotny wzrost fraz w TOP 10

 

125-krotny wzrost fraz w TOP 50

 

   Ty także możesz odnieść taki sukces! 

Wyślij Zapytanie 

Współpraca
Zróbmy Razem Kolejną
Skuteczną Kampanię!
Zadzwoń do nas
Wyślij zapytanie
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO