Rekrutujemy - zostań jednym z widocznych.
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E ms styl historia wspolpracy 1
Historia współpracy MS - styl

MS-styl - internetowy sklep z zasłonami i firanami

7,5-krotny wzrost kliknięć w Google z bezpłatnych wyników wyszukiwania 

MS-styl.pl - o sklepie

Ms-styl.pl to sklep internetowy oferujący szeroki wybór dekoracyjnych elementów służących do aranżacji okien. W asortymencie sklepu znajdziemy m.in firany, zasłony, karnisze, dekoracje okienne, a także tkaniny na metry. Sklep cechuje bogaty wybór kolorów, tkanin i wzorów, a także wysoka jakość wykonania w świetnych cenach. 


Do grona klientów agencji Widoczni sklep ms-styl.pl dołączył w październiku 2020. Celem naszej współpracy było zwiększenie widoczności w wyszukiwarce Google i optymalizacja współczynnika konwersji. Klient miał już wypracowane pozycje na kilkanaście fraz, jednak nie przekładało się to na sprzedaż i ruch na stronie.

ms styl historia wspolpracy
ms styl historia wspolpracy 2 ms styl historia wspolpracy4

Wyzwania

Z każdym rokiem na rynku jest coraz więcej sklepów internetowych oferujących dekoracje okien. Większość z nich na bieżąco inwestuje w treści opisowe i poszerza swój asortyment o kolejne rodzaje firan i typy rozwiązań dekoracyjnych. Pozycjonując ms-styl.pl liczyliśmy się z dużą konkurencją. Aby bić się o wysokie pozycje w Google z innymi sklepami konieczna była mocna rozbudowa witryny.

Proces SEO

1

Audyt i strategia

Na wstępie przeprowadziliśmy dogłębną analizę konkurencyjnych sklepów w obrębie TOP20 wyników wyszukiwania na najważniejsze frazy branżowe (sklep z firanami, sklep z zasłonami, firany, firanki, zasłony itp.).  Strategię SEO dla ms-styl.pl oparliśmy o jak najszybszą optymalizację wszystkich kategorii w sklepie. Plan i realizacja tych działań odbyły się już w pierwszych tygodniach współpracy.

2

Optymalizacja on-site

Dokładnie wyprofilowanie kategorii i przypisanie fraz dla konkretnych adresów URL pozwoliło na konkretną optymalizację:

  • meta title
  • meta description
  • nagłówki h1
  • treść opisowa na około 1500 znaków z odpowiednim linkowaniem wewnętrznym do innych kategorii oraz do strony głównej

3

Efekt

W rezultacie otrzymaliśmy bardzo szybko i sprawnie w pełni zoptymalizowany sklepów pod kątem wyżej wymienionych elementów.

Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

7,5-krotny wzrost

kliknięć w Google

Ponad 7-krotny wzrost

wyświetleń w Google

3-krotny wzrost

przychodów z organicznych wyników wyszukiwania

Prawie 2,5-krotny wzrost

ruchu na stronie

Ty także możesz odnieść taki sukces!
W trakcie działań na bieżąco konsultowaliśmy z właścicielami sklepu możliwość dodania nowych kategorii produktowych
pawel slusarczyk.jpg
Paweł Ślusarczyk,
opiekun SEO ms-styl.pl

W trakcie działań na bieżąco konsultowaliśmy z właścicielami sklepu możliwość dodania nowych kategorii produktowych, które posiada konkurencja, a asortyment MS-Styl pozwala na ich uzupełnienie produktami.

Jakie efekty udało się osiągnąć?

 

Pierwsze efekty (ruch i przychody) były widoczne już po miesiącu intensywnych działań. Z kolei największy peak uzyskaliśmy w marcu 2021.

 

Raport Google Analytics - użytkownicy

ruch ga

Na początku współpracy (październik 2020) ruch bezpłatny wg danych GA był na poziomie 5500 - 6500 użytkowników. W listopadzie odnotowaliśmy już znaczący wzrost ruchu bezpłatnego (wartość ponad 9800 użytkowników). Kolejne 3 miesiące pozwoliły utrzymać ruch na poziomie ponad 8000 użytkowników, by w marcu odnotować znaczący wzrost i tym samym rekord ruchu bezpłatnego od początku istnienia sklepu: 13 147 użytkowników!

Raport Google Analytics - przychody

PRZYCHODY ga

Przychody z ruchu bezpłatnego wg danych GA na początku współpracy sięgały poziomu ok. 20000zł - 25000zł. Miesiąc później w listopadzie wartość przychodów przekroczyła 42000zł. Kolejne 3 miesiące pozwoliły utrzymać przychody generowane z ruchu bezpłatnego na poziomie 28000 - 35000zł. Prawdziwy boom, a tym samym rekord przychodów z ruchu bezpłatnego od początku istnienia sklepu nastąpił w marcu i wynosił prawie 58000 zł.

Google Search Console, raport Wyświetlenia i Kliknięcia

gsc

W październiku 2020, czyli na początku współpracy sklep odnotowywał średnio 2500 - 4500 wyświetleń w GSC każdego dnia. Od końca października zauważyliśmy spory wzrost wyświetleń w Google, który przekroczył poziom 11000 każdego dnia przed Świętami Bożego Narodzenia. Co istotne po okresie Bożego Narodzenia nadal obserwowaliśmy dalszy wzrost wyświetleń do poziomu nawet 18000 wyświetleń każdego dnia przed Wielkanocą


Na początku współpracy średnia ilość kliknięć w GSC wynosiła 40 - 90 każdego dnia. W listopadzie mówiliśmy już o kliknięcia na poziomie prawie 200 każdego dnia przed Świętami Bożego Narodzenia. Po okresie świąt następował dalszy wzrost - nawet 300 kliknięć każdego dnia przed Wielkanocą

We współpracy z agencją Widoczni doceniam to, że mamy stały kontakt z naszym opiekunem, a wszystkie działania są na bieżąco raportowane
Grzegorz Miłoszewski,
prezes zarządu ms-styl.pl

We współpracy z agencją Widoczni doceniam to, że mamy stały kontakt z naszym opiekunem, a wszystkie działania są na bieżąco raportowane. Dzięki temu wiemy, co zostało zrealizowane w danym miesiącu i jakie efekty to przyniosło. Mimo że nasza współpraca trwa pół roku, to już możemy mówić o większym ruchu na stronie i wzroście widoczności. Śmiało rekomendujemy Widocznych i ich styl pracy. 

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej