Historia współpracy
Baby Concept
Sukces
Baby Concept - Sklep internetowy z zabawkami dla dzieci
10-krotny wzrost sprzedaży
Pozycjonowanie sklepu z produktami dziecięcymi premium

Rynek produktów dziecięcych w ostatnich latach przeżywa rozkwit. Rodzice szukają oryginalnych mebli do pokoików, najwyższej jakości ubranek i zabawek, które stworzone są w duchu eko. Im większa konkurencja w tym zakresie, tym większa potrzeba firm w inwestowanie w marketing internetowy. Jak zrobił to sklep internetowy Baby Concept? Zobacz naszą historię współpracy.

Babyconcept - sklep dla wymagających rodziców

W 2018 roku do grona naszych klientów dołączył wyjątkowy sklep z artykułami dla dzieci - Babyconcept. Wyróżnia się dopracowaną ofertą i ścisłą selekcją marek. W sklepie znajdziemy produkty premium, wyprodukowane tylko z przyjaznych materiałów, niszowych producentów z Polski i nie tylko. Twórcy sklepu zadbali także o spójność stylu - produkty często utrzymane są w duchu retro, dzięki klasycznym wzorom, stonowanym kolorom i powrocie do naturalnych materiałów. To tu można kupić drewniane klocki, lalki szyte z przyjemnych tkanin i urocze akcesoria do pokojów dziecięcych.

Wyzwanie i współpraca w ramach pozycjonowania sklepów

Właściciele sklepu zdecydowali się rozpocząć z nami pozycjonowanie sklepu. Rosnąca popularność wyjątkowych produktów dla dzieci sprawiła, że dotarcie do klientów w Google jest coraz trudniejsze. W takiej sytuacji nie można pozwolić sobie na brak działań w zakresie marketingu internetowego. Przygotowaliśmy dla sklepu Baby Concept rozbudowaną strategię pozycjonowania, która zakładała:

 • optymalizację techniczną sklepu
 • wybór najważniejszych fraz związanych z branżą i produktami
 • ustalenie priorytetów w zakresie promowanych produktów
 • intensywną rozbudowę treści sklepu - przede wszystkim kategorii produktów stworzenie wartościowych artykułów o tematyce ściśle powiązanej z ofertą sklepu
 • działania w zakresie SEO off-site
Produkty premium i treści premium

W sklepie internetowym Baby Concept postawiliśmy na treści poradnikowe, które oddają charakter tego sklepu. Ponieważ właściciele sami odkrywali poszczególne produkty i testowali je razem ze swoim dzieckiem, w tekstach można było odwołać się do subiektywnych ocen. Takie teksty są znacznie ciekawsze dla klientów niż suche opisy produktów.

Co osiągneliśmy?
10-krotny wzrost
sprzedaży
blisko 200 fraz
w TOP 10 Google
wzrost ruchu organicznego
o ponad 300%
Synergia
Działania

Taki efekt był możliwy dzięki synergii III filarów pozycjonowania:

 • optymalizacji on-site,
 • wartościowych treści,
 • link buildingu.

 

   

Wypowiedź
Opinia opiekuna SEO

Pozycjonowanie w branży designerskich zabawek i akcesoriów dla dzieci w klasie premium nie należy do łatwych. O pozycje wyszukiwarce i sprzedaż bije się wiele sklepów internetowych.

Baby Concept zgłosiło się od nas niedługo po otwarciu sklepu. Strategia SEO, jako obraliśmy dla BabyConcept była oparta o:

 • identyfikację najważniejszych grup produktowych klienta
 • odpowiedni dobór słów kluczowych oraz fraz long tail
 • rozbudowa struktury kategorii
 • utworzenie wartościowych treści poradnikowych na blogu
 • optymalizację Seo on-site i off-site

Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii z każdym miesiącem osiągaliśmy systematyczny wzrost widoczności i sprzedaży w sklepie.

Pierwsze efekty było widać po około 6 miesiącach (wzrost ruchu organicznego o ponad 300%), rekord sprzedaży osiągnęliśmy po ok. 1,5 roku. Największym osiągnięciem jest blisko 200 fraz w TOP 10 i 10-krotny wzrost sprzedaży.

Piotr Skrzypek, specjalista SEO, opiekun SEO sklepu Baby Concept

 

 

Opinia klienta:

Sklep babyconcept.pl z przyjemnością może wystawić pozytywną opinię dotyczącą współpracy z agencją Widoczni w zakresie pozycjonowania. Doceniamy przede wszystkim ich zaangażowanie, systematyczną pracę i partnerskie podejście. Współpraca przełożyła się na wymierne korzyści i znaczny wzrost poziomu sprzedaży od początku naszej współpracy, czyli od 2018 roku. Jesteśmy przekonani, że będziemy mogli nadal kontynuować tak udaną i pełną sukcesów współpracę. Polecamy Widocznych jako sprawdzonego partnera w prowadzeniu biznesu. 

Emilia Czyżycka, właścicielka sklepu BabyConcept

Współpraca
Zróbmy Razem Kolejną
Skuteczną Kampanię!
Zadzwoń do nas
Wyślij zapytanie
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO