Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E historia suckesu babyconcept
Historia współpracy Baby Concept

Baby Concept - Sklep internetowy z zabawkami dla dzieci

10-krotny wzrost sprzedaży

Artboard

Pozycjonowanie sklepu z produktami dziecięcymi premium

Rynek produktów dziecięcych w ostatnich latach przeżywa rozkwit. Rodzice szukają oryginalnych mebli do pokoików, najwyższej jakości ubranek i zabawek, które stworzone są w duchu eko. Im większa konkurencja w tym zakresie, tym większa potrzeba firm w inwestowanie w marketing internetowy. Jak zrobił to sklep internetowy Baby Concept? Zobacz naszą historię współpracy.

zabawki dla dzieci baby concept
babyconcept1 babyconcept2

BabyConcept - sklep dla wymagających rodziców

W 2018 roku do grona naszych klientów dołączył wyjątkowy sklep z artykułami dla dzieci - Babyconcept. Wyróżnia się dopracowaną ofertą i ścisłą selekcją marek. W sklepie znajdziemy produkty premium, wyprodukowane tylko z przyjaznych materiałów, niszowych producentów z Polski i nie tylko. Twórcy sklepu zadbali także o spójność stylu - produkty często utrzymane są w duchu retro, dzięki klasycznym wzorom, stonowanym kolorom i powrocie do naturalnych materiałów. To tu można kupić drewniane klocki, lalki szyte z przyjemnych tkanin i urocze akcesoria do pokojów dziecięcych.

Wyzwanie i współpraca w ramach pozycjonowania sklepów

Właściciele sklepu zdecydowali się rozpocząć z nami pozycjonowanie sklepu. Rosnąca popularność wyjątkowych produktów dla dzieci sprawiła, że dotarcie do klientów w Google jest coraz trudniejsze. W takiej sytuacji nie można pozwolić sobie na brak działań w zakresie marketingu internetowego. Przygotowaliśmy dla sklepu Baby Concept rozbudowaną strategię pozycjonowania, która zakładała:

  • optymalizację techniczną sklepu
  • wybór najważniejszych fraz związanych z branżą i produktami
  • ustalenie priorytetów w zakresie promowanych produktów
  • intensywną rozbudowę treści sklepu - przede wszystkim kategorii produktów stworzenie wartościowych artykułów o tematyce ściśle powiązanej z ofertą sklepu
  • działania w zakresie SEO off-site
historia suckesu babyconcept

Produkty premium i treści premium

W sklepie internetowym Baby Concept postawiliśmy na treści poradnikowe, które oddają charakter tego sklepu. Ponieważ właściciele sami odkrywali poszczególne produkty i testowali je razem ze swoim dzieckiem, w tekstach można było odwołać się do subiektywnych ocen. Takie teksty są znacznie ciekawsze dla klientów niż suche opisy produktów.

quote
Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii z każdym miesiącem osiągaliśmy systematyczny wzrost widoczności i sprzedaży w sklepie.
piotr skrzypek.jpg
Piotr Skrzypek, specjalista SEO, opiekun SEO sklepu Baby Concept

Pozycjonowanie w branży designerskich zabawek i akcesoriów dla dzieci w klasie premium nie należy do łatwych. O pozycje wyszukiwarce i sprzedaż bije się wiele sklepów internetowych.

Baby Concept zgłosiło się od nas niedługo po otwarciu sklepu. Strategia SEO, jako obraliśmy dla BabyConcept była oparta o:

  • identyfikację najważniejszych grup produktowych klienta
  • odpowiedni dobór słów kluczowych oraz fraz long tail
  • rozbudowa struktury kategorii
  • utworzenie wartościowych treści poradnikowych na blogu
  • optymalizację Seo on-site i off-site

Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii z każdym miesiącem osiągaliśmy systematyczny wzrost widoczności i sprzedaży w sklepie.

Pierwsze efekty było widać po około 6 miesiącach (wzrost ruchu organicznego o ponad 300%), rekord sprzedaży osiągnęliśmy po ok. 1,5 roku. Największym osiągnięciem jest blisko 200 fraz w TOP 10 i 10-krotny wzrost sprzedaży.

Co osiągnęliśmy?

Zoom
10-krotny wzrost

sprzedaży

Zoom
blisko 200 fraz

w TOP 10

Zoom
3-krotny wzrost

ruchu organicznego

Wykres widoczność | TOP 10 w Senuto

Ty też możesz osiągnąć taki sukces!

Wdrożone działania:

Taki efekt był możliwy dzięki synergii III filarów pozycjonowania:

1
optymalizacji on-site
2
wartościowych treści
3
link buildingu
quote
Współpraca przełożyła się na wymierne korzyści i znaczny wzrost poziomu sprzedaży od początku naszej współpracy, czyli od 2018 roku.
baby concept logo
BabyConcept
Emilia Czyżycka, właścicielka sklepu

Sklep babyconcept.pl z przyjemnością może wystawić pozytywną opinię dotyczącą współpracy z agencją Widoczni w zakresie pozycjonowania. Doceniamy przede wszystkim ich zaangażowanie, systematyczną pracę i partnerskie podejście. Współpraca przełożyła się na wymierne korzyści i znaczny wzrost poziomu sprzedaży od początku naszej współpracy, czyli od 2018 roku. Jesteśmy przekonani, że będziemy mogli nadal kontynuować tak udaną i pełną sukcesów współpracę. Polecamy Widocznych jako sprawdzonego partnera w prowadzeniu biznesu. 

CaseStudyPage