Rekrutujemy - zostań jednym z widocznych.
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E ronomed historia wspolpracy widoczni
Historia współpracy Ronomed

Ronomed - Dystrybutor sprzętu medycznego

Zwiększenie ruchu na stronie o 222%

Pozycjonowanie sklepu ze sprzętem medycznym

Firmy z branży medycznej w ostatnich latach coraz śmielej wkraczają w obszar internetu. Ze względu na coraz większą konkurencję nie wystarczają już wyłącznie działania w zakresie marketingu tradycyjnego. Pojawiła się potrzeba aby promować swoje usługi i produkty także w świecie online.

Firmą, która doceniła siłę marketingu internetowego jest Ronomed - dystrybutor i wyłączny importer sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego, aparatów do fizykoterapii, a także mebli do wyposażenia szpitali i gabinetów lekarskich. Na jakie działania e-marketingowe zdecydowała się firma Ronomed i jakie efekty osiągnęła? Sprawdźcie.

historia wspolpracy ronomed widoczni
ronomed historia wspolpracy widoczni historia wspolpracy widoczni i ronomed

Ronomed - Kompleksowe dbanie o zdrowie

 

W 2019 roku do grona klientów agencji Widoczni dołączył Ronomed. Największymi atutami firmy jest kompleksowość, a także nowoczesne i sprawdzone urządzenia medyczne. Ronomed oferuje także profesjonalne doradztwo, pomoc z realizacji i uzyskaniu dofinansowania na sprzęt, czy szkolenia z obsługi sprzętu. Firma wprowadziła możliwość realizacji zamówień online, dlatego tak istotne stało się zwiększenie widoczności witryny w wyszukiwarce Google.

Wyzwania

Wyzwania i współpraca z agencją widoczni

Branża medyczna wymaga specjalistycznej wiedzy i wyczerpujących tekstów. Próby pójścia na skróty są surowo karane przez Google. Konkurencja jest duża, z czego niejedna strona ma bardzo silne pozycje oraz długą historię pozycjonowania.

 Najważniejszymi działaniami była:

  1. rozbudowa strony wartościowymi i wyczerpującymi treściami,
  2. optymalizacja istniejących podstron pod kątem wyszukiwanych fraz kluczowych,
  3. rozbudowa sklepu o nowe kategorie oraz produkty,
  4. budowa oraz dbanie o jakość profilu linkowego.
Aktualizacja, która spowodowała spadek na stronie ronomed.com.pl dotknęła większość stron w branży.
lukasz jablonski.jpg
Łukasz Jabłoński, opiekun SEO Ronomed

Pod koniec 2018 roku w wyniku aktualizacji Google mocno spadła widoczność strony ronomed.com.pl. Z około 5300 sesji we wrześniu 2018 najniżej spadło do 2200 sesji w 2019. Do września 2019, czyli momentu rozpoczęcia współpracy ilość sesji z ruchu organicznego utrzymywała się na poziomie ok. 3000-4000 tyś. miesięcznie. Aktualizacja, która spowodowała spadek na stronie ronomed.com.pl dotknęła większość stron w branży.

W celu dobrania strategii przeprowadziliśmy audyt strony Ronomed oraz stron konkurencji, aby znaleźć podobieństwa na stronach, na których pojawił się spadek i różnice w stosunku do stron, które radziły sobie lepiej od reszty w okresie po aktualizacji z 2018.

Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

3,5-krotnie większy

ruch na stronie

O 380% większa

sprzedaż

Ponad 900 fraz kluczowych

w TOP 10 Google

Ponad 250 fraz kluczowych

W TOP 3 Google

wykres ronomed2
Też możesz mieć takie sukces!

Wypracowane efekty:

Zwiększenie ruchu na stronie zaczęło być widoczne już po 4 miesiącach współpracy. Udało nam się zwiększyć ruch o ok. 222%. Z 4263 sesji na początku współpracy do 13 721 pod koniec kwietnia.

To zasługa poprawy pozycji fraz.

1
W TOP 3 aktualnie mamy 260 fraz. Na początku współpracy 104.
2
W TOP 10 aktualnie mamy 927 fraz. Na początku współpracy 481. 
3
W TOP 50 aktualnie mamy 3551 fraz. Na początku współpracy 2429
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej