688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E termedis okladka
Historia współpracy TerMedis

TerMedis - sklep internetowy ze sprzętem rehabilitacyjnym

Ponad 5-krotny wzrost kliknięć w GSC

O firmie

 

Termedis.pl to sklep internetowy ze sprzętem ortopedycznym i rehabilitacyjnym. Oprócz sprzedaży online sklep oferuje także wypożyczenie i serwis sprzętu medycznego. W ofercie znajdziemy m.in. łóżka i materace rehabilitacyjne, sprzęt inwalidzki, czy koncentratory tlenu. Klienci mogą liczyć także na fachowe doradztwo i pomoc przy wyborze artykułów. 


Do grona klientów widoczni.com Termedis.pl dołączyło w październki 2019 roku. Celem współpracy z naszą agencją było zwiększenie liczby zamówień na kluczowe produkty - przede wszystkim koncentratory tlenu i łóżka rehabilitacyjne. Witryna wymagała wdrożenia  podstawowej optymalizacji technicznej i wzbogacenia struktury kategorii.

Wyzwania

Branża medyczna to jedna z trudniejszych gałęzi i zawsze stanowi wyzwanie. Konkurencja jest bardzo duża a w przypadku tego projektu zasięg sprzedaży jest ogólnopolski. Dużym wyzwaniem był wybór fraz szczególnie istotnych. Nie mogły być one zbyt ogólne, a jednocześnie trudno było przekształcić je na frazy long tail. W takiej sytuacji bazowaliśmy głównie na nazwie marek i producentów sprzętu.

Proces SEO

 Audyt techniczny SEO oraz ocena wyjściowego stanu widoczności
Audyt techniczny SEO oraz ocena wyjściowego stanu widoczności

jasno wskazały na braki w podstawowej optymalizacji oraz braku zoptymalizowanych treści pod kątem pozycjonowania

 Analiza profilu linków przychodzących
Analiza profilu linków przychodzących

bez zastrzeżeń

 Wdrożenie strategii SEO
Wdrożenie strategii SEO

przygotowanie i wdrożenie nowej struktury kategorii. Skupiliśmy się na łóżkach rehabilitacyjnych oraz na koncentratorach tlenu zgodnie z priorytetami wskazanymi przez klienta

Obecnie jesteśmy na etapie aktualizacji szaty graficznej sklepu.
damian jedrzejewski.jpg
Damian Jędrzejewski
opiekun SEO Termedis

Konsekwentnie realizujemy ustaloną strategię, a więc: rozbudowę struktury serwisu, optymalizację on-site, przygotowanie treści oraz rozbudowa profilu linków przychodzących. Obecnie jesteśmy na etapie aktualizacji szaty graficznej sklepu. Następnym krokiem będzie optymalizacja konwersji.

Rezultaty

Co osiągnęliśmy

Ponad 5-krotny wzrost

kliknięć w GSC

4,5-krotny wzrost

wyświetleń w GSC

4,5-krotny wzrost

liczby fraz w TOP 3 Google

3-krotny wzrost

liczby fraz w TOP 10 Google

Ty także możesz odnieść taki sukces!

Efekty, jakie wypracowaliśmy

 

Prace nad serwisem rozpoczęliśmy w październiku 2019. Duży wpływ na wypracowane wyniki miała pandemia, w czasie której zwiększyło się zainteresowanie asortymentem termedis.pl. Do marca 2020 udało się znacząco poprawić widoczność na większość kluczowych fraz, co także przełożyło się na wzrost sprzedaży. 


Cykliczne wzrosty widoczności z miesiąca na miesiąc. Ruch i sprzedaż poprawiły z początkiem pandemii, w  szczególności podczas drugiej fali. Od tego czasu utrzymujemy ruch na stronie na wysokim poziomie. - Damian Jędrzejewski, widoczni.com.

Wyświetlenia w Google Search Console

gsc wyswietlenia

1220 wyświetleń tygodniowo w lutym 2020 -> 5500 wyświetleń tygodniowo w kwietniu 2021

Kliknięcia w Google Search Console

gsc klikniecia

200 kliknięć tygodniowo w lutym 2020 -> 1029 kliknięć tygodniowo w kwietniu 2021

Liczba fraz w TOP 3 Google - Senuto

senuto top3 v2

12 fraz w październiku 2019 -> 53 frazy w kwietniu 2021

Liczba fraz w TOP10 Google - Senuto

senuto top10

86 fraz w październiku 2019 -> 246 graz w kwietniu 2021

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej