Rekrutujemy - zostań jednym z widocznych.
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E jagadzet.pl historia sukcesu
Historia współpracy JaGadżet.pl

JaGadżet.pl - internetowy sklep z gadżetami

1,5-krotny wzrost przychodów e-commerce z Google Ads

Jagadżet.pl - o sklepie

JaGadzet.pl to sklep internetowy oferujący śmieszne upominki i pomysłowe gadżety na różne okazje - od urodzin, przez Halloween po wieczór kawalerski. Sklep oferuje także możliwość zamówienia prezentów personalizowanych z grawerowaną dedykacją. 


W listopadzie 2019 roku sklep jagadzet.pl zdecydował się na współpracę z naszą agencją w ramach prowadzenia kampanii Google Ads. Klientowi zależało przede wszystkim na wzroście sprzedaży online. Płatne kampanie w wyszukiwarce Google okazały się strzałem w 10!jagadzet kubek
fasolka gadzet do lania piwa gadzet

Wyzwania

Prowadząc kampanie dla sklepów z gadżetami okolicznościowymi musimy liczyć się ze sporą konkurencją w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo, produktów na sklepie często jest wiele, przez co musimy walczyć o udział reklam w wyświetleniach poprzez manipulacje stawkami lub zawężanie zestawu promowanych produktów.

Praca na stawkach jest trudna, gdyż musimy pilnować odpowiedniego poziomu ROAS
jakub pobiega
Jakub Pobiega
opiekun Google Ads jagadzet.pl

Przy niskiej cenie produktu ze sklepu, praca na stawkach jest trudna, gdyż musimy pilnować odpowiedniego poziomu ROAS. Zwykle to jest najwiekszym wyzwaniem dla tego typu kampanii.

Proces SEM

Krok 1

Rozmowa z klientem, która pozwoliła określić grupę produktów z najwyższą marżą a w dalszym kroku intensywna promocja tych produktów.

1
Krok 2

Określiliśmy grupę produktów sprzedawanych sezonowo, które są włączane do kampanii przy okazji świąt i specjalnych okazji. 

2
Krok 3

Kolejne działania skupiały się na dalszej optymalizacji kampanii w kierunku maksymalizowania ruchu dla produktów najlepiej konwertujących oraz utrzymania odpowiednio wysokiego ROAS dla całej kampanii produktowej.

3
Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

150% wzrostu przychodów sklepu

(grudzień 2019/2020)

870% wzrostu przychodów sklepu

listopad 2019/2020

Ty także możesz odnieść taki sukces!

Jakie efekty udało się osiągnąć?

 

Już w grudniu 2019 zauważyliśmy znaczący wzrost sprzedaży. Był on prawdopodobnie spowodowany sezonem przedświątecznym. W kolejnych miesiącach udawało się wypracowywać coraz lepsze wyniki, co miało finał pod koniec roku, gdzie po wielomiesięcznej optymalizacji podnieśliśmy przychody sklepu o prawie 150% w stosunku do zeszłego roku!

 

Google Analytics: Wzrost przychodów sklepu

jagadzet 1

Listopad 2019 - Listopad: +871,70% w stosunku do roku wcześniej

Grudzień 2019 - Grudzień 2020: +148,42% w stosunku do roku wcześniej

Google Analytics: Wzrost współczynnika konwersji

jagadzet 2
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej