Rekrutujemy - zostań jednym z widocznych.
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E ortezy zdjecie glowne
Historia współpracy Ortezy.pl

Ortezy.pl - internetowy sklep ortopedyczny

Ponad 5- krotny wzrost konwersji z kampanii produktowych PLA

Ortezy.pl - o sklepie

Ortezy.pl to internetowy sklep ortopedyczny oferujący szeroki wybór ortez i stabilizatorów rehabilitacyjnych, zarówno dla kończyn dolnych, jak i górnych. Sklep ortezy.pl dostarcza wysokiej jakości sprzęt rehabilitacyjny polskiego producenta. Marka REH4MAT jest szeroko doceniana w branży ortopedycznej nie tylko w Polsce, ale także w Europie.


Do grona klientów agencji widoczni firma dołączyła w październiku 2020 roku. Jedną z usług, na którą zdecydowali się właściciele sklepu były płatne kampanie Google Ads. Celem współpracy było zwiększenie ruchu i sprzedaży w sklepie internetowym.

Wyzwania

Ortezy.pl to sklep, który związany jest z branżą medyczną. Tworząc kampanię musimy uważać na ograniczenia, jakie Google wprowadza dla reklam o tej tematyce.Niestety nie możemy się wspomóc remarketingiem gdyż Google odrzuca nam wyświetlanie reklam spersonalizowanych na tematy o dolegliwościach fizycznych.

Proces SEM

1
Uruchomienie kampanii produktowej PLA


Dla sklepu niemal koniecznością jest włączenie kampanii PLA, tutaj wybór był prosty w związku z tym, że plik produktowy jest dobrze zbudowany. Mamy 99% zaakceptowanych produktów, z dobrymi tytułami i opisami produktów. Niezbędne atrybuty każdego produktu zostały zaakceptowane.


Na początek w kampanii PLA ustawiliśmy strategie ulepszonego CPC, pozwoliło nam to kontrolować budżet, który na start nie był zbyt duży. Chcieliśmy zdobyć, jak najwięcej konwersji przy tym budżecie, tak aby w przyszłości móc przejść na inteligentną kampanię PLA. 

2
Uruchomienie inteligentnej kampanii produktowej

Stopniowo zwiększaliśmy wydatki na koncie w związku z dobrymi wynikami kampani, dzięki czemu już w styczniu przeszliśmy na kampanię inteligentną produktową. Kampania inteligentna ma to do siebie, że budżet należy zwiększać stopniowo co kilka dni i tak też zrobiliśmy. 

Sukcesywne zwiększanie budżetu pozwoliło uniknąć radykalnych zmian dla algorytmu w krótkim odstępie czasu. Klient co kilka miesięcy podejmuje decyzję o kolejnych zwiększeniach budżetu - co pozwala nam stopniowo zwiększać dzienny budżet - średnio o 15/20 zł co kilka dni.

W ramach testu wprowadziliśmy kampanię w sieci wyszukiwania, jednak w związku z dużo lepszymi wynikami kampanii produktowej PLA postanowiliśmy nie przepalać budżetu klienta i trzymać się pierwotnej strategii.
Dawid Bręk,

opiekun Ads ortezy.pl

Jakie efekty udało się uzyskać?

 

Po 4 miesiącach od startu współpracy zaczęliśmy osiągać zadowalające wyniki dla klienta. W 5 miesiącu współpracy współczynnik ROAS (wartość konwersji/koszt)  był już na poziomie 4,78, co jest bardzo dobrym wynikiem! Poniższe dane dotyczą okresu styczeń - maj 2021:

Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

Ponad 5- krotny wzrost konwersji

z kampanii produktowych PLA

7,5-krotny wzrost kliknięć

z kampanii produktowych PLA

6,5-krotny wzrost wyświetleń

z kampanii produktowych PLA

75% wszystkich transakcji

z płatnych kampanii Google Ads

Ty także możesz odnieść taki sukces!
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej